KAPPIE GOED ZEEUWS WERK IN DE RONDE VAN NEDERLAND ie vreciti Je kiek DE KIM. BETREKT EER RIEUW H00FDKART00R DOKTERS-ASSISTENTE STEMMEN VICTORIA-WATER MOEHEID KLANKEN uit de AETHER WOENSDAG 18 MEI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Schulte was de beste man Van Est komt snel naar voren. Nu de tweede Ronde van Neder land ten einde is en de balans op gemaakt wordt, kan worden vastge steld, dat de Ronde van Nederland een blijvende plaats heeft verpverd. Deze Tour door ons vlakke land gaf elke dag opnieuw volop strfld te zien en was voor de deelnemers zeker geen trip zoals enkele buitenlanders misschien hadden vermoed. Het ver dwijnen van enkele bekende Fran sen reeds na de etapes was daar 't duidelijkste bewijst van. Alleen de Belgen hebben getoond, dat zij ln elke buitenlandse Ronde iets in de melk te brokken hebben en dat hoeft geen verwondering te wekken, daar België nu eenmaal een wieier- natie bij uitnemendheid is. Gerrit Schulte. heeft deze tweede editie van de Ronde allezins ver diend gewonnen, maar de eindzege zeker niet cadeau gekregen. Blonde Gerrit mag overigens tevreden zijn, dat zijn ploegmaat Middelkamp er op tijd de brui aan gaf daar anders de kans groot geweest zou zijn, dat de Belgen geprofiteerd hadden van de rivaliteit tussen Gerrit en Teo. We waren dan precies aan hetzelfde geval toe geweest als een jaar ge leden, toen Cor Bakker zijn zeker schijnende overwinning temet zag gaan door rivaliteit m de Zaanse Êloeg, waarvan de Luxemburger oldschmldt dankbaar profiteeerde. Er is misschien al veel geschreven over het geval Middelkamp-Schulte en er vloeit hierover in de toekomst nog wel meer uit de pen. maar het moet ons toch van het hart, dat de samenstellers der ploegenonvol doende rekening hebben gehouden met de rivaliteit welke er reeds lang was tussen belde genoemde renners. Het indelen van Middel kamp en Schulte in één en dezelfde ploeg heeft zelfs de leek reeds voor de start verontrust. De eerzuchtige Middelkamp is er de man niet voor, en ls daar zelf ook te groot renner voor, om knecht te spelen UIT DE PERS GEHEIMEN DER WOESTIJN. ,,De Nieuwe Eeuw" brengt een verhaal betreffende het Franse vreemdelingenle gioen in Noord-Afrika. dat 25.000 „zware jongens" zou tellen, waarvan meer dan 60% Duitsers. ex-Hitlersoldaten. die vooral voor de strijd in Indo-China wor den opgeleid. Welke wonderlijke situa ties daardoor kunnen ontstaan, leze men uit het volgende: „Voor een Amerikaans veteraan van Tunis moet. het gezicht van een Duitse patrouille in de woestijn, luidkeels het Horst Wessellled zingend, wel lijken op een terugkeer van de legendarische Rom mel. Maar behalve de zenuwslopende vechtpartijen met oproerige Marokkanen heeft het Legioen op het ogenblik nog een speciale bestemming in dienst van de Franse natie. De beste soldaten meest al Duitsers worden «er uitgepikt voor de strijd in Indo-China. Een blad in Frankfurt aan de Main schreef reeds over een prachtige overwinning van Duitse legionnairs op de troepen van VietNam. Het blad schreef: „Zij marcheerden de stryd tegemoet onder het zingen van het HorstrWessellied". Vreemde situatie. Er zijn meer van die merkwaardige zaken, bijvoorbeeld met betrekking tot de Arabische stammen. Er hebben de laatste tijd ln Noord- Afrika een aantal anti-Joodse betogingen plaats gevonden door Arabieren. Enige tijd geleden trok een bataillon legion nairs, hoofdzakelijk bestaande uit ex- nazi's het ghetto van .Rabat binnen, om daar de Hebreeuwse synagoge tegen op roerkraaiers te beschermen. De „Her manns" en „Heinrichs" blijken zich dus wel aan de nieuwe situatie te kunnen aanpassen. En in Franse kringen heerst de stille hoop. dat zij dat ook in de toekomst zullen doen. Gesteld dat Frankrijk van binnen uit of van buiten af communis tisch wordt, wie beter dan het getrainde legioen van Afrika zou dan op dat ogen blik een vrije Franse regering met de wapenen kunnen ondersteunen?" voor Schulte en andersom ls het precies zo. Men heeft klaarblijkelijk teveel gekeken naar het feit, dat onze A-ploeg met Schulte en met Middelkamp kapitale Iransen had op een individuele en nationale ploegzege. De Ronde had echter aan sportieve strnd veel meer ge wonnen wanneer b.v. Schulte kop man van de A-ploeg en Middel kamp kopman van de B-p!oeg was geweest. Overigens was deze A- Êloeg niet al te sterk geformeerd. >e Korver, Janssen, Savelsberg en Voorting hebben verdienstelijk ge reden en Schulte flink gesteund. Zoals te verwachten was bleken Grift, Blankenamv en Koot nog te week voor het zware rondeweri.. WIM VAN EST DE REVELATIE. De kranige Est, die door sympathieke van n vele support" gen wordt ■■Psupporters op de handen gedragen wordt cn van hen, na zijn ritzege in Hel mond, 200 en twee nieuwe fietsen ontving, was de man die in deze Tour de meest opvallende presta tie geleverd heeft. Zijn negende plaats in het algemeen klassement mag er zijn en moet zeer eervol 26. Zo arriveerden ze bij 'n rotsachtige kust in een Romeinse ha ven. De opzichter gaf de slaven het bevel het schip te verlaten, en daar behoorden Kappie, Signor Rival- di en de maat ook bij. Maar dat betekende geen vrijheid voor hen. Ze werden naar een grot gedreven, terwijl de opzichter zijn zweep achter hen liet knallen. En dat was ook nog niet al les, want toen ze in de grot waren, werd er een hek gesloten en door de opzichter gegrendeld. „Dat is die tophoog- punt! Ons opsluiten als dierbeesten! Doe open die hektralies!" gilde Signor Rivaldi, terwijl hij aan het hek stond te rukken. „Laat maar", zei Kappie. „Op die ma nier bereiken we niets!" De opzichter stond hen met een gemene grijns in hun gezicht uit te la chen. enigszins, die in overmoed, in de eerste étappe te veel hooi op zijn vork nam wat hem dertig minuten achterstand bracht ln het klasse ment, die hij niet meer kon goed maken, DE ZEEUWEN WEERDEN ZICH VERDIENSTELIJK. Onze Zeeuwse rennes Franken cn van Gelderen hebben zeker niet genoemd worden van deze nog 1 teleurgesteld. Beiden hadden Vrouwe Ïonge prof. Ook Gerrit Voorting Fortuna echter ook ditmaal niet leeft zich in deze Ronde in de mee en werden vele malen door beste pech achtervolgd. De halve ritzege Hoog van Tilburg naar Bergen op Zoom rijen geschaard van onze profs. Schellingerhoudt. 'de en Vooren presteerden wat van hen verwacht was, terwii] de Zaankan- ters Bakker en van Beek hun vorm van vorig jaar niet benaderden al mfig de solo-rit van Van Beek ln de laatste étappe, die hem als eerste in het Stadion bracht, niet vergeten worden; hiermee rehabili teerde de zwarte Zaankanter zich leverde een verdiende overwinning op voor van Gelderen na een prach tige solo-rit. Met Franken op de 18c cn van Gelderen op de Sle plaats in de algemene rangschikking mag Zee land niet ontevreden zijn; immers 50 van de deelnemers bereikte Amsterdam niet! Groot en modem gebouw voor 1800 employé's. Aanwinst voor Den Haag. (Van onze Haagse redacteur) Dc K.L.M. heeft haar mannetjes, die tot dusver in een groot aantal panden, over Den Haag verspreid, zaten, bij elkaar gekregen. Op 24 Mei 'zal namelijk het nieuwe gedeelte van het grote K.L.M.-kantoor bij de Witte Brug officieel in gebruik genomen worden, waardoor het gehele admi nistratieve personeel op deze plaats geconcentreerd kan worden. Alleen het Passage-kantoor op de Hofweg en het afrijstation op de Kalvermarkt blijven bestaan. De KL.M, is een imposant gebouw, gelegen-aan de Raamweg tussen Den Haag en Scheveningen en reeds van zeer ver zichtbaar, rijk geworden. Het heeft een nuttige kantoorruimte van 10.000 m2. benevens nog 3000 m2 voor een aantal hulpdiensten en biedt plaats aan 1800 employé's. De K.L.M. vestigde zijn hoofdkan tor in 1919 in Den Haag in een klein pand op de Herengracht; in 1924 ging men over naar de Hofweg, waar ge leidelijk de ene verdieping na de an dere in gebruik genomen werd; in 1936 rijpte het plan voor een groot Hoofdkantoor en in 1938 besloot men een eerste vleugel daarvan aan de Raamweg te bouwen. IN 1939 BEGONNEN. Op 13 Januari 1939 begon men aan het werk. Tijdens de oorlogsdagen in Mei 1940 vorderde het Rijk het nog niet geheel voltooide gebouw op, aan vankelijk voor de internering van politieke gevangenen, later voor de huisvesting van het ministerie van Sociale Zaken. In 1943 legde de Duit se bezetter beslag op het grote ge bouw met het doel het af te breken. Het is zover evenwel gelukkig nooit gekomen. Na de bevrijding namen de Canadezen er hun intrek in en eindelijk, in 1946. kreeg de K.L.M. er weer de beschikking over. Op 1 April 1946 kon zij het gebouw in ge. bruik nemen. Met het oog op de te verwachten personeelsaanwas maakte men reeds in de tweede helft van 1945 plannen voor de bouw van een tweede, derde en vierde vleugel. Aangezien de .bouwgrond in een landelijke omge ving ligt en men niet hoger mocht bouwen dan 21 méter, moest men het in de lengte en in de breedte zoeken. Op 11 Maart 1946 begon men met de bouw van de drie nieuwe vleugels, waarvan er één met een waterpoort over de Kwekerijvaart heen gebouwd is. Thans is het Hoofdgebouw, waar in voldoende reserve-ruimte aanwe zig is, gereed. Alle snufjes der mo derne techniek zijn er in verwerkt; de Medische Dienst beschikt zelfs over een röntgenkamer; er is een fietsenstalling gebouwd voor 110 rij wielen. Architectonisch mag het nieuwe Hoofdkantoor voor de K.L.M. gezien worden. Het is niet alleen een aan winst voor deze voortvarende maat schappij, maar ook voor Den Haag. Tegen de ex-burgemeester van Zwjjn- drecht A. A. Aeckerlin werd 16 jaar ge vangenisstraf geëist wegens samenwer king met de vijand bij arrestaties enz. In verschillende delep van Parijs was men Dinsdagochtend van electrische stroom verstoken als gevolg van een sta king bij de genationaliseerde electrici- teitsindustrie. Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 196264 Nederland N.W.S, 2% Spaarc. a f 100 2% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. E Ned. Handelmlj. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol, Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Dell Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Stee) General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania De Amsterdamse effectenbeurs gaf Dinsdag maar weinig verschil tc zien met de vorige dagen. De omzetten waren weer miniem. Een typisch voorbeeld hier van was de Scheepvaarthoek. waar de eerste transacties pas na 12 uur tot stand kwamen. De meeste soorten taleken hier nauwelijks prijshoudend te zijn. Mei 17 Mei. 100 100% 97% 97% 971/3 97% 103% 104% 97% 98% 97% 98% 80% 101% 80% 101% 94% 94% 97% 97% 109% 110% 152!; 152 167% 167 276 277 145% 145% 173 174% 177 178 247 248'/, 265 265 220% 220% 165 163 288% 291 342 4 141 160 160 154 153 160% 159% 151% 150 162% 161% 160% 161% 138% 139", 152% 154% 29% 29% 46% 36% 8% 3% 101% 14% (Ingezonden mededeling). N.V. SOLVOLITH COMPANY - AMSTERDAM DE GOEDE NAAM VAN DE FABRIKANT KWALITEIT FEUILLETON „Het zou jammer zijn als juffrouw Hilary degene was die aan het kortste eind trok en haar betrekking zou moeten opzeggen. Zij zal zeker in haar gevoelens gekwetst zijn. Het moet heel vervelend zijn, als iemand je tot mikpunt van zijn slechte hu meur maakt. Hoewel ik mij niet kan voorstellen, dateen dame als me vrouw Stoval werkelijk met opzet on beleefd is". Juffrouw Willows' preutse dunne lippen knepen zich samen tot een smalle streepHoe kom je er bij, dat juffrouw Hilary haar betrek king zou neerleggen?" „Wel. ik dachtBetty-Jane kon aan de uitdrukking van de ander zien, dat haar idee bespottelijk was geweest. „Zij zou misschien willen trouwen", probeerde zij nog eens. Zij vond het niets prettig, dat haar het gevoel gegeven werd zo dom te zijn.... „Ik bedoel jufrouw Hilary". Jufrouw Willows schudde haar hoofd nadrukkelijk. „Ik zie niet in waarom niet!" ver dedigde Betty-Jane haar standpunt. „Zij is jong en geweldig aantrekkelijk en erg aardig." Juffrouw Willows perste haar lip pen nog vaster opeen. „Zij moet een heleboel vrienden -hebben, van wie er verscheidene graag met haar zouden trouwen", hield Bet ty-Jane vol. „Ik weel niets van de privé-aange- legenheden van juffrouw Hilary". Op nieuw zette juffrouw Wilows haar op haar plaats. „Maar, voegde zij er on logisch aan toe, „juffrouw Hilary gaat nooit weg. Behalve misschien als er iets onverwachts gebeurt'. „Ik begrijp niet hoe u daar zo ze ker van kunt zijn!" verklaarde Bety- Jane. „Iemand die zo aardig is als Janice behoort tc trouwen". Soms noemden de leden van de staf door ADELAIDE HUMPHRIES van de dokter elkaar bij de voornaam. De gewoonte om de achternaam te gebruiken diende om de ambtelijke waardigheid in een wachtkamer van dokter Holbrook hoog te houden. Het zou niet betamelijk zijn geweest om in het bijzijn van een patiënt te fami liaar, te vriendschappelijk te zijn, had Janice Hilary aan Betty-Jane vrien delijk uitgelegd En toch wed ik, dacht Betty-Jane nu, dat juffrouw Willows (wier voor naam zij niet eens kende) een hele boel weet uit Janice's privé leven. „En óf ik daar zeker van ben", be gon jufrouw Willows vastbesloten. Daarop voegde zij er op vreemde toon aan toe: „het is jammer, verschrik kelijk jammer". Betty-Jane begreep dat het niets hielp. Zij kon ook niets uit juffrouw Willows krijgen. Tenminste niets dat enige zin had. Bovendien ging de deur van de spreekkamer nu open en kwam Janice zelf naar buiten. Zij glimlachte, maar zag er moe uit. „Hebben jullie beiden de zaak nog niet gesloten?" vroeg zij, terwijl zij naar hen toe kwam. „Het is een heel stuk over tijd. Hemel, wat een leuke hoed!" Betty7Jane kreeg een kleur van plezier. Nu kon zij toch nog van haar nieuwe hoed genieten. „Vind je dat heus?" Zij wierp over haar schouder nog eens een blik op haar eigen spiegelbeeld. Natuurlijk was hij onzinnig (Bill zei, dat alle da meshoeden dat waren), maar hij was apart. „Vind je het nieteheen beetje te opzichtig?" „Ik vind hem snoezig, op jou", zei Janice. „Dank je, dank je wel!" Betty-Ja- ne's grote blauwe ogen straalden. Bill zou er haar nog zo mee kunnen plagen, zij zou er nu tegen kunnen. Juffrouw Hilary vond hem aardig, dus was de nieuwe hoed een succes. „Je moest er nu maar mee ophou den", zei Janice tegen juffrouw Wil lows, „het is een lange inspannende dag geweest voor ons allemaal". Toch was er een ondertoon van rustige, zèlfverzekerde triomf in juffrouw Hi-' Iary's stem. Betty-Janes oren vingen het op en het kon slechts één ding betekenen: Juffrouw Hilary en niet mevrouw Stoval had gewonnen. Bet ty-Jane's bekoorlijke zachte mondje viel open van verbazing en bewon dering. Haar grote ogen zagen, dat blikken van verstandhouding werden gewisseld. Een blik van triomf van juffrouw Hilary's kant en een grim mige gelukwens van juffrouw Wil lows. Dus behoefde Betty-Jane niet tot Dinsdag te wachten. De spreekkamer had voor het laatst de statige figuur van mevrouw Stoval aanschouwd. Toch had Betty-Jane geen gevoel van overwinning. Zij voelde ziel? gedrukt, zelfs een beetje somber. ..Het is een groot schandaal", mom pelde zij in zichzelf, terwijl zij uit het enorme gebouw stapte. Het was een van de grootste en kostbaarste wolkenkrabbers van Manhattan. Het appartement van dokter Holbrook lag op de een en twintigste verdieping; het had een prachtig uitzicht op de groene gazons en bomen van Central Park, een uitzicht, waarvan de dok ter, volgens het zeggen van Janice, veel hield. Janice moest trouwen, vond Betty- Jane, terwijl zij zich bij de dichte, zich naar huis spoedende menigte voegde. Er moest toch wel een man zijn en zeker meer dan één die haar graag zou willen trouwen. Niet dat Janice Hilary een adembenemen de schoonheid was, maar zij was ze ker het type, waar mannen van hou den. Behalve dat kastanjebruine haar. had zij grijze ogen en het soort teint waar zeepadvertenties altijd zo van op geven. En bij haar mooi gedistingeer de figuur had zij een impulsieve war me oprechtheid, die je goed deed. Wat de reden was, dat Betty-Jane het land had. Het was een schandaal. Een groot schandaal. En zelfs juf frouw Willows had op haar eigen wijze te kennen gegeven dat zij het daarmee eens was. (Wordt vervolgd) KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Vlaardingen (toez.) (vac. G. Grootjans) W. Glashouwer te NU verdal. Beroepen te Putten op de Veluwe Jac. Vermaas te Amersfoort; te Harich (toez.), H. J. v. Nie, cand. te Dedemsvaart. Bedankt voor Muiden J. v. Wier te Kesteren. Bedankt voor BallumHollum op Ame land H. F. Kat. vlootpred. te Valken burg (Z.H.). GEREF. KERKEN. Aangenomen naar De Lier (vac. W, Moens) P. v. d. Spek te Wanswerd, die lbedankte voqr 's-Gravenzande (vac. de E. Masselink). Beroepen te Edam J. Stienstra cand. te Nijverdal; te Engwierum A. J. de Bakker te Oostermeer; te Idskenhuizén D. Kuiper te Rilland-Bath; te Hein- kenszand G. N. Lammens cand. te 'sr Gravenhage. Beroepen te Medemblik G. N. Lam mens, cand. te 's-Gravenhage; te St. Ja- cobi-parochie, J. £tienstra, cand. te Nij verdal. CHR. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Utrecht-Noord, K. G. v. Smeden te Groningen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Katwijk aan Zee M. v. d. Ketterij te Vlaardingen. BAPT. GEMEENTEN. Bedankt voor Deventer G. Brongers te Enschedé. Aangenomen naar Nieuw-Weerdijige J. A. Scholte te Vrieschejoo. HERST. EVANG. LUTH. KERK. Bedankt voor Amsterdam (2e pred.pl.) J. G. Bahnmiiller, evang. Luth. pred. te Hilversum, Intrede ds. J. Hindriks te Rotterdam. Zondag j.l. heeft in de Géref. Kerk van Rotterdam C„ ds. J. Hindriks van Vlissingen zijn intrede gedaan. Hij vervult de vacature ontstaan door het vertrek van ds. A. J. van Sluijs. Na lange tijd zijn thans alle predikants plaatsen van Rotterdam weer bezet. Des ochtends werd de nieuwe pre dikant bevestigd door ds. E. I. F. Na- wijn van Kampen in een overvolle Noorderkerk. Ds. Nawijn sprak naar aanleiding van 1 Cor. 151417. Des avonds deed ds. Hindriks zijn intrede, waarbij hij tot tekst had ge kozen Hebr. 12 18 en 19. In zijn predikatie legde ds. Hindriks de nadruk op de heerlijkheid van de Nieuw testamentische dienst en hij ontwikkelde de gedachte, dat de heer lijkheid van de gave is: het onbe weeglijk koninkrijk Gods temidden van alle woelingen in de wereld. De heerlijkheid van de dienst is de dank baarheid waarmee wij God vereren door Zijn genade. De heerlijkheid van de God, die wij dienen is. dat hij het verterend vuur is, tot schrik van zijn vijanden, maar tot vreugde van Gods kinderen, die voelen, dat Jezus Christus de gloed van Gods toom voor ons gedragen heeft. Na dc predikatie richtte ds. Hin driks zich tot de kerkeraad, de com missie van beheer en het ministerie van predikanten. Hij wekte de bewo ners van Crooswijk op tot samenwer king voor het bouwen van een nieuwe kerk, zalen voor het jeugdwerk en een pastorie, maar bovenal tot geestelijke oobouw. Tenslotte richtte hij zich tot de ver tegenwoordiger van het gemeentebe stuur. tot ds. J. C. Gilhuis van de Classis Rotterdam, tot de vertegen woordigers van de Chr. Geref. Kerk en tot zijn bevestiger. Ruim 2000 man hotelpersoneel te Florence is in staking gegaan voor hoge re lonen. Ook in het hotel waar de En gelse prinses Margaret logeert, wordt ge staakt. (ingezonden mededeling). Denkt aan Uw gezondheid! Drinkt geregeld Spaart hart en zenuwen. Scheepvaartberlchten. SCHEEPVAART DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 16 Mei 1949. Telegraaf 12, de Jonge: Liladcor. de Been: Telegraaf 6. Heijstek; Telegraaf 9. Vendeville; Energie, van Groezen: West- friesland, den Braber; Fraternité 9, de Haack; Anjo, van Vessem: Nico. van Dijk; Johanna Adriana, Schot, allen n. Rotterdam; Amstel 9. Akkermans; Am- stel 6, Dhóndt; Stad Amsterdam 8, Wa terham: Jama, Roukema; Ouderzorg, Verheü: Stad Amsterdam 3, Been, allen naar Amsterdam; Wuta, van Zanten; Onderneming, de Leeuw, beiden naar Gorinchem; Guilaume. Broeders. naar Kekeröom: Joco. van Parijs, naar Som- melsdijk; Machiensteen 23. Westerlinck, naar Vlaardingen; Machiensteen 23, Vis ser. naar Marknesse; Anna, Kint, naar Leiden: Express 24, Beekmans, Alpina 2, SchSrrer; Chateau Wolion, Wlach; La Place, Machielse; Celina, Keermakers: Marie Jeanne, Dubbeldam, allen naar Duitsland; Cisalpina 2, Christen; Chateau Yquem, Bastiaanse; Express 30, Broeken; Express 28. de Roover: Waadt, de Kok; Capricorn ia. Emans, allen naar Basel; Sirius. Eegdeman; Fiuviale 26, Rijcquart; Fluviale 24. v. d. Kamp: Sonvico. Hoek; Pro Patria, Bosma; Adrianus, Kieboom; Fraternité 10. v. d. Sande; Artemisia, Schwarz; Express 27. Blom; Telegraaf 5. v. d. Ouden; Elisabeth, den Boer; Heco- pilé. van Maaren; Victor. Brugman; Am- stel 8. Heijboer: Jenny, van Oost; Bas- tiana Adriana. Visser; Meteoor, Jansesns; Vaarwel 2, Cornelissen; Rheinunion 4, Vergauwen; Klaas. Boey; Stad Amster dam 6, Durinck; Stad Amsterdam 7, Schouwenaar; Cornelia, de Witte; Capel- la. Burm; Jacob, van Doorn; Loire, Vos; Providence. Nouwen; Cormoren. Bekman; SB 124, Meersman; Rheinunion 9. de Kleine; Leba. van Vijven: Dija. Blom; Martha Maria, de Koster; Linquenda. Bakker; Stad Amsterdam 12. Zaal; Stor no, Wagenmakers. Rheinunion 3. Beek mans: Aleida, Westrik; Stad Amsterdam 1, Merrelaar; Stad Amsterdam 10, Spon- selee: Rijn Schelde 12. van Eisen; Tuni sia. Hoogstraten; 2 Gebroeders. Wieland; Lahn. Lastdrager; Minister Pecher. Scholten; St. Maria. Koopman; Marcel, v. d. Bosch; Fluviale 13. de Meij: Lima, Aartsen; Res Nova, Scholten. allen naar België. (Ingezonden mededeling). Mijnhardtjes wekken op bij gees telijke en lichamelijke vermoeid heid en verdrijven allerlei pijnen. DONDERDAG. Het bij velen zo geliefde vioolcon cert van Mendelssohn wordt van avond om 20.15 door Lola Bobesco gespeeld met het Radlophilharm. Orkest (Hilv. I). Over de andere zen der kan men om 23.15 nog luisteren naar enige liederen van Tsjaikowski, te zingen, door sopraan Irra Petrina. Hilversum I: 7. 8, 13. 18. 20 cn 23 Nwaj 9 Spaans concert; 10.15 Arbeidsvitami nen; 11 Orgelconcert uit de Houtrust- kerk te Scheveningen; 12.33 Lunchcon cert; 14.15 Solistenprogramma: 16 Assor- timento, een progr. van Jan van Herpens 17.30 Kwintet Johnny Meijer; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.10 Les gars de Paris; 20.15 Radio Phllharmonisch Orkest: 21.45 Le piano romantique door Pierre Palla; 22.30 The Skymasters. Hilversum II: 7, 8. 13, 19. 20 en 23 Nwt; 9.40 Schoolradio; 10.45 Westminster Ab bey Special Choir o.l.v. Dr. E. Bullock; 12.13 Liederen van Henk Bijvanck; 14 Zangrecital door Lola v. d. Ben; 15.30 Vioolrecital door Vivien Hind; 16.45 Bos ton Symph. Orkest o.l.v. Serge Koesse- witski: 17 Het Radiojeugdjournaal; 19.15 Nederlandse organisten spelen eigen wer ken: 19.45 Gramofoonrnuziek; 22.35 St. Louis Symphonie-orkest; 23.15 Sweellnck- kwartet; 23.45 Liederen van Tsjaikowski, Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8. 9, 13. 17.05 19, 22 en 22.50 Nieuws; 13.15 Vrolijke gram. muz.; 19.50 Radiofeuilleton; 20 Verzoekprogr. Brussel-Frans (484 m.l: 6.30. 7. 8. 13, 19.45, 22 en 22.55 Nieuws; 12.05 Omroep orkest; 13.15 Casinoprogr.; 14 Kamermu ziek; 19 Omroeporkest; 20 Hoorspel. Engcland-Home Service (343 m.): 7. 8, 13. 18. 21 en 23 Nieuws: 13.10 Gevar. progr.: 15.45 BBC Northern orkest; 19 BBC Variété orkest; 21.15 Causerie. Engeland-Light Program (1500 en 262 m.): 9. 19. 22 en 23.56 Nieuws; 12.30 BBC Midland Light Orchestra; 18.30 Gevar. progr.; 20.30 Verzoekprogr.; 21.30 BBC Variété orkest. «Ingezonden mededeling) Langer plezier van Uw snijbloemen! ZON EN MAAN 19 Mei: Zon: op 4.41 Maan: op 2.17 HOOG WATER LAAG WATER u.-fNAP u.-fNAP U -NAP U—NAP Vlissingen 7.05 1.59 19.27 1.32 0.44 1.99 13.00 1.60 Terneuzen 7.33 1.81 19.56 1.55 1.17 2.17 13.32 1.79 Hansweert 8.01 1.93 20.18 1.67 1.56 2.32 14.10 1.94 Zicrikzee 8.19 1.27 20.38 0.98 1.45 1.69 14.21 1.33

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5