NIEUWS UIT ZEELAND Plouvier heeft DE Schoenen Middelburgse huishoudschool twee dagen speelgoed-dorado DE P.v.d.A.EN HET LEGER WALCHEREN 2 PROVINCIA)E ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 11 ME! 1949 Mevr. de Casembroot opende U.V.V.-expositie. Fraaie poppencollectie van H.M. de Koningin. Gekocht speelgoed is leuk. maar zélf gemaakt speelgoed is veel aar- digcr. Dat hebben vele genodigden, die dc tijd van het spelen met spoor of pop al tientallen jaren achter zich hebben liggen. Dinsdagavond kunnen constateren op de alleraardigste ten toonstelling van zelfgemaakt speel goed van de Walcherse jeugd, die de U.ViV. in de Huishoudschool te Mid delburg heeft ingericht en die ge opend werd door mevr. S. de Ca sembrootbaronesse Van der Feltz. Niet alleen in dc Zeeuwse hoofd stad. maar ook in andere plaatsen worden dergelijke exposities gehou den: een provinciale jury zal tenslot te de beste inzendingen (de kinderen hebben deze individueel of in klasse- verband gemaakt van waardeloos ma teriaal) bekronen. De prijzen daar voor zijn niet mis: 'n KLM-vlucht, 'n Moeder verwaarloosde haar kind. EEN. JAAR GEVANGENISSTRAF GEËIST. Een golf van verontwaardiging ging door Rotterdam toen omstreeks 8 Ja nuari j.l. bekend werd. dat de 29-ja- rige vrouw C. H. U. den H. uit Hille- gersberg haar zes maanden oude baby dusdanig had laten vervuilen en had verwaarloosd, dat het kind aan de gevolgen overleed. Dinsdagmorgen stond zij voor de Rotterdamse Rechtbank terecht. De politie-deskundige, dr. G. F. C. W. Mcyboom. die het lijkje van het kind had goschouwd, deelde mede, dat het tengevolge van een lichte longontste king was gestorven. De longontsteking was bovendien weer een gevolg van de verwaarlozing. Verdachte, die nu nog vier kinde ren heeft, waarvan zij de oudste ook enige tijd heeft verwaarloosd, moest onder tranen toegeven, dat zij geen enkel moederlijk gevoel voor het kind dat niet welkom was geweest, had gekoesterd. „Het interesseerde me he lemaal niet". De president, mr. J. van Vollenhoven vond het onbegrijpelijk. Het psychiatrisch rapport had haar verminderd toerekeningsvatbaar be vonden en beval reclassering warm aan. De Officier van Justitie eiste een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar. De Europese raad. Een aantal hoge ambtenaren uit Engeland. Frankrijk, en uit acht an dere landen, is Woensdag te Parijs bijeengekomen voor het opstellen van een agenda voor de eerste zitting van de nieuwe raad van Europa. Zoals gemeld, zal deze eerste zit ting waarschijnlijk in Augustus a.s. te Straatsburg worden gehouden. Henri Hermans f Tc 's Gravenhage is overleden het oud-lid der Tweede Kamer, de heer Henri Hermans. Hij werd geboren te Blitterswijk in Limburg op 13 Augus tus 1874. Na in verschillende plaat sen in Limburg eerst als typograaf en later als journalist werkzaam te zijn geweest, richtte hij in 1898 in Boxmeer de Katholieke Volksbond op. Kort daarop ging hij naar Maas- tricht. waar hij eerst als secretaris van ..Sobrietas". later als secretaris van de Armenraad fungeerde. In 1918 werd hij gekozen tot lid van de Tweede Kamer. Voor de oorlog maakte hij deel uit van de hoofdredactie van „De Volks krant". Verliezen in Indonesië. Dc regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in In donesië zijn gerapporteerd: Koninklijke marine: Gesneuveld 8 Mei 1949: mar. H. F. van der Horst, afkomstig uit Nijmegen: le Lt. der mar. G. H. W. Wouters, afkomstig uit Hilversum. Voorts sneuvelden 21 soldaten van het K.N.I.L.. allen afkomstig uit Indonesië, (Ingezonden mededeling). De troep moet kunnen zingen. Vanwege dc dienst recreatie en alge mene ontwikkeling van de dienst van dc adjudant-generaal der Kon. Land macht wordt een prijsvraag uitgeschre ven voor het componeren van nieuwe me lodieën. geschikt om. nadat zij naderhand van passende teksten zulten zijn voor zien. door de soldaat op mars te worden gezongen. Gevraagd worden eenstemmige composities zonder tekst in mars tempo. Zij moeten gemakkelijk voor alle stemsoorten gezamenlijk te zingen zijn en bruikbaar zijn om door de marcherende troep tc worden gezongen zonder dat de ze daarbij in ademnood geraakt. De me lodie moet zodanig zijn. dat cr een tekst op geschreven kan worden: zij moet ge tuigen van goede smaak en niet een na bootsing van buitenlandse voorbeelden zijn. De inzendingen zullen worden beoor deeld door een commissie, bestaande uit de res. It. kol. dr. C. L. Walther Boer, dc heren Sent Dresden en dr. Jop Pollmann cn de res. Ie It. J. van dc Griend. Aan de Inzenders, wier werk naar het oordeel der commissie aan de voorwaatden vol doet. zal een bedrag van f 40.als prijs worden uitgekeerd. reisje naar Engeland en terug cn ve le andere begerenswaardige zaken. De inzendingen worden verloot en dc opbrengst wordt door de U.V.V. be stemd voor het misdeelde Zeeuwse kind. Dit alles stipte mevr. De Casem broot aan in haar openingsrede en zij voegde er aan toe, dat het initiatief van de U.V.V. daarom ook zo geluk kig is, omdat de jeugd er door tot beoefening van huisvlijt, tot zelf werkzaamheid werd aangespoord. JEUGD DEED HAAR BEST. Na de opening maakten de aanwe zigen een rondgang langs hel geëx poseerde, dat eventalrijk als mooi en met zorg vervaardigd was: grappige speelgoedbeesten, poppen al dan niet in klederdracht, compleet ingerichte poppenhuizen (vooral de buurtver. van 't Zand kwam goed voor den dag) een natuurgetrouwe bar en vele an dere grote stukken, zoals een kam peerterrein, een kostelijke uitbeelding van de Middelburgse markt, de twee de klas van de meisjesschool, een uit gebreide poppengarderobe. Hulde ook voor de patiëntjes van „Zonneveld", die ondermeer een hele kermis had den gefabriceerd! Ter opluistering had een inwoner van Vlissingen o.m. een groot model van een zeilschip be schikbaar gesteld. Als bijzondere attractie is een prachtige collectie poppen van H.M. de Koningin aanwezig, uitgedost in Nederlandse en buitenlandse kleder drachten. Hierbij zijn ook dc twee poppen, die H.M. kreeg aangeboden tijdens haar bezoek aan Curasao in 1944. Alleen reeds deze unieke collec tie maakt een bezoek aan deze ten toonstelling, die heden en Vrijdag geopend is voor het publick, een be zoek overwaard. VRIJGEZELLENPARTIJ TE WAARDE. Het Zuid-Bevelandse dorp Waarde zo schilderachtig gelegen aan de Wesier-Schelde en weldra in het bezit van een busverbinding heeft er een unicum bij! In deze Zeeuwse gemeente, met een inwonertal van een dikke 1000 zielen neemt namelijk aan de raads verkiezingen deel een Vrijgezellenpar- tij! De ongetrouwden, blijkbaar ver bolgen over de hoge belastingen, die de vrijgezellen op moesten brengen, hebben zich verenigd en voortaan zul len zij, als zij er in slapen raadszetels te bemachtigen, dé belangen van de vrijgezellensiana in de gemeenteraad verdedigen. Wat te zeggen van dit unicum! Men kan zich natuurlijk veront waardigd tonen en zeggen, dat hel spotten is met de democratie en het aanzien der verkiezingen schaadt. Of men kan er om lachen, de canr didatuur der vrijgezellen als een min of meer geslaagd grapje beschouwen. Het verstandigste is, af te wachten, of de vrijgezellen inderdaad een zetel zullen veroveren. Zij moeten daartoe in ieder geval enkele honderden stemmen op zich verenigen. En dat valt ook in Waarde niet mee. Lukt het, dan is het niet uitgeslo ten, dat wii een volgende keer ook een O.D.P. (Ongetrouwde Dames Partij) te zien zullen krijgen. Die kunnen elkaar dan in de raad van Waarde in-de haren vliegen Ierland verzocht Engeland Ulster te ontruimen. Het parlement van Eire heeft eenstemmig een resolutie aangeno men, welke was ingediend door premier John Costcllo en waarin Engeland wordt verzocht „de hui dige bezetting van Noord-Ierlano" te beëindigen. Premier Costello zei, dat Eire alle wettige middelen zou gebrui ken om „de plannen van de zoge naamd democratische regering van Engeland te dwarsbomen." EERSTE KAMER De staatssecretarissen. De Eerste Kamer heeft Dinsdagmid dag een begin gemaakt met de be handeling van de begroting van Oor log. Ook de begroting van Marine was op de agenda geplaatst. Aan de regeringstafel hadden mede plaats ge nomen de staatssecretarissen van Oorlog en Marine. Bij het begin van de vergadering herdachten de voorzitter, dc heer Kranenburg en de minister van Oor log, de heer Schokking, oud-minister Fievez. Goedkeuring werd gehecht aan het wetsontwerp tot instelling van een gemeente „Wieringermeer". De begroting Zuiderzeefonds 1949 werd eveneens z.h.s. goedgekeurd. Minister Spitzen verklaarde, dat de Zuiderzee raad zich thans bezig houdt met de volgorde der inpolderingen. Het re sultaat van deze studie is spoedig te wachten. Eerste spreker over de begroting van Oorlog, was de heer Algra (A.R.), die de benoeming der staatssecretaris sen met voldoening begroette. Wan neer nu nog een tweede secretaris van Oorlog wordt benoemd, nl. een lid van de P.v.d.A., aldus ging hij voort, is dit uitsluitend een concessie aan partijpolitieke wensen en dit is onverantwoordelijk. Als de P.v.d.A. zich erover beklaagt, dat er in de ho gere regionen van het leger weinig van haar leden voorkomen, dan be denke zij, dat de periode van het ge broken geweertje niet zo lang achter ons ligt. Het is onzakelijk in de ho gere legerleiding socialisten te willen aantreffen. Over de bevordering van de goede geest in het leger had spr. bezwaren. In brede kringen is geen vertrouwen in beloften, toezeggingen en verkla ringen der regering. Dc heer Vixse- boxse (C.H.) zeide zonodig met een suppletoire begroting accoord te gaan. Met het oog op Indonesië wenste hij geen beknibbeling. De heer Schoonen- berg (C.P.N.) eiste, dat de regering zal uitspreken, dat de lichtingen 1941. 1942 en 1943 niet zullen worden op geroepen. Hij diende een motie in. waarin de regering wordt uitgenodigd de 7-December-devisie onmiddellijk te demobiliseren, De memorie van antwoord had het vertrouwen van de heer De Dreu (Arb) in liet defensiebeleid van de minister nog verhoogd. Deze spreker wenste te weten, of de regering onder geestelijke verzorging alleen gods dienstige verzorging verstaat. De heer Van Voorst tot Voorst (K.V.P.) bepleitte de wenselijkheid van in- De Franse hoofdstad wordt thans druk bezocht door Engelsencn Ameri kanen. Verwacht wordt dat vele van die Amerikanen ook ons land zullen bezoe ken. stelling van een ministerie van lands verdediging. De heer Wendelaar (V. V.D.) prees de houding der Neder landse troepen in 1940. Het beleid bij de materiaalaankopen in de eerste jaren na de bevrijding, had zijn in stemming niet. De heer Van der Kieft (Arb.) vroeg of het niet een daad van wijs beleid zou zijn geweest als een staatssecretaris vanuit P.v.d.A-. kringen was benoemd. Woensdag ochtend 11 uur zou de minister aan het woord komen. Het nieuwe spoorboekje en Zeeland. GEEN SPECIALE TREINEN MEER TUSSEN VLISSINGEN EN GOES Het nieuwe spoorboekje, dat dezer dagen ook ter beschikking van het publiek komt, leert ons, da.t ook in de dienstregeling van de stoomtreinen op de Zeeuwse lijn wel enige verande ringen komen. Wij hadden trouwens reeds bericht, dat de Spoorwegen erin geslaagd waren de rijtijd op hel tra ject Vlissingen-Dordrecht met 20 mi nuten te verkorten. In het algemeen vertrekken de treinen op dezelfde tijd uit Vlissingen, behalve de tweede ochtendtrein, die inplaats van om 6.23 uur om 6.42 ver trekt. en de laatste avondtrein (19.32 wordt 19.52). maar zij komen zeven minuten vroeger in Roosendaal aan en 20 minuten vroeger in Dordrecht. In omgekeerde richting vertrekken de treinen 13 minuten vroeger uit Roosendaal naar Zeeland, waar zij 13 tot 20 minuten vroeger aankomen. De eerste trein in de' morgen vertrekt voortaan reeds om 5.29 uit Roosen daal (tot dusver 6.05 uur). De weinige treintjes, die nog tus sen Vlissingen en Goes heen en weer reden, komen nu te vervallen, ook die van Zondagavond. De tijden van vertrek en aankomst van de Diesel-expressen hebben wij vorige week reeds gemeld. De heer de Corver installeerde Commissie van Arbeidsbemiddeling. Maandagmorgen installeerde de heer de Corver, directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Middel burg. de commissie van advies voor het bijkantoor Hulst. Deze commissie bestaat uit de heren M. C. Geerts te Hulst, voorzitter. F. P. O. M. Koch te St. Jansteen, A. Staal' te Graauw en Jos. de Waal-Bisschop te Hontenisse als werkgevers en Th. v. d. Spiegel te Sas van Gent. K. Riemens te Axel en L. Vonck te Terhole als werknemers. De heer Riemens uit Terneuzen zal de heer v. d. Spiegel vervangen, die zijn benoeming niet aangenomen heeft. (Ingezonden mededeling). Zeeuwse successen bij nationale brouwgerstkeuring Te Rotterdam werd Maandag door het Nationale Comité voor Brouw- 'gerst de elfde Nederlandse brouw gerstkeuring gehouden: ook uit Zee land waren er verschillende inzendin gen. Het resultaat was voor Zeeland wer kelijk onverdeeld gunstig: alle drie de hoofdprijzen gingen naar onze provincie. De fa. Scheele uit Terneu zen kreeg namelijk de eerste, de heer P. de Bakker uit Boschkapelle de tweede en de heer L. A. Verseput uit Zierikzee de derde hoofdprijs. De C. B.T.B. te Axel behaalde eveneens een derde hoofdprijs. Voorts kreeg de Coöperatieve Land- bouwvereniging van Kortgene de prijs voor de partij met de hoogste commerciële waarde, terwijl aan de gebr. de Rijke uit Zonnemaire en de fa. A. J. Neve uit Walsoorden eer volle vermeldingen werden toegekend. Voor ingezonden telerspartijen brouwgerst, oogst 1948, werden de vol gende prijzen behaald: le prijs P. Dikker te Hoofdplaat. 2e prijs J. van Hoeve te Sluiskil, 3e prijs L. B. van Nieuwenhuyze te Rilland en 2 vierde prijzen door J. de Winter te Nieuw- dorp en J. M. Breure te Kortgene. ZEEUWS OORLOGSMUSEUM. Naar wij vernemen heeft het bestuur van de Ver. Zeeuws Oorlogsmuseum thans aan W. G. C. Hoorns Maquette studio te Eindhoven de opdracht ver leend om de reeds eerder door ons beschreven Walcheren-maquette te vervaardigen. Begin 1Ö50 zal de ma quette gereed zijn. Hel oorlogsmuseum te Cadzand zal tegen het seizoen opgeknapt worden. Het zal met Pinksteren geopend wor den. Als datum voor de jaarvergadering werd 28 Mei gekozen. Lijn Goes-Hoedekenskerke. Met ingang van 15 Mei zal de A.M.Z. de busdienst Goes-Hoede- kenskerke, die zy na de opheffing van de spoordienst op dit traject in opdracht van de N.S. onderhield, in eigen exploitatie nemen. De Spoorwegen hebben nl. de minister van Verkeer verzocht om opheffing van de vervoersplicht van de lijn Gpes-Hoedekenskerke. Hoewel daar over officieel nog geen beslissing genomen is, worden zówel van de zy'de van de spoorwegen als van de A.M.Z. alle voorbereidingen getrof fen om tot deze wijziging over te gaan. Het zal dus dan niet meer nodig zijn, dat de passagiers voor deze bus zich van een plaatsbewijs aan het loket van de spoorwegen voorzien. Veel animo voor nationale wandeltochten. Voor de Nationale Wandeltochten op Walcheren op 14 en 15 Mei geor ganiseerd door de Gymnastiek- en Athletickvereniging „Achilles" te Mid delburg hebben reeds 350 wandelaars ingeschreven. Behalve vele individuele wande laars nemen 15 verenigingen met 21 groepen aan de wandeltochten deel o.a. Achilles, Medioburgum, Perso neelsvereniging Prov. Zeeuwse Cou rant, Zeeuwse Confectie Fabriek, Raad van Arbeid, P.Z.E.M., Rijkspoli- tiesportvereniging .Luctor", Gouden Cirkel Groep N.P.G., Domburg, Oost- kapelle, Astrow, W. v. Retranchement, W.I.K. Terenuzen, Schelde Tippelaars, Hontenisse, D.S.S. te Nieuwerkerk. De start voor de 15, 20 en 30 km heeft plaats op Zaterdagmiddag 3 uur en op Zondagmorgen 11 uur van de Markt af. De Signaalafdeling van „Achilles" zal Zaterdagavond om 6.30 uur de Ju niorenwandelaars afhalen aan de Noordweg. Als slot van het wandelfestijn is er een gezellig samenzijn in het Schut tershof. Opgevoerd zal worden het blijspel „De Nieuwe Typiste" door het N.O.V.. Na afloop is er' een wande laarsbal. Franse walerstaalsingenieurs bezoeken Walcheren. Een groep van 12 Franse waterstaats ingenieurs brengt op uitnodiging van de Shell Nederland een vierdaags be zoek aan ons land. Speciaal wordt hierbij aandacht be steed aan de verschillende dijkwerken met bitumenconstructies. Dinsdagavond arriveerde het gezel schap te Goes waar in „De Koren beurs" werd overnacht. Vandaag zou den de heren bij laag water de met bitumen uitgevoerde dijkwerken te Westkapelle bezichtigen. EXAMENCOMMISSIE. Tot .leden van de examencommis sie belast met het afnemen der examens ter verkrijging van de ak ten A en B tot het geven van mid delbaar onderwijs in de handelswe tenschappen en dc akte van be kwaamheid tot het geven van la ger onderwijs in de beginselen der handelskennis, zijn benoemd A. J. Kruidenier te Vlissingen en G. Paap. leraar bijz. miud. handels school te Middelburg. Geslaagd voor examen scheepswerk- tuigkundige, dipl. A, J. B. Biondihn. leer ling van de De Ruyterschool tc Vlissin* gen. Opening zuiveringsinrichting Middelburg te Souburg. De officiële opening van de riool water-zuiveringsinrichting aan de Mo lenweg te Oost-Souburg is vastge steld op Dinsdag 17 Mei en zal ge schieden door de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot. Aan de opening gaat een samen komst op het gemeentehuis vooraf, tijdens welke een uiteenzetting zal worden gegeven omtrent de bou- en werking der installatie. Uitbaggeren binnenhavens is gegund. Naar wij vernemen is het bag- gerwerk in de binnenhavens en aan de Loskade, de Dokhaver. en de Maisbaai te Middelburg gegund aan G. Blom van der Vlies, aan nemer van baggerwerken te Slie- drecht. voor de som van 27.177. Vlissingen In 1950 middenstands tentoonstelling te Vlissingen. Dinsdagavond vergaderde de mid denstandsvereniging „Gemeenschap pelijk Belang" in het Concertgebouw te Vlissingen. onder voorzitterschap van de heer J. de Visser, die een openingswoord sprak. Hierna hield de heer J. van Altena. adviseur van de stichting Economisch Instituut voor de Middenstand te Amsterdam een causerie over het onderwerp „Hoe drijven wij onze zaken bij te ruggaande koopkracht". Dit voor de middenstand wel zeer actuele onder werp werd door spreker, die jaren een actief middenstander geweest is. op zeer instructieve wijze behandeld. Tevens verstrekte hij waardevolle en interessante gegevens, die ook voor de Vlissingse middenstand van be lang zijn. Tenslotte gaf spreker, aan de hand van een door het econo misch instituut verstrekt statistiekje. een overzicht van de omzetten, lonen. winsten enz,, van de grote, midden- grote en kleine bedrijven. Hierna was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan gebruik werd ge maakt. Nadat er een korte pauze ge houden was, kwam het punt ingeko men stukken aan de orde. Hieronder bevond zich o.a. een voorstel van de directie van het Concertgebouw tot het organiseren van een midden standstentoonstelling. De voorzitter deelde mee, dat deze kwestie reeds in een bestuursvergadering bespro ken was. waar besloten was deze ten toonstelling te houden in het najaar van 1950 tèr gelegenheid van het 50- jgrig bestaan van Gemeenschappelijk Belang, welk feit in 1951 gevierd zal worden. Men zal dus de tentoonstel ling combineren met het gouden jubi leum. Bij de gehouden bestuursver kiezing werd de voorzitter herkozen, terwijl als bestuursleden herkozen werden, de heren M. C. v. d. Made. H. Groenouwe. P. Ventevogel. C. Timmerman, P. v. d. Linde en F. Jilleba. Nieuw- en St. Joosland UITREIKING BONKAARTEN. De uitreiking van de bonkaarten zal te Nieuw- en St. Jdosland plaats hebben voor zelfverzorgers en niet-zelfverzorgers op Donderdag 12 Mei. Aan de beurt zijn de letters L Lm. Z. BENOEMING KERKERRAAD NED. HERV. KERK In de Vrijdagavond jl. gehouden vergadering van de Kerkeraad der Neci. Herv. kerk tc Middelburg, werd, na gehouden stemming in het Kiescollege, in plaats van de heer J. Lampert, die zijn benoeming niet had aanvaard iot ouderling gekozen de heer C. van Sluys, terwijl om ge lijke reden in plaats van de heren J. Joziasse en L. A. Koekman, tot diaken werden gekozen de heren I. Lamain en W. Jacobse. Jeugdconcert Z-V.U. Maandagmiddag werd onder aus piciën van de Zeeuwse Volksuni versiteit in de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg het laat ste jeugdconcert van dit seizoen gehouden. Jo Juda gaf na een be knopte. duidelijke inleiding, bege leid door Arnold Juda, een viool recital. Hij speelde werk van Mo zart (de sonate in bes no. 15), Joseph Suk en Fritz Kreisler. Ar nold Juda speelde voorts twee pia- nosoll, namelijk een ballade van Chopin en de Jeux d'eau van Mau rice Ravel. De jongens en meisjes waardeerden dit concert in hoge mate cn toonden zich vooral ont vankelijk voor het werk van 3uk en Kreisler. De buurtvereniging Park v. Nieuwen- hove-Nndorst. te Middelburg, organiseer de in het gebouw ..Mercurius" een feest avond, die een zeer geslaagd verloop had. Nadat de voorzitter, de heer Lichten- daal, een openingswoord had gesproken, gaf de toneelvereniging „Onder Ons", een vlotte opvoering van „Daar liegen we ons wel uit", die zeer in de smaak viel. Daar na bleef men nog geruime tijd genoege- lijk bijeen. Vermelding verdient nog, dat tijdens de pauze twee grote taarten ver loot werden. Arnemuiden AANBESTEDING. Te Arnemuiden werd onderling aan besteed het bouwen van 12 woning wetwoningen voor een totale som van 106.1G0,—Hiervan zullen zes wonin gen door de fa. L. de Hamer te Arne muiden worden gebouwd en zes door de fa. L. Boone te Arnemuiden. Deze 12 woningen komen te staan aan de Verlengde Roomsestraat bij de Spoorstraat. Candidateniijsten gemeenteraden. Een overzicht van de candidaten iijsten, die gisteren werden inge diend voor de komende raadsver kiezingen, is opgenomen op pag'. 5 van dit blad. Jaarvergadering Dieren, bescherming Zeeland- Noord. In de Bogardzaal te Middelburg vergaderde de afdeling ZeelandrNoord van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, onder voorzitterschap van mr. J. Moolenburgh, die in zijn openings woord mededeelde, dat de financiële zorg in verband met de plannen, die nog tot uitvoering moeten komen, eni ge zorg baart. Het inspectiewerk en een nieuw asyl zullen zware eisen stellen. Hij heette in het bij zonder welkom de inspecteur, de heer C. Jongepier, die geruime tijd ziek is geweest. Uit het jaarverslag bleek, dat het ontbreken van een secretaris en de ziekte van de inspecteur remmend hebben gewerkt. Dank werd gebracht aan de heer G. D. Remijn, die belan geloos het inspectiewerk heeft ver richt en daarbij veel aandacht wijdde aan de paarden, die de boeren dc stad binnenbrengen. Voornamelijk om financiële redenen werd een feestelijke viering van het 50-jarig bestaan der afdeling achter wege gelaten. Van een onbekende ont ving men een gift van 100.Met de burgemeester van Domburg wer den klachten van buiten de provincie over de behandeling van paardjes-op het Domburgse strand besproken en zo kon aan deze kleine misstand een einde worden gemaakt. De pogingen tot stichting van een asyl aan de Ka- relsgang mislukten als gevolg van de hoge kosten; het voormalige asyl aan de Seisweg kan niet meer als zodanig worden ingericht. De voorzitter bracht dank aan de heer J. v. Graafeiland, die vele jaren penningmeester is ge weest, doch nu zijn functie heeft overgegeven aan de heer J. Davidse. Tenslotte werd meegedeeld, dat in Zuid-Beveland weinig animo tot op richting van een eigen afdeling be staat en dat de afdeling ultimo 1948 557 leden telde. Over 1948 was er een nadelig saldo van 52.01. Na een uitvoerige discus sie werden als afgevaardigde en plv. afgevaardigde naar de algemene ver gadering te Maastricht aangewezen mej. N. Barends en de heer J. David se. Herkozen werden de bestuursle den mr. J. Moolenburgh en de heer J. v. Graafeiland. terwijl in de plaats van de heer L. W. de Waardt trad de heer J. P. Coppoolse. Wegens uitbrei ding van het bestuur werden gekozen mej. Ripmeester en de heer G. D. Remijn. Na stemming bleek mevr. Kip tot secretaresse te zijn benoemd. De propaganda-commissie werd op nieuw ingesteld en de heer J. E. Wit te met de leiding en samenstelling be last. Er werden tenslotte nog-enige me dedelingen gedaan over het'aSyl. Het bestuur heeft aan het gemeentebestuur verzocht hetzij de voormalige centi'ale keukentc mogen inrichten als asyl, hetzij een terrein beschikbaar te stol len. waarop later een keet, die als asyl zou kunnen dienen, geplaatst zou kunnen worden. (Ingezonden mededeling). Woelen en Wentelen van Rheumatische pijn Heel de lange nacht omdat die pijnen U het slapen onmo gelijk makeii. Om nog niet te'spre ken van dat geradbraakte gevoel omdat ge steeds nachtrust te kort komt...... Neem toch Kruschen Salts! Daarmee drijft ge Uw pijnen het lichaam uit. Iedere morgen maar wel regel matig de minimale dagelijkse, dosis. Proeven doet ge het nauwelijks maar voelen doet ge de weldadige werking al gauw door al Uw nu zo pijnlijke ledematen. Kruschen's aan sporende werking op lever, nieren en ingewanden draagt alles bij om Uw bloed tc zuiveren van de schadelijke zuren, die de verwekkers zijn van Uw pijn, Uw stramheid en ongemak Een heerlijk middel, een uitkomst reeds voor miljoenen lijders aan Rheuma tische pijnen: Kruschen Salts. Vraagt het bij Uw Apotheker' of Drogist. legenda MIDDELBURG. Woensdag: Huishoudschool: Speelgoed tentoonstelling U.V.V.. 10—12. 2—5. 8 10 uur; Schouwburg: M.D.T., „De Ebbenhouten Olifant", 8 uur; Eleptro: „Boefjes", 7 en 9.15 uur; Schuttershof: Vraagavond Chr. Lyceum, 7.30 uur. Donderdag Huishoudschool, Electro en Schuwburg: zie Woensdag. VLISSINGEN. Woensdag, ..Dittc, een mensenkind". 7 en 9 uur; Luxor, „Het begon met moord"; Concertgebouw, „Apostolaat ter zee". 8 uur: Concordia. Buurtver. ,,'t Schaapje". 3 uur. Donderdag: Voor bioscopen zie Woens dag; Concertgebouw, Uitvoering Chr. Metaalbewerkersbond, 8 uur. (Ingezonden medede'ing).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2