PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Diplomatieke bedrijvigheid rond opheffing der Berlijnse blokkade Dollars voor Franco? MIDDELBURG MOET NODIG EEN NIEUW ZWEMBAD HEBBEN MOHAMMED ROEM VLOOG WEER NAAR BANGKA D£ BILT Russen zouden met dramatisch komen pl an Herdenking Strijd om Sjanghai verwacht Wollen nylonweefsel kan ons dollars opleveren Amerikaanse leningen voor Spanje OP NATIONALE FEESTDAG 's MIDDAGS VRIJ. Haagse stucadoors in staking VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 102 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, PLverv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; 3.90 p. kw.: £r. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 3 Mei 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingcz. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux Vlissingen Walstr. 58—60. tel. 2355, 3 lijnen (b.g.g. 2357) - Middelburg: Londense Kaai 20. tel. 2077 - Goes: L. Vorststr. 55 tel. 2475 (b.g.g. I Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 100, tel. In New York was gisteren een grote diplomatieke bedrijvigheid. Vertegenwoordigers van de Britse en Franse regeringen hebben met Jessup beraadslaagd over de houding der Westerse mogendheden ten aanzien van de Russische voorstel over de opheffing der blokkade. Voorts werd gewerkt aan dc opsteUing van een voorlopige nota, die aan de Rus Malik overhandigd zou worden. In Fake Succes was mm van mening dat. de Westerse mogendheden overeenstemming over deze no ta hadden bereikt. Van betrouwbare zjjde werd vernomen, dat de drie Westerse mo gendheden de Sowjet-Unïe hebben gesteld de blokkade van Berlijn op tien Mei a.s. op te heffen en op omstreeks 23 Mei een bijeenkomst van de raad der ministers van buitenlandse zaken te houden. De Britse ambassadeur in Amerika heeft een onderhoud gehad met Ache- son over de Duitse kwestie. Na af loop zeide hij, dat ook het Berlijnse vraagstuk ter sprake was gekomen. Naar men verwacht, aldus Reuter, zullen de Westerse mogendheden op de geprojecteerde conferentie van mi nistens van Buitenlandse zaken een sterk aaneengesloten front vormen er zullen de Sovjetrussen een „drama tisch plan" naar voren brengen* voor het onmiddellijk herstel van de Duit-: se eenheid en voor het terugtrekken van alle bezettingstroepen. De Wes terse mogendheden zouden als voor waarde voor een verenigd Duitsland onder meer eisen: het houden van vrije verkiezingen, de instelling van een vrije pers en de afwezigheid van Het is een triest verschijnsel, dat de herdenking dergenen, die geduren de de oorlogsjaren hun leven offer den voor de vrijheid van het Neder landse volk, moet worden ingeleid met een opwekking om er aan deel te ne men. Degenen, die niet actief aan het verzet deelnamen en dikwijls hing het van toevallige contacten en ont moetingen af, of men er in verwik keld werd zij zijn vier jaren ouder geworden en hebben vier jaren nieu we zorgen en vaak bittere teleurstel lingen achter zich. De bevrijding lijkt zo lang geleden. Het offer is reeds ge schiedenis geworden. Zelfs voor hen. die wel actief bij het verzet betrok ken waren, zijn de dagen van 1945 grijs verleden. Er is na die dagen zo veel gebeurd En toch moet, als wij het recht wil len doen gelden op een zelfstandig volksbestaan, er iets omgaan in onze harten op deze vierde Mei. Meer nog. dan op de vijfde Mei. ^Vant wij heo- ben er niet veel van terechtgebracht, in de jaren, die sedert 1945 verstre ken,, wij hebben geen reden om trots te zijn op het Nederland, dat wij uit de chaos schiepen. Geen enkel volk, dat zegevierend uit de oorlog te voor schijn kwam, heeft recht om zich op de borst te slaan. De oorlog immers schijnt soms vergeefs gevoerd en de menselijke rechten, waarvoor Roose velt pleitte, zij zijn nergens tot levend recht geworden. Dit weten wij, die de oorlog over leefden. Maar zij, die vielen op de Grebbeberg, op de Afsluitdijk, in de Peel en in Rotterdam, zij die de goede strijd voerden tegen de bezetters, ge grepen werden en voor het executie peloton kwamen, zij die in de Java- zee vochten, kortom allen, die hun leven offerden in die jaren 1940^-1945, zij zijn gestorven met de zekerheid, dat hun offer niet vergeefs was, dat uit de puinen van wat eens een vrij en welvarend Nederland was een schoner, béter Nederland herrijzen zou. En zij zijn daardoor geworden tot het symbool van wat wij allen ons in de zwartste jaren droomden en wat wij niet tot werkelijkheid hebben we ten te maken. Wie vrienden heeft onder diegenen, die vielen, onverschillig op welke wij ze en wie heeft onder die duizen den geen bloedverwant, geen vriend gehad? en in deze dagen terug denkt aan hen; wie zich te binnen roept, nog eens, wat hun voor ogen zweefde en wat voor hen het hoogste offer waard was, die zal door wee moed overvallen worden. Want meer en meer worden die zwarte jaren, waarin zovelen een man, een Yrouw> een verloofde, een zoon, een dochter verloren, waarin de dood iedere dag een letterlijk dreigend ge vaar was, meer en meer worden die jaren tot wat een Amerikaanse schrij ver noemde ,.de beste jaren van ons leven Het waren de jaren der illu sies, waarin wij het vizioen aan schouwden van een wereld, waarin geen geweld zou heersen. Wie stierven voor die illusie zullen wij Woensdag herdenken. Machteloos moeten wij erkennen, dat wij minder gaven dan zij en dat wij het vizioen niet tot realiteit konden maken. Het minste, wat wij Woensdag te hunner gedachtenis en te hunner eer kunnen doen, is de driekleur halfstok voor onze huizen hangen, ons aanslui ten bij de Stille Omgang en bloemen werpen op hun graven. Met opzet heeft men in Nederland de herdenking sober gehouden. Elders werkt men met parades en muziek en honderden vaandels en wordt de her denking tot een holle demonstratie. Laat de soberheid ten onzent niet leiden tot de schijn, dat wij dc Ne derlanders, die het hoogste offer brachten, vergeten zouden. een geheime politie in Oost-Duitsland. Zou de Sowjet-Unie niet op deze voorstellen ingaan, dan zouden de Westelijke geallieerden bereid zijn een „brug" tussen Oost en West te vormen door middel van een verbin- dings-commissie in Berlijn, waarin slechts Duitsers zitting zouden hebben. De belangrijkste taak van een derge lijke commissie zou de coördinatie zijn van de behandeling der econo mische problemen. STALIN NAR PARIJS? Volgons de Amerikaanse radio commentator Drew Pearson,, heeft maarschalk Stalin aan president Truman een boodschap gezonden, waarin hij de president middelen voorlegt om een einde te maken aan de Berlijnse blokkade en aan de koude oorlog tussen Rusland en de Verenigde Staten. Tegenover deze opinie van de Ame rikaanse radiocommentator staat de opvatting van de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Schuman, die op een persconferentie Maandagmor gen verklaarde,dat Truman en Sta lin elkaar niet zouden ontmoeten. Wel zou er een bespreking gehouden wor den tussen de ministers van Buiten landse Zaken der grote vier. De da tum daarvoor zou nog deze week worden vastgesteld. De regeling van de positie van Duitsland zou op de agenda de voornaamste plaats inne men. Buitenlanders verlaten de stad- De communistische troepen naderen Sjanghai meer en meer en hebben ondermeer de stad Hangtsjow, 160 km ten Z.O. van Sjanghai bezet. In het Noordwesten zijn zij Sjanghai tot op 80 km afstand genaderd. Eindeloze colonnes vluchtelingen stromen naar Sjanghai, waar op de rivier de Chine se oorlogsschepen gereed liggen om de stad te verdedigen. Vliegtuigen worden gereed gehou den om de nog in Sjanghai aanwezige Britse en Amerikaanse inwoners te evacueren. In Honkong wordt de aan komst op heden verwacht van het Boissevain met vrouwen en kin deren uit Sjanghai aan boord. Dr. Philips C. Jessup, Amcrika's ge delegeerde bij de V. N„ die contact met Malik onderhoudt. Propaganda voor nieuw Nederlands weefsel in Amerika. Vertegenwoordigers van de Nederland se textielindustrie zijn de vorige week i uit Nederland te New York aangekomen. Zij trachten bij Amerikaanse kopers be- i langstelling te wekken voor een nieuw Nederlandse tcxtielweefsel, nylotex ge- J I naamd. Dit weefsel is vervaardigd uit wol 1 en nylonvezels en is voor belangstellen- - •Jen te zien in het gebouw van de Neder- Jzr.dse Kamer van Koophandel, De Nederlandse vertegenwoordigers deelden mede, dat in andere landen met •;!cchts matig succes getracht is het ge- nruik van nylon en wol te combineren. verscheidene jaren intensief onderzoe kingswerk zijn de Nederlandse weten schapsmensen er tenslotte in geslaagd ny lotex te vermaken. Het is uit wollen en nylonvezels getwijnd, waarbij de eer ste het grootste percentage uitmaken. Er worden drie bijzondere kenmerken ge noemd: buitengewone sterkte, minder krimpend en kreukvrij. Het product is getest door, het Textieünstituut. Nylotex kost niet meer dan het gewone wolpro duct, dat door de V. S. wordt ingevoerd en volgens de Nederlanders bestaat er dus in dat land een grote markt voor het pro duct. Ofschoon Nylotex in Europa zeer gemakkelijk verkoopbaar zou zijn, wordt het naar de V. S. gezonden om dollarsaldi voor Nederland te kweken. Vier miilioen flessen whiskey vernield. Meer dan 4 miilioen flessen whis key werden Vrijdagavond door een brand vernield in een bergplaats te South Queesferry, bij Edinburg. Volgens kringen te Madrid, die in nauw contact staan met diplomatieke en financiële kringen, heeft het Amerikaanse departement van buiten landse zaken thans geen politieke bezwaren meer tegen het verstrekken van leningen door de Export Imp°rt Bank aan Spanje. Dit betekent niet, zo voegt men hier aan toe, dat Spanje onmiddellijk een lening van deze bank zal verkrijgen, doch wel, dat thans de weg is geopend voor het ver krijgen van een lening, mits Spanje aan de voorwaarden van de bank kan voldoen. Dat de kwestie van het verstrek ken van een lening door de Export Import Bank thans het stadium der verwezenlijking nadert, kan worden afgeleid uit de omstandigheid, dat een van Spanje's vooraanstaande fi nanciers, Andres Moreno, die aan het hoofd staat van de Banco Hispano Americano, de grootste Spaanse Bank, uit Madrid naar New York is vertrokken. Zijn onmiddellijke be stemming is New York. doch het is bekend, dat hij vandaar naar Wash ington zal gaan. Er bestaat te Ma drid weinig twijfel, dat Moreno met de Amerikaanse autoriteiten bespre kingen zal voeren over een lening, ofschoon door de Spaanse autoritei ten hierover niets is medegedeeld. ANDERE LANDEN. Men veronderstelt te Madrid, dat Spanje de laatste maanden pogingen in het werk heeft gesteld om in de vorm van credieten, leningen, trek- rechten of anderszins buitenlands ka pitaal ter beschikking te krijgen van Groot Brittannië, Frankrijk, Zwitser land en Nederland, welke pogingen door politieke oorzaken zouden zijn mislukt. In financiële kringen te Madrid gelooft men, dat andere lan den het Amerikaanse voorbeeld zul len volgen en dat Spanje uiteindelijk in staat zal zijn het buitenlands ka pitaal te verkrijgen, waaraan het zo dringend behoefte heeft. VIJF BRANDEN IN OMGEVING VAN OMMEN. Maandag omstreeks twaalf uur ont stond brand in de boerderij van de landbouwer Willemsen uit Varsen. Door de grote hitte geraakte ook een in de nabijheid gelegen boerderij in brand. Beide boerderijen brandden tot de grond toe af. De brandweer kon niets anders doen dan nablussen. Tegen vier uur brandde de boerderij van de landbouwer Hemstede aan 't Ommerbos geheel af. Daar er geen water in de buurt was. kon de brand weer geen blussin'gs-werkzaamheden verrichten. De totale brandschade be draagt meer dan 100,000 en wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Intussen geraakte in de buurt van Beerse nog een grote oppervlakte heide in brand. Oude inrichting is ouderwets, ongezellig, onvoldoende Een zwemschool, waarin men niel kan leren zwemmen. Nog enkele weken en dan breekt het zwemseizoen weer aan. Duizen den zwem-enthousiasten hebben hun badpak of zwembroek uit de kast gehaald en gekeken of deze niet gediend hebben als maaltijd voor de motten, de weersvooruit zichten worden met meer dan nor male aandacht gelezen en met ver langen wordt uitgezien naar het moment, dat de eerste duik kan worden gewaagd. Half Mei gaat ook de zwemschool in Middelburg open en zullen jong en oud weer naar hartelust hun geliefde sport kunnen beoefenen. Jong en oud...? Naar hartelust. Middelburg is een stad met ruim 21.000 inwoners en daar mag men toch wel een behoorlijke zwemin richting verwachten. Het tegendeel is waar, want aan de gemeentelij ke zwemschool mankeert veel. Ten eerste is de plaats minder juist gekozen: schepen gaan in de on middellijke omgeving „voor anker" en lozen olie en vuil. Ten tweede (en dat is een feit, waar de ge meente niets aan kan doen, maar dat toch niet valt te bagatelliseren) is de lage waterstand in hét kanaal er de oorzaak van, dat de „pie- renbak" droog staat. Het gevolg is, dat de kinderen» van Middelburg in de Middelburgse zwemschool niet de zwemkunst bijgebracht kan worden! Weliswaar Is aangekondigd, dat nu eindelijk binnen afzienbare tr|d de waterstand op een hoger peil zal worden gebracht, maar ook dan (en wjj halen hier de wooi'den aan van de burgemeester in de begrotingszitting van de raad) blijft de toestand verre van ideaal. Wij zouden nog andere bezwaren kunnen noemen, zoals de duistere kleedhokjes. die meer weg hebben van gevangeniscellen, maar het bo venstaande is al ruim voldoende om de noodzaak van een nieuw en beter bad aan te tonen. Zó WAS HET VROEGER. Vroeger bestond er in het kanaal bij de Meelfabriek een behoorlijk en gezellig zwembad, dat geëxploi teerd werd door 'n N.V. Deze in richting had één bezwaar en dat was het feit, dat de seizoenkaar ten voor de financieel minder draagkrachtigen te duur waren. De gemeente heeft toen de zwem school bij de Havendijk geopend. Door dc oorlogshandelingen is het eerstgenoemde bad, dat in bezet tingstijd een zwemdorado van N.S. B.-'ers was geworden, verdwenen, maar de N.V. bestaat nog steeds en heeft, naar wij vernamen, nog ruim 30.000 ln kas. Deze inrichting was langzamer hand te oud geworden, zodat in de oorlog reeds plannen werden ge maakt voor een heel nieuw zwem bad. De gemeente gaf de Bussum- se architect H. Wesselo. bekend zwembadenbouwer, opdracht een plan te ontwerpen en deze projec teerde een nieuwe inrichting in het kanaal achter het P.Z.E.M.-gebouw. Een commissie van advies, be staande uit de heren Berenpas, Julianus, Mathijssen en Oldeman, die de meest geschikte plaats zou aanwijzen, had een ander terrein op liet oog, namelijk aan het Veer- se. Jaagpad tegenover de verwoeste meelfabriek. Dit terrein was ge makkelijk bereikbaar, een combina tie met een jachthaven, zonnebad en sportterrein zou hier zeer goed mogelijk zijn en het water zou er voldoende zuiver zijn. De plaats achter het P.Z.E.M.-gebouw achtte men minder geschikt, omdat de zwemmers een te lange weg zou den moeten afleggen alvorens in 't bad te komen, omdat het zwem water door polderwater zou wor den verontreinigd, omdat het ter rein te klein was en ook omdat een combinatie met een jachthaven op die plaats ondenkbaar was. MINDERHEIDSRAPPORT. De heer Julianus diende een min derheidsrapport in. waarin hij zich juist vóór dit terrein uitsprak. Hij achtte de voordelen hiervan groter dan eventuele nadelen, die ook voor de andere plaats zouden gelden. Aan een jachthaven bestaat vol- fens hem in Middelburg geen be- oefte. De toenmalige burgemeester heeft over deze kwestie nog advies ingewonnen van het bondsbestuur. maar een nieuwe inrichting is er noch op de ene noch op dc andere plaats gekomen. Dat in Zeeland geen enkele over dekte zweminrichting bestaat, waar winter en zomer (o.a. door de schooljeugd in klasse-verband!) kan worden gezwommen, is te betreu ren, maar het is begrijpelijk, dat in verband met de zeer hoge kos ten, aan de bouw daarvan verbon den, voorlopig dergelijke plannen ook niet te realiseren zyn. Het zou echter zeer te wensen zjjn, dat Middelburg een modern, goed ge outilleerd en rein buitenbad krijgt, compleet met „pierenbak." Alle zwemlustigen en alle ouders zou den hiervoor dankbaar zijn! De Inwoners van Baarn en Soestdijk hebben II. M. de Koningin Za terdagmiddag in de tuin van bet Paleis Soestdyk een grootse bloe menhulde gebracht. Na de bloemenhulde hebben ongeveer 3401) school kinderen uit Baarn en Soestdijk ballonnetjes opgelaten. Prinses Bea trix en Prinses Irene namen aan dit festijn deel. Gewapend met hun ballonnetjes wachten zij, staande op bet bordes voor het Paleis, tus sen H. M. de Koningin* en Z.K.H. Prins Bernliard, bet sein af *0 los te laten. Montgomery naar Nederland. Veldmaarschalk Montgomery is te Parijs aangekomen. Montgomery zal een bezoek brengen aan Frankrijk en Nederland en denkt 15 Mei naar En geland terug te keren. Slachtoffers vliegramp ter aarde besteld. Op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te 's Gravenhage zijn Maan dagmiddag dc stoffelijke resten ter aarde besteld van de vlieginstructeur A. H. Bender en de drie leerlingen verkeersvliegres, die Dinsdag bij een vliegtuigongeval om het leven kwa men. Er bestond grote belangstelling voor deze droeve plechtigheid. Op de Algemene Begraafplaats te Rotterdam werd het stoffelijk overschot van de radiotelcgrafist J. Klumpers ter aar de besteld. Richtlijnen van Rijksbemiddelaars- Naar wy vernemen heeft het colle ge van rijksbemiddelaars een richtlijn vastgesteld met betrekking tot de ar beidstijd in het particuliere bedrijfs leven op de nationale feestdag. Hier in wordt vergunning verleend om op deze dag om één uur des namiddags vrijaf te geven, zonder dat deze vrjje middag in mindering zou komen op de jaarljjkse vacantie of snipperda gen. Jhr. van Suchtelen in hongerstaking gegaan. Inderdaad is oud-gouvenneur Jhr. van Suchtelen Zaterdagochtend overgegaan tot de door hem aangekondigde honger staking. Sedert Zaterdagochtend neemt hij niets anders tot zich dan water met wat vruchtensap en thee zonder suiker of melk. Kan de republikeinse delegatie nu verder gaan? De voorzitter van de republikeinse delegatie. Mohammed Roem. is Maan dagochtend met een vliegtuig van de Unci naar Bangka vertrokken, om overleg te plegen met de republikein se leiders. Het gezelschap kwam Maandag middag in Batavia terug met de sultan van Djocja. die Vrijdag naar Bangka was gereisd. Intussen heeft de woordvoerder van de Unci verklaard, dat nog geen ver zoek van de partijen tot het houden van een volgende formele bijeenkomst was binnengekomen. De laatste for mele bijeenkomst werd gehouden op 20 April; daarna hield men een serie informele besprekingen met het doel om met medewerking van de Unci een formule te vinden om de verschil len in de standnpnten der delegaties te overbruggen.9 CONTACT MET NOOD- REGERING. Aneta vernam van republikein se zijde, dat de republikeinse de legatie via Maramis, die te New Delhi vertoeft, geregeld contact on derhoudt met de noodregering op Sumatra. De voorzitter van de B. F. O.. Sultan Hamid II, die Zondagavond Samen uit, maar niet samen thuis Zaterdag zijn de ballonvaarders de heer en mevr. Boesman en de lieer de Vos Klootwijk te Ensche dé opgestegen met 'het doel een afstandsrecord le vestigen. Het merkwaardige van deze vlucht was. dat zij met zijn drieën ver trokken, doch dat tenslotte mevr. Boesman alleen in Saint Gemmc iFr.) aankwam en de beide ande ren in Sainte Hermine. In deze laatste plaats, waar de ballon in eerste instantie aan de grond kwam, slaagden de beide mannen erin om uit de mand te springen. Doordat het gewicht daardoor plotseling aanmerkelijk verminderd werd, steeg* de ballon. Mevr. Boesman, die niet zo snel uit de mand kon komen, ging mee naar boven met een snelheid van 10 meter per sec. in de richting van de zee. Zij verloor echter haat- koelbloedigheid niet en wist 20 km. verder de ballon weer aan de grond te krijgen, net op tijd om niet boven de zee te geraken. „Wie wint de pot" bracht f 200.000 op. Maandagmiddag heeft mevr. d' Ailly erepresidente van het damescomité ..behartiging van de loterij voor het zwakke kind", vergezeld door de heer Carel Bricls en de overige leden van het comité in het paleis Soestdijk de opbrengst van de loterij in de vorm van een cheque, groot 200.000 aan H. M. de Koningin overhandigd. uit Pontianak is teruggekeerd, heeft Maandag een bezoek gebracht aan dr. Van Roy en. De B.F.O. zal Vrijdag a.s. weer bijeenkomen, o.m. ter bespreking van het mandaat van de delegatie uit dc B.F.O. bij de besprekingen ter oplossing van het Indonesische vraagstuk. In verband met de reorganisa tie van de B.F.O.. die thans een nieuwe grondslag heeft gekregen, hebben de voorzitter en de vice- voorzitter op formele gronden hun ontslag ingediend. Zij hebben zich echter herkiesbaar gesteld. Moeilijkheden over doorbetaling van zwarte lonen, De Haagse stucadoorsgezellen heb ben onafhankelijk van hun bonden besloten niet aan het werk te gaan zolang niet door de overheid aan hun eisen is voldaan. De stucadoors ver langen een» uurloon van 1.20 met 25 toeslag, hetgeen neerkomt op een basisloon van 67.50 en afschaf fing van alle tarieven. Naar aanleiding van de moeilijkhe den, voortvloeiende uit het betalen van zwarte lonen in het stucadoors- bedrijf. hebben dc samenwerkende stucadoors-patroonorganisaties een be roep op dc werknemers gedaan zich te houden aan do door het college van rijksbemiddelaars als maximum vast gestelde loonregeling. Algemene vergadering V.N. 14 Mei beëindigd. De algemene vergadering der V.N. heeft veertien Mei gesteld als de voorlopige datum voor de beëindiging van de hui dige zitting. Niet 29 tegen achttien stemmen bij vijf onthoudingen besloot de algemene ver gadering de Indonesische kwestie naar de tweede politieke commissie te verwijzen. Een voorstel om de klacht van India tegen Zuid-Afrlka naar de tweede poli tieke commissie te verwijzen werd in getrokken. Deze kwestie blijft dus op de agenda van de politieke commissie. VADER VIEL MET BABY VAN TWEEDE VERDIEPING. De 30-jarige L. Linders uit Helmond is met zijn 2 maanden oude baby uit een raam van een tweede verdieping gevallen. L. werd met een zware schedelbasisfrac- tuur in het ziekenhuis opgenomen, waar hij aan de verwondingen is bezweken. De baby kreeg bij dc val geen letsel. MINDER ZONNIG. Geldig tot Dinsdagavond. Droog weer met van do Noordzee binnendrijvende wolkenvelden. Meest matige wind tussen Noord en Oost, Ongeveer dezelfde temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1