NIEUWS UIT ZEELAND N VADERDAG WONINGBOUWVERENIGINGEN UIT ZEELAND BIJEEN HANDBOOGCONCOURS TE GOES Nog twee zittingen van Bijzonder Gerechtshof. Verlies Stoorabootd'ensien anderhalf mülioen gulden. Urn met aarde van de Grebbeberg. Het feest van Peetje Minne. WALCHEREN jT-genda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 13 JUNI 1949 Vergadering te Goes. De afdeling Zeeland van de Natio nale Woningraad hield Zaterdagmid dag in „de Prins van Oranje" te Goes een goed bezochte vergadering onder voorzitterschap van de heer W. Mul- lié uit Middelburg. Deze herdacht in zijn openingswoord het overleden be stuurslid. de heer N. J. Harte uit Ter- neuzen. Hierna deelde hij mede als voorzitter en als vertegenwoordiger in het hoofdbestuur te moeten aftre den in verband met drukke werk zaamheden. Bij de bestuursverkiezing werd daarop tot voorzitter gekozen, de heer A. C. van de Velde, van de Woning bouwvereniging „Goed Wonen" te Vlissingen. Hij zal ook zitting nemen in het Hoofdbestuur. In de vac. Harte ■werd gekozen de heer J. C. F. van Wijk. van de Woningbouwvereniging ..Werkmansbelang" te Temeuzen. ONDERHOUD IN EIGEN BEHEER. Hierna spraken de heren Wilfraat Olympisch stadion in Berlijn aan Duitsers overgedragen. In tegenwoordigheid van bijna 50.000 toeschouwers heeft de Britse generaal-majoor G. K. Bourne, het Olympisch stadion aan de Duitse autoriteiten overgedragen. Na een korte toespraak deed de generaal de aftrap voor de eerste interzonale kampioenswedstrijd, wel ke in Berlyn sinds het einde van de blokkade is gespeeld. VOETBAL Het tournooi van de Vlissingse Politie-Sportvereoiging. Voor het voetbaltournooi dat de VU*, singse Politic-sportvereniging heeft geor ganiseerd. was men Zaterdag aan de voorlaatste wedstrijden gekomen. In de afdeling A plaatsten de Vlissingse politiemannen zich in de finale door een 3—0 overwinning op het elftal van de Spoorweg/ De ontr ;en. ïtmocting tussen De Zeevaart school en Sportkring Gemeente Vlissingen eindigde zoals deze was begonnen, n.l. dubbel blank. Doar beide ploegen nu een wedstrijd hebben gewonnen en een maal gelijk speelden, moest het doelge- Idelde de br I *- Sportkring afd. B winnaar werd. De finale gaat dus a s. Zaterdagavond tussen de Vlissingse Politic Sportvereni ging en Sportkring Gemeente -Vlissingen. WIELRENNEN Cornelissen en Dekker wonnen in Kloetlnge. Onder grote belangstelling werd Za- dag de vijfde ronde van Kloetinge verreden voor Amateurs en Nieuwe lingen. De Nieuwelingen startten om 1 uur voor 40 km. of 16 ronden. Na vier ronden hadden de Zeeuwen: Boogaart, Bierens, Stox. Melio, Moerdijk en Ham reeds een flinke achterstand ge kregen, terwijl Bakker door een val partij had opgegeven en van Wel door hetzelfde euvel achterop was ge raakt. In de 5e ronde ontsnapte Ver hoeven cn'nam een kleine voorsprong maar spoedig kwam alles weer bij el kaar. De Zeeuwen Huizen, Oosthoek, de Waal en Borgstein weerden zich kranig in de voorste gelederen. Voor ting, een der favorieten, moest evenals Kuizen door pech opgeven. Een eind sprint moest de beslissing brengen die de volgende uitslag gaf: 1. Come- lisse (Amsterdam) in 1 uur 2 min.; 2. Verhoeven (Overschie); 3. de Waal (Kloosterzande) le Zeeuw; 4. Bras- penninx (Zundert); 5. Hazewlnkel (Haren); 6. Kardux (Steenbergen); 7. Oosthoek Cs Heerenhoek): 8. Konings (Breda); 9. Nijnatten (Breda); 10. Gooskens (Zundert). DE AMATEURS Dc gemeentesecretaris de heer W. Oosting loste bij verhindering van de burgemeester het startschot voor de amateurs. Deze categorie moest 40 maal het parcours afleggen (100 km.) De nieuwelingen Voorting en Huizen mochten in deze wedstrijd eveneens starten. Na 10 ronden lag Voorting op kop gevolgd door Drost en de Zeeuwen Kloosterman en van 't Westeinde. Al les kwam weer netjes bijeen en dc fa vorieten bleven elkaar angstvallig be waken. Huizen, van 't Westeinde en Kloosterman bleven in de voorste ge lederen strijden. Het was tenslotte Dekker die een geslaagde uitlooppo ging waagde en ruime voorsprong nam. v. d. Veeken en van Elderen za gen het gevaar en een jacht die ron den lang duurde bracht hen mede aan kop. Dit trio hield lange tijd stand Verwijmeren, Geluk e.a. begonnen zich echter in de groep flink te roe ren en wonnen steeds terrein. Van 't Westeinde moest enkele malen van fiets verwisselen wat hem kansloos maakte terwijl Huizen door pech uit de strijd genomen werd. In de laatste ronde slaagde de Groep met Verwijmeren e.a. erin de kop te bereiken zodat we tenslotte een massa-eindsprint kergen die ver diend door Dekker gewonnen werd. De uitslag was: 1. Dekker (Eindho ven) 2 uur 35 min.; 2. R. van de Vee- ken (St. Willebrord); 3. A. Geluk (Rot terdam); 4. v. d. Linden, (Helmond); 5. Verwijmeren (Terheijden); 6. de Rooij (Willebrord); 7. Drost (Haar lem); 8. Pauwels (Kicldrccht): 9. van Elderen (Eindhoven); 10. Feijenaart (Rotterdam). De Groot won BeneJux-wedstrijd. Dc Leidenaar de Groot, die twee weken geleden dc ronde van Noord West Nederland won, behaalde Za terdag weer een succes door in de eindspurt op de eerste plaats beslag te leggen van dc Benclux-wedstrijd, een wegwedstrijd van Breda naar Antwerpen, terug naar Breda en naar Amsterdam, over een totaal afstand van 268 km. De uitslag luidt: 1. de Groot (Lei don) 7 uur 40 min. 18 sec.: 2. Vos «Don Boschi; 3. van Roon (Haarlem); 4. Brcedveld (Rotterdam!; 5. Alblas (Overschie); 6. Lieveking (Amster dam). cn v. d. Spek van de Nat. Woningraad te Amsterdam over het onderhoud in eigen beheer. Vele voordelen hiervan werden in den brede besproken. Aan de hand van cijfers werd aange toond. dat onderhoud in eigen beheer 20-25'- goedkoper is. De duurzaamheid van het werk is nog vbomamer. Behalve het beschikken ovej goede werkkrachten, is het ook nodig de verfwaren schei kundig te doen onderzoeken. Er blij ken vele minderwaardige verfsoorten te worden geleverd. Bi. de bespreking werd erop gewe zen. dat de onderhoudsnorm voor wo ningwetwoningen van vóór 1940 veel le laag is. Klachten werden geuit over materialen gebruikt bij nieuwbouw, zodat deze woningen over enkele ja ren veel onderhoud zullen vragen. In de geïnundeerd geweest zijnde ge bieden wordt nog steeds getracht het zuut uit de muren te krijgen. Onderhoud in eigen beheer is slechts doenlijk voor Woningbouw-verenigin- gcii die minstens 300 woningen heb ben. Aan het eind van de vergadering spiak de secretaris, de heer den Hol lander uit Middelburg, een dankwoord lot de scheidende voorzitter voor het vele werk in het belang van de Volks huisvesting verricht. De voorzitter nan afscheid met 4e besle wensen voo) de afd. Zeeland van de Nat. Woningraad. Wederopbouw Nieuwe Kerk Middelburg kostte in 1947 f 210.000. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de begroting over 1947 van het Departe ment van Wederopbouw en Volks huisvesting .Hierin wordt voorgesteld de uitgaven voor wederopbouw en onderhoud van Koorkerk en Nieuwe Kerk te Middelburg over 1947 vast te stellen op 210.000. De uitgaven voor deze wederop bouw hebben nl. 10,000 meer be dragen dan oorspronkelijk werd be groot. Muziekleraar Chr. lyceufri benoemd. Aan het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes is benoemd tot leraar in mu ziek de heer Adr. Kousemaker aldaar. Als secretaris van de schoolvereni ging treedt thans op de heer J. Pou- wer te Goes. Examens Chr. kweekschool. Middelburg. Voor het examen Nuttige Handwer ken aan de Christelijke Kweekschool te Middelburg slaagden zeven van de acht candidaten. namelijk de dames W, J. Balkenende te Kapelle; C. J. F, Duynhouwer te Goes; C. J. Fraanje te Lewedoi'p; F. A. Groot Nibbelink te Grijpskerke; E. M. de Krijger te Zaam- slag; N. Bolier te Vlissingen en G. J Timmermans te Middelburg. (Ingezonden mededeling) de^JkaoKvacie^ 't kcTfU toef Meer dan 135 schutters deden mee. Jubileum „Jacoba Yan Beieren". In totaal 24 sociëteiten met 135 schutters onder wie cén dame-, namen Zaterdagmiddag deel aan het jubileum-concours van de Kon Handboogsociëteit ..Jacoba van Beieren" te Goes. Voor de schieting een aanvang nam. sprak de voorzitter, mr. C. M. Kegge een welkomstwoord, in het bijzonder tot de burgemeester, mr. W. C. ten Kate en de beschermheer, oud-notaris J. Pilaar. Burgemeester ten Kate, die zelf ook aan het concours deelnam, bood de gelukwensen van het gemeentebestuu) aan cn sprak er zijn vreugde over uit, dat in dc stad van Jacoba van Beie ren, deze boogsport thans nog wordt beoefend. Het ware echter wenselijk dat er meer belangstelling Van de zü- ds dér jongeren voor deze nobele sport kwam. Op de eerstkomende Olympische spelen zal de handboog weer op het programma staan De beschermheer, oud-notaris Pi laar hoopte ook op een grotere bloei in de nieuwe eeuw welke de sociëteit ingaat en wenste de deelnemers een prachtige middag toe. INTERNATIONALE WEDSTRIJD. Nadat de voorzitter van de Bond van Handboog-sociëteits in Zuid Be veland. de heei* J. dc Beste uit Ou- delande, nog de gelukwens had aan geboden en o.m. had medegedeeld dat half Augustus te Brussel de eerste wedstrijd tussen België, Frankrijk en Nederland zal worden gehouden, werd het concours op de staande en liggen de wip begonnen. Hoewel het geen ideaal weer was er stond te veel wind is het een geslaagd concours geworden. Reeds na enkele schoten in de eerste ronde, haalde de heer J. de Beste van de „Edele handboog" uit Oudelande, de hoofdvogel naar beneden. Daar nie mand hem dit in de eerste ronde na deed. kwpm hij dus in het bezit van dc beker. Voor de andere voornaam ste prijzen waren fraaie medailles be schikbaar. De volledige uitslag luidt: Staande wip: Hoofdvogcl met beker en medail le: J. de Beste „Edele Handboog" Ou delande: le zijvogel, met medaille: G. van Gave, „St. Sebastiaan", van Sas Advocaten hielden pleitwedstrijd In het gebouw van de Hoge Raad in Den Haag is Zaterdagmiddag de plechtige zitting tot sluiting der werkzaamheden van de vereniging ..De Jonge Balie bij de Hoge Raad der Nederlanden" gehouden. Deze plechtigheid werd ondermeer bijge woond door de minister van Justitie, leden van de Hoge Raad en de pro cureur-generaal cn advocaat-generaal bij dit college. Ook waren er verte genwoordigers uit het buitenland. De heer jhr. mr. E. C. U. van Doorn, oud-deken van de Orde van Advoca ten in Den Haag, reikte de door hem beschikbaar gestelde wisselbekcr voor de pleitwedstrijd onder leden der ver eniging uit pan mr. S. L. Buruma in Den Haag. die van dc 13 deelnemers dit jaar de winnaar werd. van Gent: 2c zijvogel, met medaille: J. F. Steyaard, „St. Jan". St. Jan- stcen; 3e zijvogel met medaille: C Jonge. „Willem Teil". Ovezande: le kal. met medaille: E. Rentmeester „Willem Teil". Ovezande; 2e kal. met medaille: J. van Doorn. „Zorgvliet"- Ellewoutsdijk en G. Provoost, ,de .Schelde" Gent <B.), na kampen me daille gewonnen door G. Provoost. 3e kal met medaille. Chr. Vergouwe. „St. Sebastiaan" van Sas van Gent; 4e kal met medaille, E. van Jole, „Wil- lem Teil". Kloosterzande; 5e kal met medaille, M. v. d. Bliek. „St. Jan",' St. Jansteen; 6e kal met medaille, P. van Campen. St. Jan", St. Janstecn. le klepprijs met medaille. G. Pro voost. „de Schelde" Gent (B); 2c klepprijs met medaille. Jacob Ver meulen. „St. Sebastiaan". Heinkcns- zand: 3e klepprijs met medaille. Ko de Baar. „Willem Teil", Ovezande; 4e klep, C. van Gink, „Ons Genoegen", Oudelande: 5e klep. Iz. Slabbekoorn, „Batavieren". Goes; 6e klep. A. Boon man, „Willem Teil", Ovezande. Mees te vogels (6) met medaille. P. Voet, „Willem Teil", Kloosterzande. Liggende wip: Hoofdvogel A. Sor- ber. „Bataviers", Goes; le zij vogel: L. de Haas. „Bataviers". Goes; 2e zijvo gel: (bij loting). A. Sorber; le hoofd- kal: A. van Stel, „Willem Teil", Ka pelle: 2e hoofdkal: F. Wolse. „Zorg vliet". Ellewoutsdijk; le onderkal: H. A. Rijk. „Zeelandia", Ovezande; 2e onderkal (bij loting): J. Smallegange, „Zorgvliet", Ellewoutsdijk; le klep: C. Bek, „Soranus", Ileinkenszand; 2e klep: Jac. van Zweden, „Jac. van Bei eren", Goes; 3e klep: K. Elzinga, „Wil lem Teil", Kloosterzande. Meeste klei ne vogels: S. Vergouwe, „St. Sebas tiaan", Zaamslag. IEUWS in een O T E D O P De Hollands-Deense orkestleider Boyd Bachman heeft zijn muziek vaar wel gezegd en een contract aanvaard in Londen. Hij zal worden aangekondigd als de „Danny Kaye van Europa". iwmiiKin mimuciii, ue oeigisene koningin-moeder, heeft tengevolge van een ernstige griepaanval voor de komen de dagen van alle offieële bezigheden moeten afzien, aldus is offlceel te Brus sel bekend gemaakt. Het voormaligee „theehuis" van Hit- Ier op de berg Kehlstein nabij Berchtes- gaden zal Maandag als Amerikaans restaurant worden geopend. Australische natuurkundigen zullen spoedig experimenten beginnen om een kunstmatig Poolltcht te maken, dat de lucht „als een tweede maan" zal ver lichten. Mevr. Lucy Jane Blevins te Harlan (Kentucky) is op 89-jarigee leeftijd voor de zevende maal in het huwelijk getre den. Een Labour-lid van het Britse La gerhuis. dat pas een reis naar de V. S. heeft gemaakt, verklaarde op een con gres voor vrede met dc Sovjet-Unie. dat 't bewind van Truman, „het meest cor rupte sinds dc dagen van president Har ding. ondoelmatig en fascftisch" was. Reuter meldt uit Warschau dat een groep gewapende mannen vorige week een communistische vergadering nabij Kratau heeft verstoord en drie commu nistische leiders neergeschoten. Een brug van elf K.M. lang voor de helft over volle zee zal worden ge bouwd om de stad Kalmar met het Zweedse eiland Oland. over het Kalmar Sont, te verbinden. De kosten zullen naar schatting meer dan 2 mülioen gulden bedragen. VOETBALWEDSTRIJD. Het kamplocnselftal der Zeeuwse Po litie speelt Dinsdagavond om 7 uur op het Hulstterrein een wedstrijd tegen Hulst I. De opbrengst komt ten bate van het Thuisfront. Woensdag ir. Ilcken, eind Juni Mittslstenscheidt en Dekker. Naar w\j vernemen zal de Zeeuwse Kamer van hot Bijzonder Gerechts, hof in 's.Grave.-thage deze maand haar arbeid beëindigen. Eind Juni wordt in het gerechtsgebouw te Middelburg de laatste zitting geliou- den, waarin twee van de mpest be- ruchte figuren uit de bezettingstijd in Zeeland terecht zullen staan: Jan Dekker, de vroegere „gcvohnach. tigde" van Mussert in de prov. en de Duitser Mitteisterischeidt de voorma. Uge „Fachberater" van het Gew. Arbeidsbureau fe Middelburg, die verantwoordelijk zal worden gesteld voor de uitzending van talloze Zeen- wen naar Duitsland. Woensdag a.s. wordt een zitting gehouden in het Kantongerechtsge- douw te Zicrlkzee. waar één zaak zal worden behandeld, namelijk die tegen ir. A. J. Heken, voorheen in genieur bil het Waterschap „Schou- wen-Duiveland" in Zierikzee, thans ln de cellenbarakken te Schevenin- gen. Hij wordt er van beschuldigd m 1942 toegetreden te zijn tot de Nederlandse SS en in 1945 tot üe Waffen SS alsmede in Augustus 44 aan de NBS-Opperluitenant der Ma rechaussee Schaap te hebben mede gedeeld. dat dc wachtmeester van aat wapen A. de Jong naar de En gelse zender had geluisterd en dat diens vrouw op ae Zondagsschool de kinderen Oranielicderen leerde, met het verzoek dit le rapporteren aan de SD. Dc ernstigste beschuldiging houdt in. dat Ilcken in 1944, nadat de Duitsers hadden besloten het groot, ste deel van het eiland onder water te zetten, de nodige maatregek-n heeft genomen of doen nemen tot de voorbereiding en voltrekking van die inundatie. Er worden tien getuigen gehoord, onder wie een aantal waterbouwkun dige technici. Raadsman is mr. dr. K. W. P Klaassen in Den Haag. Bijdrage Rijk voor vervoer op Westerschelde in 1948 ƒ1.503.084,79. net boekjaar 1948 van de Provin ciale Stoombootdiensten in Zeeland sluit met een verlies van 1.585.459.19, waarin is begrepen een exploitatie, verlies van ,f 82.374,40 voor de dien. sten, die geheel voor rekening van de provincie komen. De balans per 31 December 1948 sluit met een telling van 10.222.738.82 en de resultaten, rekening over 1948 met een telling van 1.585.754,27. Aan de balanspostcn ontlenen wij: oorlogsschade-claim 4.169.347.57. voorschotten i.v.b. met herstel oor logsschade en nieuwbouw 3.723.717.93, algemene reserve ten behoeve van de gesubsidieerde dien sten 270.943.87. reserve ten behoeve van de niet gesubsidiëerde diensten 25.000, diverse schulden 1.343.752,27. De motorschepen staan gewaardeerd voor 390.239,70, de aanlegplaatsen voor 91.000 cn de gebouwen en ma chines voor 128.054,33. Nadelige exploitatiesaldi leverden de volgende diensten op: Vlissingen— Breskens 391.054,97 (raming f 427.720). Terneuzen—Hoedekensker- ke 216.111,45 197.080). Kruinin- gen—Perkpolder ƒ732.351,17 (ƒ274.650), ZierikzeeKatscheveer 65.809.65 67.725) en Kortgene—Wolphaarts- dijk 16.712.29 13.805). voordelig saldo de dienst Veere—Kamperland 147,54. Op de alg. exploitatiereke ning komen voorts o.m. de posten voor: m.s. in aanbouw 28.712.28 26.100), verbouw schepen 28.125, m.s. koningin Juliana 41.103.41. De bijdrage van het Rijk voor de drie diensten op de Westerschelde be droeg in 1948 1.503.084,79. De raming was 1.11.175). Het totaal der ver. voersopbrengsten beliep in 1948 een som van 294.398,06. Komt Zaterdag naar Vlissingen. Het national verbond van vermink te invalide soldaten in België, dat rond 100.000 leden telt, viert deze maand zijn 30-jarig bestaan. In het kader hiervan zullen twee plechtig heden plaats vinden. Zoals bekend zal op 18 Juni „de Prins Albert" op de rede van Vlissingen aankomen met aan boord ongeveer 600 Belgische oudstrijders en oorlogsinvaliden. Een deputatie hiervan zal hulde brengen aan de Nederlandse gevallenen van de jongste oorlog door het leggen van een krans aan de voet van het standbeeld van de Ruyter. De burgemeester van Rhenen zal aarde aanbieden van het slagveld op de Grebbeberg. Deze aarde zal meegenomen worden aan boord. Dan zal de urn, waarin inmiddels aarde uit Nederland, Luxemburg, Frankrijk België en Engeland Is verzameld uit plaatsen, waar in deze vijf landen de oorlog het felst heeft gewoed, aan de golven worden toevertrouwd. Het gehele buurtschap deed mee. De bevolking van Eede en St. Lauwereins, de aan. elkaar grenzen, dc grensplaatsen, heeft Zondag op luisterrijke wijze de 100ste verjaar- dag gevierd van Peetje Minne, die i weliswaar in Eede woont, maar in I St. Lauwereins geboren is. Boven, i dien staat zijn huisje vlak bij de j grens. De gehele buurtschap, zowel in J Holland als in België, was kwistig versierd met fraaie erepoorten en vlaggen. Ook het huisje van de ju- i bilans was buiten en binnen in feest- j tooi gestoken. De grensformaliteiten waren voor deze dag vervallen, waardoor de feestvreugde niet weinig werd I verhoogd. HET FEEST Herauten met Hollandse en Bel gische vlaggen reden 's middags te i paard vóór het lustig spelende rau- I ziekcorps van St- Kruis, waarachter op een auto meegevoerd werden de twee fraaie zetels, door de bevol king aan het echtpaar Minne aan geboden. Voor het huisje was een muziektent opgeslagen en daar con certeerden afwisselend de corpsen uit St. Kruis. St. Lauwereins en Aardenburg. Intussen werden er tal van volksspelen gehouden, waar bij de Bollensport en het Gaaischie ten druk beoefend werden. In St. Lauwereins waren motorwedstrrjden, terwijl de danslustigen zich volop konden vermaken in de grote dans tent, die op Belgisch grondgebied stond. Vele honderden bezochten de honderdjarige. Deze kon echter het bed niet meer verlaten, zodat allen genoegen moesten nemen met een blik te werpen in de slaapkamer. De drukte van de laatste dagen blijkt toch wel vermoeiend geweest te zyn voor Peetje Minne, dfe zelfs niet meer rechtop kan zitten. Toen we hem enkele weken geleden be zochten was de oude baas nog vol levenslust, doch thans is hjj erg ach teruit gegaan, zodat hy van dc mooie zetel wei geen gebruik meer zal kunnen malcen. Onder de bezoekers merkten we o.a. op de burgemeester van Aardenburg en mevr. v. Dongen en burgemeester en schepenen van St. Lauwereins. Stremming scheepvaart te Vlissingen. De Hoofdingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland heeft bekend gemaakt, dat de scheepvaart door de Buitonkeersluis tc Vlissingen ge stremd zal zijn van Zondag 26 Juni a.s. te 14 uur tot Zaterdag 2 Juli a.s. te 16 uur of zoveel korter of langer ais de aan de sluis te verrichten werkzaamheden zullen toestaan of vergen. Amerikanen bezochten Ritthem. Dezer dagen werd een bezoek ge bracht aan Ritthem door mr. en mrs. Butte, vertegenwoordigers van het uitvoerende comité uit Columbus. Ohio (U.S.A.), dal de adoptie van eerstgenoemde gemeente ter hand heeft genomen. Na een hartelijke ont vangst werd het dorp bezichtigd en van de plaatselijke omstandigheden goede nota genomen. Wie moet er in de Raad Op lijst 4 bij de verkiezingen voor de gemeenteraad te Clinge stond als no. 2 de heer Vonck. Ingevolge een afspraak zou deze. wanneer hij niet voldoende stemmen zou behalen, bedanken en zijn plaats aan een ander overlaten. Hij haal- ge nogal stof doet opwaaien. GEEN VERKIEZING In de gemeente Overslag was slechts een lijst voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing ingediend. Naar de stembus behoeven de inwoners van Overslag dus niet' te gaan. In de nieuwe gemeenteraad hebben de volgende heren zitting: J. de Cock, P. van Hermon, J. de Nil's, A. A. de Clerck, A. J. de Clerck, P. J. de Clerck en E. v. d. Walle. Vlissingen „ONS GENOEGEN" Het muziekgezelschap „Ons Gc- noegen" te Vlissingen bracht Zater dagmiddag ccn muzikale hulde aan zijn dirigent, de heer P. de Rooy, die zoals bekend tijdens het muziekconcours te Oostkapelle de dlrigentenprijs van dit concours ver wierf. Het gezelschap bracht voorts een muzikale hulde aan een tweetal uit Indonesië gerepatrieerde militairen. „UITSTAPJES-SEIZOEN". Vrijdagavond hebben diverse Vlis singse verenigingsbesturen het „uit stapjes-seizoen" geopend met een rondrit over Walcheren en Bcveland. Voor dit doel had de fa. Gerbr. van Fraassen een nieuwe touringcar ter beschikking gesteld. Middelburg OPENLUCHTMEETING P. v. d. A. Door B. en W. van Middelburg is vergunning verleend aan de plaatse lijke afdeling van de Partij v. d. A. tot het houden van twee openluch;- meetings op Vrijdag 17 Juni, ran. 7.30 en S.30, resp. op het Karei Doormanplein (,t Zand) en in het Van Epen,park (Jacob Catsstraat), waarbij met het oog op de gemeen teraadsverkiezingen het woord zal worden gevoerd door de heer W. Thomassen, burgemeester van Zaan dam en oud-lid van de Tweede Ka mer. GEEF HEM EEN KANS! Onder het motto „Geef hem weel een kans" wordt op Zaterdag 18 Juni tre gelegenheid van de Nationale Re- classeringsdag door het plaatselijk comité van uitvoering voor deze ac tie in Middelburg een grote collecte gehouden. De opbrengst hiervan zal mede bestemd worden om het be langrijke werk van de reclassering, waarvan het publiek weinig gewaar wordt, doch dat vérstrekkende en ze genrijke resultaten geeft, te kunnen voortzetten. De actie wordt georgani seerd ten behoeve van reclasserings- instellingen van alle gezindten en ver dient ieders steun. Het plaatselijk comité zal deze week in de étalage van de heer J. Peek op de Nieuwe Burg een ten toonstelling houden van voorwerpen, die in het Huis van Bewaring zijn vervaardigd. Men beoogt hiermede de Middelburgers iets te laten zien van hetgeen verricht wort in dat grote, grauwe gebouw aan de Kousteense Dijk. Koudekerke V.C.K. WON VAN POLITIE. Vrijdagavond speelde V.C.K. I uit Koudekerke een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen de gemeente politie uit Middelburg. V.C.K., dat met de rust een achterstand van 1 0 had, wist "a de rust de stand op 3—1 in zijn voordeel te brengen. SIMULTAAN.DAMWEDTRIJD De damclub „Lammerenburg" van de vereniging Culturele Belangen „Lammeremburg" V.C.B. te Koude kerke heeft de heeft de heer C. J. dc Zeeuw uit Rotterdam uitgenodigd een simultaan-d am wedstrijd te hou den in de cantlne van het wederop- tigheden door de burgemeester van Rnenen, jhr. mr. L. Bos Ridder van Rosenthal In tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten, een urn met aarde gevuld. De urn was geplaatst op een ver hoging, bedekt met de vaderlandse driekleur. Toen een plaatselijke mu ziekcorps de koraal: „Blijf bij mij, Heer" nad doen weerklinken, vulde de burgemeester van Rhenen de urn. Een hoomsignaal kondigde en kele ogenblikken van stilte aan. De urn zal tot Zaterdag 18 Juni in het stadhuis van Rhenen worden opge steld. om dan naar Vlissingen te worden overgebracht- bouwkamp aan de Vlissingse straat te Koudekerke op Woensdag a/vonds om half acht. Dammers uit Koudekerke buiten deze club en van omliggende gemeenten zijn eveneens hartelijk welkom, Zij worden verzocht zo 'mogelijk voor borden en schijven te zorgen. De heer de Zeeuw zal ongeveer tegen 30 borden spelen. O.- en W.-Souburg WEDVLUCHT. De vereniging van postduivenhouders „De Luchtbode'1 te Souburg, organiseer de dezer dagen een wedvlucht uit St. Qucntin. De uitslag luidt: 1 en 11 J. Bouman; 2 en 15 J. Lahr: 3 B. Bakker; 4 en 10 J. Florissc; 5. 16 en 17 J. Pothuizen: 6 C. Meulmeester. 7 en 24 W. Wouters: 8 J. Meulmeester; 0 de Pré; 12 J. Caljouw; 13 J. Fransooi: 14. 23 en 27 C. de Kraker; 18. 19 cn 22 L. Braet: 20 *L. Marinissen; 21 M. Pot- SUCCES VOOR „CON AMORE". Het dameskoor „Con Amere" te O.- en W.-Souburg behaalde op het nati onaal muziek- en zangconcours te Oudewater in de derde afdeling de eerste prijs cn in de erewedstrijd een derde prijs. Aagtekerke GEITENKEURING- De vereniging tot verbetering van het. geltenras te Aagtekcrke heeft Woensdag haar jaarlijkse keuring gehouden. Aangevoerd waren 23 dieren. De uitsla gen luidden: Groep lammeren: 1ste prijs W. Wisse; 2de prijs F. Kodde, 3 en 4 de zelfde. Groep éénjarige; 1ste prijs Jac. dc Visser Pz.; 2de prijs: F. Kodde; 3de prijs: G. Krijger; 4de prijs: J. van Keulen. Groep tweejarige: lste prijs; Joh. Vos, deze geit. werd ingeschreven in het P. V. Stamboek; 2de prijs: F. Kodcle. Groep driejarige: lste prijs: C'. Blaas; 2de prijs: C. Blaas; 2de prijs: Jan van Eijzeren; 3de prijs: Jan van Eijzeren; 4de prijs: F. Kod de. Een goed geslaagde keuring, hoewel de aanvoer van geiten hoger had kunnen zijn. Oostkapelle GEITENKEURING. Vrijdag werd te Oostkapelle een gei- lonkeuring gehouden Aangevoerd werden 12 dieren, waaronder 3 stamboekgeiten. De uitslag was als volgt. Stamboekgeiten: le prijs: P. Watt el Jz.j 2de prijs: F. de Voogd; 3de prijs C. Gel dof. 1-jarige geiten: le prijs: M. ICwekke- boom: 2de prijs F. de Voogd. 2-jarige geiten: le prijs: P. Wattel Jz. 3-jarige en ouder: le prijs: M. Kwek- keboom: 2e prijs B. Corbijn: 3de prijs: Corbijn. den Engelsen, ook was de heer J. Ver- sluijs aanwezig. Westkapelle Geitenkeuring. Woensdag werd de jaarlijkse geiten keuring te Westkapelle gehouden, onder leiding van de heren W. Sietema en den Engelsman, secretaris der P V. Aange voerd waren 6 stuks. Lammeren 1 stuks, lste prijs P. de Kam. Éénjarige geiten, 2 stuks, lste prijs A. Minderhoud E 1: 2e prijs K. Faasse, No. 5; Drie-jarige Serooskerke rin grij deri j. De voornaamste uitslagen van de ring- rijderij te Serooskerke luiden: l J. Melse (19 ringen); 2 W, C. Allaart (17); 3 C. Maljaars (16); 4 C. Huijssoon (14); 5 P. Coppoolse, 6 C. Kluijfhout, 7 W. Poppe. 8 C. Langebeeke. (allen 13 r.); 9 C. Coppoolse (11); 10 M. Francke. 11 Jac. Janse. 12 P. Willeboordse. (allen 10 ringen). De wisselbeker viel ten deel aan J. Melse. een medaille won C. Maljaars en een prijs J. Francke. De pollepel was voor W. C. Allaart. .Marktberichten VISMIJN TE VLISSINGEN. Veilingweek 7 Juni—11 Juni. Exportgarnalcn 711 kg.: 90—1.16: Schar 4273 kg.: 15—35: Bot 5216 kg.: 7—34; Schol 477 kg.; 13—40; Wijting 23 kg.: 26—29; Grote tong 104 kg. 1—1.65; Middel tong 180 kg.: 0.90—1.60; Kleine tong 1114 kg.; 25—44; Rog 79 kg: 11—19. MIDDELBURG. Maandag Terrein Molenwater: Circus Strassburger. 8 uur; Electro: War schau Concerto (14 j.). 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Sofia (18 j.), 8 uur. Dinsdag Terrein Molenwater: Circus Strassburger. 8 uur; Verenigingsge bouw Gorststraal 63: Alg. vergade ring Groene Kruis. 8 uur; Concert zaal: Opening zitting Staten van de Provincie Zeeland. 10 uur; Electro: Millionnair in nood, 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. ':>nndag. Alhambra: „Gekroonde Slaven" 7 en 9 uur; Luxor: „Het huis met de geheime kamer", 8 uur. f .dag, Alhambra: „De Worger en :i uur; Luxor: „Het geheim van de Madonna". 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2