NIEUWS UIT ZEELAND Officiële publicaties NEDERLANDSE EIEREN ZIJN MOEILIJK VERKOOPBAAR MILLIOENEN JO FIBBE Voor ideale reiniging van elk kunstgebitook plastic WALCHEREN 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 23 JUNI 1949 Buitenlandse prijzen zijn lager Fondsvorming gevraagd. (Van onze Haagse redacteur) Don Haag. Juni Het systeem van de eicrexportzegels. dat in Janu ari van dit jaar is ingevoerd, dreigt moeilijkheden te veroorzaken. Nederland heeft met Engeland een contract gesloten voor levering van een vastgestelde hoeveelheid eieren. Ons land is uiteraard verplicht deze overeenkomst na te komen en te zor gen. dat de eieren naar Engeland ge lijkheden voor het verkrijgen der stuurd worden. De voornaamste moci- eicren zijn, dat de pluimveestapel in Nederland nog beperkt is en dat de distributie- en prijsregelingen zijn af- fjeschaft. Er is dus voor het binnen- and een vrije markt voor eieren ont staan. waarop vraag en aanbod de prijs bepalen. HET SYSTEEM De vraag is thans groot, het aan bod naar verhouding klein, de prijs dus naar verhouding hoog. Dit zou niet zo erg zijn. als Nederland met Engeland niet tevoren een vast prij zenschema had afgesproken. Deze prijs ligt een stuk lager dan de bin nenlandse markt, met het gevolg na tuurlijk. dat alle eieren voor de bin nenlandse markt worden aangeboden en niet voor de buitenlandse. De re gering heeft dit min of meer voor zien en daarom een maatregel getrof fen. die naar haar mening het effect zou hebben, dat toch de eieren voor Engeland geleverd worden. Zij heeft de vocdertoewijzlng voor het pluim vee gebonden aan de levering voor export door middel van de zgn. eier- exportzegcls. Alleen hü. die het ver eiste aantal eieren levert voor cport dus tegen lagere prijs kan deze zegels krijgen en alleen hij. die deze zegels heeft, krijgt een voedertoewij zing voor zijn kippen. PRACTIJK KLOPT NIET. In theorie is dit een systeem, dat klopt: in de practijk heeft het ech ter niet voldaan. Immers, degene die over voldoende voeder uit het eigen bedrijf beschikt, is niet aangewezen op de voedertoewijzing en de export zegels laten hem dus onverschillig. Nu zijn het in het algemeen juist de wat grotere bedrijven, die voeder ge noeg hebben. De kleinere bedrijven, met in de regel een flink aantal kip pen, zijn veel meer aangewezen op de voedertoewijzingen en zy moeten dus wel eierzegels inleveren. Als ech ter een bepaalde hoeveelheid export- eieren niet door alle pluimveehou ders van Nederland, 'maar alleen door de kleine boeren bij elkaar gebracht moet worden, betekent dit voor die kleine boeren een onevenredig zwa re last. Dit is niet billijk. De goede prijs op de binnenlandse markt vindt immers mede zijn oorzaak in de export van eieren. Degene, die geen voedertoe wijzing nodig heeft, profiteert wel van de hoge prijzen, die door de ex port veroorzaakt worden, maar draagt niet de lasten, welke aan deze export verbonden zijn. EEN FONDS. Sinds enige tijd heeft de Stichting voor de Landbbuw zich bezig gehou den mot het zoeken naar een systeem, waarbij de lasten en de voordelen naar billijkheid over alle pluimvee houders worden verdeeld. Zij sprak zich uit voor de voming van een fonds, waauit het verschil tussen de buitenlandse en dp binnenlandse prijs kan worden bijgepast. Haar voorstel was, dat een heffing per kip zou worden opgelegd, geba seerd op de registratie van Maart van dit jaar. Om deze maatregel het gewenste effect te doen sorteren zou den zij, die zich aan deze heffing wilden onttrekken gevoelig getroffen moeten worden door hen voor 1950 uit te sluiten van de kuikentoewijzing en door hun een verbod op te leggen van het houden van meer dan tien kippen. Dit voorstel van de Stichting is met de Overheid besproken, die het voor advies naar het Bedrijfschap heeft doorgezonden. Van deze zijde (Ingezonden mededeling). vrouwen gebruiken de Pin Up huis permanent, welke uw haar prachtig krult en ongeveer 6 maanden houdt. Stelt het niet uit en koopt U ook zo'n wereldberoemde permanent, geheel compleet, voor 5.75, bfl JO FIBBE. die U alle gewenste Inlichtingen geeft. Vllsslngen Middelburg. MOTORSPORT. ZEEUWSE MOTORRIJDERS IN HARINGRIT Een groot aantal Zeeuwse motor rijders zal a.s. Zaterdag deelnemen aan de Harlngrit, de grote internatio nale sterrit naar Vlaardingen. Verle den jaar werd deze sterrit van het den jaar werd deze sterrit voor het eerst georganiseerd en deze bleek zo'n succes, dat besloten werd. deze tocht tot een jaarlijks evenement te maken. Van do motorclub Seheldegouwen zullen een dertiental leden de tocht meemaken. Zaterdagmiddag om half een wordt gestart van de Dam te Middelburg «n om één uur van Hotel Tlvoli te Goes. De volgende contróle- posten zullen worden aangedaan: Goes. Breda. Dordrecht en Rotterdam. De finish te Vlaardingen moet vóór zes uur bereikt worden. Een gedeelte van deze groep zal de tocht in Zeeuwse klederdracht maken. Hiervoor is nl. een afzonderlijke prijs beschikbaar Niet-leden van Seheldegouwen. die de tocht wensen mee te maken, kun nen inlichtingen verkrijgen bö het secretariaat. is daarop een tussenvoorstel gekomen eveneens van een heffing per kip. waarbij ontheffing der betaling wordt verleend aan hen. die eicrexportze gels inleveren bij de P.B.ÏI. Aan het niet voldoen van de heffing meende het Bedrijfschap de sanctie te moeten verbinden, dat men niet in aanmer king zou komen voor voeder, ook niet voor het overige vee. benevens dat men uitgesloten zou worden van de kuikenwijziging voor 1950. De Stichting heeft dit voorstel be sproken en uiteindelijk de volgende regeling voorgesteld: Aan elke pluim veehouder wordt voor elke kip, die aanwezig was bij de registratie op 6 Maart 1949, een bepaalde heffing in één keer opgelegd ten bate van het fonds voor de eierexport. Van deze verplichting kan ontheffing worden verleend, indien de pluimveehouder voor elke periode het vereiste aan tal exportzegels heeft ingeleverd bij de P. B.H. Indien een pluimveehouder geen exportzegels heeft gekocht en ook niet blijft kopen, is hij verplicht de heffing geheel te voldoen. Alleen in de gevallen, die onbillijk zijn. moet beroep tegen de heffing mogelijk zijn. SANCTIES. Het treffen van sancties, waarover bij vorige regelingen wel gesproken is. zou bij deze regeling niet nodig zijn. Immers, de overheid, die de hef fing oplegt, kan zo nodig met de sterke arm de gelden doen innen. Daarnaast heeft de Stichting de wens uitgesproken, dat er een einde gemaakt zou worden aan de specula ties met de exportzegels Zij acht het daarom gewenst, dat elke vier weken de prijs van de zegels uniform voor het gehele.land door hel Bedrijfschap wordt vastgesteld. Verwacht mag worden, dat de over heid thans op korte termijn haar be slissing zal nemen. Een brief van de Prins. Alle schoolkinderen van Ne derland zullen vandaag van Prins Bernhard een persoon lijke brief krbgen. die als volgt luidt: Aan de meisjes en jongens van de scholen in Nederland. Meisjes en jongens, Ik stel het op prijs jullie langs deze weg op het hart te drukken hoe dringend nodig 't is, dat ie de regels voor veilig verkeer niet alleen goed kent, maar ook goed toepast.. Nog steeds gebeuren er in ons land tal van ongelukken, waarvan helaas vele kinderen het slachtoffer worden. Deze on gelukken zouden niet gebeuren wanneer men de verkeersre gels goed in acht nam. En daarom, die regels moeten worden geleerd en men moet er zich aan houden. Alleen dan Is veilig verkeer mogelijk. Hierbij" moeten jullie medewer ken door elkaar te helpen en elkaar te waarschuwen. Ook dit jaar zal op enkele dagen btfzondere aandacht worden gevraagd voor een goede toe passing van de verkeersregels. De politie, de radio en de kran ten zullen zich inspannen om propaganda te maken voor veilig verkeer en jullie doen natuurlijk ook mee. Op school door de verkeersregels goed te leren. Op straat door je stipt aan deze regels te hou den en er op te letten, dat kleinere meisjes en jongens niet onvoorzichtig zijn. Ik weet dat ik op jullie medewerking kan rekenen. Palels Soestdijk, Juni 1949. In de laatste zitting van het Gro ninger Bijz. Gerechtshof is de doodstraf opgelegd aan de 38-jarige Duitser Hanse, die verantwoordelijk werd gesteld voor de nitlviteiten van de S. D.-groenen in het Noorden van het land. Maandag is in Arnhem een drie daagse algemene vergadering van de Aig. Ned. Bouwarbeidersbond begonnen. Op jacht in verboden tijd. De heer J. E. t. H., hotelhouder te Zierikzee. had zich in hoger beroep voor de Arrondissementsrechtbank - te Middelburg te verantwoorden voor het feit dat hij op 24 Dcc. 1948 te Oosterland, zonder te zijn voorzien van een jachtacte heeft gejaagd, en een of meer wilde eenden en een haas heeft gedood door daarop te schieten. Hij heeft bovendien gejaagd op berg eenden toen de jacht daarop was ge sloten. Bij vonnis van de Kantonrech ter te Zierikzee was verdachte hier voor veroordeeld tot 2 boeten resp. van 100.of 30 dagen en 30.of 1 Odagen. met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen geweer. Tegen deze veroordeling was hij in hoger beroep gekomen. De Off. van Justi tie eiste vernietiging van het vonnis van de Kantonrechter doch oplegging van dezelfde straffen. Burgemeestersontslag werd herzien. Bij besluit dd. 10 Juni 1949 van de Minister van Binnenlandse Zaken is de beschikking van de toenmalige minister van Binnenlandse Zaken van 12 Nov. 1945, waarbij aan de heer C. Ie Nobel ontslag is verleend als bur- gemeester der gemeente Cadzand her zien, waarbij het op grond van het zuiveringsbesluit verleende or.tslag gehandhaafd, doch de rechten op da delijk of uitgesteld pensioen worden erkend. Chr. Plattelandsvrouwen bond. In een bijeenkomst te Terneuzen werd overgegaan tot heroprichting der vroegere afdeling Oost Zeeuwsch Vlaanderen van de Chr. Plattelands vrouwenbond. Een voorlopig bestuur werd gevormd bestaande uit de da mes Mevr, De RuyterPunt, mevr. A. ScheeleDekker, mej. S. de Regt en mevr. M. DielemanDekker. (Ingezonden mededeling). Tast*de natuurlijke kleur van Utv kunstgebit niet aan! PRODENTA AMERSFOORT grote flacon met maatdop IKyB? f. 0.85 M P 395 De bestrijding van de slippers. Zoals wij reeds eerder meldden, is Dr. Korringa de bioloog bij het Rijks instituut bezig proeven te nemen om de slipperlaag te bestrijden. Dezer da gen heeft hij bij de heer P. Verwijs van Es te Yerseke in de binnenput een proefneming gedaan. In een hoe veelheid water, de put was ca. 3 bij 4 meter, werden enkele manden mos selschelpen gedaan, waarop zowel slippers als oestertjes voorkwamen. Daarna werd een chemisch preparaat toegevoegd aan het water, en het ge heel een uur lang met rust gelaten. Vervolgens werden de behandelde oesters en schelpen op 'zeven in de oesterput gezet. Tevens werd een hoeveelheid niet behandeld broed in de put gezet. Vrijdag j.l. werd deze proef genomen, en Maandag .waren de resultaten goed te zien. De slippers waren totaal vernietigd, evenals an dere levende wezens, plantaardige zowel als dierlijke. De oestertjes wa ren echter in prima conditie gebleven. Men heeft berekend, dat een-natuur- perceel. waarop naar schatting 5000 manden oesterbrood aanwezig zijn, met een bedrag van ca. 50.aan preparaat zou zijn te zuiveren van de slippers, evenwel de arbeidslonen daarin niet begrepen. Dit betekent, dat deze werkwijze heel goedkoop is. Zoals men weet zijn de slippers in de Zeeuwse wateren eerst omstreeks 1930 opgedoken. In Engeland hebben ze kans gezien de verdwijning der gehele oestercultuur te bewerkstelligen. De Zeeuwse kwekers, die er aanvanke lijk ook machteloos tegenover ston den, hebben echter niet versaagd, en de strijd tegen deze parasiet der oes- terbanken aangebonden. Misschien zal dan nu door toedoen van Dr. Korrin ga de eindstrijd ingezet worden, en de slipper zoal niet direct geheel ver dwijnen, dan toch geen kwaad meer kunnen doen in de toekomst. Zover zijn we echter nog niet, want de practijk moet nog bewijzen, dat prac- tisch mogelijk is, wat in theorie thans werd aangetoond. bracht in Gemeentehuis van Zuldzande wordt geopend. NA VOLLEDIGE RESTAURATIE. A.s. Zaterdag wordt het gerestau reerde gemeentehuis van Zuidzande officieel geopend door de Commissa ris van de Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. „St. Caecilia" te Vogelwaarde bestaat 110 jaar. 23 en 24 Juli organiseert de harmo- niet te Vogelwaarde een festival, waarbij tegelijkertijd het 110-jarig bestaan herdacht wordt. St. Cecilia is een der oudste muziekverenigingen van Z. Vlaanderen. Wederopbouw van Oostburg. Aan de wederopbouw van het cen trum van Oostburg wordt thans hard gewerkt. Een drietal grote winkel panden op de Markt naderen met spoed hun voltooiing en reeds binnen weinig dagen zal het eerste winkel pand worden geopend. Aan de andere zijde van de Markt zijn nu ook en kele winkelpaden in aanbouw, ter wijl Dinsdag de eerste steen is gelegd voor het nieuwe bankgebouw, waar van de betonconstructie grotendeels gereèd is. Vermoedelijk nog deze maand zal een blok van 6 winkel panden worden aanbesteed eveneens op de nieuwe Markt. Weliswaar ma ken de werkzaamheden van riolering en bestrating het verblijf in Oostburg niet bepaald aangenaam, maar dat is van tijdelijke aard. R. Koole Zn's Bank te Zierikzee Verschenen is het jaarverslag 1948 van R. Koole en Zn's Bank te Zierik zee. De resultaten over het boekjaar 1948 hebben niet teleurgesteld. De winst bedroeg 40.408.81 (v.j. 38.319.05). Voorgesteld wordt een dividend van 5 uit te keren. Een bedrag van 20.000 wordt toe gevoegd aan de reserve, waardoor de ze stijgt tot 80.000. VERBOD VERSPILLEN LEIDINGWATER I. en W, van Middelburg, overwegen de, dat aangezien door de abnormaal la ge regenval in de afgelopen maanden de watervoorraad zeer ongunstig is be ïnvloed en dat dientengevole voldoende levering van leidingwater in de komende maanden in gevaar wordt gebracht: gelet op het bepaalde in artikel lObis an de Politieverordening, besluiten: tot wederopzeggens te verbieden: a het verspillen van leidingwater door nodeloos open laten staan van kranen; b het gebruiken van leidingwater voor het schrobben van stoepen en straten; c het gebruiken van leidingwater voor tuinbesproeiing anders dan met een gieter. Dit verbod treedt onmiddellijk in wer king. Middelburg, 20 Juni 1949. UITREIKING BONKAARTEN K/L 909. De Directeur van de DistribuUekring WALCHEREN maakt bekend, dat de uit reiking van de bonkaarten 909 in de ge meenten Aagtekerke. Zoutelande, West- kapelle, Souburg, Oostkapelle en Seroos- Middelburg REVISIE RIOLERING LAGEWEG Reeds meermalen zijn klachten ge uit over de riolering in de Lageweg te Middelburg, van de Groencweg tot de Nieuwe Vlissingseweg. Bij onder zoek is gebleken, dat deze riolering inderdaad zeer slecht en voor sommi ge gedeelten in het geheel niet func- tionneert. Sommige gédeelten zijn vol- geslibt, andere vermoedelijk verzakt. Waar de tegenwoordige riolering destijds bij de grenswijziging onder het beheer van de gemeente gekomen voldoende moet worden geacht, in dien zij is hersteld en een uitbreiding ter plaatse niet kan worden verwacht, is het college van B. en W. van me ning. dat met een grondige revisie kan worden volstaan. Hiervoor is een cre- diet van ƒ2000 gevraagd. COMPETITIESTAND. In de onderlinge competitie van de Middelburgse Schaakvereniging werden de volgende resultaten behaald; Groep 1: 1 H. Strooband met 13 punten uit 14 wedstrijden. Groep 2: 1 D. de Vos met 12','2 punt uit 14 wedstrijden. Groep 3: 1 K. J. Holster en L. J. Woudstra, bei den met 11% punt uit 14 wedstrijden. Groep 4: 1 J. Denies met 13% punt uit 16 wedstrijden; Groep 5: 1 D. van Bel- zen met 16 punten uit 18 wedstrijden. Groep 6: IJ. Donselaar met 18% punt uit 20 wedstrijden. Vlissingen SCHOOLGELD MIDD. HANDELSAVONDSCHOOL B. en W. deelden aan de gemeente raad van Vlissingen mede, dat zij een herziening van net schoolgeld voor de Midd. Handelsavondschool in be werking hebben. De herziening zal 1 September as. ingaan. Het gemid delde schoolgeld oedraagt thans 19.en de minister wenst dat be drag voor gesubsidieerde scholen op gemiddeld 25.— gesteld te zien. In verband met de verlenging van de cursus tot 12 maanden zal de heffing nu ook over 12 maanden geschieden. NIJMEEGSE P.T.T.—VLISSINGEN 4—0. De Vlissingse P.T.T.'ers zijn op be zoek geweest bij hun Nijmeegse collega's. Het lukte bij de Vlissingse voetballers niet zo goed als vorige week. Nijmegen speelde een goede wedstrijd en nadat de rust met een 10 voorsprong ingegaan was. werd in de tweede helft de score geleide lijk opgevoerd tost 40. GRATIFICATIE GEMEENTE- PERSONEEL. Bij de gemeenteraad van Vlissingen is door B. en W. een voorstel Ingediend om over 1949 een gratificatie van 2% uit te keren aan het gcmecntepcrsoncel, In overeenstemming met de rijksregeling. De kosten van deze maatregel worden geraamd op ongeveer f 10.000. DE OUDE TEKORTEN De minister van Binnenlandse Za ken deelde aan het gemeentebestuur van Vlissingen mede, dat de bijzon dere uitkering voor deze gemeente over 1948 definitief is bepaald op 582.000, hetgeen 61.450 minder is dan begroot was. B. en W. stellen nu aan de raad voor dit verschil te overbruggen door wijziging van en kele begrotingsposten en afvoering van een geraamd bedrag in verban* met de pensioenwet Inmidaels Is ook de afrekening ont vangen van de uitkeringen uit het femeentefonds over de jaren 1944- 946. welke een batig slot oplevert 209.791.50, B. en w. stellen voor dit bedrag te reserveren voor afschrij ving op de oude tekorten. VERBETERING VAN WOONRUIMTE. De minister van binnenlandse zaken heeft een regeling vastgesteld waarbij een tegemoetkoming In de kosten kan worden verleend aan hen. die voorzieningen aan een woning laten uitvoeren om daarin meer gezinnen te huisvesten dan oor spronkelijk mogelijk was, en aan hen. die om woonruimte vrij te maken kos ten moeten maken voor verhuizen. B. en W. van Vlissingen stellen aan de raad voor deze regeling ook voor Vlissingen door te voeren. Er zijn ongeveer 10 ge vallen en het aandeel in de Kosten zullen ongeveer f 1000 belopen voor de gemeen- SCHOOLTOURNOOL Zaterdag werden te Vlissingen voor het schooltournooi, dat georganiseerd is door de korfbalvereniging „Mad- j;e", de volgende wedstrijden ge speeld: H.B S. (Middelburg)Openba- i U.L.O. (Vlissingen) 14; Chr. M.U. L.O.—H.B.S. A 2—2. St. Laurens TWEE WONINGWETWONINGEN. Dezer dagen vergaderde de gemeen teraad van St. Laurens. Ingekomen was een schrijven van de P.Z.E.M. waarin werd medegedeeld dat de straatlantaarns in de binnenwegen, niet kunnen worden geplaatst, omdat de kabels in die wegen niet geschikt zijn en e.v. de nodige klokjes niet voorradig zijn. Inzake de door Ged. Staten voorgestel de regeling van de salarissen der Gem. Ontvangers zal, behalve de door B. en W. voorgestelde wijzigingen worden bericht dat de meerderheid van de raad de voor gestelde maximum salarissen van f 1500 voor de kleine gemeenten, aan de hoge kant acht. Het voorstel van B. en W. om het op halen van vuil op te dragen aan de laag ste inschrijver, de heer J. Castel, voor f 1210 per jaar, werd z. h. st. aangeno men. Ónder de nieuwe voorwaarden werd o.a. de bepaling opgenomen dat lang tulnvuil ln bossen moet worden ge bonden door de hulsbewoners, eveneens grote hoeveelheden papier en dozen. Besloten werd tot het bouwen van twee woningwetwoningen door J. en P. Mesu tc St. Laurens, behoudens, goedkeuring van hogerhand. De aannemingssom be draagt f 19.884—, terwijl de woningen zullen komen aan de Kerklaan. De heer J. Marinissen vroeg inlichtin gen over het schoonhouden der graskan ten van de landwegen; de heer J. Rie- mens of B. en W. meer aandacht wilden besteden aan het terrein van de voorma lige ruïne. De heer J. Koole Dzn. zag gaarne dat er een paar kinderspeelplaatsen werden aangelegd b.v. een te Brigdamme op het terrein naast de heer A. Pouwcr en een op de strook bouwterrein naast de heer Luikenaar. De voorzitter meende, dat een en ander meer op de weg ligt van b.v. een buurtvereniging, al zal de raad ver moedelijk wel bereid zijn tot medewer king en steun. Voorts zag de heer J. Koo le Dzn. gaarne dat in de politieverorde ning een bepaling werd opgenomen dat het verboden is loslopende honden tc la ten lopen op andermans erf. alsmede dat B. en W. pogingen aanwenden bij de Herverkaveling om een verbindingsweg aan te leggen tussen Nadorstweg en de nieuw aangelegde weg bij de hofstede van Kluijfhout. De heer J. Marinissen vroeg naar een aan te brengen lantaarn in die omgeving. Koudekerke HET GEMEENTELIJK VERENIGINGSGEBOUW De gemeenteraad van Koudekerke kwam Maandagmiddag bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans. Het voorstel van B. en W. inzake wijziging salarisregeling gemeente-personeel werd goedgekeurd evenals het voorstel met betrekking tot de ontwerp-jaarwedderegeling voor de ontvangers. B. en W. werden gemachtigd tot het aangaan van over eenkomsten van huur en verhuur in zake het gemeentelijk verenigingsge bouw. De heer J. de Kroo wilde een sluitingsuur vaststellen bij eventuele uitvoeringen en feestjes. De voorzitter deelde mee, dat het niet in de bedoe ling ligt een bepaald sluitingsuur vast te stellen. Het is toch onmoge lijk, aldus de voorzitter, wanneer de zaal gehuurd is voor een bruiloft, de mensen b.v. om 12 uur naar huis te sturen! Het buffet werd voor een jaar verpacht aan de gebr. Huvers, voor de som van 200.Tot schoonhou- der van het verenigingsgebouw werd benoemd de heer J. Sturm. Tevens werd voor hem een instructie vast gesteld. Besloten werd tot het aangaan van een geldlening ter financiering van het gemeentelijk verenigingsge bouw. Het punt vaststelling van een verordening op de heffing van een vermakelijkheidsbelasting werd aan gehouden tot een volgende vergade ring. B. en W. werden na een uitvoe rige discussie gemachtigd tot het aan gaan van een overeenkomst van koop en verkoop ten behoeve van de bouw van 4 zgn. Daalbouw systeemwonin gen. Elke woning kost ƒ8654.Ver schillende raadsleden uitten bezwaren tegen deze woningen, maar gezien de grote woningnood adviseerden B. en W. tenslotte het voorstel aan te ne men. Voor de verbeteringen aan de „Couburg-woningen" werd een voor schot ad ƒ5820.— verleend. Goedge keurd werden tenslotte een wijziging van de begroting van Ijet Burgerlijk Armbestuur voor 1948 en van de re kening van 't Burgerlijk Armbestuur over 1948 en vastgesteld werd de 8e wijziging van de begroting der ge meente voor het dienstjaar 1948. E.M.M. II VERLOOR VAN V.C.K. Zaterdag j.l. speelde V.C.K. te Koude- O.- en W.-Souburg WEDVLUCHT. De P.V. „De Luchtbode" te Souburg, hield dezer dagen een wedvlucht uit Noyon. De uitslag luidt: 1 en 29 C. Meul- meester: 2. 18 en 19 A. Riekwel; 3 en 7 C. de Kraker; 4 B. Bakker; 5, 9 en 25 J. Pothuizen; 6 W. Wouters; 8 M. Pothui zen; 10 en 23 K. Wallenburg; 11 A. Flo- risse: 12. 13 en 25 J. Florisse; 14 L. Braet; 15. 16. 17 en 30 P. Babtjn: 20 J. Bouman; 21 J. Caljouw; 22 v. d. Bosse; 26 A. de Wardt 27 C. Boogaard: 28 J. Lahr. Domburg ONDERWIJZERES BENOEMD Tot onderwijzeres bij de school van de Vereniging voor Chr. schoolonder wijs te Domburg is benoemd mej. C. Bommeljé, thans te Almkerk. Zij zal de vacature vervullen, die ontstaan is doordat mej. C. J. Brakman met pen- Nietiw- en Si. Joosland RIJTOER OUDEN VAN DAGEN De Commissie „Rijtoer Ouden van Dagen" in Nieuw en Sint Joosland hoopt even als vorige jaren een auto rit te organiseren voor de Ouden van dagen en wel op Woensdag 13 Juli a.s. Ditmaal zal de tocht gaan naar Breda en omgeving. Er zal een col lecte gehouden worden om de diverse onkosten te dekken. SNIPPERS De collecte voor de Reclassering heeft te 's-Gravenpolder opgebracht f 42.23. De in de Ned. Herv. kerk te Ovezan- de en Driewegen gehouden Pinkstercol lecte heeft in totaal f 118.opgebracht. Voor het nationaal geschenk ter gele genheid van het 12%-jarig huwelijksfeest van het Koninklijk Eechtpaar werd te Ritthem f 33.— bijeen gebracht. Hr. Ms. „Soemba" op de rede te Vlissingen gearriveerd. Woensdagmiddag Is H.Ms. radar- instructieschip „Soemba" op de re de te Vlissingen aangekomen. Het doel van het bezoek is. radar-oefe ningen op de Wester-Schelde te hou den. kerke als volgt zal geschieden: Aagtekerke: 28 Juni: zelfverz. en niet- zelfverzorgers. Zoutelande: 29 Juni: zelfverz. en niet- zelfverzorgers. Westkapelle: 30 Juni: zelfverz. en niet- zelfverz., beiden letter A t.m. K; 1 Juli: zelfverz, en niet-zelfverz., beiden letter L t.m. Z. Souburg: 4 Juli: zelf verzorgers; 5 Juli: niet-zelfverz., letter A t.m. F; 6 Juli: niet-zelfverz., letter G t.m. M; 7 Juli: niet-zelfverz., letter N. t.m. L; 8 Juli: niet-zelfverz. letter T t.m. Z. Oostkapelle: 11 Juli: zelfverz. en niet- zelfverzorgers, beiden letter A t.m. K; 12 Juli: zelfverz. en niet-zelfverzorgers. belden letter L t.m. Z. Seflooskerke: 13 Juli: zelfverz. en niet- zelfverzorgers, beidpn tejter A t.m. K: 14 Juli: zelTverz. en niet-zelfverzorgers, beiden letter L t.m, Z. Voor de uren van uitreiking wordt ver wezen naar de plaatselijke bekendma kingen. Mede te brengen de stamkaarten met de afgeknipte inwisselingsbonnen van de bonkaarten K/L 905, SLUITINGSUUR VAN WINKELS WAAR UITSLUITEND ROOKARTIKELEN WORDEN VERKOCHT, VLISSINGEN. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat op de gemeente secretarie, 2e afdeling, gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kos ten algemeen verkrijgbaar is gesteld een verordening, als bedoeld in art. 7 van het Winkelslutingsbesluit 1941, waarbij is bepaald, dat de winkels, waar uitslui tend rookartikelen worden verkocht, op de Vrijdagen in het tijdvak van 1 Octo ber tot 1 April geopend mogen tot 19 uur. welke verordening, vastgesteld bij besluit van de Raad dezer gemeente, van 13 April 1949, no. 6, en goedgekeurd bij beschikking van de Minister van Economische Zaken van 10 Mei 1949, no. 18622 M.W., in werking treedt op 22 Juni 1949. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen tot legerpred. in algem. dienst met binding van zijn standplaats aan de kerk in haar geheel J. H. Har- mayer, cand. te Wassenaar; id. te Baam- brugge (toez.) G. v. d. Zee tè Ridder kerk; id. te Gouderak A. J. Timmer te Polsbroek. Aangenomen naar Rotterdam-Kralin gen (vac. Chr. J. Gall) J. D .Hoekstra te Oppenhuizen: ld. naar Eext (Dr.) D. J. v. Wezep te Meeden; ld. naar Giesen- Nieuwkerk A, Luteijn te Loenen a. d. Vecht, die bedankte "voor ter Aar (Z.H.). Bedankt voor Haaften C. Treure te Wilsum; id. voor Hien en Dodewaard D. B. Kagenaar te Vianen; id. voor Rid derkerk (vac. C. v. d. Boogert) J. W. de Bruyn te Sprang; id. voor St. Pancras J. C. J. Bronsgeest te Maasbracht. GEREF. KERKEN. Beroepen te Assen (vac. J. A. Schep) J. v. Gamelen te Garijp; id. te Akkrum- Oldeboorn, Elburg, Godlinze. Minnertsga en te St. Jacobsparochie drs. K. Runia, cand. te Leeuwarden; id. te Grouw-Irn- sum A. Wiersinga. cand. te Baarn; ld. te Maarssen J. H. Velema te Bunschoten; id. C. v. d. Weele te Harderwijk. Bedankt voor Midwolde (Old.) W. v. d. Kolk te Dronrijp; id. voor Naarden W. Heinen te Lemmer. CHR. GEREF. KERKEN. Tweetal te Urk M. Baan te Dordrecht en C. v. d. Weele te Harderwijk. Beroepen te Theslnge A. C. Noort te Nieuwe-PekeJa; id. te Urk M. Baan te Dordrecht. Tweetal te Maarssen J. Velema te Bun schoten en C. v. d. Weele te Harderwijk. Bedankt voor Onstwende W. Ruiter te Sneek. BAPT. GEMEENTEN. Beroepen te Noordbergum drs. K. Ru nia, cand. te Leeuwarden. SCHEEPVAARTBERICHTËN. Vlissingen aangekomen. 22 Juni: Silva Plano v. Plymouth: Zeus v. Gent. Vlissingen vertrokken, 22 Juni: Heimat n. Hamburg; Steinburg n. Kopenhagen: Mulan n. Aarhus. Gepasseerd n. Antwerpen, 21 Juni; Stad Alkmaar v. Lulea: Celebes v. Am sterdam: Arendskerk v. Marseille: Trom- penburgh v. Rotterdam; 22 Juni: Wega v. Londen; Algarve v. Zee naar Gent; Margrietha v. Zee. Gepasseerd v. Antwerpen, 21 Juni: Ak- krumdljk n. Rotterdam; 22 Juni: Wim n. Midlington; Splca n. Rostock; Hydra n. Madeira,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4