KAPPIE LEZERS SCHRIJVEN ENGELAND GAF VOETBALLES IN AMSTERDAM CHR. JONGEMANNENVERBOND 'A! De „Gil" had een onlaag van bijna 200.000 KLANKEN uit de AETHER DONDERDAG 19 MEI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Bondselftal werd compleet „weggespeeld". (Van onze speciale verslaggever) De voetballes, die aan liet Nederlandse bondselftal Woensdagavond in het Stadion werd gegeven, zal degenen, die telkens maar weer in het Nederlandse elftal een wonderteam willen zien, weer tot gepaste be scheidenheid hebben teruggebracht. De Engelse profs, hebben namelijk een spelletje ten beste gegeven, waar geen enkel Nederlands elftal te gen op kan. Dit was voor de zestigduizend mensen, die het Amsterdam se stadion bevolkten, teleurstellend, maar het is de simpele waarheid. Wellicht, dat hier en daar iemand zal willen beweren, dat het tot de rust dan toch maar 0-0 bleef. Daar tegenover moet worde» vastgesteld, dat ook voor de rust de Britten klassen beter waren en dat de Munck tweemaal royaal geslagen was en naar Engelse schoten zelfs gften hand meer uitstak, maar dat toen lat en palen redding brachten In het eerste kwartier speelde het In het rood gestoken Bondselftal *h zeer aantrekkelijk spelletje: 'twas toen tegen do Engelsen opgewassen. Daarna was het alles Engeland wat de klok sloeg en de Nederlanders kwamen er niet meer aan te pas. En de Britten demonstreerden een feilloos voetbal. Superieur Brits voetbal. Voor de rust bleef de spanning tenminste nog. De ene corner op het Nederlandse aoel volgde op de ande re, het ene schot op het andere en de Munck moest de handen vaak uit de mouwen steken, wat hem overigens toen goed af ging. Maar er vielen althans geen doelpunten en de toeschouwers vonden tijdens de pauze, dat Oranje" het er nog zo gek niet af had gebracht. Na de rust kregen we een „En gels kwartiertje" te zien, dat in een minimum van tijd de stand op 3-0 voor de Britten bracht en een kwar tier voor het einde viel het vierde Engelse doelpunt. Waaraan was nu deze krasse ne derlaag te wtften? Het antwoord kan kort ztfn: de Engelsen waren over alle linies klassen beter, dan de Nederlanders. Wat Frankrijk in Rotterdam over kwam, nl. dat het door zijn tegen standers ..weggespeeld" werd, over kwam hier het Nederlands elftal. de Muynck heeft goed gekeept, maar maakte fouten, die gelukkig geen - - -doelpunten kostten. Zo goed als te- We kregen geen voet aan de grond gen Frankrijk was hij echter niet. on daardoor werd de geest van or.s De backs. Everse. dië Schiivenaar elftal gebroken. Er schéén door de Hoe slerk zij waren Hoe sterk de Britten waren, blijkt wel het beste uit de ver houding der hoekschoppen. Zij namen in totaal vijftien cor nel's 'op het Nederlandse doel. De Nederlanders stelden er daar slechts één tegenover... Deze cijfers spreken boek delen derlandse achterhoede niets ln te brengen had. Zij demonstreerden 'n onberispelijke techniek en... speel den op winnen. Zij hadden er alles op gezet om Nederland een stev'ge nederlaag toe te brengen en zij slaagden daarin zonder moeite. DE NEDERLANDERS Wat de Nederlanse spelers betreft: Nederlanders 'slap en futloos te wor den gespeeld, maar dat was niet zo, zij kwamen er eenvoudig niet aan te pas. De Britten demonstreerden supe rieur voetbal, zoals wij het in geen tijden hebben gezien. Hun elftal ver toonde geen enkele zwakke plek en had de stopperspii Leuty als gewel dige uitblinker, Jones en Westwood als fantastisch goede backs, twee sterren als kantlialfs, nl. Harrison en Cockbum en twee buitenspelers Par sons en Langton, waartegen de Ne- Zoon yan generaal Seyffardt stond terecht. Onder grote belangstelling heel Woensdagmorgen voor het Haagse Byz. Gerechtshof terecht gestaan H. A. Seyffardt, zoon van gene raal Seyffardt, de door de illega liteit geëxecuteerde commandant van het vrijwilligerslegioen Neder land. S. was ten laste gelegd dat hij als adjudant van zijn vader werk zaam is geweest bij 't vrijwilligers legioen Nederland en medewerkte aan de beruchte „Gil", het blad dat tijdens de bezetting nog al eens opschudding veroorzaakte. De getuigen konden elk slechts details over de activiteit van verd. vertellen. De Gil kwam ter sprake bij het verhoor van Learbucn, administra teur van het voormalig verbond van journalisten en Van Nispen tot Sevenaer, oud-directeür van de Residentiebode. De eerste had de controle over het papierverbruik van de Neder landse bladen en als zodanig ook over dat van de Gil. Dit blad werd bij de vroegere Residentiebode ge drukt en had een oplaag van 150.000200.000 exemplaren, zo bleek ter zitting. Het initiatief tot het uigeven van 't blad ging volgens Learbuch van de Duitsers uit. Getuige Van Nispen noemde het echter een „illegaal-legaal" blad. President mr. Borgerhoff Mui der: „Dat moet u my eens uitleg gen." Get.: „In schijn was het pro- Duits. maar het doei was om de Illegaliteit te steunen. Men wilde de Duitsers een rad voor de ogen draaien". Pres.: „Wat voor rad?" Het antwoord hierop bleef getui ge schuldig. De advocaat-fiseaal mr. Sibmacher van Nooten, achtte de tenlasteleg-: g ng bewezen, doch zeide, da' verd. de vijand op ondergeschikte plaaL- sen gediend had. Hiermede reke ning houdend eiste hij een gevan genisstraf van 8 jaren en ontzet ting uit de belde kiesrechten voor het leven. Uitspraak over 14 da gen. (Ingezonden mededeling). De backs, Everse. dië Schijvenaar verving, en van Bun, die nu links speelde, waren wat onzeker en speelden te weinig' op hun doelman terug. Everse verdient echter onge twijfeld een nieuwe kans, want hy deed voor de rust knappe dingen. Terlouw was wel de beste van' het Nederlands elftal: hy heeft weer bergen werk verzet. Stoffelen faalde opnieuw, al deed hij afbrekend wel eens verdienstelijk werk. Van Schijn- del was een van de beste Nederlan ders, zoals steeds, maar ook hy kon zich toch niet los spelen. De Britten beletten hem dat on knappe wijze. Onze voorhoede... 'laat ons er kort over zijn. Abe Lenstra, de grote Abe, kreeg geen poot aan de grond. Hu was eenvoudig nergens en wy hebben hem slechts eenmaal een gevaarlijk schot zien lossen, dat meesterlijk door Ditchburn werd gestopt. Wilkes was een klasse min der dan de Britten. Ook hij faalde, wilde misschien ook wel weer te veel alleen doen. Timmermans kon zyn prestatie van Rotterdam niet herha len en schoot eveneens te kort. en de buitenspelers waren zwakjes. De Harder deed, nog wel eens"' goede dingen, van Overbeek echter was- ook ditmaal een m'slukking., Slechts een enkele troost is er: de Britten waren 'n deze vorm door geen enkel amateurteam te kloppen. Zy waren inderdaad de groot meesters van het voetbalspel. En aan die klasse zijn de Nederlanders nog lang niet toe. 27. Toen de opzichter kalm was weggelopen barstte Signor Rivaldi in een nog grotere aanval van woede uit. Hij rukte de hoed van zijn hoofd, gooide die op de grond cn begon er toen op te dansen. „Kalm. kalm!" zei Kappie. „Dat helpt ons ook niet. We kun nen beter onze her sens eens gaan ge bruiken, want eigen lijk vind ik alles wel héél erg vreemd. Het lijkt wel of we dui zend of nog veel meer jaren terug leven, met al die Romeinen en die slavenHet is niet normaal!" Signor Rivaldi was werkelijk even gekal meerd. Hij zette zijn hoed weer op en hij keek Kappie oplettenu aan. De maat luisterde niet eens. Die stond met een grote zakdoek voor z'n ogen hartbrekend te snikken. De opzichter was intussen naar het Paleis van een Romeinse Hoofdman gelopen en daar bracht hij verslag van zijn reis uit. „Aha!" zei de hoofdman, toen hij uitverteld was. „Dertig slaven, waaronder drie met een nieuw model schipeen schip uit een an dere wereld! Knap werk!" Omdat het Griekse voetbalelftal verloor.... Naar A.F.P, uit Athene meldt heeft een Athaense drukker, wanho pig om de nederlaag van het Griek se elftal in de voetbalwedstrijd Grie- kenland-Turkije. zich van de Acro polis geworpen. Hij was op slag dood. Franse troepen zullen Duitsland niet ontruimen. Volgens de Amerikaanse commen tator Drew Pearson heeft Frankrijk de Ver. Staten doen weten, dat het zijn bezettingstroepen niet uit Duits land zal terugtrekken, onverschillig wat de conferentie der Grote Vier over Duitsland daaromtrent beslist. Volgens Pearson heeft Frankrijk verklaard, dat het geen risico kan ne men, omdat het de Duitsers nog niet vertrouwt. Grens bij Vaals nu definitief Woensdagmorgen hield de demar- katie-commissie in het grenskantoor te Vaals een bespreking ter definitie ve afbakening van de Nederlands- Duitse grens. De bespreking duurde een uur. De grens werd, behoudens enkele vierkante meters definitief vastgesteld zoal§ zij reeds bij de in werking treding der correcties was be paald. Brandes kreeg geen verlof eri ging toch naar Turkije. De trip van Feyenoord naar Tur kije heeft voor Brandes- onaangename gevolgen gehad. Hij had voor zijn vertrek bij het ministerie van mari ne, waar hij werkzaam is, verlof aan gevraagd „buiten bezwaar van 's lands schatkist". Hoewel hem dit niet werd toegestaan, heeft Brandes de trip toch meegemaakt, met het gevplg. dat hij Woensdag op het ministerie te horen kreeg, dat hij op staande voet was ontslagen. J" Verkeersregeling weer onvoldoende. 'V Was het vroeger ln Rotter- dam by internationale wed strijden wat het verkeer aan gaat een bende, Rotterdam neeft het kunstje geleerd *en doet de dingey nu onberispe- Amsterdam deed het vroeger patent, maar faalde nu al voor de tweede maal. De mensen met speciale parkeerbewijzen hadden aan die papiertjes niets. En na afloop was het op tai van plaatsen een chaos, waardoor vele automobilisten kilometers moesten omrijden en aan het dwalen raakten als zij de weg niet op hun duimpje kenden. De Ring Goes bestaat 60 jaar Zaterdag a-s. herdenking. De Ring Goes en Omstreken van het Chr. Jonge Mannen Verbond zaï Zaterdag a.s. zijn zestigjarig bestaan op bijzondere wijze vieren. Des namiddags om 5 uur zal on der leiding van de Eingvoorzitter, ds. H. M. Slrating, in de Grote Kerk te Goes een herdenkings dienst worden gehouden, waarin de voorzitter van de P.C. Zeeland, ds. A. de Vries, de feestrede zal uitspreken, terwijl des avonds in „dc Prins van Oranje" een feest- vergadering zal worden belegd, met muziek van „Inter Nos" uit Kloetinge en toneel van de afde ling Nieuwdorp. DE BEGINPERIODE. Zestig jaar is voor een organisatie een respectabele leeftijd, maar aan zo'n hoge leeftijd kunnen bezwaren verbonden zijn, wanneer men niet met zijn tijd meegaat. Het is echter de verdienste van de talrijke be stuursleden die de Ring heeft gehad, dat zij steeds, bezield met een jeug dig enthousiasme en met een frisse, heldere kijk op de tijd waarin zij leefden, het werk hebben aangepast aan de wensen die de jeugd heeft. Eén ding is echter - niet veranderd: het doel. Een behoorlijke tijd is al tijd overgebleven voor het geestelijke, want hier ligt het fundament waarop alleen kan worden voortgegaan. Op 12 April 1839, Tweede Paasdag, werd te Biezelinge de Ring Goes op gericht, die toen nog geheel Zuid- en Noord Beveland omvatte. Er was nog geen sprake van een Ring van J.V. op Geref. grondslag. De eerste voor zitter was de heer Plazier, die werd bijgestaan door de heer H. Janse Bz. als secretaris en de heer Pieterse als penningmeester. Omstreeks 1894 volg de de heer Janse zijn vriend Plazier als voorzitter op en hij bleef dit tot 1918. In de 24 jaar dat deze Goese- naar het voorzitterschap bekleedde, heeft hij zoals in de oude notulen werd vastgelegd „het beste van. zijn kracht aan de Ring gewijd". Zijn naam zal ook altijd verbonden blijven aan de door de Ring georganiseerde Zomerfeesten, die later wegens ge brek aan belangstelling werden afge schaft, ook al omdat er meer verga deringen in provinciaal verband wei', den gehouden. Op deze zomerfeesten waar de C.J.V.'s bijeenkwamen voor het beluisteren van een viertal inlei dingen, waren bezoeken van 1000 tot 2000 mensen geen zeldzaamheid. Vele namen van bestuursleden zouden nog te noemen z(jn, die elk op hun wijze zich voor het Ringwerk hebben gegeven. Herinneren wij slechts aan de periode van 1918—1941 dat de heer C. Duvekot Lzn. uit Goes voorzitter was, verder aan de secre tarissen J. J. Visser, P. J. van Melle, C. van Liere CGzn., Goetheer, Renes, J. A. Flink. G. Mol. G. L. Verburg, Verboom. Schipper, Sinke. en aan de penningmeesters Pieterse, Geense, Ferdinandusse en v. d. Kreeke. Zeer veel is er onder hun leiding verga derd, gerefereerd en gedebatteerd. HET WERK. De beginjaren waarin de chocola deketel op de vergaderingen een waardige plaats innam en waarbij gewichtige problemen werden bespro ken, liggen al ver achter ons. Men paste zich steeds aan bij de toestand die zich in kerk cn maatschappij openbaarde. Naast het elkander op bouwen in geloof en de bijbelstudie, ging men kwesties van sociale aard en zendingswerk bestuderen, waar door de J.V. voor velen een prachti ge bijdrage voor karaktervorming e.d. heeft betekent. De Ring die zich ten doel stelt door onderlinge samenwerking en samenspreking de belangen dor C.J. V. te behartigen, de broederlijke ge meenschap tussen de afdelingen op te wekken cn te bevorderen en op plaatsen waar geen C.J.V.'s zijn. deze in het leven te roepep of pogingen daartoe te steunen, heeft op organi satorisch gebied ook voor overig Zeeland veel goed werk verricht. De tegenwordige Provinciale Commissie heeft bijv. haar ontstaan te danken aan de mannen van de Ring Goes die een Prov. comité in het leven riepen. Omstreeks 1925 werd ook meer aandacht geschonken aan het jon genswerk omdat begrepen werd. dat (Ingezonden mededeling). Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) dUo 1947 (3*a) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. k l 100 2% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmy. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabrlek Philips Wilton Feyenoord Blliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Neri. Scheeov. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Del) Mij. Woensdag viel op de Amsterdamse ef fectenbeurs een ietwat onbehagelijke stmeming waar te nemen. Men was ge neigd dit toe te schrijven aan de nationa le en internationale politieke sfeer, die vooralsnog wat troebelig werd beoor deeld, Het hoofdfonds Koninklke Olie lag wat zwaar in de markt, terwijl ook de meeste Indonesische cultuurwaarden aan kleine koersverliezen bloot stonden, hetgeen uiteraard niet ongemerkt aan de industriemarkt voorbij ging. 'n Uitzonde ring vormde de beleggingsmarkt. 17 Mei 18 Mei. 100 100 97', 97% 97% 97% 104 104% 97% 97% 98% 98% 80 80% 101% 101 Vk 94% 95% 97% 97% 110'% 109% 152 151*/= 167 166% 277 276 146%. 144% 174 172 178 176 248Vii 246-'% 265 265 220% 221 163 161 291 284% 141 139% 160 159'', 153 151% 159 159 150 146% 161% 161 161% 158% 154% 151% KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Holten J. B Weener te Heerjansdam. te Haarlem dr. A. J. Raskez, rector van de Theol. Hogeschool te Batavia, thans te Groningen, te Zaamslag M. C. Groenewoud te Heemse. Bedankt voor Nijkerk P. J. F. La- meng te Elspeet; 'voor Hoek A. P. Plomp te Maurik. Bedankt voor Ballum-Hollum: H. F. Kat, vlootpred. Valkenburg (Z.H.), voor Hoek A. P. Plomp te Maurik. Aangenomen naar Sleeuwijk J. G. R. Langhout te Westeremden. GEREF. KEKKEN Berpepen te Andjjk N. B. Knop pers te Hardenberg; te Franeker (vac. S. D. Lankhuyzen) A W. Bol te Enumatil; te Ommen (vac. J. F. Colenbrander) D J. Modderaar te Oude Pekela. Aangenomen naar Glanerbrug W. G. Berkhoff. res. Icgerpred. te Amersfoort, die bedankte voor El- burg. Bedankt voor Meerkerk W J. v. Hoek te Zuilichem. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Terneuzen T. Dorre- steijn te Opheusden. zeer goed weerstand wist te bieden. De stemming was hier goed prijshoudend en de voornaamste soorten wisten fractione- le winsten te boeken. De omzetten blijven ln alle hoeken die zeer miniem. HET DRANKGEBRUIK TE W ESTKAPELLE. De heer W. Gabriëlse, wnd.-burge meester van Westkapelle schrijft ons: Ik ben de heer L. Mejjers dankbaar, maar niet voldaan met het antwoord. In zender merkt op, dat hij niet heeft ge schreven over stomdronken Jeugd, vóór mij ligt echter de Blauwe Zeeuw en blauw op wit staat daar. terwijl hij het over de mannelijke jeugd heeft. „Doch ze zijn. bij gelegenheid dan. stomdron ken". Het café-bezoek door vrouwen en meisjes, zou volgens zijn repliek, na de oorlog volstrekt geen beldzaamheid meer zijn. doch ik wijs er nogmaals op. dat dit alleen geschiedt op en nooit buiten de dansavonden. Waar ter wereld wor den dansavonden gehouden zonder vrou wen en meisjes? Hij wil het karakteristieke van West kapelle niet te kort doen. maar laat hij het karakteristieke en het heroïeke van Westkapelle eerst eens leren kennen eer hij over gaat tot schrijven van der gelijke artikelen. Daarbij blijft hij overtuigd van de juistheid der feiten, maar ik meen. dat zijn fanatisme hem parten speelt. Ik ben van de onjuistheid der door hem genoem de feiten niet alleen overtuigd, maar heb tijde bij mij komen halen, daarvoor de bewijzen. Hij kan die ten alle Zonder namen te noemen wil ik er op ijzen, hoe een niet Westkappelaar die deze gemeente beter kent dan Meijers. aan Meijers f 10.— beloofde voor Iedere naam van personen die vroeger gelijk tijdig dijkbaas en kroegbaas waren. Vol gens Meijers was dat 10 tallen Jaren ge leden in vele gevallen zo. Waarom hebt U die bankjes van 10 niet tegelijk opge streken Mijnheer Meijers. En tot slot, iei- ten die niet bestaan, kunt U moeilijk waargenomen hebben, Uw repliek heeft U dan ook niet ontlast. Discussie gesloten, Red. P.Z.C. FOLKESTONE TE WEINIG BEKEND. Wij hebben op het ogenblik een Schot se dame bij ons te logeren. Haar vader cn moeder worden binnen korte tijd ook ons verwacht. _>eze waren voornemens per boot over Hoek van Holland te reizen. Wij deelden de Schotse dame natuur lijk mede. dat in Juli de toerlstendienst Vlissingen—Folkestone zou beginnen en dat schreef ze aan haar ouders. Deze wonen In Edinburgh. Zij gingen op informatie uit. Het eerste kantoor voor toeristenreizen kon geen inlichtin gen geven: daarna gingen zij naar „Cooks", maar ook daar k< t inl zij konden zij geen voor de J.V.'s de toevoer van leden de knapenvercmêin'gen kwam. Hiertoe werden toen leiderscursussen in het leven geroepen. Opgericht met 6 afdelingen en in '29 gesplitst in een Ring West- en Oost-Zuid-Beveland, telt dc Ring West- Zuid-Beveland thans 23 afde lingen met ongeveer 500 leden. Het ledental is sinds de oprichting trots de splitsing ongeveer vervijfvoudigd. De ringvergaderingen. waar nu ook meer ontspanning moet worden gebo den, worden over het algemeen goed bezocht. De zalen zijn veelal te klein. In de loop der jaren zijn in de ring vele vriendschapsbanden ge smeed, doch bovenal hebben velen er het geloof in Jezus Christus gevon den of zijn er in dat geloof gesterkt. Dit te mogen constateren bij het 60- jarlg jubileum geeft zeker alle J.V.- ers grote reden tot dankbaarheid. inlichtingen krijgen. Toen wensten zij de manager van „Cooks" te spreken, waarop zij de brief van de dochter overlegden. De manager ging aan het zoeken in alle papieren en pamfletten, zoals de vader aan zijn doch ter schreef en eindelijk na lang zoeken kwam hij een pamflet tegen. Waar Ieder in Vlissingen graag deze nieuwe dienst zo goed mogelijk wil zien floreren verwonder ik mij natuurlijk er over hoe het mogelijke is dat in Edin burgh. de hoofdstad van Schotland zelfs Cocks reisbureau aan toeristen geen in lichtingen over onze Vlissingen—Folke- stone-dienst kan geven. VLISSINGER. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Gepasseerd 17 Mei 1949. Leendert Pieter, van Groezen: Familie- trouw. den Outer, beiden Rotterdam: Pernix. Cleeren. Utrecht: Geziena, v. d. Veen. Dalfsen: Dory, Sutterer. Muiden: Aletta, de Vrij, Gennep: Maka, Peters, Asselt: Familietrouw. v. d. Boggaart. We- 25. Moortgat; Rijn Schelde 21, Blommaaert; Grimbergen. Stobbelaar; Fulda. Lemmens: Aller. Blom; Margueri- the, Scherpenzeel; Thilla 5, Meulmees- ter; Melusine. van Wlnsen: Lek, van Oosten; Stad Ostcnde, Timmermans; Harwo. Huismans; Capria, Schoots: Flu- viale 6. Poppe'.ici*: Fluviale 8. Landa; In- das. Schot; Citerna, van Houwelingen; Salf 3. Cop. allen Duitsland: Klijbeck, Klaassen, Basel; Jos Schuranans 67, Be gijn; Isto. Stoutjesdjjk; Telegraaf 20. de Ruyter; Stad Charleroi, de Jong; Vriend schap. Lcunis; Alfons, Maes: Flolot. de Wit; Wilcor. van Meel; Esperance. Blom berg: Walsum 23, van Rooyen: Eiidienst 4. Ulses: Rijilina, v. d. Haar; Clementina. Schlindel: Theodoor coba. Klop: Germania, Theodoor, Theunissen; Ja- Jermania, Visser; Rijn Schelde 17. Stevens: Albula, van Sliedrecht; Francisca. Mulder; Juna. Leunis; Dalmatia, Weijt; Centrust 2. v. d. Hoeven: Gruno, den Braber; Vivat, Wa genmakers: Koophandel. Verburg; Sul- phuur, Buut; Franklin Rooseveldt. van Boogaari: Bertus. Breure; Warra, Mal- lentjer; Grace de Dieu, de Boek; Benson, Andries: Virginia, de Veirman; Rogert Albert. Busman; Henvir. van Tilburg; Josephine. Boonms: Ambulant, de Waal; Onrust. Schraam; Synthese, van Maaren; Albatros 4, v. d. Laar, allen België. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Rotterdam I. de Bruyne te Hilversum: voor Schcve- ningen C. Smits te Driebergen Ds. J. A. F. A. STELLWEGf Te Utrecht is in de ouderdom van 73 jaar overleden ds. J A. F. A. Stellweg, em. predikant van de Evang. Luth. kerk. De overledene werd 7 Februari 1876 te Weesp, waar z(jn vader pre dikant was, geboren. 11 Augustus 1901 bevestigde zijn vader hem te Groede in het ambt. Na de gemeente van Harlingen te hebben gediend, deed de overledene 14 Juni 1908 intrede tc Utrecht Hij diende deze gemeente tot aan zijn emeritaat in 1944, Zijn stoffelijk overschot wordt Vrijdagmiddag op dc 3e algemene begraafplaats te Utrecht ter aarde besteld. In een bericht uit Hongkong zegt de „Christian Science Monitor", dat gene ralissimus Tsjiang Kai-SJek zich Sn het geheim in Sjanghai bevindt, blijkbaar als opperbevelhebber van dc nationalistische legers. VRIJDAG. Uit Mendclssohns muziek bij Mid- sunimernlghts. dream" van William Shakespeare wordt om 20.K» detor het Radio-Philharm. Orkest de Nocturne en het Scherzo uitgevoerd, voorafge gaan door dc ouverture „Anacreon" van Cherubinl en gevolgd door d« eerste sijmphonie van Schürmann. (H. II). Maar houdt U van een vlotte ope rette-melodie, dar. ir.oet U er al vroe ger bij zijn: Hilv. I begint, om 8.15 's morgens al met een Friml-pro- gramma. Hilversum I: 7. 8. 13. 18. 20 en 23 Nws.; 8.15 Uit operettes van Rudolf Friml: 9 Tsjechische Kamermuziek; 10.30 Voor de vrouw; 11.25 Orgelspel door Johan Jong, m.m.v. Cora May, zang: 12.45 Car men Cavallero, piano cn Morio Traver sa. viool; 14.20 Gramofoonniuzick; 16.30 Tussen twaalf en zestien: 17.20 Wij en de muziek: 18.30 Ned. Strijdkr.: 20.05 Lucl Warlnga, sopraan, Catharina Hessels. alt en Felix de Nobel, plano: 21 Men vraagt... en wij draalen; 23.30 Parijs Conservato rium-orkest. Hilversum II: 7, 8, 13, 19. 20 en 23 Nieuws: 10.05 Boyd Necl-Strijkorkest; 11.30 Harmonlemuziek; 12.33 Nederlands Kamerkoor o.I.v. Felix de Nobel; 14 Een serie strijksextetten Amsterdams Kamermuziek Gezelschap; 15.40 Van oude en nieuwe schrijvers; 16 Cyclus: Het oude Nederlandse geestelijke volkslied: 17.35 Concertgebouw-koperkwartet; 18.45 Geestelijke liederen; 19.30 Het actueel geluid; 20.15 Radio Philharm.-orkest; 22 Muziekforum o.I.v. Gerbarnd Schürmann. Brussel-Vlaams (322 M.): 7. 8. 9. 13. 17.05. 19.22 en 22.50 Nieuws: 14 Casino concert; 19.45 Filmmuziek: 20.30 Omroep- symp.-orkest. Brussel-Frans (484 M.l: 6.30, 7. 8. 13. 19.45, 22 cn 22.55 Nieuws; 13.30 Gevar. muziek: 14 Casino-progr.; 20.30 Omroep- symph.-orkest. Engeland-Home Service (343 M.): 7. 8. 13, 18. 21 en 23 Nieuws; 13.10 Filmprogr.; 16.30 Causerie; 19.15 Hoorspel. Engeland-Light Program (1500 en 262 M.l: 9, 19. 22 en 23.56 Nieuws; 12.30 BBC Northern Orkest; 14 Voor de vrouw; 20 Opera; 21 Gev. progr.; 10.20 BBC Revue orkest. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË, Van Batavia: Kedoe, 16 Mei te Singa pore. Naar Batavia: Oranje passeerde 17 Mei Minicoy; Overijsel passeerde 16 Met Suez, Sibajak passeerde 17 Mei Minicoy. ZON EN MAAN 20 Mei: Zon: op 4.40 onder 20.34 Maan: op 2.31 onder-12.20 iIngezonden mededeling). onverwoestbaar^ sterk sparen tijd cn icerk S .STOKVIS- 1 ZONEN N.V 20 Mei Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u.+NAP u.+NAP LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 8.13 8.38 '9.04 9.20 1.44 1.67 1.83 1.21 20.36 21.04 21.22 21.41 1.18 1.40 1.55 0.88 1.44 2.15 2.52 2.46 1.85 2.04 2.19 1.62 14.08 14.37 15.13 15.25 1.46 1.65 1.79 1.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5