PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Correcties verliepen correct M BILT Incidenten waren slechts van zeer geringe betekenis Vandaag Massale vlucht uit Nanking en Sjanghai Toekomst van polder Walcheren is zeer somber Smeer 'm Monty! schreeuwden demonstranten in Parijs VOORSPELT 192e Jaargang - No. 95 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.; £r. p. p. 4.15 per Uw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 25 April 1949 ADVERTENTIEPRIJS:' 18 .ct. per mm. Minimum p. advertentie 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van, dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux VUssingen Walstr. 58—60. tel. 2355. 3 lijnen (b.g,g. 2357) - Middelburg: Londense Kaai 29, tel. 2077. 2924 - Goes: 1» Vorststr. 55 tel. 2473 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 -Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160 tel. 28 BEVOLKING WAS OVERAL RUSTIG. „Hartelijk welkom" staat in grote letters op de weg tussen Tüd- dem en Hongen. Het staat er wat onbeholpen, maar het doet toch vriendelijker aan dan de slagzin „Deutsch in Freude, Dcutsch in Leiden", dat drie weken geleden werd neergekalkt op enkele plaat sen in het correctiegebied bij Sittard. Om zes uur Zaterdagmorgen begonnen Nederlandse ambtenaren de grens af te palen met rood-witte landmetersstokken, zogenaamde jalons, die van vlaggetjes waren voorzien. Daarnaast staken Duitse douaniers witte stokken met rood-witte vlaggetjes. Dit alles onder toezicht van enige officieren van de Britse frontiercontrol. Klokslag 12 uur passeerde landdrost Dassen in gezelschap yan vertegenwoordigers van de Rijksdienst en voorafgegaan door de Konink lijke Maréchaussee de oude Nederlandse grenswacht en reed de lan ge colonne automobielen snel Tüddern binnen. Bij de Nederlandse grenspost was even te voren reeds een groep van 70 douanebeambten aangeko men om onder leiding van inspec teur Hooieveen uit Sittard de nieu we posten te gaan bezetten. De colonne werd geopend door de afdeling Kon. Maréchaussee, die geheel gemotoriseerd en licht be wapend binnenrukte. Voorop gingen vier motorrijders, daarop volgden vijftien trucks, bemand met wit gehelmde maréchaussees, ten dele de attributen vervoerend, die nodig waren voor het markeren der nieu we grensposten. Daarachter volgden in een lange rij automobielen, de landdrost en de tot zijn gezelschap behorende personen en vertegenwoordigers der pers. De bevolking van Tüddern was uitgelopen en volgde het schouw spel zeer rustig en zonder merk bare reacties. De landdrost stapte voor het gebouw van de „Amts- verwaltung Zelfkant", thans omge doopt in „Drostambt Tüddern", uit, waar hij werd verwelkomd door de „Amtsdirektor" Görtz. Deze hield een korte toespraak om de verte genwoordiger van het nieuwe ge zag te verwelkomen en hij deed daarbij een beroep op hem, om de bevolking de overgang naar de nieuwe administratie zo gemakke lijk mogelijk te maken. De heer Dassen dankte kort voor het wel komstwoord en vroeg zijnerzijds van de Duitse bevolking medewerking bij de uitoefening van zijn taak. Vervolgens verrichtte de heer Dassen zijn eerste ««ïbtsdaudhet uitsteken der Nederlandse driekleur uit het lambtsgcbouw. In de meest representatieve kamer van het on aanzienlijke gebouw, hing de land drost vervolgens het portret van H. M. Koningin Juliana op. Het voorval aan de grens, aan het grenskantoor Tüddern, dat door de Duitse douaniers met in begrip van vensters, deuren en leidingen was ontruimd, dient niet te ernstig te worden opgevat. De Duitsers meenden nl. gerechtigd te zijn, de hernieuwingen mee te ne men, die men na de oorlog in het verwoeste gebouw had aangebracht. IN ELTEN. Om precies 12 uur overschreed ook de landdrost van het gebied Elten, de heer Blaauboer, aan het hoofd van 'n lange colonne vracht wagens, douanebeambten per fiets en maréchaussee bewapend met stenguns en met witte helmen de oude Nederlandse grens, om zich naar de nieuwe standplaats, het stadhuis van Elten te begeven. De eerste indruk van het gebied, dat bij Nederland wordt gevoegd is, dat het er verwaarloosd uitziet. De stemming was er gedrukt, of mis schien is het beter te zeggen, dat de bewoners een afwachtende hou ding aannamen. Uitingen van te genstand deden zich niet voor, maar ook nergens waren betuigingen van sympathie. In snel tempo bezetten de dou aniers en de maréchaussee de di verse belangrijke posten en nog voor de besprekingen met de En gelse en Duitse autoriteiten op het stadhuis te Elten waren beëindigd, was iedereen op zQn post. Er is veel kapot in het nieuwe gebied, omdat op het moment dat de Engelsen de Rijn overtrokken op het hoogste punt nabij Elten, de zg. Hoch Eltenberg, een zware Duitse batterij stond opgesteld, die door Engels granaatvuur vernietigd werd. Er hebben dus nogal wat spaanders in het rond gevlogen in dit gebied. De besprekingen op het stadhuis te Elten werden van Nederlandse zijde gevoerd door de heer Blaau boer en zijn secretaris: van Duitse zijde door de Ehre-Bürgemeister, baron Von Lochner en zijn amts direktor (te vergelijken met een ge meente-secretaris) terwijl van En gelse zijde aanwezig waren de lui tenant-kolonel Collings, regional of ficer en zijn assistent Payee. Het belangrijkste punt van de besprekingen was het regelen van het probleem der arbeiders, die in België 20 vierkante kilometer groter geworden. Zaterdagochtend is 20 vierkante ki lometer Duits grondgebied in het ka der van de grenscorrecties bij België ingelijfd. Generaal Bolle, de Belgische mili taire commandant der ingelijfde grenstroken, heeft in een proclama tie aan de bevolking bekend gemaakt, dat deze de Belgische nationaliteit kan krijgen, hoewel niemand hiertoe gedwongen wordt. Het gebied heeft 650 Duitse inwoners. Emmerik werken. De Landdrost heeft namelijk bepaald, dat het nieuwe gebied voorlopig hermetisch gesloten zal zijn aan alle kanten. Dit betekent dus, dat de arbeiders Maandag niet naar hun werk zou den kunnen gaan in Emmerik, dat op Duits gebied ligt. Er is tlians een regeling getroffen, dat voor deze mensen voorlopig grenspas- sen zullen worden uitgereikt. De lonen, die zij in Marken krijgen uitbetaald, zullen hen via de Ne derlandse- consul in Düsseldorf, in guldens bereiken. Een strop voor de Duitsers is de tabaksrantsoenering. Sigaretten zijn in Duitsland nl. vrjj. Maar pogingen in Elten, sigaretten te kopen falen, ondanks Nederlandse guldens. De sigaretten waren of niet aanwezig, of zo duur. dat zij niet te betalen zijn. Dus ook de Nederlandse tabaksrantsoenering zal voor de Duitsers een voordeel zijn. De kwaliteit van de Nederlandse sigaretten is beter en de prijs zo veel lager, dat men ze kan kopen. De beer Blaauboer deelde nog mede, dat er wel enige ver nielingen in het gebied van El len zijn gepleegd. Bij enkele huizen zijn de bloeiende kersen bomen afgezaagd en wegge voerd. In verschillende huizen zijn ook ruiten weggenomen en deurknoppen e.d. vernield. NIEUW NEDERLANDS STATION. Het station Elten is een Neder lands station geworden. Dit bete kent. dat lhans ln het binnenlands verkeer wagonladingen, vracht en snelgoed, alsmede levende dieren naar en van ditstation kunnen worden verzonden. OVERIGE CORRECTIES. Ook de overige j:renscorrecties, die zoals wij reeds meldden, van veel minder betekenis zijn, werden alle eveneens ten uitvoer gelegd zonder dat zich bijzondere voor vallen voordeden. Vermeldenswaard ls, dat door de correctie bij Beek en Berg en IerlandBelgië 0—2. België heeft gisteren in Du- olin Ierland geklopt met 2—0. Na afloop stormden de Ierse .oeschouwers het veld op. De Belgische spelers werden let terlijk aangevallen door souve nirjagers. Meert, de Belgische doelman, werd eerst van zijn zonneklep, toen van zijn hand-, schoenen, ten slotte van zijn shirt beroofd en kwam vrijwel ontkleed in de kleedkamer aan Voetbal is zelfs na afloop ioms geen pretje! Dal ook de bekende Duivelsberg en de Wylerberg voor vele kin deren een eerste kennismaking met het „buitenland" tijdens een school reisje nu Nederlands zijn gewor den. Deze bosterreinen verkeren echter ln een desolate toestand, 't Was geruime tijd gevechtsterrein en nog steeds liggen deze bossen vol oorlogstuig. Alleen de bospa den zijn min of meer veilig. Bij de 150 Duitsers, die in het nieuwe Nederlandse gebied zijn blij ven wonen, bevindt zich mevr. Schuster, een bloedveiwante van Hermann Goerlng; deze mevrouw Schuster heeft altijd goede relaties met Nederland onderhouden en zij verklaarde heel blij te zijn Neder landse te kunnen worden. Zij is eigenaresse van uitgestrekte 'bos sen en van een deel van het Wy- lermeer. Bij Ubach over Worms is het slot Rimburg van baron Von Brau- chitz Nederlands geworden. De burgemeester van Dinxperlo, die landdrost is voor het aan Ne derland toegevoegde deel van Sü- derwick, verklaarde niet helemaal tevreden te zijn over de correcties. Z.i. was het veel beter geweest geheel Süderwick bij Nederjand te voegen en niet een gedeelte en ook had men het tractaat, welke de Duitsers het recht geeft gebruik te maken van een zg. neutrale weg, nietig moeten verkla'ren. ..vieren Australië en Nieuw Zeeland Anzac-day (1915); ..is het 4 jaar geleden, dat Goering aftrad als operbevel- hebber van de Duitse lucht macht en plaatsvervanger van Hitier. Kleine jongen bij Almelo vermoord. Zaterdagmorgen vroeg vond de va der van de 13-jarige Eppie Meilof uit Almelo het lijk van zijn zoontje in de bossen bij deze stad. Vermoedelijk werd de jongen door slagen met een hamer gedood, want bij het lijkje, dat gedeeltelijk ontkleed was, vond men een hamersteel, waarvan de hamer ontbrak. De politie arresteerde de textielarbeider H. J. V., kostganger bij de familie Meilof, die een volledi ge bekentenis heeft afgelegd. Paul Robeson sluit zijn carrière af. De Amerikaanse negerzanger, Paul Robeson heeft te Oslo verklaard, dat zijn Scandinavische tournee, zijn laatste als zanger zal zijn. Voortaan zal hij de wereld afreizen om voor arbeiders te zingen en te spreken. Robeson is thans een zeer actieve communist. WILDE TONELEN OP HET VLIEGVELD. Dc gehele dag door tot 's avonds toe hebben Zaterdag colonnes natio nalistische soldaten, te voet, op ezels of met jeeps, Nanking verlaten in de hoop Sjanghai of Hangtsjou te bereiken. De zakenwijk van Nanking is volkomen leeggeplunderd. Dit gedeelte der stad ziet eruit als een ruïne. Eep honderdtal leden van de Chinese re geringsmilitie heeft tevergeefs gepoogd orde en rust in de stad te hand haven. Het vliegveld van Nanking was het toneel van de grootste verwarring. Slechts enkelen slaagden erin Sjang hai te bereiken. Rondom de vliegtuigen hadden wil de gevechten plaats, bagage werd ver geten en mannen duwden vrouwen van de deur der overladen vliegma chines af. Vluchtende soldaten en burgers stroomden heden door de Oostelijke en Westelijke poorten van Nanking naar buiten, bundels beddegoed en andere bezittingen met zich meèvoe- rend. Soldaten der regeringstroepen be dreigden burgers en trachtten hun voertuigen afhandig te maken. Alle buitenlandse legaties te Nan king wachten thans de communisti- Duitse leiders te Bonn zijn het bijna eens. Partyleiders in de wetgevende ver gadering te Bonn hebben over op één na alle critieke punten overeenstem ming bereikt bij het ontwerpen van een grondwet voor West-Duifsland. Een geschilpunt, namelijk de kwes tie van het godsdienstonderwijs op de staatsscholen, is nog niet opgelost. Maandag zullen de parlementaire leiders een bespreking hebben met de militaire gouverneurs. Tenzij nieuwe moeilijkheden rijzen, hopen de leiders, dat men tegen mid den Mei de uiteindelijke tekst zal aanvaarden. Dit zqu het mogelijk maken kort voor de oogst verkiezin gen te houden en nog deze zomer een functionnerende regering tot stand te brengen. sche bezettingstroepen af, aan wie zij lijsten van haar roerende- en onroe rende bezittingen zullen overhandi gen. Zij zullen om bescherming krach tens diplomatieke privileges verzoe ken. UITTOCHT UIT SJANGHAI Ook in Sjanghai is de grote uit tocht begonnen. De treinen zijn vol welgestelde vluchtelingen, die de stad ontvluchten en zich naar hun landhuizen begeven. De voorname burgers van Sjang hai trachten de militaire bevel hebber te overreden af te stap pen van zijn voornemen om de stad tot de laatste man te verde digen, omdat dit grote verliezen aan levens en goederen zou mee brengen. De communistische troepen hebben inmiddels Soetsjou. Tsjinkiang en twee andere steden tussen Nanking en Sjanghai bezet en rukken gestadig op. In enkele steden liepen de garnizoe nen naar de communisten over. Veit Harlan vrijgesproken. Veit Haraln. de Duitse filmregisseur, die de anti-joodse film „Jud Süss" maakte, is te Hamburg door een Duits hof vrijgesproken van het steu nen van de nazi-campagne tegen de Joden. De uitspraak werd door de publie ke tribune luidde toegejuicht. De aan klager. die twee jaar gevangenisstraf en een boete had geëist, zal beroep aantekenen. Zaterdagavond werden in het Mui- derslot op plechtige wijze zeven nieuwe leden van de Confrérie des chevaliers du Tastevin tot ridder geslagen. Deze con frérie werd in 1934 opgericht om de wijn uit het land van Bourgogne te propage ren. Walcheren zal niet meer in staat zijn kosten van zeewering te dragen. Jijkgeschot zou ondragelijk hoog worden. Toen het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren aan de algemene vergadering voorstelde om het dijk- geschot voor de ongebouwde en de gebouwde eigendommen voor 1949 op 35.respectievelijk 26.80 per ha. vast te stellen, werd reeds uiteengezet, dat voor de toe komst de heffing zeker met 12. per ha. zou moeten worden verhoogd. Bij het opmaken van de begroting voor J949 is wederom een berekening gemaakt, waaruit bleek, dat inder daad voor 1950 bij overigens gelijk blijvende omstandigheden, het ge- schot tot 47.resp. 38.80 zal moeten worden verhoogd. Een zo hoog geschot zal voor Walcheren niet dan met grote moeite zijn op te brengen, het is in feite ondragelijk. Bij de berekening van het bedrag van 47.is slechts gelet op dek king van de gewone uitgaven. Zodra buitengewone werken (waarvan de kosten door leningen kunnen worden gedekt) moeten worden uitgevoerd, zullen de uitgaven voor rente en af lossing toenemen. Bovendien eisen nieuwe werken over hef algemeen ook onderhoud, zodat zij ook uit dien hoofde stijging van uitgaven met zich mee brengen. De vooruitzichten zijn op dit punt zeer somber. Buitengewone werken van grote omvang zullen in de eerst volgende jaren moeten worden uitge voerd. De vooroever van de Westka- pelse zeedijk en de hoofden vóór de dijk eisen voorzieningen, uitbreiding van de Westkapelse zeewering Noord, en Zuidwaarts zal binnen enkele ja ren, in verband met de achteruitgang van de oever nodig zijn, aan de strandverdediging bewesten Dom burg zal meer aandacht moeten wor den besteed, benoorden Oostkapelle en bij Valkenisse zal slechts door het aanbrengen van een verdediging met hoofden, de ernstige teruggang van de duinen kunnen worden geremd en een versterking van de strandhoof- den door het bezinken van de koppen daarvan wordt nodig geacht. Het Is, zonder geldsbedragen te kenneu, duidelijk, dat de lasten, die deze werken meebrengen, het djjkge- schot zowel van de ongebouwde als van de gebouwde eigendommen tot een ontoelaatbaar hoog peil zouden doen stijgen. De conclusie hiervan kan slechts zjjn, dat Walcheren in de toekomst niet meer in staat zal zjjn de kosten van zjjn zeewering te «ra gen. OORZAKEN. De oorlog is hieran ten dele schuld, omdat daardoor aanzienlijke schade ontstond en omdat het gewone on derhoud achterwege mooet Mtfven. Een tweede reden vormen de rege ringsmaatregelen met betrekking tot huren en pachten. Deze maken het voor de eigennaren van onroerend goed zeer bezwaarlijk hogere lasten op te brengen. Het netto overschot voor de verpachter is gedaald van f 59.tot 31.of met rond de helft. Bedraagt het dijkgeschot 47. per ha. of 19.meer dan het be rekende, dan blijft slechts 12 pet- ha. over! De afname van de oever is te meer bedenkelijk, omdat Walcheren voor een groot deel slechts door dijken of een smalle duinenrij verdedigd is te. gen de zee. De urgentie van diverse werken is dienstengevolge vrij groot. De kosten van de werken zijn thans 2 Yu k 3 maai zo hoog als vóór de oorlog. Tot zeer geringe hoogte wordt dit gecompenseerd door de omstandigheid, dat de kapitaalrente laag is. Bijen braken los. Bij het lossen van een K.L.M.-ma chine op het vliegveld Londen bleek Zaterdag, dat een der verpakte zwer men bijen, die naar Engeland werden overgebracht, was losgeraakt en in 't vrachtruim rondzoemde. Toen het luik hiervan werd geopend kwam de zwerm naar buiten. De bijen ver spreidden zich over het vliegveld en moesten vernietigd worden. NAAR DE BOLLEN. Door de minister van waterstaat is toegestaan, dat op Zondag 1 Mei en Zondag 8 Mei a.s. met motorrij tuigen wordt gereden in verband met de bloeiende boomgaarden en de bol lenvelden. —Zondagmorgen viel de gehuwde ar beider P. Eissenga te Appingedam in een put met vloeibare stromassa. Hij was on- mlddellijk dood* Niet alles eenheidskost op de vredesconferentie. Tienduizenden „partisanen van de vrede" hebben Zondag in Parijs met vlaggen en olijftakken gedemonstreerd. Talrijke „vredeskaravanen", met opschriften en vlaggen versierde bus sen. arriveerden uit Nederland, België en verschillende streken van Frankrijk. - Een sterke politiemacht was op de been om de menigte onder controle te houden. De menigte schreeuwde: Monty, smeer m". toen zij Fontaine- bleau. waar veldmaarschalk Montgomery zijn hoofdkwartier heeft, pas seerde. De deken van Canterbury, prof. J oliot-Curie, Picasso, Nennt en de Sowjet-Russische gedelegeerde werden luid toegejuicht. In het Stadion had een grote bij eenkomst plaats, georganiseerd 'door het wereldvredescongres. Op de vierde dag van dit Congres. Zaterdag, werd de eentonigheid der toespraken doorbroken door een ver rassend frisse speech van de Ameri kaanse afgevaardigde, John Rogge. In de V.S.. zei 'deze, bestaat rasdis- crimatie, maar in Rusland is onvol doende vrijheid voor politieke min derheden. De oplossing voor de ver schillende problemen in de V.S. zal door de eigen burgers gevonden moe ten worden, door een volkspartij, maar het zal geen communistische partij zijn. Zal Leopold tijdelijk terugkeren? Vandaag zal in Bern een bespre king plaats hebben tussen prins-re gent Karei van België, koning Leopold eerste minister Spaak en de minister van justitie Moreau de Melen. Het punt van bespreking vormt de ko ningskwestie en naar verwacht, zul. len belangrijke beslissingen genomen worden. Naar in Brussel bij geruchten ver luidt, zon koning Leopold voornemens zijn, na enige tijd zijn koninklijke prerogatieven te hebben uitgeoefend in België, afstand te doen van de troon ten beh-oeve van zijn zoon prins Boudewijn. Deze laatstewoorden wekten grote verrassing bij zijn gehoor. MENSENKENNIS De Russische schrijver. Ilja Ehren- burg, verkreeg meer applaus toen hij uitriep: Als Göbbels nog leefde, zou hij van Amerika kunnen leren, wij hebben een wapen dat sterker is dan de atoombommensenkennis. De Brit Mooie pleitte voor een compromis in China en kreeg toen geroep te horen van „Nooit, nooit". Zijn stelling, dat de bureaucraten van het proletariaat evenzeer de vrij heid in gevaar brengen als die van de bourgeoisie, werd eveneens met weinig gejuich ontvangen. Luid gejuich daarentegen viel de ..rode deken" van Canterbury ten deel. Engelandvaarders verraden. Zaterdag werd voor het Bijz. Ge rechtshof te Amsterdam de doodstraf geëist tegen de 50-jarige B. Joppe uit Amsterdam, die erkende in samen werking met de reeds ter dood ver oordeelde Hilversumse journalist Vermeeren in Mei 1943 acht Enge- land-vaarders te hebben verraden. De ze laatste, wiens vonnis nog niet is voltrokken, werd als getuige ge hoord. Over en weer wierpen de vroe gere handlangers elkaar de schuld van het verraad naar het hoofd. Ver dachte misleidde acht Nederlanders, van wie vier in Duitsland omkwamen en een vijfde zéér slecht ligt. Uit spraak 7 Mei. 4 Marechaussee trekt de Nederlandse grens bij Zevenaar over op weg naar Elten. Mevrouw generaal Osborn in Nederland. Mevrouw Generaal Orsborn-Higgins. echtgenote van de Generaal van het Leger des Heils en wereldpresidente van de Bond van Vrouwen in het Le ger (Gezinsbond» maakt een tournee van een week door ons land, In een aantal plaatsen zal zij bijzondere sa menkomsten leiden. Zaterdagmiddag heeft ir. F. Q. den Hollander, president van de Ned. Spoor wegen. een monument van de gebroe ders Crabeth, glazeniers van de St. Jans- kerk. op het stationsplein te Gouda ont huld. Van Gogh trekt! Een Frangaise en een Ameri kaans meisje, die samen Neder land per fiets „doen", stonden dezer dagen in het Stedelijk Museum te Amsterdam de daar geëxposeerde kunstschatten te bewonderen. „Jammer", zei een van de meisjes, „dat er geen Van Gogh's zijn!" Dat hoorde een groot vriend van de beeldende kunst in het algemeen en van het werk van Vincent van Gogh in het bijzonder uit Mid delburg. Hij maakte het tweetal attent op de tentoonstelling, die momenteel in de Zeeuwsche hoofdstad wordt gehouden, waarop de meisjes prompt be sloten om Zeeland door te fiet sen en een bezoek aan het Kunstmuseum te Middelburg te brengen...* Opera-tenor vermoord. De tenor Hans J. K. Gareis, ver bonden aan de Metropolitan Opera, is gisteren in een steeg te Atlanta (Ver. St.) vermoord gevonden. Gareis werd in 1913 te Frankfort aan do_ Main geboren. Voor de oorlog trad hij in Duitsland op als begeleider, con certpianist en dirigent.. In 1941 kwam hij naar de Verenigde Staten, waar hij onder de naam van John Garreis als zanger optrad. Maandagavond was hij nog opgetreden in een Ofhello- opvotring. Oud-strijders op bezoek. H.M. de Koningin heeft benoemd tot grootkruis in de Orde van Oran- je-Nassau met de zwaarden, de ge neraal van het Belgische leger J. Pi- ron, die commandant was van de Belgische „bevrydingsbrigade" en die thans bevelhebber is van het Belgi sche bezettingsleger in Duitsland. Z.K.H. Prins Bernhard heeft dc versierselen der orde uitgereikt na een taptoe, welke Zaterdagavond op het Plein in Den Haag werd gehou den in verband met het bezoek dat ruim 200 Belgische en Luxemburgse oud-strijders aan ons land brachten. De militaire attaché, kolonel A. Ser_. vais. heeft bij deze gelegenheid een aantal Belgische onderscheidingen uitgreikt. Deviezenbeschikking grenscorrectiebesluit 1949. Hel Staatsblad van Zaterdag bevatte een deviezenbeschikking betreffende het grenscorrectiebesluit 1949 waarin o.a. wordt bepaald, dat ingezetenen verplicht zijn op de daartoe door de landdrost aan te wijzen dagen en plaatsen, doch in ieder geval binnen vier dagen na het in werking treden van deze beschikking, alle in hun bezit zijnde .Duitse beiaal- middelen aan te bieden aan de Neder landse Bank. De Duitse betaalmiddelen, welke de Nederlandse Bank overneemt, worden ingewisseld tegen de koers van 80 per 100 Duitse marken. Zaterdag is op 63-Jarlgo leeftijd le Apeldoorn overleden de heer J.'J. G. E. Rlickert. die van 1932 tot 1946 met een onderbreking van enkele jaren geduren de de bezetting, burgemeester van En schede is geweest. Zaterdagnacht viel door onbekende oorzaak een 67-jarige man in het Water van de Nassaukade te Amsterdam. Hy" verdronk. KOEL BK Geldig tot Maandagavond: Zwaar bewolkt met opklaringen en op de moeste plaatsen tijdelijk regen. Meest matige wind tussen West en Noord- West. Koeler.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1