KAPPIE S.V.V.: 1 jaar eerste klasser en toch reeds landskampioen VOORTING SLOEG TIENSTRA NA SPANNENDE EINDSPRINT GESLAAGD CONCOURS-HIPPIQUE TE IJZENDIJKE GESLAAGD CONCOURS VAN R1JVERENIGINGEN TE AXEL KLANKEN u.t de AETHER DINSDAG 7 JUNI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Heerenveen werd in aantrekkelijke wedstrijd met 3-1 verslagen N.O.A.D. verloor van B.V.V. en A.G.O.V.V. Door een 3I overwinning op üeerenvecn heeft SW Zaterdagavond in *t Feyenoordstadion te Rotterdam het kampioenschap van Nederland voor het seizoen 19481949 behaald. Een werkelijk prachtige prestatie van deze club. die eerst vorig jaar naar de eerste klas promoveerde en reeds in het eerste jaar afdelingskampioen en kampioen van Nederland werd. Heerenveen en BW, die ook ernstige candidatcn voor deze titel wa ren, zullen het volgend jaar nog maar eens moeten proberen. Heerenveen, dat vorige week nog een eervolle tweede plaats innam, zag zich nu, door dat BW èn AGOVV van Noad wonnen, naar de vierde plaats' verwezen. SW—HEERENVEEN. De Friese doelman heeft geen ge lukkige wedstrijd gespeeld. Bij de twee doelpunten die SW voor de rust scoorde ging hij niet geheel vrij uit. Het was overigens een wedstrijd met wisselende kansen en het over wicht was nu eens sterk aan de ene, dan weer aan de andere zijde. De Friezen speelden een open spelletje en de Schiedammers, vooral in de eer ste helft, kort overrompelend samen spel. Het laatste deel van de wed strijd, toen het Friese tegenpunt weer teniet was gedaan door een derde Schiedams doelpunt geloofden de Heerenveners zelfs niet meer aan een gunstig resultaat, wat uit hun spel te zien was. De rust ging in met 20 voorsprong voor SW. Hoewel de voorhoede van Heerenveen dikwijls uiterst gevaarlijk werd door prachtig open spel, kon zij geen doelpunten maken. De tweede helft werd ingezet met felle aanvallen van de Heerenveners, die nu alles op alles gingen zetten en prachtig samenspeelden. Hun op vallend goed open spel werd na tien minuten beloond toen Brandsma een tegenpunt scoorde. Dit doelpunt gaf de Friezen moed en zij bleven voor lopig een vrij sterke druk uitoefenen, maar al spoedig ging SW haar zelf vertrouwen terugwinnen en Köne- mann scoorde het derde doelpunt. Hoewel er zich voor beide doelen nog verscheidene hachelijke momen ten voordeden, kwam er in de stand geen verandering meer. Na het eind signaal zorgden politie en stadion knechts er voor, dat geen bestorming van het veld mogelijk was. De Schie dammers werden midden op het veld Zeeuws elftal klopte Rotterdam met 4-2. In een forse maar uiterst sportieve kamp heeft het Zeeuwse voetbalelf tal 2e Pinksterdag in Goes een ver diende 42 overwinning behaald op het vertegenwoordigende tweede klasse-elftal van Rotterdam. Dë talrijke toeschouwers hebben vooral na de rust van goed spel kun nen genieten hoewel het een grote tegenvaller was det de internationaal Terlouw niet van dé partij was. Hij werd vervangen door de Boer. Er wa ren trouwens meerdere wijzigingen in de Rotterdamse ploeg. Zo waren van de Gaag en Smit als achterspe- lers vervangen door van Til en Van Berkel, terwijl Vermeer van Excel sior was vervangen door Boere. Dit Rotterdamse elftal liet geen grootse indruk achter en de Zeeuwen waren stuk voor stuk aan hun tegenstanders gewaagd. Zonder de anderen tekort te doen, mogen wij de keuze van de Zeeuws-Vlamingen in dit elftal toe juichen. Van Hijfte van IJzendijke vormde met Jongepier van Middel burg en Dellebeke van R.C.S. in het doel, een prima achterhoede. In de halflinie was Pijcke van Hoofdplaat prima in vorm. Hij werd goed bijge staan door Hubregtse en Lindenberg. Van der Schraaf en Carol vormden een prima rechtervleugel wat aan de andere zijde gezegd kan worden van Poucke van IJzendijke en van Waes van Terneuzen. De Smit was als aan valsleider ruim voldoende en is een stevige doorzetter. Met rust was de stand 10 door de Smit. Na de rust brachten Poucke en Carol de stand op 30. Scherpenhuizen en la Haye brachten de stand op 32, waarna de Smit er 42 van maakte. Zeeuwsch Vlaanderen won van Bevelands-Walcherse combinatie. De Zaterdag in Terneuzen gespeelde wedstrijd tussen een combinatie van Wal cheren en Zuid-Beveland en een elftal uit Zeeuwsch-Vlaanderen stond op slecht peil. Er zat weinig perspectief in beide elftallen en vrijwel alle spelers bleven beneden de maat. Zeeuwsch-Vlaanderen kon een fortuinlijke zege behalen, dank zij fout in Z.B.W.-verdediging. Tech nisch en tactisch waren zij verre de min deren hoewel gezegd mag worden dat zij dit gemis goed maakten met fanatiek spel en enthousiasme. Uitblinkers waren bij hun niet aanwezig hoewel de jeugdige de Waes van Terneuzen blijk gaf over goede capaciteiten te beschikken. By Walcheren-BeveJand was Hubregtse als r-bach zwak en heeft beide doelpun ten op zijn naam staan. Toen hij in de tweede helft op de spilplaats terecht kwam ging het wat beter terwijl ook een omzetting in de voorhoede van W.-Z. B., die o.a. van de Schraaf op de rechter vleugel bracht, verbetering betekende. De resterendetijd was toen echter tekort om de 21 achterstand nog teniet te doen. Van Waes gaf Vlaanderen de lei ding. waarna de Smit tegen scoorde. De Nijs maakte er 21 voor Vlaanderen van. De wedstrijd ging als een nachtkaars uit. Zaterdagavond werden de wedstrijden van het voetbaltournooi georganiseerd door de Vlissingse Politiesportvereniging op een terrein aan de Keersluis voortge zet. He telftal van de Spoorwegen wist een 4—3 zege te behalen op Glashandel Prins, terwijl het Loodswezen het ook nu weer niet kon bolwerken en met 5—1 verioor van Sportkr. Gem. Vlissingen. Frankrijk Zwitserland 4 2. De landenwedstrijd tussen Frankrijk en Zwitserland is gewonnen door het Fran se elftal, dat met 4—2 won. nadat de rust met een 20 voorsprong was inge gaan. Dit is de eerste overwinning van het Franse nationale elftal in dit sei- soen. met talrijke bloemstukken en spee ches gehuldigd. DE ANDERE KAMPIOENSWEDSTRIJDEN Zaterdag werd de wedstrijd NOAD BW te Tilburg gespeeld. In de laatste thuiswedstrijd van NOAD in de kampioenscompetitie is zeker het beste voetbal gegeven, zowel van de zijde der thuisclub als van de zijde van BW, De gasten verdienden echter de 21 overwinning volkomen. Op 2e Pinksterdag speelde AGOVV haar laatste wedstrijd, nl. tegen NOAD. De Apeldoorners hebben de competitie goed afgesloten: de Til- burgers kregen een 30 nederlaag te incasseren. Door deze overwinning neemt AGOW^le derde plaats in op de ranglijst van de landscompetitie. De eindstand is als volgt: SW BW AGOVV Heerenveen VSV NOAD 10 6 3 1 15 20—13 10 5 3 1 13 15—10 10 4 3 3 11 14— 8 10 5 1 4 11 28—21 10 4 0 6 8 16—18 10 0 2 8 2 5—28 ATHLETIEK Rootsaeri vestigt nieuw jeugdrecord op 1500 m. In het gemeentelijk sportpark te Zwolle werden op 2c Pinksterdag na tionale athletiekwedstrUden gehouden, waaraan o.m. Fanny BlankersKoen en Wfm Slükhuis deelnamen. Op de 1500 m. heren junioren kwam de Zeeuw Rootsaert van „de Gazellen" uit en won deze afstand in 4 min. 15.8 sec., wat een nieuw Nederlands jeugdrecord op deze afstand is. Fanny won de 100 m. gemakkelijk in de tijd van 11.7 sec., voor Grc de Jongh, die cr 12.8 sec. over deed. Slijkhuis noteerde op de 5000 m. een tijd van 15 min, 34.4 sec. Internationale wedstrijden te Londen. HARTING HAD GEEN SUCCES. Niet minder dan 40.000 athleten waren op Tweede Pinksterdag naar het White Cit: Stadion te Londen gekomen om daar de belangrijke internationale athle- tiekwedstrijden tussen vertegenwoordi gers van zes verschillende landen by te wonen. Een grote teleurstelling voor het publiek was de mededeling, dat Slijkhuis niet zou starten. Het eerste nummer, de mijl, werd ge wonnen door Marcel Hansennc in de tijd van 4 minuten 9.8 sec. Op de tweede plaats e ieddgidne;dglj oana .rRg-gé5M plaats eindigde de Amerikaan Wilt met 0.9 sec. verschil op de winnaar. De Ne derlander van Royen eindigde als vijfde in 4 minuten 15.2 sec. De 100 yards werd gewonnen door de Amerikaan Dwyer in 10 sec. Klein (Ne derland), werd derde in de tyd van 10.3 Op de 440 yerds horden zegevierde de Amerikaan Dick.Ault in de tijd van 53.7 sec., hetgeen een nieuw Brits record be tekende De Nederlander Bakels werd zes- Ronde van Vlissingen Zeeuwse cracks hadden pech Het was Zaterdagmiddag een grote drukte in Vlissingen. Duizenden belangstellenden hadden zich langshet parcours geschaard om de ie ronde van Vlissingen voor Nieuwelingen to zien, die over een afstand van 65 km., verdeeld in 25 ronden, ging en georganiseerd was door de wielerclub „Scheldemond" en die dank zü de prima organisatie 'n groot succes geworden is. De Zeeuwse renners hebben geen leidende rol kunnen spelen, hoewel verschillenden zich kranig geweerd heb ben. Reeds na het startschot, dat door burgemeester B. Kolff gelost werd, trokken twee renners er tussen uit. 't Waren Voorting uit Haarlem, een broer van de bekende Arte Voorting en Tienstra uit Halfweg. Cfeleldelijk wisten vij hun voorsprong te vergroten en na een schitterende eindsprint ging Voorting tenslotte als eerste door de finish. Op de Boulevard hebben de renners het zwaar te verduren gehad. Ze moesten optornen tegen een harde Zuid-Westen wind cn ondervonden veel last wan het opwaaiende zand. De voorzitter van „Scheldemond", de heer C. v. d. Linde, hield eerst een korte toespraak, waarbij hij de heer J. Heuckelom, Provinciaal consul van de wielrijdersunie. feli citeerde met het feit, dat hij 25 jaar aan de wielersport in Zeeland verbonden is. Namens ..Schelde mond" overhandgide hij hem een geschenk. Hierna loste burgemees ter Kolff het startschot en zette het peloton zich in beweging. Reeds bij het' Ingaan van de tweede ron de hadden Voorting en Tienstra de leiding genomen, terwijl een pe loton. bestaande uit ongeveer 8 renners, op ongeveer 40 meter volg de. Tot onze verbazing bevonden zich noch Vaarzon Morel, noch Bo gaard. de Zeeuwse cracks zich in deze groep. Later bleek, dat zij reeds in de eerste ronde pech had den gekregen en van flets hadden moeten verwisselen. De traditionele pech van Vaarzon Morel liet dus ook dit keer niet lang op zich wachten! Premie's. Door verschillende particulieren, verenigingen en ondernemingen waren premie's uitgeloofd, waar door spannende tussensprints ont stonden. Er waren enkele renners, die zich een meester in de sprint toonden en verscheidene premie's in de wacht sleepten. Zo won de Waal uit Groenendijk bv. 4 pre mie's, Borghstein uit Axel een paar en de winnaar Voorting, sleepte vele premie's in de wacht. Er waren niet veel renners die getracht hebben er tussen uit te gaan. Er stond een te harde wind om tot goede individuele prestaties te kunnen komen en daarom zoch ten de renners steeds eikaars ge zelschap en werden er kleine groep jes gevormd. Het geeburde natuur lijk wel, dat een renner er tussen uit ging om de sprong naar een an dere groep te wagen. De situatie in dè kopgroep was inmiddels niet fewijzigd, alleen hadden zich en- iele renners bij deze groep aange sloten. wat overigens voor de lei ders geen gevaar opleverde, óm dat deze renners reeds gedubbeld waren. De Zeeuwse renners. Theo Bogaard, die zoals reeds rezegd, is de eerste ronde van iets had moeten verwisselen, had daardoor een flinke achterstand opgejopen en hoewel er voor hem geen' kans meer was zich nog bij één van de eerste pelotons te voe gen, hield hy dapper vol. Hij reed een goede wedstryd en is beslist een renner van wie we nog wél eens meer zullen horen. Ook Vaarzon Morel, die met pech te kampen had, reed een goede wedstrijd wat eveneens het geval was met Huizen uit Ovezande, die als eerste Zeeuw de eindstreep pas seerde en de Waal uit Groenendijk. Do eindsprint. De twee koplopers wisten hun voorsprong tot de laatste ronde te behouden en verloren elkaar geen ogenblik uit het oo?. Wiel aan wiel hadden zij het hele parcours ge reden en het was bij het ingaan van de laatste ronde nog steeds een open vraag, wie winnaar zou worden. Maar in een schitterende eind sprint. waarbij de eerste paar hon derd metei- nek aan nek gingen, vist Voorting zijn tegenstander te kloppen en als eerste over de eind streep te gaan. Onder luide toe juichingen reed hij zijn ererondje. De prijsuitreiking. De pryzen werden met een toe passelijk woord van de heer Heu ckelom in .Royal" uitgereikt. De uitslag is als volgt: 1. A. Voorting, Haarlem; 2. J. Thienstra, Halfweg; 3. A Ha- ze winkel (Gr.); 4. A. Gukers, Den Haag; 5. A. J. Brasperinix, Zun- dert; 6. F. Cornelisse, Halfweg; 7. W. Huizen, Ovenzande (eerste Zeeuw)-; 8. W. Verhoeven. Over- schie; 9. H. Kardux, Steenbergen; 10. J. Vlamings, Steenbergen en 11. E. de Waal, Groenendijk (2e Zeeuw). De eerst aankomende renner, die lid is van .Scheldemond", was W. Vaarzon Morel, Veere; 2e. F. Boo- raard, Vlissingen en 3. A. Ham, louburg. Een woord van speciale lof aan de Vlissingse politie, die op zo voortreffelijke wijze het verkeer geregeld heeft, is hier zeker op zyn plaats. de. De 880 yards werd weer Amerikaanse overwinning. Fox noteerde op deze af stand 'n ttjd van 1 m. 53 s. Onze landge noot Kist werd zesde in 1 min. 58.8 see. en de kleine Amerikaanse athleet Bolen. Wint bracht deze afstand op zijn naam met 47.2 sec-, terwijl Bolen er 0.1 sec. langer over deed. De Kroon maakte een tyd van 50.5 sec.. Het verspringen werd gewonnen door de Amerikaan Douglas, met een sprong van 7.44. Naaktgeboren sprong 6.71 meter. Harting speelde op de tweede mijlen geen rol van betekenis. De wedstryd werd pas op de laatste 25 meter beslist, toen de Engelse athleet Douglas Wilson on weerstaanbaar naar voren kwam en met drie meter verschil de Fransman Stone sloeg. De tijd van Wilson was 9 min. 15 6 sec. Harting die vijfde werd. noteerde een tyd van 9.20 sec. - De 220 yards werd een overwinning voor de Amerikaan Dwyer in 21.9 sec. Lammers werd vierde. De Olympisch kampioen Harrison Dillard won de 120 yards horden in 14.4 sec. De Nederlander van der Hoeve werd vierde. Het hoogspringen werd gewonnen door de Noor Paulson met een sprong van 1.85 m. Onze landgenoot van der Hoeve bezette met een sprong van 1.72 de vijfde plaats. De eindstand is: 1 Ver. Staten G3 punten: 2 Engeland. 53 punten: 3 Frank rijk. 39 punten; 4 België. 32 punten; 5 Nederland. 28 punten en 6 Noorwegen. 17 punten. HOCKEY. Denemarken Nederland 04. Met 40 heeft het Nederlands hockey- elftal van Denemarken gewonnen, nadat de rust met een 3—0 voorsprong was ingegaan. De linksbinnen van het Neder landse elftal Bouman slaagde er ln de hattrick te verrichten, terwijl het vierde doelpunt na de rust door van de Doll werd gescoord. Over het algemeen was de Nederlandse ploeg sneller en onze ver tegenwoordigers bleken ook over een be tere stoktechniek te beschikken. Tenslotte werd vrijwel voortdurend op de Deense helft gespeeld, zodat de 4—0 zege volko men verdiend mocht worden genoemd. WIELRENNEN Nederlandse renners yoor Ronde van Frankrijk. Naar wij van de zijde van de Ne derlandse ploegleider voor de Ronde van Frankrijk 1949, de heer R. de Grood vernemen, zijn vier van de zes renners thans aangewezen. Henk de Hoog (Borgerhout bij Antwerpen), Jan Lambrichts (Bunde), Wim de Ruyter (Rotterdam) en Jacques Syen (Maastricht) hebben het contract ge tekend. De twee renners, die het zestal zul len completeren, worden voor 10 Juni a.'s. aangewezen. Besprekingen zijn nog gaande. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen, 4 Juni. Elbe van Antwerpen. Helvatia van Antwerpen. 5 Juni Johanna te Veldevan, Antwerpen. Necton van Antwerpen. Vlissingen vertrokken 5 Juni Magrietha naar Malmö. Johanna te Velde naar Middlefast, 6 Juni Helvetia naar Yar mouth. Elbe naar Bremen. Gepasseerd naar Antwerpen: 4 Juni Axeldijk van Havanna. Prins Maurits van Mot real, 5 Juni Hecuba van Rotter dam. Ittersum van Rottredam, 6 Juni Arent M. van Hel. Gepasseerd van Antwerpen 4 Juni Biervliet van Terneuzen naar zee. Hydra naar Amsterdam. Blijdendijk naar New York. Brem van Gent naar Lissabon. Vida naar Malmö. 5 Juni Quo Vadis naar Goole Alamak naar Narvik, Annenkerk naar Londen, Langkoeas naar Rotterdam, Toornvliet, van Gent naar zee, 6 Juni Dinkel naar Ostende. Goede sport bij slecht weer. Met Pinksteren is het druk in IJzendyke, want dan is er kermis. De steeds actieve vereniging „Ge meentebelang" heeft er slag van om op die aagen diverse attracties te organiseren en op die wijze een bezoek aan IJzendijke aantrekkelijk tc maken. Ook dit jaar heeft ..Ge meentebelang" weer voor de nodige afwisseling gezorgd en zo begon het feest Zaterdagmiddag met een Concours Hippique op het Sport terrein waaraan medewerkten de landelijke rijvereniging „West Zeeuwsch Vlaanderen en de rij vereniging „Middelburg". Helaas waren de weersomstan digheden niet bijzonder gunstig voor deze edele sport. Een straffe, fure wind maakte het verblijf op it open terrein niet bepaald tot een genoegen cn daardoor was de belangstelling ook verre beneden de verwachting. De burgemeester van IJzendijke, jhr. L. E. D. S, von Bönninghau- sen, sprak een openingswoord en reikte, na afloop, de prijzen uit. Het programma werd geopend met dressuurproevèn voor acht- en viertallen, terwfo'l aan het Slot. de ruiters demonstreerden wat vrij heidsdressuur betekent. Men moet grote bewondering hébben voor deze amateurs, die in hun weinige vrije tijd deze sport beoefenen en daarin zoveal bereiken. Het geheel was dan ook een goede propagan da voor de ruitersport. De uitslagen zijn: Dressuurproef voor achttallen: 1. Rijver. West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Idem voor viertallen: 1. Rijver. „Middelburg". Tweespannen koudbloedpaarden voor vierwielige oogstwagens tc waarderen naar het mooiste ge heel: 1. Lydi en Julma, eig. wed. A. H. de Milliano. Water landkerkje; 2. Mia v. Nieuwenhof" en Olanda d' A mice, eig. A. Tem merman. Hoofdplaat. Aangespannen tuigpaarden te waarderen naar het mooiste ge heel: 1. C. Dusarduijn, Biervliet, met Max; 2. A. Haverbeke Bier vliet. met Jumbo; 3. J. de Feijter, Sluis, met Rex, eig. H. v. Iwaar- den, Sluis'; 4. M. J. Riemens, Schoondijke. met Astrld. Springconcours. Eén van de grootste attracties vormde het springconcours en dit werd een spannende kamp. temeer waar enkele ruiters eindigden met een gelijk aantal punten en er tenslotte moest gekampt worden tegen het horloge. Ook de jongere ruiters, op betrekkelijk ongeoefen de paarden, deden vaak knap werk. Den Haag won Rode Kruis- collectewedstrijd. De Zaterdag in Den Haag gehouden Rode Kruiscollecte heeft f .38.100 opge bracht. Met een gemiddelde opbrengst per inwoner van ongeveer 7 cent is Den Haag hierdoor winnaar geworden van de wedstryd tussen de drie grote steden Amsterdam. Rotterdam en Den Haag. Do totale opbrengst bedroeg, in Am sterdam pi, f 53.000, Rotterdam plm, 33.000. Grote belangstelling. De landelijke rijvereniging de Oranje- ruiters had te Axel op Tweede Pinkster dag een groot rijconeours georganiseerd, waaraan tal van verenigingen uit Zeeland deelnamen. Het fraaie weer had velen naar het zeer gunstig gelegen terrein van de vereniging van Zeeuwse fokkers ge lokt. Ruim 2500 bezoekers, afkomstig uit geheel Zeeland volgden hetgeen in deze plattelandssport bij uitstek werd ge presteerd. De deelnemende verenigingen waren: de Oranjeruiters uit Axel, de Schelderuiters uit Terneuzen, de Juliana- ruiters uit Zaamslag, de Scnouwse ruiters uit Dreischor. Prinses Maria Christina uit S. Maartensdyk, de Paardenbloem uit Goes, de Eerste Walcherse uit NieuwJand. Na een parade van de deelnemende ver enigingen met het vaandel voorop hield de burgemeester van Axel. de heer P. .T. van Oeveren een openingstoespraak. Hp roemde het intiatief van de organisatoren en sprak de hoop uit dat het concours een succes zou worden. In de oorlog heeft men de paardensport een donkere toekomst voorspel. Dit is gelukkig niet juist gebleken. Het concours toont aan. dat de paardensport in Zeeland niet dood is. Ook de heer Joh. C. Gehrels, hield na mens de Kon. Federatie van landelijke ryverenigingen een korte toespraak. De uitslagen zijn als volgt: Afd. 1: dressuur voor 2 ruiters, een achttal en een met viertal. Eerste prys: Dr. Wagenaar. Goes, met Hans; 2 L. M. Moermond, Dreischor met Bonzo (na loting); 3 S. v. Hoeven. Zaam slag met Frits; 4 A. de Leijter, Goes met Ut: 5 T. Markusse. Kortgene met Jimmy. Afd. 2: idividuele dressuur: Eerste prijs: Jac. de Feijter, Axel5.08 punt. met Frits; 2 C. J. Verhulst. Axel, 5.06 punt met Dobby; 3 Mej. S. v. d. Peijl, Terneuzen, 4.8.2 punt met Maskottc; 4 L. M. Moermond. 4.7.2 punt, met Marco. Derde afd: Dressuurproef met achttal. Eerste prys: Schouwense ruiterver. uit Dreischor; 2 Oranjeruiters; 3 De Paar denbloem: 4 Prinses Maria Christina; 5 Juliana ruiters: Afd. 4: Dressuur met viertal: Eerste prys: Eerste Walcherse 2 Schel- deruiters; Afd. 5: aangespannen landbouw-tulg- paarden. Eerste prijs: J. de Kraker. Zaamslag; 2 L. M. Moermond: .3 J. de Feyler; 4 S. de Feijter. Afd. 8: aangespannen trekpaarden voor tweespan. Eerste prijs W. Dieleman, Axel 2 L. de Feijter, Terneuzen; 3 W. Dieleman, Axel. Afd. 9: vrijheidsdressuur: 1 N. de Feijter. Axel; 2 een Schouwen se ruiter: 3 M. A. Geuze, Oud-Vossemeer. Afd. 10: Betrof een gymnasttekdemon- stratie door de rijvereniging van Oud- Vossemeer en St. Maartensdijk die uit nemend slaagde, doch waarvoor geen prijs was uitgeloofd. Afd. 11: Springconceurs. 1 Fr. v. Nieuwenhuizen. Nieuwland. met Mau: 2 P. v. d. Slikke, Nieuwland. met Venter Avantz: 3 J. de Kraker, Zaamslag. met Johnny; 4 L. J. Verhulst, Axel, met Tobby: 5 S v. Hoeve, Axel. met Jockev. Na herkassing werd v. d. Slikke win naar. Afd. 12: Springconcours. Eerste prijs: W. Wisse, Goes met Die- pellief 2 J. J. Vogelaar. Terneuzen met Rapid: Jac. de "f"eijter. Axel; 4 D. Scheele. Terneuzen. De voorzitter van de rijvereniging Axel de heer A. J. Schieman, dankte na afloop de deelnemers en sprak een tot weerziens uit. De uitslagen waren: Individueel springen, niet hoger dan 1 meter: 1. J. Catseman, Biervliet, op Sardy; 2. J. Dees, IJzendyke, op Fritz; 3. H. Timmer man, Middelburg, op Karei; 4. G. Nypjcs, Middelburg, op Puck; 5. A. dc Feyter. Cadzancl, op Sady; 6. J. Man gnus, Biervliet, op Tom my. Individueel door jonge ruiters, niet boven 0,80 M.: 3. T. Dusar- cluyn, Biervliet, op Max; 2. R. Braet, Sluis, op Jackey; 3. O. de Meijer. Biervliet, op Fritz; 4. mej. L. v. Iwaarden, Cadzand, op Coty; 5. A. v. Iwaarden, Sluw, op Tom my. Springen met groepen, niet ho- Ser dan 1 M.1. J. Catseman en Man gnus, Biervliet, op Sardy en Tommy; 2. mevr. de WolffLa- bruvère en dc heer H. Timmerman, Middelburg, op Moortje en Karei; 3. J. Decs en C. de Hamer, IJzen dijkeBiervliet., op Fritz en Max. 4. A. de Feijter en J. Mangnus. CadzandBiervliet, op Sady en Max. Tenslotte werd e.r nog een be- hendlgheidswedstryd gehouden. De uitslag hiervan was: 1. J. Mang nus, Biervliet: 2. J. dc Badts, Cad zand; 3. J. Dees, IJzendijke; 4. M. Ingels, Biervliet; 5. R. Braet, Sluis. Voetbal. Zondagmiddag ging de belang stelling uit naar de voetbalwed strijd tussen Vlissingen en de S. L. V.Zelzatc. De Belgische club bleek niet opgewassen tegen het betere spel der Vlissingers, waar door Vlissingen won met 51. Als voorwedstrjjd werd gespeeld IJzendijke IBiervliet I. De ha- ringkakers wonnen met 30. De wedstrijden werden opgeluisterd door het muziekgezelschap „Ge duld Overwint" uit IJzendyke, dat 's avonds een concert gaf op de Markt. WOENSDAG. Vorige week werd te Schevcningen een orkest gevormd, dat zal optreden voor dc Federation Internationale des Jeunesses Musicales. Het orkest 1s sa mengesteld uit jonge musici uit di verse landen cn wordt gedirigeerd door Igor Markewitsch. Vanavond treedt dit ensemble dat slechts een zeer tijdelijk bestaan voert voor de zender Hilversum I op. Uitgevoerd wordt de Symphonle „Mit dem Pati- kenwirbel" van Haydn, Mozart's viool concert in G cn de Ouverture Egmont v. Beethoven. (H. I 20.20). Dezelfde avond wordt een aansluiting tot stand gebracht met het gebouw van dc Volksopera te Wenen, waar ter gele genheid van de Johann Strauss-feest- week diens operette „Diq«Flcdermaus" door de Staatsopera wordt uitgevoerd. Uitgezonden wordt de 2e acte. (I 22.). Hilversum I: 7. 8, 13. 1 Kamermuziek van Ji 10.20 Onze keuken: 11 Populair non stop- prögr.: 13.20 Malando en zijn Tango- rumba-orkest; 14 Gesproken portretten; 14.15 Kamcrmuzfekprogramm'a; 15 De re genboog; 16 Het. orkest van de weck: 17.15 Dolf v, d. Linden en zijn Metro- pole-orkest: 18.30 Ned. Strljdkr.; 19.15 Silvestri—kwartet; 20.20 Concert onder auspiciën van de Fédératlon Internatio nale des Jeuncsse Musicales; 21.10 Een vagebond hoorspel; 22 Aansluiting met het gebouw van de Volksopera te We nen (opera J)ic Fledermaus, 2c acte); 2..45 Van boek tot boek; 23.15 Promenade- orkest o.l.v. Benedict Silberman. Hilversum II: 7, 8. 13. 19, 20 cn 23 Nws; 9.35 Morgenconcert; 11 Solistenconcert; 12 Koor o.l.v. Alex Sehellevis: 12.33 En semble Lachman; 13.45 Virgil Fox. orgel; 15 Billy Hayerl. plano: 16.15 Voor onze meisjes en jongens; 17.30 Pianoduo: An dre de RaaffJacques Schutte; 18 Onze Nederlandse koren en korpsen; 19.15 Re geringsuitzending; 20.15 Een uitzending over de z.cndingstaak der Kerk; 21.30 Radio Philharmonisch orkest o.l.v. Al- bert v. Raalle; 23.15 Avondconcert. Brussel-VJaams (322 m.): 7. 8. 9. 13. 17.05. 19. 22 cn 22.55 Nieuws: 14 Gram. muziek; 17.30 Proza uit de wereldlitera tuur: 19.30 Werken van Grieg; 20 Clivia operette van Dostal. Brussel-Frans (484 m.): 7. 8. 13. 19.45, 22 en 22.55 Nieuws; 14 Voor dc vrouw; 17.10 Gevar. gram. muziek; 20 Sympho- nteconcert. Engeland-Home Service (343 m.): 7, 8, 13. 18. 21 cn 23 Nieuws; 12.30 Voor de arbeiders: 14.05 BBC Midland licht or kest; 18.45 Causerie; 20 Londens Philh. orkest. Engelind-LIght Program (15p0 en 262 m.): 9, 19. 22 en 23.56" Nieuws: 12.15 BBC Theater orkest; 14 Voor de vrouw; 18.30 Militair orkest; 22.15 Gevar. progr. ZON EN MAAN 8 Juni; Zon: Maan: Juni Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u.+NAP u.+NAP 11.45 12.14 0.16 0.39 2.12 2.32 2.10 1.31 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 12.55 13.15 2.39 1.61 5.38 6.15 6.53 G.20 2.05 2.27 2.42 1.63 17.56 18.34 19.14 18.50 1.86. 2.06 2.23 1.39 TENNIS Tenniskampioenschappen te Noordwijk geëindigd. De internationele tenniskampioenschap pen. die te Noordwijk gehouden zijn, zijn geëindigd. De titels zijn terecht gekomen bij- Heren enkelspel; Sturgess (Z.-Afr.); dames enkelspel: mej. Tuckey (Gr. Br.). lieren dubbelspel: Sturgess en Fannin (Z. Afr.) Dames dubbelspel; mej. Curry en mej Tuckey. (Gr. Br.-. Gemengd dubbelspel: mej. Marcellin (Fr.) en Sturgess (Z.-Afr.) 42. Eén der professo ren betastte de klok van alle kanten en zo kwam hij met z'n vinger bij dc wijzer. „Halt!" riep Kappie, terwijl hij de hamer optilde. Toen volgde er een harde slag en het vol gende ogenblik lag dc vreemde klok in gru zelementen op het bu reau. „Caramba del pippos!" brulde Signor Rivaldi. „Die inventio-uitvin- ding van mijn amigo! Bent U niet gek wijs?" „Een ramp!" gilde één der Professoren. ..Hoe durft U? Een schan de! De belangrijkste uitvinding van de we reld!" „De gevaarlijkste uitvinding van de .wereld!" zei Kappie. „Die altijd verkeerd gebruikt zou worden! Dit ding moest vernietigd worden, jongs, en ik ben blij, dat ik het gedaan heb!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5