K Sport en wedstrijden appic PREDIKBEURTEN EN DE CHINESE MANDARIJN Mesterij van 50.000 eenden COMMISSIE VAN BIJSTAND IN NED. HERV. KERK ZATERDAG 25 JUNI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 ATHLETIEK Het athieiiekprogramma voor de Olympische dag. Naar het A.NJ?. van de zijde van de K.N.A.U. verneemt zullen de beken de Zweedse athleten Nyberg en Aberg Zondag a.s. in het Stadion te Amster dam aan de start verschijnen resp. op de 3000 en 800 meter. De athletiekwedstrijden, welke in het kader van de Olympische dag op het programma staan, omvatten twee dames- en vijf herennummers. Fanny BlankersKoen zal op de 80 meter horden starten. In het nummer 100 meter 'hardlopen komen uit Gerda van der Kade—Koudys, Nel Witziers— Timmer, Gré de Jongh en Foukje Dil- lema. Bij de heren is het 3000 meternum mer het belangrijkste. Behalve Nyberg zullen deelnemen Slijkhuis, Lataster, Groen en Harting. Op de 800 meter zal Aberg, die het vorig jaar 1 min 52 sec. liet noteren, de strijd aanbin den tegen Kist, van Royen en Ribbes Voor de 400 meter staan de Kroon. Bakels, Nusse en Woldendorp op het programma, terwijl de 200 meter zeer spannend belooft te worden met sprinters als Lammers. Klein, Schol ten, Zwaan. Saat en Meyer. Tenslotte zullen Jan Zwaan en van der Hoeven elkaar bekampen op de 110 meter horden. Overdijk verbeterde Nederlands record op de 20 km. Tijdens de atletiekwedstrijden van Woensdagavond te Brussel, welke door 15.000 toeschouwers werden bijgewoond en waarin Reiff de prachtige prestatie verrichtte door de 3000 meter af te leggen in 0 m. 5 sec., welke tijd vlak bij het wereldrecord van Gunder Haegg ligt, was er een nog tweede belangwekkende strijd en wel op de 20 km, waaraan ook onze landgenoot Overdijk deelnam. Hij rindigde als vijfde in 1 uur 8 min. 46.4 sec., waarmede hij het Nederlands record, dat op naam stond van Meijer (AAC) met 1 uur 10 min. 58 sec., aan zienlijk verbeterde. Schoolathletiekwedstrijden De Middelburgse athletiekvereniging „E.M.M.". organiseert op Dinsdag 28 Juni athletiekwedstrijden voor scholieren, wel ke zullen worden gehouden op het ge meentelijk sportterrein aan de Nadorst. Hiervoor blijkt telkens weer onder de schoolgaande jeugd grote belangstelling te bestaan en er wordt vaak fel gestre den om de beschikbaar gestelde diplo ma's te verwerven. Deze keer hebben de organisatoren het verstandig besluit geno men, dat slechts die scholieren zullen kunnen inschrijven, die geen lid van de K.N.A.U. of een athletiekvereniging zijn. De volgende nummers zullen worden verwerkt Meisjes van 12 t.m. 14 jaar: 60 meter; hoogspringen en balwerpen. Meisjes van 15 jaar en ouder: 80 me ter. discuswerpen en vèrspringen. Jongens van 12 t.m. 14 jaar: 60 meter en vèrspringen. Jongens van 15 en 16 jaar: 80 meter, springen, vèrspringen en hink-stap- sprong. Jongens van 17 jaar en ouder: 100 me ter, kogelstoten, discuswerpen, hoog springen, vèrspringen ne hink-stap- sprong. Chief-president van P.I. vrijgesproken. De Rotterdamse rechtbank heeft de „chief-president" van Particulier Ini tiatief tot het doen van charitatieve wérken", de 26-jarige R. Th. F. L. te Maastricht, tegen wie de officier van justitie op 13 dezer wegens oplichting meermalen gepleegd, 12 maanden ge vangenisstraf (waarvan 7 maanden voorwaardelijk) met onder toezicht der r.k. reclassering en van een psy chiater, had geeist, vrijgesproken. Hem was ten laste gelegd, dat hy een arts, een notaris en een etaleur onder valse voorwendsels heeft be wogen tot afgifte van geld. Zoals men zich zal herinneren, zou het bestuur van de inmiddels failliet verklaarde vereniging op Curasao liefdadigheid gaan bedrijven, doch de heren wer den met hun gezinnen teruggestuurd. De rechtbank achtte het aan L. ten laste niet bewezen, zodat vrijspraak volgde. BOKSEN Ezzard Charles won van Joe Walcott. Ezzard Charles heeft in Comlskey Park te Chicago in een wedstrijd, die over 15 ronden ging, op punten gewonnen van Joe Walcott. De strijd ging om de wereldtitel zwaargewicht, waarvan door Joe Louis af stand is gedaan. In deze partij heeft de ouderdom net niet tegen de jeugd kunnen bolwerken. Joe Walcott, die vader is van zes kinde ren en al sinds 1930 met boksen zijn brood verdient, toonde andermaal dat hij alle knepen van het vak onder de knie heeft. Maar in twee van de vijftien ronden werd hij zwaar geteisterd door zijn 26-jarige tegenstander en hij kreeg hele reeksen harde rechtsen te incasseren, die zijn krachten ondermijnden, al slaagde hij er in op de been te blijven. Hij kon in de laatste periode niet genoeg energie op brengen om zijn puntenachterstand goed te maken. Het gelukte Walcott niet zijn tegenstander zo gevoelig te treffen als hij Joe Louis geraakt had in de beide vorige titelmatches, toen hij de ene partij, ten onrechte, op punten verloor en de andere door k.o. in de voorlaatste ronde. .Jersey" Joe Walcott was zeer teleur gesteld toen hij de uitslag hoorde en ver klaarde dat hij de match met alle plezier nog eens over zou doen, desnoods ai de volgende week. VOETBAL JUNIORENTOURNOOl TE GOES. Zondag wordt door de voetbalvereni ging „Goes" op haar sportvelden een Ju- nioren-tournool georganiseerd, waaraan door 16 elftallen uit Zuid-Beveland. Wal cheren en Zeeuwsch-Vlaanderen wordt deelgenomen, 's Morgens om half tien wordt reeds begonnen en na 2 uur des middags worden de diverse verliezers- en winnaarsronden gespeeld. WIELRENNEN MIDDELKAMP TWEEDE IN OOST-EEKLOO. In een Belgische wegw strijd voor Profs te Oost-Eekloo werd Middeh kamp tweede met 10 m. achterstand op de winnaar Ramon die de 150 km. aflegde in 4 uur en 20 min. RONDE VAN ST. JANSTEEN. Op 29 Juni a.s. wordt de jaarlijkse wegwedstrijd voor amateurs en nieu welingen gereden te St. Jansteen over een afstand van 100 km Vele prominente renners verschijnen aan de start o.a.: Wagtmans, Verwijrnerën, van der Veeken, de Groot e.a. LAKEMAN EERSTE TE OSSENDRECHT Te Ossendrecht werd een wegwed strijd gehouden voor profs en onaf- hankelijken over een afstand van 140 km, die werd gewonnen door Lake- man (Amsterdam) in de tijd van 3 uur 56 min. 7 sec. Tweede werd van As (Roosendaal) en Middelkamp werd derde. FRAAIE ZEGE VAN EDDY DE WAAL. De jonge Zeeuwse nieuweling, Ed dy de Waal van Kloosterzande, heeft zich in een Belgische wegcourse te Belzelle bijzonder onderscheiden. Vanaf het begin zat hij steeds in de slag en klopte tenslotte vele Bel gische rivalen in de eindsprint. Hij -won- met drie lengten voorsprong. Zijn tijd over de 50 kpi. was 1 uur 24 min. (Ingezonden mededeling! Geneesmiddel tegen I huidaandoeningen. I Zuivert de poriën, doet de I jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels. Amsterdamse Beurs 23 Juni 24 Juni t06% 98% 98% 98 y8 81 101 Va 95% 97% 112% 151 167% 171% - 179 180 263% 262% 97% 106% 97% 101% 95% 97% 112% Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar lengte 1947 3% Investerlngscert. 3 Nederland 196264 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. De week werd besloten met een onge animeerd beursverloop. Alle hoeken bo den een stille aanblik, maar overigens deden dezelfde overwegingen als van de vorige dagen zich gelden, en bleef de goede ondertoon van de beurs behouden. De markt zou stellig als een nachtkaars zijn uitgegaan, indien niet tijdens de beurs geruchten waren ontstaan over een interim-dividend H.V.A. van 5 of 6%. tengevolge waarvan de aandelen, die tot dusver onbewogen op 155% had den gelegen, in een levendige hoek tot 158% opliepen. Tot dusver werd van deze geruchten echter geen bevestiging ver kregen. 230% 152% 299% 136% 144% 161% 146 156% 133% 150% 14. De mandarijn Lah Tie Pang kon nog steeds niet geloven, dat hij werkelijk een mandarijn met de pauweveer was. Daar om zei de fakir: Over tuigt U van Uwe macht! Volg slechts my!" Dus verlieten ze sa men de „Kraak", lie pen langs de kade en toen ze de hoek van een straatje omsloe gen, kwamen ze in eens de stoet bede laars tegen, waar de fakir mee gepraat had. Meteen bogen zij allen, diep en vol eerbied. „Zie slechts!" zei ie fakir tegen Lah Tie Pang. „Dit is het be wijs van Uwe macht! Behoef ik U meer te vertellen?" „Het leven dat voor mij als een modderige- en klaterende beek ge- Pang blij. „Het gelijkt op een droom maar ik weet dat het nu werkelijk heid is!" Z.L.M.-ers IN ENGELAND (IV). (Van een bijzondere medewerker) Maandag begon het eindelijk beter weer te worden. Wij begonnen deze dag met een bezoek aan de Red Hou- sefarm van de heer F. Kemp te Kil- verstone, een typische boerderij op lichte grond met de gebruikelijke ge wassen als gerst, haver, kool, man gels, suikerbieten en spruitkool Na een mislukt gewas waren nog late erwten gezaaid. Het gehele bedrijf bestond uit twee boerderijen en er werden 80 koeien gemolken. Het vee was een kruising van Ayrshire en Fries vee, het eerste roodbont met grote hoorns. De gemiddelde prijs, die voor de melk werd gemaakt, bedroeg 28 cent per liter Er werden drie paarden gehouden, maar verder werd net bedrijf bewerkt met de tractor. Hoeveel tractoren er waren, wist de eigenaar niet eens maar later bleken het er 13 te zijn. Op dit soort gronden, gelegen nabij bossen ondervindt men veel last van konijnen, fazanten, enz. Een perceel wortelen werd bespelen door een grote tractor-sproeimachine met kerisine (tractorpetroleum) tegen konijnen en bietenvllegen. Het volgen de bezoek gold de mesterii van de heer G. Nurse, HUI Farm te Hockham waar niet minder dan 50.000 Ayles- bury-eenden voor de slachterij werden gemest. Per dag worden er 1000 ge. slacht. De jonge eendenkuikens wor den eerst in hokken opgefokt en dan in kunstweiden gebracht die in vak ken afgerasterd zyn met laag gaas en waarin hokken staan. Men komt slechts eens in de drie jaar op hét zelfde perceel terug met eenden. Daarna worden net eerste jaar bieten geteeld en vervolgens tweemaal gra nen. Behalve eenden worden ook kal- koenkuikens gemest. Tenslotte be zochten wij nog de boerderij van de heer C. W. Cave te Terrington St. Clements, een 600 acres groot bedrijf op zavelgrond met aardappelen, erwten-voor-conserven, aardbeien suikerbieten tarwe, haver, gerst en suikerbietenzaad Dit was het eerste goed onderhouden bedrijf dat wy te zien kregen. Voor Zeeland geinstalleerd te Goes Haar taak omschreven. Vrijdagmiddag had in de Maria Mag- dalenakerk te Goes de plechtige in stallatie plaats van de Prov. commissie van Bijstand in de Ned. Herv. Kerk. Ds. A. W. Odé, voorzitter van het Prov. Kerkbestuur, las vooraf Marcus 13 28einde en zette daarna de be tekenis van deze Commissie uiteen. TOESPRAAK DS. ODÉ De kerk mag de bediening des Woords niet beperken tot hen, die komen en willen luisteren. Zij heeft ook een roeping ten aanzien van de buitenker kelijken en de massa-jeugd. Ook is aan de kerk de Dienst der barmhar tigheid toevertrouwd. Met name het Diaconaat moet zich op breder basis stellen en heeft ook een taak in de gezinsverzorging en wijkverpleging. In de apostolische visie heeft de kerk zich als kerk ontdekt als een gemeen te der Christ-gelovigen, die staan in de bewogenheid van het Evangelie. Het ontwerp voor de nieuwe kerk orde laat ruimte voor de Prov. Com missies van Bijstand, zodat de kerk als levend organisme beter kan func- tionneren. Het Synodale werk wordt hierdoor gedecentraliseerd en de be hoeften der streek worden beter be hartigd. Deze Prov. Commissie is de eerste in de Herv. Kerk en grijpt als zo danig vooruit op de nieuwe kerkorde. Met een enkel woord richtte spreker zich tot de heer Stemerding, burge meester van Souburg, als voorzitter der Commissie en wenste de heer d'Olivat als reizend secretaris Gods zegen toe op zijn arbeid in de pro vincie, daar hij geroepen is, het werk uit te dragen. VOORZITTER DANKT De heer Stemerding beantwoordde deze toespraak met een korte rede, waarin hy dank bracht voor het in de Commissie gestelde vertrouwen en liet uitkomen, dat hij deze omvang rijke taak met een zekere huivering heeft aanvaard. Na gebed werd gezongen Gezang 132 1, 2 en 6. Na de installatie volgde nog een na bespreking, waarin besloten werd op korte termijn een sectie te vormen voor het jeugdwerk en de gezinszorg. A.s. Zondag zal in de Oostkerk te Middelburg dit symptoom van nieuw leven kerkelijk worden herdacht. DE LEDEN DER COMMISSIE A. H. S. Stemerding, Souburg, voor zitter; Jhr. mr. J. A. W. Schorer. Middelburg, Penningmeester, H. d'Oli vat, Souburg, secretaris, (v. Doorn laan 12). Classis Middelburg: Mevr. G. Sickesz- Snijder, Vlissingen; Ds. J. S. Hartjes, Vlissingen; Ds. A. de Vries, Middel burg. Classis Goes: C. Philipse, 's-Heer Arendskerke, Ds. S. P. de Roos, 's Heer Hendrikskinderen; mr. H. B. Bouwman, Goes. Classis IJzendijke: D. M. Vermet, Zuidzande; Dr. H. A. Boland, Terneu- zen; Ds. A. Soetekouw, Hontenisse. Classis Zierikzcc: Ds. A. N. Pijn- acker Hordijk, Zierikzee; mi*. W. Nieuwenhuijsen, Zierikzee; A. A. v. Eeten, Nieuwerkerk; Ir. M. A. Geuze, Poortvliet. DE OPDRACHT De taak der Commissie draagt een adviserend, coördinerend en stimule rend karakter. Zij moet aandacht schenken aan: a. Vragen van geestelijke aard, die er zijn in de Hervormde Kerk in haar geheel, voor zover deze direct betrek king hebben op onze provincie. b. Vragen van evangelisatorisclie aard, ten opzichte van personen en groepen, die aan de rand der kerk of daarbuiten staan en eveneens aan vragen met betrekking tot de geeste lijke structuur en moeilijkheden in bepaalde streken van de provincie. c. Vragen, die samenhangen met de verheffing van het Protestants be wustzijn en waar dit verslapt, naar. mogelijkheden te zoeken om dit te verlevendigen in individuen en in organisatorisch verband. d. Vragen, die liggen op sociaal en economisch terreiy, voor zover deze het Provinciaal kerkelijk leven raken. e. Vragen van culturele aard, zoals deze in onze provincie liggen en di rect of indirect in verband staan met het leven der kerk. KERKNIEUWS GEREF. KERKEN. Beroepen te Koudum drs. K. Runla, cand. te Leeuwarden: te Nieuwe-Pekela T H. Zelle. Ie cand. te Leeuwarden. GEREF. GEMEENTEN. PROV. DIACONALE CONFERENTIE. De 22e Zeeuwse prov. diaconale confe rentie van de Geref. kerken zal Woens dag 29 Juni a.s. in de Geref. kerk te Goes worden gehouden, aanvangend 's mor- mens 10 uur. In de morgenvergadering komen de huishoudelijke zaken alsmede vraagpunten van de diaconieën van Zie rikzee en Middelburg aan de orde. In de middagvergadering zal prof. dr. K. Dijk. hoogleraar aan de Theol. Hogeschool te Kampen, refereren over: „Diaconie en kerkeraad". De Geref. predikanten ds. A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom en ds. H. Scho ling te Kamperland hebben zich bereid verklaard de conferentie als adviseur te dienen. WALCHEREN Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 9.30 en 2 dienst; Arnemuiden 10 en 6 dhr. Paul, 2.30 ds. de Vries; Biggekerke 10 en 2 dienst: Gapinge 2 ds. de Boer; Grijpskerke 10 ds. v. Winterswijk. 2.30 ds. Enker; Kleverskerke 9.30 ds. Otte; Koudckerke 10 ds. Enker, 7.30 ds. van Dyl; Meliskerke 10 dhr. Barnard. 2.30 ds. Witteveen; Middelburg Oostkerk 10 ds. van Woerden, 7 ds. Odé; Con certzaal 10 ds. Smits; Engelse kerk 10 ds. Don; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost en West-Souburg 9.30 ds. Spijkerboer. 7 ds. Aalbers; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. Hartjes, 2.30 ds. Enker; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. Thcunissen; St. Lau rens 10 ds. Keijzer, 2.30 ds. v. Win terswijk; Veere 11.15 ds. Otte; Vlis singen St. Jacobskerk 10 ds. Aalbers (H.D.), 5 ds. Hartjes; Engelse kerk 9.30 jeugdkerk; Havendorp 10 ds. Sickesz; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer: Westkapelle 9.3Q en 2.30 ds. Oosthoek. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 11 dienst. 3 ds. Scheele; Gapinge 9 30 en 2 cand. Firet; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudckerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 ds. Veldkamp, 2.30 ds. Aalbers- berg; Noordkerk 9.30 ds. Aalbersberg. 5 30 ds. Veldkamp; Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d Berg; Oostkapelle 10 ds. Deenik, 2.30 ds. Veldkamp; Serooskerke 10 ds. van Wouwe, 2.3.0 leesd.; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 leesd., 230 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 ds. Streefkerk, 5 ds. v. Wouwe: Vrou wenpolder 9.30 leesd.. 2 ds. Deenik; Westkapelle 9.30 ds. Scheele, 2.30 ds. van Wouwe. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6 leesd.; ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te Vlissin gen te bereiken zijn de heer G. J. M. de Greef, arts, Koudekerkse weg West 13, tel. 2121; Voor Middelburg, dc heer W. L. Pel, Rouaansekade 11. tel. 2585. Voor Koudekerke, Westkapelle, Zoute- lande, de heer H. Frima, arts. Langedam- sestraat 30. Zoutelande. tel. K 1186—282. te Veere, Serooskerke, Oostkapel le: de heer P. J. Bom. arts te Oost kapelle, tel. K 1188—276. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Engering, Singel 60, tel. 2025. Middelburg: 25 Juni t.m. 1 Juli Apo theek Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538. FILMS VAN DE WEEK De staat waarin wij wonen. Het huis in de Dulcimer straat (Lon don belongs to me) met Alastair Sim, Rich, Attenborougli en Susan Shaw; ma kers: Frank Launder en Sydney Gilliat. Er mag dan nog zoveel critiek worden uitgeoefend op de „copieerkunst des da- gelijksen levens", de film vaart daar meestal wèl bij. Te weinig richt de ca mera zich op de gewone man zoals U en ik, op zijn kleine zorgen en vreugden, op zijn omgeving. Gebeurt dit nu en dan zoals in dit nieuwste en voortreffelijke staaltje van Engelse filmrealisme dan kan men zeker zijn van een film, die 't hart verwarmd en die toch eigenlijk te preferen valt boven avonturenfilms en zoetelijke romances in een onwaarschijn lijke omgeving. De film in Alhambra, Vlissingen. zet ons pardoes in een doodgewone Londense straat, waar doodgewone mensen wonen, eenvoudigen, die het niet altijd gemak kelijk hebben, die wel eens tegen de stroom proberen op te roeien, maar dan jammerlijk falen. De camera speurt in zo'n typisch familiepension in een straat, die betere tijden gekend heeft en de toe schouwer gaat werkelijk houden van de mensen, die in dit pension als hun home beschouwen. Warm aanbevolen. Goldwyn Follies (FJlmstudiogeheimen) met Adolphe Menjou, Andrea Leeds, Zo- rlna, American Ballet, Goldwyn Girls, re gie: George Marshall. Voor de tweede maal sedert de bevrij ding wordt deze film uit 1938 in ons land in reprise gebracht (Schouwburg, Mid delburg). en het succes zal andermaal groot zijn. „Filmstudiogeheimen" blijft voor ons één van de plezierigste schow- films. die wij ooit te zien kregen, dank zij vele ingrediënten: een leuke story. Tech nicolor. vloeiende muziek van Gershwin, ballet en show. prachtige dansen, en als voornaamste attracties (wat óns betreft) dat dwaze drietal de Ritz brothers en Charlie McCarthy, de belhamel van buik spreker Edgar Bergen. Luxor, Vlisisngen, vertoont het eerste deel van de sensationele seriefilm „De duivels van het wilde Westen". In Elec tro, Middelburg, gaat „Saraband for dead lovers"; voor de recensie verwijzen wij naar ons blad van 11 Juni, Oostkapelle 10, 2.30 en 7 stud. Ver- gunst; Vlissingen 9.30, 2 cn 6 leesd.; Westkapelle 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. van Leeuwen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Geleijnsen. Ver. VrUz. Hervormden. Middelburg 7 ds. Metz. Evang. Luth. Gem. Middelburg 9 ds. Nolte; Vlissingen 10.30 ds. Nolte. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 dhr. J. Nooter; Vlissingen 10 mevr. da. Meerdink-Ban. Hersteld Apost. Gem. Vlissingen Singel 9,30 en 4 dienst. Hersteld Apost. Zendingsgem. Vlis singen Bakkersgang 10 en 2,30 dienst. Leger des Hcils. Middelburg 10 Heil. dienst, 4 openlucht Dam, 7.30 Verlossingssamenk. o.l.v. kap. Ie Roy; Vlissingen 10 Heil.dienst. 3.30 Open lucht KI. Markt. 7.30 Verlossingssa menk. kap. Gerstel. Bondsdag C.J.V.F. te Zierikzee. Donderdag werd te Zierikzee de pro vinciale bondsdag gehouden van de Christen Jonge Vrouwenfederatie-In Zee land. De morgenbijeenkomst werd in de Grote Kerk gehouden, waar mevrouw S. A. HendrikseJonker een begroetings woord sprak. Onder leldtng van mej. H. Cijsouw werden er daarna enige lie deren ingestudeerd, waarna mej, W? ten Kate uit Utrecht vertelde van haar reis naar Amerika. Zij maakte hierbij een vergelijking tussen het jeugdwerj: in Amerika en in ons land. 's Middags kwam men bijeen op het sportveld Bannink. waar diverse spelen werden uitgevoerd. De club van t Zand voerde „De kleine Aral", „Rozelaar" en „Driekus-man" op. Koudekerke vertoonde .Schip moet zeilen". „Moeder Wies". „Alhier een pot met bruine bonen staat". i slotwoord sprak. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen, 24 Juni: Frem v. Towey. Middelburg aangekomen, 24 Juni: Joost v. Warja. Gepasseerd n. Antwerpen, 24 Juni: I-Ioogeland V. Huil; 24 Juni: Brem v. Rotterdam; Algenib v. Rotterdam; Laag- kerk v. Zee, Gepasseerd v. Antwerpen. 23 Juni: Ti- ba n. Santos; Stad Alkmaar n. Narvic; 24 Juni: Tuko n. Sundsfall v. Gent; Schie n. Amsterdam; Jobshaven n. Gent van Vlissingen, rede; Algarve n. Zee v. Gent. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË. Naar Indonesië: Groote Beer, Amster damJava, 23 Juni Caquets gepasseerd; Kamerlingh Onnes, Rotterdam—Java. 23 Tuli Colombo gepasseerd; Langkoeas. Rot terdam—Java, 23 Juni Kaap Borigaronie gepasseerd; Madoera, AmsterdamBata via. 23 Juni van Marseille. Van Indonesië: Java. Batavia—Amster dam. 23 Juni Quessant gepasseerd: Siba- Jak. JavaRotterdam, 23 Juni te Port Said. KLANKEN uit de AETHER ZONDAG. Mendelssohns vioolconcert wordt elk concertseizoen opnieuw talloze ma len gespeeld en ook in de Kurhaus- zaal te Scheveningen is het dit sei zoen weer te horen. Willem Noske speelde het concert samen met het Residentieorkest op Woensdag 1 Ju ni cn van deze uitvoering, die geleid werd door Willem van Otterloo. wor den vanmiddag opnamen gedraaid. Het programma vermeld verder nog dc Akademische Festouverture van Brahms en na de pauze de zevende Symphonie van Schubert. (H I 14.30 en 15.25). Om kwart over negen 's- morgens bespreekt Rutger Schoute de Symphonie in D van Hay dn (H. I 9.15). Hilversum I: 8 Nieuws: 9.15 Men vraagt en wij draaien; 10.30 In de tuin der poëzie: 11.15 Triangel; 12.30 De Zondag club door R. Feenstra: 13 Nieuws: 14.05 Boekenhalfuur 14,30 Het Residentie-or kest; 15.10 Filmpraatje; 15.25 Vervolg 17.20 Meisjeskoor; 18.30 Ned. Strjjdkr.'; 20.40 De laatste dagen van Pompei, hoor spel; 21.15 Het Omroeporkest o.l.v. Hu- go de Groot; 21.50 Cabarctprogramma; 23 Nieuws. Hilversum II: 8. 13, 19.30 cn 23 Nieuws; 8.30 Hoogmis in de H. Hartkerk te Ge leen; 9.45 Utrechts Stedelijk Orkest o.l.v. Willem v. Otterloo; 11.30 Na de kerk dienst; 12.40 Amusementsorkest o.l.v. Klaas v. Beeck; 14 Het Omroeporkest o. l.v. André Rieu; 14.30 Reportage v. d. Olympische dag in het Stadion te Am sterdam: 17 Kerkdienst; 18 Speciale uit zending voor zieken: 19 Omroeporkest o. l.v. Henk Spruit; 19.45 Bing Crosby; 19.50 In 't boeckhuys; 20.12 Uit en thuis. Brussel-Vlaams (322 M.): 8, 9, 13. 19. 22 en 23 Nieuws; 12 Vlaams Gemengd Om roepkoor; 14 Fragmenten uit Norma opera van Bellini; 22.15 Verzoekprogr. Brussel-Frans (484 M.): 7. 8. 13. 19.45, 22, 22.55 en 23.55 Nieuws; 13-10 Verzoek progr.; 15.45 Populaire gram. muziek; 17.30 Voor de soldaten. Engeland-Home Service (3-13 M.): 8, 13, 18. 21 en 23 Nieuws 10.30 Gram. muziek; 18.30 BBC Theatre Orkest; 20 30 Radio feuilleton. Engeland-Light Program (1500 en 262 M.): 9, 19. 22 en 23.56 Nieuws; 13 Ver zoekprogr.; 20.30 Community singing; 22.15 Sandy MacPherson. MAANDAG. Het Rotterdams Philharmonisch Or kest treedt niet dikwijls op voor de radio, maar Maandag kan men het orkest van Eduard Flipse toch over Hilversum II horen. Uitgevoerd wor den: Voorspel van de cantate „Eine Lebensmesse" van v. Gilse en de Tweede Symphonie van Léon Orthel. Willem Andriessen speelt het eerste pianoconcert van v. Beethoven. Na de pauze wordt Beethovens vilfdc ge speeld (H. II 20.15). Het Radio Philharmonisch Orkest geeft onder leiding van Willem van Otterloo een volksconcert met mede werking van Clara Haskil, piano. De laatste speelt het pianoconcert nr. 19 in F van Mozart (H. I 22.) Hilversum I: 7. 8. 13. 18. 20 cn 23 Nws.; 8.35 Orgelspel door Cor Sleijn: 9 Rus sische Kamermuziek; 10.31) Voor de vrouw; 10,45 De regenboog; 11.20 Jonge Nederlandse kunstenaars 13.20 Malando en zijn tango-rumba orkest; 14 Alma Mu- sica; 15.50 Friedrich Engels in Manchester (klankbeeld); 17 De school is uit; 17.30 Pianoduo André de Raaff cn Jacques Schutte 18.30 Ned. Strijdkr.: 19.30 Vir tuozen: 20.15 Muzikale staalkaart: 21.10 Actuele kanttekenineen: 22 Volksconcert; 23.15 Gramofoonmuziek. Hilversum II: 7. 8. 13. 19. 20 en 23 Nws.; 8.15 Muziek-bij het werk; 9 45 Concert gebouw-orkest o.Lv. Sugen Jochum; II Boyd Neel-Strijkorkest: 11.20 Van oude cn nieuwe schrijvers: 12.10 Brits Ballet orkest; 12.33 Koor o.l.v. Ale>: Schellcvis: 14 Schoolradio; 14.35 Beinardeonccrt door Staf Nees. beiaardier van Mechelen; 15 Omroeporkest o.l.v. Maurits v. d. Berg; 16.45 Harvard Glee Club; Radcliffc Cho ral Society en E. Power Biggs, orgel; 19.30 Het actueel geluid; 20.15 Rotter dams Phllh. Orkest; 21.45 Rotterdams Phllh. ork. (vervolg); 22.20 Kwartet o.l. v. Melndert Boekei. Brussel-Vlaams (322 M.): 7. 8. 9, 13. 17.05, 19, 22 en 22.55 Nieuws: 13.15 Klas siek gram. muziek; 14 Voor de vrouw; 18.25 Boekbespreking; 19-50 Radiofcuille- ton. Brussel-Frans (484 M.): 7. 8. 13. 19.45 22 en 22.55 Nieuws; 13.15 Casinoprogr.; 18 Voor de soldaten; 21.15 Omroeporkest. Engeland-Home Service (343 M-): 8, 13. 18. 21 en 23 Nieuws: 12.25 Gcvar. progr.: 18.45 Causerie; 20 Actueel progr.; 20.15 BBC Theater Orkest. Engeland-Light Program (1500 en 262 M.): 9. 19. 22 en 23.5G Nieuws; 12 BBC Welsh Orkest: 18,35 Community singing; 21.30 Gevar. muziek; 22.15 Hoorspel. Nagekomen advertentiön. Heden overleed geheel onver wacht, tot onze grote droef heid, onze innig geliefde Man, Vader. Behuwd- en Grootvader CHRIST! A AN JOHANNES DE VRIES, Hoofd-Machinist der K.N.S.M., in de leeftijd van 63 jaar. S. DE VRIES—STRAVER. Velsen: J. A DE VRIES. G. DE VRIES—DEELDER P. J. DE VRIES. C. R. DE VRIES— WEIMAR. Haarlem A. J. M. AKKERMAN- DE VRIES. W. J. AKKERMAN. En Kleinkinderen. Haarlem, 24 Juni 1949. Neptunusstraat 12. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 27 Juni a.s. te 12.30 uur op de Noorderbc- graafplaats. Tot onze grote droefheid overleed heden onze lieve Zwa ger CHRISTIAAN JOHANNES DE VRIES, Hoofd-Machinist der K.N.S.M., in de leeftyd van 63 jaar. Lochem: J. B. VAN BUREN— STRAVER. A. C. VAN BUREN. Amsterdam; C. STRAVER—ARIES. Dordrecht: H. J. M. ADAMSE— STRAVER. P. M. ADAMSE. Haarlem H. P. T. VAN DER EIJK— STRAVER. L. VAN DER EIJK. Neven en Nichten. ZON EN MAAN. 26 Juni: Zon Maan 27 Juni; Zon: Maan: Vlissingen Hansweert 27 Juni Vlissingen Hansweert HOOG WATER U.+NAP u.+NAP 1.41 2.45 2-25 3.30 1.84 2.12 1.91 2.19 14.05 15.13 14.47 15.59 1.90 2.17 1.95 2.21 LAAG WATER u.—NAP u-—NAP 7.58 9.09 8.35 9.49 1.9: 2.27 1.94 2.29 20.23 21.33 21.08 22.18 2.00 2.35 2.12 2.47

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5