KAPPIE NIEUWS UIT ZEELAND Je kl MUZIEKCONCOURS TE AXEL KLANKEN UIT DE AETHER HHIH) 2EEP VEMAAGT pr»S Niemeijerü GALA JHEE groot herenhuis DANSEN LICHTI G.W.DÈNBOER Bouman-Noacb, 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 MEI 1949 ZUID-BEVELAND ing Goes STICHTING 19401945. De totale opbrenst van dé gcnoudi kerk— en Hjstcollecten voor de Stichtii 1940—1945 bedraagt te Goes t 2.1 DE ROODE-KRUISCAMPAGNE IN 1949. De grote jaarlijkse inzamelingsactie voor het Ned. Rode Kruis wordt dit jaar te Goes wel bijzonder energiek aangepakt. Onlangs is een campagne comité uit de burgerij samengesteld, dat zeven werkcommissies in het le ven heeft geroepen om alles zo goed mogelijk te regelen. Goes is „aange slagen" voor een bedrag van ƒ4200. en dat moet er komen! Liefst nog meer. Dinsdagavond belegde het comité een instructieavond in „De Prins van Oranje" om de vele medewerkers de laatste goede wenken te geven. De commissie voor de bijeenkomst had aan deze avond een aantrekkelijk ka rakter gegeven, want behalve enkele sprekers traden ook het orkestje van het Lyceum en enige heren met een liedje en een schetsje op. Alles na tuurlijk belangeloos, zelfs de zaal was gratis beschikbaar gesteld. De voorzitter van het Campagne comité, de heer K. Kooy. sprak een openingswoord en afgewisseld met muziek en toneel spraken achtereen volgens de heer C. Karelse over de wijze waarop men het meeste succes bij de inzameling kan hebben, de heer I. Ph. F. v. d. Plassche over de argu menten, die bij een bezoek aan de ge vers en geefsters moeten worden aan gevoerd. dr. A. Francke over hoe men zelf ten opzichte van het Roode Kruis staat en mej. Visker over de gevoels argumenten. Aan het eind van de ge slaagde bijeenkomst sprak de heer Kooy een slotwoord. En nu is de daad aan de medewer kers en niet in de laatste plaats ook aan de Goese burgerij om haar of fervaardigheid te tonen! De inzameling zal op 1, 2, 3 en 4 Juni worden gehouden, terwijl op 1, 2 en 3 Juni in ..De Prins van Oranje" ook een fancy-fair zal worden geor ganiseerd. Heinkenszand Vrijdag en Zaterdag gaf de sportvereni ging „A.T.L.A.S." te Heinkenszand een uitvoering in het verenigingsgebouw „Maranatha". De voorzitter, dr. Staver- man, sprak een openingswoord. Onder de prominente leiding van de heer N. Gelok uit Goes werd het programma op vlotte wijze afgewerkt. In de pauze werd er een verloting gehouden. Na de pauze werden de kluchten ..Hermannetje is overspannen" en „De truc van Tinus" op uitstekende wijze voor het voetlicht ge bracht. De heer N. C. de Regt sprak een slotwoord. De heer W. Houtzager ver zorgde het muzikale gedeelte. Hoedekenskerke HET NIEUWE TORENUURWERK De raad der gemeente Hoedekens kerke kwam dezer dagen in openba re vergadering bijeen. Besloten werd de restauratie van de havenbeschoeiing op te dragen aan de N.V. Aannemingsbedrijf Zee land te Middelburg. De verordening op de vermake- ljjkhedenbelasting werd gewijzigd ten behoeve van vertoningen van Nederlandse journaals. De begrotingen voor de jaren '48 en '49 werden gewijzigd. Op voorstel van B. en W. werd besloten over te gaan tot aankoop van een nieuw electrisch-automatiscn torenuurwerk, voorzien van elec- trische luldinstallatie en volledige verlichtingsarmatuur. De aankoop som vermeerderd met alle bijkomen de kosten zal ongeveer 5800.be dragen. Verder werd besloten de onder houdsplicht van de Kerkstraat te Kwadendamme over te nemen en deze straat opnieuw te doen bestra ten alsmede te voorzien van trot toirs. Ter bestrijding der lasten, ver bonden aan de verbetertngs- en her stellingswerken aan de wegen, stra ten, de haven en de bovenstaande objecten, werd besloten een vaste geldlening aan te gaan bjj de coöp. oerenleenbank te Hoedekensker ke. Op voorstel van B. en W. werd tevens besloten tot het teren der Fransjesweg. De heer Boone vestigde de aan dacht op het toenemende verkeers gevaar op de hoek der Kerkstraat- Molenstraat en stelde voor aldaar een verkeersspiegel te doen plaat sen, hetgeen de voorzitter in over weging nam. Besloten werd voorts een nieuwe schrijfmachine voor de secretarie aan te schaffen, terwijl tenslotte de huur der politie-woning te Kwaden damme werd verhoogd. Waarde VRIENDSCHAPPELIJKE VOETBALWEDSTRIJD Zaterdag speelde S.N.P. te Waar de een voetbalwedstrijd tegen Krui- ningen II. De gastheren jonnen de ze ontmoeting met 7-4, terwijl de S.N.P. junioren de Kruiningen junio ren met 3-0 klop gaven. WEDVLUCHT. De vereniging van postduivenhouders ..De Scheldevliegers" te Waarde hield dezer dagen een wedvlucht van Corbeil. De uitslag luidt: 1. 2. 4 en 10 M. Blauw- kamer; 3 en 6 K. G. Louisse; 5. 9 en 13 P. Sonke; 7 cn 8 A. P. de Leeuw; 11 C. Schrier en 12 Gebr. Kopmels. Ovezande HANDBOOGSCHUTTERS CONCOURS. De uitslag van het door „Spes Nostra" te Ovezande gehouaen Schuettersconcours op de staande wip luidt: hoofdvogel: L. Rijk, „Willem Tel", Ovezande; le klep: J. Vermeule, „St. Sebastlaan", Heinkenszand: 2e klep: F. Wolse, „Zorgvliet", Ellewoutsdijk; 3e klep: P. v. d. Dries. „Eensgezindheid", 's-Heerenhoek: le zijvogel: C. Lous. „Edele Handboog". Oudelande; 2e zijvogel: A. de Jonge, „Zeelandia". Ovezande (bij loeting); le hoofdkal: J. de Beste, „Edele Handboog". Ou delande; 2e hoofdkal: C. Raas. „Willem Teil", Ovezande; le onder- kal: C. Westdijk, „Zeelandia", Ove zande: 2e onderkal: C. Raas, „Wil lem Teil" Ovezande. De hoofdvogel werd afgeschoten door één der oudste schutters uit Ovezande van de vereniging „Wil lem Teil." Er waren 73 schutters van 21 verschillende sociëteiten. GEMEENTE OVEZANDE De raadsverkiezingen zullen al hier worden gehouden op 15 Juni a.s. het aantal kiezers bedraagt in totaal 812. Baarland GEMEENTERAADSVERKIEZING. Voor de a.s. raadsverkiezingen te Baar land is de volgende lijstnummerlng vast gesteld: I C.H.. 2 K.V.P.. 3 Comb. A R., en S.G.P. 4 P.v.d.A. Wemddinge WEDVLUCHT. De postduivenhoudersveremging „De Postduif" te Wemeldinge. hield op Za terdag 14 Mei een wedvlucht van Vil voorde uit over een afstand van 72 km. Uitslag: 1, 5 en 17 T. Tolhoek; 2 L. La ven: 3 en 4 C. Laven; 6 M. Vleugel; 7 en 11 J. van Stel. 8 J. Vleugel: 9 M. Zuijdweg; 10 J. Bal; 12 P. C. Vuijk 13 J. Feytel: 14 M. Pieterse; 15 L. W. Schip per: 16 en 21 M. Schouten: 18 L. Meij- aard; .19 M de Vries; 20 C. Veimaire. Op Zaterdag 21 Mei 1940 van uit Qui- vrain, afstand 125 km. Uitslag: 1 en 8 C. Laven: 2 P. C. Vuijk: 3. 9 en 15 M. Schouten: 4 E. P. Lindenbergh; 5 en 11 L. W. Schipper: 6 C. Vermaire; 7 en 21 J. Feijtel 10 M. Jeremiasse; 12, 14, 18 M. Zuijdwegt: 13 en 19 J. Vleugel: 16 L. La- vën: 17 H. de Vries en 20 M. Pieterse. 's Heer Arendskerke WEDVLUCHT. De uitslag van de onlangs georgani seerde wedvlucht uit Quivrain. door de postdulvenhouders-vereniging „De Sport- vogel" te "s-Heer Arendskerke. is: 1 A. Almekinders; 2 Joh. Harthoorn; 3. 9. 10. 14. 16 en 17 N. van Antwerpen; 4 J. de Schipper; 6 J. Meulbroek; 6. 13 en 18 W. M. Meulbroek. 7 en 12 J. M. Paauwe; 8 J. van der Maale: 11 en 19 M. Beenhak ker; 15 M. Verschiere. NOORD-BEVELAND Kortgene VOLGORDE CANDIDATENLIJSTEN. Maandag 23 Mei hield het hoofd stembureau te Kortgene een open bare vergadering waarin de volg orde der candidatenlijsten voor ae stemming der leden van de ge meenteraad te houden op 22 Juni ..s. als volgt werd vastgesteld1. C.H.; 2. gecombineerde v lijst A.R. en S.G.; 3. P. v. d. Arbeid; 4. V. V.D.< 33. Nadat de leeuw Kappie, de maat en Signor Rivaldi een poosje grommend en dreigend in een aan- valshouding had staan bekijken, vloog hij ineens met een vaart op hen af. Het pu bliek op de tribunes begon te joelen van spanning. Ze zakten van angst bijna door hun knieën heen. De maat hield luid jam merend z'n arm voor zijn ogen om maar niets te hoeven zien. Kappie stond te hij gen en Signor Rival di gilde allerlei on verstaanbare dingen. Op het moment dat dat gebeurde, had de meester in de hut van de maat de vreemde klok in de gaten gekregen. „Wat een raar ding", dacht de meester. „Het lijkt me dat die wijzer helemaal fout staat en e upceam ©f het ding tikt trouwens niet eens. Ik zal die wij zer in het midden zetten dat lijkt me het beste!" Hij stak er zijn hand naar uit juist op het ogen blik dat de leeuw zien mei zyn ae muil op Kappie, de maat of Signor Rivaldi wilde storten! Nog één seconde en er zou iets vrese lijks gebeuren!" Harmonie van Biervliet aan de spits Ontvangst ten stadhuize. Het jaarlijkse muziekconcours van de Zeeuwsch Vlaamse Bond van Muziekverenigingen werd op Hemelvaartsdag te Axel gehouden en ondanks het slechte weder heeft het een vlot verloop gehad. Helaas is de geringe publieke belangstel ling oorzaak geweest, dat de fi- nantiële resultaten nog al teleur stellend zijn geweest. Des morgens te half twaalf re cipieerde het gemeentebestuur van Axel ter ere van de musici. In 't stadhuis was aanwezig het colle ge van B. en W„ de gemeentese cretaris, de heer J. L. J. Maris, 't bondsbestuur van de muziekvere nigingen onder leiding van de heer P. Ocké uit Hoek, de heer C. Ha melink. lid van Gedep. Staten en de juryleden, de heren A. A. van Leeuwen te Zwolle en C. Lange- feld te Enschedé. Burgemeester P. L. J. D.- van Oeveren heette de bezoekers wel kom en richtte in het bijzonder hartelijke woorden tot de Kon. Harmonie van Watervliet (België). Spr. hoopte, dat de bond van mu ziekverenigingen een machtig mid del zou worden om de scheidslijn tussen Oost- en West-Zeeuwsch Vlaanderen op te heffen. De heer J. Blok, voorzitter van de Harmonie „Concordia" te Axel. dankte het bondsbestuur voor het kiezen van Axe] als plaats van 't concours. Hij wees op het omvang rijke werk. dat de secretaris, de heer A. Th Gilde, voor de organi satie van dit concours had ver richt en bracht dank aan het ge meentebestuur en aan de heer J. SPORTCOMMISSÏE OPGERICHT. Door B. en W. van Kortgene is een sportcommissie in het leven ge roepen, bestaande uit: Dorp Kortgene: De heer C. W. van Damme al3 vertegenwoordiger voor de voetbalvereniging „Kortge ne" de heer L. D. van Damme als vertegenwoordiger voor de gym nastiek- en atnletiekvereniging „O. K.K." te Kortgene. Doi van voor de voetbalvereniging lijnsplaatse Bcvs" te Colijnsplaat; de neer P de Bruijne als vertegen woordiger voor de korfbalvereni ging „S.S.S." te Colijnsplaat. Dorp Kate: De heer A. Plat- horre als vertegenwoordiger voor sportvereniging „S.VlC." te Kats. Tot voorzitter van deze commls- e werd gekozen de heer P. J. Bom te Colijnsplaat Kats WEDVLUCHT. De vereniging van poBtdulvenhouders te Kats en Colijnsplaat. hield Zaterdag een wedvlucht uit Quivrain. waarvan de uitslag luidt: H. C. Noordhoek, Kats 1, 2. 12; J. Sturm. Colijnsplaat 3. 7. 8. 9; A. Munter. Kats 4; J. Platschorre. Kats 5; Gebr. van Liere, Colijnsplaat 6. 11; S. v. d. Houten, Colijnsplaat 10 en A. de Fouw. Kats 13. Capon, die zijn weide voor dit mu ziekfeest beschikbaar had gesteld. De bondsvoorzitter, de heer P. Ocké, sloot zich bjj deze woorden aan en betrok ook de juryleden in het dankwoord. Daarna ging de erewijn rond. Te half eén, toen het weer enigs zins was opgeklaard, stelden acht muziekcorpsen zich op het Markt plein op en werd naar het weiland gemarcheerd, waar het concours er waren 25 inschrijvingen gehouden werd. DE UITSLAGEN. Vierde afd. Fanfare: St. Caecillia, Stop peldijk. 42 p., 3e pr. Derde afd. Fanfare: St. Caecilla, Phi lippine, 49% p.. 2e pr. Excelsior, Terholle. 50 p.. 2e pr.; Oefening Baart Kunst, 49 p., 2e prijs. Tweede afd. Fanfare: Ons Genoegen Retranchement 56% p.. le pr.; Vrijheid— Endraeht. Lamswarrde. 58 p., le pr.; Ex celsior. Cad^and, 58 p.. le pr.; Nut en Genoegen, Nieuwvliet. 58 p., le pr.; Elk naar zijn krachten. Hoek 57 p., le pr.; Kon. Aardenburgse fanfare, 50 p., 2e pr. Tweede afd. Harmonie: Concordia, Axel, 57",<2 p., le pr. Eerste afd. Fanfare: Uit het Volk—Voor het Volk. Breskens. 51 p.. 2e pr.; Een dracht maakt macht. Watervliet. (België), 60",2 p., le pr. en 2e extraprijs: Veronica, Zuidzande. 60 p., le pr. en 5de extra- prijs; Weldoen door vermaak. Clinge. 58% P-. le pr. Eerste afd. Harmonie: Volharding. Zaamslag. 51 p.. 2e pr.; Ver. Werklie den. Terneuzen. 58% p le pr. Afd. Uitmuntendheid Fanfare": Een dracht maakt macht. Groede 53% p.. 2e pr; Geduld overwint. IJzendijke, 57 p.. le pr. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: Kon. Harmonie. Hulst. 61 p.. le pr. en tweede extraprijs. Ere-aldeling Fanfare: Harmonie. Oost burg. 57 p., le pr. Ere afd. Harmonie: Ver. Vrienden. Sas van Gent. 60% p.. le pr. en vierde extra- prijs. Vaandelafdeling Fanfare: Kon. Harmo nie. Biervliet. 69 p.. le pr. met lof en eer ste extraprijs. Vaandelafdcling Harmonie: Oefening kweekt kunst. Schoondyke, 56 p., le pr. Des avonds bij de prijsuitreiking was de rmblieke belangstelling groot. De heer Mcké moest mededelen, dat het concours een nadelig saldo had opgeleverd van f 500.Hij hoopte dat dit bedrag door de deelnemende verenigingen zou worden gedekt. Uit het applaus bleek wel. dat deze verenigingen dit voorstel aannamen de geleverde prestaties zeer tevreden waren. In het bijzonder zwaaiden zij lof toe aan de Kon. Harmonie. Biervliet, die uitstekend had gemusiceerd. Scheepyaartberlchten. Vlissingen aangekomen: 24 Mei. Kiel- diep v. Antwerpen; Franz Holm v. Ant werpen. Vlissingen vertrokken: 24 Mei, Rolf n. Kopenhagen; Frem n. Plymouth; Kieldiep n. Londen; Gepasseerd n. Antwerpen: 24 Mei, Mui- derkerk v. Le Havre; Blijdendijk v. New- York; 25 Mei Casana v. Kopenhagen; Al- kaid v. Rotterdam. Gepasseerd v. Antwerpen: 24 Mei, Bos- fontein n. Amsterdam; Horst n. Rotter dam; 25 Mei. Import n. Lissabon; Rijn- kerk n. Rotterdam. Op 24 Mei. Tunisia. Hoogstraten; Geertje, Holle- bfandse, beiden Rotterdam; Emilie. van Dongen. Vreeland; Velox, Sterlin. Ros- sum; Rival, Strating. Waspik; Terneuzen 3. de Kunder. Kamperland; Machien- steen 22. Hagenaar. Colijnsplaat; Alba tros. Tersteege. Nieuwendljk; Vertrou wen. Theunisse, Dordrecht; Res Nova Vorthoren. Werkendam; Rosa. v. d. MeerJ sche; Deo Juvante, Veenenman: Urie, Ploegaart: CBM 3. Kets; Cobag 2, Pau wels; Dumas. Henne; Richebourg, August; Rijn Schelde 4. Beekmans; Sa- nara 118, Van Lent; Margaretha, van Neljenhof, allen Duitsland: Helvetia. Ko- reman: Toiler 4, van Geest; CFR 512, Oostertag; Rosa, v. d. Veeken; Speer 321, van Wezemael; Heinrich Holde, de Konlnck; Elize, de Vos: Fraro, Willaert; Sonvico, Hoek: Pro Patria, Bosma: At- tentio, Grinwis; Roland Geldner. Schreu- ders; Harderwijk, Neijenhuyzen; Fro- burg, Timmermans: Johanna. Visser; Monto. Götz; Full Speed. Koenen: En ergie. van Groezen; Express 36. Neijer; Vihila. Verdoorn: Jama. Roukcma; Lero 1. Dooms; Oceanic, Dooms: Spes Salijtis, Oomens; Onderneming, Verheij; Tas- minia. Schoolmeester; Alida, v. d. Molen: Vliegende Hollander, Broekhuizen: Cre do. Rensen; Ferdinand, dc Coen: Has- pengauw, de Wachter: Vaderland. Car- ron: Morgenster. Hovestadt: Anja. Ho- vestadt; Rapide. v. d. Bosch; Alkmaar. Lesage; Salf 3. Cop. allen België. Het communistische lid Geelhoed van de Haagse gemeenteraad heeft het college van B. en W. der gemeente 's- Gravenhage schriftelijk vragen gesteld over de ontslagaanvrage van de burge meester. Gepasseerd 25 Mei 1949. Valkyrie, Waardenburg; Gruno, den Officiële publicaties. MIDDELBURG, HINDERWET. Vergunning verdaagd. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het verzoek van Coöp. Landbouwver- eniging „Eiland Walcheren" om vergun ning ingevolge de Hinderwet voor per ceel aan de Kleverskerkseweg hebben verdaagd. Middelburg. 19 Mei 1949. GOES. VERPACHTING BOOMGAARDEN. B. en W. van Goes maken bekend dat de openbare verpachting op 30 Mei van het fruit van de boomgaard, voorheen eigendom van P. Reijnhout. niet door gaat. Braber: Vivat. Wagenmakers: Hunte. Du- rinck: Leendert Pieter. van Groezen; Elisabeth, van Ee; Jos. Schuurman 67. Begijn, allen Rotterdam; Frida, de Jon ge: Vriendschap. Leunis, beiden Dordrecht; Niets Bestendig, de Jonge. Werkendam: Paloma. Maes, Rossum; Re- né 9. van Cauwenbergh; René 10. van Cauwenbergh. beiden Vlaardingen; Ac tief. Dekker. Bohers: Aletta, de Vrij. Gennep; Cosmopoliet, Slobben, Nieuw Weerdinge; Alpha, Korporaal. Wagenin- gen; Luctor, Schuitemaker. Ter Apel; Aggi. Pasveer. Vlieland; Antruso. v. d. Veeken, Nieuwendijk: Zeelands Luister 2. Dane. Delft; Rio, de Looff. Den Haag: Lombardi. Baan, Basel; Rijn Schelde 1. Verhagen: Sani 2. Ceulemans; Sani 1. Temmermans; Bemina, Rycquart; Rijn Schelde 12. van Eisen: Correggio. Hart- mans; Werra. Mallentjer; Havel. de Lam- per; Lippe, van Boogaart; Nova. de Kie vit; Isala 2, Bokslag: Emma. Janssens, allen Duitsland; Albatros. De Waal; An na. Klop: Onderneming, de Waal: Vre- deburg. Pauwels; Joma, Ruitenberg: Lin- ouenda. Versluis: Matterhom 1, Span: Voor den Tijd. Kornet: Time is Money. Visser; Volentte, v. d. Worp; Volharding. Ooms; Machiensteen 21. van Damme; Neptun 20, Lang; Col Fow. v. d. Haute; Johanna, v. d. Linde; Christophorus. Broekmeulen; Rival, van Kaam; Secunda. v. d. Zee; Lanquedoc. Duit: Jaco, Gou- mare; Zeelands Luister 1. v, d. Vliet; Morcote, Zaman, allen België. ZATERDAG. Om 23.15 gaan vanavond nog over Hilv. n de symphonische muziek voor fluit en orkest van G. Landré en het piano-concert voor de linkerhand van Maurice Ravel in een uitvoering van het Utrechts Stedelijk Orkest (solis ten Hubert Bahrwasser en Paul Witt genstein). Hilv. I brengt om 9 uur "s- morgens een concert van het B.B.C.- symphonie-orkest o.l.v. Leopold Sto- kowsky met werken van Rimsky Kors- kahof, Prokofief en Tsjaikowsky, Lief hebbers van Mozart-opera's kunnen om 9.35 op Hilv. II afstemmen; er gaan dan fragmenten uit Figaro, Don Giovanni. Zauberflöte en Die Entfüh- rung aus dem Serail. Hilversum I: 7. 8, 18. 20 en 23 Nieuws; 9 Symphonic orkest o.l.v. Leopold Sto- kowski; 10.20 Radiofeuilleton; 10.35 Uit zending voor de arbeiders in de continu bedrijven: 12 Jan Vogel en zijn accor deonorkest; 13 Ned. Strijdkr.; 14 Het Nederlandse lied; 14.20 La musique de l'air o.l.v. Robert Clérisse; 15.15 Omroep- kamerorkest; 16.15 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-orkest: 17 Schijvenschouw door Casper Höweler; 17.30 Om en na bij de twintig; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Actualiteiten op kunstgebied; 20.20 Het Promenade-orkest o.l.v. Benedict Silber- man; 22 Vindobona schrammel'n; 22.40 Orgelspel door Cor Steun. Hilversum H: 7. 8. 13. 19, 20 en 23 Nws: .35 Gedeelten uit opera's van Mozart; 11 De Zonnebloem: 11,45 Schoolradio; 14.10 Om en cm: 15 Liederen van Fr. Schu bert; 15.10 Naar het wonderland der mu ziek; 16.10 Boston ..Pops" Orkest oJ.v. Arthur Fiedler; 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans: 17 De Wigwam: 18.30 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 18.45 Schutte en De Raaff, piano en orgel: 19.45 Kampvuren langs de eve naar. door dr. Paul Julien: 20.20 Licht- Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8. 9, 13. 17.05, 19, 22 en 23 Nieuws; 14.10 Werken van Mozart; 16 Werken van Nederlandse componisten: 16.45 Marsmuziek; 20 Om roeporkest; 22.15 Verzoekprogr. Brussel-Frans (484 m.): 7. 8, 13, 19.45, 22. 22.55 en 23.55 Nieuws: 13.30 Verzoek progr.; 16 Klassiek verzoekprogr.; 18.30 Gram. muziek: 19 Werken van Chopin; 20 Omroeporkest. Engeland-Home Service (343 m.): 8, 13, 18. 21 en 23 Nieuws; 11 BBC Northern Orkest; 14.30 BBC Schots orkest; 20 Ge- var. progr.; 21.15 Hoorspel. Engeland-Light Program (1500 en 262 m.): 9. 19. 22 en 23 56 Nieuws; 13.15 Or kestmuziek; 16 BBC Variété Orkest; 21 BBC Revue Orkest; 23.15 Gramofoonmu- ziek. ZON EN MAAN 28 Mei: Zon: op 4.30 onder 2 Maan: op 4.17 onder 2 Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u.-l-NAP u.fNAP LAAG WATER 3.37 2.30 1.30 2.06 2.14 1.30 16.03 14.54 15.38 16.03 1.3 2.11 2.19 1.38 u.—NAP 9.08 1.70 8.54 2.31 9.35 2.47 9.08 1.70 •NAP 21.23 1.64 21.09 2.25 21.52 2.43 21.23 1.64 Op Maandag 30 Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders HENDRIK VAN HOORN jjg en en JOHANNA DE PAN, de dag te herdenken, jj. waarop zij voor 25 jaar in het huwelijk traden. Dat God hun nog vele sji jaren moge sparen, is de wens van hun dank- bare Kinderen, |j| MINNY, WIM, TINY, JAN, MARIE, TONNY en J kleine HENNIJ. J Goes, Mei 1949. Heernissewcg 79. |j| Heden vjert onze lie-* ve Moeder Behuwd- en |j! Grootmoeder, Mevr. Wed. A. C. HE YD ENS BERTIXG, haar 80ste geboorte- dag. Haar dankbare Kin- deren en Klelnkin- deren. 27 Mei 1949. !j| Havendorp 728. |j| ■it*****************: Voor de zeer vele blijken van belangstelling, vóór en bij ons huwelijk ontvangen, zeggen wij, namens weder zijdse familie, hartelijk dank W O. MACHINTOSH. L.'P. MACHINTOSH— REMIJNSE. Wllhelminadorp, Mei 1949- G. J. SCHERPHUIS, Zenuwarts, Goes. AFWEZIG van 31 Mei t.m. 4 Juni. De verkoping van bessen uit de boomgaard van de heer A HARINCK te Kloe- tinge ^geannonceerd in de P.Z.C. van 24 Mei jl.) gaat niet door. Komt, z^et en overtuigt U. Veel kans van slagen nu voor Jongedamesmantels in licht- en korenblauw in bruin en beige. Zeer goede modellen Beginprijs 38.35. f Huishoudzeep No. 1 ivah 30 cent L Vw W HEROPENING van Eldorado Zeebad Nieuwvliet Concert te geven door het muziekgezelschap ,,Nut en Genoegen" van Nieuwvliet, op Zondag 29 Mei. Aanvang 5 uur. Aanbevelend, IZ. FAAS. AUTODIENSTEN Rechtstreekse vrachtdienst zonder overlading. VLISSINGEN GOES BERGEN OP ZOOM DORDRECHT ROTTERDAM DELFT —DEN HAAG AMSTERDAM. Wekelijkse Bootdienst: Afvaart van Vlissingen op Vrydag naar Utrecht, Am sterdam en de Zaanstreek. Inlichtingen bij de agent L. GOEDBLOED, Expediteur: Palingstraat 16, Vlissingen, Tel. 2192 Vlissingse Zwemclub. Opening zwemselzoen op Zaterdag 28 Mei, des middags om 3 uur Seizoen kaarten voor leerlingen 7.50; voor geoefenden 5; voor het le lid van een ge zin 4, voor het 2e en 3 voor overige leden van een gezin, verkrijgbaar op het zwemschip. ton van te MOTORRACES ETTEN. VOORVERKOOP Garage HUYBREGTS, Blauwedijk 45—47, Middelburg. De P.Z.C. het meest gelezen dagblad van Zeeland Vllss. Reddings brigade. Aanvang der oefeningen op Zaterdag 28 Mei. des mid dags om 3 liur, op het zwemschip in het kanaal. Oefenuren: Maandag tot Vrijdag van 78.30 n.m. Zaterdag van 24 uur. Nieuwe leerlingen kunnen zich dagelijks opgeven. HET BESTUUR. Denkt U aan de POPPEHTENTOOKSIELLING te Goes, welke gehouden wordt op 31 Mei en 1 Juni in de zaal van de Heer Krij. ger, Beestenmarkt Zie raambiljetten. Banketbakkerij P. VAN GIEZEN Korte Delft 19, Tel 2218, Middelburg. MOCCA-PUNTEN 20 cent per stuk SLAGROOM- PUNTEN 25 cent per stuk Onze slagroom is de beste. Te koop aangeboden op goede stand, ook zeer geschikt' voor winkelpand. Brieven onder nö. A 2572, Bureau „Zeeuwsch Dagblad", Goes. SATERDAG 28 MEI vanaf 5 uur te Hoedekenskerke, Café „Scheldezicht". DRUKKERIJ LONDENSE KAAI 29. TELEFOON 2926, MIDDELBURG. Een kleine aanbieding van grote allure l Zakdoeken p. stuk 1 pt-, 46 ct., 39 ct. 37 ct. Polohemden, m. 4, 5, 6,^ 7, (kl. st p. m.) 8 pnt.,' m. 4 4.77 Open dames zomerhand schoenen, wit, beige, zwart, p.p. 3.25 Jongensblouses, m. 17 (kl. st p. m.) m. 1, 5 pnt. 2.97 Katoenen jongenspakjes 8 pnt., vanaf 5.80 Witte damesonderjurken, m. rekb., 4 ptn, 4.14 Prachtige en solide damesregenmantels, m. 3846 (gegummeerd kl. st p m.) 17 pnt, m. 38' 22.10 Geborduurde linnen ontbytlakens, 10 pnt., 9.75 U bespaart guldens op uw textie:uitgaven door te ko pen bij de N.V. v.h. Lepelstraat 57, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4