PREDIKBEURTEN NIEUWS UIT ZEELAND UITSLAG RAADSVERKIEZINGEN CERDAN WERELDKAMPIOEN AF KLANKEN uit de AETHER EN DE CHINESE MANDARIJN ZATERDAG 18 JUNI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Vlissingen Nieuwe verordening op de vermakelijkheidsbelasting. Bij besluit van de gemeenteraad van Vlissingen d.d. 13 Februari 1948. werd een verordening vastgesteld op de ver makelijkheidsbelasting. Nadat deze ver ordening een jaar is toegepast, is het gebleken, dat zij op enkele punten tech nisch dient te worden herzien. Het verdient naar de mening van B. en W. voorkeur de diverse soorten van ver makelijkheden met name te noemen.-" hen te verdelen in groepen en dan voor elke groep een belastingpercentage vast te stellen. De vermakelijkheden, welke in het al gemeen een cultureel of opvoedkundig karakter dragen, zoals concerten, zang-, muziek- en toneeluitvoeringen, de diver se soorten sportwedstrijden en de ver haalsvormen van grote groepen der be volking. zoals cabaret-, variété- en re vue-voorstellingen zijn in die groep ge plaatst waarvoor een belastingpercentage van 20% is vastgesteld. Voor boks- en wielerwedstrijden e.d. achten B. en W. een percentage van 35 verantwoord. De belastingpercentages voor bioscoopvoor stellingen ondergaan geen wijziging. Van bals en dansDartijen en van vermake lijkheden. welke een overwegend sensa tioneel karakter dragen kan 50% worden geheven. Om te voorkomen, dat een vereniging, die b.v. één vermakelijkheid per jaar organiseert, voor haar donateurs even veel belasting moet betalen als een ver eniging, die verscheidene malen per jaar een vermakelijkheid doet houden, wordt aan het bestuur dezer verenigingen de keus gelaten tussen twee mogelijkheden, n.l.: 1. belasting betalen over het totaal der donaties over een kalender- of ver enigingsjaar: of 2. belasting betalen over de waarde van de door de donateurs tij dens elke vermakelijkheid ingenomen plaatsen. Volgens de geldende verordening is. indien na afloop van een vermakelijk heid een bal gehouden wordt, buiten net normale procentuele tarief tevens nog het oppervlakte-tarief verschuldigd. 3. en W. zijn van oordeel, dat in dit geval het oppervlakte-tarief, dat varieert van f 2.50 tot f 5.—, te laag is. In de nieuwe verordening is dan ook bepaald, dat m dit geval 200% van het normale tarief verschuldigd is. Wanneer een danspartij gehouden wordt, zonder dat er toegangs gelden geheven worden, is enkel maar het oppervlakte-tarief verschuldigd. Het oppervlakte-tarief wordt in dit geval in het nieuwe ontwerp op 300% gesteld. Voorts verdient het volgens B. en W. aanbeveling de bedragen verschuldigd voor het ten gehore brengen van muziek in café's e.d. te verlagen. B. en W. stellen de raad voor de ver ordening volgens dit ontwerp vast te stellen. FILMS VAN DE WEEK De strijd om hel „Zwarte water". „De strijd om de atoombom" (La ba- taille de l'eau lourde), Regie: Titus Vibe Millar, onder supervisie van Jean Dre- ville; montage: Jean Feyte. Atoomonderzoek is onmogelijk zonder dat men de beschikking heeft over „zwaar water". Er is maar één fabriek ter wereld, die dat produceert: een paar gram per dag en deze fabriek ligt in Noorwegen. Na de Duitse overval oo dat land werkte men op last van de Duitsers en het was voor de geallieerden van het allergrootste belang, dat hier een einde aan kwam. Om dit te bereiken werd een commando uit. Londen naar Noorwegen gezonden en inderdaad wist dit handie- vol dapperen te verhinderen, dat de Duitsers vruchten plukten vande fa bricage. Hoe dit geschiedde vertelt de film in Alhambra, Vlissingen, op een ongemeen boeiende wijze. Eigenlijk is dit werk meer documentatie dan speelfilm, hoe wel het meer spanning bevat dan menige sensatiefilm. Het bijzondere ervan is, dat de film gespeeld wordt door de mannen, die zelf dit gigantische avontuur beleef den1 leden van de beroemde Noorse mili taire formatie Compagnie Linge, para chutisten van de Noorse vrijcorpsen Swal low en Gunnerside en illegale Noren. Voorts treden er in op agenten van de geheime dienst. Z. Ex. Dautry. regerings gemachtigde bij het commissariaat voor atoomenergie en bekende atoomgeleerden als Joliot-Curie en Kowarski. Deze knap- „Het begon ln de Pullman" (Without Reservations) met Claudette Colbert, Don Dcfore, John Waye en Anne Triola; re gie: Mervyn Le Roy. Claudette Colbert wat een pracht- comédienne is zij toch heeft in deze al lergeestigste trouvaille (Electro, Middel burg) haar succes van „It happened one night" een beetje herhaalt. Zij speelt hier voor een bekend schrijfster, die incogni to op een reis met twee mannen per trein en in een miserabel autootje het een er. ander beleeft en tenslotte in Holly wood verzeild raakt. „De slavin van Haroea" (Sudan) met Maria Montez, John Hall, Turhan Bey en Andy Devine; regie: John Rawlins. Een kleurige geschiedenis van slaven handelaren. schone slavinnen, woestijn nomaden, rovers en schurken. In techni color en vol exotische romance, dus juist dat waarom de gemiddelde bioscoopbe zoeker vraagt. Luxor. Vlissingen, is deze week de bezitter van dit duizend-en-één- nacht-epos. „Vrouwen ln de nacht" (Women In the night) met Tala Birell, William Henry, Virginia Christie en Richard Loo; regie: William Rowland. Dat de filmindustrie sensatiefilms ver vaardigd. is. gezien de smaak van een groot publiek, zeer begrijpelijk, maar dat men tragische gebeurtenissen uit de af gelopen oorlog aangrijpt om op de sen- satie-insticten te speculeren, komt ons zeer verwerpelijk voor. En dat is in dit tweede product van Amerikaans-Mexi caanse filmsamenwerking zeer pertinent het geval. Wanneer men persé een film had willen maken over het sadisme, waaraan vrouwen in 'het Oosten als slach'-o'fcrs van Japanners en Duitse agenten bloot stonden, dan had dit toch zeker op een rmrier botte manier' kun nen gebeuren. De Schouwburg in Mid delburg vu'oor.t deze. overigens vak kundig gemaakte en goed gespeelde film. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. Heden werd plotseling uit onze sector wegge nomen door c«n nood- o'tlg ongev*! -inze me- io.collegp. er Vriend, P1ETER VAN KEULEN, n de leeftijd van 57 nar. Namen? de Melkslij- ter» van 't Zand, A THF.UNE. P. KOOLE. C. LOtAVERSE. .1 CORBJJN. "i fci-rd "G Juni 1949. 900 FLESSEN VIELEN AAN SCHERVEN. Woensdagavond reed een vracht auto. geladen met melkflessen van de Koena door de Paul Krugcr- laan te Vlissingen. De chauffeur, die. de v. Dishoeckstraat in wou rijden, remde vrij krachtig, met 1 het ge volg dat de lading ging schuiven en een hoeveelheid van 900 flessen op straat, viel. Geen enkele fles bleef heel Personeel van de Koena heeft de scherven opgeruimd. VISSERSWEDSTRIJD Zondag jL hield de Hengelsport- Vereniging „Vlissingen" haar eerste wedstrijd in dit seizoen en wel in het Fort Linker Reduit. Hieraan werd door 26 leden deel genomen De prijzen werden als volgt behaald: le prijs J. Lindt; 2e prijs G. A. v. Druten; 3e prijs J de Rijke; 4e prijs M. Theune; 5e prijs W. Huiszoon; 6e prijs M v d. Hoeve. De premie voor de grootste paling werd gewonnen door de heer G. A. v. Druten. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het is Dinsdag a.s. een blijde dag voor het echtpaar A. SanderseJ. San- derseLooise, in de Korte Zelke te Vlissingen. Het is dan nl. 50 jaar ge leden, dat zij in het huwelijk traden. Het zal beide echtelieden op deze dag zeker niet aaii belangstelling ont breken. GOUDEN JUBILEUM. Donderdag herdacht de heer J. R. Har- ting te Vlissingen het feit. dat hij 50 jaar geleden te Vlissingen als jongste bedien de in dienst trad bij de firma Brasch en Rothenstein, expediteurs. De jubilaris was bp' deze firma werk zaam tot eind 1914 en werd begin 1915 overgeplaatst naar het kantoor van de zelfde firma te Amsterdam, waarna hij in 1924 als vertegenwoordiger naar Utrecht ging. Na die tijd werd hij teruggeplaatst naar Vlissingen. - De directie te Amsterdam wenste het jubileum niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Op verzoek van de jubilaris werd deze gebeurtenis intiem ten zijnen huize gevierd, waar hij bij monde van de heren Ten Broek uit Amsterdam en van Aartsen uit Rotterdam, hartelijk toege sproken werd. Er waren vele fraaie bloemstukken en geschenken, o.a. van de directie der Mij. Zeeland. De jubilaris dankte de diverse spre kers. Hij sprak de hoop uit dat voor de Vlissingse haven spoedig wederom betere tijden mogen aanbreken. (Ingezonden mededeling) Maag. die klaagt, vraagt niet. Maar met een maag. die brandt, raakt ge van kwaad tot erger. Blus daarom dat zuurbranden op Uw maag! Met Digestif Rennie. Van de ene cninuut op de andere, prompt en zonder dat afwachten in onzekerheid, dat zo menigeen er lang van weerhoudt de proef met een me dicijn te nemen. Rennies geven ver lichting van de zwaarste aanvallen van brandend maagzuur binnen een of twee minuten. En zo eenvoudig om te nemen. Een of twee tabletten laten smelten op de tong, zonder wa ter of wat ook. U kunt Rennies ne men zonder dat iemand het opvalt. Steek een paar Rennies bij U - regel matig - om altijd en overal op alles voorbereid te zijn. Ze smaken nog lek ker ook! Voorradig bij alle Apothe kers en Drogisten. Koudekerke COÖP. BOERENLEENBANK. Dezer dagen hield de Coöp. Boe renleenbank Koudekerke haar 40e jaarvergadering in de Oude Open bare school te Koudekerke onder voorzitterschap van W. Verhage Pzn. Na de opening gaf de oud-kas sier C. Jongepier een overzicht van de oprichting 'der Bank af tot 1917 waarna de tegenwoordige kassier C. P. Jongepier het verslag tot he den vervolgde. De rekening gaf in ontvangsten en uitgaven 1.994.379,27 aan ter wijl de balans in actief en passief sloot met 1.210.958.83 met een zuivere winst van 2200,46, terwijl er bovendien nog enige posten wa ren gereserveerd voor de te bouwen kluis en de herdenking van het 40-jarig jubileum. Bij de verkiezingen werden het aftredende bestuurslid en het lid van de raad van toezicht, de heren J. Jasperse en P. Aarnoutse her kozen. O.- en W.-Souburg CONCERT. Zondagavond geeft de muziekver. .Vlijt en Volharding" te Souburg, met medewerking van het Ned. Herv. kerkkoor, een concert van gewijde muziek en zang in de muziektent op het Oranjeplein van half 5 tot 6 uur. Aagtekerke Uitgebracht Ongeldige st. Geldige st. Vrije Lijst Herv. Kiezei's St. Geref. Partij 160 A.R. Partij 53 Stemmen Zetels 1949 1946 1949 1926 396 358 7 9 389 53 123 349 56 142 97 54 Gekozen werden: S. de Visser Pzn (Vrije Lijst)P. de Visser Czn. en A. Willemse (Herv Kiezers); W de Visser. S. Wisse Pzn. en J. Melse (S. G.P.)J. Moens (A.R.) De heer S. de Visser Gzn. keert niet in de raad terug. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer J. Melse. Thojen Stemmen Zetels 1949 1946 1949 1946 1766 44 1722 1698 546 437 3 3 135 137 1 1 219 193 1 1 394 430 3 3 428 390 3 3 j 111 Uitgebracht Ongeldige st. Geldige st. Gem. Bel. R.K, Partij A.R. C.H.U. St. Geref. P. Arbeiderspartij Gekozen werden: J. M. Berrevoets, A. F. Goedemondt en A. J. Wagema- ker (Gem. Bel.); M. Verduit (K.V. P.); H. Jansen (A.R.); B. J. van Westen. J. Quist en J. Franken (C. H.); C. v. d. Berge A. de Heer en G. A. de Hond (S.G.P.) De heren C. Zachariasse en M. v. d. Sande keren niet in de raad terug. Hun plaatsen worden ingenomen door de heren J. Quist en A. Wagemaker. Scherpenisse Uitgebr. st. Ongeldige st. Stemmen Zetels 1949 1946 1949 1946 739 22 Geldige stemmen 717 181 Lijst Alg. Bel. Staatk. Geref. Middenst. lijst Arbeiderslijst 310 124 102 706 84 622 345 277 2 4 3 3 1 1 Gekozen werden; C. G. Hartog en Adr. Hage (Alg;. Belang); Joh. v. d. Jagt. L. Bijnagte en P. v. d. Werf (St. Geref)D. Kleppe (Midden- standslrjst)L. v. d. Werff (Arb. lijst). De heren Joz. Tichem, W. L. Janssens en A. C. Kievit keren niet in de raad terug. Him plaatsen wor den ingenomen door de heren L. Bij nagte, D. Kleppe en L. v. d. Werff. Haamstede Stemmen Zetels 1949 1946 1949 1946 Uitgebr. st. 868 Ongeldige st. Geldige st. A.R.—S.G.P. Groep arbeiders V.V.D. P. v. d. A. C.H. Gekozen werden T. L. Jonker, C. I. Boot (V.V.D.); Jan van Waveren. J. Goudzwaard (A.R.S.G.P.); J. C. de Bruine (P. v. d. A.); M. den Boer en P. Slager Pz. (C.H.) De heren P. L. Vis, J. C. den Boer en A. van Nieuwenhuize keren niet in de raad terug. Hun plaatsen wor den ingenomen door de heren T. L. Jonker, C. I. Boot en Jan v. Wave- ren. 11 857 831, 201 218 2 2 74 188 180 2 1 164 187 1 2 230 246 2 2 Bij Kon. besluit van 1 Juni 1949 is de heer J. Scheltens benoemd tot leraar in een volledige betrekking aan de R.H.B.S. en aan het gemeentelijk gymnasium te Middelburg. Te Nijmegen (Klokkenberg) slaagde voor de acte L.O., de heer N. J, Boon Cz. te St. Laurens. Bruinisse Uitgebr. stemmen 1288 Ong. stemmen 33 Geldige stemmen 1255 Gez. rechtse P. 553 P.v.d.A. 307 V.V.D. 395 Stemmen Zetels 1949 1946 1949 1946 1156 20 1136 456 3 3 208 2 1 472 2 3 Gekozen werden K. Geluk, W. van den Berg, L. J. Hoogerheide (recht se partijen); J. Bal en H. Jumelet Jzn. (P.v.d.A.); F. D. van Vessem en A. C. Verspoor (V.V.D.)De heer J. Goudswaard keert niet in de raad te rug. Zijn plaats wordt ingenomen door de heer A. Jumelet Jzn. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 ds. de Zeeuw van Houten. ZONDAG 19 JUNI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 9.30 en 2 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 leesd.; 2.30 ds. v. Woerden; Bigge- kerke 10 en 2 dienst; Grijnskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. v. Winters wijk; Kleverskerke 2.30 ds. Otte; Koudekerke 10 en 7 dienst; 't Zandt 10 en 7 dienst; Middelburg (Oost- kerk) 10 ds. v. Voorst Vader, 7 ds. Don; Concertzaal 10 ds. de Vries; Nieuw- en St. Joosland 10 (H.D.) en 2.30 ds. Pijnacker; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. v. Willens- waard; Rittheni 10 ds. Sickesz, 2.30 ds. Wagener; Serooskerke 10 ds. v. Winterswijk, 2.30 ds. v. d.' Wind; St. Laurens 10 ds. Keyzer, 7 jeugd dienst, ds. v. Winterswijk en ds. Keijzer: Vlissingen St. Jacobskcrk 10 ds. Oosthoek, 5 ds. Aalbers; En gelse kerk 9.30 jeugdkerk; Haven- aorp 10 ds. Aalbers (H.D.); West- kapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Oost hoek; Zoutelande 9-30 en 7 (jeugdd.) ds. Wagener Souburg: 9.30 ds. Spij- kerboer. 7 ds. W. B. A. Smits. Eglise Wallonne. Middelburg (dans l'Eglise anglalse) ds. Risseeuw. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Larming; Domburg 11 leesd., 2 ds. van Til; Grijpskerke 10 en 2.S0 ds. Kraan; Koudekerke 9.30 dienst, 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes; Middelburg (Hof- pleinkerk) 9.30 ds. van Til. 2.30 ds. Veldkamp; (Noorderkerk) 9.30 ds. Veldkamp. 5.30 ds. van Til; Oost en West Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dcenik; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30' ds. Elshout, 5 ds. v. d. Berg; Vrouwen polder 9.30 de heer de Jonge, 1.30 ds. Streefkerk; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Scheele. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 2 en 7 ds. Verheij; Zoutelande 9.30 ds. Verheij, 2.30 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden Zaterdag 7 ds. de Wit, Zondag 9.30,2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Mid delburg 9.30, 2 en 6 ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlis singen 9.30, 2 en 6 leesd.; Westka pelle 11 en 4.30 leesdlenst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Laman; Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. Laman. Ver. Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. Mentzel; Vlissingen 10.45 ds. Metz. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johannes. SCAMPOLO I—V.K.V. 6—1. Te Zaamslag speelde onlangs V.K.V. uit Veere een competitie korfbalwedstrijd tegen Scampolo I. V.K.V. maakte het eerste doelpunt, doch vrij spoedig werd de gelijkmaker gescoord. De ruststand was 41 voor de thuisclub. Na de rust was Scambolo over wegend sterker en de spelers (sters) wis ten nog twee maal de korf te vinden. Vooraf speelden de adspiranten 12-tal- Icn van de beide clubs een wedstrijd. De Scarnpolo-spelers beschikten niet over de nodige routine. De V.K.V.-adspiranten wonnen deze wedstrijd met 4G; de rust stand was 1—0. (Ingezonden mededeling). BOKSEN Door La Motta verslagen. Zoals wij reeds in een deel van onze edities gemeld hebben heeft Jake la Mot ta, geheel tegen de verwachting in, de Franse titelhouder Marcel Cerdan door technische knock out in de tiende ronde overwonnen. Hiermede verwierf hij het wereldkampioenschap in de mlddenge- wichtklasse. De wedstrijd is bijgewoond door 22.000 toeschouwers die voor een recette van ongeveer 190.000 dollar zorgden. La Motta, die volgens sommige sport journalisten zelfs niet het recht had om zich met de wereldkampioen in één ring te bevinden, begon de partij met het grootste zelfvertrouwen. Hij viel onmid dellijk aan en raakte de Fransman met een harde stoot bij het rechteroog, waar door een bloedende wond ontstond. Cer dan repliceerde met een paar korte hoe ken. maar werd door een serie linkse en rechtse swings in de touwen gedrongen. In de tweede .derde en vierde ronde werd er furieus gevochten, meestal op halve afstand. Beide boksers waren om beurten in de aanval, waarbij La Motta zowel met zwaai- als het hoekstoten opereerde. In de vijfde ronde gaf de Fransman te kenen van vermoeidheid en de massage van zijn schouder, die hij in de eerste ronde bezeerde in de rustpauze scheen weinig te helpen want hij bleef alleen maar zijn rechtse gebruiken. In de ze vende ronde ging het initiatief veelal uit van La Motta. die hoe langer hoe beter op dreef kwam en, in tegenstelling tot Cerdan. niet de minste last van ver moeidheid scheen te hebben. De strijd werd eenzijdig maar La Mot- ta's punch was toch niet hard genoeg om een k. o. te bewerken, alhoewel hij er in de achtste en negende ronde al zijn best voor deed. Intussen moest de Fransman ontzettend veel incasseren, zijn rechtse stoolen waren niet voldoende om de agressieve La Motta in bedwang te hou den en na ne negende ronde, waarin dt A'merlkaan hem naar willekeur geraakt en danig toegetakeld had wankelde Cer dan, het hoofd schuddend, naar zijn hoek terug. In de pauze werd Cerdan's schouder op verzoek van zijn helpers door de ringarts onderzocht, waarbij ook de scheidsrech ter kwam kijken. Het resultaat van het onderzoek was dat Cerdan, na de gong slag voor de tiende ronde, in zijn hoek bleef, waarop La Motta tot winnaar verklaard werd. NA DE WEDSTRIJD. Cerdan, die met tranen in de ogen naar zijn kleedkamer liep terwijl het publiek de nieuwe kampioen toejuichte, ver klaarde dat hij al in de eerste ronde, toen hij zijn eerste linkse stoot gaf. een heftige pijn in de schouder had gevoeld. Men vermoedt dat hij een schouderspier gescheurd heeft. De Fransman heeft cantractueel recht op een revanchewedstrijd binnen drie maanden. De nieuwe kampioen La Motta ver klaarde: „Ik dacht dat ik hem in de eer ste ronde al had. maar in de tweede ron de was Cerdan weer vol strijdlust. In het begin raakte hij me een paar maal hard met zijn rechtse, maar daarna gaf ik tel kens mee als hij raakte en toen had ik er helemaal geen last meer van. Die Cer dan is niet de hardste puncher van de wereld, hoor". Zijn broer en manager Joe La Motta verzekerde vol trots: ..Ja ke wordt de grootste wereldkampioen middengewicht die ooit bestaan heeft". R'Herst. Apost. Gern7vïi"ssingen. Sin gel 9.30 en 3 dienst. Herst. Apost. Zendingsk. Vlissin gen. Concordia 10 en 5 Th. Boek hout- Herst-. Apost. Zendingsgem. Vlis singen, Bakkersgang 10 en 2.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 7.30 Bidstond, 10 Heil. dienst, 4.öpenl., 7.30 Verlossingssamenk. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen is te Middelburg te bereiken, de heer C. F. Frumeau. arts, Groenmarkt 17. tel. 2635: te Vlissingen. de heer R. Grippeling. arts. Badhuisstraat 121; te Veere, Serooskerke en Oostkapelle. de heer M. A. v. d. Sluis, arts te Veere, tel. 271; te Koudekerke. Westkapelle en Zoute lande. dr. M. Huygens. De Wiezel. West kapelle. tel. K 1188-316. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek van Ockenburg, Singel 5. tel. 2730. Middelburg: Apotheek v. d. Harst, Korte Delft 12. tel. 2789. Amsterdamse Beurs 16 Juni 17 Juni Nederland 1948 (3%) 100 100 dito 1947 (3%) 3 97% 98 dito 1937 3 97?è 98 Dollar-lening 1947 3 106 107 Investeringscert. 3 97% 98 Nederland 1962—64 98% Nederland 1962—64 98% 98% Nederland N.W.S. 2% 80% 80% Spaarc. a f 100 2% 101% 101% Indië 1937 A 3 95% .95% Grootboek 1946 3 97% 98 Ned. Ind. Hand. B 113 112% Ned. Handelmij. 151% 152% AKU 164% 164% Bergh's Jurgens 291 292 Calvé-Delït 145% 147 Centrale Suiker 171% Kon. Ned. Hoogovens 177% 178% Unilever 255% 255% Ned. Kabelfabriek 251 Philips 228% 229% Wilton Feyenoord 155 158 Biliton 423 430 Kon. Petrol. Mij. 295% 295% Amsterdam Rubb. 135% 136% H. A. Lijn 149% 147% Kon. Paketvarat 148% 150 Ned. Scheepv. Unie 161 160 Rotterdamse Lloyd 147 148 Stv. Mij. Nederland 158 157 Handelsver. A'dam 152% 152% Deli Batavia Mij. 127% 129 Deli Mij. 146% 147% Anaconda 25% 25% Bethlehem Steel General Motors 54% 54% Kennecot 44% 43% Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. 9 Pennsylvania 13% Na de vaste tendens, waardoor de markt Donderdag onder invloed van di verse omstandigheden vrij sterk opliep, trad Vrijdag een rustiger stemming in. De koersbeweging was verdeeld, maar be langrijke verschuivingen kwamen niet voor en over het algemeen bleef het vo rige prijsniveau vrij goed gehandhaafd. Ook voor Indonesische fondsen was de belangstelling weer geluwd. Toch wordt deze markt zowel na het exposee van mi nister Götzen, als ha de verrassende re sultaten van enkele ondernemingen, met iets meer optimisme bekeken. Scheepvaartberlchten. Vlissingen aangekomen: 17 Juni, Rocket v. Antwerpen: Tinda v. Antwer pen. Vlissingen vertrokken: 17 Juni, Tinda n. Rostock; Frem n. Londen. Gepasseerd n. Antwerpen: 16 Juni, Ti- ba v. Rotterdam; Prinses Marijke v. zee n. Gent; Andijk v. New-York; Banka v. Huil; 17 Juni, Leerdam v. Rotterdam; Blommersdijk v. New York; Gepasseerd v. Antwerpen: 16 Juni. Nij- kerk n. Amsterdam; Raki n. Amsterdam; Import n. Londen; Thriantha n. Emden; Casana n. Malmö; Sambre n. Rotterdam: 17 Juni. Muiderkerk n. Bordeaux; Dinkel n. Ostende; Adm. de Ruyter n. Dublin; Minerva n. zee; Arend M n. Rotterdam. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË. Naar Indonesië: Kamerlingh Onnes. RotterdamJava. 16 Juni van Aden; Rempang. Amsterdam—Java. 16 Juni Kaap Guardafui gepasseerd: Salawati. Amsterdam—Java. 16 Juni van Singapore: Zuiderkruis, Rotterdam—Java, 16 Juni van Aden; Drente, Rotterdam—Java, 16 Juni Kaap Del Armi gepasseerd; Van Indonesië: Sibajak, Batavia—Rot terdam, 17 Juni te Aden verwacht; Wa terman, Batavia—Rotterdam. 17 Juni Fi- nisterre gepasseerd; Willem Ruys, 17 Juni van Batavia te Rotterdam. ZON EN MAAN. Op 4.19 onder 21.03 Maan: Op 1.09 onder 13.37 20 Juni: 4.19 onder 21.03 Maan: Op 1.18 onder 14.47 voetbat Nederland speelt 8 Juni 1950 tegen Zweden. Do Zweedse voetbalbond heeft be kend gemaakt, dat de interlandwed strijd ZwedenNederland, welke voor het seizoen 1950 was vastge steld. op 8 Juni te Stockholm zal worden gespeeld. ZONDAG. In Llangollen (Wales) wordt 'n groot koorfesttval gehouden, waaraan wordt medegewerkt door koren uit Oosten rijk. België. TsJecho-Slowakije. Ier land. Engeland. Frankrijk, Italië, Noorwegen. Portugal, Schotland. Span je, Zweden. Amerika. Wales1 en Ne derland. ondqr het motto „Blessed is the world that sings". Over Hilversum I wordt van dit festival vanavond een gedeelte uitgezonden (H. I 21.30). In de reeks „Zo geniet U meer van de muziek" wordt vandaag behandeld o.a. het Te Deum van Bruckner (H. I 14.30). Hilversum I: 8. 18. 20 en 23 Nieuws: 9.15 Men vraagt... en wij draaien: 10.30 Kerkdienst; 13-20 The romancers: 14 Brussels Symph. orkest; 14.30 Zo geniet U meer van de muziek; 16 Filmpraatje; 16.15 The skymasters; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Radlolympus: 19.30 Paul Godwin en Benedict Silberman; 20.15 Wiener ge- schichten; 20.55 De laatste dagen van Pompei, hoorspel; 22.35 Het Gertler- kwartet. Hilversum II: 8. 9.30. 13. 19.30 en 23 Nieuws; 18 Hoogmis te Utrecht; 11.40 Het Omroep Kamerorkest: 12.40 Amusements orkest; 14 Het Residentieorkest o.l.v. Pe dro de Fheites Branco; 14.40 Amsterdamse Politie Kapel: 15.50 Cyclus: De Hooglied motetten van Palestrina; 17 Kerkdienst v. d Geref. Kerk van 's-Gravenhage- Loosduinen: 18.30 J. A. Leerink. clave- cimbel; 19.50 In 't boeckhuys; 20.12 Uit en thuis: 2315 Instrumentale en vocale walsen van Johann Strauss. Brussel-Vlaams (322 m.): 8. 9. 13. 19. 22 en 23 Nieuws; 12 Vlaamse liederen; 14 Opera- en zangplaten; 19.30 Bont Zon- dagavondprogr.; 22.15 Lichte Instrumen tale muziek, Brussel-Frans (484 m.): 7. 8. 13, 19.45. 22. 22.55 en 23.55 Nieuws; 13.10 Verzoek- progr.; 15 Groot-Symph. orkest; 20.30 Gevar. progr. Engeland-Home Service (343 m.): 8, 13, 18, 21 en 23 Nieuws; 15 BBC Theater orkest o-l.v. Walther Goehr; 16.30 Cau serie; 18.30 BBC Midland Light Orkest; 21.45 Causerie. Engeland-Light Program (1500 en 262 m.): 9. 19, 22 en 23.56 Nieuws; 12 BBC Revue-orkest; 19.30 Gevar. progr.; 20.30 Community-singing; 22.15 Sandy Mac- Pherson, orgel. MAANDAG. De jonge Nederlandse pianist Theo Bruins speelt vanavond met het Resi dentie orkest, onder leiding van Ig- nace Neumark het vierde pianoconcert van Beethoven. Voorts wordt in dit concert uitgevoerd de vijfde Sympho nic van Tsjaikowsky. Het concert wordt begonnen met een werk van Szalowski en een werkje van de Ne derlandse componist Hans Henkemans, „Prima Vera", voor kleine orkestbe zetting. (H. I 20.15). Hilversum I: 7. 8. 13. 18, 20 en 23 Nws; 9 Londens Philh. orkest; 10.15 Arbeids vitaminen; 11.15 Orgelconcert door Jacob Bijster; 12 The Rhythm Club o.l.v. Her man Vis; 12.38 Les Gars de Paris; 13.50 Fred Astaire zingt enige liedjes van Ir ving Berlin; 14.20 Franse Kamermuziek; 16 Solistenconcert; 18.30 Ned. Strijdkr.: 19 Radio filmkrant; 19.30 Inleiding tot muziekbegrip door dr. Peter van Anrooy; 20.15 Het Residentie-orkest o.l.v. Ignace Neumarkt; 22.15 Ik zou zo graag.... Hilversum II: 7. 8, 13. 19. 20 en 23 Nws: 9.35 Concert door het Chicago Sympho- ni-orkest o.l.v. Deslré Defauw; 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers: 12.10 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-orkest; 13.45 Pianoduo André de Raaff-Jacques Schutte; 14 Schoolradio; 15.30 Planorecital door Johan Otten; 16.45 Duits opera orkest v. Berlijn; 19.45 Kwartet o.l.v. Meindert Boekei; 20.15 Promenade-orkest o.l.v. Benedict Silberman; 21.20 Fryske stimmen o.l.v. Bindert Posthuma; 21.50 Populaire orgelbespeling door Piet van Egmond. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8. 9. 13. 17.05. 19. 22 en 22.55 Nieuws: 14 Voor de vrouw: 19.50 Radiofeuilleton; 20 Omroep Kamerkoor; 22.15 Verzoekprogr. Brussel-Frans (484 m.): 7. 8, 13. 19.45. 22 en 22.55 Nieuws; 14 Werken van De bussy: 18.30 Werken van Noorse compo nisten; 20.30 Voordracht. Engeland-Home Service (343 m.): 8. 13, 18. 21 en 23 Nieuws; 14.30 BBC Northern Orkest: 15 Het BBC Mannenkoor: 19 Hoorspel; 20.15 BBC Theater orkest. Engeland-Light Program (1500 en 262 m.): 9, 19. 22 en 23.56 Nieuws; 11.30 Mi litair Orkest; 13 BBC Schots orkest; 14 Voor de vrouw; 18.30 Community-singing; 19.30 Verzoekprogr.; 22.15 Radiofeuilleton. HOOG WATER u.-5-NAP u.-f-NAP LAAG WATER u.—NAP u.—NAP Vlissingen Hansweert 20 Juni Vlissingen Hansweert 8.22 9.17 9.20 10.13 1.49 1.87 1.44 1.81 20.36 21.23 21.40 22.26 1.27 1.62 1.27 1.62 2.01 3.07 2.55 4.00 1.88 2.24 1.80 2.16 14.11 15.18 15.16 1620 1.45 1.79 1.43 1.78 8. Nadat alle kisten, die de Mandarijn La'n Tie Pang wilde mee nemen aan boord wa ren voer de „Kraak" de haven uit. Het weer was prachtig, de barometer stond goed, en alles wees er op, dat het een goede reis zou worden. Dat vond iedereen, behal ve de maat, die niets dan onheil in het vooruitzicht zag. Zijn neus jeukte en zijn eksteroog stak en dat zei hem meer dan de goede stand van de barometer. De ellende begon dan ook al spoedig toen de fakir de brug be trad. „Hoe eenzaam staat ge hier!" zei de fakir. Vergun mij het genoegen U aangenaam te onderhouden en U enige van mün kunsten te laten zien!" „Dank je wel", zei de maat. „Ik sta hier best!" Maar de fakir trad al op hem toe en zei, ter wijl hij de maat scherp aankeek: „Ik zie enen zakdoek in Uw neus zitten!" „Zakdoek?" vroeg de maat. „Welnee, die heb ik in mijn zak!" „En wat is dit dan?" zei de fakir met een geheimzinnige glimlach, terwijl hij een zakdoek uit de neus van de maat trok. „Er zit nog meer in!" vervolgde hij, en hij begon nu aan een lap te trekken, die eindeloos scheen te zijn. Op dat moment betrad Kappie de brug en hij zag meteen, dat er iets vreemds gaande was en dat de maat absoluut niet meer op het stuur rad lette. „Aan je werk!" riep Kappie tegen de maat, en tegen de fakir zei hij: „Het is voor passa giers verboden de brug te betreden, dus vraag ik U onmiddellijk deze plek te verlaten!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5