KAPPIE T NIEUWS UIT ZEELAND Je kiek L ante Sabine yrijpt in DINSDAG 3 MEI 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 WALCHEREN Middelburg Veertig jaor koster. Zondag was het 40 jaar geleden, dat de heer J. A. van der Weel tot koster bij de Doopsgezinde gemeente werd bqnoemd, een functie, die hij nog steeds vervult. Dit feit werd 's mor gens door de gemeente herdacht. Mcj. dr. A. H. A. Bakker hield haar predi- catie naar aanleiding van Tim. 112. Aan het einde van de dienst werd de jubilaris toegesproken door de voor zitter van de kerkeraad, de heer J. L. Diesch, die de trouw en toewijding van de heer Van der Weel prees. Hij gewaagde van de moeilijkheden, die er voor hem in de afgelopen 40 jaar zijn geweest, o.a. in de eerste wereld oorlog. toen Belgische vluchtelingen in de kerk onderdak vonden en in 1944, toen de gebouwen opnieuw toe vluchtsoorden waren voor door het water bedreigde stadgenoten. In die tijden is wel gebleken, dat de koster op de bres stond voor ieder, die hulp van node had. Spreker bracht hem hiervoor de dank der gemeente over en zeide te hopen, dat hij hem nog vele jaren in functie mag zien. Hij overhandigde hem een door de gemeente bijeengebracht geldsbedrag, terwijl een bloemenhulde de gevoe lens van de kerkeraad vertolkte. De predikante sprak hierna een zeer persoonlijk woord, waarbij zij haar vertrouwen, dat het vele werk steeds bij de koster in goede handen is, tot uitdrukking bracht. Nadat de jubi laris was toegezongen, bedankte deze allen, waarna de gemeenteleden hem persoonlijk kwamen feliciteren. In besloten kring was de kerkeraad nog geruime tijd bijéén in de consistorie kamer met de heer Van der Weel en diens naaste familie. 's Middags had hij nog een hulde in ontvangst te nemen van de Zon dagsschool der Ver. van Vrijzinnig Hervormden, die sinds 1940 haar bij eenkomsten in de Doopsgezinde Kerk houdt. Ook hier ontving hij bloemen en werd hij toegesproken en toege zongen. In de avonddienst richtte ds. W. C. F. Mctz het woord tot hem, waarna hij in de consistoriekamer werd gehuldigd door de voorzitter der vereniging, de heer A. Heyboer, die hem een enveloppe met inhoud overhandigde. AFSCHEID BIJ DE P.T.T. Zaterdag kwamen op het Postkan toor in Middelburg de directeur en het bijna voltallige personeel bijeen om afscheid te nemen van de besteller Het Wereldgebeuren. Chinees raadsel Volgens velen is de snelle opmars van de Chinese communistische troe pen en de geleidelijke ineenstorting van het Kwo Min.Tang-regime een succes voor Moskou, dat de jongste tegensla gen in Europa ver in de schaduw stelt. Ongetwijfeld zouden inderdaad Londen en Washington de gang van zaken graag andersom hebben gezien. Niet voor niets heeft de Amerikaan se regering Tsjang Kal Tsjek met ma teriaal en dollars gesteund tot ze in zag dat alles in een bodemloze put verdween en dus vergeefs was. Toch is het voorbarig China al te snel af te schrijven voor het Westen door dit enorme rijk meteen te bestempelen als een toekomstige satelliet een kolos van een satelliet van Moskou. Vooreerst zijn de Chinese communis ten er nog lang niet. In het uitgestrek te Zuiden van China kan Tsjang Kai Tsjek geruime tijd weerstand bieden en na het breken van deze weerstand rest de zware taak de landinwaarts gelegen provincies onder contróle te brengen. Verscheidene dezer provin cies als Kwantoeng zijn vrijwel auto noom. Het bezetten van geheel China, het scheppen van een centraal gezag in dit werelddeel op zich zelf zal vooralsnog een Hercules-taak zijn, die jaren kan vergen. Dan zijn er verder in de verhouding tussen de Sowjet-lïnle en China on duidelijke aspecten. Opvallend is bijv. dat volgens Amerikaanse rapporten, do Chinese communisten practisch geen materiële steun uit de Sowjet- Unie hebben ontvangen, doch hun mi litaire successen geheel uit eigen kracht behaalden. Moskou blijft trou wens angstvallig de Kwo Min Tang regering als de enige „de jure" er kennen, 'n erkenning, die geen wind eieren heeft opgeleverd. Weinig be kend is, dat de Sowjets met toestem ming van de geallieerden Tsjang Kai Tsjek een uitermate voordelig accoord hebben afgedwongen. De Russen ver wierven het beheer over de spoorwe gen van Mantsjoerije.' Port Arthur en Dairen en het alleenrecht om in Chinees Turkestan de kolenmijnen te exploiteren. De nationalisten moes ten verder berusten in de afscheuring van Buiten-Mongolië, dat een volles- republiek werd binnen de Russische invloedssfeer. De vraag is of Mao Tse-Toeng, de Chinese communistenleider, met dit accoord erg ingenomen is. Of hij. evenals maarschalk Tito, in even ster ke mate nationalist is als communist, niet bereid als een stropop bevelen van de Komlnform te gehoorzamen, die hem in strijd blijken met eigen of Chlnse belangen. Men mag niet vergeten, dat het Chi nese communisme van agrarische oor- sprong is en geheel anders geaard-dan het .Vestcrse, al zijn bepaalde leuzen identiek. Dit zijn geenszins bewijzen, dat cr geen nauwe verbondenheid zou be staan tussen de Chinese communisti sche leiders en het Kremlin. Toen Churchill onlangs de ondergang van de nationale regering „de ergste ramp na de tweede wereldoorlog" noemde, nam hij zulk een verbondenheid als vaststaand en bljjvend aan. Hij zou zich echter op voorbeeld vsn generaal Marshall, die een jaar in China heeft gewerkt en cr dus meer van weet, voorz'chtiger hebben kunnen uitdruk ken. De gevolgen van de omwente ling in China zijn moeilijk in volle omvang te peilen. Moskou moge de beste kaarten heb ben, de Amerikanen staan nog niet met lege handen tegenover de 400 millloen klanten, die Crow zo kostelijk heeft h~-*hreven in zijn gelijknamige le kl., de heer G. Tllroe, die na een diensttijd van ruim 41 jaar met pen sioen ging. In hartelijke, van waardering ge tuigende woorden sprak de directeur, de heer H. J. Lecnen, hem toe, daarbij de trouwe plichtsvervulling en de opgewektheid, waarmede hij steeds de dienst verrichtte, naai* vo ren brengend. Hij overhandigde hem de afscheidspenning van het Staats bedrijf der P.T.T., die bü beschikking van de Directeur-Generaal als blijk van grote waardering was toegekend. Namens de personeelsleden kreeg de heer Tllroe daarna diverse ge schenken aangeboden. Enige sprekers voerden nog het woord en noemde de scheidende een goed collega en een prettig kameraad. Deze dankte ten slotte met enkele welgekozen woor den. Vlissingen EVANGELISATIE-ARBEID. Een groot aantal belangstellenden was Zondagavond tegenwoordig in het Bella- mypark te Vlissingen, toen ds. J. Hin- driks, Geref. predikant, van de muziek tent af voor de laatste maal in het kader der evangellsatiesamenkomst het woord voerde. Ds. Hindriks werd aan het slot toege sproken door de heer J. J. Laernocs. die hem dankte voor de vele, arbeid voor de buitenkerkelijke inwoners verricht, op welke arbeid zegen mag worden gecon stateerd. MEI-VIERING K.A.B. VLISSINGEN. De Katholieke Arbeidersbeweging te Vlissingen, hield Zondag baar Meifeest met een openluch'bijeenkomst bij de Lourdesgrot ln de tuin van het St. Jo- seph-ziekenhuls. Met een kort woord van Kapelaan Kampschoër en :net het zingen van gees telijke- en strijdliederen en na het zege nen van de arbeidsgereedschappcn werd deze Meiviering besloten. Vrouwenpolder A.R. KIESVERENIGING. Door de A.R. Kiesvereniging te Vrou wenpolder werden de volgende candida- ten voor de gemeenteraad gesteld: 1. N. Mesu; 2. J. Francois: 3. J. Gcerse; 4. J, Janse; 5. S. Maas; 6. A. v. Dis. Arnemuiden WEDVLUCHT. Dezer dagen hield de vereniging van postdulvenhouders „Voorwaarts" te Ar nemuiden -haar eerste wedvlucht van Roosendaal. De duiven werden om 13 uur 40 gelost met een Zuid-Westenwind. De afstand bedroeg 54 km. de snelheid der eerste duif bedroeg 901 meter per mi nuut de laatste 840 meter per minuut. De aankomst der eerste duif was 14 uur 40 min. 31 sec., de laatste 14 uur 48 min. 25 sec. Hoofdprijs werd gewonnen met le duif door C. de Nooljcr Lzn. De eerste 10 prijzen waren als volgt: 1 en 5 C. de Nooijer Lzn.: 2 en 3 L. Klaasse; 4 Combinatie; 6 en 7 Kl. van Belzen: 8 B. van Belzen Jzn.; 9 B, v. d. Ketterij Bzn.; 10 L. van Belzen Jzn. Westkapelle GECOMBINEERDE LIJSTEN C.H.U., A.-R. EN S.G.P. Donderdagavond vergaderden dc be sturen van de Christ. Hist. Unie. A. partij en de Stoetk. Ger. partij te West kapelle. Doel van dc vergadering was oen gecombineerde lijst voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing samen te stellen, waar- toe dan ook besloten werd. Op deze lijst komen de volgende personen voor: 1 P. Lievense Jz.. C.H.; 2 H. cysouw. S.G.P.; 3 II. Wouters. A.-R-; 4 P. Lievense Cz.. C.H.; 5 L. A. Roelse, S.GJ?,; 0 P. L. van Keulen. A R.; 7 P. K. van Rooijen, C.H.; 8 W. Simonse, S.GJP.; 9 J. b. de Witte, A.-R.: 10 Joh. Dekker. C.H.; 11 J. Wcster- beke, S.G.P.; en 12 P. Minderhoud Lz„ C.H. DE NIEUWE O. L. SCHOOL. De gemeenteraad van Westkapelle onder voorziterschap van do waarne mend burgemeester W. Gabriëlse kwam in vergadering bijeen. De heer W. Jobse werd toestemming verleend, een doorrit te maken in het plant soen, ten behoeve van zijn bedrijf. Besloten werd 10.— te geven als bij drage voor een geschenk van de Zeeuwse gemeenten bij het in ge bruik nemen van het stadhuis te Mid delburg. De jaarwedde van de ge- meenteneesheer werd vastgesteld op 50.per jaar. De woningwetwonin- 13. Kort nadat de twee poortwachters kanon op de „Kraak" gericht hadden, galop peerde er iemand te paard door de poort achter hen. Het leek een ridder in harnas. Hij gaf de poortwach ters, die onderdanig naar hem opkeken, 'n korte opdracht en reed toen stapvoets verder. Hoe dichter de .Kraak' aan' de kust kwam, hoe opgewondener Signor Rivaldi werd. „Kijkzie eens aan, Signor Capitano!" riep hij. „Een slotkasteel voor een Rivaldi! M'n wensdroom wordt vervuld! Mijn palaz- zio!" Signör Rivaldi kon zijn ongeduld niet langer bewaren. Zo dra de ..Kraak" de kust bereikt had, sprong hij over de verschansing heen. en gen, die indertijd gebouwd zijn door de gemeente, zullen binnenkort aan de herbouwplichtigen worden overge dragen. De rekening van het woning bedrijf werd vastgesteld met een batig saldo van 24.908.74 en de gemeen terekening 1947 met voor de gewone dienst een nadelig saldo van 32.481.25 en voor de kapitaaldienst met een ba- .tig slot van 25.204.46. De vergoeding voor de Bijzondere School over 1948 werd vastgesteld, voor het L. O. op 1033.20 en voor het voortgezet L.O op f 180.40. Het voorschot vergoeding Bijzonde re School over 1948 werd vastgesteld vopr het L. O. op 10.33.20 en voor het voortgezet L. O. op 180.40. Het voorschot vergoeding Bijz School over 1948 werd vastgesteld voor het gewone L. O. op B89.5G en voor het voortgezet L. O. op 155.32. Op verzoek van het Rijk zullen de nood woningen worden overgenomen. Verzocht zal worden Westkapelle voor de personele belasting van dc 8ste in de 6de klasse te plaatsen. Bij de rondvraag stelde de heer St. Lous enkele vragen over de Zuiveringsin stallatic, terwijl de heer P. Minderr houd informeerde naar de plannen voor de nieuwe Openbare School. De voorzitter antwoordde, dat het defini tieve plan spoedig gereed zal zijn Ook vroeg hij om verbetering van en kele gedeelten van de Zuidstraat. Dit werd toegezegd. CANDID A ATSTELUNG „GEMEENTEBELANG". Voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing te Westkapelle is voor ..Gemeen tebelang" de volgende candidatenlijst samengesteld: 1. K. Minderhoud Jz., 2. P. Minderhoud Lz., 3. Jak. Minder houd Jakz., 4. L. Roelse Az.. 5. P. de Vos, 6. J. Roelse Lkz, en 7. W. Roelse Lz. Koudekerke De waterleidingkwestie. Dezer dagen vergaderde de raad der gemeente Koudekerke onder voorzitter schap van de heer J. L. Dregmans Aan P. Wisse werd ccn bijdrage van i 50 verleend met het oog op een door hem aangebrachte verbetering aan de noodslachtplnats. Aan de gemeente Mid delburg werd een bijdrage in de kosten van een geschenk, aan te Weden aan de gemeente Middelburg hij do wederinge- brükneming van het Stadhuis, t.w. f 25.88 toegekend. Ter gelegenheid van de 40e verjaardag van H. M. de Koningin werd een bedrag vat) 0.50 per leerling voor de scholen beschikbaar gesteld. Besloten werd gelden beschikbaar te stellen ten behoeve van het invoeren van een re kenmethode op de school op Gcref. grond slag. Een annvullend voorschot van f 3028 werd toegekend aan de Woningbouwver eniging „Couburg" ten behoeve va» het herstel van de oorlogsschade aan dc wo ningen dier vereniging. Met ingang van 1 Juli 1940 werd een wijziging van de verordening op de jaarwedden van de gemeentewerklieden tot stand gebracht. Naar aanleiding van do concept-statu. ten voor de stichting „Vebepa-bos" ver klaarde de heer de Kroo het minder juist te vinden, dnt de gemeente in het be- FKtlILl ETON Roman van MARIA SAWERSKY 87 „Die haard maak ik niet aan: dat kan hü zelf doen", bromde ze. Kareltje bleef echter geruime tijd weg. Toen hij terug kwam, droop het water uit zijn kleren, maar hij bracht een ketel vol bronwater mee. „Wat?! Heb je nu nog geen vuur gemaakt?" riep hij verontwaardigd. „Zeg eens, Irene, je wilt toch zeker m'n dood niet op je geweten hebben, wel? Vooruit jongedame, steek er de brand in, dan kan ik me intussen ver kleden". „Toch zeker niet ln mijn tegenwoor digheid!" riep Irene, hevig ontsteld. „Ik heb er niet het minste bezwaar tegen, dat je zolang voor de deur gaat staan, maar als je dat liever niet doet, in verband met de stromende regen, keer je dan alsjeblieft om en zorg voor de haard!" Zuchtend gehoorzaamde Irene, maar wat zij ook deed. het hout wilde niet brander). Het ging uit. het rookte, het smeulde, m^ar tot een behoorlijk vuur vermocht ze het niet te brengen. Tot eindelijk Kareltje, nu eveneens in dro ge houthakkerskleren, op ham- toetrad. „Nou," br'omde hij,, „ik zie 't al, je bent voor practische dingen niet te gebruiken, zodat ik het zelf wel weer zal moeten doen. Let nu eens goed op. hoe men vuur aanmaakt. Dan kan je dat tenminste ook, als je nog eens in zo'n precaire situatie geraakt." „Dat zal me beslist niet meer over komen", snauwde Irene. „Zoiets kan men nooit vooruit zeg gen. meisje", antwoordde Karei. Onder zijn vlugge handen laaide 't vuur weldra op. Hij hing de ketel met water boven ae vlammen en toen dit begon te zingen, zei hij: „Geef nu eens even de bus koffie en een kop aan. Irene!" „Je spreekt tegen me, alsof ik Je dienstbode ben!" „Ik spreek tegen je als tegen een vriend, die mét mij in een impasse geraakt is", verbeterde Kareltje ern stig. „Wees alsjeblieft niet zo overge voelig, Irene, en probeer vooral eens af te leren overal en onder alle om standigheden de verwende jongedame te spelen. Daar is niet de minste re den voor, want hier ben je geheel en al op mij aangewezen. Zonder mij zou je hier eenvoudig omkomen, omdat je nog niet eens vuur kunt aanmaken, een maaltijd kan bereiden, ja zelfs nog geen koffie kunt zetten. Klopt dat of niet?"' Het klopte inderdaad, maar Irene Larsen dacht er niet aan om het toe te geven. Zonder Kareltje enig ant woord waardig te keuren, haalde ze het verlangde uit de kast. „Nu de eieren, een snuifje zout, een beetje meel en een kop water!" „Wat wil je daarmee uitvoeren?" „Een bescheiden maaltijd voor ons klaar maken, schat. Aangezien je van middag in die herberg de meelballen van de hand hebt gewezen, zul je wel hopger hebben. Héb ik dat goed ge raden?" Ook dat was zo, al gaf Irene weder om niet toe. Maar zij haalde voor haar metgezel toch alles, wat deze nodig had en zag, terwijl dc koffie stond te trekken, hoe hij een grote omelette begon te bakken, die cr in haar goud gele kleur met hier en daar lichtbrui-, ne plekken bijzonder smakelijk uit zag. Toen ze op tafel stond en ze er van proefde, smaakte ze weliswaar 'n beetje naar reuzel, maar Irene had veel te veel honger om dat te bemer ken. Ze deed er zich naar hartelust aan te goed, maar plotseling schoof ze ietwat beschaamd, Kareltje het bord toe. .Je zult ook wel honger hebben", zei zc zacht. (Wordt vervolgd) stuur niet zodanig vertegenwoordigd is. dat de meerderheid vaststaat. De voorzit- tc.- meende, dat de verschillende bepalin gen, ais geheel gezien, buiten twijfel stel len, dat de belangen van de gemeente o/ geen enkele wijze gevaar lopen. Be sloten werd door afzondering van een kapitaal van f 100 een stichting „Vebena- bos" in het leven te roepen. Als verte genwoordiger van de raad in het bestuur dier stichting werd aangewezen de heer P. Flipse. Bij de rondvraag herinnerde de heer Touw aan de destijds door hem gestelde vraag omtrent een stembureau binnen de wijk „Lammerenburg". De voorzitter deelde mede, dat B. en W. dit onder het oog hadden gezien. Nu er ook andere buurtschappen zijn, ter plaatse niet beschikt wordt over een geschikte lokaliteit cn het tenslotte maar om een paar honderd kiezers gaat, meenden B. en W. niet tot inrichting van een stem bureau in .Lammerenburg" te moeten overgaan. De heer Flipse klaagde over de ge ringe voortgang bij het afwerken van de verschillende wegen naar de duinen, waardoor cr velen gedupeerd worden. De klacht zal worden doorgegeven. De heer de Buck wees op het wenselijke van het plaatsen van rlchtingswyzers naar de dui nen. De heer Flipse meende dat door V. V.V. hiervoor kon worden zorggedragen, Met betrekking tot de aansluiting op de waterleiding meende de heer de Kroo een meer soepele houding van het ge meentebestuur te moeten bepleiten met name voor de oude mensen, die finan- tieel niet krachtig zyn. De voorzitter stel de vast, dat de inwoners van Koudekerke die zich anders zo graag vooruitstrevend noemen, zich ten opzichte van de water leiding niet van de beste zijde laten zien. De waterleiding moet in groot verband worden bezien, waarbij de watervoor ziening van de bedrUven cn de weidege bieden een grote rol spelen. De heer Ova vroeg tenslotte of het niet mogelijk is de verlichting op „Lammerenburg" later dan 11 uur nog te doen branden. Dit zal on derzocht worden. Marktberichten KREEFTENVEILING. Na de veiling van j.l. Dinsdag te Yerseke, toen een prijs was bedon gen tussen 8 en 9 per kg., werd Vrydag; wederom ongeveer 300 kg. geveild. Er kan tussen ko pers en verkopers-vissers geen overeenstemming worden bereikt over de prys. Het hoogste bod be droeg 3 terwfli de verkopers niet minder dan voor 8,50 wilden ver kopen. zodat er geen zaken werden gedaan. VISMIJN VLISSINGEN. Velling op 30 April 1949. Export garnalen 591 kg, 53—98; Han dels garnalen 30 kg, 51: Pellerij garnalen, 141 kg, 45; Schar 1795 kg. 17—37, Bot 2376 kg, 19—32, Schol 1135 kg, 20—35, Wyting 736 kg, 11—45. Grote tong 23. kg 1.30, Middel tong 251 kg. 1.20—1.60, Kleine long 260 kg. 40—75, Rog 378 kg. 9—19, Griet 66 kg. 68-1.—, Kabeljauw 66 kg. 55—76, Tarbot 58 Kg, 1.00—1.30, alles per kg. Zaterdagmiddag werd in het Olympisch Stadion te Amsterdam, ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Konnigln, een oud-Hol- lands ganzenbordspel opgevoerd. VOETBAL V.E.S.—Yerseke 3-0. Yerseke heeft in deze wedstrijd zijn laatste theoretische kans op behoud van het 3de klasserschap niet weten te benutten. V.E.S. dat de gehele wedstrijd door betere techniek en samenspel het bes te van het spel in handen heeft ge had, wist de Yersekse doelman drie maal te passeren terwijl de voorhoede der gasten het net niet kon vin den, zodat V.E.S. deze wedstrijd ver diend heeft gewonnen met 3—0. Hier mede is Yerseke uitgeschakeld en de gradeert naar de 4e klasse. Oostburg E.M.M. 2 3. Voor de voorronde van de wedstrij den om de afdeling Zeeland-beker, speelde Oostburg tegen E.M.M. Tegen alle verwachting in hebben de Vlissin- gers deze wedstrijd met 3—2 gewon nen. De rust ging in met een 2—0 voorsprong voor de bezoekers, door doelpunten van Clarisse en Brasser. In de tweede helft had Oostburg het voordeel van de wind en was over het algemeen sterker. Door twee goe de doelpunten van midvoor van Koo- ten werden de partijen weer op gelij ke voet gebracht. Enkele minuten voor het einde wisten de Vlissingers uit een gevaarlijke uitval het win nende doelpuntjc te scoren. Ondanks verwoede pogingen van de derde klasser kwam er in deze stand geen verandering meer. De stoffelijke overschotten van de bemanning van het vliegtuig der R.L.S., dat Dinsdagavond bij Schiphol veronge lukte. zullep Maandag worden ter aarde begteld. Zekere Jack Hendricks in Camdon, Arkansas, stond... als door de bliksem ge troffen. toen hij zich plotseling zijn si gaar uit zijn mond voelde geslagen... door de bliksem. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen: I Mei Confid v. Antwerpen; Oj-ion v. Colchester. Vlissingen vertrokken: 30 April, Viking v. Bohus; 1 Mei, Confid n. Rotterdam; Orion n. Hhnswccrt. Gepasseerd n. Antwerpen: 1 Mei Soom- ba v. Londen. Gepasseerd V. Antwerpen: 30 April. He ron n. Londen: Arnediik n. New-Yerk: Alice n. Dover: Julia "Mcry n. Gdynia; Prins Alexander n. Montreal: J Mei Alde- marin n. Hamburg: Prins Willem V n. Montreal; Almdijk n. Rotterdam. .Amsterdamse Beurs 29 April 2 Mei too joo'/» 97 96Ti 97% 961» 100% 154 161% 97 U 101% 97 98% 98% 80% 100% 94% 97 109% 153 101% 279 1-15% 140 163 163 180 170% 237% 239% 282% 283% '140% 141% 97 97 150 140% 159% 158% 151 150% 161% 160% Nederland J943 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Invesleringscert. 3 Nederland 196264 Nederland 1962—64 Nederland N-W.S. 2% Spaarc. a f 100 2% fo Indie 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handeltnij. AKU Bcrgh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Bill ton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mü. Nederland Handclsver. A'dam Dch Batavia Mij. Deli MÜ. Annconae Bethlehem Steel General Motor Kcnnecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Ccntr. Spw. Pennsylvania» Gezien de verbeterde stemming van Vrydag had men algemeen op dc eerste beursdag van de Meimaand Iets meer le vendigheid verwacht. Dc stemming op de effectenmarkt viel echter daqig tegen. Wel bleven dc koersen goed op prys, en bleven dalingen achterwege, maar de handel lag practisch volkomen' stil.. Er viel plet de minste animo te bespeuren cn aangezien elke stimulans ontbrak ei) het week-end geen nieuws vsn betekenis had opgeleverd bestond er voor 't publiek geen aanleiding om aan de han del deel te nemen. Meer belangstelling bestond er bulten de beurszaal voor een openbar executie van fondsen naar aan leiding van dc sursonnce ener effectenfir ma. Dc mogelijkheid van buitenlands aan bod in Kon. olie blijft bestaap als gevolg van Swltch-transactles, - 14% SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. OP 30 April. Jaco, Goumarc; Libia. Bauwens: Val kyrie. Waardenberg. allen Rotterdam; Pa- ty. Lecuwcnstein: Bianca, Bauwens: Saa ie, Westerllnck, allen Dordrecht: Amstel. 6, Dhondt; Dorothea, v. d. Adel; Stad Amsterdam 8, Waterham; Stad Amster dam 7, Schouwenaar, allen Amsterdam: Chrlgee, de Waal; Rival. Kornet, beiden .Werkendam: Clador, van Vliet. Halfweg; Llnquenda. Hoogcvee». Ter Apel; Eerste Zorg. Dobbelaar. Arnhem: Jama, Rouke- ma, Bergen op Zoom; Onrust. Schram. Tilburg; Eugenie, de Bruijn. Marknesse; Dany, Vermeulen, Spykerboor; Jeanne, van Immerzeel, Veghel; Elsa, Leunis. We- meldinge; Noordster. Westers. Drammen; Nogat, Vor-Schmitshofen. Hamburg: Sa- nara 117, van Lent; Navcxmotor 9. van Damme; Verseau, Cornells; Fluvialc 24, v. d. Kamp; Fluviale 26, Rijcquart; Flu- viale 32, de Koster; Isabella. Bosman; SB 3, de Rooy: Stad Heijst, Claeys; Amtcnl, Sibrijns, allen Duitsland; Greta, Eikema; Valeriana, Peters; Rhelnunion 3. Beek- mans: Alcedo, van Gent, allen Basel; Uri, Ploegeart; Ontario, van Straten: Lovilja, de Decker: Sanara 116, Derivaux; Daca- o. Bleeker: Pax. de Srnedt; Leona. Goris; ynland. Wanders; Scaidia 6, Oudshoorn; Halcusan, Emans; Malta. Dolk; Overijsel Boon; Verandering, dc Jonge: Rosa, v. Meerscbe; Wuta, Wielen; Pommnrd. Blanken; Elisabeth, van Ee; Energie, van Groezen; Walcheren. Konings: Telegraaf 5. v. d. Ouden; Jacoba, Pecher; Telegraaf 18. v. d. Mast; Rablusa. Feenstra: Figaro, van Veen: Opale. Reyngoudt; Missouri. Viscot; Ryn Schelde 4. Jonek; Emma. v. d. Vonder; Rival, Janisens; Adri, van Wyk; Hydra, de Jong; Terneuzcn 3. de Konlnck; Guinea, Blokland: Rijn Schelde 15, Durinck; Velox, Sterlin: Sambria. Smits; Vivat, Wagenmekers; Rio. Ruiten berg; Alvracht 12. van Lier; Albatros, de Waal, allen België. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË. Naar Indonesië: Boud, R'dam—Batavia 1 Mei Finlsterre gepasseerd: Grootebeer. Amsterdam—Java. 1 Mel le Point gepas seerd; Johan van Oldenbarnevelt, Amster dam—Batavia, l Mei van Sabang; Water man, Rotterdam—Batavia, 1 Mei Gibral tar gepasseerd. V«n Indonesië: Vanderwanls, Java- Amsterdam, l Mei van Djibouti; Bengko- lis, Java—Amsterdam. 1 Mei Malta gepas seerd; Zuiderkruis, Batavia—Rotterdam. 1 Mei Port Soedan gepasseerd. KLANKEN uit DE AETHER WOENSDAG. Ook vandaag is er een Nationaal Pro gramma. ditmaal ter herdenking van dc gevallenen. Om 8 uur klinkt het trompetsignaal over de Waalsdprper- vlakle. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9 Frans Kamennuziek; 10.20 Onze kcukep; U Populair non stop-progr.; 13 Nieuws: 14 Gesprokken portretten; 14.15 Jcugdcon- cert; 15.30 De regenboog: 17.45 Nieuws: Nationaal programma ter herdenking van de in Nederland voor de bevrijding gevallen strijders. 18 Inleiding; 18.03 Reportage van de 4 Mel-herdenkmg op een Nederlandse school; J8.07 Fragmenten uit de herden kingsbijeenkomst: 18.30 De ereiyst der ge vallenen: 18.33 Concertgebouw-orkest o. l.v. Edunrd ven Belnum: 10.30 Wij her denken; 20 Trompetsignaal uit de Waals- dorpervlakte; stilte; 20.02 Gedicht „De doden" van Muus Jaeobre; 20.05 Gramo- foonmuziek; 20.15 Nieuws: 21.10 Met de hakken over de sloot, toneelstuk: 22.25 Volksliederen uit de landen van de W.- Ei ropese Unie; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 9.35 Sym- phonisch morgenconeert: 11.15 Jona luisterspel; 12 Metropuie-orkest o.l.v. Dolf v. d. Linden; 12.33 Ensemble Lach man; 13 Nieuws: 13.45 Saksische Stnnts- kapcl o.l.v. Knrl Böhm; 15 Cyclus vijf be roemde strykkwintetten van Mozart; 15.30 Gramofoonmuzick; 16.15 Voor onze jon gen» en meisjes: 17.45 Nieuws: Nationaal programma ter herdenking van de in Nederland voor de bcvrUding gevallen strijders. 18 Inleiding; 18.03 Reportage van dc 4 Mei-herdenking op een Nederlandse school: 18.07 Fragmenten uit de herden kingsbijeenkomst; 18.30 De erelijst der ge vallenen; 10.33 Concertgebouw-orkest o. l.v. Eduard van Belnum; 19.30 Wij ber denken: 20 Trompetsignaal uit dc Waals- dorpervlakte: stilte; 20.02 Gedicht „De doden" van Muus Jacobse; 20.05 Gramo- foonmuziek; 20.15 Nieuws; 20.20 Omroep orkest o.l.v. Henk Spruit; 22.15 Geestelij ke liederen; 23 Nieuws; 23.15 Nederlandse vioolmuziek uit de 18e eeuw door Willem Noske, vlooi en Hans Schouwman, cla- eclihbel. Brussel-Vlaams (322 M.): 7, 8, 9,13. 17.05, 19. 22 cn 22.30 Nieuws; 17.30 Schoon heid dor poëzie; 20 Omroeporkest; 21.15 Nieuwe gram. platen. Brussel-Frans (484 M.): 7. 8. 13. 19.45. 22 en 22.55 Nieuws; 14 Voor de vrouw; 21.20 Gram. muziek; 22.15 Jazzmuziek. Epgeland-Home Service (343 M.): 8. 13. 18, '21 en 23 Nieuws; 13.30 Sandy Mnc- Phej-fon; 20.15 Die Fledermaus. ZON EN MAAN 4 Mei Zon: Op 5.06 onder Maan: Op 9.02 onder 4 Mei HOOG WATER LAAG WATER U.+NAP U.4-NAP u.— KAP u— NAP Vlissingen 5.40 1.70 18.00 1.51 11.47 1.69 Terneuzen 6.07 1-89 18.28 1.72 0.00 2.08 12.16 1.88 Hansweert 640 2.02 18.56 1.85 0.40 2.24 12.55 2.03 Zierikzee 7.00 1.33 19.19 1.12 0.15 1.63 12.41 1.44

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3