Prinses Elizabeth betrekt de modernste woning van Londen Labour houdt het hoofd koel Clarence House thans hijna gereed PROCESSIEVERBOD ACTUEEL De wijzer nog lang niet naar rechts overgeslagen Folkloristisch Woordenboek HET NIEUWE STATION VOOR VLISSINGEN DOKTERS-ASSISTENTE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 21 MEI 1949 (Van onze correspondent) LONDEN, Mei Een nieuwe bezienswaardigheid is nu toegevoegd aan het vaste programma, dat elke toerist in Londen afwerkt. Het is Clarence House, de nu bijna gereed zijnde officiële Londense woning van Prinses Elisabeth en Prins Philip. Het ligt op een paar honderd meter afstand van Bucking ham Palace, aan de linkerkant van de brede, schaduwrijke Pall Mali. Het zojuist wit geschilderde nieuwe huis van het prinselijk paar staat daar in opvallend contrast naast het sombere, eeuwenoude St. James Palace, het fortachtige verblijf der vroegere prinsen van Wales. Hoewel Clarence House reeds 125 Ïaar geleden werd gebouwd voor Wll- iam IV, en de massieve bouwstijl uiterlijk geheel in deze historische omgeving past, verraden de televisie- masten op het dak reeds de metamor phose, die binnenin heeft mlaats ge had, en die het tot het modernst uit geruste huis in Engeland heeft omge toverd. Ruim een jaar lang is men nu be zig geweest om het in de oorlog zwaar beschadigde huis geheel te repareren, om te bouwen en te moderniseren. Met de goedkeuring van het parle ment wérd hier destijds 50.000 pond (een half millioen gulden) voor be schikbaar gesteld. De Prinses en haar echtgenoot zijn van plan er eind Mei him intrek te nemen. Hun personeel woont er al sinds enkele dagen. Clarence House is een ware verza melplaats van alle nieuwste vindin gen geworden, van door electrische drukknoppen open glijdende deuren af tot een volledige biscoopinstalla- tie toe. Het hele huis is er op inge richt om het leven zo gemakkelijk mogelijk te maken. Bijna ieder lid der Koninklijke familie heeft hier nuttige ideeën toe bijgedragen. De oude Queen Mary bijvoorbeeld, heeft speciaal op keukengebied haar invloed doen gelden. Gedachtig aan de onprac- tische inrichting in Buckingham Pa lace, woor het personeel enige hon derden meters door de gangen moet wandelen van de keukens naar de eet zalen. heeft zij haar kleindochter aan geraden haar keuken loodrecht onder de eetzaal te doen bouwen, zodat het eten via een speciale etenslift de kortst mogelijke weg aflegt. De lift koker is bovendien nog electrisch verwarmd. Prinses Elizabeth's» keuken is ongetwijfeld de modernste in het hele land. De vloer en de muren zijn geheel geel betegeld en met blauwe tegelranden afgezet. Ook alle potten en pannen zijn kanariegeel en alle planken zijn met glasplaten bedekt. De hele batterij kookinstallaties is eledtrisch. De ijskast heeft de afme tingen van een kleine kamer en is groot genoeg om in te walsen. Hij kan 10 kilo ijs tegelijk produceren. Er zijn speciale afdelingen in voor wild, vis. groenten en bevroren fruit. Het hele geval kostte 2000 pond (ƒ20.000) en was een van de nuttigste huwelijks geschenken. De baby-suite van Prins Charles is ingericht onder het speciale toezicht van Koningin Elizabeth, en ligt op de tweede verdieping, met hel uitzicht op St. James Park. De lichtgele mu ren zijn gedecoreerd met dieren- en sprook jesf i guren DE ONTVANGKAMERS. Admiraal Mountbatten, de oom van Prins Philip, heeft zijn stempel ge drukt op de vertrekken van zijn neef. Philip's kleedkamer bijv., is geheel ontworpen in de stijl van een offi ciershut op een Engels oorlogsschip. De decoraties zijn uitgevoerd door de zelfde firma, die de schepen Queen Mary en Queen Elizabeth heeft inge richt. De gehele eerste verdieping is hoofd zakelijk bestemd voor de officiële functies van het prinselijk paar. De grote ontvangkamers zijn overwegend in ivoorkleur gedecoreerd en hebben de nieuwste ingebouwde plafondver lichting. Zoals overal in Clarence House, komen ook hier de vele huwe- Üjkscadeaux bijzonder tot hun recht. Voor informele cocktailpartijen is er voorts een minder officiële, gezellig ingerichte ontvangkamer. Op de benedenverdieping is er o.a. de grote, door Prins Philip ingerichte bibliotheek, met beige tapijten, barn stenen lichtschalen en zware leren clubfauteuils. Ook de bioscoop, die in het sousterrain gelegen is, is ge heel zijn eigen ontwerp. Het is een complete kleine luxe cinema, met een paar dozijn opklapstoelen, een pro jectiedoek van normale grootte en een toneel. De perfecte geluidsinstal latie en verdere technische uitrusting zijn huwelijksgeschenken van de Brit se cinema-industrie. (Nadruk verboden) Canada wordt aantrekkelijker voor emigranten. (Van onze Haagse redacteur) Canada, het belangrijkste immigra tie-land voor Nederlandse land- en tuinbouwers, veehouders en landar beiders, is voor hen, die er hun geluk willen beproeven, nog aantrekkelijker geworden, doordat het thans, wat de staatshuishouding betreft, in een uit stekende positie verkeert. Het heeft sinds de bevrijding voor de tweede maal dank zij de gunstige finan ciële uitkomsten een aanzienlijke belastingverlaging toegepast, nu van niet minder dan 32 pet. Volgens het bureau voor de Statis tiek in Canada was het bruto-inko- men van de boeren het vorige jaar het hoogste, dat ooit geregistreerd is. Een vooral voor de immigranten belangrijke beslissing betreft de kin derbijslag. Tot nog toe moest men drie jaar in Canada wonen, alvorens men voor kinderbijslag in aanmer king kwam, met uitzondering voor de kinderen, die in Canada geboren waren. Deze periode is nu verlaagd tot één jaar. Clarence House, de nieuwe officiële Londense woning van Prinses Luza- betb en Prins Philip. LEZERS SCHRIJVEN... DE SCHELDE-WEDSTRIJD. nomen van het ingezonden stuk van sider" in de P.Z.C. van 18 Mei jj.. be treffende het niet doorgaan van de Scheldebekerzwemwedstrljd. Als „insider" mag ik aannemen, dat de schrijver van bovengenoemd stuk weet, hoeveel voorbereidend werk zo'n wed strijd met zich meebrengt. Maar het is niet alleen het werk, maar in de eerste plaats moet men over het benodigde materiaal kunnen beschikken. Ik kan U wel vertellen, dat er dit jaar niet over voldoende boten, roeiers, enz. kon wor den beschikt en daarom is ook mijns in ziens deze wedstrijd terecht afgelast, hoewel wij als zwemmers ook liever had den gezien, dat deze wedstrijd had kun nen doorgaan. Of had de wedstrijd toch moeten worden georganiseerd, maar dan door maximaal 12 zwemmers! sters)? Het is n.l. door de K.N.Z.B. verplicht, dat er met iedere zwemmer(ster) een volgbodt meegaat. Nu doet „insider" echter, alsof één van de oorzaken, waarom deze wedstrijd niet doorgaat, is, dat „het sedert jaren niet botert in de Vlissingse Zwemwereld". Als secretaris van de enige sportzwemclub in Vlissingen, zou ik toch gaarne willen we ten, wat er eigenlijk „niet botert", want mij is daarvan niets bekend. Als laatste punt roei'de .insider" aan, dat er in verschillende andere comité's (b.v. de Organisatie tot uitwisseling van Sportmensen) niet de juiste mensen zit ting hebben. Indien „insider" daarvan overtuigd is, moet hij zich ook eens be schikbaar stellen als bestuurslid van een dergelijk «comité, want in alle verenigin gen en comité's kunnen ze goede krach ten altijd gebruiken. Het is helaas nog altijd zo, dat de beste stuurlui aan de wal staan. P. CASTEL, Secr. Z.- en P.C. „De Zeehond", In de rubriek „Lezers schrijven" d.d. 19 Mei, komt een brief voor, ondertekend „Een Vlissinger",, waarin er de aandacht op wox-dt gevestigd, dat informaties te Edinburgh in Schotland over de a.s. dienst FolkestoneVlissingen niet zou den zijn te krijgen. Hoewel uit een zinsnede hieruit bleek, dat tenslotte toch nog door de betrok ken reisbureau-directeur enige informa tie over deze dienst werd gevonden, zo dat de klacht niet zo positief werd als de aanhef wel zou doen vermoeden, zou ik toch gaarne ten behoeve van Uw le zers het volgende willen mededelen: ln verband met verschillende techni sche moeilijkheden, heeft de Stoomvaart Mij. Zeeland eerst sinds kort de gehele nieuwe dienst definitief kunnen vaststel len en daarover, als vervoersmaatschap pij. haar publicaties kunnen uitgeven. Gelijktijdig is een vouwblad gereed ge komen, dat door de gezamenlijke Wal- cherse Hotelliers, die aan dit schema deelnemen, wordt uitgegeven. Ontwerp en tekst van dit vouwblad werden door de Prov. Zeeuwse V.V.V. verzorgd. Dit laatste vouwblad wordt thans op zeer ruime schaal onder de Engelse Reis- bureaux verspreid, ter uitreiking aan de toekomstige touristen, die Walcheren wil len komen bezoeken. Ongetwijfeld zal ook Cook's Travel Agency te Edinburgh hier van een deel krijgen. Teleurstellingen, zoals door „Een Vlis- singer" gerapporteerd, zullen dus ver moedelijk thans reeds tot het verleden behoren. SMIT, Dir. Prov. Zeeuwse V.V.V. STEMMEN UIT DE KERKEN Brief van de Protestantse kerken Ruim een week geleden is er een brief gepubliceerd van de Kerken, die samenwerken in de Oecumenische Raad, waarbij zich hadden aangesloten de Gereformeerde en de Christelijke Gereformeerde Kerken, aan de Raad van Ministers, over het processieverbod. In de wet is geregeld waar in ons land processies mogen worden gehou den en waar niet. In de R.K. Kerk is er altijd het streven geweest om dit gewijzigd of opgeheven te krijgen. Dat is het goed recht van de R.K. kerk. Vooral na de laatste oorlog heeft de R.K. kérk op verschillende plaatsen processies gehouden of willen houden, waar dit wettelijk niet was toegestaan. Dat was hun recht niet. Protesten kwamen hiertegen, die weer ergernis wekten. (Van onze correspondent) LONDEN. Mei Conservatieve zowel als Labour-politic, zijn het erover eens. dat de uitslag der Engelse verkiezingen voor de stedelijke districts raden geen betrouwbare richtlijn genoemd kan worden voor de algemene verkiezingen van 1950. Beide partijen wijzen er- op. dat hoewel de Conser vatieven op het totale aantal der 4700 zetels nu een meerderheid van 78 zetels over Labour hebben, slechts de helft van alle stemgerechtigde kie zers gestemd heeft, daar men zich weinig voor deze districtsraden interes seert. SlechU; verkiezingen op een parlementair niveau hebben ieders aan dacht, hetgeen duidelijk bewezen werd in de drie recente tussentijdse par lementaire verkiezingen, toen bijna 90 procent van de kiezers hun stem uit brachten en die alle in overtuigde Labour-overwinningen eindigden. NIEUWE BOEKEN FOLKLORISTISCH WOORDENBOEK. De heer K. ter Laan, de samen steller van 'n uitstekend Aardrijks kundig Woordenboek en van een Nederlandse Encylopaedie in één deel, heeft thans ook een Folklo ristisch Woordenboek samengesteld en heeft daarin niet alleen de hem bekende Nederlandse, maar ook de Vlaamse gegevens verwerkt. Het is een buitengewoon belangwekkend boek geworden, waarin ieder die belang stelt in onze volksgebrui ken, net oude volksgeloof, de volks verhalen, de volkskunst, de volks wetenschap en de volkstaal een schat van blzonderheden vindt. De belangstelling voor de folk lore is de laatste jaren zeer sterk toegenomen en er is over deze jon ge wetenschap reeds heel wat ge schreven. Het ontbrak echter nog aan een overzichtelijk naslagwerk, waarin de belangstellende wat hij zou willen weten gemakkelijk kan vinden. Dit vindt men thans in 't nieuwe Folkloristisch Woorden boek, dat zonder twijfel in een behoefte voorziet. üe heer Ter Laan heeft er een keurig stuk werk mee geleverd, dat een enorme studie moet hebben vereist. (Ingezonden mededeling). TER LAAN Is voorhanden bij: ALG. BOEKHANDEL J. DE JONGE-GOES BOEKHANDEL. C. A. BIKKER BADHUISSTRAAT VLISSINGEN Hoewel men dus aanvankelijk ge neigd was te geloven, dat [ingeland nu op een naar rechts hellend vlak is komen te staan, zijn zelfs de Con servatieven nog zeer gematigd in hun enthousiasme over de uitslagen der afgelopen \vcck. Heel duidelijk wordt de algemetfe opinie dezer partij ver tolkt door de conservatieve York shire Post. Dit blad schrijft, dat hoe wel de resultaten vrij bevredigend zijn voor de Conservatieven, het dwaasheid zou zijn om nu te gaan I denken, dat men hiermede ook de al gemene verkiezingen van 1950 a] zo goed als in zijn zak zou hebben. „Men kan dit beslist nog geen om zwaaien naar rechts noemen", aldus de Yorkshire Post, „wij moeten goed beseffen, dat er van de 4700 zetels 3700 onveranderd zijn gebleven. Wij kunnen daarom de verklaring van Morgan Philips, de secretaris der La bour Party, niet tegenspreken, dat Labour nog steeds twee-derde van zijn overwinningen van 1945 in han den heeft". Het blad wijst er verder op, dat vele der zojuist door de Con servatieven gewonnen stemmen niet van blijvende bekeerlingen zijn, maar van een groot aantal kiezers, die al leen uit venijnigheid over het weer verminderde vleesrantsoen anti-La bour hebben gestemd. GRIEVEN. Hieronder waren vele Labour-huis- vrouwen, die. wetende dat deze ver kiezingen niet op een parlementair niveau stonden, dit een goede gele genheid vonden hun grieven over het vleesrantsoen te uiten door 6f op de Conservatieven óf in het geheel niet te stemmen. „Het zou slechts ijdelheid zijn te veronderstellen", voegt de Yorkshire Post eraan toe, „dat de kiezers Conservatief gestemd hebben, omdat zij werkelijk tot de conserva tieve beginselen zouden zijn overge gaan. Laten wij ons ervan bewust zijn, dat deze zelfde kiezers het vol gend jaar waarschijnlijk toch weer Labour zullen stemmen, daar men zich, wat de algemene parlementai re verkiezingen betreft, niet door een verlaagd vleesrantsoen zal laten over halen op de tegenpartij te stemmen. Dat is reeds gebleken uit de Labour- overwinningen in tussentijdse parle mentaire verkiezingen". Van Labour-zijde zeidte Morgan Phillips dat de Labour-verliezen in de stedelijke districtsraden lang niet zo groot waren geweest als die in de graafschapsraden een maand geleden. Dit was volgens hem te danken aan de sindsdien versterkte propaganda der Labour-partij, waarvan de resul taten nu al merkbaar waren. „In die ene maand hebben onze plaatselijke propaganda-organisaties de uitdaging aanvaard om te vechten tegen de nieuwe krachtig 'gefinancierde propa gandamachine der Conservatieven, die zich tot het uiterste hebben ingespan nen. Wanneer ook wij onze propagan da in die mate opvoeren, kunnen wij 1950 met vertrouwen tegemoet zien". Ongetwijfeld is de sterk uitgebreide Conservatieve propaganda-organisa- tle grotendeels de oorzaak van de successen in deze stedelijke districls- raadverkiezingen. Het partijfonds voor propaganda-doeleinden, dat zes maan den geleden een millioen pond ster ling bedroeg, is kortgeleden door bij dragen van een aantal groot-indus triëlen meer dan verdubbeld en wel na de Labour-overwinningen in de tussentijdse parlementaire verkiezin gen. Een versterking en herziening der Labour propaganda-organisaties zal met het oog hierop een der hoofd onderwerpen vormen van het jaar congres der Labour-Party, dat a.s. Pinksteren te Blackpool gehouden wordt. (Nadruk verboden). Blijkbaar we mogen dit opmaken uit het schrijven van de Protestantse Kerken aan de Ministerraad wil men zich van R.K. zijde niet meer neerleggen bij de beperkingen, die in de wet zijn gegeven en worden er po gingen aangewend om niet alleen „be neden de Moerdijk" en in een enkele plaats daarboven, maar voor heel ons land de vrijheid te hebben om proces sies te houden. Wanneer men hier ver andering wenst, moet dit inderdaad langs wettelijke weg gebeuren. Het is onjuist wanneer zelfs een Kerk, ook al meent zij, dat zij in haar rechten is te kort gedaan, het recht in eigen hand zou nemen en doen alsof er geen grondwet is. Andere groepen zouden dan eveneens artikelen van de wet, die hun .lastig zijn, op zij kunnen schuiven en we zouden in een rechte loosheid belanden. In het schrijven van de kerken, in de Oecumenische Raad verenigd, aan de Ministerraad nu, wordt bezwaar gemaakt om op ruimere schaal dan tot dusverre binnen de grenzen van art. 177, tweede lid, der Grondwet ge schiedde, processies te houden". WAT IS PROCESSIE. Wat is een processie? Deze vraag mag wel even worden gesteld. Wan neer er van een R.K. kerk uit een plechtige optocht wordt gehouden met vaandels en beelden en al wat er ver der bij behoort, wordt deze door me nigeen een processie genoemd. Toch is dit lang niet altijd juist. Het komt er op aan, of de gewijde ouwel wordt meegedragen. Wie wel eens een pro cessie heeft bijgewoond, weet, dat heel de optocht voorbij kan gaan, zonder al te grote eerbied. Ouders die hun kinderen mee zien lopen, roepen hen toe. De hoogste eerbied is er echter, wanneer datgene komt, wat de pro cessie tot processie maakt. Dan knielt men neer in aanbidding, zoals de kerkganger neerknielt in de richting van het altaar, wanneer hij de kerk binnen komt. Maar ook, al is dit nu het eigenlij ke waarom het bij een processie gaat, wat is er dan nog tegen, dat deze kan worden gehouden? Bovendien hebben we in ons land da toestand dat het in een gedeelte wel geoorloofd is en in een ander gedeelte niet. We leven immers in een land dat meer vrijhe den kept dan menig ander op aarde! Waarom moet de vrijheid van proces sie nu worden bekort, althans voor 'n gedeelte van ons land? Is dit alles niet een rest uit de tijd, nu vier eeu wen geleden, toen de strijd rondom de Reformatie in alle felheid woed de? Wordt het nu niet hoog tijd, dat men dit gaat opruimen? We zijn toch heen over de tegenstellingen van vroeger. Laat men dit niet te spoedig zeg gen. Het meest fundamentele verschil tussen de Protestantse en de Roomse kerken ligt juist in het onderscheid tussen Avondmaal en Mis. De grote macht van de R.K. priesters ligt ten slotte in de Mis. Wat voor Protestan ten bij het Avondmaal niet anders is en blijft dan gewoon brood en gewo ne wijn, is voor de Rooms Katholiek bij de Mis, het Heilig Lichaam en Bloed van Christus zelf. Dit verschil van vroeger is er ook nu nog in on verminderde mate. OPENBARE GODSDIENSTOEFENING Hoofdstuk 8 van de Grondwet han delt over de Godsdienst. Art. 177 luidt: „Alle openbare godsdienstoefe ning binnen gebouwen en besloten plaatsen wordt toegelaten, behoudens de nodige maatregelen ter verzeke ring der openbare orde en rust. Onder dezelfde bepaling blijft de openbare godsdienstoefening buiten de gebouwen en besloten plaatsen ge oorloofd, waar zij thans naar de wet ten en reglementen is toegelaten". De processie wordt hier een open bare godsdienstoefening genoemd en dat wil zij ook zijn. Verwacht wordt, dat allen de hoogste eerbied bewij zen. Wanneer in Brabant en Limburg bij het rondgaan van een processie, anders denkenden zijn lastig gevallen omdat zij niet knielen, moeten zij zich daarover niet vernazen. Waarom schrijven nu de Protestant se kerken aan de Ministerraad om hun stem te verheffen tegen een mogelijke opheffing van het processie verbod? Omdat hier „een beslissing, die de ruimte van het openbare leven naar een bepaalde theologische visie wil vullen en beheersen" aan anderen wordt opgelegd. De straat wordt tot kerkgebouw gemaakt. De Protestantse kerken komen in verzet, juist omdat zij de Mis en daar om de processie zo ernstig nemen, zo als men in de R.K. kerk wil dat deze genomen moet worden. „Een vrijheid om op de straten van Nederland pro cessies te houden, zou de vrijheid der anderen opheffen om op de straat zich zelf te zijn". H. Te Boedapest Is medegedeeld, dat alle Joego-Slavische vliegtuigen, -die tot nog toe zonder landing over Hongarije vlogen, in de toekomst te Boedapest moe ten landen. tij 5.422.437 leden telt. Dit" is ongeveer 750.000 leden meer dan verleden jaar. .Zal een bescheiden indruk maken. Het gemeentebestuur van Vlis singen lieeft enige dagen geleden besprekingen gevoerd met de di rectie van de Ned. Spoorwegen over de plaats van het nieuwe spoor wegstation. I Aanvankelijk bestond bij de Spoorwegen het plan een nieuw I station te bouwen, waarvan de FEUILLETON door ADELAIDE HUMPHRIES vr\j druk bezig." Hij moest ook niet verwaand worden. Hij werd edel moedig: „ik vergeef het je,. mijn duifje; op voorwaarde dat je me niet meer verwaarloost en het weer goed maakt nu ik ben terug gekomen." Dat was ze hem verschuldigd, dat wist Janice, maar hoe kon ze het weer goed maken, wanneer die verwaarlozing opzèttelijk was geweest „Als we vanavond eens begon nen? opperde Ben op zijn vlotte manier. Zün ogen hadden nog steeds die hongerende blik, terwijl ze op haar rustten. „Ik ben vanavond wel een beet je moe", begon Janice. Maar haar moeder, die gedurende deze laatste ogenblikken druk bezig was geweest by het electrische fornuis, keerde zich om en zei: „Je blijft bij ons eten, Ben, dat spreekt vanzelf." Haar toon hield ln, dat ze hem evenmin zou hebben toegestaan, niet bH hen te eten op deze avond van zijn terugkomst, als dat ze haar gastvrije deur in z\jn gezicht zou hebben dichtgeslagen. Echt moeder, dacht Janice, om ons eruit te redden door Ben te tonen hoe welkom hij is en mij 'n een onvriendelijkheid of erger te besparen. „Het zou meer van mijn krach ten vergen, dan ik kan opbrengen om mezelf los te scheuren van al die verleidelijke geuren in deze keuken", zei Ben. Zijn blauwe ogen bekwame werkende vrouw? De he-klaarden op. „Als u eens wist hoe mei verhoede dat! Janice was daar dikwijls ik van deze keuken heb veel te lief voor. gedroomd." Hij behoefde er n'et bij „Ik kan aller" maar met een te voegen: „en van één in het bij- kruisje tekenen.' Hij gaf haar zijn zonder", het stond alles in zijn open lach. ,.En ik was zelf soms i ogen te lezen. Hij scheen ook forser, zoals haar moeder had opgemerkt, maar even aardig. Hij had dezelfde open lach, en levende, lachende ogen. Waarom had ze niet van hem Kunnen hou den op dezelfde manier als hn zei het van haar te doen? Ze hield wel van hem. Maar ze was niet vei'liefd op hem. En daarin lag 'n wereld van verschil, wat ze nem nooit had kunnen duidelijk maken. „Je moeder heeft me al van alles over je verteld, Janice", zei Ben. „Dat je nu de steunpilaar van de familie bent. De geslaagde werken de jonge vrouw. Daarom kreeg je het zeker zo druk, dat je niet meer kon schrijven, zelfs niet aan een ouwe vriend?" „Ik ben geen steunpilaar van de familie", ontkende Janice snel. Ze voelde het bloed naar haar wan gen stijgen. Zou haar moeder ge voelig zg'n voor het feit. dat haar oudste dochter meer verdiende dan haar echtgenoot? Want de dromen van Graham Hilary waren nooit tot werkelijkheid geworden; h\j was er in geslaagd zijn familie 'n behoorlijk bestaan te verschaffen, meer niet. „Bovendien", voegde Janice er aan toe, „ben je zelf nu niet zo'n geweldige brievenschrijver jonge man." De jonge man in kwestie wierp haar een snelle blik toe. Zijn oor had een wat hooghartige klank opgevangen. Was Janice geworden tot dat schrikbeeld van iedere in telligente jonge man een te Janice voelde zich een beetie be schaamd. Maar ze voelde zien ook beter; niet meer zo moe,zo ge deprimeerd. Hoewel ze niet kon ontdekken, waarom ze zo gedrukt was geweest. Ze was blii Ben weer thuis te hebben. Eigenlijk moest ze meer zijn dan blij alleen, ze be hoorde zc dankbaar te zijn, dat haar stemming steeg tot duizeling wekkende hoogten. Om dit goed te maken, schoof ze haar stoei terug en stond met een vrolijke glimlach op. „Natuur lijk blijf je! Dat was beter, al was het een beetje laat. „We moes ten eens lekker uitlachen om deze heel bijzondere gelegenheid te vie ren, vindt u ook niet, meisjelief? Wat zou ie denken van die sher ry van vader, die hij zo hardnekkig bewaard heeft voor juist zo'n ge legenheid als deze? Het spijt me. Bengy, we hebben niets sterkers Haar manier van doen was op recht en ze vloeide over van aie echte warmte, die niet alleen Ja- nlca bg veel mensen geliefd, maar ook haar aantrekkelijke gezichtje op zijn mooist maakte. „Natuurlijk, dè sherry", verklaar de mevrouw Hilary. Ze was druk ln de weer met de potten en pan nen, die de door Ben genoemde geu ren afgaven. Vanwege het dienst bodenprobleem en ae hoge lonen had Mildred Hilary de laatste vier jaren zelf het werk in huis gedaan. De laatste tijd had ze er over ge dacht om het ook maar te doen zonder de werkvrouw, die twee keer in de week kwam voor de was en het zware werk, maar daar had Janice niet van willen horen. „Het l\jkt me niet juist om me neer Hilary van zijn sherry te be roven", protesteerde Ben, „al heb ik geen voorkeur voor iets sterkers, dank je wel Janice". De vrolijk heid was ln zjjn ogen terugge keerd; die verliet ze zelden voor lang. „Ik kreeg mijn portie inboor lingen-vuurwater wel oinnen, dank u wel, mevrouw. De binnenkant van mijn arme maag is wel aan rust toe!" (Wordt vervolgd). voorgevel zou staan op di plaats, waar zich nu de achtergevel van het oude station bevindt. Het plein tje voor het Station zou daardoor aanzienlijk vergroot worden. Uit zuinigheidsoverwegingenheeft men van dit plan afgezien. Er komt nu een station, waarvan de achtergevel op de zelfde plek staat j als de achtergevel van het oude station, terwijl de voorgevel enke le meters achter de vroegere plaats van die gevel wordt opgetrokken. Daardoor wordt de verkeersruim te voor het station slechts weinig breder. Bij het gemeentebestuur bestond de vrees, aat die verkeersruimte te klein zou zijn voor het opstel len van wachtende auto's en bus sen voor trein en veerpont. I Het overleg tussen gemeentebe- stuur en spoorwegen heeft er toe geleid, dat verschillende mogelijk heden voor de oplossing van het verkeersprobleem nader onder de ogen werden gezien. Er werd ten- slotte een bevredigende oplossing j gevonden. Het nieuwe station zal overigens I niet zo'n massale indruk maken als het oude station. Het wordt hoofdzakelijk in één-verdiepings- bouw opgetrokken. Wel zijn er uit breidingsmogelijkheden, zoals reeds eerder gemeld, als straks de Stoom vaart Mij. „Zeeland" naar Vlissin gen terugkeert, maar voorlopig zal Vlissingen het moeten doen met 'n bescheiden stationsgebouw. Flater in Frankfort. In 1945 werden uit een mu seum te Frankfort 100 waar devolle oude schilderjien ver mist. Onder deze boeken be vonden zich doeken van Ru bens, van Dyck, Frans Hals en Cezanne. De politie in verscheidene Europese landen werd geal armeerd, een catalogus ge drukt met reproducties der „gestolen" schilderijen en noge beloningen uitgeloofd voor aanwijzingen, aie kon den leiden tot de ontdekking van de verm'ste doeken. Deze week zijn de schilderijen teruggevondenin één aer kelders van het Museum. De vereniging van Calvinistische Burgemeesters, Wethouders en gemeen tesecretarissen „Groen van Prinsterer" hield Woensdag en Donderdag in het conferentie-oord „Birkhoven" te Amers foort een congres, gewijd aan de taak der gemeentelijke overheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4