PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Herbouw van Middelburgs stadskern blijft dringend noodzakelijk Liberalen in Belgie wonnen 13 zetels BILT Wel winst, maar geen absolute meerderheid van de C.V.P. DE EINDUITSLAGEN. J CONFLICT TUSSEN N.V.V. EN CONFESSIONELE VAKBEWEGING OVERTOLLIG FRUIT ZAL MET VERMET1GD WORDEN Sovjet-ambassadeur schoot op Hongaars minister. Twee foto's die boekdelen spreken Vliegramp-slachtoffers wyden geïdentificeerd. DE VOORSPELT: 192e Jaargang-No. 146 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B den Boer. Adj W. de Pagter. Hool'dred.: G. Ballintijn, Pl.verv.; W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per vveelc; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. t 4.15 oer kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 28 Juni 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. ad%-ertentle f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven, of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. VJissingen Walstr 58-60, tel. 2355,.3 Hjnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorstig 55, tel. 2475 (b. g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwe rijstr. 2 - Zlerikzee: N. Bogardsir. C 160. tel. 26 Het meest opvallende in de totaal.uitslag van de verkiezingen in België voor Kamer, Senaat en Provinciale Raden is wel de verrassend grote vooruitgang van de liberalen, die hun aantal zetels in de Kamer zagen op lopen van 17 tot 30. Hiermee staan zij op hetzelfde niveau als in 1939 toen zy 31 zetels hadden. Minder verrassend, maar niettemin zeer duidc. lijk is de verpletterende nederlaag van de communisten, wier aantal zetels bijna werd gehalveerd. De katholieken boekten evenals de liberalen een grote zetelwinst, maar dit resultaat werd overschaduwd door de teleurstelling, dat dc absolute meerderheid niet kon worden bereikt. De tweede regeringspartij, die der socialisten, kon zich met een verlies van 3 zetels nauwelijks handhaven. Zelden hebben de Belgen zolang op de eindresultaten van een verkiezing moeten wachten als dit keer het geval was. Eerst tegen 8 uur Maandagavond was de samenstelling van de Kamer bekend. Voor een deel was deze ver traging toe te schrijven aan het sa mengaan van de verkiezingen voor Provinciale Raden, Kamer en Senaat en verder stelde de verdubbeling van het aantal kiezers door de deelneming der vrouwen hoge eisen aan de stem- bureaux. Óm halt zes was het wach ten nog op uitslag van de provin cie Brabant, die maar niet binnen kwam. Het bleek, dat in Schaerbeek de voorzitter van het stembureau ver zuimd had de stemmen te tellen Het succes van de liberalen wordt algemeen verklaard uit de ontevre denheid, die in België bestaat over de hoge belastingen. Minister Spaak zei, dat de overwinning was behaald door de partij met de beste verkiezings leus. De liberalen hadden namelijk de verkiezingsstrijd gevoerd met de slogan „25 belastingverlaging". De kleine onafhankelijke lijsten hebben niets weten te bereiken. Zelfs dc Vlaamse Concentratie, een herle ving van het Vlaams Nationaal Ver bond, heeft het niet tot een zetel kunnen brengen. Slechts hier en daar heeft de grote C.V.P. nadeel onder vonden van de katholieke dissiden ten. Gebleken is, dat de Belgische kiezers trouw blijven aan de traditio nele partijen. Het aantal ongeldige stemmen was over het gehele land vrij groot, iets waarvoor waarschijnlijk de voor het eerst meestemmende Belgische vrou wen aansprakelijk zijn. Verwacht wordt, dat de prins-re gent een lid van de C.V.P. de samen stelling van een nieuwe regering zal opdragen. Waarschijnlijk zal dit de heer de Schrijver zijn. Zijn taak zal niet gemakkelijk zijn gezien de tweespalt tussen katholie ken en socialisten over de konings kwestie, het onderwijsvraagstuk en d.e economische politiek. Bovendien hebben de liberalen by monde van hun voorzitter, de heer Motz te kennen gegeven, dat zij in een nieuwe regering opgenomen wensen te worden. Slechts een drie partijen.regering van katholieken, so cialisten en liberalen kan het land op constructieve wijze regeren, verklaar, de deze. PERSCOMMENTAREN. Ondanks het feit. dat de totaal-uit slag nog lang niet binnen was waren de meeste Belgische ochtendbladen van Maandag zeer stellig in hun com mentaren. La Nation Beige" meende, dat de socialistische partij het succes van de liberalen heeft moeten betalen. Het blad voegde er aan toe, dat in een nieuwe regering de C.V.P. de eerste plaats in zal moeten nemen. „La Libre Belgique" schreef, dat de C.V.P. tevreden mag zijn, al is de vol strekte meerderheid niet behaald. Zonder de C.V.P. is het land niet te regeren. Het land heeft anti-Marxis tisch gestemd, aldus dit blad, en voor terugkeer tof de gezonde traditie van vrijheid en particulier initiatief, waar door België zulk een grootse geschie denis heeft. Het socialistische blad „Le Peuple" schreef: Kortom, de verkiezingen zijn verlopen, zoals men mocht verwach ten, met dit voorbehoud nochtans; dat onze partij meer had mogen ho pen. Maar het belangrijkste is, dat de meerderheidsambitie van de C.V.P. niet in vervulling is gegaan. Logi scherwijs moet de uitslag een einde maken aan de Leopoldistische illusies. De communistische „Drapeau Rou ge" constateerde zowaar ..een onloo chenbare verschuiving naar rechts". De communistische partij, aldus dit blad. is het slachtoffer geworden van het hatelijk offensief, dat alle politie ke partijen sedert meer dan twee ja ren tegen haar voeren. Het blad meent, dat juist thans voor de com munisten het ogenblik is aangebroken om met verdubbelde ijver aan de slag te gaan. De zetelverdeling in de Belgische Kamer is op grond van het eindre sultaat der verkiezingen als volgt: Katholieken 104 (92) Socialisten 66 (69) Liberalen 30 (17) Communisten 12 (23) De oude Kamer had 202 zetels, de nieuwe telt er 212. De definitieve zetelverdeling voor de Provinciale Raden luidt: Katholieken 356 (344) Socialisten 201 (225) Liberalen 102 48) Communisten 35 58) Andere partijen 2 (21) De verdeling van de 106 zetels voor direct gekozen Senatoren is: Katholieken 54 (51 Socialisten 33 (34) Liberalen 14 (4) Communisten 5 (11) 11 Juli zullen de Provinciale Raden 46 provinciale Senatoren aanwijzen. De overige 23 zijn de zg. gecoöpteerde Senatoren. De uitslag voor de stad Brussel is: Katholieken 31.726 stemmen, socialis ten 30.986, liberalen 28.772, communis ten 12.513. Met een granaat naar bed. Bij' een contróle op explo sieven bleek de politie te Hen gelo, dat tal van metaalbewer kers zich na de bevrijding in het bezit hadden gesteld van granaten, welke tot bedkrui- ken en schemerlampjes werden verwerkt. Deze „ongevaarlijke" huishoudelijke voorwerpen ble ken hoogst gevaarlijk te zijn, omdat slaghoedje en springstof nog; aanwezig 'waren. In ver schillende Hengelose gezinnen slaapt en schemert men nu ^^minaer gevaarlijk. Huwelijksvoltrekking op de operatietafel. Te Ashland (Pennsylvanië) is een huwelijk voltrokken, terwijl de brui degom op een operatietafel lag. Hoe Nederlands gedelegeerde te Genève zou zijn boekje te buiten zijn gegaan. Aanval op het kerkelijk verbod van het N.V.V.-lidmaatschap. Hel optreden van de heer A. Ver meulen van het N.V.V. op 24 Juni ter Internationale Arbeidsconferentie te Genève is .voor de Kath. Arbeidersbe. weging en het C'hr. Nat. Vakverbond aanleiding geweest, telegrafisch aan de Nederlandse regering mede te de- len, dat de heer Vermeulen niet meer beschouwd kan wbrden als de verte, genwoordiger van de Nederlandse ar. beiders. De beide besturen tekenen hierbij aan dat. zoals bekend, de arbeidsge- Er wordt een lage minimumprijs vastgesteld. Het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen en de Nederlandse Fruittcieis- Organisatic hebben dc handen ineen geslagen om overtollig fruit, dat op veilingen zou worden doorgedraaid, voor vernietiging te behoeden. Zij hebben bierbij spe ciaal het oog op appelen van goede kwaliteit, waarvoor zcij een lage minimumprijs willen ontwerpen. Indien deze appelen „doordraaien", dan willen dc organisaties dit product overnemen. In het schema van dc lopende onderhandelingen met fruitverwerkende industrieën zal van deze appelen voor rekening van genoemde organisaties appelsap geperst worden. Uit appelen wordt 70 procent sap geperst. Uit de persrest kan pectine in vloeibare of pocdcrvorm worden gewonnen. Ook kan deze rest, die vele waardevolle stoffen bevat, als veevoeder of brandstof gebruikt worden. Aan de voorgestelde minimumprijsregeling voor appelen zal een verbod voor aanvoer van kroet (afvalappelen van minderwaardige kwaliteit) naar de vei lingen worden verbonden. was zij 439 milllocn kg en in 1949 schat men de oogst boven de 400 millioen kg. De verwachting is. dat de komende ja ren grote, regelmatige opbrengsten, die ver .boven de vooroorlogse uitgaan, zul len vertonen. Goede vooruitzichten, be tere selectie en groter vakmanschap wer pen hier hun resultaten ruimschoots af. Tsjechisch episcopaat onder staatscontrole. Volgens de correspondent van A.F.P. kan mgr. Beran, zelfs indien hij in zijn paleis over papier, inkt en een drukmachine beschikt, geen herder lijke brief meer schrijven zonder overtreding van een decreet van de minister van Voorlichting, waarbij ge- eist wordt dat alle zendbrieven voor af aan zijn oordeel worden onderwor pen. Hij kan geen priester meer be noemen zonder onder toepassing te vallen van het decreet van de minis ter van Openbaar Onderwijs, volgens hetwelk alle administratieve akten van de bisschoppen ondertekend moe ten worden door de vertegenwoordi ger van de minister. Indien de bis schoppen en mgr. Beran, zich hieraan onderwerpen, staat zulks gelijk met capitulatie. Indien zij zich er tegen verzetten, komen zij in opstand tegen de wet, met al de gevolgen welke zulks met zich brengt. In het kort dus, zo vervolgt de correspondent, zijn alle voorzorgsmaatregelen geno men om het episcopaat volledig uit te schakelen. De Ver. Staten zullen het nodige materiaal leveren voor het herstel van de twee Japanse steden Hirosjima en Nagasaki, die door een atoombom ver woest werden. fruit in ons land in vergelijking tot 1947 gedaald is. Het huishoudelijk budget ver toont op het ogenblik d.e, aanschaf van een veel groter aantal artikelen dan in dat jaar. Veel kleiner dan in 1947'zal de fruitoogst dit jaar niet worden. Om een fatale prijsinzinking te voorkomen zal men een minimumprijs (er wordt gespro ken over-zes cent per kilogram) stellen. Men verwacht lagere consumentprijzen dan in voorgaande jaren. Reeds eerder hebben het centraal bu reau en de fruittelersorganisatie vernie tiging van fruit voorkomen. Zij hebben in 1948 het surplus van de overvloedige pruimenoogst (althans de fabriekskwah- teit) uit de markt genomen en tot pulp laten verwerken. Deze pulp is later met redelijk resultaat naar Duitsland ver kocht. Door uitbreiding van het fruitareaal (46 procent van het gehele tuinbouw- areaal), betere verzorging der fruittuinen. snoei-, bemesting enz. is de fruitpro- ductie in Nederland in de laatste 10 a 15 3aren met sprongen zowel kwantitatief als kwalitatief opgelopen. De oogsten zijn ook regelmatiger geworden. De ge middelde opbrengst tussen 1935 en 1942 was 200 millioen kg per jaar. In 1947 MEER APPKLSAP. Aangezien de appelen pl.m. 47 procent van de totale fruitoogst uitmaken wijdt men aan de bestemming van dit product de meeste aandacht. Men verwacht, dat het verbruik van appelsap tot 2 liter per jaar kan worden opgevoerd, hetgeen een verbruik van 20 millioen kg appeleh per jaar boven de huidige consumptie zou betekenen. De geraamde drooogmogelijk- heden liggen tussen de 10 en 15 kg liard fruit, zodat 30 tot 35 millioen kg hard fruit zal kunnen worden verwerkt bo ven de hoeveelheid, die thans door de industrie voor jam, pulp etc. wordt af genomen. Over de afzet van gedroogde produc ten maakt men zich weinig zorg. omdat het verbruik van gedroogd fruit in Ne derland (meestal afkomstig van import) groot was. Het verbruik van vruchten sappen vertoonde na de oorlog een stij- S£ geerde'voor de in.en.jjionaj dat het huwelijk oji de vastgestelde steek j tijd zou worden voltrokken. De lei ding van het ziekenhuis bood de ope ratiekamer aan voor de plechtigheid, omdat dit „de rustigste plek van het ziekenhuis" was. gende lijn, Dit wordt in de medische wereld zeer toegejuicht. EXPORT. Blijkens een mededeling van de heer M. Prins, directeur van het' centraal bu reau voor de tuinbouwveilingen, wordt dit jaar een fruitoogst van ruim 400 mil lioen kg verwacht. Tot dusver rekent men op een export van 10.000 ton appe len en 15.000 ton peren naar Engeland, 12.000 ton appelen naar Tsjecho-Slowa- kije en 2500 ton hard fruit naar de Britse troepen in Duitsland. Afhankelijk zijnde van de thans weer vertraagde besprekin gen over een handelsaccoord met Duits land, hoopt men in de komende winter lot 10.000 ton hard fabrieksfruit naar Duitsland te leveren. Berekend wordt, dat deze verwerkende industrie belangrijk beneden de afname van 1947 (31.500 ton appelen en 2000 ton peren) zal blijven, omdat de vraag naar pulp en appel- en pcrenslroop is afge nomen. Men kan schatten, dat ongeveer 30 kg hard fruit per hoofd van de bevolking van 1949 op 1950 beschikbaar blijft. In dien dit niet geconsumeerd kan worden in de "verse vorm, dan zal men zoals de plannen nu staan het in de vorm van appelsap op de markt brengen. Toen hij op last van Moskou gearresteerd zou worden. De Sowjet-Russische ambassadeur in Hongarije G. M. Poesjkin, is vioor het presidium van de Opperste Sow- jet van zijn functie ontheven. A. v. Tisjok is in zijn plaats benoemd. Poesjkin zou betrokken zijn ge weest in het Hongaarse „Spionnage- complot". Volgens de uitgeweken Hongaren is de Hongaarse minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen Re- val naar Moskou ontboden, om al daar rapport uit te brengen over de toestand in Hongarije; bij keerde te rug met orders van Moskou om alle leiders van de samenzwering te ar resteren. Revai begaf zich, vergezeld door leden van de Hongaarse politie ke politie naar de Sowjet ambas sade, om de ambassadeur Poesjkin in arrest te stellen. Laatstgenoemde schoot Revai daarop in de maag. Re vai kreeg 30 dagen ziekteverlof, om van deze" verwonding te genezen. Ook de Hongaarse politieke politie zou in de samenzwering betrokken zijn. 200 harer leden zijn gearresteerd en naar de Sowjet-Ume overgebracht fflMRMMHU. <dA 'Jt De open vlakte tussen Abdy en Stadhuis te Middelburg. Open vlekken waar huizenblokken stonden. Men raakt aan een stadsbeeld ge wend, ja, zelfs wanneer zoals, in Mid delburg het geval is, dit stadsbeeld bestaat uit vlakten, of van straten, waar men zo nu en dan eens een pand aantreft. Dit gewend raken nu draagt de kiem in zich tot het onbe wust aanvaarden van deze situatie, iets waarvoor we terdege moeten op passen. Een ieder zal echter moeten toegeven, dat dit iets vanzelfspre kends is wanneer deze toestand al meer dan enige jaren voortduurt. Ouderen zullen bij het peinzen over hun goede oude stad een gevoel van verlies niet kunnen onderdrukken, jongeren daarentegen weten niet be ter of het hoort zo. Vandaar dat het gewenst is uit de ze sleur te treden en de stad eens vanuit een geheel ander gezichtspunt te bezien. De noodzakelijkheid van herbouw van de centra der verwoeste steden is reeds vanuit talrijke (fi guurlijke) gezichtspunten belicht en thans willen wij er hier een „let terlijke" aan toevoegen. Uit de foto's, die wij hierbij repro duceren, is goed op te maken hoe droevig het eigenlijk met de herbouw van de stad Middelburg is gesteld. En zo is het met elke stad in ons land, die haar kern in de oorlogsjaren zag vernietigd. Na negen jaren géén puinhopen, daarentegen wél open plekken, troos teloze straten en deels vervallen mo numenten. De ene foto doet meer denken aan een startbaan van een vliegveld, dan aan een stad die herbouwd wordt. We menen dan ook dat het niet teveel ge vraagd is, wanneer men op bouwvo lume, meer bouwvolume voor de ver woeste stadskernen' aandringt. Wanneer Walcheren van 1944 met dat van heden vergeleken wordt, zal een ieder toe moeten geven, dat er veel. ja zelfs zeer veel gedaan is om het eiland weer in zijn oude luister te herstellen. Doch hierdoor werd juist de herbouw van" de verwoeste stads kern, om bij Middelburg te blijven, totaal op hqt tweede plan gedrongen. Uit de foto's zal duidelijk worden dat er door het ministerie van Wederop bouw en Volkshuisvesting veel aan dacht aan de herbouw van de ver woeste kernen geschonken dient te worden om niet het risico te lopen, dat over tien jaren deze steden nog niet herbouwd zullen zijn. We zijn er van overtuigd, dat het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting veel doet om de wo ningnood in de kortst mogelijke tijd op te heffen en inderdaad is deze woningnood ontstellend groot, Doch hierbij dient men één ding niet uit het oog te verliezen en wel dit, dat hiermede het probleem dei- verwoeste stadskernen in 't geheel niet opgelost wordt. Vanaf de Lange Jan Iqjkt men zó op Burg en Lange Delft neer! DRUPPEL OP EEN GLOEIENDE PLAAT Om weer bij Middelburg te vertoe ven het volgende: In eerste instantie werden hier van het woningcontin gent voor 1949 in de Provincie Zee land. 68 woningen van 275 m:» toege wezen t.w. 40 montagewoningen en 28 normale woningen, speciaal voor herbouw te gebruiken. Het zal dui delijk zijn dat men met 275 m'> in de stad geen pand bouwt. Zodoende kun nen van deze 28 x 275 ma slechts 12 panden gebouwd worden. Worden deze 12 panden nu in de binnenstad gezet, dan nog is het een druppel op een gloeiende plaat. Bovendien wor den de talrijke herbouwplichtigen buiten de stad voor de zoveelste maal teleurgesteld. Ja maar. zal men te genwerpen. er is nu onlangs toch aan de Provincie Zeeland een extra bouw volume van 300 woningen toegewe zen en dit zal toch wel enige verrui ming met zich brengen. Met dit bouw volume is Zeeland zeer zeker gebaat wat betreft het verder oplossen van de woningnood, niet echter wat de herbouw van de kernen betreft. Wat is namelijk het geval? Van deze 300 woningen zijn er 250 bestemd voor montagebouw, zodat voor alle Zeeuw se gemeenten tezamen slechts 50 nor male woningen te verdelen overblij ven' Komt er niet spoedig verande ring in de tot nu toe gevolgde wijze van beschikbaar stellen van bouwvo lumen, dan zal het nog jaren en jaren duren voordat een stad als Middel burg herbouwd zal zijn. De schade die deze stad hierdoor zal lijden valt bij benadering niet vast te stellen. GETROFFEN STEDEN MOETEN EXTRA'S HEBBEN De oplossing van het woningnood- vraagstuk schreeuwt om bouwvolu me. maar daarnaast zal het duidelijk zijn dat voor de verwoeste stadsker nen extra bouwvolume beschikbaar moet worden gesteld. Mogen requesten dit misschien niet duidelijk maken, de gcplubiceerde foto's spreken voor zichzelf en zul len een ieder die het wél meent met de herbouw van verwoeste stadsker nen hiervan doordringen. beidsconferenties benoemd wordt door de regering op voordracht van het N.V.V,, het K.A.B. en het C.N.V., welke op deze voordracht bij toer beurt een vertegenwoordiger van een der drie vakcentralen plaatsen. Dit jaar was een man van het N.V.V. aan de beurt. De2e gedelegeerde vertegen woordigde dus niet alleen zijn eigen vakcentrale doch alle georganiseerde arbeiders. Iemand, die van deze posi tie gebruik maakt, zo voegen de be sturen er aan toe, om een aanval te doen op bepaalde groepen arbeiders die hij mede vertegenwoordigt, geeft niet alleen blijk van weinig goede smaak en gering organisatorisch be sef. doch kan bovendien niet langer beschouwd worden als Nederlands ar- beidersgedelegeerde. Het dagelijks bestuur van de K.A. B. en het C.N.V. hebben Maandag, onafhankelijk van elkaar, het N.V.V. zonder opgave van reden doen weten, dat zij niet zullen deelnemen aan de besprekingen die op uitnodiging van het N.V.V. zouden beginnen over het uitgebrachte rapport inzake het „ver plichte lidmaatschap" der vakvereni gingen. Op het bericht van de beide andere partners in de Raad van Vak centrales heeft het N.V.V. de verga dering uitgesteld. AANVAL TEGEN HET EPISCOPAAT. De leiding van de Katholieke Arbei dersbeweging. die in haar vergade ring van Maandag onder meer aan dacht schonk aan de rede van de heer Vermeulen, secretaris van het N.V.V., op Vrijdag jl. te Genéve gehouden, bericht hierover het volgende: De heer Vermeulen richtte in zijn rede een aanval tegen het episcopaat van Nederland op grond van het reeds meer dan dertig jaar bestaande bis schoppelijk verbod voor de katholie ken om toe te treden tot het N.V.V. op straffe van weigering van H.H. Sacramenten. Hij achtte dit een on dragelijke inmenging van het grond beginsel van vrijheid van vakbewe ging. die door de Nederlandse grond wet gewaarborgd wordt. De leiding van de K.A.B. wenst hierover met na druk te verklaren, dat het vaststel, len van een dergelijke sanctie op ge dragingen van katholieken een daad is van pastorale zielzorg en derhalve uitsluitend behoort tot de compe tentie van de kerkelijke overheid. Zij is van oordeel, dat de secretaris van het "N.V.V. zich op ontoelaatbare wij ze heeft ingelaten met eén zuiver kerkelijke aangelegenheid. Voorts stelt de leiding van de K.A.B. uit drukkelijk vast, dat een kerkelijke verbodsbepaling geenszins een in breuk inhoudt op het beginsel van vrijheid van vakvereniging welke de grondwet waarborgt. Ieder mens in Nederland is volkomen vrij toe te treden tot de vakvereniging welke hij verkiest, maar deze vrijheid sluit niet uit. dat de kerkelijke overheid het onvervreemdbaar recht bezit om aan diegenen over wie zij de zielzorg heeft, het toetreden tot verenigingen te verbieden, welke naar haar oor deel een gevaar kunnen zijn voor ge loof en zeden. Het verbondsbestuur zal ernstig moeten overwegen of het in den ver volge nog wel medewerking zal kun nen verlenen tot het voordragen van N.V.V.-afgevaardigden. Aan de vrij willige samenwerking tussen de drie vakcentralen is zeker geen dienst be wezen. Besloten werd deze aangelegenheid schriftelijk in de Raad van Vakcen tralen aan de orde te stellen. Zullen de wrakstukken toch geborgen kunnen worden? De Nederlandse en Italiaanse commis sies van onderzoek naar dc vliegtuigramp bij Bari, tussen welke commissies een nauwe samenwerking beslaat, zetten hun werkzaamheden stelselmatig voort. Tot dusverre zijn de pogingen tot berging van de wrakstukken mislukt ten gevolge van de woelige zee. Op hel ogenblik la ten de weersomstandigheden zich gunstl- ger aanzien voor de berging. Van de 33 inzittenden van het vliegtuig zijn 23 stoffelijke overschotten geborgen en geïdentificeerd. n,l, die van de heer M. S. Broos, mevr, A. BroosMul, baby H. Broos, de heer W. van Hasselt, mevr. C. H. van HasseltWeber, J. G. van Has selt. de heer W. J. van Dort, mevr. M. F. van Dort—van Abcoude, dr. Ir. A". G. A. Idenburg.e mevr. H EsserSehiebel, Robert Douglas Esser. Irene Cecilia Esser. mevr. J. C. C. MeelhuyzenVanson. de heer S. K. van 't Hof. mevr. E. van 't Hof—Dijkstra, de heer F. G. Dikkers, vlieger 2e klas J. Tuyt. stewardess C. A. Timmermans, steward P. J. van Over- beek, alsmede van 4 Egyptische passa giers, ning. Duikers zijn er in gcsloagd de plaats waar het wrak zich bevindt vast te stel len. Maandagavond is een K-L.M -vlieg tuig. met de stoffelijke overschotten van vier der vijf Egyptische passagiers aan boord, van Bari naar Cairo vertrokken. Het lijk van de vijfde Efyptische passa gier is nog niet geborgen. De reeds geborgen stoffelijke 'over schotten van de Nederlandse slachtoffers van de vliegtuigramp zullen Woensdag a.s. naar Nederland worden vervoerd. ZONNIG WEER. Geldig tot Dinsdagavond. Droog en zonnig weer :net meest zwak ke wind uit uiteenlopende richtingen. In het binnenland warm, maar plaatselijk ln de kustgebieden Iets koeler bij wind van zee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1