De Britse jaarbeurs kwam met tal van nieuwe snufjes Grootste textieltentoonstelling ter wereld „Paulas" van Mendelssohn wordt te Vlissingen gezongen GEEN SPANNING MEER IN ZEELAND DOKTERS-ASSISTENTE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 14 MEI 1949 (Van onze correspondent). L-onden. April De Britse jaarbeurs, die van 2 tot 13 Mei te Londen en Birmingham gehouden werd, was dit Jaar groter dan ooit te voren en ver vacht wordt, dat alle vorige ree ords van buitenlandse bezoekers ge- broken zullen zijn. Het aantal kopers uit de Verenigde Staten alleen al wordt op driemaal dat van het vo rig iaar geschat. Onder de buitenland, se bezoekers van meer dan 100 ver schillende landen waren er ruim dui zend kopers ieder uit Nederland, Zweden en België. Meer dan 3000 Britse fabrikanten exposeerden hun producten, op 'n totaal oppervlak van bijna tien hectaren. Het aantal nieuwe uitvindingen bedraagt 275. een magneet is ingebouwd, kan men de auto besturen. Voor de jeugd was er voorts 'n spaarpot met 'n geheim cijferslot, een kinderschrijfmachine. Deze jaarbeurs was gemakshalve in dertig handelsgroepen onderverdeeld en is in twee secties gesplitst In Castle Bromwich, te Birmingham waren hoofdzakelijk de zware Indu strieën (machinerieën en ijzerwaren) ondergebracht, terwijl in de 2 grote Londense tentoonstellingsgebouwen te Earls Court en Olympia alle lichte industrieën waaronder textiel vertegenwoordigd waren. Speciale lucht taxi's onderhielden een geregelde dienst tussen Londen en Birmingham. In tegenstelling met de Utrechtse jaarbeurs, was dit uitsluitend 'n na tionale tentoonstelling. Alleen zij wier fabrieken in het Verenigd Koninkrijk liggen, mochten eraan deelnemen. Duidelijk merkbaar is de algemene Britse richtlijn tot lagere prijzen voor exportartikelen. De vele prijsverlagin gen zijn op verschillende manieren tot stand gebracht. Talrijke fabrikanten hebben hun producten geheel op nieuw ontworpen en daarbij op -uwe grondstoffen bezuinigd, terwijl ande ren hun productiemethodes zodanig hebben herzien en vereenvoudigd, dat een aanzienlijk hogere productie be reikt werd zonder het aantal arbei ders te verhogen. De ereplaats op de Britse jaarbeurs is dit jaar verleend aan de textielin dustrie. De uitstalling van textielpro ducten te Earls Court, Londen was de grootste die ooit ter wereld onder één dak gehouden is. Driehonderd Britse textielfabrikanten zijn er vertegen woordigd. Opmerkelijk was de omme keer in de patronen van herenstoffen. Brede strepen zijn zo goed als ver dwenen. In plaats hiervan vond men voornamelijk kleine ruiten, veel ef fen stoffen en zgn. „speldekop"-ont- werpen. Geheel nieuw zijn zeer nau we diagonale strepen, doorkruist met verticale strepen van een andere, meestal helle, kleur. Dit heeft reeds de bijnaam gekregen van „prikkel- draad"-patroon, en is erg gewild bij de Amerikaanse kopers. Het schijnt, dat de herenmode een kleurrijk tijd perk tegemoet gaat. De nieuwstv zo merstoffen voor heren variëren van beige en lichtblauw tot grijs-rose en lichtgroen, veelal met wijnkleurige overruiten en nauwe diagonaalstre- pen. Effen beige was echter de meest gewilde zomerkieur. De nieuwe wollen sportshirts voor dames cn heren, in grote bontgeruite „cowbov"-patronen met wee grote klepzakken en korte mouwen wa ren wat kleurschakeringen betreft, 'n directe uitdaging aan de Holland se bollenvelden. LINNEN EN DAMAST. Vijf en twintig firma's vit Noord- lerland exposeerden hun wereldbe roemde Ulster linnen en damast, 'n Speciale stand was gewijd aan hun Ierse linneu zakdoeken, waar duide lijk gedemonstreerd werd hoe de Britse fabrikanten hun buitenlandse exportmarkten bestudeerd hebben. Voor de N.-Amerikaanse kopers wa ren er de ragfQne effen witte zak doeken, zonder enige versiering met een rolzoom afgewerkt. Voor de Z.-Amerikaanse markten zware, overdadig met de hand geborduurde exemplaren met zware schietga ten in de randen in allerlei uit bundige kleuren. Voor het Europese continent werd speciale aandacht besteed aan de voorkeur voor monogrammen. Ook de nylon-industrie was rijkelijk vertegenwoordigd. Men schat, aat in begin 1950 de Engelse nylon-produc tie tien maal zo groot zal zijn als in 1948. Vooral de industriële toepassin gen van nylon gaan met trote schre den vooruit. In deze afdeling vond men nylon duikerpakken, kampeerten- ten. industriële filters, fabrieks-over- alls en schecpstrosscn. Op modegebied zijn er dozijnen soorten nylon avond- stoffen. overhemden, pullovers, onder goed, kousen, herensokken, dassen en tropenklcren. In de afdeling huishoudelijke pro ducten was er 'n „electrische dienst bode", een bijna menselijk instrument, dat aardappelen schilt. pannen schuurt, schoenen poetst, vlees hakt. koffie maalt, eieren klutst en beslag roert. Deze uitvinding is het product van een voormalige munitiefabriek! De fabrikanten zeggen, dat de editie van 1950 van hun „dienstbode" ook nog zal kunnen afwassen en de weke lijkse was erbij doen. De firma Hoover demonstreerde een recordbrekende nieuwe electrische wasmachine, die wollen kledingstuk ken in een minuut en katoenen goe deren in vier fninuten reinigt. SPEELGOED. Op de speelgoedafdeling was er t n kinderauto, die kan rijden door een „magnetische straal". Het vehikel is van plastic en heeft een sterke mag neet onder de kap. Door niddel van een stuurknuppel, waarin eveneens die uitstekend tikt. maar waaraan niets te bederven valt al worden er Indianendansen op verricht, en verf dozen met een speciaal soort verf. die van tafelkleden en zakdoeken af te wassen is zonder enig spoor na te la ten. Voor de nauwbehuisden was er een opvouwbare kinderwagen met een op vouwbare wieg erin. De bedoeling is, dat het kind dan al slapende met wieg en al uit de wagen getild kan wor den. Dit kunstuk werd echter wijse lijk zonder baby gedemonstreerd. De leverantietijd voor de meeste producten der lichte industrieën is aanmerkelijk verbeterd en is nu ge middeld drie maanden. Voor de zwa re industrieën is dit veel langer. Ook deze sectie was enom uitgebreid. Wy noemen slechts enige nieuwe vindin gen, zoals machines om oerwouden mee te vellen, machines om gewapend beton te produceren in gebieden zon der electriciteit. verplaatsbare hefkra nen die horizontaal zowel als verti caal werken en draagbare blusappara- ten voor bosbranden. (Nadruk verboden). Een Britse commandopost tijdens een demonstratie te Deventer. De officier be paalt de positie en de bemanning spoort met behulp van radar de doelen op. Muziekfeuilletoti Schip voor Finland van stapel gelopen. In het kader van een Fins-Neder lands handelsverdrag worden hier te lande schepen gebouwd voor Finse rederijen. Op de scheepswerf en machinfabriek „de Merwede" N.V. te Hardinxveld werd Donder dag de eerste van deze schepen te water gelaten. Juist voor net schip van ae helling gleed werd 't contract getekend voor de bouw van het tweede schip. De tewater lating van de „Slrlua" verliep voor spoedig. Componist stierf reeds op jeugdige leeftijd. Men vertelt'graag van grote componisten, dat zij het tijdens hun leven erg moeilijk hadden. Met het componeren viel meestal geen droge boterham te verdienen en bovendien werden ze door hun tijdgenoten meestal niet begrepen. Er zijn zelfs mensen, die een musicus pas goed en groot vinden, wanneer hij bij deze „gewone" componistenellende, nog een moeilijke jeugd en liefst armoede aan het eind van zijn leven had. Nog wat onbeantwoorde liefde er aan toegevoegd en de affaire is compleet: de levensgeschiedenis van een groot toondichter. Nu zijn er inderdaad wel grote mu sici geweest, wier leven in dit sche ma paste, maar met de man, die »ve ditmaal bespreken, wil dit niet luk ken. Nietemin kan hij rustig woi-den gevoegd bij de grote componisten van Europa, n.l. Felix MendelssohnBar- tholdy. Felix werd in zijn jeugd met de grootste zorgen omringd en alleen het beste was voor hem goed genoeg. Zijn vader was een bemiddeld ban kier en de zoon van de beroemde philosoof Mozes Mendelssohn. Toen ook Felix naam begon te maken, placht vader Abraham op te merken: „Vroeger, was ik de zoon van m'n vader, thans ben ik de vader van m'n zoon!" De jonge Mendelssohn kreeg uit stekende leraren, niet alleen voor mu ziek, maar ook voor andere vakken: schilderen, talen, sport. Als kind com poneerde hij reeds kamermuziek, die in het gezin Mendelssohn werd uit gevoerd. Zijn vader ging echter niet over één nacht ijs. Als de jongen mu sicus wilde worden, hij vond het best, maar dan moest ook blijken, dat hij er geschikt voor was. Zo togen va der en zoon naar Cherubini in Parijs, die Felix testte. De uitslag was zeer gunstig en dus had vader Mendels sohn vrede met de beroepskeuze van zijn zoon. MEESTERWERK. Reeds oi schreef deze zijn meesterwerk.^ de zeventienjarige leeftijd PP ae „Ouverture bij Shakespeare's Mid- summernight's dream". Nog geen 20 was hij. toen hü de Mattheüs-Passion van Bach voor het eerst na diens dood in Berlijn uitvoerde. In Leipzig sticht te Mendelssohn het later zo beroemd geworden conservatorium, dat lange jaren voor d musici als het „alleen zaligmakende opleidingsinstituut van Europa zou gelden. Wij kennen deze reeds op 37-jarige leeftijd gestorven componist door zijn vioolconcert, zijn symphonieën. zijn oratoria „Paulus" en „Elias". Wij ken nen hem hierdoor echter niet als een baanbrekend revolutionnair. Integen deel. in zijn muziek leren wij hem kennen als de componist van bijzon der goede en welluidende muziek waarin evenwel geen nieuwe elemen ten zijn te vinden. Mendelssohn moest weinig hebben van de nieuwlichters uit zijn tijd. Het materiaal, dat hem als muzikaal handwerksman ter be schikking stond, achtte hij ruimschoots voldoende om goede dingen te kun nen maken. „PAULUS.' Volgende week kan men in Vlis singen een compositie van de 26-jari- ge Mendelssohn horen: het oratorium „Paulus", dat door de „Vlissingse Oratoriumvereniging" wordt uitge voerd. Het behandelt de geschiedenis van de Apostel Paulus. Diens beke ring op de weg naar Damascus vormt wel het hoogtepunt uit dit oratorium. In deze rubriek is er reeds eerder op gewezen, dat er componisten zijn, die in de climax van hun werk, gebruik maken van het koraal. Ook Mendels sohn doet dit „Paulus" begint in de ouverture met „Wachet Auf", en in het slot van de zg. bekeringsscène klinkt eveneens dit prachtige kerk lied. Het koor zingt met begeleiding van het volledig orkest „Mache dich auf. werde- Licht" en daarna bege leid met trompetten: „Wachet auf, ruft uns die Stimme". „Paulus" is in de loop der jaren een van*de meest gezongen oratoria ge worden en ook in Zeeland werd het verscheidene malen uitgevoerd. De laatste uitvoering was echter reeds enkele jaren vóór de oorlog. Mijnwerkersbond kocht bank in Washington. Volgens geruchten, die niet onge grond schijnen, heeft de Amerikaanse mijnwerkersbond van John Lewis voor 18 millioen dollar een der oudste banken van Washington gekocht. Indien dit bericht bevestigd werd, zou zulks geen verwondering wek ken, aldus zegt men in vakbondskrin gen, daar het normaal is, dat kapita listische methodes worden gebruikt voor het beheer van het bezit der vak bonden. De mijnwerkersbond beschikt reeds over een aanzienlijk vermogen, dat in vaste goederen is belegd. Het pensioen- en steunfonds van de mijnwerkersbond beschikt naar schat ting over een vijftig millioen dollar, waarvan de opbrengst uitsluitend dient als weerstandskas en voor het financieren van de bestuursdiensten en de propaganda. Acheson blijft het Franco- regiem afkeuren. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Dean Acheson, heeft tegenover journalisten verklaard, dat de Amerikaanse politiek er op ge richt is Spanje te doen opnemen in de Europese gemeenschap. Bij het stemmen over de resolutie in de V.N over het herstel der diplomatieke be trekkingen met Spanje zou Amerika zich van stemming onthouden. Tot zijn leedwezen kon hij In Spanje geen voortgang zien wat be treft democratische idealen. Het brandmerken van Spanje als „fascistisch en dictatoriaal" wat het zeker is had tot niets geleid. Hierbij zij aangetekend dat invloed rijke Congresleden hebben aange drongen op volledig herstel der be trekkingen met Spanje. Op de vraag, waarom de Ver Sta ten hun ambassadeurs niet terug trokken uit de landen achter het ijze ren gordijn, zeide Acheson. dat „wij in 1946 in de Ver. Naties niet zoveel wisten van het IJzeren Gordijn, als nu." Rimboe-kisten naar de Oost. De Niwin heeft per 1 Mei een nieuwe actie geopend voor de ver strooiing van de jongens overzee. Speciaal is daarbij gedacht aan de jongens op de buitenposten, waar vrijwel nooit ander amusement is dan radio. Men wil nu in twee maanden tijds 420.000 inzame len. die nodig zijn om 1000 ,.rim- boekisten" te kunnen versturen. Deze kisten bevatten: 1 koffergra- mofoon met 25 platen, 3 gecombi neerde dam-, schaak- en domino spelen. 1 boek over hersengymnas tiek. 1 voetbal met extra blnnen- bal, 1 volleybal met ex*ra b'nnen- bal, 1 badmintonspel, 1 tafelten- n's-set, 1 monopolyspel, 1 stratego- spel, 1 voetbalpomp met nippet en 1 gasoline-lamp. Reeds zijn vijf kisten naar In donesië gestuurd en in de komen7 de maanden zullen een groot aan tal moeten volgen. Dit zal de sol daten op de buitenposten tonen, dat zij niet door het moederland wor den vergeten en zij zullen deze ca- deaux van het Nederlandse volk zeker zeer op prijs stellen. (Ingezonden mededeling). svtéZ NUGGETffo&ï/ Het voetbalprogramma Prolongeert Kruiningen het 4e klasseschap? De str\jd ln de promotie-competitie voor een plaatsje In de tweede klasse ls gestreden en de nog resterende wedstrijden zullen wellicht wat beter voetbal nu de zenuwen geen rol meer spelen maar geen spanning meer brengen. Voor Breskens ls het van belang te we ten of de wijziging in de ploeg ook verbetering betekent» terwijl Mid delburg tegen Bood-Wit Iets goed te maken heeft. Slechts de strijd om Krulngen's plaats Is nog in volle gang, al kan ook hier reeds Zondag de beslissing vallen. De Zeeuwse reserve ploegen hebben hoegenaamd geen kans meer een rol te spelen. Na de plotselinge promotie Rood-Wlt hebben de thans nog FROM. DERDE KLASSE. AxelBreskens; Middelburg Rood-Wit (W.) van nog res terende wedstrijden veel aan aan trekkelijkheid ingeboet. Voetballeed en voetbalvreugd verenigen zich Zon dag in Middelburg, waar de groen- witten de gastheren zijn van de nieuwbakken tweede klasser Rood- Wit (W.) In de eerste uitwedstrijd zette Middelburg destijds de eerste stap op de weg, die ten slotte ge leld heeft tot degradatie en thans krijgen ze nog gelegenheid in een vriendschappelijk partijtje iets uit te wissen van de smadelijke 60 nederlaag van St. Wlllebrord. Ook Breskens heeft kwade her inneringen aan de eerste ontmoe ting tegen de streekgenote Axel. maar het staat te bezien of revan che genomen kan worden. FROM. VIERDE KLAS. Yerseke—Robur. Ook hier een restantje zonder enig belang of het moest zijn dat Yerseke er veel prijs op stelt nog Drukkerspatroons bijeen. Tot besluit van een tweedaags con gres belegde de Federatie van Werkge versorganisaties in het Boekdrukkers- bedrijf. vakgroep boek- en diep druk. in Den Haag een herdenkingssa menkomst ter gelegenheid van het feit, dat de drukkerspatroons 40 jaar in fede ratief verband werken. Minister Joekes hield een rede, waarin hij de „indruk wekkende serie sociale maatregelen", die door samenwerking van patroons- en ar beidersorganisaties tot stand werd ge bracht. roemde. Hij zeide, dat deze be drijfsorganisatie onder de wetgeving op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie als een der eersten in aanmerking zal komen voor de totstandkoming van een bedrijfsschap. winst te boeken ln deze promotie- strijd. PROM. AFD. ZEELAND. SchoondijkeKruiningen; Zonne- maireLuctor. De verdediging van haar plaats is Kruiningen tot heden goed afge gaan, maar toch zijn ze niet uit ae brand. Nog twee maal moet Schoondijke bekampt worden en ae West Zeeuws Vlamingen hebben de kans dus nog geheel in eigen hand. De kleinste Schoondijkse mis stap betekent bezegeling van het lot, daar Kruiningen reeds aan 1 punt genoeg heeft om het vierde klasserschap te prolongeren. Voor Luctor en Zonnemaire is weinig aan de uitslag gelegen. Misschien dat Zonnemaire nog met een zege kan besluiten. PROM. RES. TWEEDE KLAS. Helmond nVlissingen n. De Helmond-ploeg heeft de laat ste weken enkele veren moeten la ten en ze vecht voor haar laatste kans. De rood-witten zullen o.i. weinig winst mee naar de Schelde- stad Itunnen brengen. PROM. RES. DERDE KLAS. RAC II—RKC H; RCS U—Zie- ri^zee n. Mocht RAC II er in slagen ook nu de volle buit mee te pikken, dan is het pleit ook hier als beslist te beschouwen. RCS II is by punten verlies uitgeschakeld, terwijl Zie- rikzee dan nog even in de strijd blijft. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AGOW—SVV; BW—USV; Noad— Heerenveen. PROMOTIE 2e KLASSE. III. NeeBe Quick; LaborGelria. V. LSCEmmen; Zwartemeer—Achil les. Sinds een paar dagen zien de Deventenaren weer Engelse soldaten door de straten van hun stad lopen. Het zijn er 120, vergezeld van drie onderofficieren en zeven officieren. Zij zijn volgens de bevelvoerende majoor gekomen ora demonstraties met luchtafweergeschut te geven. De foto geeft een overzicht van een oefening van de Engelse luchtafweertroepen, die thans ln Schalkhaar gelegerd zijn. FEUILLETON HOOFDSTUK L Die morgen had zich een toneeltje afgespeeld, dat de voorgeschreven rust van dr. Holbrook's wachtkamer had verstoord. Het was misschien jammer dat een van dr. Holbrook's trouwste en bestbetalende patiënten daar de oorzaak van was geweest. Mevrouw Stoval (mevrouw James Hidder Stoval, van de Long-Island StovaLs als 't u blieft) was nu echter lang genoeg patiënte geweest, zoals Janice Hilary, zijn assistente, uitleg de. „Het wordt hoog tijd dat wij haar de deur wijzen", zei Janice tegen juf frouw Willows, dokter Holbrook's se cretaresse. Om precies te zijn, tegen één van de secretaressen van de dok ter. hij had er namelijk twee. En ook twee assistenten. Dit gesprek werd vlak na het lunchuurtje gevoerd. De jonge vrou wen. al kon juffrouw Willows niet zonder overdrijven jong genoemd worden, hoe wanhopig zij ook haar best deed om jong te lijken, wa ren er alle vier bij betrokken. „Iemand wegsturen die zo voor naam en rijk is als mevrouw Stoval! Dat zou ongehoord zyn! Stel je eens voor wat een herrie zij daarover zou maken", riep Betty-Jane Coxe, de an dere assistente, die pas enkele maan den bij dokter Holbrook in betrek king was. De andere meisjes wissel den blikken van verstandhouding en juffrouw Willows zei: „Ja, ik twijfel er aan of het ver standig zou zijn om zo ver te gaan. Denk eens aan al die patiënten die op aanbeveling van mevrouw Stoval bij dokter Holbrook komen. Ik be twijfel of je dat zal lukken". „Öh neen?" J%nice trok haar don kere wenkbrauwen op en fronste ze door ADELAIDE HUMPHRIES daarna tot een vastberaden streep. „En dat ben ik toch van plan", ver klaarde zij. „Mevrouw Stoval kan niet zonder meer in deze wachtka mer binnenlopen en dan een gewel dige herrie maken omdat zij twintig minuten moet wachten. Zij kan net als ieder ander haar beurt afwach ten. Bovendien was het maar zeven tien minuten ik keek op mijn hor loge en zij hield vol dat het een half uur was. En zij schreeuwde te gen mij, alsof ik niet meer was dan vuil onder haar voeten". „Zonder twijfel vindt zij ook. dat je niet meer bent dan dat kindlief", zei mevr. Mc. Rae, de andere secre taresse. „Als je zoveel geld hebt en je naam behoort bij die van de uit gaande wereld, dan beschouw je al gauw iemand .die van negen tot vijf uur in een betrekking zwoegt, als vuil". „Nu, wij zullen zien", zei Janice met een raadselachtig glimlachje en zij gleed van de hoek van juffrouw Willows bureau af. Haar scherp ge hoor had het geluid opgevangen van de deur, die leidde van de binnen- gang naar de spreekkamer een deur die niemand gebruikte behalve dokter Holbrook en zijzelf wat dus betekende dat dokter Holbrook ook van zijn lunch was teruggekeerd. „Zelfs zullen wij er nu. direct werk van maken". Zij wierp juffrouw Wil lows en mevrouw Mc Rae nog een betekenisvolle blik toe en wandelde de kamer uit. De meisjes wachtten tot zij het geklik van haar hakken in de bete gelde gang niet meer konden horen. Toen verhief mevrouw Mc Rae zich van het krukje waar 2ij op ge zeten had, haalde haar schouders veelzeggend op cn ging naar het la boratorium, waar zij nog enige proe ven had af te maken. Juffrouw Wil lows schudde haar hoofd en perste haar dunne lippen op elkaar. Haar haar, dat eigenlijk grijs was, had zij laten bleken. Het was een meester stukje, verricht door een bekwaam vakman tegen een prijs, die veel ho ger was dan juffrouw Willows kon betalen. Het moest wel goed zijn, anders zou zij even onbarmhartig verwijderd zijn, als nu mevrouw Sto val dreigde te gebeuren. De conversatie met al haar toespe lingen was niet tot Betty-Jane's te vredenheid geëindigd. Betty-Jane was heel jong, onschuldig en blond. Haar aardige mondje hing een beetje open; haar grote blauwe ogen keken onge lovig. Zij gaf een klein hijgend ge luidje. „U bedoelt toch niet heus. dat zy dokter Holbrook zal proberen over te halen om mevrouw Stoval hier nooit meer toe te laten? Datdat kan zij toch niet doen, is het wel? „Je hoorde net juffrouw Willows zeggen, dat zij niet dacht dat juf frouw Hilary dat kon, is 't niet?" vroeg Eileen Mc Rae. Zij wachtte even in de deuropening en veegde een denkbeeldig stofje van haar smetteloos witte uniform. „Maar je zou er toch niet om willen wedden, is 't wel, Willows?" Haar lachende ogen ontmoetten even de ernstige van de oudere vrouw. Wederorti schudde juffrouw Willows haar hoofd. „Bedoelt u nu ja of neen?" Betty- Jane trok een pruillipje. Ze begreep niet waarom de anderen het altijd zo leuk vonden om in raadsels te spreken en het voor een gewoon mens zo onbegrijpelijk moeelijk te maken. Toch waren zij, met deze uit zondering, aardig voor haar. in aan merking genomen dat zij alle drie al zo lang bij dokter Holbrook waren: juffrouw Willows al gedurende ja ren. movrouw Mc Rae zes jaar en juffrouw Hilary bijna vier. Hoewel juffrouw Hilary er dus niet zo lang was als de beide anderen, leek het toch op de een of andere manier als of zij er het langst was; niettegen staande zij veel jonger was niet veel ouder dan Betty-Jane zelf, die net twee en twintig was geworden was zij verreweg de knapste en ze ker de aardigste. „Als wij eens afwachtten" zei me vrouw Mc Rae, terwijl zij haar mol lige schouders nog eens ophaalde. Mevrouw Mc Rae was ook aardig, een Ierse en vrolijk van aard. Alleen had zij een echtgenoot die niet deug de, zoals Betty-Jane te weten was gekomen en een klein dochtertje, waar zij dol op was en over wie zij zich steeds zorgen maakte, omdat het kind bij gehuurde hulp moest blij ven, terwijl mevrouw Mc Rae bij dokter Holbrook werkte. Miss juffrouw Willows was ook aar dig, moest Betty-Jane toegeven, als je haar maar voldoende kende en daardoor niet meer bang voor haar was. Zij was niet zo stijf en streng als zij probeerde te lijken. In werke lijkheid, dacht Betty-Jane wel eens bij zichzelf, als zij haar indrukken trachtte te schiften en te ordenen, was Janice Hilary misschien wel de gene waar je bang voor moest zijn! Niettegenstaande zij zo knap en jong en vriendelijk was. Niet dat juffrouw Hilary zelf die indruk maakte, maar Betty-Jane had het gevoeld in de onderstroom van de gladde routine in dokter Holbrook's vertrekken. Zoals nu met dit voorval vandaag, betreffende mevrouw Stoval: Het was geen echte scène geweest. Niet ge noeg om er zo'n herrie over te ma ken. Bij zichzelf dacht Betty-Jane dat mevrouw Stoval het recht had haar mening te zeggen. Men had haar ook nog nooit zo lang laten wachten. Geen enkele van dokter Holbrook's patiënten en bijna allen waren even rijk en dik en gewichtie-doend als mevrouw Stoval hoefde ooit lang te wachten. Zij behoorden niet tot het soort patiënten, dat men laat wachten of een andere keer terug laat komen. Of wegstuurt. Zou dokter Holbrook werkelijk zoiets doen? Om iuister te zijn: zou juffrouw Hilary het werkehik gedaan krijgen, dat hij zoiets deed? ,v (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4