N Janssen kampioen onder protest .SPORT. L r HET GROENE KRUIS-WERK WEER DRIE NIEUWE ZEEUWSE RECORDS GEVESTIGD Van Est wilde z'n rivaal bij de microfoon te lijf MAANDAG 20 JUNI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Wielerkampioenschappen Overigens een tamme strijd op het Cauberg-parcours. Op het circuit van Valkenburg werden Zondag de Nederlandse Icanipi. oenschappen op dc weg gereden. De amateurs moesten 16 ronden afleg» gen (157 km.), de profs en onafhanke lijken 22 ronden (211 km.). In laatst, genoemde klasse werd Janssen uit Elslo, die tijdens de eindsprint gehin. derd werd. eerste geplaatst, waartegen nummer twee, van Est, een pro. test heeft ingediend. Bü de amateurs won Wagtmans uit Breda. Het verloop van de nationale weg- kampioenschappen is mat en weinig opwindend geweest. Hieraan was ze ker het feit niet vreemd, dat Gerrit Schulte in de derde ronde reeds de strijd staakte, nadat een lekke band hem de lust en de energie had ont nomen om door tc zetten. Een ande re renner, die door het noodlot werd getroffen, was Henk de Hoog, die on geveer tegelijkertijd met Schulte het veld ruimde. Pellenaars was de derde man, wiens opgeven voor een of an der mankement aan zijn fiets, teleur stelling bij het publiek langs het par cours veroorzaakte. De strijd bleef saai en mat. Toen in de allerlaatste ronde Middelkamp en" ook Sijcn het bijltje er bij neerlegden en uit de course verdwenen, -gingen hiermee weliswaar zeer sterke renners heen, maar zij waren evenmin in staat ge weest de strijd levendig en aantrek kelijk te maken. De toeschouwers, die zich op de tribune rond de jurytent aan de Oud- Valkenburgseweg een plaats hadden uitgezocht, voelden zich echter ruim schoots schadeloos gesteld, door dc strubbelingen, welke zich bij de eind sprint voor het oog van de kamp rechters afspeelden. Na het voor de laatste maal passe ren van de Cauberg hadden van Est Janssen en Voorting zich van de rest WANDELSPORT Avondvierdaagse Middelburg werd weer een succes. De Avondvierdaagse Middelburg is ook dit jaar een volledig succes ge worden. Zaterdagavond werd 't laat ste traject (20 km) gelopen van Middelburg via Serooslcerke naar Oostkapellc en terug via Grijpsker» ke. Bij de terugkeer bleek, dat 182 deelnemers de tocht voor de eerste maal hadden volbracht, 72 voor de tweede maal en 46 voor de derde keer, terwijl twee deelnemers een dagtocht volbrachten", er waren negen uitval lers. Er werden groepsprijzen uitgereikt aan de gymnastiekverenigingen Me- dioburgum, Achilles, Wilhelmina en Astrow-Souburg, aan de wandel- sportverenigingen N.O.A.D.-Vlissingen, Raad van Arbeid en Serooskerke, aan de le en de 2e compagnie van de C.O.A.K. en aan de groepen van de Amsterdamse Bank, de Zeeuwse Con fectiefabriek en „Focus". Aan de sportverenigingen 't Zand en Oostka- pelle konden geen groepsprijzen wor den uitgereikt wegens een tc gering aantal deelnemers. Het comité werd gevormd door ver tegenwoordigers van de bij de N.W3. aangesloten Middelburgse verenigin gen Wilhelmina, Achilles en Mcdio- burgum. TE OOSTBURG De avondvierdaagse, die vanaf Woens dag tot en met Zaterdag vanuit Oost burg werd gehouden, is wederom een groot succes geworden. Van de 95 deelnemers, w.o. 4 groepen en vele in- dividuelen, werden de wandeltochten door 89 personen volbracht. Zaterdag avond werden de tippelaars aan de grens van Oostburg door de Oostburg- sc IJarmonie opgewacht en onder pit- - tige marsmuziek en grote publieke belangstelling werd naar het eindpunt gemarcheerd. Bux-gemeester Hoekze- ma en wethouder van Kampen gaven eveneens blijk van hun belangstelling IN 1 KORT Marcel Cerdan is, met zijn linker arm in een draagverband, Zóndag per vliegtuig van New York naar Parijs ver trokken. Hij verklaarde, dat hij zonder de spierseheuring van La Motta gewon nen zou hebben en dat hij in September zal terugkomen voor de revanche tegen La Motta. Tijdens jeugdwedstrijden in Den Haag heeit Fie Kruyver het Nederlands record speerwerpen meisjes verbeterd en gebracht op 32.21 mter. Dc voetbalwedstrijd Fraxiijkrijk-Spaiiej is met 51 door de Spanjaarden gewon nen. De wedstrijd NoorwegenZuid Sla- vië, welke door de Nederlandse scheids rechter Schipper werd geleid, eindigde inleen 3—1 overwinning voor Zuid-Sla- Dc wedstrijd Zweden-Hongartje ein digde in ccn gelijk spel (1—1). De in Antwerpen gespeelde inter land bonkbaJwédstriJd tussen België en Nederland werd met 64 gewonnen door Nederland. Op de militaire atletiekwedstrijden te Brussel bezette Nederland, vertegen woordigd door de K.M.A. uit Breda, in het eindklassement de vierde plaats ach ter Engeland, Frankrijk en België. Zondag werden te Haarlem de Ne derlandse kampioenschappen gewicht heffen verwerkt, waarbij A. Charité het Nederlandse record tweehandig drukken met 5" kg. verbeterde. Hij bracht dit op 132','a kg. De internationale sprintwedstrijden te Oostende werden gewonnen door de Nederlander van Vliet voor Astolfi en Gérardin. der renners, die in gesloten peloton dc laatste kilometers maakten, los ge maakt. Na de afdaling van de berg in het S. Jansbos stormden deze drie op de finish af. Op de laaatste 25 me ter moet van Est met een wiellengte Janssen zijn voorbijgegaan en volgens de meest objectieve lezing moet van Est, toen hij op het punt stond Jans sen definitief van zich af te schudden, de Limburgse Tour de France-ren- ner, ongewild gehinderd hebben. Daardoor vei'liep deze sprint onregel matig waarvan Voorting ook de moei lijkbeden ondervond. Van Est stormde als eerste over de finish, maar onmiddellijk diende Janssen, die Voorting was voorgeble ven een protest in. Na korterugge spraak riep de jury Janssen tot na tionaal wegkampioen 1949 uit. Op zijn beurt protesfeerde hierna van Est weer, die op een gegeven ogenblik zijn zenuwen niet meer de baas was en in dc jurytent Janssen te lijf wilde gaan. Janssen werd op dat moment door een radio-reporter geïnterviewd en deze moest zijn microfoon beseher. men om de slagen te ontgaan, waar. mee een opgewonden van Est Jans sen bestookte. Deze ging schuil ach ter dc brede rug van de radio-repor- ter. Het was de enige sensatie van een wedstrijd, die voor amateurs 3 minu ten later gestart was (over 16 ronden 157 km.) dan voor profs (22 ronden 216 km.). DE UITSLAGEN. Amateurs 1. Wagtmans (Breda) 157 km. in 3 uur 53 min. 24 sec; 2. Dek kers (Eindhoven); 3. Roks rSprun- del); 4. Noltcn (Geleen); 5 Duyf 4. Nolten (Geleen); 5 Duyf (Zaandam) op 30 sec.; 6. Hooyschuur (Zaandam); 7. Suykerbuyk (Breda): 8. Verwijmercn (Ter Heide); 9. Vinken (Geleen). Profs en onafhankelijken: 1. 'Jans sen (Elslo) 211 km. in 5 uur 29 min, 16 sec.; 2. Van Est (St Willebroi'd) 3. Voorting (Haarlem»; 4. Steenbak kers (Den Bosch) op 20 sec.; 5. Grift (Soest) op 25 sec.; 6. Lakeman (Am sterdam); 7. Schellingerhoudt (Zaan dam); 8. Loos (Amsterdam»; 9. B. Franken (St. Nicolaas), op 40 sec. ROEIEN Willem III won de Amste!» jubileumbeker. De Amsterdamse roeivereniging Willem III heeft bij de wedstrijden op de Bos baan tc Amsterdam,' georganiseerd door de Holland beker wedstrijdvereniging en de Amsterdamse roeibond, Zondag voor de derde maal in successie beslag gelegd op dc „Amstel Jubileumbeker" cn heeft daardoor dit kleinood definitief ver overd. Neumeicr won het Skiffnummer in de matige tijd van 7 min. 39.4 sec. Voor de vierde maal in successie leg de hij daardoor beslag op de Holland beker. Deze prestatie is slechts één maal voor hem verricht door de „De Hoop"- skiffeur Pleterse in 1922, 1923. 1924 tn 1925. Stolk werd tweede in de tijd van 7 min. 54.8 sec, en van der Meer eindigde met 4 lengte achtci-starid als laatste. OlleYier wegkampioen van België. Het weg-kampioenschap van België voor profs is Zondag verreden op het cix"cuit van Hannut. De uitslag was; 1. Ollevier, 255 km in 6 uur 03 min 45 sec.; 2. Impanis op 1 lengte; 3. Depredomme 6.04.40; 4. Anthonis en 5. Sterckx. beiden in de zelfde tijd als Depredomme.. Gedenkteken voor de Poorter onthuld. Op Donderdag 16 Juni, een jaar nadat hij in de Ronde van Zwitser land bij de Sustenpas onder nog steeds niet opgehelderde omstandig heden het leven verloor, is voor de Belgische renner Richard de Poorter bij de ingang van de tunnel een ge denkteken onthuld door de heer Senn, president van de Zwitserse Wieler bond. Vertegenwoordigers van de Belgische Wielerunic woonden de plechtigheid bij. VOETBAL De Bondsploeg voor de Olympische Dag. De Nederlandse bondsploeg voor de wedstrijd op Zondag 26 Juni, Olympi sche dag. tegen een Zwitserse combi natie is als volgt samengesteld: Doel: Saris (B.V.V.). Achter: Everse (Neptunus) en Kraus (D.H.C.). Midden: v. d. Engel (D.H.C.), Ter louw (D.C.V.) aanv, en Stoffelen (Ajax). Voor: v. d. Tuyn (Hermes D.V.S.), Schaap ('t Gooi), v. Roessel (Longa), Timmermans (A.D.O,) en Clavan (A D.O.). Reserves: van Raalte (BI. Wit), De Jong (A.D.O.)Schwcnke (H.B.S.) en Beun (Xerxes). Vlissingse politie won de beker. Het door de Vlissingse Politiesport- vereniging geox-ganiseerde voetbal- tournooi werd gewonnen door de or ganiserende vereniging. 'Op het eerste lei-rein aan de Keer sluis werd de finale gespeeld tussen dc Politie-spox-tvereniging en de Sportier. Gem. Vlissingen. Het was een gelijkopgaande strijd. In de eerste helft werden er geen doelpunten ge maakt. In de tweede helft namen de politiemannen de leiding, maar reeds 5 min. later was de stand weer gelijk, doordat een der verdedigers de bal in eigen doel werkte. Met een fraai doelpunt gaf de linksbuiten de politic opnieuw de leiding, in welke stand, ondanks verwoede pogingen van het gemeentepersoneel om de achterstand in te lopen, geen verandering meer kwam, zodat de politie met 21 won. Op het andere terrein ging de strijd om de derde prijs. Hier won de Zee vaartschool met 31 van de Spoorwe gen. Na afloop werden door de Commis saris van politie de prijzen uitgereikt. De politie kwam in het bezit van een beker, terwijl het Gemcentepei'soneel en de Zeevaartschool ieder een me daille ontvingen, Nederlands elftal in 1950 weer naar Finland? De mogelijkheid bestaat dat het Nederlands elftal vojgend jaar weer een wedstrijd in Finland zal spelen. De trip in 'de» zomer van 1950 is zeer goed mogelijk, aangezien Nedei-land dan een uitwedstrijd moet spelen te gen Zweden en de kosten van de overtocht van Stockholm naar Hel sinki in verhouding niet zo groot zijn. ATHLETIEK Zondag beginnen de Zeeuwse kampioenschappen. Zondag a.s. organiseert het district Zeeland van de K.N.A.U. het eerste gedeelte van de Zeeuwse kampioen schappen voor dames, heren en junio ren A.B.C. Deze wedstrijden zullen worden ge houden op het Nadox'stterrein in Mid delburg. Bij de heren worden o.a. de nummers 100, 400 en 1500 m. verwerkt, terwijl tevens naast andere technische nummers polstokhoogspringen en hink-stap-sprong op het programma staan. Jongens A lopen 300 en 800 m. Jongens B 300 m. Bij elke afdeling is een estafette, de heren de Olympische (800-400-200-100), de dames de Relay (200-100-80-60). J- Abe in het circus. Bij het Nederlandse circus Jos Mullens heeft zich het merk» waardige verschijnsel voorge- daan dat in korte tijd zeven leeuwtjes van één vader werden gebox-en. In de nacht van 1 op 2 Juni werden op reis van Coe» vorden naar Emmen 2 leeuw» tjes geboren, op Dinsdag 14 Juni schonk een andere leeuwin te Heerenveen aan drie jonge leeuwtjes het leven en op Don derdag 16 Juni volgde de ge boorte van twee leeuwinnetjes De drie op 14 Juni geboren leeuwtjes ontvingen Friese na men. De Friese dichter Fedde Schurer werd peetvader van een hunner, de andere 2 wer den naar de romancier Sjoerd Leiker en naar de voetballer Abe Lenstra genoemd, zodat dus in de toekomst een Feddc. een Sjoerd en een Abe op de programma's der grote interna tionale circussen zullen prijken. De twee laatstgeboren leeuw innetjes zullen naar Friese hardnjdsters worden genoemd. KORFBAL Blauw-Wit kampioen van Nederland. Door een 74 overwinning op ,.1-Iet Zuiden" heeft Blauw Wil Zondag het korfbalkampioenschap van Nederland behaald. TOGO I—MAD JOE I 1—0. Tegen de verwachting in is Toga erin geslaagd deze wedstrijd, zij het met het kleinste verschil, te winnen. Voor dc rust was het een aantrekkelijk, goed ge speelde wedstrijd waarbij beide doelen beurtelings in gevaar kwamen. Na do rust was Togo echter in de meerderheid, hóewei diverse kansen door slecht schie ten verloren gingen. Vijftien minuten voor het einde wist Ltzierse voor Togo 't winnende punt te scoren. Algemene vergadering Provinciale Vereniging te 's-Heer Arendskerke In 's-Heer Arendskerke woel Zaterdag de vlag ran de toren. Ter ge- tegenheid van het feit dat de plaatselijke Groene Kruisafdellng haar 40-jarig jubileum vierde, hield dé grote Provinciale Zeeuwse Vcreni. ging „Het Groene Kruis" ditmaal haar algemene vergadering in deze^ gemeente. OFFICIËLE ONTVANGST TEN GEMEENTEHUIZE. Des ochtends om 10 uur werd het hoofdbestuur met genodigden op 't gemeentehuis officieel door B. en W. ontvangen. Burgemeester Elenbaas heette de dames en heren welkom en sprak er zijn vreugde over uit dat de prov. vereniging ditmaal haar vergadering hier wilde houden. Het komt niet dikwijls voor dat een zo grote vereniging ln zijn gemeen ie bijeenkomt. De reden is eenter het 40-jarig bestaan van de plaatselijke afdeling. Spr. wenste het plaatselijk bestuur geluk met dit jubileum, 'n Speciaal welkomstwoord richtte hij nog tot de oud-bestuursleden, de he ren Mol en de Ruiter, voor wie het wel een grote voldoening moet zijn, dat binnenkort het nieuwe wykge- bouw zal kunnen worden geopend. Nadat de heer Mol had dank ge zegd voor de tot hem en de héér de Ruiter gerichte woorden, bracht de voorzitter van de Prov. Vereni ging. jhr. R. Röell dank voor de ontvangst. Het was de eerste maal dat zijn vereniging officieel door een emeentebestuur werd ontvangen. Jpr. wenste verder de plaatselijke afdeling geluk met haar jubileum en sprak de beste wensen uit voor de gemeente 's-Heer Arendskerke. De voorzitter van dc pl. afdeling, dokter Zonneviille dankte voor ac aangeboden gelukwensen cn de ge meente voor de steeds ondervonden medewerking. DE ALG. VERGADERING. Hierna begaf men zich naar het verenigingsgebouw, waar zich reeds een groot aantal afgevaardigden van de diverse Groene Kruis-afdelingen had verzameld. In zijn openings woord heette de voorzitter, jhr. Rö ell, in 't bijzonder welkom de ver. zltter van de prov. ver. „Het Wit Gele Kruis, de heer Schelfhout, de feneesk. inspecteur voor Zeeland, okter J. R. v. d. Borgh, de secreta ris-generaal van het Groene Kruis, dr. G. H. Ch. Cath, de vertegenwoor diger van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk, de heer Reije, en de vertegenwoor diger van de prov. Zeeuwae ver. tot bestr. der t.b.c.. jhr. ir. H. L. Bogaert. Dc vereniging is niet on tevreden over de gang van zaken Spr. drong er op aan te zorgen dat éen sterke organisatie behouden bljjft. In de toekomst zal meer ge daan moeten worden op het gebied van dc geestelijke volksgezondheid en zullen ook meer wijKgebcuwen gebouwd moeten worden. Verder wordt gedacht aan massadoorlich- ting, rheumabestrhding. enz. Na vaststelling der notulen, bracht de secretaris, de heer A. de Lange zjjn jaarverslag uit, dat werd goed gekeurd. De penningmeester, de heer P. L. Abrahamse werd déchar ge verleend. NIEUWE SUBSIDIE. REGELING. De gencesk. Inspecteur voor Zee land, dokter v. d. Borgh deed daar. op enige mededelingen omtrent de nieuwe subsidieregeling voor de plaatselijke afdelingen. Tevoren wenste hij de afd. 's-Heer Arends. kerke geluk met haar jubileum en stelde haar tot voorbeeld. Verder Minister Stikker onderscheiden. De minister van buitenlandse zaken mi\ D. U. Stikker, heeft in'dè Lu-' xembui'gse hoofdstad uil handen van zijn ambtgenoot, dc heer Bech. het Grootkruis der „orde van de eiken kroon" ontvangen. Geslaagde athletlek-wedstrijden te Vlissingen. Dat ook dc athletic* in Zeeland nog dc belangstelling van het publick heeft is gisteren bewezen op het gemeentelijk sportterrein tc Vlissingen, waar de V. en A.V. „De Zeeuwen" regionale wedstrijden georganiseerd had. Toen Hans Harting dc laatste 20 meter van het invitatienummer 800 me- ter heren aflegde, stonden, zeker 1000 toeschouwers spontaan op om hun favoriet aan te moedigen. En Hans Harting heeft hen niet te- leurgesteld: hij ging met een ruime voox-sprong op z'n rivaal Knop (van D.O.S. uit Rotterdam) in de nieuwe Zeeuwse recordtijd van 1 min. 57.8 sec. als eerste door de finish. Jammer was dat dc kleine Root- saert van de Gazelle, die in het pelo ton een zeer goede positie innam door gedrang in een van de bochten wegens een blessure de strijd moest staken. Er wai"en deze middag echter nog meer hoogtepunten,, te veel om zc al le te noemen. Nog twee Zeeuwse re cords sneuvelden, al bleven beide ti tels dan ook in beide gevallen bij dezelfde' persoon. Nel Karelse bracht het Zeeuwse record discuswerpen da mes opnieuw op haar naam met een worp van 31.83 meter. Saar van Belsen van Marathon bracht haar eigen record kogelstoten, meisjes, van 10.03 meter op 10.86 me ter. Ook vermelden we nog do prima Brestatie van Dobbelaere van Mara- xon die de 3000 meter heren B won in de fraaie tijd van 9 min. 39.8 sec. De wedstrijd was voortreffelijk gc- IEUWS in een O T E D O P Op de plaats, waar tijdens de bezet ting tientallen Nederlanders uit alle de len van het land zijn gefusilleerd, is Za terdag in fort De Bilt te Utrecht oen blijvend monument onthuld. Garry Davis heeft op een vergade ring te Toulouse meegedeeld, dat de be weging voor wereldburgerschap thans 230.000 leden ln 76 landen telt. Regeringscconomcn in de Ver. Sta ten zijn van moning. dat het Amerikaan» se werkloosheidscijfer wellicht zal stij gen tot bijna 5 nttlliocn. Op het ogenblik zijn megr dan 3 muUoen mensen zonder werk. De Petomac-rivier in de Ver. Sta ten is buiten zijn oevers getreden, als gevolg waarvan vier persopen om liet leven zijn gokomen. Duizenden worden dakloos. Sedert het einde van de oorlog heb ben zich in Canada 327.266 immigranten gevestigd. Hiervan komt 66 procent van de Britse eilanden en het overige deel uit de Europese kampen voor verplaatste personen. Zondag is een nieuwe veerboot voor auto's in dienst genomen tussen Dover en Oostende. Deze boot kan 110 voertuigen en 700 passagiers vervoeren en is de grootste in zijn soort; In 1948 werden 506.000 babies gebo ren. dat is 1000 meer dan in 1947 Het sterftecijfer daalde in 1948 tot 506.000. waardoor het geboorteoverschot 358.000 werd, een nog niet geevenaard cijfer. Utrecht ontving Koninklijk bezoek. In de ziekenzaal van het militair hospitaal onderhield de vorstin zich met de patiënten. prees hij de samenwerking tussen de Kruisverenigingen en de Inspec tie. Het verheugt spr. dat op ver schillend gebied bcvi*edigende resul taten z\jn bereikt. Dat de rheuma- ibestrjjding en de geestelijke volks gezondheid hier nog niet ter hand zijn genomen, is hoofdzakelijk gevolg van het feit dat geen artsen be schikbaar zijn. Een ander plan waar voor de hulp van de Kruisvereni gingen nodig zal ztin, is het bevol kingsonderzoek op t.b.c. Spr. wekte, verder op de belangstelling voor de plaats, verenigingen te vergroten. T.a.v. de nieuwe subsidieregeling deelde spr mee, dat het de bedoe ling is in 1949 de plaats, afdelingen een subsidie te verlenen van 25 van het bruto salaris van de wijk verpleegster. Bovendien zal over 18 nog een extra subsidie worden ver leend wanneer de salarissen van de wijkverpleegsters nog worden ver hoogd. Deze extra subsidie zal 25 van de salarisverhoging en ,ten hoogste 100 bedragen. De rijksbe middelaars hebben goedgekeurd, dat het max. salaris van de wijkver pleegsters van 2100 op 2500 wordt gebracht. De begroting voor 1949 werd hier na onveranderd goedgekeurd. De aftredende hoofdbestuursleden, de heren J*. L. Abrahamse. Vlissingen. J. C. Everaars. Groede en F. G. Vaandrager, Domburg, werden her kozen. De volgende algemene vergade ring zal to Tholen worden gehouden. Aan het eind van de morgenver- adering spraken tenslotte nog mr. r. Mes, <lie getuigde van de be langstelling van het Prov. bestuur voor het Kruiswerk, en burgemees ter Elenbaas, die namens het ge meentebestuur nog een welkomst woord tot de afgevaardigden sprak: PENSIOENNERING WIJK. VERPLEEGSTERS. Na een gezamenlijke koffiemaaltijd kwam het belangrijke vraagstuk van de pensioenering van de wijkver pleegsters ter sprake. Vroeger is 'daar weinig van gekomen. Iedere Kruisvereniging voelt echter nu wel haar verantwoordelijkheid t.a.v. de zorg voor de oude dag van de zus ters. De vraag is echter hoe? Voor de jongere zusters zal het wel in orde komen, doch de grote moeilijkheid is een oplossing te vin den voor de oudere wijkverpleeg sters. Hiervoor is een provinciale aanvulling nodig. Enkele prov. ver enigingen hebben nu zelf een rege ling gemaakt. Breedvoerig werd deze kwestie besproken, waarna be- sloten werd een studiecommissie in 't leven te roepen die vóór 15 Sept. rapport zal moeten uitbrengen. Als leden voor deze commissie werden genoemd de heer S. Uiil, Zierikzee. H. J. van Geuns, Middelburg. J. NicuwenhuHze. arts, Kruiningen en Zuster J. Fuvkschot. Dr. Cath cfeed vervolgens enkele mededelingen over de stichting van wjjkgebouwcn. ln het gehele land lo pen ér ca. 100 aanvragen. Dit jaar zouden er 20 a 30 gebouwd mogen worden, doch het worden er slecnts 10. De plaatsen waar wHkgebouwen werden verwoest, gaan door. Nadat de heer Schelfhout namens het Wit Gele. Kruis nog had gewe zen op dc goede geest ln deze verga ringen de prettige samenwerking met .zijn organisatie, hield dr, Cath tenslotte een causerie over „De taak van het Groene Kruis in deze tjjd en in de toekomst". Spr. schet ste hierbij het ontstaan van het Kruiswerk en de taak die de Kruis verenigingen hebben te vervullen bij dc gezondheidszorg. Hij wees er op hoe langzamerhand het Kruis werk gegroeid is tot praeventieve zorg en liet vexwolgens de verschil lende taken voor de toekomst, voor plaatselijke en provinciale afdelingen de revue passeren. Hij noemde hierbij o.m. de rrheu. mabestrijding, de kleuterzorg,, de praenatale» zorg en de zorg voor ouden van dagen. Met een woord van dank tot de Inleider, sloot de voorzitter, jhr, Röell daarop deze geslaagde afgc- mene vergadering. organiseerd, zodat het uitgebreide programma prima op tijd werd afge werkt en zowel publick als de deel nemers zeer tevreden naar huis gin gen. UITSLAGEN. De gedetailleerde uitslagen luiden: Discuswerpen dames D: 1 G. J. M. Rensen. P.S.V.. 29.76 M.: 2 D. de Haan. P-S.V.. 26.22 M.: 3 M. Tabak. De Z.. 24.26 M.; 4 U. Gijselman. Dc Z-. 23.42 M 5 B. Wunnik, Ach. BOZ. 22.18 M.: 6 E. Eljzor- mans. Olymp., 31.9) M.; 7 I. Sinkc. Hol., 20.47 M.: 8 M. WUlomsen. De Z„ 17.93 M.; 9 M. Goljon, De Z., 17.15 M. Discuswerpen dames B en C: 1 G. Ka merbeek, PSV. 32.24 M.; 2 N. Karelse, J)e Z/, 31,83 M: H. Hagoort. Hol., 24.89 M.. 4 M. de Wijze, Dc Z,, 23.15 M.; 5 G. Braun. De Z.. 21.45 M. 600 meter Jongens F-: 1 K. Leonhart 1.52.3; 2 J. van Marlon 1,53,8; 3 H, Des- pinois 1.04.2 600 meter Jongens B: 1 K. Walravc, Hol.. 1.35.1: 2 J. Antheunisse. EMM, 1,38.2: 3 G. Fritters. PSV. 1,39.1: 4 M. A. Drie- donks. PSV. 1.42.2; 5 W. van Hcusden. Hel., 1.42.4: 6 Z. C. van Damme. OKK-, 7 G. den Hollander. Ach.; 8 J. Bostelaar, De Z.:. Kogelstoten meisjes AB: B 1 T. Haasdonk. Hel.. 7.74 M.; 2 P. v. Leuven. Mar.. 5.87 M.; A. 1 G. J. H. Rcn sen. PSV, 11.76: 2 S. P. van Bclzen. Mar.. 10.86 M.; 3 D. dc Haan, PSV. 10.36 M.; 4 H. Schouten. Ach.. 8.88 M.; 5 J. J. van Reems. Mar.. 6.93 M. 800 meter jongens A: 1 J. dc Waart. Mar., 2.08.3; 2 A. Wol- fert, PSV, 2.11.2: 3 H. M. van Son. PSV, 2.13.8; 4 L. Millcnaar. Mar.. 2.15.5 800 meter lieren Invitatie: 1 H, Harting, Dc Z„ 1,57.8; 2 K. Knop. DOS, 1.59,6; 3 W. van Son, PSV. 2.01.6: 4 H. Becks, EMM. 2,02.6; 5 C. de Waart, AAC, 2.08,2. Hoogspringen dames B. C. D: 1 L. v. dc Heijden, PSV. 1.S5 M.: 2 A- de Visser. Mar.. 1.35 M.: 3 D. de Ham, PSV, 1.30 M.; 4 E. Parent, De Z.. 1.30 M.: 5 M. de Wijze. Dc Z.. 1.25 M.; 6 D Witte. Ach.. 125 M.; 7 E. Eijzermans. Olymp., 1.18 M. 60 meier meisjes C finale: 1 L. Vos. PSV, 9.2; 2 E. Verwcrt, PSV. 9.2; 3 R. Zweedijk. Hel.. 9.5; 4 T. Snij ders. Ach.. 9.6: 5 K. Haasdonk. Hol,. 9.7; 6 B. Jacobs. Hel. 60 meier jongens C finale: 1 J. Jongste. Ach.. 7.7; 2 D. Vos. PSV. 7.8; 3 P. Johanisse. Hel.. 8.2: 4 E. Kamer beek. PSV, 8.7; 5 G, Lemmens, RSV, 8,8. 3000 meter heren D: H van Tilburg. Olymp,, 10-18: 2 Resters; Olymp.. 10,20,2; l; Hoedel- mans, Olyirip..10,28.8; 4 S. van As. De Z.. 10,35,8: 5 F. Florcssc, Ach,, 10.37.3; 6 J. van Be veren. De Z. 80 meter meisjes B finale: 1 L. v. d. Heijden. PSV. 11.4; 2 T. Haas donk? Hel.. 11.6: 3 T. Ardewijn. Mar.. 11,0: 4 P. van Leuven. Mar,. 12:1; 5 E. Rijpcn- seel. PSV. 12.2. Kogelstoten jongens A: 1 J. Kamerbeek. PSV, 13.78 M.: 2 L. A. van Hal, DOS. 11.76 M-: 3 A. Overwoei. Ach., 10.08 M.; 4 G. Frijters. PSV., 9.82 M. SO meter meisjes A finale: 1 B. van Munnik, A-B, 10.8: 2 .T. v. ri. Paseh, PSV. 10.9; 3 P. de Haan. PSV. 11; 4 M. van Geffen. PSV. 11.1: 5 T. Pari- daens. PSV. 11.6: 6 M. Jansaens. Olymp. 100 meter Jongens A-B finale: 1 A. Qverweel, Ach.. 11.8; 2 G. Beven- burch, PSV. 12; 3 P. Hoedelmans. Olymp. 12.14 J. Kamerbeek. PSV, 12.3; 5 J. Gillissen. De Z., 12.4. 100 meier heren l» finale: 1 G. .Jordens. Ach., 12,6; 2 F. Helinick. KNAU, 12.8; 3 S. Hage, Olymp- 12.0; 4 A. Adriaanse. Olymp.. 13.2; 5 W. Jana- sens. Olymp. 13.3: 6 H. van Berkol, Mar. 100 meter heren C finale: 1 W. Hoedelmans. Olymp., 12.1; 2 A. W. Smits. De Z.. 12.2; 3. J. E. Jequirings. P SV. 123: 4 H. van Koeveringen. Mar., 12.3: 5 G. van Oorschot, Mar., 12.3. 100 meter heren B finale: l Th. van Osta. PSV, >11 4; 2 B. Metse laar. PSV. 11.5; 3 A. F. H. Smets, PSV. 11.6; 4 J. Ven let. DOS. 11,9; 5 R. v. d. Hoek. DOS. 12; 6 J. Becks. EMM. 100 meter heren A finale: I M. Gei stel. DOP. 11.4; 2 H. Scheune- man. DOS. 11.4; 3 G». de Pagtcr. De Z„ 11,5; 4 C. L. A. v. Belle. PSV. 11.8. 100 meter dames finale: I C. Poppe, Ach., 13,8; 2 M. J. Verwent, PSV, 14; 3 N. Rombouls. A-B 14.3; 4 C. M. Bonze, De Z.. 14.8; 5 T. VerlOgh, PSV, 15.1. 100 meter dames A. B. C finale: 1 N, Vos. PSV, 12.fr. 2 N. K.'irrDo Z., 12,8; 3 E. Parent. De 7... 13.8: 4 A. de Visser. Mar., 14,8; 5 U. Gijselman. Dc Z.. 15. Hoogspringen heren B, C. 1): 1 L. J. de Vin, Dc Z., 1.64 M.; 2 J. Kamerbeek. PSV. 1.59 M.: 3 H. van Ber- kel. Mar., 1.54 M.: 4 L. Vlarftlntfs. Olymp., 1.54 M.: 5 W. Ketel. PSV. 1.54 M.: 6 G. v. Oorschot. Mar., 1.54 M.; 7 Smets. PSV. 1.54 M-: 8 Z. C. van Dammc. OKK, 1.49 M,: 9 Broos. PSV. 1.40 M.; 10 W. Sandifort. Ach.. 1.44 M.: 11 G. Jordens. Ach.. 1.44 M.; 12 A. Hoedelmans. Olymp., 1.39 M. Kogelstoten heren B, C, D: 1 G. de Pagter. De Z.. 11.48 M.; 2 W. Ketel. PSV. 11.04: 3 H. van Koeveringen. Mar., 9.71 M.; 4 F. A. Kolijn, Mar., 0,40 M.: 5 M. Buron, Olymp.. 8.49 M.; 6 A. de Koning 8.45 M.; 7 L. Vlamings. Olymp.. 8.13 M.; B,M,: G. Matthljssen, Mar- 10.50 M. 300» meter Heren B-C: B 1 G. Dobbelaere, Mar.. 9.30,8; B 2 C; de Koning. A-B. 9.45.3; C 3 H. Huygens. Olymp., 9,46.4; B 4 B. Walker. Dc Z„ 9.52; B 5 H. Witte, Mar.. 0.52,9; B 6 A. v. d Zande, Olymp.; C 7 H. Besters, Olymp C 8 G. v, d. Zande. Olymp.: C 9 P. Haast. Olymp.; C 10 P. van Hceswijk. PSV; C 11 A. II. Meultnan, PSV; C A. R. BaWegeer, Gaz,: 12 AP. Lcenhouts. Gaz. 4 x 80 meter meisjes B: 1 Hellas 48.4; 2 Marathon 49.5. 4 x 80 meter meisjes A: 1 PSV 43.5; 2 Marathon 48.2. 4 x 100 meter dames: 1 PSV 52.5; 2 Do Zeeuwen 55.2. Zweedse estafette (400-300-200-100): 1 PSV 2-04.2; 2 DOS 2.06.9; 3 EMM 2.10: 4 De Zeeuwen 2.11.5; 5 Marathon 2.15.2: 6 Olympia 2.17,1. TENNIS BANEN TE OOSTBURG IN GEBRUIK GENOMEN De aanleg van oen nieuw gemeente lijk sportterrein le Oostburg maakt thans goede vorderingen. Dezer dogen zijn twee mooie tennisbanen gereed gekomen, die Zaterdaoniddag in ge bruik genomen zijn. Hoewel deze in gebruikstelling geen officieel karakter droeg waren er heel wat belangstel lenden aanwezig, onder meer het col lege van B. en W. en alle raadsleden. Nadat de voorzitter van de tennisclub, dr. H. de Jong, een welkomstwoord had gesproken, heeft de burgemeester, mr. K. Hoekzema, de banen in gebruik gesteld, waarna onmiddellijk met de eerste partijen werd begonnen. Voor deze gelegenheid waren ook enkele spelers uit Tcrncuzcn en Aardenburg aanwezig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5