SLASAL ATA f/9 K De Zeeuwse paardenfokkerij staat aan de spits Vaderdag VADERDAG NIEUWS UIT ZEELAND Pyn, PijnPijn! appte EN DE CHINESE MANDARIJN Zondag 19 Juni KLANKEN uit de AETHER PIN-UP JO FIBBE F DONDERDAG 16 JUNI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 WALCHEREN Vlissingen Openbare vergadering P-v.d.A. In. een tamelijk goed bezochte bij eenkomst van de afdeling Vlissingen van de Partij van do Arbeid welke in het Concertgebouw werd gehou den, werd afscheid genomen van de niet meer in de raad terugkerende leden, de heren A. de Bart en J. A König. In een hartelnk speechje bracht de voorzitter de heer M. J. van Poelje beide leden dank voor hetgeen zn voor de Vlissingse arbeidersbewe ging in de raad tot stand hebben gebracht. Bewogen dankte de heer A. de Bart, mede namens zijn collega Kö nig die thans in een ziekenhuis is opgenomen, voor de waarderende woorden, tot hen gesproken. De heer L. P. van Oorschot, lijst aanvoerder. sprak een verkiezingsre devoering uit. Hij begon met te memoreren dat, evenals dit in de re gering het geval is geweest, de raads leden na 1945 als puinruimers zijn opgetreden daar zij uit 'n chaos van puin, die Vlissingen in de oorlog ge worden was, weer orde hebben kun nen scheppen. Hetzelfde werk wat hier is opge knapt moeten worden, heeft de.re gering op haar beurt moeten doen, om orde te brengen in de staatsza ken, daar deze geheel in disorde wa ren gebracht. Hij was er trots op te kunnen me moreren. dat er in Vlissingen veel is opgeknapt. Er zijn 850 noodwo ningen gebouwd. 900 nieuwe wonin gen zijn tot stand gekomen, terwijl er nog 108 in aanbouw zijn. Wethou der van Popcring heeft een groot aandeel in dc totstandkoming van deze woningen gehad. Spreker noem de het werk als zodanig een gezonae woningpolltiek die de Partij van de Arbeid heeft helpen uitvoeren. Ook de sociale zorg is door de wethou ders niet uit het oog verloren, wat de heer van Oorschot met voorbeel den aantoonde. De t.b.c. bestrijding de totstandkoming van kleuteronder wijs, tandverzorging en de vestiging van een industrie- en huishoudschool en het stichten van een rusthuis voor ouden van dagen zal zeer ze ker in de komende vier jaren de belangstelling hebben van de socia listische raadsfractie. Hij wekte dan ook op om de aanstaande verkiezing de rode raadsfractie te steunen daar het eens begonnen werk van deze partij voortgezet moet worden. Hjj bood namens de raadsfractie beide scheidende raadsleden een boekwerk aan. Deze vergadering werd opge luisterd met zang van de Volksstem en het saxophoon-kwintet onder lei ding van de heer J. Laroes te Mid delburg. De heer M. J. van Poelje sprak een slotwoord. C.K.W.O. ONTBONDEN. In cfin dezer dagen gehouden co- mité-vergadering van de Chr. vereni ging voor wetenschap, kunst en ont wikkeling te Vlissingen, werd het besluit genomen om deze vereniging te ontbinden. IVJet leedwezen werd hiertoe door het comité besloten, doch het geringe ledenaantal- maakte de opheffing noodzakelijk. Véle po. gingen van het comité om het leden tal op zulk een peil te brengen, dat het geven van goede uitvoeringen mogelijk was faalden. In haar bloei tijd telde de C.K.W.O, meer dan 1000 leden, maar na de oorlog is het niet meer mogen gelukken de vereniging opnieuw tot bloei te brengen. Domburg GEITENKEURING. I" Domburg werd de jaarlijkse geiten keuring gehouden. Door bijzondere om standigheden was de aanvoer dit jaar zeer gering: slecht vier lammeren en zeven melkgeiten werden aangevoerd. De uitslag luidt: Lammeren: le prijs Adr. Provoost Jz.; 2de prijs idem; 3de prijs J. Lourense; 4de prijs Adr. Provoost Jz. Éénjarige geiten: le prijs Adr. Provoost Jz.: 2de prijs P. Provoost Jz.. 3de prijs idem; Oudere geiten: le prijs Adr. Pro voost Jz.; 2e prijs J-. Lourense; 3de prijs G. de Pagter. 1 Stamboekgeit: Adr.'Pro voost Jz. Zes geiten werden aanbevolen voor de fokkerij en één kreeg er een diploma. AFDELING BOND VAN OUDEN VAN DAGEN OPGERICHT. In Domburg werd door de afdeling Middelburg van de Algemene Bond van Ouden van Dagen een openbare vergadering belegd. Als spreker trad op de bondsvoorzitter, de heer Van Beek, die onder meer het doel van de bond uiteenzette. Het resultaat was, dat een afdeling te Domburg werd opgericht met 20 leden. Het voorlo- Sig bestuur wordt gevormd door de eren A. Beurs, voorzitter en M. Meyer, secretaris-penningmeester. Nieuw- en St. Joosland Bouw van 3 woningwet woningen. De raad van Nieuw en Sint Joos land kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester F. van Randwijck. Mede gedeeld werd. dat Gedep. Staten de straatbelasting hebben goedgekeurd. Na toelichting door de heer Jobse werd op voorstel van B. en W. beslo ten de bouw van drie woningwetwo ningen te gunnen aan de fa. Kroes kamp en Hofstee voor 27.880.En kele begrotingswijzigingen werden goedgekeurd en de jaarwedderegeling ontvanger opnieuw vastgesteld. Met ingang van 1 Juli a.s. zal de vuilophaaldienst voor alle ingezetenen verplicht gesteld worden Nieuwe in structies werden vastgesteld voor de secretaris en de ontvanger. Een brandverzekering werd geslo ten voor het gebouw van de bijz. school met inventaris enz. Een nieu we jaarwedderegeling voor de ambte naren ter secretarie werd aanvaard, nadat een voorstel van Nimwegen tot verhogen van deze salarissen was ver worpen. Aan de schoolkinderen zullen foto's van het koninklijk gezin worden uit gereikt ter gelegenheid van het 12% jarig huwelijksfeest van H. M. de Koningin. Het voorstel inzake koop of huur van een sportterrein werd door B. en W. om finantiële redenen teruggeno men, maar B. en W. zullen naar een ander terrein blijven uitzien. Ten behoeve van de riolering langs de Molenweg, zal een langs die weg lopende sloot 'onteigend worden. De in aanbouw zijnde woningwetwonin gen werden na langdurige beraadsla ging toegewezen behalve een, die vrij gehouden wordt voor een eventueel nieuw benoemde onderwijzer bij de Q. L. school. De heer van Nimwegen deelde me de, dat hij bij G. S. in beroep zou gaan tegen de toewijzing van een der woningen, omdat deze woning werd gegeven aan iemand, die haar pas gekocht had. Een voorstel om de oude materialen van de muziektent te schenken aan de muziekvereniging werd aangehou den om eerst na te gaan of 90 van de herbouwkosten door het rijk wor den vergoed. Besloten werd tot terugbetaling van een waarborgssom aan de Ver. vopr Chr. Lager Onderwijs. POLDERVERGADERINGEN. Dezer dagen werd de algemene verga dering gehouden van de Ingelanden van de diverse Nieuwlandsc-Polders in het koffiehuis „De Rode Leeuw"' te N.- en St. Joosland. De Johannapolder vergaderde des mor gens onder voorzitterschap van de heer C. A. Polderdijk, plv. dijkgraaf. Deze herdacht in zijn openingswoord wijlen de heer P. Kodde Lz. in leven dijkgraaf van bovengenoemde polder. De rekening over 1948—'49 werd vastgesteld en goedge keurd in ontvangst od f 538.47 en in uit gaaf op f 450.66, dus een batig saldo van f 87.81. De begroting van 1949'50 werd vastgesteld en goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 573.77. Het dijkgeschot voor 1949'50 werd evenals het vorig jaar, bepaald op f 15 per H.A. In de plaats van wijlen de heer P. Kodde werd tot dijkgraaf benoemd de heer C. A. Polderdijk, voorheen plv. dijkgraaf en in zijn plaats tot plv. dijkgraaf, de heer Jan Karei Kodde Pzn. Des middags vergaderde de Molenpol der. onder voorzitterschap van de heer C. Baas Sr.. De rekening over 1948'49 werd vastgesteld en goedgekeurd in ont vangst op f 188.58 en in uitgaaf op f 180.39. dus met een batig saldo van f 8.19. De begroting voor 1949'50 werd vastgesteld en goedgekeurd in ontvangst en in uitgaaf op f 170.39. Het dijkgeschot voor 1949'50 werd bepaald op f 7 wat l 0 50 meer is dan het vorig jaar. Eveneens vergaderde de Mortierenpol der, onder voorzitterschap van de heer J. Durink. De rekening over 1948'49 werd vastgesteld en goedgekeurd in ontvangst op f 975.17 en in uitgaaf op f 468.20, dus met een batig saldo van f 506.97. De be groting voor 1949—'50 werd vastgesteld en goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op C 1008.33. Het dijkgeschot voor 1949—'50 werd bepaald op f 8 per H.A., wat f 2 minder is dan het vorig jaar. Grijpskerke VEEKEURING. De voornaamste uitslagen van de vee keuring in Grijpskerke luiden: Stieren: Adema 27 van «Je stierenver- erjiging Grijpskerke 1ste prijs; Wilson van L. Vos. 2de prijs. lste kalfskoeien: 1 Trijntje van Jj?c. Geschiere, 82 p.; 2 Flora van W. de Wolf 80 p.; 3 Lucie van G. Geertse. 79 p.; 4 Nellie van Jac. Geschiere. 78 p.; 5 Fri da van J. J. Dingemanse. 78 p.; 6 Aagje van I. J. Cevaal, 77 p.; 7 Klaaske van W. de Wolf, 77 p.; 8 Irene van K. Poppe, 77 punten. 2e kalfskoeien: 1 Koosje van L. Lou- werse Jz., 80 p.; 2 Jopie van Gebr. Groe- nenberg, 79 p.; 3 Nellie van I. J. Cevaal, 78 p.; 4 Bles van S. J. Matthijse. 78 p.; 5 Pietje van K. Poppe, 78 p.; 6 Akke van K. Poppe, 77 p.; 7 Ina van Abr. Maljaars. 77 p. 3e kalfskQeien: 1 Saar van W. de Wolf, 81 p.; 2 Maadebloem van K. Poppe, 79 p.; 3 Klara van J. J. Dingemanse, 79 p.; 4 Emnia Van S. J. Malthijsse 78 p.; 5 Bel' br. Groenenberg, 78 p. 4e kalfskoeien: 1 Beatrix van K. Poppe, 82,5 p.; 2 Féekje van L. J. Bie- rens. 82.5 p.; 3 Janke 3 van K. Poppe. 81 p.; 4 Vera van J. J. Dingemanse, 80 p.; 5 Rona van J. I. Cevaal, 80 p.; 6 Haan van Jan Geschiere, 79 p.: 7 Boukje van J. J. Dingemanse, 78 p.; 8 Koudemer van K. Poppe, 78 p. Oudere koeien: 1 Lone van L. J. Bie rens, 83 p.; 2 Mina van W. de Wolf, 83 p.; 3 BrUnette van L., J. Bierens. 82 p.; 4 Her- hardeke van L. J. Bierens, 81 p.; 5 Klaasje 2 van Abr. Maljaars, 79 p.; 6 Siepy van Gebr. Groenenberg. 78 p.; 7 Sophie van K. Poppe. 78 p.; 8 Anna 40 van K. Poppe, 78 n.;~9 Harmke van Abr. Maljaars, 78 p. Kampioenen: 1 Line van L. J. Bierens, prijs Melkfabi'iek; 2 Trijntje van Jac. Ge schiere, prijs Coöp. Veren. E. Walcheren. Kalf vaarzen: 1 Margriet van K. Poppe; 2 Sipke van K. Poppe. Westkapelle INSTALLATIE NIEUWE BURGEMEESTER. Voor de installatie van de nieu we burgemeester van Westkapelle, mr. M. Tydeman, is een ontvangst comité opgericht, waarin zitting hebben: dr. M. Huygens, voorzit ter en de heren P. de Vos, secre taris en K. Flipse, penningmeester. Oostkapelle TWEE LEGATEN. De Diaconie der Geref. Kerk te Oostkapelle ontving van wijlen mej. Chra. Verhage een legaat van 1000 en de Geref. kerk een van 100. Deze legaten zijn niet vrij van suc cessierechten. Arnemuiden BRAND. In de nacht van Zaterdag op Zon dag brak braiid uit in de maatkleer- makerszaak van de heer C. P. Groe nendijk te Arnemuiden. De inventa ris. bestaande uit naaimachine, cos- tuumkleding en voeringsstoffen. ging verloren. De brandweer kon voorko men dat de brand grotere vormen aannam. Verzekering dekt de schade. (Ingezonden mededeling). Waarom lijdt U pijn? Hoofdpijn, rheumatiek, zenuwen, griep. Ja, waarom eigenlyk, wanneer een Witte Kruispoeder U er af kan helpen. Een eenvoudig en probaat middel, dat pflnen verdrijft, U op montert en een gezonde opgewekt heid terug geeft. Potdcrsf0.85p. doosje 12st. y Cacbctsf0.90,, koker 12st. Tail. fl.75„ 24st. apothekers en drogisten WITTE IÏRIUS POEDERS'CACHETS -TABLETTEN Voor Nederland DUTIM, Oegstgeest. 6. Dus Kappie schreed met de fakir door de grote hall van het ho tel en meteen kwam er toen iemand op hen af, die veel op een Chinese Mandarijn leek. En dat bleek ook zo te zijn, want de fakir bleef staan en maakte zo'n diepe buiging, dat zijn hoofd bijna de grond raak te. Kappie probeerde het hem na te doen. maar hij deed het lang zo fraai niet, want zijn knieschijven gaven knappende ge luiden. „Gegroet Uwe Hoog- doorluchtige", zei de fakir. „De zon schijnt in mijn armoedige hart. want ik heb voor U de man gevonden, die U naar mijn land zal brengen! Hij is de Kapitein van een zeer schoon vaartuig!" „Mijne vreugde is nog dieper dan de diepste der zeeën", zei de Chinese Mandarijn. „Gij zult'de Gouden Orde van de Lotusbloem ont vangen!" „O. zo erg is het nietheel gewoon". mompelde Kappie verlegen. „Ik was toch van plan die kant uit te varen Juist toen Kappie die woorden zei. maakte de fakir van een stapeltje prentbriefkaarten een waaier en tot zijn grote verbazing zag Kappie dat die van de maat waren! (Ingezonden mededeling). Alleen Duyvis maakt Salata Beide nationale kampioenschappen en 20 eerste prijzen te Den Bosch Het zyn glorieuze dagen voor Zeeland geworden, daar in Den Bosch. Beide nationale kampioenschappen en niet minder dan 20 van de 25 kam pioenschappen vielen op de nationale tentoonstelling van do Kon. Ver. „Het Nederlandse Trekpaard"aan Zeeuwse fokkers ten deel. Reeds vorig jaar was het succes voor Zeeland groot, ma$r dit keer werden zelf» belde kampioenschappen veroverd en men k'-t» zeggen, dat Zeeland zo langzamerhand wel onbetwistbaar de eerste plaats in de Ne derlandse paardenfokkerswereld heeft ingenomen. En dat, terwfjl nauwe. Ujks enige jaren geleden Limburg en Brabant nog de eerste viool speelden. De tweede dag begon met nog en kele keuringen: hengsten met af stammelingen en loten van één en twee eigenaren. Ook deze nummers leverden Zeeland weer twee eerste prijzen op. In de rubriek hengsten met af stammelingen behaaldé de vermaarde Nico vaJi Mejo, die vroeger in Zee land vei'bleef maar nu eigendom is van-een fokkersvereniging te Ven- ray, de eerste prijs. Nico van Beek, eveneens een Limburgs paard, kreeg een tweede prijs. Eenzelfde prijs ging naar Urbain v Certain, eigendom van A. Aernoudts te Sluis en G. van Hal te St'. Kruis en naar de nationale' kampioen van vorig jaar Karei van Certain van P J. Boënne te Graauw. In de 23ste categorie (loten van 4 merries van 1 eigenaar) kregen de stallen De Dobbelaere uit iJzendijke de eerste prijs met Hirondelle," Freule, Lea en Ida. L. O. J. Daelman uit Wcstdorpe kreeg een' derde prijs met Nica v. Clairon, Alerte v. Marquis, Conny v. Marquis en Marise v. Marquis. De stallen de Dobbelaere behaalden met Gauloise, Hilda Jo en Jenny even eens een derde prijs. Een vierde prijs vie! ten deel aan F. P. Brooijmans uit Hontenisse (Sal via. Bea. v d. Molenhoek, Anita id. en Ria id.) In de 24ste categorie (loten van 4 merries van 2 eigenaren) kregen Gebr. v. Mol uit Graauw en L Brug- geman uit Graauw de eerste prijs met Suzet v. Graauw, Irma v. Clai ron, Jesse v. Solon en Bea v. Clairon. Ook de tweede prijs ging naar Zee land, namelijk naar A. J. Verhage— Hoste uit Schoondijke en A. J Salo- méVerhage uit Groede met Rita v. Schoondijke, Monna v Montain, Bea trijs v. Marie en Carla v. Groede. Een vierde prijs viel in deze ru briek ten deel aan C. SteijaertPlas- schaert uit Graauw en E. Verstraa- ten id. met Belle v. Melo, Marianne v Melo Alma v. Melo en Dora Dorpzichh DE GROTE NUMMERS. Daarna begonnen de grote num mers van deze morgen; de aanwijzing van de kampioenhengsten en mer ries. De tribunes om het grote de monstratieterrein waren inmiddels volgestroomd en telkens wanneer de prachtige dieren werden voorgeleid, die in de eindstrijd een plaats had den verworven, steeg er een ap plaus op. Het was dan ook een uniek schouwspel. Bij de hengsten kwamen acht paarden voor de beide keur meesters, de heren H. Boonen uit Neer en W. L. J. de Groof uit Krui- ningen. Het Waren Nico van Annie uit Axel en Herseur v. d. Ploegshof uit Gassei. Nico v. d. Heibloem (J. O J. v. d. Velde, Kamperland en W. dc Buck, Meliskerke), Clairon v. d. Watertoren uit Maasbree, Churchill v. d. Scbüdapshoeve uit Klundert, Nico v. Stègeshof uit Echt. Alex v. Hellle uit Oss en Ur bain v. Certain (van A. Aernoudts te Sluis en G. v. Hal tc St- Kruis). Drie van de acht paarden dus uit Zeeland. Tenslotte werdqn twee paar den voor de jury teruggeroepen voor de eindbeslissing, namelijk Nico v. Jennie, die de eerste dag reeds sterk favoriet was en Herseur v. d. Ploegs hof, die vorig jaar derde werd. De iury wees tenslotte de natio nale titel toe aan Nico van Annie. Deze prachtige zwartschimmel is ge fokt door O. Kerckhaert uit West- dorpe en thans eigendom van C. A Dekker Czn. te Axel, een echt? Oos' Zeeuws-Vlaming dus Het paard werd 28 April 1943 geboren. DE JERRIES. Bij de merries verschenen 17 paar den in de ring, waarvan 10 uit Zee land. Het was een schitterende groep en iedereen, ook de buitenlandse gas ten. was enthousiast over deze paar. den. Zelfs de Belgen gaven toe, dat het jonge materiaal uit de merrie-rubrie ken nog beter was dan hetgeen op de nationale tentoonstelling te Brussel werd gedemonstreerd. Dat houdt wel een belofte voor de toekomst in De kampioenskeuring werd verricht door de heren D. J. den Hartog ^Ja- ger uit Herveld en Ant. de Schutter uit Heiningen, die ten slotte drie merries in de ring terugriepen Onder grote spanning volgde het publiek het laatste deel van de keuring en de spanning steeg ten top toen het paard Monna van Montain ook afviel. Wie van de beide óverblijvenden zou de kampioen-1949 worden? Duchesse van 't Kerkje van de heer W. de Feyter Johzn. uit Waterlandkerkje of Astrid van Weel uit Moerkapelle, die vorig jaar reeds reservekampioen werd? Het werd het Zeeuwse paard en onder luid gejuich reed de eigenaar zijn ererondje. Duchesse is een prachtige forse vos- schimmel, soepel van gang. geboren op 15 Juli 1942. De eigenaar, de heer W. de Feyter Johzn. is ook de fokker van dit edele dier. DEMONSTRATIES. Deze paardendagen werden Woens dagmiddag besloten met demonstra ties. welke door duizenden belang stellenden werden bijgewoond. Onder de eregasten bevonden zich minister mr. D. U. Stikker en de ambassa deurs of gezanten van verschillende vreemde mogendheden. Tenslotte mogen we niet verzui men te vex-melden, dat de organisa- tie van dit tweedaagse paardenfes- tijn tot in de puntjes verzorgd was en volkomen terecht de bewondering van alle buitenlandse gasten opwekte. DE EERSTE BAG Hier volgen nog een reeks uitslagen, die Dinsdagmiddag en avond bekend ge maakt werden: le prijs: Herseur v. Alstein. P. J. Boënne, Graauw: 2e prijs: Certain v. d. Biezen. Renè Blondeel, Eede; 3e prijs: Moustic v. Urbain. C. N. den Hamer. Schoondijke en G. van Hal, St. Kruis: 4e prijs: Nico van Geneind, fa. Dekker, Axel. 25ste cat., fokgroep van 1 eigenaar: le oriis: Jenny. Hirondelle. Freule. Ida van de stallen De Dobbelaere. i; f van de wed, dorp; 2e prijs: Karen van Vredenburg. Olga van Vredenburg en Queeny van Vredenburg, C. H. A. Stols te St. Filips- land; 3e prijs: Gauloise. Hilda, Jo en Liliane, stallen De Dobbelaere IJzendijke; 3e prijs: Herseur v. Alstein. Dragon v. Alstein. Marta v. Alstein en Mariëtte v. Alstein, P. J. Boënne te Graauw: 4e prijs: Belle v. d. Melo. Olga v. d. Melo. Marian ne v. d. Melo en Caroline v. d. Melo, C. Steyaert—Plasschaert te Graauw. 4c prijs: Cora v. d. Dameshoeve, Adela v. d. Dameshoeve en Alida, G. G. J. Mi- chielsens, Woensdrecht: 4e prijs: Salvia. Bea v. d. Molènhoek. Anita v. d. Molen hoek, Ria v. d. Molenhoek en Resic v. d. Molenhoek. F. J. Brooymans, Hontenisse; 4e prijs: Nica v. Clairon, Conny v. Mar quis, Jeanette v. Clairon, Carla v. Mar quis en Truda v. Nita, L. O. J. Daelman, Westdorpe. 5e prils: Ursula v. Bleyendaal. Xenla v. Bleycndaal en Erna v. Bleyendaal, Jacq. S. Brooymans, St. Annaland. HET DINER Aan het diner, dat Dinsdagavond werd aangeboden in het Casino In Den Bosch zaten ongeveer 175 gasten aan, o.w. dele gaties van vele landen en o.m. ook de Prince de Mérode. voorzitter van .Ret Koninklijk Belgisch Trekpaard". Tijdens dere maaltijd werden vele hartelijke toe spraken gehouden, o.m. door dc derectour va lv' v ^electtwezen in Nederland. Th. C. J. M. RIJ ss en beek, die in zijn rede mdedeling deed van de benoeming van de Franse inspecteur-generaal van het veeteelwezen, monsieur Floret, tot officier in de Orde van Oranje Nassau, als blijk van waardering voor zijn reeds vele jaren betoonde grote belangstelling voor de Nederlandse fokkerij. Een serenade van de Bossche Harmonie en een omgang over de Markt besloten deze geslaagde eerste tentocnstellingsdag. RECTIFICATIE Bij het telefonisch opnemen van de uitslagen van de keuringen op dc na tionale paardententoonstelling in Den Bosch is een fout ontstaan. Het paard Nico van Ella van de heer D. A. Tim merman te Kattendijke kreeg de eers te prijs in de vijfde categorie (3-jarige hengsten grote maat). (Ingezonden mededeling). .Amsterdamse Beurs 14 Juni 15 Juni Nederland 1948 (3%) 100 100 dito 1947 (3%) 3 97% 97% dito 1937 3 98 98 Dollar-lening 1947 3 105 105% Ihvesteringscert. 3 97% 97% Nederland 1962—64 98% Nederland 1952—S4 98% Nederland N.W.S. 2% 80% 80% Spaarc. a f 100 2 101 Indië 1937 A 3 95% 95% Grootboek 1946 3 97% 97% Ned. Ind. Hand. B 110% 110% Ned. Handeltnij. 154 153 AKU 163% 162% Bergh's Jurgens 287% 288% Calvé-Delft 143% 143% Centrale Suiker 173% 177% Kon. Ned. Hoogovens 176% 176 V'. Unilever 249j., 243 fa Ned. Kabelfabriek 249 Philips 224% 223% Wilton Feycnoord 158 Biliton 427 Kon. Petrol. Mij. 288 289% Amsterdam Rubb. 129'.. 129% H.A. Lijn 145% 145% Kon. Faketvaart 148% 147 Ned. Scheepv. Unie 169% 158% Rotterdamse Lloyd 147% 147 Stv. Mij. Nederland 157% 155% Handelsver. A'dam 147% 146% De!i Batavia Mij. 125 123 Dell Mij. 143% 141% Anaconda 25% 25% Bethlehem Steel 70% General Motors 53% Kennecot 43% Shell Union 31% 31% Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. 2% New York Centr. Spw. 8% Pennsylvania 13% 13% Onmiddellijk na opening van de Am- ,:'erdamse effectenbeurs richtte de be langstelling zich op de scheepvaarthoek. waar de handel in claims K.N.S.M. begon nen werd. De theoretische waarde van de claim .was berekend op ruim f 8 en de eerste transacties kwamen rond deze prys tot stand. De aandelen K.N.SJVI. reageer den tot 123 exclaim tegen Dinsdag 127'... Voor het overige waren de verschillende soorten in deze hoek vrij onveranderd. De dividendverklaring van de Neder lands Indische Escompto Mij., die oor zaak was van een vrij levendige handel, had Woensdag veel aan invloed verloren. Er werd wel in een open hoek gehandeld, doch de koers trok niet verder aan. Behalve deze specialiteiten had de han del in de overige hoeken weinig te bete kenen en was het koersverloop onbelang wekkend. (Ingezonden mededeling). Nu hebben ook de Vaders HUN dag, een dag_ waarop U hen kunt verrassen met een das van xbKpWQpf St. Jacobsstraat 25 Vlissingen, VRIJDAG. Het Omroeporkest, onder leiding van Henk Sprui.1t speelt vanavond dc Ouverture Anacreon van Cherublni, do Schotse Symphonic van Mendels sohn en twee nocturnes van Debussy (H. II 20.15). Mozart-muzielc wordt er uitgevoerd over Hilversum II. 's morgens om 11 uur en over Hilversum I 's avonds om kwart over elf. Het morgen pro gramma ls gewijd aan kamermuziek van de Salzburger meester, het avondconcert geef. symphonische werken (Ouverture Figaro, Kleine Nachtmuslk, Symphonie nr, 33). Hilversum I: 7, 8. 13, 18, 20 en 23 Nws.; 8,15 Operette-selecties; 9 Symphonic-or- kest; 10.30 Voor de vrouw; 11,25 Jan Vo- Orkest o.l.v. Harold Lowe; 13,20 The Avroleans o.l.v. Tom Erich; 14.20 Hel Omroep Kamerorkest; 15 Ons volk in zijn dichters; 15.20 Het Omroep-kamer- orkest; 16.30 Tussen twaalf en zestien: 17.20 Wij en de muziek: 18.30 Ned. Strijd- kr.; 20.05 Sonate in F gr. t. R. Strauss: 21.30 Orgelspel door Jonan Jong; 23.15 Mozart-conccrt door het. Weens Phtlhar- monisch Orkest o.l.v. Herbert van Kara- jan. Hilversum II: 7, 8, 13. 19. 20 en 23 Nws.; 10.05 Utrechts Sted. Orkest o.l.v. Willem v. Otterloo; 11.30 Harmoniemuzick; 12 Zangrecital door Anny Lambrechts; 13.15 Sangh en spel o.l.v. Piet v. d. Hurk: 14 Serie Strijksextetten; 15 Hansel und Grc- tel (verkorte opera): 15.40 Van oude en nieuwe schrijvers; 16 Cyclus Het Oude Nederl. Geestelijke volkslied; 17.35 Con- eertgeb. Koperkwartet; 18.45 Geestelijke liederen: 20.15 Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit; 21.45 Het Sweeltnckkwartet. Brussel-Vlaams (322 M.): 7. 8, 9, 13. 17.05. 19. 22 en 22.50 Nieuws: 14 Omroep Kamerorkest: 18.30 Voor de soldaten; 19.50 Filmmuziek. Brussel-Frans (484 M.t: 7. 8. 13. 19.45. 22 en 22.55 Nieuws; 17.10 Voor de zieken; 18 Voor de soldaten; 19 Gram. muziek. Engeland-Home Service '(343 M.): 7. 8, 13, 18. 21 en 23 Nieuws: 12.30 Voor dc ar beiders; 19 Causerie; 20.30 Gevar. progr. Engeland-Light Program (1500 en 262 M.): 9. 19. 22 en 22.56 Nieuws; 12.15 BBC Welsh Orkest; 14 Voor de vrouw; 18.30 Verzoekprogr.; 20 Fragmenten „La Bohè me" opera. ZON EN MAAN. 17 Juni: Zon: Maan: (Ingezonden mededeling). Mevr. Lotgering—Hillebrand te Am sterdam is verrukt over de home permanent. Ook U zult er meer dan tevreden over z^'n, als U de wereldberoemde huis permanent, geheel compleet met adviesboekje, voor 5.75 koopt bij Vlissingen Middelburg. (Ingezonden mededeling), cCeH&cuiKVaoóet*; 't k<rmt/(£#tï&e/ JON/ Vlissingen Hansweert HOOG WATER U.+NAP U.+NAP 6.36 1.73 18.49 1.48 7.37 2.03 19.46 1.79 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 0.22 2.10 12.24 1.63 1.37 2.45 13.38 1.97

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5