Uw arbeid is U teveel! tuhtsal "WITTE KRUIS" Anna Blaman weigert van der Hoogt-prijs. K appic EN DE CHINESE MANDARIJN DOKTERS-ASSISTENTE KLANKEN UIT DE AETHER Volks gezondheid Is uw naaimachine defect? SINGER Maatschappij N.V. 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 23 JUNI 1949 Een moderne Robinson Crusoe. 9 JAAR OP EEN EILANDJE IX DE PACIFIC' In Lensvik. een klein vissersdorp aan de Trondhjem-fjord, Is een ver haal bekend geworden van een Noor se zeeman, die 9 jaar lang als Ro binson Crusoe op een eiland in de Stille Oceaan geleefd heeft. De familie Selbekk te Lensvik ontving 5 Juni een brief uit New York van Georg, een zoon. waarvan men sinds 1935 niets had vernomen. In de brief schrijft Georg. dat hij zich in het be gin van de oorlog op een vrachtboot bevond, die op de Stille Oceaan werd getorpedeerd. Na 15 dagen in een red dingboot te hebben rondgedreven, be reikten enige leden van de bemanning een eilandje waar zij negen jaar on der de inboorlingen leefden. Eindelijk slaagden zjj er op een goede dag in de aandacht te trekken van een Ame rikaans vliegtuig, dat toevallig over vloog. Het toestel landde cn nam de mannen mee naar New York, waar Georg Selbekk nu een baan aan de wal heeft. Hoge Belgische onderscheiding voor minister v. d. Brink. Bij K. B. is aan prof. dr. J. R. M. van den Brink, minister van economi sche zaken, verlof verleend, tot het aannemen van de benoeming tot Grootkruis in de Orde van de Kroon van België. {Ingezonden mededeling). Uw arbeid vlot niet omdat U ge plaagd wordt door een barstende hoofdpijn. Dat hoeft niet. Neemt een Witte Kruispoeder en de hoofd pijn verdwijnt direct. Witte Kruis montert U op en U doet weer opgewekt Uw werk. Poedersf0.85 p. doosje 12st. Cachetsf0.90,, kokerÏ2st. Tabi fl.75„ 24st. apothekers en drogisten i Ingezonden mededeling). PLEISTER HuMklturlg «mlTiitml POEOERS'CACHETS-TASEETTEN Voor Nederland: DUTIM, Oegstgeest. Nederland 1948 (3J4) dito 1947 (3>.) 3 dtto 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investcringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 196264 Nederland N.W.S. 2'- Spanrc. A f 100 2JA*:ó Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind, Hand. B Ned Handclmij. AKU Bergh's Jurgens Calvê-Delft Centrale Suiker Kon. NcQ. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feycnoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H A. Lijn Kon. Paketvaflrt Ned. Scheepv. Unie Handelsver. A'dam Dell Batavia MIJ. Dcti Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T Spw. New York Ccntr. Spw. Pennsylvania De effectenbeurs was ook Woensdag weer niet vriendelijk gestemd. Er blijkt enige grond in de markt te zitten en al blijven de omzetten nog beperkt, er valt iets meer optimisme ,tc bespeuren. De berichten omtrent het staakt het vuren in Indonesië en de terugkeer der repu blikeinen naar Djocja. circa 1 Juli. trok ken uiteraard de aandacht. Men hoopt nu op enige stabiliteit in de politieke situatie, waarbij de beurs niet anders dan gebaat kan zijn. Beurs 21 Juni 22 Juni 100'i, 100 98 98 106!* 107 98'* 98 98' i 98-h 81 80', 101'i 101'* 953 95', 3 98'/, 98 112'A 112'/» 152 C, 152 164 166 300 305 149 152 171'j 172*3 260' 261 "i 260 229-, 230', i 150 151 444 298 299'.- 135 A» 145'-J 146 150 v. 148 1G1'„ 1617 158 157», 158 154 154*4 131 132 148», 149 26 55 55'A 45»i 45 32'\ 33(4 7*4 9', 134* 13*4 De bankbiljcttenomloop is. blijkens de verkorte balans van de Nederlandse Bank per 20 Juni. wederom met 20 mil- lioen gulden verminderd en daarmede ge komen op 2941.5 millioen. hetgeen een laagterecord voor dit Jaar is. Levenslang werd geëist tegen de S.D.-er Richter, een Duitser, die deel beeft genomen aan executies van Neder landers. Hel bestuur van de Maatschappij der Letterkunde heeft de Rotter, damse schrijfster Anna Blaman voor gedragen voor de Van der Hoogt prijs voor haar roman ..Ecnzam avontuur". Zy heeft echter te kennen gegeven, dat zy do prys niet zal aanvaarden. De beoordelingscommissie .bestaan de uit de letterkundigen Kelk, Van Vriesland. Engelman, Rispens on Theun de Vries, heeft de beslissing om voor deze veelbesproken roman de Van der Hoogt prijs toe te kennen met een zeer kleine meerderheid ge nomen. nl. -drie tegen twee. Deze klei ne meerderheid zelfs verklaart, dat zij slechts na het overwinnen van een zekere aarzeling tot het besluit is ge komen, want zij voelde bezwaren te gen de ..op de spits gedreven eenzij digheid van het door Anna Blaman jestcldc probleem, waarbij aan de vol- icid van het leven misschien te wei nig recht wordt gedaan". Zij is er echter van overtuigd, dat binnen het kader van deze eenzijdigheid het boek een kracht en intensiteit bezit, die het een onbetwistbaar belang verle nen. Anna Blaman heeft in een brief aan de jaarvergadering der maat. schappij uiteengezet, waarom zij de prijs niet zal aanvaarden. Zy schryft daarin o.a. „Het ontvangen van een aanmoediging is soms bijzonder aan. geuaam, maar in dit geval wordt zy gegeven op een wyzc, die eerder ontmoedigt dan aanmoedigt. Tegen, over de lof van de commissie staan bezwaren, die voor een groot deel niet het artistieke raken. Hierin vindt ik aanleiding om U te verzoeken mijn weigering niet alleen als een persoon, lijke rcietie te zien, maar deze te be. schouwen als een principiële afwy. zing van de criteria, die dit advies in belangrijke mate hebben bepaald". Zoals men zich zal herinneren is er reeds enig rumoer rond „Eenzaam avontuur"' tijdens de Boeken week. toen in Rotterdam een boekentribu- naal werd gehouden. Dinsdagmiddag is de 7-jarige Johnnie Groot te Alkmaar, toen hij de straat,wil de oversteken, door een auto gegrepen. Het ventje was op slag dood. 12. De fakir had het doosje met 't stuk glas in zijn zak gestoken en toen zocht hij zijn vrienden op. die uit een drom bedelaars en mannen, zoals hij zelf was, bestond. Zc begroetten hem allemaal hartelijk, want ze hadden hem in lang niet gezien cn ze vroegen hem wat hij op zijn reis naar China had meege maakt. De fakir lach te sluw en vertelde hen het een en ander. Daarna maakte hij enige plannen mei hen en toen lachten ze allemaal heel sluw. Toen holde hij weer terug naar de „Kraak' waar de Mandarijn Lah Tic Pang 'm stond op te wachten. „Gij troost mijner geteisterde ziel, welk bericht brengt gij mede?" vroeg Lah Tic Pang. De fakir zei niets, maar hij haalde uit zijn zak het doos- je. Met geheimzinnige bewegingen deed hij het deksel open, en hij hield het zo, dat de zon net op het stukje glas scheen, zodat het schitterde alsof het werkelijk diamant was. „De grote won- dersteen!" zei hij. FEUILLETON (Ingezonden mededeling). r IN HEN MINUTEN Toeristenverkeer naar de Britse zone thans vrij. Van Dinsdag af is de Britse zóne van Duitsland voor normaal toeristen verkeer. opengesteld, met uitzondering van de Westelijke sector van Berlijn, Houders van een geldig Nederlands paspoort dienen voor hun voorgeno men bezoek tijdig bij het ..Allied Milli- tary Permit Office'1 te Den Haag Nieuwe Parklaan 17 een „permit" aan te vragen voor ten hoogste zestig dagen. Dit „Permit" gestempeld in 't paspoortwordt uitsluitend „onder rembours" aan de aanvragers ver strekt. Op deze wijze worden dus de onkosten voldaan. Onder geen beding moeten de aanvragers geld opzenden bij hun aanvrage De reizigers zullen geheel op de Duitse economie aangewezen zijn en generlei aansprak hebben op facili teiten voor huisvesting, voeding en transport van de Brtitse autoritei ten. Ook voor zakenlieden komen voortaan de speciale faciliteiten te vervallen. Bij het betreden van Duits grond gebied ontvangen de reizigers Duit se levensmiddelenkaarten voor drie ren. die bij de Duitse instanties telkens met een periode van zeven dagen verlengd kunnen worden. Voorts ontvangen de reizigers een geldcontrólcboekje. waarin do door hen aangekochte Duitse marken wor den geregistreerd. Hierbij zij opge merkt. dat de Ned. Bank als voorheen uitsluitend deviezen voor zakenreizen en dringende familiebe zoeken, doch niet voor toeristenrei- zen beschikbaar zal stellen. Venvacht wordt, dat zeer binnen kort ook de Amerikaanse en Franse zönes van Duitsland voor toeristen verkeer zullen worden opengesteld op dezelfde wiize als dit thans net geval is met de Britse zóne. 32 Hij wilde het niet erkennen en cr een plaatsje voor inruimen in z'n leven, dat zo zelfgenoegzaam was geweest, daar boven op die top. Hij wist na tuurlijk, dat hij er op een goede dag iets aan zou moeten doen. Hij wist ook, dat die dag niet meer ver-af kon zijn; die zou maar al te spoedig ko men. Het gebeurde die dag. dat Janice niet op haar werk kwam. Janice was zelden te laat. Ze was ook zelden afwezig. En als dat al eens gebeurde, had ze altijd opgebeld om het uit te leggen. Daarom maakten dokter Holbrook, noch juffrouw Wil lows. mevr. Mc Rae of juffrouw Coxe, zich ongerust over haar afwezigheid voordat de ochtend was voorbij ge gaan en het duidelijk werd dat juf frouw Hilary niet alleen niet was ge komen. maar zelfs geen telefonische verklaring van haar wegblijven had gegeven. Later op de ochtend hield dokter Holbrook even stil bij juffrouw Wil lows bureau. „Zouden we het huis van juffrouw Hilary niet eens opbellen en informe ren of ze misschien ziek is?" vroeg hij bezorgd. Janice had vreemd gedaan de vori ge avond. Ze had gewacht, zoals hij had gevraagd, maar toen hij haar had gezegd, dat hij zich aan zijn afspraak had kunnen onttrekken, maar zou trachten vroeg weg te gaan. had zc gezegd, dat hij dat maar niet moest proberen. De wijze waarop ze dat had gezegd, beviel hem niet. Ze was te positief geweest, net als Elissa soms was. In sommige opzichten geleken ze op elkaar, Janice en Elissa, hoewel ze in andere dingen weer heel ver schillend waren. „Ja-a", juffrouw Willows perste haar lippen op elkaar, „dat zouden we wel kunnen doen. Hoewel, „Misschien heeft ze gelijk", onder brak haar werkgever haar snel, daar hij haar gedachten las.We kunnen nog wel even wachten. Juffrouw Hi lary mag niet denken dat we haar hierheen willen halen, als er voor haar een reden is om weg te blij ven- Er moet wel een grondige reden zijn, anders zou ze óf hier zijn óf het ons hebben laten weten". „Precies", scheen juffrouw Willows misprijzende blik te zeggen. Maar ze knikte alleen even, zondtr een opmer king te maken. Ja. er was vast een grondige reden, dacht Eric, terwijl hij weg wandelde. Janice had vreemd gedaan de vorige avond. Zou het feit, dat ze vanmorgen niet was verschenen, verband houden met haar gedrag van gisteravond? Hij kon het niet helpen, dat hij on gerust was. Toen het twaalf uur was, wist hij dat hij niet zou kunnen gaan lunchen voordat hij was gerustgesteld. Hij hield nog even stil bij het bureau van juffrouw Willows. „Vindt u niet", hij keek juffrouw Willows recht in de ogen, zodat ze goed zou weten, dat het hem dit keer ernst was. „dat we nu het huis van juffrouw Hilary eens moesten opbel len? Misschien heeft ze getracht con tact met ons te krijgen: onze telefoons zijn nogal bezet geweest. En het spreekt vanzelf, dat als er iets niet in orde is „Ik heb al opgebeld", onderbrak juffrouw Willows hem. „Werkelijk!" Hij was zo opgelucht, door ADELAIDE HUMPHRIES dat hij niet protesteerde tegen het feit, dat juffrouw Willows de zaak in eigen hand had genomen. „Mevrouw Hilary zei dat ze gister avond een boodschap van haar doch ter had gekregen". Juffrouw Willows dacht: Dus ik had gelijk, zo liggen de zaken dus. En ik hoopte zo dat het niet zo zou lopen. Arme dokter Hol brook. om zich zo bloot te geven! En ook die arme Janice, ze was zo'n aar dig meisje. Het zou niet zo ernstig zijn. wist juffrouw Willows, niette genstaande haar beperkte ervaring, „Ja, en verder?" Dc dokter deed geen poging het ongeduld uit zijn stem te bannen. „Gisteravond een boodschap wat betekent dat?" Waarom ging juffrouw Willows in !s hemelsnaam niet verder?. „Ergens uit de provincie kwam die boodschap", juffrouw Willows vertel de hem op haar gewone bitse toon wat ze had gehoord. „Juffrouw Hilary had gezegd, dat ze niet voor vandaag terug zou zijn. Haar moeder had verondersteld dat ze op tijd voor haar werk terug zou zijn, of dat ze ons een gelijkluidend bericht had gezonden. Anders zou ze het ons. wel hebben laten welen. Ze zei, dat het haar erg speet, als de af wezigheid van haar dochter ons last had veroorzaakt". ..Daar is geen sprake" van!" Eric was niet meer zo ongerust, maar nog veel verbaasder dan eerst. Janice was niet ziek. zc liad een boodschap naar huis gestuurd. Maar waar was ze dan, en waarom zou ze or zo vandoor zijn ge gaan zonder iemand iets te zeggen?" „Zei haar moeder ook of ze iemand bij zich had?" Deze gedachte was plotting bij hem opgekomen. Juffrouw Willows kunikte. „Me vrouw Hilary zei, dat ze met een vriend was". Niettegenstaande haar snibbige antwoorden en haarcritische houding zou juffrouw Willows de dok ter wel meer hebben verteld als dat mogelijk wa3 geweest. Ze wilde hem verdriet besparen. De dingen moesten verder zijn gegaan, dan ze had ge dacht. Jammer. Maar er was maar één schuldige, en dat was volgens juf frouw Willows noch Janice, noch de dokter. „Die vrouw van hem", dacht ze, „wat doet die ook het land door te vliegen. Een vrouw behoort bij haar man te blijven." „Dan veronderstel ik", zei Eric, „dat haar moeder niet ongerust is, als ze vergezeld is van een vriend". In dat geval hoefde hij het ook niet te zijn. Hij vroeg zich af of die vriend zo oud en vertrouwd was dat Janice's fami lie het heel gewoon had gevonden, dat ze zoiets vreemds deed. En vreemd was het. Eric kon het vreemde cr van maar niet verwerken. .Haar stem klonk niet ongerust", zei juffrouw Willows. „Ze zei dat ze het ons dadelijk zou laten-weten wan neer ze nog bericht van haar dochter kreeg". „O ja?" Dat is goed!" Eric glimlach te tegen juffrouw Willows, niet alleen om haar zijn opluchting en dankbaar heid voor wat ze voor hem had ge daan, te tonen, maar ook omdat hij wist dat juffrouw Willows gevoelig was voor zijn glimlachjes. Dokter Holbrook kon van zijn lunch niet genietgn. Zijn brein was ver ward. Hij kon zijn gevoelens niet meer in bedwang houden. ineP7onflen mededeling) Scheepvaartberlchten. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Nelly, van Zwol; Mentor, Sehmalz. all Dordrecht: Attentio. Grinwils, Rijnlan, Carron, beiden Amsterdam; Havik. Meeuwissen; Corjo, van Dijkc. beiden Rotterdam: Noordland. Blomme; Comus, Oliesagers, beiden Lith; Linquenda, Ver sluis; Chrigee, de Waal; Hoop op Behoud. Visser, allen Werkendam: St. Antonius, van Gils. Oosterhout; Orion. Rozinga, Aarhuns; Joanna. Visser. Den Haag; St. Antoine, van Gennep. Vlaardingen; Le- ma, van Zanten. Jutfaas: Avontuur, Vis ser, Harlingen; Rijn. van Nieuwenhuyze; Quq Vadis, Vroegrijk, beiden Straatsburg; Rijrt Schelde 5. de Roeck; Birsfelclen, Verstracten; Augst. van Eersel; Mathildc, van Winsen: Edmond. Reijniers: Marthe, de Meij: Clemendc. van Reemoortel; Mig- na. Ligtcnbeig; Hermann Heinrich, Snels; Stephanie, Carlebur: Jean. Besjes; Leba. van Vijven: Hoop op Zegen, Waarden burg: Diamant. Buyks; Smy. van Vugt; Ideaal, Oudakker; Belgica, Spiesens; Scheldestad, Somers; Fraternité 6, Hel- linx, allen Duitsland: Morcote, Fricd- mann; Cramant. Mares; St. Gallen, Ibach; Sanara 116, Derivaux; Silvaplana. Riick: Pres Crozier, Drinhauser; Castilia, Schot; Alex Millerand. Hailsuiker: Cisalpina 7. Bosch; Potentilln. Heitz. allen Basel; Bern. Dodde; Ad. Kriesels, Kromwijk. Roebersen; Valentine, de Koninck; Con- fido. Janssens; Corjo. Stravers; Pollux, de Jong; Mars. Kempermann; Anja, Groenhof; Heidi Hallcr, Scholten; Vale rianen. Peters; Comptoir 27, Struik; Fro- burg. Micliiels; Hulterberg. van Strien; Express 35, Philipp; Chopin, van Meel; Machiensteen 14. v. d. Brocck; Vertrou wen. v. d. Vliet; Martha. Bondewel; Ouderzorg. Verheij: Eben Haëzer. Thcu- nisse; Toiler 2. Boot; Hollandia. Versluis: Citerna. van Houwelingen; Hendrika. van den Adel; Johanna. Pieterman: Al batros, de Waal; Elfra. van Asperen; Express 24, Beekman, allen België. SCHEPEN VAN EN NAA RINDONESIIS. Naar Indonesië: Rempang. Amsterdam- Java, 21 Juni Colombe gepasseerd; Ta- bian, Amsterdam-Java. 22 Juni teSin gapore; Langkoeas. Rotterdam-Batavia. 21 Juni Gibraltar gepasseerd: Zuiderkruis. Rotterdam-Batavia, 21 Juni 1gr. N.B. Van Indonesië: Java. Batavia-Amster- dam, 21 Juni Kaap St. Vincert gepas seerd: Slamat. Java-Rotterdam, 21 Juni van Fenang; Kola Inten. Batavia-Rotter- dam, 21 Juni Addu Atoll gepasseerd; Si- bajak, Java—Rotterdam, 22 Juni van Suez. Dinsdagmiddag, na het wijzen van een viertal sententics. is de Friese ka mer van het Bijzonder Gerechtshof te Leeuwarden officieel gesloten. VRIJDAG. Van Igor Strawinsky een nog al- lijd veel omstreden componistenfiguur uit onze dagen wordt een eerste uitvoering in Nederland gegeven van zijn Mis voor gemengd koor en dub bel blaaskwintet. Deze mis wordt over H. II uitgezonden, uitgevoerd door de Schola Cantorum. het Baarns Jongenskoor, met leden van het Ra dio Philharmonisch Orkest. Het ge heel onder leiding van Hans Brandt Butjs. Jan Mul geeft vooraf een toe lichting (H. II 21.25). Hilversum I: 7. 8. 13. 18. 20 en 23 Nws.; 9 Kamermuziek van Ludwig van Beetho ven; 10.45 Zwitserse kamermuziek: 12 Joop Walvis bespeelt het orgel van het Passage Theater te Schiedam; 13.15 En semble Jo Bos; .14.20 Het Kamerorkest o. l.v. Maurits v. d. Berg; 15 Ons volk en zijn dichters: 16.30 Tussen twaalf en zes tien: 17.20 Wij en de muziek; 18.30 Ned. Strljdkr.; lüDenk om de bocht; 20.05 Inge Molenkamp, piano (Beethoven); 21 Men vraagten wij draaien; 23.15 Philhar- moma-orkest. Hilversum II: 7. 8. 13. 19. 20 èn 23 Nws.; 8.30 Hoogmis te BiesboschPrincenhage; 10.05 Spaanse en Italiaanse liederen; 11 De Zonnebloem; 11.40 Schoolradio; 12.03 Pianorecital door de Franse pianiste Va lerie Soudère; 12.33 Lunchconcert door 't Kareolseptet; .14 Gemengd omroepkoor; 15.30 .Concert door het Symphonette-or- kest; 16 De Zonnebloem: 18 Zangrecital; 18.30 Pianoduo Jacques Schutte André de Raaff: 19.30 Het orkest zonder naam; 20.12 Kamermuziekconcert uit de Ridderzaal van het Muiderslot: 21.35 Mis voor ge mengd koor en dubbel blaaskwintet; 22.10 Het Melropole-orkest o.l.v. Dolf v. d. Lin den. Brussel-Vlaams (322 M.): 7, 8, 9, 13, 17,05, 19 en 22.50 Nieuws; 14 Operettemu ziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.45 Film muziek; 20.30 Omroep Symnh. orkest. Brussel-Frans (484 M.): 7. 8. 13. 19.45. 22 en 22.55 Nieuws; 13.15 Casinoprogr.; 18 Voor de soldaten; 19 Gram. muziek. Engeland-Home Service (343 M.): 8. 13. 18. 21 en 23 Nieuws; 19 Opera; 21.30 Ge- var. progr.; 22 Piano. Engeland-Light Program (1500 en 262 M.): 9. 19. 22 cn 23.56 Nieuws; 14 Voor de vrouw; 18.30 Verzoekprogr.; 21 Ge- var. progr. ZON EN MAAN. 24 Juni: Zon: Op 2.40 onder 21.04 Maan: Op 2.18 onder 19.50 24 Juni HOOG WATER LAAG WATER il+NAP U.+NAP u.— -NAP u.—NAP Vlissingen 0.23 1.54 12.51 1.72 6.37 1.87 18.56 1.80 Terneuzen 0 48 1.75 1316 1.92 7.07 2.09 19.26 2.00 Hansweerl 1.15 1.89 13.50 2.05 '7.45 2.24 20.06 2.17 Zierikzee 1.41 1.17 14.41 1.35 7.25 1.60 19.50 1.50 Verschillende zonnebrillen veroorzaken bindvlicsont- steking. Ga naar uw vak- opticien. De N.V, Zee uw sc lie Fruit, tooit Maat schappij bericht dat het dividend over het boekjaar 1948 is vastge steld, hetwelk betaalbaar wordt gesteld onder aftrek van 15 dividendbelasting. De betaling zal geschieden op dividendbewijs no. 34. ten kantore van de Rotterdam- sche Bank N.V., Kantoor te Goes, met ingang van 27 Juni 1919. Wegens ziekte der tegen woordige terstond gevraagd een bakkersknecht, in- of extern. Brood- en banketbakkerij J. K. POU- WER, Dorpsplein A 168. Koudekcrkc. Zomeravondvoetbal. Wedstrijd C.O.A.K. tegen E.M.V.V.V. gaat Vrijdag a.s. NIET DOOR. DE COMMISSIE. Gevraagd MEISJE voor dag cn nacht. Huiselijk verkeer. A. J. VAN DER LINDE, 's Gravenpoldcrse- weg 12, Goes, Laatste inlevering vacantiebonnen voor de Landbouw op Vry. dag 24 Juni bij A. WAGE NAAR, Noordwcg 106, Mid delburg. Net jong zakenman zoekt werk voor 5 maanden. Onverschillig wat. Behoor lijk loon. Brieven 4ett. M 51, Bur. P.Z.C., VUssingcn. LEVENSPOSITIE. Medevennoot gevraagd in bedrijf met on begrensd perspectief, welk bedrijf reeds meer dan 50 jaar bestaat, doch waar geen opvolger aanwezig is. zodat dit bedrijf na inwer king ook voor overname in aanmerking komt. Brieven te richten aan het Accountants Bureau Firma P. M. DE KLEYN Blauwe- djjk 1, Middelburg, V. T. V. In verband met dc wed strijden, is het Zaterdag middag training voor meisjes 4e en 5e klasse en wel: 4e klasse van 2—3 uur. 5e klasse van 34 uur. HET BESTUUR. Gevraagd een nette huishoudster in gezin van twee personen, waar vrouw ontbreekt. Kind geen bezwaar. M. SCHIPPER, Dorpsplein A 37, 's Heer Hendrikskinde ren. Aanbesteding op Donderdag 30 Juni 1949, des nam. 3 uur, het bonwen van een woonhuis met café a. d. Veerhaven te Kruinin- gen. Bestek en tekening k f 10.verkrijgbaar ten kantore van ondergeteken de. (Restitutie 5. De architect, M. J LE CLERCQ. Kruiningen, Tel. 13. Plaatst een „Kleintje" Het kost een f 1.~~. Nylonkousen met ladders worden door ons opgehaald binnen 3 da- gen. Spoedgevallen terwijl U wacht. C. J. TILROE, Goes, Ganzepoortstraat 23. SINGER REPARATIE-DIENST Onze auto komt iedere week in Zeeland ."Maandag Zeeuwsch Vlaanderen. Dinsdag: Beveland en Walcheren, Vrijdag: Tholen en Schouwen en Duivcland. Geef dit even op aan: Middelburg, Londensche Kade 19-19a Telefoon 2165. Mevr. Wed. H. DE KOK, Wijngaardstraat 9, Goes. M. C. BOLIER, Veerweg, Scherpenisse. of aan Singer Maatschappij N.V., Bosstraat 49, Breda, telefoon 8997. Alle soorten naaimachines, door ons gerepareerd, gaan weer jaren mee. Gevraagd voor Brussel in jong Vlaams huish. met 2 kinderen net dienstmeisje, v. huish. en verz. kinderen, licht werk, goede voorw. Aanmelden: Prof. REYN- TJES, Villa Boskant, Duin- hergen a, Zee, b. KnocK©.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 6