PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Zondagsstakingen" ten einde BILT Dreigende algemene spoorwegstaking kan thans afgewend worden NIEUW K0MINF0RM-0FFENSIEF TTCFN JOEGO-SLAVIE ZAL HET EINDELIJK LUKKEN IN PARIJS? TOENEMENDE ONVEILIGHEID OP JAVA YERSEKE IS VOORTVAREND! La Motta wereldkampioen. 192e Jaargang - No. 137 Dagblad, uitgave vaft de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrijdag 17 Juni 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Jngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8regels): van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingcn YValstv. 58-60, tel. 2355, 3 lijnen (b.g.g. 2357) - M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 55, tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zicrikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 (Van onze Londense correspondent) Het buitengewoon landelijk congres van de Britse Spoorwegvakbond heeft besloten de Zondagsstakingen van liet treinpersoneel stop te zetten en het komende weekeinde normaal door te werken. Daaraan is echter het dreigement verbonden, dat de staking hervat zal worden indien de nieuwe dienstregeling, die het voor het locomoticfpersoneel onmogelijk maakt elke nacht thuis door te brengen, niet wordt gewijzigd. Het bestuur van het vakverbond is opgedragen over wijzigingen in het dienstrooster te onderhandelen. Het besluit van de spoorwegman nen zal ongetwijfeld een opluchting zijn voor de Labour-leiders. Het spoorwegconflict in Engeland dreigde uit te lopen op een ernstige kracht proef tussen de genationaliseerde spoorwegen en de spoorwcglieden, waarbij het prestige van het Labour- kabinet op het spel zou staan. Hoewel het gevaar nog niet geweken is, is thans in elk geval de weg vrijgeko men voor onderhandelingen. De nationale spoorwegraad weiger de tot dusver met de spoorwegvak bond te onderhandelen over de eis tot loonopslag van 460.000 spoorweg mannen, tenzij de Zondagsstakingen werden opgeheven. De stakers eisten dat eerst de loonsonderhandelingen hervat en bovendien de plannen voor de non-stoptreinen afgeschaft werden zodat zij hun zin krijgen en elke nacht thuis kunnen slapen voordat zij hun Zondagsstakingen op zouden heffen. De laatste en meest onheilspellen de ontwikkeling was het besluit van 50.000 man personeel der Londense district- en ondergrondse spoorwe gen, om vanaf 4 Juli een „langzaatn- aan"-staking te beginnen en geen overwerk meer te maken, tenzij de spoorwegen de loonsverhoging van 5 per week zullen toekennen. Dit besluit, waardoor het Londense trei nen- en ondergrondse verkeer volko men zou stagneren, werd genomen op voordracht van de Londense district branches van de nationale spoorweg vakbond. Indien hun actie deze week door de landelijke noodvergadering der nationale spoorweg vak h~- ->ed- Dagbladdirecteuren doen aanval op de perswet. AFKEURING OP HET INTERNATIONAAL CONGRES Op het .internationaal congres van dagbladdirecteuren hebben een Ame rikaanse en een Britse afgevaardigde een scherpe aanval gedaan op het Ne derlandse wetsontwerp op de journa listieke verantantwoordelijkheid. De eerste citeerde epn passage uit een in leiding voor het congres, waarin ge zegd werd, dat de congressisten bij een zijn in een land, dat de bakermat, is van de Vrije Europese pers. Hij voegde daaraan toe: wij zijn tevens in een land, waar de dreiging bestaat, dat de pers wordt onderworpen aan een afzonderlijke wetgeving. De Brit Curtis Wilson drukte even eens zijn grote verontwaardiging uit over het wetsontwerp en verzocht het congres naar hij hoopte eenstemmig een resolutie aan te nemen, waarin de afkeuring hierover tot uitdrukking komt. „De discipline van de pers is een zaak van de persorganen zelf en niet van de regering", zei de heer Curtis-Wilson onder grote bijval. Een ander lid van de Britse dele gatie. stelde daarop voor een com missie te benoemen, die een resolutie zal opstellen over de vrijheid van me ningsuiting in het algemeen. Dit voorstel werd aanvaard. Deze resolutie zal vandaag worden opge steld. De veiligheid van de bisschop van Praag. In kringen van het Vaticaan maakt men zich ernstig ongerust over de persoonlijke veiligheid van de aarts bisschop van Praag, mgr. Josef Be- ran, naar aanleiding van persberich ten, dat zijn paleis omsingeld was door gewapende politie. Men toont zich openlijk bezorgd over de snel verslechterende betrek kingen tussen de Rooms Katholieke kerk en de Tsjechoslowaakse over heid. Nieuw Amerikaans straalvliegtuig. Het Amerikaanse leger zal proeven doen met het nieuwe straalvliegtuig van de maatschappij „Consolidated Vul tee Aircraft", De Amerikaanse fabriek meldt, dat dit nieuwe vlieg tuig een vliegende vleugel is waar van de vorm doet denken aan de punt van een pijL Het draagt de naam van „vliegende delta-vleugel" o£ „XF 92". Volgens de fabriek is dit toestel bestemd om het prototype te worden van alle supersonische vlieg tuigen en zal het revolutie teweeg brengen in de na-oorlogse vliegtuig bouw. Meubelmagazijn ie Groningen uitgebrand. Vannacht brak brand uit in de meubelopslagplaats van het Gronin ger Meubelhuis Martinus in de Steen- kilstraat Het vuur, dat gretig voed sel vond in de opgeslagen goederen, greep snel om zich heen en in een minimum van tijd stond het huis in lichter laaie. Ook de belendende per celen, een opslagplaats van medische instrumenten en een rijwielwerk plaats werden door het vuur aange tast. De Groninger brandweer wist aeze panden echter te behouden. gekeurd zou worden, zou dit een chaotische ..halve kracht" verlam ming van het gehele Britse spoor wegnet ten gevolge hebben. Twee jaar lang reeds had de spoor, wegvakbond de eisen van alle spoor- wegmannen om een loonsverhoging van 5 per weck in bedwang kun nen houden. Na de laatste begroting van Cripps was hier echter geen kalmhouden meer aan en de vakbond slaagde er inderdaad weer in om nieuwe onderhandelingen over de reeds herhaalde malen afgewezen looneisen met het spoorwegbestuur aan te knopen. Deze besprekingen werden verle den week hervat. Na twee dagen hef tig argumenteren werden de onder handelingen echter afgebroken door het spoorwegbestuur, dat de vak bondleiders verweet, dat zij niet ge noeg pogingen in het werk hadden gesteld om de Zondagsstakingen te eindigen. Het spoorwegbestuur gaf hun het ultimatum dat de onderhandelingen over de 5 loonsverhoging niet her vat zouden worden, voordat dc Zon dagsstakingen zouden eindigen. Daaraan is thans toegegeven. Werkgevers in Italië staken de onderhandelingen. De organisatie van werkgevers In de industrie in Italië heeft de on. dei-handelingen over lonen en ar. beldsvoorwaarden met het door de communisten geleide algemene vak. verbond afgebroken. Deze vakbond heeft gedreigd een algemene staking uit te roepen in dien de besprekingen zouden misluk ken. Arabische staten bedreigen elkaar. De spanning in het Midden Oosten is gestegen sinds Syrië, Irak er van beschuldigd heeft, dat het 5000 man schappen bij de Syrische grens heeft samengetrokken. Kolonel Hosni Zaim. die drie maan den geleden door een staatsgreep in Syrië de macht in handen kreeg, heeft verklaard, dat zijn land de „noodza kelijke voorzorgen om zijn grenzen te beschermen" heeft genomen. In geval van een treffen met Irak hebben Egypte en Saoedi-Arabië mo rele en materiële steun belooft aan Syrië, aldus kolonel Hoesni. Irak heeft ten stelligste ontkend troepen naar de grens te hebben gezonden, Bing Crosby herenboer Volgens een Amerikaans radiocom mentator zal Bing Crosby Hollywood vaarwel gaan zeggen om hereboer te worden. Dc acteur zou bij Rockville in Maryland, even buiten Washington, een boerderij hebben gekocht en daar gaan wonen. Het Wenen komt economisch te hulp Volgens inlichtingen, die Reuter te. Warschau verkreeg, is cfe derde bij eenkomst van de Kominform in een plaatsje in Pools-Silezië geëindigd. Op deze bijeenkomst zouden plannen besproken zijn voor een nieuw com munistisch offensief tegen Maarschalk Tito, dat tot dc omverwerping van zijn regiem moet leiden. Het schijnt, dat Malinkof. de plaatsvervangend voorzitter van de Russische ministerraad, bij de besprekingen de leiding' heeft gehad. Intussen hebben in Parijs de am bassadeurs van Joego-SIavië in Frank rijk en Engeland besprekingen ge voerd met hoge Westerse diplomaten. Daarbij is ongetwijfeld het handels verkeer tussen Joego-SIavië en het Westen ter sprake gekomen. De eco nomische blokkade. die de Sowjet- Unie en de satelliet-staten in steeds sterker mate tegen Joego-SIavië in stellen, drijft Tito vanzelf meer naar het Westen, Volgens ,.Le Monde" bestuderen Dean Acheson en andere vooraan staande Amerikanen te Parijs de voor waarden onder welke aan Joego-SIa vië een lening zou kunnen worden verstrekt. „Om redenen van hoge di plomatie is het aannemelijk, dat Joe go-SIavië voldoende in economisch opzicht gesteund zal worden", schrijft het Franse blad. „Le Monde" maakte eveneens mel ding van de voorgestelde Engels-Joe- go-Slavische handelsovereenkomst voor een bedrag van 200.000.000 pond. „Volgens te Londen ingekomen be richten verwacht men, dat Rusland alle diplomatieke handelsbetrekkin gen met Joego-SIavië zal verbreken". Siciliaanse bendeleider eindelijk achter slot. (Van onze correspondent.) De bekende Siciliaanse bandiet Salvatore Guiliano is eindelijk gevan gen genomen. Het heeft heel wat moeite gekost hem te pakken te krij gen. Behalve 5000 zwaar, bewapende leden van de politie hebben hele af delingen van het leger, zwaar bewa pend, met pantserwagens en bommen, aan de jacht deelgenomen. In zijn laatste schuilplaats, Monte Lepre, is Guiliano gevangen genomen. Jarenlang heeft hij een ware oor- lag gevoerd tegen de Italiaanse re gering. Hij stuurde brieven aan de minister van Binnenlandse Zaken, Soelba, zijn energieke en onverzoen lijke tegenstander en hij heerste on beperkt over het bergplateau in mid- den-Sicilië. Alle pogingen om hem te pakken te krijgen, stuitten af op de ondersteuning, die Guilliano bij de Siciliaanse bevolking over het algemeen pachters van rijke grond bezitters, kreeg. Truman hekelt de „spionnage-hysterie". Op zijn wekelijkse persconi|erentie heeft Truman de huidige rage in spi- onnage-onderzoelc „na-oorlogse hy sterie" genoemd. Dit doet zich na elke oorlog voor, maar verdwijnt wel weer, zeide Truman toegevend. Hij zou ech ter zijn bestuur „zuiveren" van elke functionaris die bij de „anti-commu nistische hysterie" betrokken zou ra ken, Truman beschouwt de huidige werk loosheid niet als critiek. Binnen drie of vier weken zou het Congres hier over een economisch rapport ontvan gen. aldus de Daily Telegraph. die er aan toevoegt: „De Westelijke mo gendheden maken zich reeds klaar om maarschalk Tito hulp te bieden". Men verwacht verder, dat de thans aan de gang zijnde besprekingen tus sen Joego-SIavië en het Westen be ëindigd zulen zijn. voordat de Sow- jet-Unie de breuk met Tito rucht baar zal maken. Te Londen is men van oordeel, dat Joego-SIavië niet in aanmerking komt voor Marshall-hulp. maar men meent dat de Ver. Staten op een andere wijze kunnen helpen. Sir Charles Peake. de Britse am bassadeur in Joego-SIavië, verklaar de bij zijn vertrek per vliegtuig uit Londen naar Belgrado, dat hij hoopvol gestemd was ten aanzien van het resultaat van de onder handelingen over een Brits-Joegosla- vische economische en handelsover eenkomst. In Venhuizen remise. Bij de gemeenteraadsverkiezin gen te Venhuizen in Noord Holland werden op de Prot. Christelijke lijst in totaal 871 geldige stemmen uitgebracht en op de lijst van de K.V.P. even eens 871 geldige stemmen. Bei de partijen kregen 5 zetels toe gewezen. doch de raad telt 11 zetels. Aangezien geen andere partij voor een zetel in aanmer king komt zal om de elfde ze tel tussen de K.V.P. en de Prot. Chr. geloot moeten worden. Fokkervliegtuig in Zweden neergestort. Een Nederlands een-moiorïg les- vliegtuig van de N.V. Fokker te Am sterdam. type S 11, dat ter beschik king van de Zweedse luchtmacht was gesteld, is in Zweden neergestort. Twee Zweedse piloten kwamen om het leven. Zondag nog een geheime zitting en Maandag een openbare bijeenkomst Donderdagmiddag zijn de vier ministers van buitenlandse zaken op nieuw bijeen gekomen en laat in de avond kwamen zy wederom bijeen. Reuter meldt, dat Zondag wederom een geheime zitting gehouden zal worden, terwijl Maandag de ministers in openbare vergadering bijeen zul len komen. In een officiële verklaring wordt gezegd, dat de besprekingen gehan deld hebben over het Oostenrijkse vredesverdrag en een modus vivendi inzake Duitsland. Volgens Franse kringen wordt de conferentie opge houden door het Oostenrijkse vraag stuk. Een Amerikaanse woordvoerder zeide na afloop van de zitting, dat de bijeenkomst van Maandag de laat ste van de conferentie zou zijn. Aan de officiële verklaring werd de volgende betekenis gehecht: 1. De geheime zitting van Zondag zal gewijd zijn aan een poging om een definitieve overeenkomst te be reiken over de punten, die Donder dagavond onopgelost bleven; 2. dat de voorgenomen plenaire zit ting van aanstaande Zondag de laat ste zal zijn, waarna de overeenkom sten t.a.v. Oostenrijk en Duitsland zullen worden bekend gemaakt: 3. dat er nog steeds een algemene hoop op overeenstemming over beide kwesties bestaat: 4. dat een onverwachte voortzetting van de discussie over enkele van.de betwiste punten het onmogelijk maakte de conferentie tijdig te be sluiten. Soldaat bij oefening gedood. Bij een oefenipg op de Leusder- heide nabij Amersfoort is de 19-ja- rige soldaat P. Pannekeet uit Alk maar. door een zgn. losse oefenpa troon, die op 4 meters afstand van hem werd afgeschoten, in zijn buik geraakt. Het slachtoffer werd naar een ziekenhuis overgebracht. Enkele uren later is hij overleden Het koperen huwelijksfeest van het Koninklijk Paar. Het blijkt niet mogelijk het plan van het Comité „Koperen Huwelijksfeest Koninklijk Paar" om de uitvoering van de parkaanleg rond het Huis ten Bosch provincie-gewijze te doen op zetten, te verwezenlijken. De plannen van het Comité gaan thans in de rich ting van een door de gehele burgerij gemeenschappelijk gedragen restaura tie van de onmiddellijke omgeving van het Huis ten Bosch. In België wordt de streek %-an Di- nant en Beauraing op het ogenblik ge teisterd door een veldmuizenplaag. Het land wordt in zulk een hevige mate om gewoeld, dat zich grondverzakkingen hebben voorgedaan. u: ...tivlEZlNSUITSLAGEN In ons nummer van gisteren is door oen drukfout het aantal stem men. dat in de eerste 23 gemeenten over de 20.000 inwoners werd uit gebracht op de C.H.U. niet juist ver meld. De C.H.U. kreeg in deze ge meenten in totaal 34.717 stemmen België ratificeert als no. 3 het Atlantisch Pact. België heeft Donderdag als derde land de ratificatie van het Noórdat- lantisch pact op het Amerikaanse de partement van Buitenlandse Zaken ge deponeerd. Dit is reeds eerder gedaan door Canada (3 Mei) en Engeland (7 Juni). De V.S.. Frankrijk, Nederland en Luxemburg moeten nog volgen alvo rens het verdrag van kracht wordt. Een landbouwer uit de omstreken van Boelawaya (Rhodesia) heeft zich met succes toegelegd op het vangen van kro kodillen met een vislijn en kikvorsen aJs Ontwikkeling op Sumatra niet onbevredigend. De overdracht in Djocja wordt voorbereid. In het officieel weekoverzicht be treffende de toestand in Indonesië wordt gezegd, dat. hoewel de toe stand over het algemeen ongewij zig is, de onveiligheid op Java in verschillende gebieden in bedenkelij ke mate is toegenomen. In sommige gevallen wordt de indruk gewekt, dat de terreur en de intimidatie, waar aan de bevolking en met name liet Indonesische bestuur blootstaan, een georganiseerd karaktft- dragen. El ders is toenemende druk van com munistische zijde op de bevolking duidelijk merkbaar. De ontwikkeling van zaken in ve- Uitbreidingsplan dit jaar klaar Wie Yerseke zegt, denkt aan oesters en mosselen. Hiermee is deze Zuid. Bevelandse gemeente onlosmakelijk verbonden. Zij heeft er haar opkomst en haar buitenlandse reputatie aan te danken en economisch staat of valt zij ermee. Wel negentig procent van de bevolking vindt direct of indirect zijn bestaan in de oester- en mossel cultuur en daar over het algemeen de zaken niet slecht gaan, kan van een gezond economisch leven in deze gemeente worden gesproken. Als wij burgemeester Willemsen vragen eens iets over zijn gemeente te vertellen, komen we natuurlijk over de huisvesting te praten. Het is in Yerseke precies als in de meeste andere Bevelandse gemeenten: een groot woningtekort. Sinds 1946 zijn er wel 82 woningen gebouwd en dit jaar kreeg men nog een toewijzing van zes, doch er zijn nog steeds vele sa menwoningen. De wachtlijst van ge gadigden voor een woning telt niet minder dan 114 namen. Voorzichtig geschat zou Yerseke zeker nog 150 woningen kunnen gebruiken. Er is een tekort aan arbeidskrachten, dat* zeker kan worden aangevuld wan neer er maar woningen beschikbaar zijn. Financieel staat de gemeente er niet slecht voor. Met de gewone uit kering en een flink bedrag van de Ondernemingsbelasting is de begro ting sluitend te krijgen. DE WEGEN. Hoewel de grootste zuinigheid moet worden betracht, is het toch het stre ven, van het gemeentebestuur zoveel mogelijk verbeteringen aan te bren gen. Zo worden thans de wegen on derhanden genomen. De Oude Dijk die naar het station loopt, wordt op het ogenblik grondig verbeterd. Een groot deel van deze weg is reeds be straat, doch stagneert het werk even door gebrek aan stenen. Op de hoek LangevieleVierstraat wordt hierbij de oprit verbreed en veranderd, waartoe een viertal huisjes, waarvan twee zeer bouwvallig waren, zijn ont eigend. De kosten van dit werk ko men voor 75 voor rekening van de Provincie en voor 25 ten laste van de gemeente. Aan de andere kant van de gemeente wordt gebruik ge maakt van dc daar door het Water schap in uitvoering zijnde werkzaam heden aan de dijk, om de Dam te verbreden, zodat de toegang van de Postweg af aanzienlijk zal worden verbeterd, hetgeen zeker niet voor zijn tijd is. Voorts zal de Breeweg bestraat moeten worden, voorzover dit niet reeds geschied is. Vorig jaar werd de Molenpolderweg van de pol der overgenomen cn het ligt in de bedoeling deze .weg, waarvan een druk gebruik gemaakt wordt door de zware mosselauto's, volgend jaar na afloop van het mosselseizoen van een klinkerwegdek te voorzien. Verschil lende andere straten behoeven ook een goede beurt, doch de uitvoering is sterk afhankelijk van de materia- lentoewijzing. UITBREIDINGSPLAN. Een uitbreidingsplan is in verge vorderde staat van voorbereiding en zal waarschijnlijk dit jaar wel ge reed komen. Dit plan is geheel bere kend op de aanleg van de nieuwe haven bij de Kijkuit waarover in tussen nog weinig valt te zeggen. In het uitbreidingsplan wordt dan een nieuwe weg met open bebouwing ge projecteerd, welke van dé nieuwe ha ven als een ringbaan buitenom hei dorp komt te lopen en weer aansluit op de Langeviele en vervolgens op de dijk naar het station. Het zware verkeer zal dan in de toekomst niet meer door de kom worden geleid. Bij de Gasfabriek zal dan nog de moge lijkheid bestaan om huizen te bou wen. terwijl bij de haven industrie terrein gereserveerd wordt. Verder voorziet het uitbreidingsplan in de aanleg van een nieuwe weg van de Postweg naar de Damstraat, zodat mettertijd de moeilijke toegang over de Dam. die nu wel iets verbeterd wordt, helemaal komt te vervallen. VERDERE PLANNEN. De scholen verkeren in een goede staat, doch wel is er momenteel een plan in bewerking om de Openbare school meer schoolplein te geven, ter wijl er ook een personeelskamer e.d. moet komen. Binnenkort zal de raad hierover een voorstel bereiken. Van particuliere zijde bestaan er plannen om een badinrichting met 20 cellen te bouwen, die zeker in een behoefte zou voorzien. Verder heeft het Groene Kruis het voornemen een wijkgebouw te stichten. WATERLEIDING IN DE MOER? Hoewel de oester- en mosselcultuur de hoofdbronnen van bestaan vormen, worden toch ook de belangen van de landbouw niet veronachtzaamd. In de Moer. het weilandgedeelte tussen het Kanaal en de kom der gemeente, suk kelde men vooral na de inundatie met het gebrek aan voldoende drink water voor het vee. In samenwer king met de Z.L.M. is thans een com missie in het leven geroepen die de aanleg van een waterleiding in dit gebied zal bestuderen. In deze com missie hebben iitting de heren P. de Koeijer, wethouder, Zwagemaker en Schipper van de plaatselijke land- bouwvereniging, K. Dominicus uit Wemeldinge en Polderman uit Krui- ningen, terwijl ir. D. W. Stolp, con sulent van de ZJL..M., als secretaris en de heer C. Zwagerman uit Middel burg als technisch adviseur optreden. Uit hetgeen wij hier opsomden blijkt wel. dat er in Yerseke een geest van voortvarendheid leeft. Yerseke zal er alles op zetten om zijn vooracvm. de planks onder de Bevelandse ge meenten te handhaven! le gebieden op Sumatra is niet onbe vredigend. TOESTAND IN DJOCJA. Het stadsbeeld van Djocja is door het verlaten van enige tienduizenden inwoners niet ingrijpend gewijzigd. De Chinese gemeenschap is belang rijk uitgedund, maar vele Chinese winkeliers hebben gezorgd voor plaatsvervangers, die de zaken gaan- de houden. In Djocja valt een zekere mate van spanning te merken als ge volg van schietpartijen, die meest 's nachts, doch soms ook overdag plaats vinden. De activiteit van sluip schutters langs de weg van Djocja naar Magelang is toegenomen. Intus sen is het nodige gedaan ter voorbe reiding van de overdracht van de ci viele diensten aan de republikeinse autoriteiten. In het Solose is het aantal gevechts aanrakingen met benden verminderd, maar de druk op de bevolking en de aanvallen op niet-militaire objecten zijn toegenomen. In Solo gaan sub versieve elementen, die vaak commu nistisch georiënteerd zijn, voort met hun pogingen brand te stichten en gebouwen en instellingen te vernie tigen. Het is opvallend, dat het op treden van deze misdadigers de laat ste tijd vaak gericht is tegen Arabie ren. De sultan van Djocja heeft aan Aneta verklaard, dat na de formele overdracht van de residentie Djocja- karta de stad tot gesloten stad wordt verklaard. Deze maatregel wordt genomen voor de handhaving van orde en vei ligheid in de residentie. Ieder, onge acht ras of godsdienst, die zich in Djocja wil vestigen, is verplicht een vestigingsvergunning van de Sultan aan te vragen. Marcel Cerdan ging knock-out in de tiendfe ronde. In «Ie wedstrijd, om liet wereldkam pioenschap nriddengewlcht heeft Ja ke la Motta, geheel tegen de ver wachting in, de Franse titelhouder Marcel Cerdan door technische knock out in de tiende ronde over wonnen. Hiermede verwierf liü het wereldkampioenschap in de midden, gewichtklasse. DE VOORSPELT: AANHOUDEND KOUD WEER Weersverwachting tot Vrijdagavond Droog en koud weer met tijdelijk >fnemende," doch over het algemeen veel bewolking. Meest matige wind uit Noordelijke richtingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1