KAPPIE c»sMWORT$AlA7ft/ Sport en wedstrijden DOKTERS-ASSISTENTE BRITSE PARLEMENTSDELEGATIE VOOR BEZOEK UITGENODIGD Het herverkavelingswerk op Walcheren 353 ie vrcem Jc IsloBz KLANKEN uit de AETHER £citfaXott ■050! WOENSDAG 1 JUNI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TWEEDE KAMER Wie moet de kosten van de Commissie van Goede Diensten betalen? Visserij-consenten worden duurder. In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering der Tweede Kamer is de voor zitter gemachtigd, tezamen met de presi dent der Eerste Kamer, de beide huizen van het Engelse parlement uit te nodi gen om een delegatie in de tweede helft van September een bezoek aan ons land te doen brengen. In het voorjaar van 1948 heeft een delegatie van het Neder landse parlement op uitnodiging van het Britse parlement een bezoek aan Enge land gebracht. Met aantekening, dat de Q.P.N. geacht wilde worden te hebben tegengestemd, werd aanvaard een wetsontwerp tot goed keuring van het op 16 October 1948 te Parijs ondertekende verdrag inzake in- tra-Europese betalingen en compensaties. Schema werd medegedeeld. Ic aansluiting op vroegere mede delingen aan de Tweede Kamer be treffende het werkschema voor Wal- cheren's herverkaveling heeft minis ter Mansholt het werkschema voor 1949, 1950 en 1951 overgelegd aan de Tweede Kamer. Voor 1949 staat op het program: het bouwen van circa 15 bruggen, het aanleggen van 1750 m. buisleiding, het herontginnen van circa 4000 ha. en het beplanten van wegen tot een lengte van 35 km. en van kreken en gebieden bij de duinen tot een op pervlakte van 22 ha. Voor 1950 staat op de werklijst: het brengen van definitieve verharding op 70 km. landwegen en 10 km. we gen van hogere orde; het maken van de fundering voor 45 km. landwegen en 10 km wegen van hogere orde; het maken van 16 bruggen, het aanleggen van 1600 m. buisleiding, het bouwen van 23 verstelbare en vaste stuwen en het uitzetten en graven van 35 km. waterlopen. Voorts zal 5000 ha. worden heront- gonnen en beplanting zal worden aangelegd langs 70 km. wegen en op 70 ha. duin- en kreekgebied. In 1950 wordt- het ontwerp voor de kavelindeling gereed gemaakt; de kwestie van de sa nering der kleine bedrijven zalaan de orde komen en er zullen zittingen gehouden wor- den, waarin de betrokkenen liun wensen kenbaar kunnen maken. De voorlopige vaststelling van de kavelindeling en de toedeling van de kavels-zal in 19.51. geschieden. In. dat jaar zal 15 K.M. landweg worden aangi'egd en 75 km Jancwe; verhard;, er zal ook 15 km. weg van hoger orde worden aangelegd. Wederom zullen circa 5000 ha. wor den herontgonncn en 70 km. weg zal voor beplanting in aanmerking ko men. Met het uitzetten van kavels, graven van kavelsloten enz. wordt voortgegaan. In 1952 komt de eïndarbeid, name lijk de verdere aanleg van wegen en waterlopen, het opmaken van de acte van toedeling, het verrichten van ce tweede schatting, het afwerken van het plan voor de geldelijke verreke ning enz. WIJZIGING. Dinsdag is in de Tweede Kamer aan de orde gekomen het wetsont werp tot wijziging van de begroting 1948 van het departement van land bouw. visserij en voedselvoorziening. De wijziging betreft aangelegenheden betreffende de herverkaveling op Wal cheren, waarvoor 10.501.000 wordt aangevraagd. Plet ontwerp is zonder beraadslaging of stemming goedge keurd. Prins Bernhard In Canada. Het K.L.M. vliegtuig „Batavia", dat de eerste K.L.M. vlucht naar Canada maakte, met o.a. Prins Bernhard als gast.aan boord is in Canada aange komen, De laatste 75 km. werd het vliegtuig geëscorteerd door een esca drille jagers met straalaandrijving. In Montreal heeft de K.L.M. ter ge legenheid van deze openingsvlucht 'n diner aangeboden, waarbij Prins Bern hard een rede heeft gehouden. Hij gaf daarbij uiting aan zijn dankbaarheid voor de tijdens de oorlog aan zijn ge zin in Canada geboden gastvrijheid. Nederland en Canada zijn tijdens en nade oorlog veel dichter tot elkaar ge komen, niet alleen door schouder aan schouder in de strijd te staan, maar ook door de banden, welke gelegd zijn door huwelijken en emigratie, en laatstelijk nog door het bondgenoot worden in het Atlantisch Pact. De prins herinnerde aan het herstel van Nederland, dat vertrouwen voor de toekomst rechtvaardigt, en sprak ten slotte de hoop uit, dat de nieuwe luchtverbinding Amsterdam-Montreal gezien zal worden in het licht van de vrede en een veilige, voorspoedige toe komst. VERTROUWEN. De Canadese minister van defen sie, Brook Claxton, herinnerde in een geestige toespraak aan het verblijf van de Nederlandse Koningin, des tijds nog als Prinses Juliana, in Ca nada en aan de geboorte van Prinses Margriet op Canadees grondgebied, waarover de souvereiniteit voor de eerste maal in de Canadese geschie denis is prijsgegeven als groot bewijs van het vertrouwen over en weer. Prins Bernhard heeft een bezoek gebracht aan Camillien Houde, bur gemeester van Montreal, en de stad uitgenodigd een vertegenwoordiger als gast van de K.L.M. de terugreis van de „Batavia" naar Amsterdam mee te maken. Dr. A. Plesman heeft in een in terview voorspeld, dat straalvlieg tuigen misschien in drie jaar en in ieder geval in zes jaar voor alge meen gebruik ter beschikking zullen staan. Een aantal kleinere wetsontwerpen werd zonder beraadslaging of stemming goed gekeurd. Daaronder was er een tot in trekking van het besluit renpaarden 1945. Een wijziging van de visserijwet werd aangenomen met 59 tegen 11 stem men. De tarieven voor de consenten voor de uitoefening der kustvisserij en voor de visacten worden verhoogd, resp. met ingang van 1 Januari 1950 tot 1 Juli 1950, Z.h.s. is aanvaard het wetsontwerp tot goedkeuring van de op 23 Maart 1949 te Washington ondertekende internationale tarwe-overeenkomst. De heer Borst (C. P-N.) bestreed het ontwerp en hij kreeg aantekening, dat zijn fractie geacht wilde worden te hebben tegengestemd. De Kamer ging verder o.a. accoord met een ontwerp tot wijziging van de post- wet. Hierdoor zal de verplichting tot uit betaling van een postwissel of postbewijs na een jaar vervallen. Tot nu toe was deze termijn twee jaar. Tenslotte heeft de Kamer nog een aan tal begrotingswijzigingen goedgekeurd. Daaronder was er een tot wijziging van de begroting van het departement van overzeese gebiedsdelen voor 1947. De gewone en de gehele dienst moes ten worden verhoogd met een bedrag van f 2.960.442. Hieronder is een bedrag van f 171.931 als kosten van de Commissie van Goede Diensten. Tegen deze post maakte de heer Meyerink (A. R.) bezwaar. Het initiatief tot inmenging is van de Veiligheidsraad uitgegaan, zc betoogde hij. Minister Götzen betoogde, dat de Nederlandse regering actief aan de totstandkoming heeft medegewerkt en hij zeide niet te kunnen onderschrijven, dat de kosten geheel ten laste van het budget der V.N. moesten komen, Hot wetsontwerp werd aangenomen, met aan tekening. dat de A.R.-fractie en de he ren Zandt (St.G.) en Weiter geacht wil den worden te hebben tegengestemd. EERSTE KAMER Overlijdensacten voor vermiste personen. KUNSTENAARS-ZUIVERING. De Eerste Kamer ls Dinsdagavond ln een korte vergadering bijeen geweest. Mededeling werd gedaan van het be danken als Kamerlid door baron van Voorst tot Voorst, in verband met zijn benoeming tot lid van de Raad van State. Ook de Eerste Kamer machtigde de voor zitter een uitnodiging te richten tot het Engelse parlement om een delegatie naar ons land af te vaardigen. Na een korte discussie werd het wets ontwerp houdende voorzieningen betref fende het opmaken van overlijdensacten goedgekeurd. Het gaat hier om gevallen van vermissing ln oorlogstijd e.d. Ook het wetsontwerp inzake de zuive ring van kunstenaars kreeg de goedkeu ring van de Kamer, al betreurden ver schillende sprekers het, dat het door het aftreden van de ereraden noodzakelijk is geworden de zuivering in één instantie te doen geschieden. Tenslotte werd nog het wetsontwerp Inzake de sociale ver zekering der reserve-politie aangenomen, in dit geval met de stemmen der com munisten tegen. Afscheidsreceptie van dr. Beel. De Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon, dr. L. J. M. Beel. heeft Dins dagavond in het paleis Koningsplein te Batavia een afscheidsreceptie gehouden. Vele honderden wachtten In een lange rij voor en op de trappen, die naar de ga lerij van het paleis leiden, om de hand van de scheidende H.V.K. te drukken. Onder de talloze bezoekers bevonden zich o.a. de speciaal voor deze gelegenheid overgekomen president van Oost-Indo- nesië. Tjokröe Gde Rake Soekawati. do Wali Negara van Pasoendan Wiranata Kusuman. de Wall Negara van Zuid-Su- matra Abdoel Mailk. de Wali Negara van Madoera, Tjakraningrat en vele andere vooraanstaande federale leiders. leden der voorlopige federale regering, de voor zitter der B.F.O.. sultan Hamid II en leden van het corps consulair. Verliezen in Indonesië. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht: Wacht meester K. Prins, Bedum; Soldaat D, B. Doppen, Lichtenvoorde; soldaat le kl. J. M. Schenkenberg. Amsterdam; soldaat S. Bos, Musselkanaal; soldaat W. van Hest, Heumen; huzaar J. W. Vendrig, Montfoort; soldaat G. Ben- nink, Zuidwolde. 37. Kappie, Signor Ri- valdi en de maat hol den naar de „Kraak" toe, waar de meester hem opgewonden van blijdschap ontving. Eerst praatten ze al le vier door elkaar heen en het duurde 'n tijd voordat de mees ter begreep wat er al lemaal gebeurd was. „Vreemd", dacht de maat. hardop „dus de ene keer was dus die leeuw er 'en ineens was hij er niet, en dan opeens was hij er weer, en toen weer nietzou het soms iets met die klok te maken hebbendat ik die wijzer verzet te „Wat klok!" riep Kappie. „Spreek dui delijke taal, klont van een kerel!' ..Ik bedoel dat ik in de maat z'n hut was. en daar stond een kloken ik heb die wijzer een paar keer verzetnu pas geled enDat klopt!" riep cat Kappie. ..Alles is kortgeleden gebeurd. Laat me dat ding zien!" „Caramba del pippo!" riep Rivaldi. „Die klok is stuk", zei de maat: „allemaal ellende met die klok. Ik heb al geprobeerd hem te maken Maar Kappie luisterde niet. Zo holden ze met z'n vieren naar de hut van de maat. Sumatra wil gelijke rechten. Op de Sumatra-conferentie zijn be halve de reeds gemelde nog drie an dere resoluties aangenomen, waarin de gedelegeerden him wensen tot uiting brengen. In een ervan besluiten de tien delegaties die gebieden van Sumatra, waar de volkswil op demo cratische wijze tot uiting is gebracht te erkennen als delen ener negara of als eigen dearah van Sumatra, met de zelfde rechten als de" reeds erkende staatkundige eenheden. In een andere resolutie wordt er bij de B.F.O. op aangedrongen de waar nemers van Sumatra te erkennen als volwaardige stemgerechtigde leden. De laatste resolutie tenslotte acht de ruimste mate van zelfbestuur voor het Indonesische volk wenselijk, Op de Misberger olie-raffinaderij te Hannover is een tank voor berging van ruwe olie ontploft, waardoor 4000 ton ruwe olie vlam vatte. Brandweerauto's uit geheel Hannover hebben zich naai de brand begeven en ook employ's van de maatschappij zijn opgeroepen om het vuur te bestrijden. Amsterdamse Beurs 104% 97% 98% 108': 98% 80% 101 85% 97% 108% 150% 361% 177 176'/, 249% 251% oca 267'- 425 288% 135% 146 155 159% 146 156% Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2%% Indlë 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handclmü. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips., Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. 288% Amsterdam Rubb, 137% H.A. Lijn Kon. Paketvaart 154 Ned. Scheepv. Unie 158% Rotterdamse Lloyd 143 Stv. Mij. Nederland 155 Handelsver. A'dam 154% Deli Batavia Mij. Deli Mij. 1507a Anaconda 28% Bethlehem Steel 79% General Motor Kennecot Shell Union 45% Baltimore Spw. Miss K.T.Spw. New York Centr. Spw. 10% Pennsylvania J4% De algemene situatie ter beuze vertoon- s geen belangrijke wijziging. Te con stateren viel. dat de vraag naar de inter nationale fondsen aanhield, hetgeen aan bespiegelingen omtrent de algemene mo- netarie situatie moest worden toegeschre ven. Reeds Maandag was dit het geval zulks leidde tot een grotere omzet ln aandelen, nl. nominaal f 1.221.000. Kon. Olie nam de leiding, door reeds in de eerste tape 239 te noteren. Ook voor Uni lever en Philips was enige belangstelling op wederom iets hoger koerspeil. Grote fluctuaties deden zich in het verdere verloop niet voor. maar de ondertoon bleef vrij goed. Voor de in dollars luiden de obligaties blijft vraag bestaan en zo wel de dollarlening Nederland als die van Philips bleven goed gehandhaafd. ÏSÖ (Ingezonden mededeling). Alleen Duyvis maakt Salata VOETBAL Goes II—R C-S. 1 -2. In deze wedstrijd behaalden de Souburgers een vrij fortuinlijke zege Voor de rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op en aan weers zijden werden kansen om zeep ge bracht. Met dubbel blanke stand kwam de rust. Schrijver kon na de hervatting Goes de leiding geven (10). R.C.S. kwam er toen. vooral dank zij en thousiasme wat beter in, wat de ge lijkmaker tengevolge had (11). De gasten wisten zelfs de leiding te ne men in 'n periode waarin zij de min deren waren wegens gebrek aan tem po. Tot aan het einde bleef Goes do mineren maar de uitstekende spil van R.C.S., Wanjon. verrichtte in de ver dediging uitstekend werk en beheers te het middenveld volkomen. Met on veranderde stand kwam het einde. Door deze overwinning heeft R.C.S. zich in de volgende ronde om de af deling Zeeland beker geplaatst. KORFBAL Madjoe organiseert schooltournooi De Vlissingsc korfbalvereniging Madjoe heeft een korfbaltournooi ge organiseerd. waaraan deelnemen 2 twaalftallen van de Vlissingse H.B.S., 1 twaalftal van de Middelburgse H.E. 221%. 222"*> S. en voorts twaalftallen van de 3VTU- 157% LO-scholén te Vlissingen. Het tour- nooi begon reeds Zaterdag. Een twaalftal van de Vlissingse H.B.S speelde tegen de Middelburgse H.B.S. en won met 42. TENNIS Middelburg speelde gelijk tegen Goes. Met het oog op diverse tournoolen. die op het programma staan, wordt de com petitie van de K.N.L.T.B. altijd vroeg in het seizoen begonnen. Zo komt het. dat Middelburg alweer de laatste wedstrij den heeft gespeeld. Evenals in Middel burg eindigde de strijd in Goes tegen „Het Halve Maentje" onbeslist. De uit slagen waren: J. PilaarA. Anneveld 7— 5. 3—6. 5—7; J. Kreugel—J. R. Baart 7—5. 16. 6—8: Mevr. Z. SchuringaMevr. E. v. Es 6—3. 6—4; Mevr. L. Kühne—Mevr. E. Anneveld 6—1. 6—1; Mevr. L. Kühne en J. Pilaar—Mevr. v. E? en J. Baarth 36, 5—7: Mevr. Z. Schuringa en J. PlooyMevr. Anneveld en J. Adriaanse 6—4, 61; Mevr. Z. Schuringa en Mevr. L. KühneMevr. E. v. Es en Mevr. E. Anneveld 6—4, 6—2; J. Ploo- en J. Kreu gel—A. Anneveld en J. Adriaanse 3—6. 46. Door deze uitslag eindigde Middel burg I op de tweede plaats. MIDDELBURG II VERLOOR. Middelburg II moest thuis de meerder heid erkennen van „Zoomgeest" uit Ber gen op Zoom. die kampioen werd in haar afdeling. Hier waren de uitslagen: W. Schilling—H. Suykerbuyk 4—6. 2—6: A. RingelingJ. Pannekoek 6—4, 06, 06; Mej. M. de Kat—Mevr. Wouters 0—6, 0— 6: Mevr. C. VerburgMevr. do Koster 2—6, 1—6; A. Ringeling en Kranen—Pan nekoek en de Koster 26. 0—6: Mej. M. de Rijke en KranenMevr. Wouters en Pannekoek 06. 06; Mevr. Verburg en SchülingMej. Slootman en Suykerbuyk 2—G. 26; Mej. de Kat en Mej. de Rijke— Mej. Slootmans en Mevr. de Koster 16. 1—6. De tenniskampioenschappen te Noordwijk. DEHNERT VERLOOR VAN GONZALES. Dank zij het prachtige weer was reeds op de eerste dag van het internationale tennistournooi te Noordwijk de belang stelling groot. Bij de dames behaalde Zus Schmier een verdienstelijke overwinning op de Amerikaanse G. Butler, maar mevr. Scholten kon het tegen de mannelijke forehand van miss Mc Quire, eveneens een Amerikaanse, niet bolwerken. Grote belangstelling ging natuurlijk uit naar het spel van de jeugdige Gonzales, de verrassing van 1948. In zijn partij te gen Dehnert behoefde Gonzales zich niet tot het uiterste in te spannen, hoewel dc tegenstand van de Nederlander zeer sterk was. Nadat Gonzales de eerste set met zijn harde en zuivehe drives gemakkelijk had gewonnen (C—2) wist Dehnert. sterk aanvallend, in de tweede set de stand op 33 te brengen. De Amerikaan her stelde zich echter onmiddellijk en af doende; met 6—4 won hü ook de tweede set. Intussen gaf van Swol op de baan er naast in zijn partij tegen van Eek de indruk; dat hij momenteel in goede vorm is." Hij won zonder moeite met 6—0, 6—2. Deze goede indruk bevestigde hij later tegen de Fransman Colin, de enige partij, welke reeds voor de tweede ronde werd gespeeld. Wel won de Fransman de eer ste set met 6—4. Maar van Swol her vond daarna zijn controle en goed plaat sen. scherp passerend en steeds op het juiste moment zijn tempo verhogend won. hij de tweede en derde set met 60 6—4. Een aardige party was die tussen dc Chileen Balbiers en Timmers. Timmers won de eerste set met 62. maar toen hij ook in het verdere verloop van de partij bleef „prikken", bleek, dat Bal biers* toch over meer vastheid beschikte en met eindeloze rallies won de Chileen de beide volgende sets en de partij (26. 6—1. 6—2). Reclameverlichting mag weer branden. Met ingang van 1 Juni zullen de beperkende bepalingen ten aanzien van de reclameverlichting worden op geheven. In de zomermaanden heeft n.l. het electriciteitsvèrbruik van licht reclames practisch geen verhoging van het kolenverbruik der electrische cen- tralen ten gevolge. In de aanstaande winter zal echter wederom een verbod van reclamever lichting worden ingevoerd, mede in verband met het probleem van de spitsbelasting der electrische ccrïtra- len. FEUILLETON 14 „Bedoel je", vroeg Albie, terwijl ze op Janice's bed ging zitten, „dat je zelfs niet aan mij wilt vertellen waar je naar toe gaat en met wie?" „Neen, ik denk van niet", ant woordde haar oudere zusje. Het zou veel beter zijn om het niet aan Albie te vertellen. Ze zou het niet met op zet bederven, maar dat zou toch het gevolg zijn. Het was veel beter, dat Janice het zelf aan Ben uitlegde. „Je doet wel geheimzinnig", zei Albie argwanend. Zou ze haar lange gouden oorbellen dragen? Ze wilde zich niet te veel opsieren. Maar het waren zulke mooie oorbellen. Bengy had ze haar gegeven de laatste Ksret- mis voor zijn vertrek en bovendien waren ze flatteus. „Geheimzinnig?' lachte Janice. „Kan wel zijn, maar heus, lieve kind, ik moet opschieten. Haal mijn gouden schakeltas wen uit de derde la, wil e, en doe de dingen var* mijn kro- todillentas er in over. En duizend maal dank, dat je me van Bengy ont last. Ik hoop, dat je plezier zult heb ben". „Plezier! Het zal zalig zijn! Je hoeft me niet te bedanken!" Albie stond ;ehoorzaam op om het avondtasje te ïalen en de dingen erin over te doen. Ze deed Janice's kast open en slaak te een kreet van bewondering, toen ze de satijnen lingerie sachets en de vloeipapiertjes er tussen zag. „Héden mijn tijd! Als ik ooit ook maar half zo netjes zou kunnen worden! Oh Ja nice, mag ik jou lamé blouse aan? O, als je blieft! Het zal geweldig staan bij mijn zwart fluwelen rok. En deze lange handschoenen? Mijn enige paar door ADELAIDE HUMPHRIES is nog altijd bij de uitstomerij", „Ga je gang maar", zei Janice edel moedig. Ze kon het moeilijk weige ren, nu Albie haar zo hielp. Ze was niet zelfzuchtig, maar ze hield er niet van haar persoonlijke eigendom men uit te lenen. Albie gaf ze nooit terug in dezelfde toestand, waarin ze ze had aangetroffen. „Veel plezier en vergeet niet om Ben te zeggen, dat het me spijt en ik het hem later wel zal uitleggen", zei ze, terwijl ze zich gereed maakte om te vertrekken. Ze zou geen tijd meer hebben om haar moeder beneden nog even goedendag te zeggen. „Leg het ook maar even aan moe der uit, wil je het en zeg haar, dat ik haast had". „Dat heb jc zeker!" Albic's nieuws gierigheid was geweken voor een boeiender gedachte, die haai* nu be zig hield. Ze zou zich ook opkleden, net als Janice. En ze zou een verplet terende indruk op Ben maken. Ze had het wel niet gevraagd, maar ze was ook van plan Janice's jade hals snoer met bijpassende oorbellen te le nen. O, wat verlangde ze naar de dag, waarop ze haar cursus in binnenhuis architectuur zou beëindigd hebben en haar eigen geld zou verdienen en al de mooie dingen zou kunnen kopen, die haar zuster zich kon veroorloven. „Ga maar gauw", zei ze, terwijl ze de lamé blouse en de handschoenen bijeen raapte. „Ik zal wel voor alles zorgen. Moeder, Ben, zelfs vader als het nodig mocht zijn. Jij ook veel ple zier, hóór!" „O, daaraan, twijfel ik niet", zei Ja nice met zo'n kalme zelfverzekerd heid, dat de nieuwsgierigheid van haar jonger zusje weer werd aange wakkerd. Wie kon het in vredesnaam zijn. vroeg Albie zich verbaasd af. die Ja- ince er zó kon doen uitzien? Dat moest wel een heel bijzonder iemand zijn, zo bijzonder, dat Janice er ze ker van was, dat ze een heerlijke avond zou hebben, alleen al door met hem samen te zijn. Er was niemand voor zover Albie wist, die er Janice zo kon doen uit zien. Er was niemand over wie Janice zo verdraaid geheimzinnig behoefde te doen. Het moest iemand zijn, die ze kortgeleden had ontmoet, of iemand voor wie ze haar gevoelens diep ge heim hield. Het was niets voor Janice om zo geheimzinnig te zijn en ze zou zich vast niet zo opwinden over een geheel nieuwe kennis. Hemeltje, lief! Albie kwam tot de conclusie, dat het liefde moest zijn. Geen meisje kon er zo uitzien, zo van binnenuit stralend. Als er geen liefde in fiet spel was. En Janice had zo'n haast, alsof het zonde was van de tijd dia ze niet doorbracht bij de gene die ze ging ontmoeten. En Ben in de steek te laten, die zelf zo'n schat was en zo gezellig en zo verliefd op haar! En geen woord tegen iemand, waar ze naar toe ging. Ze hield het verborgen voor de hele familie, zelfs voor moeder. Ja, er was geen twijfel aan. Janice was verliefd. Misschien wist ze het zelf nog niet, maar toch was ze het, en goed ook! HOOFDSTUK V Eric Holbrook wist niet waarom hij er zo tegenop had gezien die avond, waarop Elissa naar Frankrijk was vertrokken, alleen naar een leeg huis terug te keren. Hij was dikwijls ge noeg in een leeg huis thuis gekomen en deze keer behoefde het niet an ders te zijn. Hij wist ook niet. waarom hij Janice Hilary, zijn assistente, had gevraagd om met hem tc gaan eten. Daaraan had hij vroeger nooit ge dacht. Hij verbaasde er zich over. dat hij het zo prettig vond op deze gedachte te zijn gekomen. Het was niet alleen dat hij zich verzette tegen het denk beeld van zijn eenzaamheid, want hij zou naar zijn club hebben kunnen gaan, of bij zou even hebben kunnen aanlopen bij een van de talrijke vrien den die hij en Elissa hadden, maar het idee leek hem uitermate goed, toen het eenmaal een vast plan was ge worden. Welbeschouwd moest een man zijn verjaardag toch niet in z'n centje vieren. En Janice was zijn voorstel kennelijk heel aangenaam geweest. Ze was een aardig meisje, zelfs een bijzonder aardig meisje. En ze had zich werkelijk onmisbaar ge maakt gedurende deze drie jaren of waren het er vier? Hij kon het zich werkelijk niet herinneren en hoopte alleen maar, dat ze nog drie of vier jaar zou blijven, of nog langer als dat mogelijk zou zijn. Maar hij dacht, dat dat wel niet zou kunnen; zo'n aardig meisje als Janice had natuurlijk wel ergens een vriend. (Wordt vervolgd). Het Amsterdamse Bijz. Gerechtshof heeft twee Duitsers, dte dienst hebben gedaan als kampbewakers in Amersfoort, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 17 jaar met aftrek van voorarrest. 2 Juni: Zon Maan: ZON EN MAAN. Op Op Scheepvaartberichten. Vlissingen vertrokken, 29 Mei. Madjoe n. Kopenhagen. Gepasseerd v. Antwerpen. 30 Mei. Emergo n. Emmerik; Meliskerk n. Rot terdam: Grada n. Rotterdam; Gruno n. Rotterdam; Mary n. Londen. 31 Mei: Prins Alexander n. Rotterdam. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIA. Naar Indonesië: Kota Baroe, Rotter dam—Java. 31 Mei te Belawan; Salawati, AmsterdamJava, 30 Mei Aden gepas seerd; Tabian, Amsterdam—Java. 30 Mei te Port Said. Van Indonesië: Grootebeer. JavaAm sterdam. 30 Mei te Port Said: Johan van Oldenbarnevelt, BataviaAmsterdam. 30 Mei van Port Said; Polyphemus. Batavia —Amsterdam, 30 Mei van Colombo; Vo- lendam. BataviaRotterdam, 30 Mei Ouessant gepasseerd: Willem Ruys. Java Rotterdam, 31 Mei Sabang gepasseerd. i meezonden hoogsta 100% «ul.ar (geen ballast) POKON II daardoor «ootdollg in gebrul •n 100% tafa. POKON KUNSTMEST v). Jrtói DONDERDAG. Het bekende pianoconcert in a van Gricg wordt vandaag gespeeld door Arthur Rubinstein met het Philadel phia Symphonie-orkest. onder leiding van Eugene Ormandy. (H. II 23.15). Vier en twintig Juni aanstaande ver trekt de vroegere dirigent van het Residentieorkest. Frits Schuurman, naar Johannesburg, waar hij de lei ding van het stedelijk orkest aldaar op zich 731 nemen. In de uitzending Assortimento van Jan van Herncn wordt Schuurman geïnterviewd. (H. I Hilversum I: 7, 8, 1, fi, 8 en 11 Nieuws; 9 Muziek om 1700; 10.15 Arbeidsvitami nen: 11 Orgelconcert uit dc Jacobi Kerk te Utrecht; 11.45 Hoe komt een hoorspel tot stand (een met voorbeelden geïllus treerde causerie, door Emilc Köllcnacrs); 1.15 Aansluiting BBC; 2.15 Solistencon certen 4 Assortimento. ccn programma van Jan van Herpen; 5.30 The Skymas- ters; 7.10 Het Promenade Orkest o.l.v. Benedict Silberman; 8.05 Johann Strauss festival ln Weer.cn; 9 Cabaretprogv. Wlm Sonnevold; 10.35 André Kostelanetz: 11,30 Engelse en Amerikaanse dansplaatjcs. Hilversum II: 7, 8, 1. 7, 8 en 11 Nieuws; 9.40 Schoolradio; 11 De Zonnebloem; 12.03 Dichterlicbe op. 18 R. Schumann; 12.33 Amusementsorkest o.l.v. Klaas v. Becck: 1.20 Amusementsorkest; 2 Middagconcert; 3.15 Kamerorkest o.l.v. Maurits v. d. Berg: 4.45 Sonate no. 12 ln F. K V. 332 W. A. Mozart: 5.30 Onze zingende en voordragende jeugd; 6.30 Klein Omroep koor o.l.v. Carel Laout; 7.15 Nederlandse organisten spelen eigen werken; 9 Ons volk en de voortgaande industrialisatie, een lezingen-cyclus; 9.20 Planoduo Bcers en van Lanschot; 9.35 Sweelinck-kwnr- tet; 10.25 Kwartet o.l.v. Meindert Boc- kel; 11.15 Beroemde concerten. Brussel-Vlaams (322 m.>: 7. 8. 13. 17.05. 19. 22 en 22.50 Nieuws; 12.40 Peter Krcu- der. plano; 13.15 Vrolijke muziek; 17 Gram. muziek: 19.$0 Radiofcuilleton. Brussel-Frans (484 m.): 13. 19.45. 22 en 22.55 Nieuws; J2,05 Omroeporkest; 13.15 Casinoprogr.; 18 Voor de soldaten; 19 Franse walsen: 20 Hoorspel; 21,30 Geval', muziek. Engeland-Homc Service (343 m.t: 13. 21, 23 en 23.03 Nieuws; 13.10 Gevar. pro- gr.: 15.30 Radiofeuilleton; 18.30 BBC Va riété orkest; 19 Werken van Elgar; 12.15 Derde acte van ..Siegfried" opera van Wagner. Engeland-Light Program (1500 eri 262 m.): 9. 19, 22. 23.56 en 24 Nieuws; 10.30 Voor dc soldaten: 12.15 BBC Schots or kest; 14 Voor de vrouw; 16.30 Schots variété orkest; 19.30 Dansorkest. (Ingezonden mededeling). Was Uw wol Veilig in AIKALIVRIJ 35 cl po pak. N«ho 100 gr. HOOG WATER u.+NAP u.+NAP LAAG WATER u.—NAP u.—NAP Vlissingen 5.38 1.79 17.57 1.59 11.35 1 66 Terneuzen 6.04 1.98 18.28 1.80 12.05 .1.85 Hansweert 6.39 2.09 18.54 1.91 0.37 2.37 12.45 2.00 Zievikzce 6.58 1.43 19.15 1.18 0.10 1.72 12.36 1.36

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5