K O? sim® sMAm VAN UOuiiiiN TEGEN HUISSLACHTINGEN GEDEELTELIJKE OVERNAME SPOOR MECHELEN-TERNEUZEN VOLKSHOGESCHOOL-WERK IN ZEELAND KAN STARTEN appie EN DE CHINESE MANDARIJN Wordt ambtenarenverbod weer ingevoerd? DOKTERS-ASSISTENTE KLANKEN uit de AEI HER VRIJDAG 24 JUNI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT r 5 In verband met runder-t.b.c. in Zeeland Het Tweede Kamerlid Stokvis (C. P.N.) heeft aan de ministers van So ciale Zaken en van Landbouw, schrif telijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat ten aanzien van alle gemeenten op het eiland Schou wenDuiveland, behoudens de ge meente Zierikzee, ingevolge artikel 6a van de vleeskeuringswet van 25 Juli 1919, staatsblad no. 524, ontheffing is verleend van het bepaalde in artikel 4, lid 1, en artikel 6 van gemelde wet? 2. Is het de minister bekend, dat op grond van bedoelde ontheffing in een aantal gemeenten van genoemd eiland veelvuldig zogenoemde huisslachtingen plaats vinden, met name van varkens, met betrekking waartoe generlei keu ring geschiedt? 3. Zijn de ministers niet van oordeel, dat deze gang van zaken grote geva ren oplevert voor de volksgezondheid, mede doordat de verbreiding der tu berculose bij het rundvee in de pro vincie Zeeland een zorgwekkende om vang heeft aangenomen, en besmet ting van varkens met bacillen, zich bevindende in de melk van tubercu leuze koeien, allerminst onschuldig is? 4. Is het niet juist, dat de betekenis van de vorige vraag wordt onder streept door 't feit, dat bij keuring van huisslachtingen in de vleeskeu-, ringskring Almkerk (Oost. Noord-Bra- band) gedurende het vierde kwartaal 1948 bij 1230 huisslachtingen van var kens in 147 gevallen of 11.9 pCt tu berculose werd vastgesteld en boven dien in 17 gevallen blaasworm („De Keurmeester", Maart 1949, blz. 12)? 5. Zijn de ministers in de gegeven Anjerdag De gebruikelijke inzameling op Anjerdag zal dit jaar als volgt ge schieden: Reeds van Zaterdag 25 Juni a.s. af kunt u op straat en ook in winkels een metalen schildje kopen mei een witte anjer op een oranje achtergrond. Daar dc verjaardag van Z.H.K. Prins Bernhard, de i-egent van het fonds, eerst op 29 Juni valt, wordt u ver zocht dit speldje tot en met Woensdag de 29ste te willen dragen. Wie Zater dag 25 Juni misschien niet in de ge legenheid is om het speldje aan te schaffen, zal ongetwijfeld één der vol gende dagen daartoe wel de gelegen heid vindeh. Men kan zijn bijdrage natuurlijk ook storten op het giro nummer van het fonds: 500900. omstandigheden bereid te bevorderen, dat op korte termijn de hierboven be doelde ontheffing ten aanzien van de. in de eerste vraag aangeduide ge meenten op het eiland Schouwen- Duiveland wordt ingetrokken, resp. die ontheffing niet opnieuw wordt verleend? TENNIS Van Swol te Wimbledon in de achtste finale. In een warm en vol Wimbledon-ten- nispark is Donderdag de derde ronde van het herenenkelspel afgespeeld. In de strij d om de laatste 16 was ook van Swol betrokken en na een uitstekende partij tegen de Chileen Balbiers, slaagde hij er in, de achtste eindstrijd te bereiken. Het was een merkwaardige partij tennis, die beide spelers lieten zien. Op sommige ogen blikken werden de meest eenvoudige ballen gemist en daar tussen door kon men van voortreffelijke staaltjes ten- njstactiek en techniek genieten. Van Swol zal in de volgende ronde uitkomen tegen de kampioen vaii vo- i-ig jaar, van Falkenburg. In het damesdubbelspel won de combinatie HermsenBrennan (Ned —Ierland) van de Franse speelsters Seghers—Boutin. 13. „Gij kunt nu wen sen wat gij wilt", zei de fakir. „Uwe wensen zullen dan in vervul ling komen". „Zou ik, nederig man, kunnen wensen dat ik een mandarijn met de pauweveer zou worden?" zei Lah Tie Pang. „Dit zou beteke nen, dat ik een Man darijn van de hoogste graad zou zijn!" „Natuurlijk!" zei dc fakir. „Uwe wens is reeds verhoord!" en met deze woorden pakte hij de hoed van Lah Tie Pang af en tot ieders verbazing zagen ze daar ineens een pauweveer op zit ten!" „Een wonder!" riep de Mandai'ijn. „Een won der van de hemelik, nietige waaraan heb ik dat verdiend?" „Aan de wondersteen, die ik u bracht", zei de fakir.... u heeft de macht in uwe handen!" De Belgische luchtafweer zal bin nenkort worden uitgerust met het mo dernste Engelse afweergeschut van 91 mm. Belgische officieren ontvangen van Engelse officieren een opleiding voor de bediening van deze stukken, welke met radar zijn uitgerust. Uit Algiers wordt bericht, dat een dertigtal personen, onder wie drie Fran sen, om het leven zijn gekomen bij inci denten waartoe het kwam toe een groep inlanders bii verrassing de militaire post te Sebbach, in Fezzan, overviel. Door de soldaten van een nabijgelegen garnizoen werd de aanval' afgeslagen. TWEEDE KAMER Belangen van bevolking worden behartigd. Donderdag; heef» de Tweede Kamer zonder hoofdelijke stemming een wetsontwerp aangenomen tot een be grotingswijziging van 't department van Verkeer en Waterstaat. Deze wij ziging betreft de gedecltel. overname van de spoorweg Mechelen-Terneuzcn waartoe de gehele dienst wordt ver hoogd met een bedrag van 340.000 Dit is de vergoeding aan de Ned. Spoorwegen van de overnamekosten van de op Nederlandsgebjed gelegen. ~edeel(en van deze spoorweg. De heer Algera. (AR) merkte op, KERKNIEUWS NED. IIERV. KERK. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Dirksland Chr. v. d. Woes- tijne te Ridderkerk. GEREF. KERKEN AnT. OL K.O. Beroepen te uZtphen D. Deddens, cand. te Kampen. GIFTEN EN LEGATEN. Marktberichten VISMIJN VLISSINGEN. 22 Juni 1949. Exportgarnalen 470 kg.: 8491'; Schar 1520 kg.: 18—36: Bot 1313 kg.: 19—49; Schol 373 kg.: 2649; tong 63 kg.: 1.40—1.80; Kleine tong 476 £g.: 35—43; Rog 27 kg.: 1619. VISMIJN VEERE. Veiling op 22 Juni. Export garnalen 873 kg 80—82; Schar 2S1 kg 30—36; Bot 331 kg 22—40.; Grote tong 31 kg 127—143; Kleine tong 257 kg 21—31; Rog 83 kg 14—20; Kabeljouw'lb kg 74, alles per kg. VISMIJN TE VEERE, Veiling op 23 Juni. Exportgarnalen 1168 kg.: 75—93: Schar 107 kg.; 9—32; Bot 271 kg.: 24—41; Schol 2»b kg.: 35; Grote tong 13 kg.: 121—147; Kleine tong 155 kg.: 29—39; Rog 299 kg.: 12—18; Kleine bot 39 kg.: 9—16. Thans voor de communisten. (Van onze Haagse redacteur). De regering overweegt, zeer bin nenkort het ambtenarenverbod weer in te voeren, zo vernemen wij. Zij is tot dit plan gekomen, nadat het communistische Tweede Kamerlid Paul de Groot enige tijd geleden in de Kamer verklaard had. dat- zijn partijgenoten bij een eventuele aanval van de Sowjet-Unïe op Nederland aan de kant van hun mede-arbeiders zou den staan. Ettelijke keren hadden enige Kamerleden deze afgevaardigde gesommeerd een duidelijk antwoord te geven op de vraag, wat de C.P.N. zou doen in geval van een Russische agressie. '-n-obeerde de heer De Groot een antwoord te ontwijken, doch ten slotte liet hij zich in bo vengenoemde zin uit. De Kamer was wel zeer nieuwsgie rig naar de opvattingen van de Ne- dei'landse communisten, aangezien nog vers in het geheugen ligt de houding, die de N.S.B. aannam, toen ons land in 1940 door Duitsland over vallen" werd. Ook de regering had grote belang stelling voor het antwoord van de heer de Groot. Toen dit bekend was, deelde de minister mede, dat de re gering zou overwegen aan haar amb tenaren te verbieden lid van dr Communistische Partij te zijn, op straffe van ontslag. Deze bepaling zou dan zowel voor burgelijke als militaire functies gelden. Hoewel men enige tijd niets meer over dat 7o"or->„mdp ambtenare .ver bod, dat vóór de oorlog ook voor de N.S.B. gold. heeft vernomen, heeft de regering jn haar gedachten ge houden. Zij heeft echter eerst de ver kiezingen voor de gemeenteraden- wil len afwachten. Nu deze achter de rug zijn. zou het in hagr voornemen lig gen, het ambtenarenverbod zeer spoe dig weer in te voeren. Gymnastiekwedstrijden te Vlissingen. Dezer dagen werd, uitgaande van het Zuidergewest van het N.C.G.V., te Vlis singen een gymnastiekwedstrijd gehouden waaraan werd deelgenomen door Oranje- Nassau te Vlissingen. O.K.K. te Goes. Voorwaarts te Axel en Luctor et Emergo te Hoedekenskerke. De leiding berustte bij het Technisch Commissielid de heer L. J. Jansen van O.N. De voorzitter van "0!N.. Tnevr. J. Kemeling, sprak een wel komstwoord tot alle turners(sters). O.N. Vlissingen, 70 p.; 2e prijs, le graad dames mej. A. Aarnoutse, O.N., Vliss.. 75b p.; le prijs, 2c graad, dames, mej. N. Vreeke, O.K.K., Goes, 73b p.; 2e prijs. 2e graad, dames, mej. W. Luyk, Ó.N., Vlis singen, 71 p.; le prijs, herep, de heer J. Goedbloed. O.K.K. Goes, 98b p.; 2e prijs, heren van O.K.K., Goest, met 302b p. De 92 b p. De wisselbeker werd gewonnen door rle heren van O.K., Goes, met 302b punt. De beker is nu eigendom van deze vereniging. dat in de betrokken streek de vrees bestaat of de vervoersbelangen aldaar door het monopolistische karakter der N.S. wel voldoende behartigd zul len worden, omdat het een onrenda bele lijn geldt. Hij vroeg of de minis ter deze vrees kan wegnemen en voorts of hij wil toezeggen, dat bij komende vergaderingen de betrokken groepen geraadpleegd zullen worden. Door de heer Posthumes (Arb„) werd er de aandacht op gevestigd, dat beide lijntjes sterk samenhangen met de belangen van Terneuzen's h^ven. Hoe zullen die belangen in de toekomst worden behartigdf De ren dabiliteit is een belangrijke vraag, maar z.i. niet de enig beslissende, Het vervoersgebied is niet dicht ge noeg om bus- en railvervoer naast el kaar te hebben. GEEN VERPLICHTINGEN De minister, de heer Spitzen, gaf te kennen, dat er geen sprake is van het opleggen van verplichtingen aan de spoorwegen. Door de teleurstel lende gang van zaken bij de onderne ming op Belgische en Nederlands ge bied zijn grote moeilijkheden ontslaan en deze waren er voor de regering aanleiding toe om in te 'springen en er voor te zorgen, dat het apparaat niet verloren gaat. Op die basis is de overname tot stand gekomen. De re gering zal waakzaam gijn dat de be langen van de bevolking worden be hartigd. Doordat een betreffend wetsont werp is aangenomen, zal het voortaan verboden zijn een vlieger op te laten of in de lucht te hebben aan een lijn. die zich binnen een afstand van 500 meter van een bovengrondse electri- sche hoogspaiinlngsleidlng bevindt. (Ingezonden mededeling). Alleen Duyvis maakt Salata Nederland 1948 (3 dito 1947 (3</2) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Invcsteringscert. 3 Nederland 196264 Nederland 196264 Nederland N.W.S. 2b Spaarc. a f 100 2'/.% Ir.dië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Déli Batavia Mij. Dell Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania Het resultaat van de verkiezingen bracht vcor de beurs geen verrassing en bleef daardoor zonder invloed. Het verloop van de markt verschilde dan ook niet sterk van dat van Woensdag, aangezien ander zijds de factoren met een belangrijk sti mulerende invloed ontbraken. De goede ondertoon van de beurs bleef behouden, waarbij de koersen het vorig peil wisten te handhaven. Wederom ging behoorlijke belangstelling uit naar Kon. Olie. die van bepaalde zijde gevraagd waren cn -de drie maal parikoers ruimschoots haalden. Er werd ^gedaan op 3011 i»Van de mijnbouw- ondernemingen trok een fonds de aan dacht, ml. algemene exploratie, die voor hét eerst in open hoek verhandeld werd en van 57 opliep tot 60 ad 60b. Beurs 22 Juni Juni 100 100 93 98b 93 98 107 106% 98 98 H 98% 99% 80*1 81 101 </s 101b 95 b 95 b 98 97'/„ 11214 112b 152 151 166 167b 305 310 152 149 172' 171b 180 179 261 263% 265 230b 230% 151 152 b 299' 299% 136% 146 144% 148 148 161 160% 146 158 157 b 154% 154'/, 132 131 149 149 b 26 55 b z 45 45 33% 33'/, 7% 2V8 WH - J. U. uit Hillegersberg, die geen aan dacht wijdde aan het feit, dat zijn vrouw hun jongste kind door verwaarlozing liet omkomen, is veroordeeld tot drie maan den voorwaardelijk. (Ingezonden mededeling). Het Nederlandse merk met Wereldreputatie Bestuur en Raad van Toezicht te Middelburg geïnstalleerd. Donderdagmiddag zijn in de Con- frèriezaal van het Schuttershof te Middelburg het Bestuur cn de Raad van Toezicht van de Zeeuwse Vplks- hogeschpol geïnstalleerd. De installatie had plaats door de directeur der Stichting Zeeland voor Maatschappelijk Werk, de heer C. Lijnzaad, die er op wees, dat een commissie reeds twee jaren heeft ge werkt om deze zaak voor te bereiden. Gestreefd is naar een zo breed mo gelijke samenstelling en men is er in geslaagd, alle groepen voor dit object te vinden. Slechts dc Katholieken hebben zich afzijdig gehouden in ver band met hup plannen tot stichting ener eigen volkshogeschool in Zee land. Bij acclamatie werd het voorlopig bestuur, bestaande uit de heren B. A. Hesselink te Middelburg,voorz.; H. Pieters (Middelburg), secretaris; J. Cevaal (Serooskerke), 2e secreta ris; Ds. W. B. A. Smidts (Middelburg), Ds. H. M. Strating ('s Heer-Abtsker- ke). Drs. M C. Verburg (Middelburg) en J. J. de Reij (Middelburg), leden, definitief verklaard. De voorzitter, de heer B. A. Hesse link, bracht allereerst dank aan de heer Lijnzaad voor de door hem ver richte voorbereidende arbeid. Juist in - Zeeland kan een volkshogeschool zeef nuttig zijn, omdat men hier met vele verschillende levensbeschouwin gen te maken heeft en het doel der school is. de exponenten dier levens beschouwingen bijeen te brengen tot vorming der eigen persoonlijkheid. REEDS IN SEPTEMBER. De bijeenkomst werd o.m. bijge woond door de heren G. J. Panne- koek (mede namens het Hoofdbestuur van het Volkshogesehoolwerk in Ne derland) en A. van Uxem, respectie velijk leiders der scholen te Eerbeek en Markelo, die desgevraagd als hun mening te kennen gaven, dat een garantiebedrag van 10.000 en regel matige jaarlijkse bijdragen van ten minste 2500 "(zo mogelijk door sub sidies te verhogen) als een minimum voor dc instandhouding der school moet worden beschouwd. Hierbij is rekening gehouden met een werkpe riode vri 3 (winter-) maanden per jaar. Spr vestigde de aandacht op de organisaties, welke bij de volkshoge school belang hebben en op het be drijfsleven. Niet het bijeenbrengen der noodzakelijke geldmiddelen, doch hel voorzien in 'n goede leiding acht ten zij echter het grootste probleem. Drs. M. ei Verburg deed enkele suggesties omtrent het geven van grotere bekendheid aan 't volkshoge sehoolwerk onder de Zeeuwse bevol king, die Hieromtrent nog grotendeels in ontwetendheid verkeert. Het ligt in de bedoeling, reeds in FEUILLETON 33 Hij had nooit gedacht dat hem zoiets zou kunnen overkomen. Andere man nen wel, maar niet hem, wiens voeten zo stevig op de aarde stonden, wiens brein zo helder was en wiens klieren zo goed functioneerden. Andere man nen geraakten wel eens in een emotio neel of geestelijk moeras, vooral wan neer ze de gevaarlijke periode tussen jeugd en middelbare leeftijd bereik ten. Sommigen redden er zich uit; an deren niet. Ze gedroegen zich als vol slagen dwazen "en gaven alles op wat hen dierbaar was. Niet dat Eric aan Janice daclit als aan een soort moe ras. Hij dacht wat hij altijd had ge dacht, dat ze een aardig, een bijzon der aardig meisje was. Bovendien dacht hij nu aan haar als aan iets heel bijzonders. Ze was niet alleen, 'n aardig meisje en een bekwame, on misbare assistente ze was Janice, zijn Janice, die hem uit zijn zelfge noegzaamheid had wakker geschud, nieuwe verschieten voor hem had ge opend en zijn bloed in beroering had gebracht. Het was ondenkbaar, dat hij met zo'n aardig meisje als Janice een schunnig avontuurtje zou kunnen heb ben, Hun ontmoetingen, hun liefde waren aan zoiets lelijks nooit toege komen. Eric voelde zowel respect als liefde voor Janice. En behalve van Elissa had hij nooit van iemand an door ADELAIDE HUMPHRIES ders gehouden. Hij had zich' al eens eerder afge vraagd wat er met zijn huwoiijk was gebeurd. Nu wist hij het: Elissa en hij hielden niet langer van elkaar. De be tovering was verbroken. Niets dan gewoonte en een wederzijdse vrien delijke genegenheid was er voor in de plaats gekomen. Wel, ze brachten nauwelijks drie hele maanden per jaar samen door! „Ik ben eigenlijk niét meer met Elissa getrouwd", zei Eric tot zichzelf. Daarom was hij in zekere zin vrij. Natuurlijk zou hij het Elissa moeten vertellen. Hij was er zéker van. dat ze zou willen schei den. Dan zou hij werkelijk vrij zijn en met Janice trouwen. Hij had tot op deze ochtend, waarop Janice niet was Ji schenen 'en hij zo .ongerust was geworden, niet gedacht dat dit het slot zou worden. Hij had zeer be wust vermeden, aan een slot te den ken. Maar nu hij het eenmaal voor zich zag, was het hem even helder en duidelijk als het doel van zijn car rière hem was geweest Er was geen andere keuze, Janice en hij zouden trouwen. Hij was 'be reid al het andere over boord te wer pen. Het zou niet zo'n offer zijn als het misschien scheen. Wat voor waar de had een gemakkelijk leventje, zijn prestige, zijn werk, vergeleken bij dat heerlijke gevoel herboren te zijn? Janice had hem dat gegeven. Ze had hem uit de sleur gehaald, waarin hij zich had bevonden. Terwijl hij terugliep naar zijn spreek kamer kon Eric maar niet begrijpen, waarom hij zo op uitstel had aange drongen. Waarom had hij Janice niet verteld dat hij met haar wilde trou wen? Hij kon het haar niet kwalijk nemen, dat ze zich de vorige avond vreemd had gedaan, hij had 't haar niet kwalijk kunnen nemen, als ze was weggegaan om nooit terug te ke ren, zoals hij zich de hele morgen had verbeeld. Hij dankte de hemel dat hij het haar nu kon vertellen hoe eerder hoe beter. Misschien was ze er al wan neer hij terugkwam. Of, als ze er vandaag niet was, dan was ze er toch zeker morgen, hoewel het een eeuwig heid leek om tot morgen te moeten wachten. „Het was een kwelling om verliefd (c zijn", constateerde hij grimmig. Hi) had nooit gedacht, dat hij zich zo zou opwinden over een vrouw: ze personifieerde het leven zelf en vrij heid en zonneschijn. Een man kon dat alles niet buiten zijn leven houden. Janice was er niet. De teleurstelling was haast ondragelijk voor Eric. Het bewees dat zijn besluit juist was; hij kon zonder Janice niet leven. Hij was blij dat Elissa al zo spoedig te rug kwam. Dan kon hij haar zijn be sluit direct meedelen. Hij veronderstelde, dat Elissa de zaak eerst wel zo zou bekijken zoals dc wereld dat zou doen: een man van middelbare leeftijd die zijn hart ver liest aan een jong meisje, met wie nij al lang dagelijks contact heeft. Maar in werkelijkheid scheelden ze niet zo heel veel in leeftijd. In ieder geval leek cn gevoelde Eric zich nog niet oud. Wanneer hij Elissa uitlegde, dat het niemands schuld was, dat het zo maar vanzelf was gebeurd en dat voor een meisje als Janice alleen het beste goed genoeg was. moest Elissa toch wel zo verstandig zijn om dat te be- brijpen. Elissa was een heel intelli gente vrouw en ze was een moderne vrouw. Wat Janice betreft, hij twijfelde er geen ogenblik aan dat ze graag met hem zou willen trouwen. Ze hield van hem. dus waarom zou ze niet? Als ze het al naar had gevonden dat hij de beslissing zolang had uitgesteld dan kon nu alles in het reine worden gebracht. Eric was niet langer ongerust, hij was zelfs opgewekt. Hij wilde niet pe dant zijn, maar hij vond dat hij ui terst fatsoenlijk was, om een derge lijke beslissing te nemen. Niet iede re man in zijn positie zou een derge lijk offer voor de liefde hebben ge bracht. (Wordt vervolgd). In het stadje Bredévoort. (gemeen te Aalten), heeft men bij graafwerk dc fundamenten blootgelegd van een oud kasteel. ZON EN MAAN. 25 Juni: Zon: Op 4.20 onder 21.04 Maan: Op 2.49 onder 21.01 September a.s. met de cursussen in de gebouwen van het Jeugdcentrum te Domburg welke, naar men ver wacht, dan gereed zullen zijn te beginnen. ATHLETIEK JEUGDATIILETIEKYVEDSTRIJDEN TE MIDDELBURG. De sportclub van dc Middelburgse R H. B.S. „H.S.C" organiseerde sehool-athle- tiekkamploenswedstrijden. De voornaam ste uitslagen waren: Hardlopen: 100 m. jongens 16 j. en ouder; 1 Jan Antheunissc 12.4: 2 Jaap Wisse 12.6; 3 B. Mosselman 12.G. 80 m. jongens 14 en 15 j.: 1 Wim Goed bloed 10.8: 2 Niek Stufkens 10.9; 3 An dre Gcljon 11. 60 m. jongens 12 cn 13 j.l P. v. d. Broeeke 8.7; 2 Wim Koers 8.8: 3 M. dc Wit 9.5. 80 m. Meisjes 15 j. en ouder: 1 Paula Tazclaar 11.4; K. dc Voogd 11.8; 3 Evi Verbeek 12.1. 60 m. M, van 1214 jaar: 1 Anneke Plompe 9.3; Louke Vcreijke 9.3; 3 rietje V. Morel 9.7. Hoogspringen: J. 16 j. en ouder: 1 Jan Antheunisse 1.48: 2 J. Passenier 1.48; J. 14 en 15 j. 1 Wim Goedbloed 1.33; 2 K. den Hollander 1.28, J. 12 en 13 j.: 1 P, v. d. Broeeke 1.28; 2 W. Koers 1.13. Meisjes 15 j.: 1 Paula Tazelaar 1.28; 2 Oia V; Leeuwen 1.13; Meisjes 12—14 j.: 1 F. V. Morel 1.23; 2 L. Vereijke 1.18. Verspringen: J. 16 j. 1 Jan Passenier 5.07; 2 J Antheunisse 5.05. J. 14 en 15 j.: 1 André Gcljon 4 84; 2 K den Hollander 4.65. .T. 12 cn 13 j.: 1 P. v. d. Broeeke 4,2f); 2 M. de Wit 4,10. M. 15 j.: 1 Corry Poppe 4.72: 2 Evi Ver beek 4.41. M. 12—14 j: 1 F. V. Morel 4.14; 2 A. Plompe 4.09. Kogelstoten: J. 16 j.: 1 Johan Dogge 10.83; 2 J. Anthcuninse 9.98. J. 14 cn 15 j.1 Wim Goedbloed 11.28; 2 A. Gelon 9.97. M. 15 j: P. Tazclaar 9.22; 2 Anne Marie Adriaanse 7.46. Discuswerpen: J. 16 j.1 Jan Passenier 27.60: 2 J. Antheunisse 24.85. J. 14 en 15 j.: 1 W. Goedbloed 27.96; 2 Miek Stufkens 25 25. M. 15 j.: Paula Tazclaar 20.72; Olga v. Leeuwen 20.30. Balworpen: Meisjes 12—14 j.: 1 Louki Vereijke 23.98; 2 F. V. Morel 22.65. Jongens 800 r.v: 1 Jan Antheunisse 2.36.7; 2 B. Mosselman 2.37.5. ZATERDAG. Vandaag wordt over H I een uitzen ding gegeven onder de titel „Pieter gaet een dagje nner de Gocsc mart", waarin'enkele Zeeuwse schetsen wor den voorgedragen. (H. I 14.10). Het Gemengd Koor van de leerlin gen van het Koninklijk Conservato rium in den Haag geeft een uitvoe ring van werken van da Palcslrina, Haydn. Gastoldi, Sweelinck en Lasso (H. II 19.25). Hiijversum I: 7, 8, 18. 20 en 23 Nieuws; 8.35 Orgelspel door Johan Jong; Londcns Pliilh. Orkest; 10.20 Radiofeuilleton; 11.35 Franse pianomuziek; 12.33 Orgelspel d. Cor Steyn: 14 Het Nederlandse lied; 14.20 Marinierskapel; 15.15 Radio Philh. Or kest; 17 Schijvenschouw door Casper Hüweler; 17.30 Om cn nabij de wintig; 18.30 Ned. StrUdkr. 19 Actualiteiten op kunstgebied: 20.15 Promenade-orkest; "1 Vindobona schrammel'n. Hilversum II7, 8. 13. 19. 20 en 23 Nws; 9.35 Jos Carpay. orgel: 10.15 Muziek houdt fit: 11 Dc Zonnebloem; 1145 Schoolradio; 13.20 Lunchconcert: 13.50 Film en toneel; 15.10 Naar het wonder land der muziek; 15.30 Jongercnconcert; 30 De schoonheid van het Gregoriaans; 17 De Wigwam; 19.25 Zanguitvoering door het Gemengd koor van de leerlingen van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag; 20.12 Yehudi Mcnuhin. viool inct het Orchestre des Concerts Colonne o.l.v. Georges Enesco; 22 Het Omroeporkest o. l.v. Henk Spruit: 23.15 Rotb Strijkkwar tet. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8. 9. 13, 17.05, 19. 22 en 23.30 Nieuws: 12 Salon orkest; 1815 Orkest Albert Sandler; 20 Omroeporkest. 21.30 Licht verzoekprogr. Engelnnd-Homc Service (343 m.): 8, 13 13, 21 en 23 Nieuws; II BBC Northern orkest; 15 BBC Schots orkest; 21.20 Hoor spel, Engcland-Light Program (1500 cn 262 m.): 9. 19. 22 cn 23 56 Nieuws: 16 BBC Variété orkest; 19.30 BBC Welsh koor; 21 BBC Revue orkest. Vlissingen Tèrneuzen I-Iansweert Zierikzee HOOG WATER ti.+NAP u.-i-NAP 1.01 1.28 2.01 2.28 1.70 1.90 2.01 1.26 13.28 13.54 14.30 14.56 1.81 2.01 2.11 1.38 LAAG WATER u.—NAP u—NAP 7.19 7.49 8.28 8.06 1.C0 2.11 2.2S 1.60 19.40 1.90 20.10 2.10 20.50 2.2Ü 20.27 1.58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5