NIEUWS UIT ZEELAND LESVLIEGTUIG VERONGELUKT Vleesdistributie eindigt in de a.s. herfst. PLOUVIER heeft DE SCHOENEN GIFT AAN AMBTENAAR. KOMT DE MARINE NAAR VLISSINGEN? Nationale Herdenking gevallenen te Vlissingen WALCHEREN Jaarvergadering Handelsbelang Zinkstukken bij Rammekens. jT-genda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 APRIL 1949 Vijf personen op slag gedood. Drie Nederlandse leorlingvüegerg en een Engelse Instructeur en n instructeur-telegrafist van de rijksluchtvaartschool te Gilze-Ryen heb ben Dinsdagavond om vyl' minuten voor half elf het leven verloren hij een vliegtuigongeluk 4 km. ten Noord-Westen van het vliegveld Schiphol. Zij waren om 9 uur des avonds van Gilze-Rijen opgestegen om bij Schiphol nachtvluchten te maken. Hot toestel is door onbekende oor zaak in de bomen naast de boer derij van de landbouwer Thijsseri aan de hoofdweg even buiten Bad hoevedorp in de Haarlemmermeer terecht gekomen, over de kop ge slagen en op de wallekant van de Heffingen en toeslagen op melk. Bij .de Tweede Kamer is ingediend een nota van wijzigingen mei betrek king tot devaststelling van de begro ting van inkomsten en uitgaven van hot landbouw- en egalisatiefonds voor het dienstjaar 1949. Vertoonde de oorspronkelijke begro ting een nadelig slot van 359.333.000, in het thans aangeboden gewijzigde ontwerp van wet is dit teruggebracht tot 226.750.000. dus een vermindering van 132.583.000. Thans worden nog de navolgende artikelen op bonnen gedistribueerd: kaas. vlees vleeswaren), spijsvetten en koffie, terwijl deze distributie ook incidenteel nog geschiedt voor enkele andere artikelen, waarvan een gelijk matige verdeling gewenst wordt ge acht. Voor de eerstgenoemde belang rijke voedingsmiddelen wordt krach tig naar opheffing van de distribu tie gestreefd. Hoow.d met even tuele gevolgen van deze opheffing voor het fonds in de begroting geen rekening is gehouden, wordt voor vlees en vetten als tijdstip gedacht aan het begin van de a.s. herfst. Zoals vanzelf spreekt, is het mo. ment, waarop de distributie van deze producten kan worden beëin digd, ten zeerste afhankelijk van de ontwikkeling van de vleesproductie in eigen land. Door de snelle toe neming van het aantal varkens laat dez>» zich niet ongunstig aanzien. Met betrekking' tot het te voeren beleid kan verder nog worden mede gedeeld, dat de minister streeft naar een aanmerkelijke vereenvoudiging van het stelsel van heffingen en toe slagen voor de molk en de overige zuivelproducten. De ingewikkelde maatregelen, welke grotendeels slechts een gevolg zijn van het stre ven om de producenten van alle pro ducten precies de richtprijs te doen ontvangen, oordeelt de minister niet langer verantwoord. Het moet van paeet:betekenis worden geacht, dat Kan worden bereikt, dat de meest gewenste en doelmatige verwerking van de melk zal worden gestimu leerd. Ingezonden mededelingi hoofdv'aart brandend neergestort, waarna het onmiddellijk ontplofte. Alle inzittenden waren op slag dood. Hun stoffelijke overschotten zijn een uur .later geborgen en naar Hoofddorp overgebracht. Van het vliegtuig is slechts een wrak overgebleven, dat half in het water van de hoofdvaart ligt. Het felle vuur alarmeerde de brandweren van de rijksbrandweer- inspectie - te Badhoevedorp en Hoofd dorp. Van Schiphol rukten de rijks luchtvaartdienst, de recherche van de rijkspolitie, brandweer en ge neeskundige hulp vrnwel onmiddel lijk uit Met behulp van schuiniblusappa- raten was zeer spoedig hef vuur gedoofd. Het verongelukte toestel is een twèe-motörige Bèechcraft, van het type D 18s, een laagdekker met intrekbaar landingsgestel, twee rich ting roeren en een staartwiel. Het toestel biedt plaats aan twee pilo ten. een radio-telegrafist en twee passagiers. De rijksluchtvaartschool gebruikt deze machines voor de op leiding van piloten voor de burger luchtvaart. De namen var. de verongelukten zijn A. H. Bender. instructeur R.L.S., uit Engeland, leeftijd 26 jaar: G. J. Klumpers, radio-telegrafist. Was senaar, 35 jaar; A. A. de Ridder, leerling. Hilversum. 25 laar; M. Draaisma, leerling, Den Haag, 25 jaar; P. H. Westerhof, leerling, Zeist, 25 jaar. Tam i ni au Eist- Ove r b etu w e (Irigezonden mededeling). Als ge er mee opstaat of er mee naar bed gaat Rheumatischc pijnen, knagend en slopend voor en na, ondermijnen lang zaam maar zeker Uw hele gestel. Blijf er toch niet mee doorlopen neem Uw maatregelen vóór het te laat is. Doe eens eén bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts. De aan sporende werking van Kruschen op Uw bloedzuiverende organen zal een openbaring zijn, omdat ge U reeds na een betrekkelijk kort zfl het regelmatig gebruik met blijde verbazing een ander mens voelt, jon ger. vitaler, niet meer dat stramme envrij van pijn. Vraag Kruschen bij Uw Apotheker" of Drogist. Verlieslijst in Indonesië. De regering maakt bekend, dat tot haat- leedwezen de volgende verliezen in In donesië zijn gerapporteerd: Koninklijke landmacht: Gesneuveld 31 Maalt 1949: sold. J. H. Maas. afkomstig uit Manrheeze (N.-B.), Gesneuveld 2 April 1949: sold. E. Smits, afkomstig uit Arnhem. Gesneuveld 7 April 1949: sold. Ie kl. J. Pinster, sold, J. W. C. van der Worp. Gesneuveld 8 April 1949: sold le kl. A. Blaauwendraad, af komstig uit Westbroek. Majoor F. H. M. Hazelzet. Korp. A. Koopmans, afkomstig uit Leeuwarden. Gesneuveld 10 April '49: sold, S. C. Sanders, afkomstig uit' Am sterdam. Gesneuveld 11 April 1949: sold. J. Breedveld, afkomstig uit Bolnes. Sold. A. J. Busschers, afkomstig uit Hengelo. Sold. A, J. Krikken, afkomstig uit Vrie- zenvecn. Sold. J. G Swalen, afkomstig uit Dalfsen. Sold, H. A. Mars, afkomstig uit Dalfsen. Sold. A. Meeuse, afkomstig uit Amsterdam-W. Sold. D. C. Mekking, af komstig uit 's-Gravenhage. Gesneuveld 16 April 1949: korp. P. G. L. Verbiest, af komstig uit Amsterdam. Doodstraf geëist tegen berucht A.K.D.-er. Dinsdag eiste de advocaat-fiscaal bij de Drentse Kamer van het Bijzon dere Gerechtshof te Leeuwarden, de doodstraf tegen de 42-ja- rige huisschilder A. Zuyderduyn uit Amsterdam. Z. behoorde tot een groep A.K.D.-ers, die' In vrijwel geheel Drente grote schrik en ontsteltenis heeft verbreid over de wijze waarop zij honderden arrestaties verrichtten en hun arrestanten mishandelden. Tegen de 37-jarige machinist B. uit Groningen, die een illegale groep te Makkum aan de Duitsers had verra den werd levenslange gevangenisstraf geëist. Bedrijfspensioenfonds voor de landbouw. (Van onze Haagse redacteur). Tijdens "een bespreking van de Stich ting voor de Landbouw met de mi nister van landbouw, visserij en voed selvoorziening. de heer S. L Mans- holt. is volledige overeenstemming be reikt zo vernemen wij over de doorberekening van de premieheffing ten behoeve van het Bedrijfspnsioen- fonds. Het in het vooruitzicht gestelde prijspeil der akkerbouwproducten voor de oogst 1949 zal zodanig wor den verhoogd, dat hierin de premie heffing volledig is verdisconteerd. Dit betreft met name een verhoging der prijzen van granen, suikerbieten en koolzaad, terwijl! ook in het nog vast te stellen prijspeil der fabrieksaard appelen (afgeleid uit de aardappel- meelprijs) de premie zal worden door berekend. Ook voor de melk. waarvan de prijs stelling destijds reeds tot November 1949 was geschied, zal de doorbereke ning vjm dc pensioenpremie van 1 Mei af plaats vinden, waarbij nog na der .wordt onderzocht op welke wijze dit het best kan geschieden. Dertien jaar geëist voor overval op tuinder. Dinsdag stond voor de arrondis sementsrechtbank in Den Haag te recht de 39-jari^e Duitser S., die in April vorig jaar een dodelijk schot loste op de 39-jarige tuinder A. 't Hoen te Naaldwijk. S. had tezamen met zijn kornuit Z. een overval willen plegen op de tuinder cn hem geld afpersen, doch werd varrast door diens krachtig verzet. De officier van justitie achtte niet bewezen, dat S. de tuinder willens en wetens had willen do den, doch verklaarde hem schuldig aan het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Hij eiste een gevangenisstraf van 13 jaar met aftrek. Tegen de me deplichtige Z. uit Den Haag, die op de uitkijk had gestaan, werd vier jaar met aftrek geëist. De verdediger achtte niets bewe zen en vroeg vrijspraak. (Ingezonden mededeling). Zaans scholier komt met verkiezingslijst voor de dag. Wim Simonsz, een negentien jarige leerling van de H.B.S. van dr. Gunning in Amsterdam, heeft in Zaandam het initiatief genomen om bij de komende gemeenteraadsverkiezingen een gecombineerde lijst in te die nen door de Middenstandspar tij, Comité Handhaving Rijks eenheid, de groep Weiter en de Onafhankelijke Nationale Par tij. Hij is overtuigd, dat deze gecombineerde lijst meer dan 800 stemmen zal krijgen, dat is de kiesdeler van de gemeente Zaandam. Werd niet bewezen geacht. De Arrondissements-Rechtbank te Middelburg behandelde de zaak tegen A. J. de K., te Koudekerke. Hem werd ten laste gelegd, dat hij in 1946 te Zierilczee, als Inspecteur bij het Rijks bureau voor Metalen, een gift van 100.heeft aangenomen van G. J. S., wetende dat deze gift hem werd gedaan, teneinde hem te bewegen, in strijd met zijn plicht iets te doen of na te laten. Verdachte was in 1946 te Zierikzee belast met het opsporen, registreren en taxeren van Oorlogsbuit op Schou wen, in dienst van het Rijksbureau voor metalen. Daar destijds diverse goederen uit de oorlogsbuit op Schou wen verdwenen, werd door de Rijks politie in bijzijn van verdachte een onderzoek ingesteld, o.m. bij de koop man in oude metalen K., te Zierikzee. Bij dat onderzoek bleek dat K..; die niet als schroothandelaar was inge schreven. ijzer had gekocht, afkom stig uit de oorlogsbuit, van een zekere Stokman. Toen verdachte hierop aan merking maakte zei de ijzerhandelaar K-, tegen hem. dat hij daarover maar geen drukte moest maken, daar het piet hem toch ook niet zuiver was. Toen de politie-ambtenaar K. vroeg wat hij met dat gezegde bedoelde deelde deze mede, dat hij aan ver dachte door bemiddeling van S., 100 had gegeven. Verdachte ontkent ooit geld, van wie dan ook door bemiddeling van S„ te hebben ontvangen. Nadat enige getuigen waren ge hoord, o.a. de koopman K. uit Zierik zee. die verklaarde dat hij nimmer geld aan de K„ had gegeven, vroeg de Officier van Justitie vrijspraak, omdat hij het tenlaste gelegde niet be wezen achtte. Mening van kolonel Dobbenga. „Het begrip „oude pikbroek" is bij de marine aan 't verdijnen en alles wordt gedaan om de matrozen al direct by hun intrede in de ma rine een solide vorming over de ge hele linie te geven", aldus verklaar de kolonel Dobbenga, commandant van het Marine-opleidingskamp in Hilversum aan een verslaggever van de Volkskrant. In dit kamp, gelegen te midden van een fraai dennenbos, ontvangen de matrozen hun verdere opleiding, na de eerste selectie in het Marine- Ontvangstcentrum in Voorschoten te hebben meegemaakt. Kolonel Dobbenga was vol lof over het enthousiasme, waarmee In het kamp wordt gewerkt, zowel dooi de instructeurs als door de leerlin gen. Hij erkende, dat ter wille van de traditie en mede door de grote toevloed van leerlingen ook Vlissln- gen wel een dee] van de opleiding diende mee te krijgen. In Hilversum zou het best de specifiek militaire opleiding gehuisvest zijn, terwijl Vlissingen dan de maritieme vor ming der matrozen zou kunnen be hartigen, Maar de huisvesting in Vlissingen laat vermoedelijk in geen jaren de overbrenging van een deel der opleiding toe, aldus meende de kolonel. Aan Vlissingen en de provincie Zeeland de taak om voor dit pro bleem een oplossing te zoeken! MILITAIRE PLECHTIGHEID OP NOORDERBEGRAAFPLAATS Ter gelegenheid van de Nationale Herdenking Mei 1949 zullen alle mi litairen van de Nederlandse Strijd krachten, de zeelieden, de verzets strijders en de geallieerde soldaten worden herdacht, die voor de bevrij ding van Nederland zijn gevallen. Door de Koninklijke Landwacht zal behalve op de militaire begraafplaats op de Grebbeberg o.m. ook op 4 Mei een herdenkingsplechtigheid worden gehouden in het gebied van het 3e militair gewest, omvattende de pro vincies Noord-Brabant, Limburg en Zeeland. Deze plechtigheid zal in Vlissingen worden gehouden op de Noorderbe graafplaats. De plechtigheid zal om ongeveer 11 uur beginnen en worden bijgewoond door generaal majoor J. A. A. Sitsen, bevelhebber 3e Militair Gewest, de Commissaris der Konin- ging, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de burgemeester van Vlissingen mr. B. Kolff. Het woord zal worden gevoerd door generaal-rnajoor Sitsen, ds. Steen huis, legerpredikant. mr. B. Kolff en de gewestelijke legeraalmoezenier, overste M. A. J. W. L. Beuken. Schoolkinderen zullen bloemen op de graven leggen en voorts zal er zang zijn door de zangklassen van de R.H.B.S. en de R. K. Dameszangver eniging. Voorts zal een muziekcorps mede) werken. Diaconessenarbeid te Middelburg. De Zeeuwse Hervormde Diaconessenin- richting, afdeling Middelburg. verricht reeds meer dan een halve eeuw in deze gemeente arbeid op het gebied der wijk verpleging onder de zieken. Het bestuur is echter van oordeel, dat deze wijkver pleging niet meer door een uitsluitend Hervormde organisatie behoort te geschie den. doch dat hiervoor een algemeen pro testantse organisatie in de plaats moet .treden. Er is thans een „Vereniging voor diaconessenarbeid te Middelburg" ge vormd. teneinde de werkzaamheden op het gebied der Protestants Christelijke Wijkverpleging voort te zetten. Dit is ge schied door leden van de Chr. Gerefor- -meerde kerk. Doopsgezinde gemeente, Evangelisch Lutherse gemeente. Gerefor meerde gemeente, Gereformeerde kerk Nederlands Hervormde kerk. Het be- Stijgend ledental, stijgend saldo. Nieuw bestuurslid. Debat over winkelweek. Geen animo voor open winkels van 1819 uur. In de Dinsdagavond te Middelburg gehouden jaarvergadering van de Vereniging Handelsbelang werd dooi de voorzitter, de heer D. F. P. Hoe gen, na con woord van welkom tot de aanwezigen, medegedeeld, dat dooi de sectie Winkeliers een adres aan de minister van Econ. Zaken is gericht, waarin wordt betoogd, dat openstel ling der winkels van 18 tot 19 uur weinig aanbeveling verdient, omdat het publiek er nauwelijks mede ge diend is, het winkelpersoneel een kor tere avond zou krijgen en de winke liers wellicht voor de noodzaak zou den komen te staan, meer personeel in dienst te nemen. VERSLAGEN. Het jaarverslag van de secretaris, de heer C. W. d'Huy, maakte melding van een stijgend ledental, van goede resultaten der in 1948 gehouden win kelweek, van voortdurende zorg ovèr het wederopbouwtempo van de bin nenstad en van dankbaarheid jegens de autoriteiten voor de steun, die met name van het gemeentebestuur van Middelburg aan acties van de Mid denstand wordt verleend. De heer F. B. den Boer deed als penningmeester de verheugende me dedeling, dat terwijl het jaar 1948 werd begonnen met een kassaldo van f 1245.98. 1949 begon met een saldo van 1566,68, terwijl de vereniging bovendien nog een bijdrage van ƒ250 heeft ontvangen van de ZETO in de kosten van de winkelweek. Beide verslagen werden 'goedgekeurd, de penningmeester verkreeg decharge voor zijn beleid, nadat 't rapport van de kascommissie was voorgelezen. Tot leden van de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren G. Wagen voort, van Flierenburg en A. Poppe. Levenslang voor moord op Rotterdams taxichauffeur. De rechtbank ie 's-Gravenhage veroordeelde conform de cis de 23- jarige H.J.B. uit Hilversum wegens moord op de Rotterdamse taxi chauffeur Clobus tot levenslange gevangenisstraf. Zijn broer, de 17- jarige W.H.B. werd veroordeeld lot vier jaar gevangenisstraf met aftrek wegens medeplichtigheid aan diefstal voorafgegaan door bedreiging en geweldpleging de dood tengevolge hebbende. Beiden zullen vermoedelijk hoger beroep aantekenen. PantSersmokkelauto's razen over de grens. Wederom hebben gepantserde smokkel auto's geopereerd, thans in' de 'gfèns^- streek onder Goirle. Enige commiezen, die de auto zagen, wierpen een spijker band voor de wielen waardoor enigé ban den vernield werden. Toch reed de auto nog door en eerst een schot, dat een dei- commiezen op de wagen loste en dat de motorkap trof, vermocht de wagen te doen stoppen. Een der inzittenden poogde te vluch ten. Een schot in de knie deed deze po ging mislukken. Een vrouw, die in de wagen zat, werd gearresteerd. Volgens haar verklaringen was zij met de auto ge lift. De smokkelauto bevatte tapijten, wand doeken. tafel- en divankleden. Des avonds om ongeveer tien uur dook nog een gepantserde auto uit dezelfde richting op. Deze kon echter niettegen staande de genomen maatregelen in het duister ontkomen. BHSTUÜfcSVEltKÏEZtNG. Bij de bestuursverkiezing werden de heren mr. J. J. Snoep en A. C. julianus herkozen, terwijl in de plaats van de heer J. J. de Vlieger, die zich niet herkiesbaar had gesteld, benoemd werd de heer S. A. Ver- sluys. Onder applaus der vergadering dankte de voorzitter de heer de Vlie ger voor hetgeen hij gedurende een reeks van jaren als tweede secretaris voor Handelsbelang deed. Besloten werd om dit jaar weder om een excursie voor de leden te houden, zo mogelijk naar de Philips- fabrieken te Eindhoven. Het bestuur zal nagaan, of hiervoor een bedrag uit de kas beschikbaar kan worden ge steld. RONDVRAAG. Bij de rondvraag pleitte de heer Mulder voor aansluiting bij de Kon. Ned. Middenstandsbond, wat echter op financiële bezwaren bleek af te stuiten. De heer Henning vond, dat het houden van een winkelweek door Nieuwe Burg en Pottenmarkt onjuist was. De hele middenstand had daar aan mee moeten doen, dan was de stad goed voor den dag gekomen. Het bestuur meende echter bij mon de van de heer Hoegen, dat gezien de grote kosten, niet ieder jaar een win kelweek georganiseerd kan worden en oordeelde het juister, dat eerst de ■sectie Winkeliers zich zou beraden over de wenselijkheid van een jaar lijkse winkelweek en deelname aan eventuele stratenacties. De heer A. Jobse onderschreef de opvatting: van de heer Henning en noemde de jong ste winkelweek een zielige vertoning. De heer van Houte deelde hierna mede, dat Nieuwe Burg en Langeviele hun eigen acties zijn begonnen, om dat bij Handelsbelang gemeenlijk wei nig voor een winkelweek gevoeld wordt. De Burgactie kan op behoor lijke resultaten wijzen. De heer Snoep gaf als zijn mening, dat het toch wel goed zou zijn, als de ver schillende straten, die iets willen be ginnen, contact opnemen met de sec tie Winkeliers om na te kunnen gaan, of er animo is om. mee te doen in groter verband. Besloten werd, dat de sectie Winkeliers de zaak nader zal bekijken. De heer Henning pleitte tenslotte voor een festival, met medewerkihg van middenstand en sportverenigin gen. De voorzitter was van oordeel, dat zulks meer op de weg ligt van V.V.V. of Uit Mret Volk Voor het Volk. Hierna werd de vergadering geslo ten. KERKNIEUWS GEREF. GEM. Bedankt voor Yerseke L. Rijksen Leiden. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 25 April 1949. Aardbeien 18 ct. per stuk. Groenten: Glassja I 412; id. II 410; Stoofsla 13—16; Spinazie 821; Glasandij- vir 3848: Bosradijs 615: Bosrammenas 16: Witlof 26—40 Kaskomkommers 55— 61: Kaskomkommers II 35; Prei 6—9: Bloemkool 6—9; .Bloemkool IA 84: id. I 37—90. id. II 21—40, id. Ill 11—27; Rabar ber 4—24; Postelein 66—71; Rode kool 8—11, alles per 100 kg, bos of stuks. stuur is van plan een grote ledenwerfac tie te gaan voeren, daar naar zijn me ning deze reorganisatie alleen dan kan slagen, wanneer de nieuwe vereniging door een groot aantal leden gesteund wordt. Bambi voor ouden van dagen. De directie van de Electro Bio scoop te Middelburg heeft aange boden de film Bambi gratis te draaien voor ouden van dagen en voor kinderen van Kinderzorg op Donderdagmiddag a.s. te half vier. De U.V.V. verzoekt automobilisten, die zich willen belasten met het vérvoer van hulpbehoevenden, zich Donderdag vóór 12 uur op te ge ven bij mevr. Verwey, Latijnse Schoolstraat, Middelburg. H.B.S -ers vieren feest. Door omstandigheden gedwongen was de Middelburgse H.B.S.-bond van zijn ge woonte om bij de jaarlijkse uitvoering 'n toneelstuk op de planken te brengen, af gestapt. In plaats daarvan brachten zij Maandagavond in het Schuttershof een bont programma met van alles wat. waar voor zij enige malen hun excuse s aan boden. Dit nu was volstrekt niet nodig geweest, want de vele aanwezigen hebben zich uitstekend geamuseerd en de stem- 'PlbS wgg.zo gezellig ajs {lat op de feest-, avonden -vim middelbare-scholieren maar het geval wezen kan. Een belangrijk onderdeel van het pro gramma vormde het optreden van de schoolband, onder leiding van F. Tave- nier, een aardig amatèurorkest, 'dat zich niet alleen aan „swing and sweet", maar ook aan de Czardas van Monti had ge waagd en daarbij geen slecht figuur sloeg. Thea Kodde' liet zich enige malen als vócaliste beluisteren. Ook het piano duo Mennes en B'ootie oud-leerlingen bracht populaire melodietjes ten ge hore, Aan het toneelgedeelte was veel aandacht en zorg besteed: er werden enkele grappige schetsjes opgevoerd en zowaar zelfs twee Middeleeuwse „clüten", Huib Bruyère toverde op de toetsen van zijn accordeon, een andere leerling kreeg dé lachers op zijn hand als clown en twaalf dansende meisjes brachten een rhvthmische hulde aan hun eigen vereni ging. Het bal duurde tot 3 uur en dus zullen er de volgende morgen wel heel wat sla perige gezichten in de leslokalen te zien zijn geweset. Koninginnedagviering op 't Zand. Tijdens een bestuursvergadering heeft het bestuur van de buurtver eniging 't Zand te Middelburg het programma voor de viering van Koninginnedag opgesteld. In verband met: de datum leek het het bestuur niet gewenst reeds een openlucht voorstelling en kinderspelen in de buitenlucht te organiseren. Men be sloot daarom, voor de jeugd t/m 14 jaar een filmvoorstelling In de Schouwburgbioscoop te geven. Zaterdag om kwart voor twee komen de jongens en meisjes bijeen op het Karei Doormanplein, waarna, met het tamboers- en pijpercorps Juliana voorop, naar de Schouwburg- wordt gemarcheerd. Het corps ver trekt om half 2 van de Singelstraat en gaat langs Spanjaardstraat, Ba lans, K. Burg, Groenmarkt, Nieuwe Burg, Markt. Lange Viele, Domburgs Schuitvlot, Langevieleweg naar ge noemd plein. Vervolgens gaat men langs Langevieleweg, Zandstraat, Pottenbakkerssingel, Achter de Hout tuinen, Herengracht en Molenwater naar de Schouwburg. DaaT wordt een Laural en Hardyfilm met 'n aardig voorprogramma vertoond. Deze voorstelling duurt IV2 uur. Aan de gezamenlijke terugtocht wordt eveneens medewerking ver leend door „Juliana"; de route luidt: Koepoortlaan, Bleek, Balans. Wage- naarstraat, Hofplein, Noordstraat, Markt, Gortstraat. Bleek, Balans, Wagenaarstraat, Hofplein, Noord straat. Markt. Gortstraat, Vlissing- sestraaf, Vlissihgsebrug, Schoor-: steenvegerssinge]. Pottenbakkers- singel, Zandstraat, Langevielesihgel, Koudekerkseweg, Karei Doorman- plein. Voor de oudere leden wordt een toneelvoorstelling gegeven, echter eerst op 20 Mei, daar dan pas een zaal en een gezelschap beschikbaar waren. Het békende toneelgezelschap uit Brabant Klaveren V zal een op voering geven van de klucht „Puk kel en Pukkel". Vlissingen UITREIKING BONKAARTEN. De uitreiking van de bonkaarten zal- te Vlissingen voor n iet-zelf verzor gers plaats hebben op Donderdag 28 April. Aan de beurt zijn de letters J en K. Gemeentesecretaris van Wo'lphaartsdijk overleden. In de ouderdom van bijna 65 jaar is Dinsdag na een korte ongesteldheid over leden de heer J. Goetheer, secretaris der gemeente Wolf aartsdijk. De heer Goetheer, die een zeer ge zien persoon was, is ongeveer 42 jaar in dienst der gemeente geweest, eerst een drietal jaren als ambtenaar ter secreta rie en sinds Aug. 1910 als secretaris. Naast deze functie was hij tevens secre taris-penningmeester van het Burg. Arm bestuur. ontvanger der Ned. Herv.' ge meente. en ontvanger-griffier van de pol ders Westerland en Westkerke. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s., des namiddags 1 uur. B.B.C.-reporters maakten opnamen. Bij fort Rammekens worden thans zinkstukken gemaakt, die dienst zul len doen bij de Sloebedijking. Er is voor deze 1700 meter lange dijk, die een lastig sluitgat krijgt, heel wat no dig, zodat men vroeg begonnen is om vooral tegen de 20ste Juni alles in ge reedheid te hebben. Dezer dagen hebben dezelfde B.B.C. reporters, die verleden jaar opnamen op Walcheren maakten en een speci aal Nederlands programma voor de B.B.C. verzorgden, ook hier opnamen gemaakt. WALCHERSE BURGEMEESTERS EN SECRETARISSEN VERGADERDEN. De burgemeesters en secretarissen van Walcheren vergaderden Maandag middag in de bovenzaal van de Campveerse Toren te Veere. Hierbij was ook aanwezig de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem broot. Na afloop werd in de beneden zaal een diner gegeven. De burge meester van Veere jhr. I. F. den Beer- Poortugael sprak zijn spijt er over uit dat de voorgenomen boottocht niet kon doorgaan, daar het daarvoor be stemde vaartuig niet aanwezig was. Tenslotte dankte de voorzitter, bur gemeester J. L. Dregmans, zijn colle ga uit Veere voor de wijze, waarop deze de vergadering had georgani seerd. Partij voor Vrijheid en Democratie Wij betreuren de weinige belang stelling, aldus notaris J. Verhagen in zijn openingswoord voor de afd. Vlis singen van de partij voor V. en D die Maandagavond vergaderde in het Concertgebouw. Hij leidde als afde lingsvoorzitter de heer G. H. C. Cor_ nelissen in, die Tweede Kamerlid voor deze partij is en die zou spreken over middenstandsproblemen. De heer Cornelissen hield een vlot te causerie over drie groepen van middenstandsbelangen, namelijk het belang van de middenstand bij de so ciale voorzieningen, het belang bij-de bijzondere middenstandswetten en het belang bij de belastingwetgeving. Spr. omschreef als middenstandsgroep; de grote groep zelfstandige werkers, die niet behoren tot de arbeiders en -niet tot de grootbezitters; Spr. liet tenslotte nog een- waar schuwend woord horen tegen de ge. volgen van de Benelux-samenwer- king voor de Nederlandse midden stand. Na deze causerie bestond er gele genheid tot discussie. Dé heer Ver„ hagen sloot met een woord van dank. FEESTELIJKE KONINGINNEDAG De Bond van Buurtverenigingen „Oran je en Vlissingen" heeft voor Koninginne dag het volgende programma vastgesteld: 2 uur. kinderoptocht (614 jaar), op stelling in de Glacisstraat. route als volgt: Badhuisstraat. Betje Wolfplein, C. Buskènstraat, Spuistraat. Bellamypark. Groenewoud, Walstraat, Aagje Dekenslr.. Scheldestraat, Glacisstraat, v. Dishoeck- straat, Verk. Quakkelaarstraat, Schelde straat. Paul Krugerstraat, Irislaan, Bego- nialaan, Crocuslaan. Bloemenlaan, Le- lielaaii, Bosjeslaan. Ridderspoorlaan. Ro zengracht, Brug Goed Wonen. Bonedijke- straat. Sottegemstraat. Koudekerkseweg, Julianalaan. Badhuisstraat. Koudekerkse weg. ontbinden bij „Madioe". Prijzen worden beschikbaar gesteld voor'mooiste groep, paar enkeling. Ori gineelste groep, paar, enkeling. Leukste groep, paar, enkeling. Direct na de optocht prijsuitreiking m hotel Madjoe, Koudekerkseweg. Wielerwedstrijd op het Bellamypark van 4 uur tot half 6. 7 tot. 9 uur: concert op het Bellamy park door de harmonie „Ons Genoegen". 7 tot 9 uur: concert; in het Havendorp door de harmonie „St. Caecillia". Beide concerten zijn aangeboden door het Ge meentebestuur. 9 tot 10 uur: concert op het Bellamy park door de Accordeonvereniging „Cres cendo". 10.15 uur: muzikale wandeling door „Ons Genoegen", vertrek Bellamypark. Vcor het einddiploma van de Rijks Middelbare Landbouwschool te Dordrecht zijn geslaagd: J. G. van Leeuwen te Mid delburg en G. C. E. Mabesoone te Aar denburg. 0 Op 1 Mei 1949 is het 30 jaar geleden dat de heer Adr. Kodde in dienst trad bij de heer S. Kodde te Aagtekerke. MIDDELBURG. WoensdagKunstmuseum Schuttershof straat: Van Gogh-tentoonstelling, 10 12.30. 1.30—5.30 en 7—9.30 uur; rond leiding door Louis Hcymans. 8 uur; Schuttershof: Concert band van The Royal Fuseliers. 8 uur; Vergenoeging: Psychometrische avond, 8 uur; Schut tershof: Walch. Amateurrfotografê'n- ver.: Lezing door Dick Bóer, 8 'uur; SchuttershofNed. Bond van vrou wen werkzaam in bedrijf en beroep, 7.30 uur; Electro; Walt Disney's „Bam bi" (a.l.), 7 en 9.15 uur. Donderdag: Kunstmuseum: Van Gogh- tentoonstelling. 10—12.30. 1.30—5.30 en 7—9.30 uur, rondleiding door Louis Heymans. 8 uur; Schuttershof: R.K. Vrouwenbond, 8 uur; Electro: „Bam bi" (a.l.), 9 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Woensdag: Alhambra: „Verwoeste Le vens". 7 en 9 uur; Luxor: „Fort Apache", 8 uur; Concordia: Leden vergadering Vliss. Roei- en Kam- peerver. „Luctor et Emergo". Donderdag. Voor bioscopen, zie Woens dag. Concordia: Lezing admiraal Hel- fich. 8 uur; Strandhotel: Ledenver gadering ,,'t Nut", 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2