EVEN VOORSTELLEN? BOB! DOKTERS-ASSISTENTE NIEUWS UIT ZEELAND WIJ 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 17 JUNI 1949 WALCHEREN Middelburg BIJZONDER CONCERT. Dinsdagavond werd een concert gegeven in het Huls van Bewaring te Middelburg door de mandoline verenigingen „Tovido" uit Vllssm- gen en „de Tokkelaars'' uit Mid delburg onder leiding van de heer M. P. Ventcvogel. Het gevarieerd concert dat duur de van 8 uur tot half tien werd door het personeel en de gedeti neerden zeer op prijs gesteld. Na afloop dankte de directeur van 't Huis van Bewaring, de heer Klein. Daarna bleven personeel en vere nigingen nog wat bijeen onder het gebruik van verfrissingen, 't Was een goed geslaagde avond. De voorzitter van „Tovido" dank- t»> voor de hartelijke ontvangst. VERGADERING M.B.B. De Middelburgse Besturenbond be legde een vergadering in verband met <le installatie van de N.V.V.-pro pagandaraad voor Middelburg. Na de opening door de plaatselijke propa- ;andalcider. die een speciaal wel- lomstwoord richtte tot de vele aan wezige dames, hield de heer A. Buijs. districtsbestuurdcr van het N.V.V. een rede. Hn bracht ter gelegenheid van de installatie het verschil' in om standigheden naar voren van hen. die jaren geleden begonnen en hen die het werk nu voortzetten Hij besprak hot propagandaplan van het N.V.V. naar binnen en buiten en wees vooral op het nut tot inschakeling van de vrouwenbond. Na dc pauze declameerde de heer K F. Pieterse. districtsbestuurdcr E van ..Mercurius". enige gedeelten uit het werk van Multatuli. o.a. Saïdja en Adinda en het Slcmpavondje van Woutertje Pieterse. Een en ander werd op uitstekende wijze gebracht en de talrijke aanwezigen genoten van zijn voordrachtskunst. Dc heer P Goossen zong kedjes met. guitaar- begelciding. waarvoor hem een dank baar applaus werd gebracht Vlissingen JONGEREN. AFDELING KATH. VOLKSPARTIJ. De Jongcren-afd. der K.V.P. te Vlissingen hield Maandagavond in het R.K. Militair Tehuis een bijeen komst ter bespreking van enkele ac tuele kwesties, waartoe in het bijzon der dc Katholieke jongeren waren uitgenodigd. De voorzitter, de heer H. Comelissc kon in zijn enthousiaste openingstoespraak terecht van een on verwacht grote belangstelling gewa gen. Na vermeld te hebben, dat de inleider, 't lid van Gcd. St.. mr. dr. J. J. M. Mes. plotseling verrinderd was om naar Vlissingen te komen, wekte hij de aanwezigen op. toe te treden tot de afdeling. Het raadslid, de heer M. J. Cor- veleijn, belichtte vervolgens op dui delijke en dikwijls geestige wijze de betekenis van de gemeenteraadsver kiezingen. In het bijzonder betoogde hij de noodzakelijkheid om op geldige wijze- zijn stem uit te brengen. Tenslotte leidde de heer W. L. M. Groffen het onderwerp: „Actieve jeugdpolitiek" in. Na gewezen te heb ben op de vele problemen, waarbij de jeugd betrokken is en die zowel in de lands- als in de gemeente-poli tiek aan de orde komen, concludeer de spr. tot de noodzakelijkheid van een plan van actie, opdat men niet meer, zoals in de practijk helaas al te veel voorkomt, te hooi en te gras jeugd-.,politick" bedrijft. Dc voorzitter van de Statenkring Vlissingen. de heer Th. Andriessen, sloot de rij van sprekers met een opwekking tot medewerking in de K.V.P. CONCERT „ONS GENOEGEN». Zaterdagavond 8 uur geeft dc harmonie „Ons Genoegen" te Vlis singen haar 5e concert. Voor de pauze vermeldt 't programma o.m. de ouverture „Orphée aux Enfers". J. Offenbach. Fragmenten uit de Opera „La Traviafa". G. Verdi en het Ballet uit de Opera „Faust" van Gounod. j Na de pauze volgt dan nog o.m. „Valse PrinstanièrcL. Montagne en de selectiën „Colonel Bogey on Parade". Serooskerke UITBREIDING WATERLEIDINGNET Dinsdagmiddag kwam de gemeente raad van Serooskerke (\V> in voltal lige vergadering bijeen. Aan de on derwijzer Dingemanse werd op zijn verzoek een tegemoetkoming verleend in de kosten van het volgen van een cursus in modem zangonderwijs. De pensioengrondslag van de amb tenaar van de burgerlijke stand werd opnieuw vastgesteld. Met betrekking tot 'dc uitbreiding van het waterlei dingnet in de gemeente werd met al gemene stemmen besloten tot het ga randeren van rente en aflossing van een kapitaal dat in deze uitbreiding door dc waterleidingmaatschappij ge- investeerd moet worden. Bij de tot standkoming van de uitbreiding zul len dc eigenaren tot aansluiting ver plicht worden. Dc jaarweddeverordening voor het secretarie-personeel werd overeen komstig ee: missive van de minister van Binnenlandse Zaken gewijzigd, terwijl tevens een nieuwe kinderbij slagverordening werd vastgesteld. Tegen de voorgestelde regeling der jaarwedden van de ontvangers in Zeeland bestonden geen bezwaren. Aan het bestuur der vereniging voor Christelijk Volksonderwijs werd op verzoek een voorschot verleend op de exploitatiekosten voor 1949. Voor ge noemde vereniging werd de vergoe ding van de exploitatiekosten over 1948 vastgesteld' en de voor vergoe ding In aanmerking komende uitga ven over 1948. Een 5e begrotingswijzi ging voor 1948 werd vastgesteld. Aan mej. C. Meijers werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand met ingang van 1 Juli a.s. en in haar plaats be noemd de heer A, v. Dis. De veror dening regelende de werkzaamheden van de ambtenaren van de burgerlij ke stand werd dienovereenkomstig ge wijzigd. Bij de rondvraag informeerde de heer Izeboud tenslotte naar de rio lering van de Zoetendaalseweg. Nieuw- en St. Joosland VOOR DE 130ste MAAL IN „DE ROODE LEEUW." Dezer dagen werden in café „De Roode Leeuw" te Nieuw- en St. Joosland verschillende Polderverga deringen gehouden. Dc Middelburgse Polder ver gaderde onder voorzitterschap van de Dijkgraaf, de heer E. Ver- larc. Deze memoreerde in zijn ope ningswoord, dat het 130 jaar was feleden dat de eerste polderverga- ering in de „Roode Leeuw", des tijds eigendom van één der voor vaderen van de tegenwoordige be woner. werd gehouden, terwijl 40 laar geleden de eerste vergadering )\j de tegenwoordige eigenaar, de heer D. de Vos plaats vond. Daar na kwam in behandeling de reke ning over 1948-1949 welke werd vastgesteld op 3916,17 in ont vangst en 3943,54 in uitgaaf, dus met een batig saldo van 2.63. De begroting voor het dienstjaar 1919-19o0 werd vastgesteld 1861.82 ln ontvangst en uitgaaf. Het dijkgcschot werd onveranderd vastgesteld op J 6 per ha. Voor de aanvang van het traditionele maal bracht de voorzitter de heer D. de Vos en zijne echtgenote hul de voor do wijze waarop zij nu reeds voor het 10ste jaar do poldermaal- tijden hebben verzorgd, waarbij hij teyens de hoop ui-tsprak. dat ze nog verschillende jaren de maaltij den zouden mogen verzorgen. De heer de Vos dankte daarop de voorzitter voor zijn woorden. Dc Suzanna Polder vergaderde onder voorzitterschap van de dijk graaf. de heer C. A. Polderdijk. De rekening over 1948-1949 werd vast gesteld op 2459,11 in ontvangst en 2211,20 in uitgaaf, dus met oen batig saldo van 187,91. De begroting voor het dienstjaar 1949- 3 950 werd vastgesteld op 2655,50 in ontvangst en uitgaaf. Het dijk- •eschot werd met 1 per ha. ver- loogd en gebracht op 26 per ha. Arnemuiden SPEELTERREIN VOOR DE BEWAARSCHOOL. Door het. bestuur van de Chr Be waarschool te Arnemuiden is een stuk grond, grenzend aan de school, aangekocht om dit te bestemmen voor speelterrein. Zolang dc school bestaat, dit is van 1848 af. heeft men het zonder speel plaats moeten doen. Wanneer dit terrein geëgaliseerd en verhard is. zal dat voor kinderen en personeel een uitkomst betekenen Hij bmgt brief van de Prins naar Middelburg. Op Vrijdag 24 Juni om half twaalf zal uit de x-ichting Goes een jeep Middelburg binnerxrijdeix, waarin een jongeman zit. Het is Bob. de jeugd trainer, die door de Middelburgse schooljeugd en het bestuur van de Vereniging voor Veilig Verkeer zal worden ontvangen, vervolgens een tocht door de stad maakt en tenslotte op de Markt aan de Commissaris der Koningin een brief van Z.K.H. Prins Bernhard zal overhandigen. In dit epistel moedigt de Prins de school jeugd aan om zich steeds aan de re gels' van het wegverkeer te houden en om ook sportief in het verkeer te zijn. Ritthem VERGADERING ORANJEVERENIGING Vrijdag hield de Oranjevereniging te Ritthem een ledenvergadering. Na opening door de voorzitter, ae heer P. J. de Pagter, en lezing der notulen; werd punt van bespreking - Jij, paar. Van het Provinciaal Comité notulen: w de viering lijksfeest van het Koninklijk echt- punt var. van net 121,-. jarig huwc- "lijk een schrijven ontvangen met verzoek tot inzameling van gelden voor het Nationaal geschenk. Beslo ten werd hieraan te voldoen. De feestviering werd vastgesteld op Za- tei"dag 9 Juli, waarbij 's morgens een kinderfeest en 's middags volks spelen zullen worden gehouden. Ook zal mei} kunnen genieten van muziek en zang. Zo mogelijk zal o.a. ook een stoelendans voor paardrijders worden gehouden. Zoutelande GEITENKEURING. Woensdag werd te Zoutelande de jaarlijkse geitenkeuring gehouden on der leiding van de heer W. Sietema, keurmeester en de heer den Engelsen, secretaris der P.V. Aangevoerd wer den 17 dieren. Lammers 4 stuks: le prijs P. Jobse, 2e prijs P. de Visser, 3c prijs J. v. Sluys. Volbloed lammers 3 st.r le prijs C. v. Sluys, 2e pr. K. dc Witte, 3e pr. A. Boogaard. Eenjarige 2 st.: le prijs J. de Witte Fzn., 2e pr. K. Kleinepier. Eenjarige volbloeden 3 stuks: le prijs C. v. Sluys, 2e pr. P. de Buck, 3e pr. P. v. Sluys. Tweejarige 4 stuks: le prijs A. Boo gaard, 2e prijs C .v. Sluys, 3e prijs K. Kleinepier. (Deze drie zijn opgeno men in het stamboek), 4e pr. J. Sturm. Een stamboekgeil: le prijs K. de Witte. Drie geiten werden - opgenomen in het P. Stamboek. Twee geiten werden aanbevolen voor de fokkerij. Want dit bezoek van de jeugdtrai ner Bob U begrijpt het reeds maakt deel uit van de grote landelij ke campagne voor veiliger verkeer, die volgende week zal worden gehou den. Op de scholen worden folders uitgereikt, de kinderen kleuren vcr- keersplaten, er komen radiolezingen, 'n televisieuitzending en een lied. Dat alles gebeurt onder het motto: „Die zwarte vlek moet weg!" Die zwarte vlek, dat zijn de dodelijke verkeers ongevallen, die alleen in 1948 reeds 885 slachtoffers eisten, waarvan 300 kinderen. En daar moet een einde aan komen! BIJZ. POLITIERECHTER FRADULEUS SCHOENEN UITGEVOERD. Ter zitting van de Bijzondere Politie rechter le Middelburg werden de vol gende personen veroordeeld: E. P. F., te Hulst, had 24 paar schoe nen doen vervoeren naar Clinge, terwijl deze schoenen bestemd waren om frau duleus te worden uitgevoerd naar Bel gië. De off. van Justitie eist f 400.— of 3 maanden, met verbeurd verklaring der inbeslag genomen schoenen. De Bijz. Po litierechter zal in deze zaak op 22 Juni schriftelijk vonnis wijzen. G. J. M. de M.. te Sas van Gent, had op 28 Februari 1949 in zijn winkel te Sas van Gent aan een viertal Belgen 5 boe ken verkocht en daarvoor van die Bel gen m ontvangst genomen in totaal f 39.30. De boeken werden door hem als drukwerk aan dc in België wonende ko pers toegezonden, doch bij een controle op verzonden drukwerk te Roozendaal in beslag genomen. Verdachte werd wegens het in strijd met het Deviezenbesluit in ontvangst nemen van vorenbedoelde geldsbedragen, waarvan niet-ingezetenen eigenaar waren, veroordeeld tot f 150. of 50 dagen, met verbeurd verklaring van het geld. „ZWARTE" SCHAPEN. Ter zitting van de Bijzondere Politie rechter te Middelburg werden de volgen de personen veroordeeld: P. v. d. W„ woonwagenbewoner, was op 4 Maart 1949 via doorlaatpost Vlis singen met 2 paar naar het grensgebied vertrokken en op 19 Maart via doorlaat post Kruiningen met slechts 1 paard in het vrije gebied teruggekeerd. Hierover ondervraagd gaf verdachte toe 1 paard te Groedc te hebben verkocht aan een onbekende. Bij deze verkoop had hij niet gevraagd of de koper in het bezit was van een aankoopvergunning. 14 dagen gevan genisstraf. P. B., te Middelburg, had in April en Mei 1949 op Walcheren een aantal scha pen gekocht, terwijl hij niet in het be zit was van een erkenning voor het ver handelen van schapen. X 25.of 10 d. ENKELE „VARKENSZAKEN". Ter zitting van de Bijzondere Politie rechter te Middelburg werden de volgen de personen veroordeeld: J. .C. K-, te Ellemeet, had op Zuid- Beveland een varken vervoerd van circa 150 kg. zonder geleidebiljct. 1 15.— of 6 dagen. G. A. F., te Haamstede, had op 5 April 1949 2 biggen voorhanden, zonder in het bezit tc zijn van een aankoopvergunning of mestcontract. De biggen werden inbe slag genomen. Verdachte werd veroor deeld tot f 5.— of 3 dagen, met teruggave van de opbrengst der inbeslag genomen biggen. BADHANDDOEKEN AFFAIRE. Ter zitting van de Bijzondere Politie rechter te Middelburg werden de vol gende personen veroordeeld: P. P.. le Yerseke, kwam op 16 Maart uit België aan het grenskantoor te Sjts van Gent, waar hij opgaf in het bezit te zijn van f 30.—. Bij visitatie bleek hij bovendien nog f 83 in zijn bezit te heb ben. Wegens poging tot frauduleuze in voer van dat geld werd verdachte ver oordeeld tot f 20.— óf 10 dagen, met te ruggave van de inbeslag genomen 83.—. W. v. V.. te Rotterdam, kwam op 9 Febr. met zijn schip uit België te Hans- weert. Bij visitatie van zijn schip bleek, dat verdachte, behalve de door hem ten invoer aangegeven betaalmiddelen, in liet bezit was van 180 Zwitserse francs, 8 D. marken en f 18.—. Wegens poging tot frauduleuze invoer werd verdachte ver oordeeld tot f 40.— of 20 dagen, met ver beurd verklaring van het inbeslag ge nomen geld. Op 28 Januari 1949 werden in het ma gazijn van de A.T.O. te Goes 7 balen, in houdende 1050 badhanddoeken, In be slag genomen. Bij het ingesteld onder zoek bleek dat deze pakken op het kan toor van de A.T.O. te Hulst door I. D„ te Amsterdam ter verzending naar Am sterdam waren aangeboden: tevens kwam aan het licht dat verdachte eind Januari te Kemseke bedoelde pakken badhand doeken door een zekere A. V. over de grens had laten smokkelen tegen beta ling van f 400.—. De Bijz. Politierechter veroordeelde verdachte tot 3 maanden gevangenisstraf, met verbeurdverklaring der inbeslag ge nomen badhanddoeken, welke een waar de vertegenwoordigen van circa f 2000. A. V.. tc Kemseke, die zijn bemidde ling had verleend bij het smokkelen van vorenbedoelde badhanddoeken werd ver oordeeld tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk proeftijd 2 jaar. B. J. C.. te Kemseke, werd wegens het over de grens smokkelen der badhaddoe- ken veroordeeld tot 1 maand gevangenis straf. FEUILLETON 27 „Ja natuurlijk, lieve schat". Ja nice's antwoord kwam misschien iets te haastig, iets te hartelijk. „Waarom zou ik niet? Ik heb me mijn toh> le ven nog niet zo prettig gevoeld! „Ja, dat geloof ik wel". Mevrouw Hilary sprak voorzichtig en de blik die op het kleurende gezichtje van haar dochter rustte, was onderzoekend en niet voldaan. „Je ziet er goed uit, geweldig goed zelfs. Maar je hebt de laatste tijd zo hard gewerkt, liefje, dikwijls maak je ovcr-uren en zelfs 's avonds heb je nog werk". Janice had niet altijd gezegd dat ze nog had tc werken, als ze opbelde om te zeg gen dat ze pas laat zou thuis komen, maar ze had die indruk tóch gegeven. „Zo kan je niet doorgaan, kindlief". De toon van haar moeder was zo zacht als dc uitdrukking in haar blau we ogen, maar er klonk toch aandrang in door. „Op den duur gaat dat ten koste van je zelf. Het put je jeugd en jc kracht uit. En je wilt toch ze ker niet je hele leven blijven werken, Janice?" „Ehneen, dat niet!" Janice lach te wat geforceerd. Wat wil moeder eigenlijk? Denkt ze dat er iets niet in orde is cn wil ze me helpen? Het was heerlijk om een moeder te heb ben als de hare. maar het was ook wel eens lastig. Zo had Janice er vroeger nooit over gedacht. Maar ze had dan ook nog nooit iets voor haar moeder te verbergen gehad. door ADELAIDE HUMPHSlES „Jc zou langzamerhand misschien eens willen trouwen''. Deze opmerking klonk onschuldig maar er stak een heleboel meer achter. „Waarom denkt u dat?" Janice was blij dat ze bezig was met het verstel len van haar winterkleren. „Waarom zou ik dat niet denken?" Mevrouw Hilary ging op de .rand van Janice's met kledingstukken bezaaide bed zitten, en ze deed alsof ze niet van plan was zich met een kluitje in het riet te laten sturen, omdat haar dochter zo druk bezig was. „Welk meisje zou nu niet graag willen trou wen. Ik tenminste wel indertijd". Janice glimlachte. Het was zo door zichtig. Maar waarom maakte ze zich bezorgd? Janice had zich op haar leef tijd nog niet verzoend met het denk beeld. ongetrouwd te zullen blijven. Tot dusverre tenminste niet. maar nu Neen, dat waren dc soort gedachten, die Erie cn zij niet toelieten. Wie wist wat dc toekomst zou brengen? Wie wenste dat te weten nu het heden zo volmaakt was? Toch herinnerde Janice zich later, dat dit gesprek op die bewuste Zon dag het einde van deze volhiaakte toestand had ingeluid. Ze had altijd geweten dat het niet steeds zo zou kunnen blijven voortduren. Daarom hadden zij en Eric hun geheim zo zorgvuldig bewaard. „Ik heb niets geen haast" zei ze nu. Ze nam een wollen rok op en hiekl die tegen het licht. Oh heden, het lijkt wel of de motten een feestmaal heb ben gehouden. Of denkt u dat 't slijt plekken zijn? In ieder geval" ze legde het kledingstuk bij een stapel tje afgedankt goed, „kan ik dit niet meer dragen. Denkt u dat Cyndy deze spulletjes nog zou willen hebben, moes?" Cyndy was liet dagmeisje, dat haar moeder op aandringen van Janice was blijven houden. Mevrouw Hilary zei, dat Cyndy zon der twijfel blij zou zijn met wat dan ook. Ze zuchtte zachtjes. „Soms", ,zei ze, „wenste ik wel dat onze levens wat minder gecompli ceerd waren. Degenen die hun ver wachtingen minder hoog spannen, zijn dikwijls gelukkiger lijkt me". Dit antwoord scheen niet te slaan op het zo juist gevoerde gesprek, maar het leidde er toch naar terug. „We zouden je zo graag gelukkig willen zien, lieve kind". Janice kon haar moeder geen rad voor de ogen draaien. Ze was niet gelukkig al dacht ze dat misschien zelf. Ze was opge wonden. verlangend, gespannen maar gelukkig neen, dat was Ja nice niet. „Natuurlijk", antwoordde Janice. Het klonk hol. Het weerkaatste in Ja nice's eigen oren. Ze 'legde het ande re kledingstuk, dat ze wilde inspec teren, ter zijde. Ik b e n gelukkig, zei ze bij zichzelf. Ik ben geweldig, on uitsprekelijk gelukkig omdat ik Eric cn zijn liefde bezit. Maar het zou niet duren. Ze bezat hem niet echt. Hij behoorde haar niet volledig toe. En het was ondenkbaar dat dat ooit wél het geval zou zijn. Ik houd van een getrouwde man. Daar, het was er uit. Het was een feit. Het was zo'n evident feit dat het niet naar de achtergrond kon worden weg geschoven. Janice gevoelde een diepe teleur stelling, een ellendig gevoel, dat weï- nig geleek op het geluk dat ze zich nog zo kort geleden had voorgehou den. „Vader en ik hoopten eigenlijk", zei haar moeder met een stem, die ver-af klonk, „dat je misschien met Ben zou 'trouwen. Hij is zo'n aardige jongen. Ik weet wel, lieve kind, dat dat onze zaken niet zijn, en we willen cr ons ook niet mee bemoeien, maar, zoals ik je al zei, we zouden je zo graag geluk kig zien. Dat willen we zelfs héél graag". „Ik houd heel veel van Bengy", hoorde Janice zichzelf zeggen, en ze deed haar best een geruststellend ant woord te bedenken. „Maken jullie je geen zorgen over mij, lieve mensen. Ik red me best. Ik ben jong, maar ik ben sterk en bovenal: ik ben niet bang. Maar ik ben niet op hem ver liefd". Dat had ze Ben ook trachtten uit te leggen. Hij wilde niet luisteren. Hij zei dat ze op een goede dag zou ont dekken, dat datgene wat ze voor hem voelde, genoeg was. Dat had hij ten minste altijd gezegd voordat hij ten strijde was getrokken. Ben was terug gekeerd als een man, niet langer de jongen, die Janice met 'n kluitje in 't riet kon sturen of om wie ze kon la chen. Misschien ,had hij haar daarom niet meer gevraagd of ze van hem hield. Deze keer zou het anders zijn geweest. „Hoe weet je dat zo zeker?" vroeg haar moeder net als Ben. Haar ogen en haar toon impliceerden: „Hoe weet je zo precies wat liefde is, mijn dochter, tenzij je die zelf hebt gevonden?" Janice hoopte dat haar ogen haar niet verrieden. Ze was er bang voor. Je ogen zijn als meertjes, liefste, had Eric haar verteld, zo zuiver en zo rustig. Het waren ogen die niet kon den liegen of bedriegen. „Dat staat zo vast als een huis!" Ze wist dat haar toon te luchtig, bijna lichtzinnig, was. Haar moeder zuchtte nog eens. Ze stond op van het bed en sloeg haar arm om Janice's rechte schouders. Ze raakte haar wang even met haar lippen aan; een vluchtige liefkozing, die echter Janice's hart sneller deed kloppen, tranen in haar ogen en een prop in haar keel brachten. Want haar moeder had. zonder het uit te spieken, gezegd: Ik houd van je, mijn kleine meisje. Daarom sprak ik zo met je. Wij hebben het beste met je voor, al ben je dan ook jong en sterk. Toen haar moeder het vertrek had verlaten, zonk Janice op het bed neer en bedekte liaar gezicht met beide handen. De tranen waren uit haar ogen verdwenen evenals de pro*p in haar keel. Maar de plek waar al die warmte en al dat geluk vandaan was gekomen, was nu leeg. Mildred Hilary had haar dochter iets gegeven, maar haar ook iets ont nomen. HOOFDSTUK X Neen, Janice was niet langer, geluk kig. De ballon was geknapt. Ze was met een plof op de aarde teruggeval len, zoals een parachutist wiens para chute zich niet heeft geopend. In Janice's geval was niet haar li chaam in stukken gesprongen, maar haar hart. Ze dacht erover, om dat gesprek met Eric bij de eerstkomende gelegenheid te voeren. Maar hij zou slechts om verder uitstel vragen. En waar was al dat praten goed voor? Het zou hen niet dichter bij een op lossing brengen. Ze dacht er ook over, haar betrekking op te zeggen. Maar op dit ogenblik kon ze dat niet dben. Eileen Mc Rac had haar nodig. Tot op heden had noch Ben, noch zijn vriend. Edna-Mac gevonden. Eileen leefde op de een of andere manier verder; ze trachtte de sleur van haar dagelijks bestaan zoveel mogelijk te volgen. Ja nice kon haar nu niet in de steek la ten. Dat zou egoïstisch en laf zijn. Ze wist ook, dat ze Eric niet in de steek kon laten. Had hij haar niet ver teld, dat ze onmisbaar was? Of hield ze zichzelf voor de gek? Niemand was onmisbaar. Maar om te blijven dag-in, dag-uit met Eric samen te zijn, maar te we ten, dat ze hem nooit echt zou toe behoren, dat was erger dan ongeluk kig te zijn. Dat zou diepe ellende be tekenen. Voordat het besef hiervan zich als een steen op haar hart had neergelaten, had de onpersoonlijke, natuurlijke houding, die ze gedurende de werkuren in acht namen, haar niet gehinderd. Want daarachter lag de grote intimiteit van hun gezamenlijk geheim. Maar nu was dat niet langer een geheim, maar een doffe, stille Pijn. Janice wist dat het niet langer een geheim was. Ze was er zeker van, dat haar moeder het idee had. dat er.iets niet in orde was. Zelfs Albie gedroeg zich soms wonderlijk cn Janice be trapte cr haar dikwijls op, dat ze haar zonder aanleiding maar zat aan te kijken. Eens, toen Janice haar jonger zusje nogal bits had gevraagd, waar om ze haar zo zat aan te staren, had Albie geantwoord: „Ik vraag me af hoe iemand gelukkig kan zijn, als iemand anders zich daardoor ongeluk kig voelt. Zat ik je aan te kijken, Ja nice? Dat deed ik zonder er bij te denken". (Wordt vervolgd). Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlij den van onze lieve Vader, Broeder Groot, en Over grootvader. AALBERT WOUTERS J. SUKKEL. M. SUKKEL- WOUTERS. Middelburg, Juni 1949. Voor de talrijke bewijzen van deelneming ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde Zoon, Schoonzoon, Broeder. Behuwdbroeder, Zwager cn Oom. IZAAK VERHAGE. brengen wij aan allen onze hartelijke dank. Fam. L. VERHAGE Fam. C. CALJÊ Biggekerke, Juni 1949. HUIS TE KOOP op een der Singels tc Mid delburg, in 't najaar vrij voor bewoning. Nadere in lichtingen vragen onder no. 476, Bur. P.Z.C., Middelburg Voor de vele blijken van belangstelling door ons ont vangen ter gelegenheid van onze 40-jarige Echtvereni. ging, betuigen wij, mede namens onze Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen, on ze hartelijke dank» M. BOM. M. BOM—GLAS. Kapelle, Juni 1949. Ooststraat A 405 Voor de zeer vele blijken van belangstelling vóór en bij ons huwelijk ontvangen, zeggen wij ook namens we derzijdse Ouders, hartelijk dank. A, J. JANSSEN. M A. JANSSEN— DE QUELERY. Vlissingen, Juni 1949. IS ER NOG EEN LICHTPUNT? Hierover spreken Ds. KEIJ- ZER en Ds. VAN WIN TERSWIJK in de bUzondc. re Jeugddienst op Zondag 19 Juni om 7 uur in de Her vormde Kerk van sint Lau rens. Alle zitplaatsen vrij. Hervcrkavelingscommlssie Walcheren. Aanbesteding Bestek L 15. Op Donderdag 30 Juni 1949, des namiddags twee uur, zal in het Bureau Ruil verkaveling Walcheren, Los. kade 29. Middelburg, open baar worden aanbesteed: het maken van landwe gen in de Noordwate. ring van de Polder Wal. eheren met uitvoering van bijkomende werken. Aanwijzing op tijd en plaats als in het bestek ge noemd. Bestek en tekeningen zijn tegen betaling van 7.50 per stuk verkrijgbaar aan het kantoor van de Rijks dienst voor Landbouwher- stel, Loskade 27, Middel burg, Kamer 8. Adverteren <Jpet verkopen kunnen het wel zeggen, doch U moet het zelf PROEVEN, dat Goudboon. kofffo de pittigste is en Goudbladthee de geurigste. Neem NU de proef en ter wijl U geniet van de beste koffie en theewint U oen gratis vacantiereis, t.w. v, 200.of een van de vele andere prachtige prij zen. Verkoop en inlichtingen: Vlissingen alleen bij: ARTHUR H. C. MERCY, Telefoon 2816, Scherminkelstraat 32. Havendorp alleen bij: L. DE KEYZER. Souburg alleen bij: J. J. DUIN KERKE, Telefoon 217, Euteuxstraat 11. Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Hervcrkavelingscommissie Walcheren. Aanbesteding bestek P 24. Op Donderdag 30 Juni 1949 te 14 uur zal in het Bureau Ruilverkaveling Wal cheren, Loskade 29. Middel burg, in het openbaar wor den aanbesteed: het maken van vier bruggen van gewapend beton met bijkomende werken in de Noord, en Westwatering van de Polder Walcheren. Het bestelt met een teke ning is tegen betaling van 5.verkrijgbaar aan het bureau van de Technische Dienst van de Polder Wal cheren, Abdijplein 4, Mid delburg. POLONAISSES, gevuld met slagroom. Bakkerij VLEUGEL, 's Heer Hendrikskinderen- straat 42. Telefoon 3065. GOES. Gevraagd NET MEISJE voor halve of hele dagen of voor dag en nacht. MEYEREN, Dam 49, Mid delburg. De P.Z.C. heeft, de grootste publiciteitswaardc. Het is U begonnen om mooie en voordelige JAPONNEN dan naar

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 6