Motoren „zweefden" over het Vrouwenpolder-circuit Abe versloeg Noad ONDANKS REGEN SLAAGDE ZANGCONCOURS K0RFBAL-T0URN001 VIEL HELAAS IN HET WATER VRIJDAG 27 MEI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Renooy reed over hoofd van Meynen Prachtige motorsport - Lof voor „Scheldegouwen". (Van onze speciale verslaggever). Om je nek op te breken! Dat zeiden de burgers, die het cir cuit, waarop Donderdag de terrein-ritten van de motorclub Schelde gouwen in Vrouwenpolder gehouden werden, in ogensc-homv name». Een zwaar parcours, waarop het buitengewoon moeilijk was je tegenstander te passeren! Dat zelden de renners. Het is de eerste keer, dat ik zo'n terreinwedstrijd zie, maar vol gende keer ben ik weer van de party! Dat zet jhr. m'r. A. F. C. de Casembroot, toen hij aan de winnaar van de voornaamste rit do lauwerkrans overhandigde. Dank zy de schitterende organisatie door Scheldegouwen is dezo rit, die mensen uit het gehele land naar Zeeland getrokken heeft, een uitstekende propaganda voor onze provincie! Dat zei de burge meester van Middelburg, jhr. mr.W. C. Sandberg tot Esscnburg, des avonds bij de prijsuitreiking. En daarmede zijn de Nationale Motorterreinwedstrijden, die mee telden voor de nationale kampioen schappen en waaraan de cracks uit het gehele land deelnamen, eigenlijk van alle kanten belicht en geka rakteriseerd. Dat dit resultaat bereikt kon worden ondanks het bar slechte weer, het strekt Scheldegouwen tot eer en evenzeer de renners, die zich door geen modder en geen regen lieten weerhouden om hun beste beentje voor te zetten. Er is Donderdag in Vrouwenpol der uitstekende sport te zien. ge geven. De sensatie ontbrak daarbij niet, want de sterren onder de deelnemers legden het circa 1200 meter lange duincircuit met een dusdanige snelheid en vaardigheid af, dat zij af en toe letterlijk zweefden: dc wielen van hun mo toren raakten de grond niet! Een renner speelde het klaar oin in de 125 cc. klasse over het hoofd van zjjn gevallen voornaamste con current te rijden, diiarby zijn rem te verspelen en desondanks toch driekwart van de course üc eerste plaats te bezetten. Eerst ln de laatste ronden moest hij het tegen nummer twee afleggen. De man, over wiens hoofd was gereden, werd nota bene derde! Nu eens zag men de rijders schots en scheef door de modder glijden, dan weer doken z\j bliksemsnel van een duinhelling naar beneden, een andere keer snorden zij met onbegrijpelijke souplesse tegen een helling op, cn weer een andere maal passeerden zij elkaar op een recht eindje of ln een bocht, waar menselijkerwijs gesproken voor pas seren geen enkele mogelijkheid be stond. Duidelijk bleek uit alles, dat niet de machine, maar de vaardigheid van de rijder de door slag gaf. Geen wonder, dat de dikke twee duizend toeschouwers, die. dc regen getrotseerd hadden, uitermate vol daan naar huls toe keerden! En geen wonder, dat de renners na afloop van de races verklaarden, dat het een pracht van een sport dag was! DE JUNIOREN! De wedstrijden werden, geopend met een race voor Junioren 125 cc. De Rotterdammer G. H. van der Kley en A. Schellekens uit Schijndel leverden elkaar goed par ty. Erstgenoemde zegevierde met 10 sec. voorsprong op no. 2. Daarna startten de Junioren in de 250, 350 en 500 cc. en het werd een dramatische strijd. Ronden lang leidde J. Dijkstra uit Drach- ster Compagnie en zijn zege scheen onbedreigd. Op een zwaar circuit, zoals dat in Vrouwenpolder onge twijfeld was, werden aan de ma chines echter zeer zware eisen ge- stld^ en Dijkstra brak? zijn kettinjj. zijn hoofd heen. Meynen liep een flinke achterstand in en lag op de zevende plaats toen hij weer op gang kwam. Renooy echter had n renr verspeeld en nu waren het eerst P. Dokkum en M. Vierdag, die de lakens uitdeelden. Dokkum Regenverzekering. Is er op Hemelvaartsdag tus sen 12 en twee uur een milli meter regen gevallen? Op deze brandende vraag had het be stuur van de motorclub De Scheldegouwen des avonds nog geen antwoord, maar spoedig zal het bestuur dat weten, want het gaat om enige duizenden guldens. Is er een millimeter hemelwater naar beneden ge komen, dan moet de regen-ver zekering dat bedrag uitkeren, want Scheldegouwen heeft om het risico van de motorwed strijden te verkleinen zo'n ver zekering afgesloten. Is er min der gevallen, dan moet de ver eniging zelf de schade dragen van de teleurstellende publieke belangstelling. Wel, wij kunnen het bestuur van de Motorclub geruststellen. Volgens onze informaties is er tussen 12 en 2 uur twee a twee en een halve millimeter regen gevallen. kon het echter niet houden en viel terug. Nu leidde Vierdag, met Re nooy oj> de tweede, Dokkum op de derde en weldra Meynen op de vierde plaats. Prachtig passeerde Renooy tegen het einde -Vierdag en zijn zege scheen veilig. Vierdag éétte echter dóór, scheerde enkele ronden voor het einde Renooy voorbij en zege vierde ondanks de weergaloze eindspurt van zijn tegenstander. Meynen plaatste zich weldra derde en behield deze plaats. De beide eersten kon hy eenter niet bedrei gen. FANTASTISCHE PRESTATIE. Fantastisch was wat Rietman ulte Doetinchem ln de laatste race, op 250, 350 en liet zien. Htf die der seniores 500 cc. machines overklaste zijn tegenstanders won onbedreigd. Van Heukelom (Hilversum) werd tweede en een ongelooflik spanennde strijd lever den B. Baudoin uit Leende en Koning uit Oosterwolde om de der de en de vierde plaats. Eerstge noemde zegevierde hierin, maar slechts met een seconde voor sprong op zijn rivaal! Rietman maakte ook de snelste ronde van de dag, waarvoor de Prov. Zeeuwse Courant een fraaie medaille had uitgeloofd: Hij deed over deze ronde slechts 2 min. 33 drie vijfde seconde! DE PRIJSUITREIKING. Des avonds werden in het Ne derlands Koffiehuis de prijzen uit gereikt. Voorzitter P. Castenmiller van Scheldegouwen bracht aan al len, die tot het welslagen van de races hadden meegewerkt, zyn wel gemeende dank en betreurde het alleen bitter, dat de slechte weers omstandigheden oorzaak zijn, dat Scheldegouwen met een tekort moet afsluiten. Burgemeester jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essenburg, die de prijzen uitreikte, huldigde op zijn beurt de heer Castenmiller, die Scheldegouwen de laatste jaren tot zeer grote prestaties heeft ge leid en die maalct. dat deze bloei ende vereniging een attractie niet alleen voor Middelburg, maar voor geheel Zeeland is en duizenden mensen trekt. Ten slotte vermelden wij nog, dat de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, het startsein gaf voor de laatste race en dat hij de winnaar daar van de lauweren om de schouders hing. Ons compliment aan de Rijkspo litie voor de goede regeling van het verkeer. De uitslagen luiden als volgt: Junioren 125 cc. 1 G. H. v. d. Kleij, Rotterdam. Eyslnk. 32.24 6/10; A. Schellekens, Schyndel. D. K.W.. 32,34 3/10; 3 G. v. d. Burik, Apel doorn.. Eyslnk. 34.04 2; 4 R. T. Selling Amsterdam, Eyslnk op één ronde. Senioren 125 cc. 1 M. Vierd8g, Batavier. 46.35.2; 2 D Renooy. (Soest), Eysink, 40.36.1; 3 A. Meüen. (Utrecht). Eysink. 47.56.6; 4 P. Dokkum, (Rotterdam), Eysink. 49.6.4: 5 G. J. Westerveld (Apeldoorn), D K.W.; 6 C. v. Agneslust. Batavier; 7 W. Ruijten- beek. Eysink. Junioren 250, 350, 500 cc. 1 F. J. Vos, Dordrecht, Velocette (350) 14,43 m. 20 3/10 s.: 2 H. v. d. Sterren. Tilburg. Matchless (500), 14.46 m. 35 1/10 s.; 3 J. Dijkstra. Drachtster Compagnie, Triumph (350), 13 op één ronde; 4 C. Tim- mers, Breda, B.S.A (250). 13 op één ron de; 5 A. P. de Leeuw, Middelburg, Nor ton (500) 12 op twee ronden. Sentoren 250, 300, 500 cc, 1 PI. Rietman, Doetinchem. Triumph. 53 m. 05 1/10 s.; 2 J. C. v. Heukelom, Hil versum, Matchless 55 m. 25 2/10 s.; 3 F. Baudoin. Leende, Matchless, 55 m. 42 s.; 4 A. Koning, Oosterwolde, Triumph, 55 m, 43 2/10 s.; 5 W. G. de Haas, Amers foort. Matchless, op één ronde; 6 G. S. M. Th. Jonkers. Valkenswaard. Triumph, op écn ronde; 7 A Phennickx Den Bosch. Norton, op twee ronden; 8 A. J. M. v. Laarhoven, Best. Velocette. op twee ronden; 9 P. J. v. d. Marei, Pijnackcr, Marelo. op drie ronden. 18-jarige Frangaise was officieren te vlug af. Op het concours hippique te Parijs wist de achttienjarige mej. Michelc Cancre (Frank rijk) de eerste plaats te bezet ten in en beslag te leggen op de Prix des Sablons, die uit frs. 110.000 en een beker be staat, door op haar paard Hera de acht dubbele hindernissen van 1.20 en 1.40 meter zonder één enkele fout te nemen. Ze maakte deze fraaie prestatie in de tijd van 51.8 sec, waarbij zij officieren, die eveneens aan dit concours deelnamen, met glans sloeg. SCHAKEN Schaaktournooi te Goes. De schaakvereniging Goes organiseerde Woensdag en Donderdag een schaaktour- nooi. De uitslagen zijn als volgt; Groep 1: K. Beeke. 's I-Icer Arendsker ke, 2% p.; 2. A. J. C. Nordlohne, Goes. 2 p.; 3 J. M. Mullié, Kortgene. 1% p.; 4 A. C. Reusen. Goes 0 p. Groep 2: 1 Verbeek. Goes. 3 p.; 2 de Kuijper. Goes. Ha p.; 3 HeUboer. Kapelle 1% p.; 4 Karclse. Hansweert. 0 p. Groep 3: 1 W. Flissebaalje, Middelburg, 2',j p.; 2 A. Pleterse. Wollaartsdijk. 2',i p.; 3 ir. H. Ollemans. Goes. 1 p.; A. Quakke- laar. Hansweert, 0 p. Groep 4: 1 J. de Pree. Hansweert. 3 p.: z Walrecht, Kapelle. 1 p.: 3 Woudstra Sr.. Middelburg 1 p.; 4 Bakker, 's Heer Arendskerke. 1 p. Groep 5: 1 Marinussen. Koudekerke 2% p.; 3 Kole. 's p.. 4 Gocdblocd. Middelburg V» p. Groep 6: 1 G. Woudstra Jr.. Middel burg. 2% p.; 2 Klap. Koudekerke. 2',a p.; 3 de Bruljn, Goes, 1 p.; 4 Kloet, 's Heer Arendskerke, 0 p. Zeeuwse zangers in Wisseker,ke bijeen. Donderdag vervoerde de veerboot tussen Wolfaartsdijkse veer en Kortgene grote ladingen „verregende'* mensen van Zuid- naar Noord- Beveland. In de kleine, nauwe kajuit van de veerboot zaten ze met natte kleren en frisse gezichten, samengedrukt op een kluitje, want het weer was te slecht om aan dek te komen. En toch hatl men plezier, want men ging Immers naar het zangconcours ln Wlsscn- kerke. Nu behoort bij een dergelijke zangwedstrjjd de zon te schij nen, want anders is de fleur eraf, maar ondanks regen en wind was er een goede stemming. Het concours was georganiseerd door de Chr. Zangverenigingen, aan gesloten b\| de Koninklijke Boiul van Christelijke Z&ng_ en Oratori umverenigingen en zou gehouden worden in hel bos b\j het Land goed „Sorgwjjck" te Wlssekerke. Het bleek echter al spoedig dat dit door het slechte weer niet mogelijk was. Daarom verhuisde men naar de Nederlands Hervormde Kerk te Wlssekerke. Laag hingen de grijze wolken over Noord Beveland, toen de zangeressen en de zangers uit alle delen der pro vincie de Zandkreek overstaken. Het was rumoerig op deze kreek, de gol ven hadden witte koppen en het wa ter sloeg over de veerdam te Kortge ne. De Walcherse mutsen zaten ver borgen in nette regenkapjes cn de re gen gutste langs plastic regenjassen en op alpinomutsjes. Neen. zangersw.eer was het allerminst en het anders zo mooie bos van „Sorgwijck" zag er verregend en triest uit. In Wissckcr- ke hing hier en daar een natte vlag en waar de bussen van de A.M.Z. re den spatte het water uit de plassen hoog op. Wie echter in de Hervormde Kerk kwam, zag en hoorde gelukkig, dat niet alles verloren en verregend KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Dientengevolge kon" Vos uit Dordrecht hem passeren. F. Vos maakte ook de snelste ronde tijd in zyn klasse. Van der Sterren uit Tilburg werd ten slotte tweede. Timmers uit Breda werd vierde en de enige Zeeuw, die aan de races deelnam, A. P, de Leeuw uit Middelburg, werd vijfde. Hij reed de race uit met twee ronden achterstand op de winnaar en voor een debutant is dit een zeer goede prestatie. RENOOY GEKLOPT. Toen kwamen de Senioren aan ae beurt en wel eerst de 125 cc.'ers. voorspeld was, dat hier de strijd £aan tussen Dick Renooy uit en de Utrechtenaar A. Mey- £SLMeyntn echt6r vle> ,n ae tweeae ronde en Renooy reed over MOTORSPORT Zeeuwse motorrijders in Ronde van België. wordt de Ronde Aan Ke ,y°or motorrijders verreden, heidsrit zware betrouwbaar- 600 km een ?fstand van meer dan deelnemen HSP ook 14 Zeeuwse équipes ffSySTn va" de motSr. men uitaM?ï^df^ om vtJ' uur vertrekt Bréda Pr^Hp 1 urg naar dc startplaats vandaar rfp s zeven UUr 6aat dan BaarlP TW grotJe tocht beginnen. Bij en via Aer^dtc.demgrens gepasseerd KSnftS Punt in d? 4 Sns om 4 uur het hoogste bereikt Wp^rd®?2®n- Houffulize. wordt rust eehnmw, Y0rdt een uur verplichte e vantt;JaarPa het tweede gedeel- nernerg f h„l vol«t. hetwelk do deel- V UUr LU'k mr van Dnnn. a - oe neren jnr. r. c,,. m! c. B' l!2r S.V.V. nam revanche op V.S.V en B.V.V. won van A.G.O.V.V, Door een overwinning op AGOVV weet BW zich aan de kop van de ranglijst te handhaven. Maar het kleinste foutje, dat de Bosschenaren zou den begaan, zal door SVV en Hecrenveen. die evenveel punten hebben, af gestraft worden. Het belooft tussen deze drie nog een spannende strijd te worden. VSV en NOAD, welke laatste nog geen enkele wedstrijd gewon nen, heeft, liggen nu wei uit de strijd. HEERENVEEN—NOAD 7—2. Nadat Heerenveen voor de rust zeer veel moeite gehad had de Til- burgenaren van zich af te schudden, demonstreerden de Noordelijke kam pioenen met een Abe Lenstra in top vorm in de tweede helft zulk groots spel, dat NOAD letterlijk onder de voet werd gelopen. De slechte weers omstandigheden vergden in deze ont moeting veel van de spelers, wat trouwens ook in de andere kampioens wedstrijden het geval was. Bijna ge durende de gehele' wedstrijd viel er een flinke regen, waardoor bal en veld zeer glad waren. Noad paste zich ge durende de eerste drie kwartier veel beter aan de moelijke omstandighe den aan dan de gastheren en zonder Abc Lenstra, die niet minder dan 5 doelpunten voor zijn rekening nam, zou de rust ongetwijfeld met een voorsprong voor Noad zijn ingegaan. Abe was echter in formidabele vorm en hij demonstreerde technisch zulk hoog spel, dat de Tilburgse achterhoe de er dikwijls moedeloos onder werd. De rust ging in met een 3—2 voor sprong voor Heerenveen. Na de rust kwam NOAD er helemaal niet meer aan te pas en Abe liet keeper Den Turck nog driemaal vissen, terwijl Brandsma nog één doelpunt maakte. V.S.V.—S.V.V. 1—3. Op- verdiende wijze heeft SW re vanche genomen van de op eerste Paasdag geleden 40 nederlaag tegen VSV. Fraai voetbal was in deze wed strijd niet mogelijk, omdat het gedu rende de wedstrijd voortdurend re gende, waardoor het veld glad was. De thuisclub ondervond hiervan nel meeste last. SVV heeft zich het beste aangepast aan deze omstandigheden, vooral de achterhoede, met van Schijndel cn Steenbergen aan het hoofd, was uitstekend op dreef en de Velser voorhoede had niet veel in te brengen. Het begin van de wedstrijd deed het beste van de thuisclub ver wachten. De IJmuidenaren begonnen met enkele aanvallen en waren zij gedurende deze periode productiever geweest, dan hadden zij een voor sprong kunnen behalen. De rust ging in met een 10 voorsprong voor de bezoekers. Na de rust werd er beter gespeeld, speciaal door SVV, van Schijndel steunde zijn voorwaartsen goed en de VSV-verdediging kreeg het zwaar te verduren. Geleidelijk voerde SVV de stand op tot 1—3, waarmee het einde kwam. A.G.O.V.V,—B.V.V. 1—2 De verwachting, dat de Apeldoor- ners onder de vochtige weersomstan digheden met bijbehorende bezwaren als een glad veld en een zware bal, tegen de betere Bosschenaren de min deren zouden zijn, is niet opgegaan. Weliswaar heeft BW de overwinning behaald, doch er zijn speciaal na de rust perioden geweest, waarin de thuisclub de toon aangaf. Hadden dc voorhoedespelers van de geboden kan sen een beter gebruik gemaakt, dan zou Saris stellig meer dan één bal in de netten hebben zien verdwijnen. Het spel der Zuidelijken leed duide lijk aan gemis aan strijdlust. Tegen over het knappe, maar pitloze voet bal van BW stelde AGOVV weder om het strijdvaardige spel van de vo rige kampioenswedstrijden, maar het geluk was niet aan de zijde der Apel- doorners. Toch had een gelijk spel de verhoudingen beter weergegeven. De rust ging in met een 1—1 gelijke stand. Na de rust heeft AGOVV het meeste initiatief genomen. 20 minuten i voor het einde kon van Beurden, na een kort duel met de AGOVV-doel- man zijn club de leiding geven. On danks verwoede pogingen van de Enthousiasme der deelnemers niet te dempen. Het ls langzamerhand een pretti ge traditie geworden, dat Hemel vaartsdag in Zeeland een hoog tijdag is voor dc korfbalspon, oe sport van snelheid en behendig heid. Dit laar had de eZeuwse Korf- balbond wei een bijzonder aan trekkelijk program samengesteld, een groot korfbaltoqrnooi met liefst 59 deelnemende twaalftallen, waarvan enkele afkomstig ui; het Westen van het land en enkele uit België. Voor dit tournooi werd grote belangstelling verwacht cn een sterke propagandistische uit werking. Helaas, de regen, die deze He melvaartsdag tot één der slechtste uit de afgelopen jaren heeft ge maakt, ls als onaangename spel breker opgetreden. Het overgrote deel der wedstrijden moest worden afgelast en de bèlangstelling van het publiek was uiteraard zéér ge ring. Maar zelfs dat vermocht ove rigens het enthousiasme van de honderden korfballers en -sters, die Donderdagochtend naar Middelburg waren getogen, niet te dempen. Van de gasten ontbrak er geen. Een aantal Belgen uit Antwerpen was in de stromende regen naar de Zeeuwse hoofdstad komen fiet sen. Drijfnat kwamen deze korf- balliefhebbers en -sters uit de Sin jorenstad aan. Velen van hen moesten en zouden spelen, regen of geen regen, plassen of geen Classen. En er werd gespeeld. De eslissing van de wedstrijdleiding om de series toch te onderbreken werd gebillijkt, maar had het aan dc spelers zelf gelegen, het weö- strfyi-p ro|Tam was ln zyn geheel De hoofdschotel van 't program, de wedstrijd tussen de Belgische kampioensclub „Voorwaarts" en de westelijke kampioen uit Rot terdam „Het Zuiden" zou aanvan kelijk nog doorgaan, maar moest toch op het laatste nippertje weer worden afgelast. Niettemin mag het sportcontact uitstekend geslaagd noemd. Gastheren en worden ge- gasten. voor zover niet meer op het veld aan wezig, hebben er in het Schutters hof een gezellige middag van ge maakt, die besloten werd met een gemeenschapeplyke koffiemaaltijd. Daarop beloofden de gasten vast volgend jaar weer te komen cn dan beter weer mee te brengen. Staadenlijsten zijn niet opge maakt, daar geen enkele serie vol ledig kon worden gespeeld. Enkele twaalftallen brachten het nog tot drie wedstrijden, doch de meesten tot één of geen enkele en de ge speelde wedstrijden gaven uiter aard de verhoudingen gebrekkig weer. ATHLETIEK Nationale atletiekwedstrijden. Fanny Blankers-Koen, die Vrijdag avond a.s. nog in Amerika op atletiek wedstrijden zal uitkomen, vliegt de vol- §ende morgen per K.L.M. terug naar chiphol, waar ze Zondagmorgen om half negen wordt verwacht. Des middags om twee uur zal daarna het Amsterdamse publiek haar voor het eerst sedert de Olympische Spelen in eigen woonplaats op de sintelbaan zien lopen, waar zij deelneemt aan de door de verenigingen Sagitta en A. V. "23 te hou den nationale atletiekwedstrijden. Voor de heren zijn de wedstrijden van bijzonder belang, omdat het de selectie wedstrijden zijn voor de samenstelling van de Nederlandse ploeg, die op Pink stermaandag te Londen in het White City Stadion tegen Amerika, Engeland, Frank rijk, Noorwegen en België aan de start zal verschijnen. Op de 200 meter komen uit Scholten. Klein, Nusse, de Kroon, Leys en Woldendorp. op de 400 meter Nusse, de Kroon, Leys en Woldendorp cn op de 800 meter Ribbens, Kist, Meyborgh, Elstak en van Gogh. Wim Slijkhuis start op de Engelse mijl o.a. tegen van Rooyen en Wim Groen. Deelnemers aan de 400 meter horden zijn onder meer Schaay, Woldendorp en Jo Bakels. FANNY's PROGRAMMA Fanny zal In de komende weken aan de volgende atletiekwedstrijden deelne men Maandag 6 Juni (2e Pinksterdag), wed strijden van PEC te Zwolle: Woensdag 8 of Donderdag 9 Juni internationale wed strijden te Dublin: Vrijdag 10 Juni in ternationale wedstrijden te Belfast. De Nederlandse herenploeg. welke op 2e Pinksterdag t Londen aan de interna tionale wedstrijden deelneemt, zal waar schijnlijk in haar geheel Woensdag 8 en Donderdag 9 Juni te Dublin starten en Vrijdagavond 10 Juni te Belfast. Apeldoorners kwam er in deze stand geen wijziging meer. DE STAND. De standenlijst ziet er nu als volgt uit: B.V.V. 8 4 3 1 11 12—7 S.V.V. 8 4 3 1 11 15—11 Heerenveen 9 5 1 3 11 27—18 A.G.O.V.V. 9 3 3 3 9 11—8 V.S.V. 10 4 0 6 8 16—18 Noad 8 0 2 6 2 4—23 VOETBAL Zeeuwen tegen Rotterdams elftal. Op tweede Pinksterdag wordt te Goes een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het Zeeuws en het Rotterdams elftal. Goes I Pretoria I Goes speelde gisteren een vriend schappelijke wedstrijd tegen het Rot terdamse Pretoria. Doordat de thuis club een experiment probeerde met het stopperspil-systeem cn verschil lende nieuwelingen opgesteld had, werd deze wedstrijd met 7—3 verlo ren. De rust ging in met een 4—0 voorsprong voor de Rotterdammers. Achilles blijft eerste klasser. Doordat het Achilles gisteren gelukt is Zwartemeer met 2—0 te kloppen, blijft deze ploeg eerste klasser. Bondselftal Middlesex Wanderers 3—3. Gisteren werd in Den Haag een wedstrijd gespeeld tussen een Bonds elftal en de Engelse ploeg Middlesex Wanderers. Doordat er vlak voor de wedstrijd een jeugdwedstrijd gespeeld was en het flink geregend had ver anderde het veld in een modderpoel. Gezien deze omstandigheden mag het spel nog redelijk genoemd worden. De rust ging in met een 1—1 gelijke stand. Het Nederlandse doelpunt werd gescoord door van Geen. Ook na de rust wist deze speler het En gelse doel nogmaals te vinden. Het derde Nederlandse doelpunt werd ge scoord door Westers. ZWEMMEN Bob Bonte evenaart zijn wereld-tijd Bob Bonte, die Woensdag deelnam aan nationale zwemwedstrijden te Leiden en uitkwam op het nummer 100 m. schoolslag, heeft zijn beste tijd op deze afstand geëvenaard. Voor de ze tijd, 1.15.2, die hij op 20 Febr. maakte, heeft de K.N.Z.B. erkenning als wereldrecord aangevraagd. WIELRENNEN Op 16 Juli a.s. zal de Ronde van Oud-Vossemeer verreden worden. Die dag zal dan een collecte gehouden worden voor de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis. BOKSEN Bokswedstrijden te Vlissingen. Zaterdagavond worden in het Con certgebouw te Vlissingen bokswed strijden gehouden, georganiseerd door de Vlissingse boksclub D.O.S. Voor boksliefhebbers is het ccn. aan trekkelijk programma. Van de par tijen die gebokst zullen worden noe men wij; de 17-jarige Moosje Linne- man uit Amsterdam, kampioen van Nederland tegen de Vlissinger Jan Meulmeester. Ook de-partij tussen de Zuid-Hollandse kampioen. Ab do Wolf tegen de Noord-Hollandse kam pioen Piet Kleij ssen, belooft een span nende strijd te worden. HOCKEY. H.H.Y.C. Nederlands kampioen. Het Haagse H.H.Y.C. is hockey- kampioen van Nederland geworden. De eindstand luidt: HHYC 6 5 0 1 10 34- 4 Deventer 6 3 0 3 6 14-17 Venlo 6 3 0 3 6 13-11 LHC 6 1 0 5 2 4-33 was. Het Ringbestuur maakte er van wat er van te maken was. en dat bleek nog vrij veel. Het kerkje was stamp vol. Beneden en op de galerijen, op het orgel cn zelfs op de preekstoel zaten koorleden en belangstellenden. De jury bestond uit de heren Adriaan C. Schuurman, docent in de Kerkmu ziek aan de theologische faculteiten van de Rijksuniversiteiten en organist te Amersfoort en Andries dc Braai, een vooraanstaand figuur uit de jon gere componistengarde en directeur van de Muziekschool te Arnhem. Zij zaten op de achtergalerij en waren omringd door luisterende muzieklief hebbers. Op de plaats, waar 's Zon dags de kerkeraadsleden zijn gezeten, stonden nu de koren. Het was bui tengewoon warm in het gebouw, zo zelfs, dat de prestaties van de koren er ongetwijfeld door leden. Eenmaal beslistte de jury zelfs, dat een koor mocht overzingen, omdat men meende, dat de warmte het koor te zeer had beïnvloed. Vanzelfsprekend waren niet alle koren opgekomen, doch het aan tal niet-komers was slechts gering. Van de 27 lieten er 4 verstek gaan, zodat 23 verenigingen voor de jury verschenen. DE PRESTATIES. Hoe waren de prestaties? Deze lie pen zeer sterk uiteen. Er waren ko ren, die uitstekend voor de dag kwa men: zuivere intonatie, goede uit spraak en een verzorgde afwerking. Er waren echter ook verenigingen, waarvan de zang bijzonder slecht was. Er werd soms geknoeid met zeer een voudige muziek. Vier koren kwamen niet in aanmerking voor een prijs, ze ven kregen een eerste, zes een twee de en zes een derde prijs. Wij spraken hierover met dc jury leden en het bleek, dat het ook hen was opgevallen, dat de prestaties der koren zo sterk uiteenliepen. Men kan er echter van verzekerd zijn, dat waar de koren zijn beoordeeld door een zo bij uitstek deskundige jury de puntenwaardering een juist beeld geeft van het peil der verenigingen. De criteria van deze jury zijn zodanig, dat een koor met een eerste prijs, rus tig vergeleken mag worden met ver enigingen buiten Zeeland. Bij de aanvang van het concours werd het woord gevoerd door de he ren J. J. v. d. Velden, ringvoorzitter, burgemeester J. J. v. d. Maas en ds. H. J. Meyer. Het slotwoord werd ge sproken door ds. H. Scholing. Tenslotte is een woord van waar dering voor het ringbestuur zeer ze ker op zijn plaats. De leden stonden voor bijna onoverkomelijke moeilijk heden. die echter op keurige wijze werden opgelost. DE UITSLAG. De volledige uitslag van het concours luidt: Afdeling uitmuntendheid: Kapelle- Biezelinge, „Sursum Corda", 1202e pr.; Kruiningen, „Soli Deo Gloria 81 geen pr.; Zierikzee. „De Lof- stem". 100%, 3e pr.; Souburg, „Soli Deo Gloria", 115, 3c pr. Eerste afdeling: Kloetinge, Hervormd Kerkkoor, 114%, le pr.; Oostburg, „Soli Deo Gloria", 96%, 3e pr.; Nieuw- dorp, „Tot Nut en Genoegen", 100%, 2c pr.; Goes, „Jubilate Deo 116%, le pr.; Wolfaartsdijk, „Looft den Heer", 120%, le pr.; Kamperland, „Soli Deo Gloria", 116, le pr. Tweede Afdeling: Oostdijk, „Oost- dijks Zangkoor". 78, geen pr.; West- kapelle. „Looft den Heer". 89, 3e pr,; Oosterland, „V.Z.O.S.". 97%, 2e pr.; Borssele. „Soli Deo Gloria". 74%, geen pr.; Grijpskerkè, „Halleluja", 86, 3e pr.; Oostkapelle, „Sursum Corda". 118, le pr.; Wissekerke, „Hosanna". 93%, 3e pr. Derde afdeling: Vrouwenpolder, „Advendo", 90%, 2e pr.; Noordgouwe. „Soli Deo Gloria", 90. 2e pr.; Hein- kenszand, Hervormd Kerkkoor, 110%, le pr,; Nisse. „Christelijk Gemengd Koor", 92%, 2e pr.; Meliskerke, „Con Amore", 72, geen pr.; Serooskerke, „Een in Geest en Streven", 108, le pr. WANDELSPORT Wandeltocht te Terneuzen. Hoewel de op Hemelvaartsdag door de Terneuzense wandelsportvereni ging „W.I.K." georganiseerde wandel tocht gehouden werd onder uitzonder lijk slechte weersomstandigheden, was het aantal deelnemers boven ver wachting groot en het aantal uitval lers zeer klein. Groepsgewijze werd o.a. deelgeno men door; „Op Stap 1946" van Scher- penisse, personeel van de confectie fabriek to Middelburg, „W.S.V" te Retranchement, „Olympia" van -Axel en „N.O.A.D." van Vlissingen, terwijl in totaal ongeveer 250 wandelaars (sters) startten voor de ongeveer 25 km. lange tocht. Ondanks het feit, .dat het vrijwel onophoudelijk regende en alle deelnemers al spoedig drijf nat waren, heerste er in hun rijen allesbehalve neerslachtigheid. Er was slechts één groep die de strijd staak te. Dc deelnemers, dié dc tocht vol brachten, ontvingen een fraaie her inneringsmedaille. Op 15. 16, 17 en 18 Juni organiseert W.I.K. weer een wandelfestijn en wel een avondvier daagse over 3 x 15 plus 20 km. Ver der heeft deze vereniging dezer da gen ook een juniorenafdeling opge richt. Jeugdige liefhebbers van de wandelsport kunnen inlichtingen ver krijgen bij het bestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5