Duitslanid telt 100.000 Nederlanders T KLANKEN UIT DE AETHER ante Sa grijpt in bine tmt Patronen naar maat Behang vanaf GO cent 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 2 MEI 1949 Velen van hen leven in zorgelijke omstandigheden (Van onze correspondent.) DiiSSELDORF, April De penningmeester van de Nederlandse Bund m Duitsland de heer Leurs uit Krefeld heeft in de „Duitse Kro niek.'" een artikel gepubliceerd over het leven van Nederlanders in Duits land. De schrijver onderscheidt drie groepen. De eerste groep bestaat uit degenen, die zelf of wier ouders tegen het einde van de negentiende of het begin van de twintigste eeuw naar Duitsland emigreerden. Deze groep telt enerzijds een groot aantal ouden van dagen de oorspronke- kelijke emigranten en anderzijds een zeer groot aantal jongeren hun kinderen die zo goed als allemaal in Duitsland geboren en getogen zijn. In de tweede groep vinder, wij Nederlanders, die tijdens de twee de wereldoorlog in Duitsland te werk werden gesteld en die in dit land zijn blijven hangen, meestal omdat zij met een Duitse vrouw trouwden of omdat zjj in Duitsland een nieuw bestaan vonden. Daar verreweg de mecsten van hen de wens te kennen hebben gegeven in Duitsland te blijven wonen, kunnen deze personen niet meer als ver plaatste personen beschouwd worden. De derde groep bestaat uit politiek onbetrouwbare elementen. Behalve een aantal politiek onbetrouwbaren, die uit de eerste groepen gerecruteerd worden, behoren tot deze groep in dc eers*e plaats de uit Nederland gevluchte en (nog) niet uitgelever de politieke delinquenten, waarvan het merendeel zien na „dolle Dins dagin Duitsland vestigde. Hoeveel Nederlanders er in Duits land wonen is een vraag, die, zoals het steeds gaat, wanneer men in Duitslana naar enigszins betrouwba re getallen vraagt, bjjna niet te be antwoorden is. Men hoort1 dikwijls het getal 130.000 noemen, maar nie mand weet op grond van welke on derzoekingen dit aantal verkregen werd. Een absoluut betrouwbaar ge tal is dat van hent die uit Nederland voedselpakketten ontvangen. Dit zyn er ongeveer 71.000. Men moet hierbij echter wel bedenken, dat de z.g. zelf verzorgers (boeren, landar beiders, melkers, e.d.,) de gegoede zelfstandigen, neringdoenden en ver der alle politiek onbetrouw bare elementen, zover zij niet gezui verd zyn, geen pakketten ontvangen. Bovendien mag men aannemen dat er nog een aantal Nederlanders in Duitsland leeft, dat alle contact ver loren heeft. Op grond van deze overwegingen zou men als min of meer betrouwbaar kunnen aannemen dat er in Duitsland ongeveer 100.000 Nederlanders wonen. Het merendeel van deze Neder landers woont langs onze Oostelijke grenzen in het Roergebied. Buiten deze gebieden zijn de Nederlanders opvallend dun gezaaid. Het feit, dat de bevolkingen van Limburg en het Rijnland steeds een hecht contact niet elkaar onderhiel den, over en weer trouwden en emigreerden, geeft direct het ant woord op de vraag naar de gods dienstige samenstelling van de in Duit3iand woonachtige Nederlandse- bevolking. Daar het grootste deel van hen uit katholieke Limburgers bestaat, die zich in het overwegend katholieke Rijnland vestigden, is 't duidelnk, dat hun aantal een grote invloed op het totaalcijfer moet hebben. Bovendien bestaat ook een groot gedeelte van hen, die uit de achterhoek emigreerden uit katho lieken. Het wekt derhalve geen verwondering, dat het aantal katho lieke Nederlanders in Duitsland op ongeveer 75 pet geschat wordt. De overblijvende 25 pet behoren bijna geheel tot de protestantse kerkge nootschappen. Het aanta-l Joden, niet kerkelijk gezinden e.d. Is uiterst ge ring. DE MOEDERTAAL De voertaal van de Nederlanders in Duitsland is, behalve in verenigd verband en in enkele families, de Duitse taal. Dit behoeft niemand te verwonderen, daar het merendeel hier geboren werd, dc Duitse school bi-zocht, kortom in dc omringende Duitse bevolking werd opgenomen. In deze toestand is door de tweede wereldoorlog echter een verandering gekomen. Het gevoel van: „WH ho ren bü elkaar, wij zijn tenslotte in een vreemd land, evenals de be hoefte dc moedertaal niet helemaal te verleren, was reeds voor de oor log, de belangrijkste reden, die leidde tot de oprichting van de Nederland se vereirging, wier devies het is de moedertaal niet te verleren en de Nederlandse cultuurgoederen in ere te houden. Het behoeft wel geen be toog. dat de manier waarop de Ne derlanders in Duitsland gedurende de laatste wereldoorlog door de Duitsers bejegend werden, dit stre ven weer iel heeft aangewakkerd. Wanneer de herinnering aan de re cente gebeurtenissen weer in het vergeetboek begint te geraken, is er reden om aan te nemen, dat de oude toestand spoedig de normale zal worden. De Nederlandse taal zal dan wel weer in beperkte kring worden gesproken. Het afzakken in die richting blijkt nu al uit het sterk teruglopen van de deelnemers aan de cursussen in de Nederlandse taal. Er is altijd een groot aantal verduitste Nederlanders geweest en menlgeeen heeft zich meer dan eens afgevraagd, of deze mensen er ei genlijk niet veel verstandiger aan deden voor zichzelf en voor hun kinderen om de stap te doen van zich te laten naturaliseren. Zy be horen nu in leder geval tot een categorie, die voor Nederland ver loren Is en aan wie alle pogingen hen terug te winnen, verspild z"~ VOORNAMELUK AS3EIDERS Het overgrote deel van de Neder landers in Duitsland, ongeveer 90 tot 95%, behoort tot de arbeiders klasse. Het is een bekend feit, dat een aanzienlijk deel van hen vooral in de industrie-centra vol komen verpauperd is. Dit is een so ciaal probleem van de eerste orde, waaraan in Nederland misschien wel wat al te weinig aandacht wordt ge schonken. Slechts een zeer gering percentage behoort tot de midden stand, de fabrikanten of beter ge situeerden. Tussen deze beide uiter sten beweegt zich de grote klasse van arbeiders. De arbeiderskinderen die behoorlijk kunnen leren, hebben ln Duitsland bfina geen kans om vereder te studeren. Het gevolg hiervan is, dat het aantal intellec tuelen zeer gering is, hetgeen een handicap is bij alle culturele werk zaamheden. In het diepste geheim worden op verborg en plaatsen in de bossen op Java inlanders ingewijd in de guerilla-tactiek door soldaten van de T.N.I. Een exclusieve opname van deze guerilla-school in Mldden-Java. Officiële publicaties. De Burgemeester van Goes deelt in verband met de nationale Herdenkings avond op Woensdag 4 Mei a.s. mede: dat van 19—19 uur 30 min. een korte rouw dienst zal worden gehouden in de Her vormde en Rooms-Katholieke kerk: dat na afloop van deze diensten en aan sluitende daaraan een stille gang naar het kerkhof zal worden gedaan, tot deel neming waaraan een ieder zich kan op stellen op de Singelstraat: dat van 19.45 uur tot 30 seconden vóór 20 uur de beide klokken zullen worden geluid. In verband hiermede verzoekt hij: a. van alle particuliere gebouwen vanaf 18 uur de vlag halfstok te hangen: b. direct aansluitend aan het luiden van de klokken, dus zodra de klokken niet meer luiden, dit is 30 seconden vóór 20 uur, één minuut van volkomen stilte van het openbare leven in acht te nemen. Tevens gelast hij: dat van 18 uur af geen openbare vermakelijkheden mogen plaats vinden en alle verkooplokaliteiten, caf6*s, bioscopen etc. gesloten moeten zijn. B. en W. van Goes maken bekend, dat tijdens de Rouwdienst in de Ned. Herv. Kerk op 4 Mei a.s. een collecte zal wor den gehouden voor de Stichting 194045; dat in de rouwdienst in de Rooms-Ka tholieke Kerk op 4 Mei a.s. ook gecollec teerd zal worden voor de slachtoffers van de bevrijding; dat tussen 4 en 18 Mei een lijstencollec- te zal worden gehouden door de Stichteng 1940'45, alsmede op 26 Mei (Hemel vaartsdag) een straatcollecte. Goes, 2 Mei 1949. NATIONALE HERDENKINSAVOND. De Burgemeester van VJisslngen brengt ter openbare kennis, dat met het oog op de nationale herdenkingsavond op 4 Mei a.s., die dag nè 18 uur alle bioscopen en openbare vermakelijkheden gesloten zul len zijn en dat in de café's nè dat tijdstip die avond geen muziek zal worden ge maakt. De Burgemeester verzoekt voorts aan de ingezetenen op die dag van 18 uur af de vlag halfstok te doen uithangen. Vlissingen. 27 April 1949. GEMEENTE VLISSINGEN. SLUITING BUREAUX DER GEMEENTE OP 5 MEI 1949 DES NAMIDDAGS. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat in verband met de viering van de Nationale feestdag op Donderdag 5 Mei a.s.. de bureaux van al le openbare instellingen der gemeente des namiddags voor het publiek gesloten zuilen zijn, met uitzondering van het bu reau van de Burgerlijke Stand. Vlissingen. 27 April 1949. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. I Jacoba. de Vries: Ouderzorg, Verhey; Toiler 2. Boot; Imperfect, Harder; Olie vos 2, Slagter; Full Speed. Koenen, allen Rotterdam; Wuta. van Zanten; Johanna. Pieterman, beiden Dordrecht; Vertrou wen. de Korte; Onderneming, De Leeuw, beiden Amsterdam: Martha Maria, de Koster, Bolnes; Onderneming, Versluis. Werkendam; Comus. Olieslagers, Kerk- driel; Stephanie, Timmermans. Katwijk a. Zee: Ajadi, Verdoorn, Utrecht; Atlantik, GrSpel; Danzig. .Tonas. beiden Bremen; Damco 46. v. d. Weteling: Asterie. Ver- berght; Succes, de Vries: Navexmotor l. Blommaart; Johanna. Emans. allen Duits land; Condor, Rijken: Pharailda. Stoop; Express 39. Walraven; Doris Haller, Kreg- ttng. allen Basel; Cornelia, Vermeulen; Stad Amsterdam 1, Merrelaar; Frondeur, Gijselinck; Bram 2. Kempeneers; Rival, Kamphuizen; Brittania. Moraal; Jober, Didde; Energie, Waardenberg: Machien- steen 20. Aarnoudse; Grebbeland. Van Strien; Bertus. Brand; Adma. Stevense; Joma. Ruitenberg; Eljo. Fluyt; Ambu lant, de Waal: Variatie, Versluis: Luctor. v. d. Andel; René 10. van' Cauwenbergh; Iona. Cools: CFR 519, Heycns; Telegraaf 9, Vendeville; Janita, v. d. Graaf: Beta, Dljkema; Marlette. Gasten; Ceres, Weste ra; Artemisia, Schwarz: Prudence, de Roeck: Guido. Somers: Ampilo, v. d. Vij- vere; Henrl, de Winter; Antoni, v. d. Lin de: Secunda Spes. van Zoest; Express 32. v. d. Vlies; Amstel 8, Heijboer; Vertrou wen. Theunisse; Zeelands Luister 1. v. d. Vliet; Cathalina. van Baaien; Irene. Schram; Cramant. Maris; Emanuël, de Decker, allen België. DINSDAG. De „Missa pro Pace" van Rudolf Men gelberg wordt uitgevoerd door het Concertgebouworkest. Mozarts beroem de serenade ..Eine kleine Nachtmusik" gaat hieraan vooraf. (Hllv. I 21.30). De andere zender brengt om 20.12 de ne gende symphonie van Bruchner door het Radio-Philharmonisch Orkest o.L v. Albert van Raalte. Voor opera-liefhebbers is er om 14.30 over Hilv. I een uitvoering van Ri chard Strauss „Rosenkavalier". Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Auba de; 10.15 Arbeidsvitaminen: 12 Het Pro menade-orkest; 12.40 Le piano romanti- que door Pierre Palla; 13 Nieuws: 14 Me vr. Ida de Leeuw van Rees: 14.30 Radio Matinee „Der Rosenkavalier" opera in drie acten, Richard Strauss; 16,25 Hon derd beroemde componisten van Palestri- na tot Pijper; 17 Kinderkoor „Jacob Ha mel" o.l.v. Ilerm. Broekhuizen; 18 Nws.; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Het gram. pla- tenprqgr.; 20 Nieuws; 20.15 Musicorda. 't strijkorkest van Hugo de Groot; 20.45 Het leven en sterven van Willem van Oranje; 21.30 Concertgebouw-orkest o.l.v. Hein Jordans; 22.40 Annie Ficher, piano; 23 Nieuws; 23.15 Gramofoonmuziek. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 10.15 Gra mofoonmuziek: 10.40 Schoolradio; 11 Mu ziek houdt fit; 11.40 Pro Arte-kwartet; 12.03 Vioolrecital door Frans Ondracek; 12.33 Lunchconcert door het Orkest zon der naam o.l.v. Ger de Roos: 13 Nieuws; 13.20 vervolg lunchconcert; 14.10 Boston Pops Orkest o.l.v. Arthur Fiedler; 15 Schoolradio: 15.30 Dolf v. d. Linden en 'jn Metropole-orkest; 16 De Zonne- loem; 16.30 Het kóor van de Sint Nico la askerk te Baarn: 17.45 Verenigde Hen gelose Kerkkoren o.l.v. August Vording; 18 Lichte orgelbespeling door Willy Fran cois; 19 en 20 Nieuws; 20.12 Radio-Phil- harm.-orkest.; 23 Nieuws; 2?.15 „Op vleu gelen van de nacht". Brussel-Vlaams (322 M.): 7. 8, 9. 13, 17.05, 19 22 en 22.50 Nieuws: 14 Kamer muziek; 17.20 Werken van Chopin; 20.15 HoorspeL Brussel-Frans (484 M.): 7. 8. 13. 19.45. 22 en 2255 Nieuws; 17.10 Verzoekprogr,; 20 Voor de jeugd; 21 Operamuziek van Verdi; 22.15 Concert in a kl. t. op. 16, voor piano en orkest, Grieg. Engeland-Home Service (343 M.): 8, 13, 18. 21 en 23 Nieuws; 12.30 Cantinemuziek; 13.10 Gevar. progr.; 18.30 Causerie; 22.15 Concert. Engeland-Light Program (1500 en 262 M.): 9. 19. 22 en 23.56 Nieuws; 12.30 BBC Welsh Orkest; 14 Voor de vrouw; 18.30 Verzoekprogr.; 20.30 Gevar. progr. AGENTSCHAP DOMBURG. De Directeur van de Distributiekring WALCHEREN maakt bekend dat met in gang van Dinsdag 3 Mei a.s. voortaan zitting door de Agent zkl worden gehou den in het Verenigingsgebouw, Singel D 20 te Domburg. DISTRIBUTIEDIENST DE BEVELANDEN SLUITING OP 5 MEL Op 5 Mei a.s. zullen na 1 uur 's mid dags alle kantoren van de distributie- dienst gesloten zijn. In de plaatsen Goes, Kamperland. Knpelle en Wolfaartsdijk dienen degenen, die op 5 Mei opgeroepen zijn, hun bonkaarten vóór half één af te halen, ook al zijn zij des namiddags op geroepen. FKUILI ETON Roman van MARIA SAWERSKY ,Ja, Irene'ije en ik vrees, dat we hier ook geen electrische schakelaar zullen vinden. Gelukkig, dat ik nog een sigarenaansteker by me heb". Een vlammetje flitste in Kareis hand op. De hut bestond slechts uit een enkel vertrek. Bij een vluchtige blik werd een tafel zichtbaar, waar op een petroleumlamp stond. Karel- tje stak hem aan en nu konden zij alle details van de beperkte ruimte in zich opnemen. Ze had moeilijk soberder gemeubileerd kunnen zjjn. Langs de muren waren banken op gesteld en aan enige haken hingen kledingstukken, werkbroeken, geha vende jassen, grove blauw linnen hemden en wat gereedschap, waar onder zagen en een bijl. Voorts was er nog een kast, waarvan de deur scheef ln de scharnieren hing en in de hoek stond een open haard waar op nog wat dunne takken en blokken lagen. „Schitterend!" riep Kareltje enthousiast. .Verschrikkelijkfluisterde Irene. Schuch stoorde zich daar echter niet aan, maar inspecteerde practisch de inhoud van de kast. Er lagen aangesneden boerenbrood en een zakje meel ln. Daarnaast stond een glazen pot met zout, op een rekje stonden een paar eieren en voorts vond hij nog een ietwat groezelig pakje margarine en een busje met gemalen koffie. „We zijn met ons neus in de bo ter gevallen!" bromde Schuch, ver genoegd. „Niets belet ons om een voortref felijke maaltijd klaar te maken. En nu zullen we dit paleis eens gaan verwarmen!" Hij nam de bijl van de muur en begon de houtblokken klein te hak ken. Toen hij daarmee gereed was. stapelde hij het hout op de haard en riep: „Jrene, maak jij eens even vuur!" „Ik? Ik denk er n'.et aan!" „Ja, hoor eens", zei Kareltje on geduldig. „Ik heb er wel aan ge dacht dat hout klein te hakken, om dat ik dat moeilijk van jou kon verlangen, maar een vrouw moet tenslotte toch wel een haard kunnen aanmaken. Die kunst verstonden de ega's van de holbewoners al!" „Die vergelijking gaat nogal mank", vond Irene. „Wij jsijn toch zeker geen holbewoners...... „Maar natuurlijk. Irenetje, dat zijn we op het ogenbl'k ongetwijfeld. Neem jij dus 't gemakkelijkste deel van het werk voor je rekening.. Dan zal ik er op uit gaan. in de stro mende regen, bedenk dat wel en proberen wat water te krij gen, zodat we koffie kunnen zet ten en ons geen verkoudheid op de hals halen." Kareltje's optreden, .was inderdaad verre van galant, maar Irene besefte wel, dat het onder de gegeven omstan digheden geen zin had daar tegen in te gaan. Hij nam 'n ketel vol deuken, die eveneens op de tafel stond en ging naar de deur. „Voor ik 't vergeet, Irene, trek tij dens mijn afwezigheid je natte kle ren uit en doe zolang een paar van die dingen aan, die daar hangen, an ders word je ziek". Met dit welgemeende advies ver dween de heer Schuch. Irene bleef achter en keek rade loos om zich heen. Ze was door en door nat en rilde van de kou. Aarze lend onderzocht ze de droge kleding- ZON EN MAAN 3 Mei Zon: Op 5.08 onder 20.07 Maan: Op 7.51 onder 1.20 stukken, die aan de muur hingen. Ze zagen er niet bepaald aanlokkelijk uit maar er bleef haar geen andere keus. Haar tanden klapperden en na kort beraad besloot ze Kareltje's advies op te volgen. Met een der linnen hem den wreef ze zich goed droog, daarna trok ze een tweede aan en nadat ze zich ook nog van een werkbroek en een der ruwe jassen had voorzien, was haar toilet compleet „Ik zie er natuurlijk verschrikkelijk uit", zei ze tot zichzelf. In werkelijkheid echter maakte Irene meer een vermakelijke dan een verschrikkelijke indruk, maar voor deze erkenning bezat ze te weinig ge voel voor humor. (Wordt vervolgd) WALCHEREN Veere BRIDGE.DRIVE. Dinsdagavond werd in de Camp- veerse Toren te Veere een bridge drive gehouden, tussen 7 paren uit Bergen op Zoom en 7 paren uit Veere. De drive, die onder leiding stond van de heer en mevr. van Ysel uit Mid delburg, had een zeer gezellig karak ter. De Bergenaren wonnen de twee prijzen, nl. twee Zeeuwse poppen. De eerste prijs werd behaald door de heer en mevr. Baartmans uit B. o. Z., de 2e prijs door de heren Jomkes en Rooier, eveneens uit B.o.Z., 3e en 4e werden de heren dr. v. d. Sluijs en J. Dekker en de heren Bisselink en Pol derman uit Veere. Arnemuiden Candidatenlijst voor de gemeenteraad. Als candidaten voor de S.G. Partij te Arnemuiden zullen de volgende heren zich beschikbaar stellen voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen 1. J. L. Joosse; 2. M. de Ridder; 3. J. Griep; 4. Jan Grootjans Mzn; 5. P. Boone Izn; 6. Joh. van Belzen; 7. B. Marijs Czn; 8. G. van Belzen; 9. A. Francke; 10. G. v. d. Gruiter Kzn. Zoutelande CANDIDATEN A.R. PARTIJ. Maandagavond vergaderden de A.R. Kiesvereniging te Zoutelande, onder voorzitterschap van de heer J. Kodde. Deze deelde mede, dat de heer J. Jobse als voorzitter en als lid der vereniging heeft bedankt. Verschillende leden spra ken hun spijt hierover uit. Vervolgens werd overgegaan tot stem ming van candidaten voor de gemeente raad. Het zijn de heren Job. Wisse, A. Jobse, K. Wouters, J. Kodde, P. Brasser en O. Melis. Na stemming bleek de meerderheid der aanwezige leden er tegen te zijn, dat vrouwen lid zijn van de kiesvereniging. De heer L. Geschiere eindigde met dank gebed. CANDÏDAlSf? Ü.H.Ü. Woensdagavond vergaderde de C. H. Kiesvereniging te Zoutelande on der voorzitterschap van de heer A. Janse, die de bijeenkomst met gebed opende en een gedeelte voorlas uit Amos 9 en vervolgens in vlot tempo de stemming leidde voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing. De volgende heren werden candi- daat gesteld; 1. P. Leynse, 2. P. de Visser, 3. J. Riemens. 4. E. Maljaars, 5. S. Wykhuqs, 6. E. Janse en 7. W. Louws. Nadat in de rondvraag nog ge ïnformeerd werd naar de electrifi- catie en aanleg van de waterleiding van Boudewijnskerke en aangedron gen werd op lezing van het C.H. Weekblad „Koningin en Vaderland", eindigde wethouder P. Leijnse met dankgebed. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u.+NAP u.+NAP 4.55 1.77 5.22 1.95 5.57 2.06 6.19 1.33 17.13 1.63 17.41 1.82 18.13 1.92 18.35 1.18 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 11.04 1.85 23.31 1.90 11.34 2.03 12.14 2.20 11.48 1.56 Jhr. cn Mevr. SAND- BERG TOT ESSENBURG- HIEBENDAAL, geven met grote vrougde kennis van dc geboorte van een Zoon. Middelburg, 1 Mei 1949. Park de Griffioen 2. Getrouwd; J. J. VAN DER SLUYS en A. G. SNETHLAGE. De Heer en Mevrouw v. d. SLUYS—SNETHLAGE, zeggen hartelijk dank. ook namens wederzijdse Ouders, voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwe lijk ontvangen. Amsterdam, 27 April 1949. Van Eeghcnstraat 193, huls. A. PINKSTER en J. BOSDIJK, geven, mede namens weder zijdae Ouders, kennis vai him voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking D V. zal plaats hebben Dlns dag 17 Mei a.s., om 1.30 u Kerkelijke Inzegening n.m 2 uur in de Evang. Luth kerk, door de Weleerw Heer ds. H. JOHANNES. Veerdam, Schoolstraat 35. Middelburg, Langeviele 37. Mei 1949. Receptie van 4.305.30 uur in het C.J.M.V.-gebouw Singelstraat, Middelburg. Getrouwd F. AD RI AAN SE en A. CALJOUW. Koude kerke, B 361. April 1949. Voor dc vele blijken van belangstelling vódr en bij ons huwelijk ontvangen, zeggen wij, mede namens wederzijdse Ouders, harte lijk dank. M. A. SCHIPPER. C. SCHIPPERSINKE. 's Heer Arendskerke, 28 April 1949. Voor de vele blijken van belangstelling by ons Hu- weiyk ontvangen betuigen ■y onze harteiyke dank. N. H. VAN DER HEIDEN J. C. VAN DER HEIDEN- VAN STEE Vlissingen, April 1949. J. B. GROOL en F. GROOLBEELD ENS zeggen, mede namens we derzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ontvangen. Middelburg, 28 April 1949. Angustora Dr. Siegert H. W. Harms, Vlissingen. J Wegens vertrek uit Mid delburg, zegt ondergeteken de alle lidmaatschappen en contributies op. J. S. DE BRUYNE. >Iieuw adres: Waalsdorperweg -49, Den Haag. Chr. Fröbelschool. iilacisstrat 97, Vlissingen. Aangifte leerlingen voor 1 Sept. 1949 Iedere Woensdag In Mel van half vijf tot half zes in de Fröbelschool. Wachtiyst vervalt. GROENE KRUIS, VLISSINGEN. Deze week voor de stad geen consultatiebureau vo«r zuigelingen en kleuters. Uitsluitend 's Maandags en Woensdags van 3 tot 4.30 uur. Fa. S. DE VOS, Pottenmarkt 6, Middelburg. Dames, vanaf heden kunt U uw japonstof weer laten knippen of pasklaar laten maken. Ook patronen naar maat verkrögbaar. L. M. HOVENS—MEER KERK, Singel 196 ben., Vlissingen. (gedipl. cou peuse-lerares.) NET MEISJE gevraagd voor dag of dag en nacht. Prettige werk kring en goede behande ling, was buitenshuis. Aan melden schrifteiyk of tussen 7 en 8 uur, 's avonds, aan het adres Koninginnelaan 33 te Middelburg. Prima kwaliteit Japanlak en Vernis Jachtlak Teoflux en Nitro Teoflux Hardolln Boenwas Kwasten en Penselen Glas Olie Stopverf en Grondverf. Uit voorraad lever baar. Te koop gevraagd ENKELE JEEPS onverschillig in weltoe staat, doch geheel compleet. Aan biedingen onder lett. X 31 Bur. P.Z.C., Vlissingen. Namens zyn opdrachtgever A. ROEST te Breskens, zal ondergetekende in het OPENBAAR AANBESTEDEN overeenkomstig het aanbe stedingsreglement W.B. het bouwen van een hotel-café-restaurant, met bykomende werken, op een terrein, gelegen aan de Scheldekade te Breskens, Zeeland, ka dastraal bekend Sectie D no. 3025. Bestek en voorwaarden met tekeningen zijn vanaf 3 Mei 1949 verkrijgbaar bij B. A. ALLESSIE, architect, Orchideestraat 47, te Hil versum, tegen betaling van 12.50 per stel, restitutie 10.op de dag der aan- teding. bij inlevering van bestek en tekening, of na ontvangst van een postwis sel ten bedrage van 12.75. De aanbesteding vindt plaats op 13 Mei a.s., 'i middags om 14 uur, ten huize van de besteder aan de Scheldekade. Het Architectenbureau ALLESSIE—HAMAKER. Te huur G.M.C. kipwa gen, zonder chauffeur. Mi nimum tyd 6 maanden. Br. no. 360, Bur. P.Z.C.,' Mid delburg. Te koop grote partij nieuw dennen brandhout in lengten van 2 tot 4 M., in partyen van minimum ca. 1500 kg. N.V. Houthandel v.h. G. ALBERTS Lzn. Co.. Mid delburg. Te koop DUITSE KRUIS SN ARIGE PIANO. Te bevragen dageiyks van 1012 uur bij JAN KUI LER, Korte Delft 26, M'1- delburg. Heer, op leeftijd, enigszins hulpbehoevend, zoekt juf frouw voor de huishouding, per 1 Juni 1949 in Deventer. Hulp van werkster 2 x per week aanwezig. Brieven met uitvoerige inlichtingen, lett. M 23, Bur. P.Z.C., Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4