PREDIKBEURTEN Sport en wedstrijden LEZERS SCHRIJVEN EERSTE FINSE SCHOOL IN VLISSINGEN GEOPEND ICappie EN DE CHINESE MANDARIJN WALCHEREN KLANKEN uit de AETHER ZATERDAG 11 JUNI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Een fris en aantrekkelijk gebouw. „Hier zijn we met cfe school". Wethouder L. P. van Oorschot als loco-burgemeester voor de klas cu 'n heel gezelschap officiële ge. nodigden in de banken: dat was het beeld, dat een van dc fleurige lo- kalen van de nieuwe Finse openbare school aan de Hogeweg te VUssin. gen Vrijdagmorgen vertoonde, toen deze school officieel geopend en door het gemeentebestuur aan het hoofd, de heer A. W. de Vries overgedra gen werd. Wethouder van Oorschot begon z|jn toespraak ook helemaal „in stu'l": hij noteerde eerst dc afwezi gen en pas toen het absentenlijstjc nauwkeurig was vastgesteld, sprak hij zijn welkom tot de velen, die van dit heugelijke moment getuige had den willen zijn. De wethouder wierp natuurlijk een blik terug in het jongste verleden met zgn ellende en verwoesting en daarna nijpend ruim tegebrek ook voor de schooljeugd. Het gemeentebestuur heeft de Finse scholen aanvaard omdat het beter leek twee noodscholen te hebben dan voorlopig géén scholen! Bovendien: het nood-karakter van deze scholen is erg meegevallen en men rekent er toch wel op, dat ze vijftig jaar mee kunnen. Spreker dankte de vele instanties, die er aan hebben medegewerkt, dat deze scholen binnen een jaar nadat de eerste stukken hierover van liet departement werden ontvangen, kun nen worden geopend. Speciaal de architect, ir. D. Th. Laurentius uit Voorburg, en de inspecteur L.O., de heer A, A. Leenhouts, bracht de heer van Oorschot hulde. Hij wenste ten slotte het hoofd, de heer De Vries en zijn staf geluk en verbond daaraan de wens dat dezedekindem hier zullen opvoeden tot goede bur gers van Nederland. Wethouder W. Poppe, die vervol gens het woord voerde herinnerde eveneens aan de periode van slechte behuizing, welke nu gelukkig tot het verleden behoort. Hij dankte speciaal de heer Leenhouts voor zijn mede werking om het scholenprobleem op te lossen. Het resultaat van de arbeid aan deze Finse scholen noemde spr. bijzonder aantrekkelijk en in deze wijk, omgeven door witte woningen, komt de school goed tot haar recht. Het is alsof hier „zwart op wit" staat, dat Vlissingen wil bouwen aan zijn sociale èn zijn geestelijke struc tuur Tenslotte sprak de wethouder het verlangen uit, dat het hoofd en zijn staf voor deze school inplaats van het niets zeggende school A een zin volle naam zullen weten te kiezen. DANK AAN HET GEMEENTE BESTUUR De heer Leenhouts, inspecteur L.O., prees de activiteit van het gemeente bestuur. en ook de goede zorgen, waar mede het steeds het onderwijs om ringt. Er zit een frisse geest in Vlis singen en spr. was dankbaar, dat in een getroffen gebied nog zoveel wordt ;epresteerd. Hij sprak de wens uit, lat de schoftl geen „wereldje op zich zelf" zal worden, maar een levend deel van de Nederlandse volksgemeen schap. Als voorzitter van de Ouderraad bracht dhr L. J. Goedbloed geluk wensen over, waarna de architect, de heer Laurentius dankte voor de on dervonden medewerking, speciaal van de verschillende gemeentelijke in stanties. Hij wenste het nieuwe „schip" een goede vaart toe. De heer J. Moll, waarnemend-directeur van gemeente werken, dankte de aannemersfirma Panagro voor de wijzen waarop cieze zich van haar taak heeft gekweten en voor de vlaggestok. welk zij aan de school heeft willen schenken. Wethouder M. A. van Poperlng herinnerde eveneens aan de moeilijk heden, welke opgelost moesten wor den, speciaal toen op een avond twee tien-tons wagens voor zijn deur stopten met de laconieke medede ling: „hier zijn we met de school". Namens Panagro dankte de heer Vree voor de ondervonden medewer king, waarna nog de heer G. Lam- mers als directeur van de Rijks H. B.S. en de heer A. C. de Baare na mens de Commissie van Toezicht op het L. O. gelukwensen over brach ten. TOESPRAAK VAN HET HOOFD DER SCHOOL Het hoofd van de school, de heer A. W. de Vries, memoreerde in zijn toespraak de toestand in de school aan de Bouwen Ewouetstraat, waar de energie van 600 kinderen In de meest letterlijke betekenis van het woord naar buiten uitbarstte. Spre ker geloofde dat de nervositeit, waarvan in 't verslag van de school- artsendienst sprake was hiervan mede het gevolg is geweest Het leerlin genaantal van School A is sedert spr komst in Vlissingen gestegen van 167 tot 240. Dit vond zijn oorzaak in de groei van Vlissingen maar wel licht getuigt de groei toch ook wel van het vertrouwen, dat men in de 2. „Nu zal ik U een van mijn wonderkun- sten vertonen!" zei de fakir en hij pakte 'n touw en gooide dat de lucht in. Vol van verbazing zag de maat, dat het touw recht in de lucht bleef staan, terwijl de fakir enige onver staanbare woorden prevelde „Maar... maar hoe kan dat?" prevelde de maat. „Een fakir bezit macht en wijsheid", verklaarde dc man. „Zolang als ik het wens zal dat touw in deze positie blijven staan, en bovendien kunt gij er gerust in klimmen. Indien gij aan mijne woorden twijfelt, raad ik U a an het te proberen!" „Zou ik heus niet vallen?" vroeg de maat. De fakir haalde minachtend zijn schouders op en de maat voelde dat hij een heel domme vraag gesteld had. Daarom trok hij de stoute schoe nen aan en liep op het touw af en begon er toen in te klimmen. Tot zijn grote verbazing bemerkte hij, dat er geen beweging in zat en dat hij rustig naar boven kon klimmen. „Een wonder," mompelde hij. „Een wonder! Niemand zal me geloven, wanneer ik 't vertel!" school stelt. Ten slotte sprak de heer de Vries de wens uit, dat hij in het nieuwe gebouw met zijn staf elke elcmfwijp shrdlu eiaoi fgeakw In September zelfs een leerkracht voor elke klasse in goede harmo nie voor de kinderen zal kunnen werken. Met een rondgang door het inder daad bijzonder keurig uitgevoerde gebouw eindigde deze officiële ope ningsplechtigheid. A.S. Maandagmor gen wordt de tweede Finse school aan het bestuur van de Neutrale Schoolvereniging overgedragen. ATHLETIEK Regionale wedslriiden te Vlissingen. De Vlissingse athletiekvereniging „De Zeeuwen" organiseert Zondag 19 Juni a.s. regionale atletiekwedstrij den op het Gemeentelijk Sportterrein te Vlissingen. Aan deze wedstrijden kunnen zowel dames, heren als juni oren deelnemen. Voor de heren wor den o.a. de nummers 100 en 3000 m. hardlopen verwerkt, terwijl als esta fettenummer de Zweedse (400-300- 200-100 m.) op het programma staat. De dames kunnen inschrijven op 100 m. en diverse technische nummers. Ook voor de junioren zijn aantrek kelijke nummers gekozen, o.a. voor de jongens A 800 m. en voor de jon gens B 600 m. hardlopen. In elke afdeling wordt tevens een estafette verwerkt. Internationale wedstrijden te Dublin. FANNY HAD WEER SUCCES. Tijdens de internationale atletiek wedstrijden welke Donderdagavond te Dublin werden gehouden, won Fanny BlankersKoen de 100 yards in 11,8 sec. Het was een handicap race die de Nederlandse athlete ge makkelijk won. In de finale, eveneens handicap, bedroeg haar tijd 11 sec. Fanny won eveneens de' 80 meter horden ditmaal in 12.2 sec De 440 yards horden heren werd gewonnen door Ault (V.S.) in 54.2 see. De 220 yards heren werd even eens een Amerikaanse overwinning. Dillard noteerde over deze afstand een tijd van 22 sec. De 3 mijl werd gewonnen door de Ier Barry in 13 min. 56.2 sec. Op deze afstand werd Lataster vijfde. Douglas (V.S.) won het verspringen met een sprong van 7.02 meter. Naaktgeboren werd der de met 6.58 en. HARTING WERD ZEVENDE. Op de eerste dag van de wedstrij den te Ierland startten van Royen en Harting op de mijlrace. Kees van Royen, die zich al spoedig een plaats in de kopgroep veroverd had, kreeg in de derde ronde een inzinking, waardoor hij de strijd moest staken. De Amerikaan Wilt ging als eerste over de eindstreep in de tijd van 4 min. 10,4 sec. Harting wist zich in de laatste ronde iets naar voren te werken en ging als zevende door de finish in de overigens goede tijd van 4 min. 20,4 sec. VOETBAL C.O.A.K. WON MET 27.0 Voor de zomeravond-competitie speelde het elftal van de C.O.A.K. Donderdagavond tegen de Supporters vereniging Middelburg. De C.OA.K.- mannen wonnen maar liefst met '27-0. WIELRENNEN Nederlandse ploeg voor de Ronde van Frankrijk. De Nederlandse ploeg voor de Ron de van Frankrijk is thans samenge steld uit de volgende zes renners (in alfabetische volgorde): De Hoog, de Korver, Lambrichs,Pauwels, de Rui ter en Sijen. Vier van deze namen waren reeds bekend. Hieraan werden toegevoegd de Korver en Pauwels. Als reserve werden aangewezen: Al- bert van Schendel en Bob Vrancken. Vlissingen "VLISSINGEN.DE ZEEUWEN TEN BATE VAN HET SCARBOROUGH.BEZOEK De voetbalvereniging Vlissingen bereidt zich nu reeds voor op het a.s. seizoen. Dit moge blijken uit het feit, dat de elftal-commissie voor de wedstrijd, welke hedenavond op het terrein aan de Bosweg tegen „De Zeeuwen" wordt gespeeld, enige nieuwe spelers heeft opgesteld. Overigens betekent deze wedstrijd ook de inzet voor het a.s. bezoek van de sportvrienden uit Scarbo rough. Deze komen van 20 tot 30 Augustus naar Vlissingen. Ditmaal behoeven zij ook niet over Rotter dam te reizen,; maar zal de My. „Zeeland" het gezelschap direct in Vlissingen aan de wal brengen. De baten van de wedstrijd van hedenavond zijn bestemd voor de kas van de Scarborough-commissie. OPENBARE LEESZAAL VLISSINGEN. In de maand Mei werden uitgeleend 3322 Ned. romans, 112 romans in vreem de talen, 555 studieboeken en 355 kin derboeken (totaal 2344). De tijdschriften en krantenzaal werd bezocht door 265 mannen en 34 vrouwen; de jeugdleeszaal door 95 jongens en 66 meisjes. OUDEN VAN DAGEN OP STAP Vrijdagmiddag maakten de ouden van dagen uit Vlissingen een uitstapje rond Walcheren. Om ongeveer 2 uur vertrok men uit Vlissingen. nadat eerst enkele oudjes uit het rusthuis aan de Helle baardierstraat opgehaald waren. Via „Der Boeden", waar ook nog enkele passa giers instapten, kon de reis beginnen. In Domburg werd gepauseerd en wer den allen in de gelegenheid gesteld een verversing te gebruiken. Het prachtige weer en de prettige stemming hebben er zeker toe bijgedragen, dat dit uitstapje, georganiseerd door de U.V.V., een succes geworden is. MUZIKALE HULDE. Vanmiddag om 3 uur brengt de Har monie „Ons Genoegen" te Vlissingen een hulde aan haar directeur, de heer P. de Rooy. in verband met het succes op het bondsconcours te Oostkapelle. Tevens brengt „Ons Genoegen" een serenade aan de uit Indonesië gerepatrieerde militai ren. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: zwarte da- mesportemonnaie, gummi-bal. ceintuur, muziekstuk, sleutels met etui. glacé handschoen, kinderschoentje, broche, da mesrijwiel, kinderportemonnaie en di verse sleutels. Inlichtingen zijn te bekomen betreffen de de adressen van hen, die de navol gende voorwerpen hebben gevonden en aan huis in bewaring hebben genomen: kinderportemonnaie, lipssleutel, kinder schoentje, damesportemonnaie met in houd, vulpotlood, bruine portemonnaie met inhoud, hoofddoekje, gouden ring met monogram, blauwe sjaal, grijze por temonnaie met inhoud, 1 paar kousen, haarlint, damesvest, manteltje, slipover, stropdas, alpinomuts. Middelburg GEITENKEURING. Vrijdagavond werd op het Molenwater te Middelburg een geitenkeuring gehouden. De aanvoer bedroeg 33 geiten en 12 lam meren. In de afdeling lammeren kreeg de eigenaar J. Polderman de eerste prijs; 2 C. F. Koppe; 3 J. Vendeviele. Éénjarige melkgeiten 4 stuks: 1 A. Dobbelaar. 2 W. Kroon. Twee-jarige geiten, 4 stuks: 1 G. Da- vidse (de bekroonde geit krijgt de titel kampioene van Middelburg en wordt op genomen in het provinciaal stamboek): 2 J. Gabriëlse; 3 P. C. Jansen; 4 J. Polder man: 5 J. A. Bakker. Oudere geiten. 8 stuks: 1 P. C. Janssen (de geit is opgenomen in het prov. stam boek): 2 J. Polderman; 3 J. A. Bakker; 4 G. Davidse. BEKERVLUCHT ZEELANDIA. De Postduivenvereniging „Zeelandiaf te Middelburg hield haar jaarlijkse be- kervlucht met oude duiven van Orleans uit. De beker werd dit jaar gewonnen door P. J. Davidse. De eerste 10 prys- winners waren: le J. P. Davidse, 2 en 9: A. Hooftman, 3 en 8: P. van Sabben 4; W. J. Adriaansens, 5 en 6: J. de Buck 7; G. Verburg en 10 G. de Blaeij. .Marktberichten EIERVEILING WALCHEREN. Periode 6—11 Juni 1949. Eieren: Sortering I: Minimumprijs voor pluimveehouders 2.08 per kg; vuil- schaligen 2 cent minder per ei; winkel prijs per 100 stuks f 17.50 voor klasse 0; f 17.voor klasse I;/f 16.voor klasse II enz. VISMIJN TE VLISSINGEN. Veiling op Vrijdag 10 Juni 1949. Exportgarnalen 430 kg.: 1.011.16; Schar 935 kg.: 15—35; Bot 1063 kg.: 0.07 —0.14; Schol 164 kg.: 13—26: Tong 66 kg.: 901,20: Kleine tong 241 kg.: 25—35: Rog 17 kg: 11. VISMIJN VEERE. 725 kg. exportgarnalen 76118: 101 kg. rog 10: 5 kg. gr. tong 80; 13 kg. bot 12; 30 kg. kl. tong 8; 60 kg. schar 8. DOKTOREN. Te Middelburg zal voor spoedge vallen te bereiken zijn dr. Peeck, arts, Langeviele 49, fel. 2637; te Vlissmigen dr. H. C. A. Det- mar, arts, Badhuisstraat 25, tel. teKoudekerke, .Westltapelle en Zoutelande de heer L. Sloos. arts, Koudekerke, tel. K 1185-231; te Veere, Serooskerke en Oost kapelle, dr. Reijnders Schilt, arts te Serooskerke, tel. K 1189-212. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek Van Pien- broek, Markt 69, tel. 2134. Vlissingen: Apotheek Van Ocken- burg, Walstraat, tel. 2010. WALCHEREN Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 en 6 dhr. Matse, 2.30 ds. v. Voorst Vader; Biggekerke 10 en 2 dienst; Gapinge 2 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. Winterswijk; Klevers- kerke 2.30 ds. Otte; Meliskerke 10 en 2.30 dhr. Barnard; Middelburg Oost- kerk 10 ds. Smits (H.D.), 7 ds. Don; Concertzaal 10 ds. Don; Engelse kerk ds. de Vries; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pynacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9.30 cn 7 ds. FILMS VAN DE WEEK Sarabande voor Könlngsmark. „Gekroonde slaven" (Saraband for dead lovers) met Stewart Granger, Joan Greenwood, Franchise Rosay en Flora Robson; regie: Basil Dearden. Schrijver dezes had destyds de gelegen heid aanwezig te zyn by opnamen van deze grootsopgezette. historische film in kleuren en na een blik in de keuken ge worpen te hebben, wilde hij ook wel eens het daar klaar gestoomde gerecht proeven. Eerhjk gezegd smaakte het een klein beetje flauw. Bittere critiek hoeft men op deze film niet uit te oefenen, want hy is goed gespeeld en geregisseerd, goed verzorgd en in de historische dé tails zeer volledig, maar toch kan men zich niet ana de indruk onttrekken, dat van de liefdesaffaire tussen de ongeluk kige prinses Sophie Dorothea en de avonturier Koeningsmark aan het Hof van Hannover méér te maken was ge weest. Echter: de film is interessant ge noeg om te gaan zien en sommige scènes, zoals de kleurige kermis in het pittores ke Hannover van de 17e eeuw, zijn voor treffelijk. (Alhambra, Vlissingen). „Warschau Concerto" (Dangerous Moonlight) met Anton Walbrook, Sally Gray, Derrick de Marney, Cecil Parker en Percy Parsons; regie: Desmond Hurst. Nóg een boeiende speelfilm, gemaakt door een regisseur met groot talent: Brian Desmond Hurst, die ons de onver getelijke „Slag om Arnhem" gaf. De film is afgestemd op de oorlog en handelt over een Poolse pianist, die zyn vader land kan dienen door concerten te geven én door als vlieger de vyand te bestoken en het laatste kiest. De film ontleent zijn Hollandse titel aan het bekende concert- werk. dat men hierin krygt te horen. (Electro. Middelburg). „Sofia" met Gene Raymond en Sigrid Guric; regie: John Bernhardt. Een spannende amusementsfibfi, die in een exotische omgeving speelt en vele schokkende avonturen weergeeft, zodat het succs tevoren reeds is verzekerd. Het deed ons genoegen de kostelijke speler Mischa Auer weer eens terug te zien. De kleuren zyn opgenomen volgens het Ci- necolor-procéde, dat o.i. niet zo voldoet als Technicolor en Agfacolor, (Schouw burg. Middelburg). „Huis met de geheime kamer" (Who killed Aunt Maggy) met John Huhberd, Wendy Barrie en Edgar Kennedy; regie: Arthur Lubin. Een detectivefilm met een flinke dosis sensatie en een portie griezeligheid, ter- wyl een bange neger voor de komische noot zorgt. Vooraf brngen de „3 Muske tiers van het Wilde Westen" orde op „het eiland der verschrikking", dat in de Ca- raïbische Zee ligt. (Luxor, Vlissingen). Breukelman; Ritthem 10 ds. Enker, 2.30 ds. Breukelman; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Keijzer; Veere 11.15 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 prof. dr. van Niftrik, 5 ds. Spijker boer; Engelse kerk 9.30 jeugdkerk; Havendorp 10 ds. Hartjes: Vrouwen polder 10 ds. de Boer; Westkapelle ".30 en 2.30 ds. Vrijlandt; Zoutelande ..30 en 2.30 ds. Wagener. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuizen: Domburg; dienst 3 ds. Scheele; Gapinge 9.30 en 2 ds. Knoppers; Grijpskerke 10 en 2.30 cand. Couvée; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 leesd. 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofplein kerk) 9.30 dr. Oussoren, 2.30 ds. van Til; (Noörderkerk) 9.30 ds. van Til 5.30 dr. Oussoren; Oost en West-Souburg 9.30 en 7 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Deenik; Serooskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Heida; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Tas; Westkapelle 9.30 ds, Scheele 2.30 ds. v. d. Berg Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6 ds. de Wit; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlis- gen 9.30, 2 en 6 leesd.; Westkapel le 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 10 en 3 leesd.: Vlissingen 9.30 en 5 leesd.; Ver. Vrijz. Herv.: Middelburg 10 ds. Metz (H.A.): Vlissingen geen dienst Evang. Luth. Gem.: Middelburg 7 ds. van Empel; Vlissingen 10 ds. van Empel. Doopsgezinde Gem.: Vlissingen 10 ds. ae Boer (jeugddienst) Herst. Apost. Zendingsg.: Vlissingen Bakkersgang 10 en 2.30 dienst; Vlis singen Singel 9.30 en 4 dienst. VLISSINGENBRESKENS. De moeilijkheden met de „Konin gin Juliana" op Tweede Pinksterdag hebben enige lezers naar de pen doen grijpen. Een oud-Bressiaandeiy die te genwoordig in Dordrecht woont, vraagt in de eerste plaats maatrege len te nemen tegen hen, die „voor de lol" maar wat heen en weer varen daarmede de dienst hinderen. Maar daarnaast stelt hij toch de vraag, waarom de directie geen maat regelen neemt om op dergelijke druk ke dagen het vervoer op te vangen. Dat doen toch alle vervoersonderne mingen! Hij wijst er op, dat er twee boten in de haven lagen. (De vraag blijft echter of er voor deze boten ook voldoende bemanning beschik baar is. (Red.) Verschillende vroeger getroffen maatregelen noemt de inzender in- droevig. zoals het afsluiten van eerste klasse kajuiten, het niet roken aan boord (wat in elk vliegtuig wèl mag) en het feit, dat de laatste boot om 9 uur reeds uit Vlissingen vertrekt. Ten slotte vraagt deze oud-Bressi- aander zich af waarom een uitermate gecompliceerde dienstregeling als die der Spoorwegen tot in de perfectie wordt uitgevoerd tot ver na midder nacht en dat het „heen en weertje" VlissingenBreskens op de eerste de beste drukke dag al de kluts kwijt raakt en per sé om 9 uur naar bed moet. Een andere inzender is nog steeds inwoners van Breskens. Ook hij meent, dat de leiding van het bedrijf van de Prov. Stoombootdiensten maatregelen behoort te nemen en hij gelooft, aat de tekortkomingen dan ook meer aan de leiding dan aan het materiaal liggen. In elk geval lag de „Koningin Wilhelmina" op Tweede Pinksterdag rustig in do Vlissingse haven. Deze inzender meent, dat het tijd wordt, dat indien Ged. Staten niet tijdig ingrijpen, de leden van de Provinciale Staten zich op dit punt maar eens nader moeten oriënteren. Hij voorspelt, dat het in Juli en Augustus, wanneer langs de Belgische kust het badseizoen volop aan de gang is, nog wel eens vaker „mis" zal lopen, speciaal ook op de Dinsda gen en Donderdagen, wanneer het markt is in Goes en Middelburg, en op mooie Zondagen dank zij de dan beperkte dienstregeling. (Wij menen hieraan nog te moeten toevoegen, dat vóór alles het publiek moet meewerken. Er mag geen sprake zijn van doelloos heen en weer varen en beschadigingen als met Pinksteren zijn voorgekomen zijn zeker niet te dulden. Bovendien: wanneer het per soneel op al deze dingen moet gaan letten, komt het tijd te kort om de dienst zelf vlot te laten fuctionneren. Red.) HET BEZOEK VAN DE GOUDEN KOETS. Een lezer uit Hansweert is teleur gesteld over het oponthoud, dat de „Mawa" met Gouden Koets aan boord in Hansweert heeft gehad, d.w.z. over het feit, dat de bevolking tijdens het oponthoud in de sluis geen gelegen heid werd geboden aan boord een kijkje te nemen. Dit werd nl. uitslui tend toegestaan aan geüniformeerden, maar burgers werden geweerd. Op het verzoek van het bestuur van de Oranjevereniging om school kinderen in de gelegenheid te stellen zonder verdere reiskosten dc Gouden Koets in Hansweert te bezichtigen, werd nooit antwoord ontvangen. En toch werd geruime tijd van te voren gevraagd het schip hiertoe slechts enige uren in Hansweert te laten lig gen. Scheepvaartberichten. Gepasseerd n. Antwerpen, 9 Juni: Hondsbosch v. Zweden: Bornrif v. Im- mingham: Averdyk v. New-York; Aalsum v. Marseille; Diana v. Huil; 10 Juni: Nas- sauhaven v. Rotterdam: Heemskerk v. Hamburg; Aldo v. Goole. Gepasseerd v. Antwerpen, 9 Juni: Da- Jerdyk n. Londen; Wiebe n. Rotterdam v. Gent; Stentor n. Amsterdam; 10 Juni: Dinkel n. Ostende; Cornelia B n. Malmo; Gordias n. Amsterdam. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË. Naar Indonesië; Kamerlingh Onnes, Rot terdamJava, 9 Juni te Port Said; Zui derkruis. RotterdamJava. 9 Juni Malta gepasseerd. Van Indonesië: Kedoe, JavaRotter dam, 8 Juni Perim gepasseerd: Willem Ruys. Batavia—Rotterdam, 10 Juni van Port Said. .Amsterdamse Beurs 9 Juni 10 Juni 100 97% 105% 98% 97% 97% 105% 97% 98% 983,4 803,4 101% 95',' 98 1083,4 153% 165% 254',4 268% 229% Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Jnvesteringseert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmy. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. My. Amsterdam Rubber H.A. Lyn Kon. Paketvaart Ned. Schcepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. My. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia My. Deli My. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania Nieuws dat van enige invloed kon zyn op het koersverloop aan de effectenbeurs was Vrijdag niet aanwezig en ook van enige publieke belangstelling sprake. Voeg hierbij de betr< ringe activiteit van de beroepshandelaren en het marktbeeld was Vrijdag als ge volg van deze factoren volkomen kleur loos. De koersen hadden door het gebrek aan affaire eerder een neiging tot dalen, doch grote verschillen kwamen niet voor. Ook de staatsfondsenmarkt, die in tegen stelling met de andere hoeken, de laat ste dagen zeer goed gedisponeerd was, kwam in reactie. Voor dc voornaamste soorten moesten fractionelc vérliezen wor den geregistreerd. 145% 158% 149 158% 149% 127% 26% 75% 132% 145% 146% 26'/ 32 V. 7% ZONDAG. Het Omroeporkest heeft vanmiddag als gast de Ierse zanger Robert Irwin. Hij is solist in de cantate „Ich habe genug" van Johann Sebastian Bach. Het orkest voert verder uit het Con certo in D van Carl Philipp Em. Bach. Het geheel staat onder leiding vai An dre Rieu (H. II 14.40). Rutger Schoute bespreekt in de ru briek Men vraagt.... en wij draalen de Symphonie in Es groot van Wolfgang Amadeus Mozart. (H. I 9.15). Hilversum I: 8, 12. 18. 20 en 23 Nieuws: .40 Nederlandse volksliederen: 9.15 Men vraagten wij draaien; 10.50 De jonge Flierefluiters; 11.15 Een kleinkunstprogr. van drie kwartier zang, voordracht en muziek: 13.25 reportage van de voetbal- wedstryd Denemarken—Nederland; 16 Maria Zambra en haar Zuid-Ameri kaans orkest; 16.30 Wekelykse sportre- vue; 17 Accordeonorkest; 17.20 Arbeiders- zangver.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20.15 Waltztime: 20.45 De laatste dagen van Pompei, hoorspel; 21.20 Het Omroepor kest o.l.v. Hugo de Groot; 22.05 Hersen gymnastiek; 22.35 Willem Andriessen en Paul Niessing, piano: 23.15 Lew White aan het orgel, met viool, harp en koor zang. Hilversum II: 8. 9,30, 13. 19.30 cn 23 Nieuws; 8.30 Hoogmis te Warmond; 9.45 Hollands Strijkorkest o.l.v. Gerbrand Schürmann; 10.30 Kerkdienst uit Haar lem (Ds. J. v. d. Graaf, Ned. Herv.); 11.30 Gedeelten uit de 3e deel der „Clavierü- bung" van J. S. Bach; 12.40 Amusements orkest: 14 Pianorecital door Cor van Bo ven; 14.40 Het Omroepkamerorkest o.l.v. André Rieu; 15.40 Albert de Klerk op 't orgel van de Duif kerk te Amsterdam; 17 Kerkdienst van de Geref. Kerk te Haar lem; 18.30 Arnhemse Orkestvereniging o. l.v. Leo Pappenheim; 18.30 Geestelyke koorwerken; 19.50 In 't Boeckhuys; 20.12 Uit en thuis; 23.15 Avondconcert. Brussel-Vlaams (322 M.): 8, 9, 13. 19. 22 en 23 Nieuws; 12,10 Vlaamse liederen: 13.15 Lichte gram, muziek; 13.30 Voor dc soldaten; 15.30 Solistenconcert; 19.30 Bont Zondagavondprogramma. Brussel-Frans (484 M.): 7. 8. 13. 19.45. 22. 22.55 en 23.55 Nieuws; 11.30 Castno- progr.; 13.10 Licht verzoekprogr.; 20 Omroepork. Engeland-Home Service (343 M.): 8. 13, 18. 21 en 23 Nieuws: 16.30 Boyd Neel en aijn strykorkest: 19 Radiofeuilleton: 20.15 BBC Theater Orkest: 21.20 Hoorspel. Engeland-Light Program (1500 en 262 M.): 9. 22 en 23.56 Nieuws; 14 Voor de vrouw; 18.35 Community-singing; 19.30 Verzoekprogr.; 21.30 Gevar. concert. MAANDAG. Vanavond geeft Hilversum I aan sluiting met de Grosser Musikverein- saal te Wenen, waar een Johann Strauss concert wordt gegeven ter ge legenheid van de Johann Straussfeest- week. Uitvoerenden: Het grote orkest van de Oostenrykse Omroep, onder leiding van Max Schönherr met me dewerking van solisten van de Ween- se Staatsopera, te weten Irmgard See- fried. sopraan, Lorna Sidney, alt en Anton Dermota. tenor, (H. I 20.10). Het Radio Philharmonisch Orkest onder leiding van Albert van RaaltC speelt van J. Chr. Bach de beken«t Sinfonia in Bes en het Concert voor clarinet en orkest in A van Mozart. (H I 21.10). Hilversum I: 7, 8. 13. 18. 20 en 23 Nieuws; 8.40 Orgelspel door Johan Jong; 9 Kamermuziekconcert: 10.30 Voor de vrouw: 11.20 Jonge Nederl. kunstenaars; 12.30 Het Squire Celeste Octet; 13.20 Ma- lando en zijn tango-rumba orkest: 14 Kamermuziek; 16.55 Victor Light Opera Company; 17.30 Planoduo Joop de Leur en Tonny Schifferstein; 18.30 Ned. Stryd- kr.; 19.30 Klein Vrouwenkoor Vox Jubi- lans; 20.10 Aansluiting m. de „Grosser Musikverelnsaal" te Wenen; 21.10 Volks concert door het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Albert van Kaalte; 22.25 Actuele kanttekeningen van en door Wil ly van Hemert. Hilversum II: 7. 8. 13. 19, 20 en 23 Nieuws; 8.40 Busch-kwartet; 9.45 Symph.- orkest o.l.v. Arturo Toscanini; 11 Lon- dens Philh. Orkest; 11.20 Van oude ca nieuwe schryvers; 12.10 Promenadeor kest; 13.15 Populaire marsen en walsen; 14 Schoolradio; 15.30 Pianorecital door Johan Otten: 18.30 Populaire orgelbespe ling uit het Concertgebouw te Amster- Mas Bakker; 22 Hollands strijkorkest. Brussel-Vlaams (322 M-): 7, 8. 9. 13. 17.05. 19. 22 en 22.55 Nieuws; 13.15 Casino- progtv. 18.25 Boekbespreking; 20 Oude Poolse muziek; 21.15 Pianoduo. Brussel-Frans (484 M.): 7, 8, 13, 19.45, 20 en 22.55 Nieuws; 14 Werken van Mous- sorgski: 18 Voor de soldaten; 19 Waalse componisten. Engeland-Home Service (343 M.): 7. 8, 13. 18. 21 en 23 Nieuws; 12.25 Gevar. pro- gr.; 19 RadiofeuilJeton; 21.20 Hoorspel. Engeland-Light Program (1500 en 262 M.): 9. 19. 22 en 23.56 Nieuws; 14 Voor de 18.35 Community-singing: 20.30 12 Juni: Zon: Maan: 13 Juni: Zon: Maan: ZON EN MAAN. Op 4.20 Op 23.22 Op 4.20 Op 23.57 Vlissingen Hansweert 13 Juni Vlissingen Hansweert HOOG WATER u.+NAP u.+NAP 2.34 3.49 3.24 4.39 2.13 2.35 2.09 2.30 14.57 16.13 15.44 16.57 2.12 2.33 1.99 2.21 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 8.49 2.17 21.20 2.27 19.09 2.51 22.38 2.61 9.37 10.55 2.10 2.44 22.06 23.24 2.27 2.62

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5