Vier dagen voetbal van Walcherse scholieren Geef een uur werk voor hen, die alles gaven PREDIKBEURTEN Den He!der blijft marine-basis STEMMEN un DE PERS Sport en wedstrijden Het Franse elftal. Verliezen in Indonesië. In Vlissingen zouden teveel woningen gebouwd en te veel cultuurgrond opgeofferd moeten worden. De Memorie van Antwoord. Aan de memorie van antwoord, aan de Eerste Kamer inzake de begroting van marine, ontlenen wij: De minister kan de verzekering geven, dat de neiging onze krijgs macht toch op enigerlei wijze te beschouwen als onafhankelijk van die der bondgenoten, bij hem niet bestaat. Hoewel het hem niet mogelijk Is in details te treden, deelt de minister mede, dat ook in het ka der van de West-Europese defen sie door de Koninklijke Marine een onmiddellijke bijdrage zal worden geleverd. Hierbij valt in het bijzonder te denken aan haar aandeel in het zowel met sche pen als met vliegtuigen bescher men van de scheepvaart in de Noordzee. DE KAREL DOORMAN. Bij een volledige uitrusting voert het vliegkampschip 32 vliegtuigen mede. Van taak en omstandighe den hangt af, welk type vliegtui gen wordt ingescheept. Is bijvoor beeld in een bepaald geval de taak hoofdzakelijk de onderzeebootbe- strijding, en is het luchtgevaar in het gebied van actie gering, dan worden voor het overgrote deel anti-onderzeebootvliegtuigen (i.e. fireflies) ingescheept en voor het overige jachtvliegtuigen (i.e. scaf uries). Zou daarentegen in een an der geval de nadruk vallen op de vliegafweer in een gebied, waar weinig of geen onderzeebootgevaar dreigt, dan zou het zelfs aange wezen kunnen zijn uitsluitend jachtvliegtuigen mede tê voeren. In de practijk zal het dus voort durend mogelijk moeten zijn de „bewapening" op soepele wijze te veranderen. Verwacht mag worden, dat eind 1950 beschikt wordt over voldoen de afgeoefend personeel om Hr. Ms. Karei Doorman voor alle ta ken gereed te doen zijn. De aan schaffing van vliegtuigen houdt hiermede gelijke tred. DEN HELDER BLIJFT MARINE-BASIS. Over de plannen ten aanzien van een marine-basis zeide de minister o.m.: het kleinere materieel zal "zowel in vredes- als-in oorlogstijd zijn basis in Nederland hebben. Uiteraard moeten in marine-bases faciliteiten voor bepaalde herstel lingen aanwezig zijn, doCh het zou weinig doelmatig en economisch en financieel niet verantwoord zijn in FRANS, DUITS EN ENGELS De Leeuwarder Courant schreef schreef dezer dagen: Binnen een vrij kort tijdsbestek werd er hier te lande van meer daivéén zijde op.aange^rongeji. do studie van het Frans toch vooral niet te verwaarlozen. Dezer dagen deed dat mr. Van der Goes van Naters, die deze aangelegenheid in het Benelux-verband plaatste en daarbij de kennis van het Frans als middel van internationale toenade ring op het huidige tijdstip even onvoldoende, als in de toekomst onmisbaar achtte. Niet lang gele den, was het de Wageningse pro fessor Edelman, dte zijn studenten opwekte om toch vooral het Frans goed te leren beheersen, daar zulks voor de agrarische ontwikkeling in ons land van uitermate groot be lang zou kunnen zijn. En deze stemmen zouden met andere re cente geluiden van dezelfde aard aangevuld kunnen worden. Het is met die talen een wonde re zaak. Vlak na de oorlog be toogde één van de knapste Neder landse onderwijs-kundigen. oud minister Bolkestein, dat het Duits wel van de rooster der middelbare scholen afgeschaft zou kunnen worden of in elk geval met uiterst weinig uren tevreden zou moeten zijn; hij voerde zelfs een pleidooi om ter vervanging van het Duits naar het Russisch of naar het Spaans, over te gaan. Heel begrij pelijk allemaal, maar daarom nog niet redelijk en vergefelijk. De re actie is al spoedig gekomen. In New York worden series weten schappelijke werken in het Duits uitgegeven en enige tijd geleden moest de vereniging van leraren in levende talen in Nederland er bij de bevoegde instanties op aan dringen, dat er op korte termijn maatregelen genomen zouden wor den om het onderwijs in het Duits veel beter tot zijn recht te laten komen, dan dat in de laatste ja ren geschiedde. Wat het Engels betreft is er geen speciale opwekking nodig. De be faamde „Engelse ziekte" heeft er wel voor gezorgd dat de kennis en- het gebruik van het Engels in kor ten tijd ontzaglijk is toegenomen. Een zeer soepele en psychologisch uitnemend geleide propaganda. waarbij de British Council en de B.B.C. een bijzonder goed figuur sloegen, versterkte de bij talloze aanwezige drift om het Engels als omgangstaal in de kortste tijd te leren beheersen. Het feit dat deze taal de taal der bevrijders, der mil. opleiding, der gerenommeerde en goedkope ontspanningslectuur en der immigratielanden Nöord-Ame- rika, Australië enz.) is, geeft haar uiteraard een geweldige voor sprong. Moet er nu een concurrentie strijd tussen deze talen losbreken? Moet men gaan afwegen door mid del van welke taal de mééste schat ten aan ons gemeenschappelijk Eu ropees beschavings-bezit werden toegevoegd? Kan 't hoongelach over „das ewige Deutschland" al leen maar geneutraliseerd worden, door met 'n mijstieke verering over ..la France éternelle", of in een slaafse modezucht over ..God's own country"te gaan spreken? Een en ander lijkt ons niet ver van dwaasheid af te staan. Voor Nederland zullen alle drie talen on misbaar blijken te zijn; dat de per centages van belangrijkheid met de tijd zullen op- en neergaan, doet daarvan niets af. Liggende op een kruispunt van verkeerswegen, op een ontmoetingspunt der nationale culturen, is ons land gedwongen, zich zo alzijdig mogelijk te oriën teren. Betekent dat voor ons on derwijs ook geen zwaardere belas ting dan vrijwel alle andere landen rondom ons in dit opzicht te tor sen hebben, het energiek aanvaar den daarvan geeft ons ook een voorsprong en die zullen we in de komende tijd wel nodig hebben. de Nederlandse marinebasis facili teiten te scheppen voor groot on derhoud en dokken van groot ma terieel. Laatstbedoelde werkzaam heden zullen in vredestijd bij de particuliere industrie hier te lande, in oorlogstijd in bases bulten Ne derland geschieden. In Nederland moet beschikt worden over een vredesmarinehaven voor het va rend en stilliggend materieel, als mede een oorlogs- en vredesope ratie- en reparatiebasis voor het kleinere materieel. Voor het nemen van de beslis sing zijn de voor- en nadelen van de verschillende mogelijkheden zorgvuldig tegen elkaar afgewogen. Daarbij ls tenslotte, mede in verband met het aanwezig zijn van hogerbedoelde faciliteiten te Den Helder, welke elders tegen enorme bedragen zouden lüoeten worden geschapen, de keuze op die plaats gevallen. Elders bouwen zou bo vendien niet alleen hogere uitga ven met zich brengen, doch zou tevens grote hoeveelheden bouw volume vergen welke daartoe aan de woningbouw zouden moeten worden onttrokken. Tevens zou den b.v. te Vlisslngen cultuurgron den voor de basis moeten worden prijsgegeven, terwijl in Den Hel der door opspuiting terreinwinst wordt verkregen. Een vaandel voor Regiment Stoottroepen. - Op 29 April zal door de in specteur-generaal der Koninklijke Landmacht. Z.K.H. Prins Bern- hard, in naam van H.M. de Ko ningin aan het regiment stoottroe pen het vaandel worden uitge reikt. De plechtige uitreiking zal geschieden op de parade te 's- Hertogenbosch. De toekenning was reeds vast gesteld bij Kon. Besluit van 13 Juni 1946 nr. 36, waarin werd be paald, dat aan „het regiment stoottroepen, ztfnde een korps dat op eervolle wijze heeft deelgeno men aan de bevrijding van Neder land in 1945", een vaandel zal worden uitgereikt. Vliegtuigen doen mee aan Parade in Den Haag. Zoals gemeld, wordt op 30 April voor het eerst sinds elf jaar op het Malieveld te 's-Gravenhage een militaire parade gehouden. Naar wij thans vernemen Zullen vlieg' tuigen van de legerlucht- macht over het Malieveld vliegen tijdens deze parade. Mij. Nederland keert 9 pCt. uit. Naar wij van de N.V. Stoom vaart Mij. „Nederland" vernemen, zal aan de vergadering van aan deelhouders. die op 19 Mei a.s, wordt gehouden worden voor gesteld over het jaar 1948 een dividend van 9 pet. uit te keren (onveranderd). MEI-ACTIE VAN STICHTING 1940—1945. Men wil 2^ millioen gulden inzamelen. „Geef een uur werk voor hen die alles gaven", dat ls het motto van de Stichting 1940—1945 voor de komende grote Mei-inzameling, waar bij andermaal een beroep op de gehele bevolking wordt gedaan om een offer te bren gen voor de nabestaanden van omgekomen illegale werkers. Een deel van de opbrengst zal bovendien ten goede komen aan de slacht offers van leger, vloot en koopvaardij. In een persconferentie te Middelburg hebben de adj.-di- recteur van de Stichting, de heer K. L. de Vries, en de di recteur van het districtsbureau Zeeland, de heer F. Huson, enige bijzonderheden medege deeld over de Mei-actie en over het werk van „19401945" De inzameling wil men niet zien als een bedelpartij, omdat het de plicht van iedere Ne derlander is uit dankbaarheid de Stichting te steunen. Een actie om de werkers in grote bedrijven te" bewegen een uur loon af te staan (desnoods door een uur overwerk verkregen) achtte men voor Zeeland min der doeltreffend dan een huis- aan-huis-collecte, waarmede bo vengenoemde slagzin uiteraard allerminst in strijd is. Natuur lijk zal men ieder initiatief om een uur loon af te staan, zeer toejuichen! Het provinciaal be stuur van de Stichting heeft zich ook op andere methoden om geld in te zamelen, beraden, en heeft zich tot de Zeeuwse zuivelfabrieken gewend met 't verzoek bij de uitbetaling van de melk een klein percentage af te houden ten bate van het stichtingswerk. Alleen in Mid delburg is voorts reeds de proef genomen met verkoop van kaarten door oudere schoolkinderen. De Stichting 19401945 ver wacht, dat ons volk dit jaar 2 millioen zal willen en kunnen bijdragen, maar het streven is Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen 22 Apr.: Oud-Beierland v. Gent. Gepasseerd n. Antwerpen 21 April: Wim v. Boston; Prins Wil lem V v. Rotterdam; Waal v. Rot terdam; 22 April: Almkerk v. Aus tralië; Barendsz v. Rotterdam; Zwerver v. Par. Gepasseerd v. Antwerpen 21 Apr. Nezo n. Rotterdam; Inspe n. Rot terdam; Lingestroom n. Aalborg. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZL'ID-BEVELAND. op 21 April 1949. Hoop op Behoud, van Kruis; Al- vracht 12, van Lier; Ferdinand, Beenen; Full Speed, Koenen; Bern, Dodde; Telegraaf 5, v. d. Ouden; van God Gegeven, Kluitenaar, al len naar Rotterdam; Lucia, Stoop, naar Amsterdam; Aletta, de Vrij; Comus, Olieslagers; Noordland, Blomme; Cisalpina 4, Gründler; Wodan, Simonis, allen naar Dor drecht; Vihila, Verdoorn, naar Lo- bith; René, Slagter, naar Bever wijk; Neeltje, Ruitenberg; Onder neming, Versluis, beiden naar Wer kendam; Pax, Tillema; Karei, van Tiel; Edmond, Reyniers; Van Le- rius, van Loock; Hunte, Durinck; Efteas, v. d. Vooren; Rijn Schelde 17, Cant; Rijn Schelde 5, de Roeck; Lisomar, Van Loock: Constant, de Roeck; Confido, Janssens; Valen tino, de Koninck; Achille, v. d. VÏj- vere, Veronese, Lesage; Col. k Do, Van Haute; Natuco, Oosteriool Slisae, Verbergt, allen naar Duits land; Campanula, Brabant; Piz Kesch. Versteeg; Bertus, Nout; Holterbeag. Van Strien, allen n. Basel; Storno. Wagenmakers; Cen- trust 1, v. d. Horst: Tiberia, Kluit mans; Lily, van Kerckhove; Ca- pricorne, Emans; Analysye, Apal- lius; Avontuur, Borsje; Albatros 1, Leeuwenstein; Irene, van Maldcr; Jacoba, de Vries; Steenwijk, Lin deboom; Damco 13, Landa; 4 Ge broeders. van Gils; Telegraaf 6, Heijstek; Telegraaf 17, Bout; Ve ga. v. d. Veur; Azolla, de Leeuw van Wenen; Primula. Hes; Eva, Hamel; Erasciol, Segers; Arnica, Riekenbach; Leendert Pieter, van Groezen; Rival, Rook; Express 40, Huvermans; 3astina Adriana, Vis ser; Express 29, Walraven, allen naar België. er op gericht om bovendien een tekort op de begroting van 525.000 te dekken. Men rekent er op in 1949 9% millioen gul den te zullen uitkeren en raamt dat het Rijk in dit bedrag 7% millioen zal bijdragen. Daar naast zijn gelden nodig voor verpleging en voor de maat schappelijke zorg in volle om vang, die de gezinnen van ver- zetssiachtoffers vaak zo drin gend nodig hebben. WAT DE STICHTING DOET. Het werk van de Stichting wordt bepaald door de pensi oenen en uitkeringen (voorbe reidend werk voor de buiten gewone pensioenraad), de so ciale dienst, een zorg, die er óp gericht is het gezin weer zelfstandig te maken en waar voor op de begroting 1949 een bedrag van 150.000 is uitge trokken, voorts bestuur, beheer en contróle (uitgaven geraamd op ƒ75.000), geldinzameling en propaganda, de opleiding van de kinderen van verzetsslacht- offers, een taak voor het par ticulier initiatief, kost zeer veel) en de gezondheidszorg: zomerkampen voor dames, ver- pleeggelden en nazorg. De uit gaven voor deze gezondheids zorg worden geraamd op 440.000, maar men rekent op een recouverte van verpleeg- gelden van 240.000. Er wordt bij voortduring ge poogd het stichtingswerk zo goedkoop mogelijk te houden, zodat het geld van inzamelin gen, giften en contributies zo veel mogelijk direct voor de verzetsslachtoffers kan worden aangewend. Hierin is men tot nu toe zeer goed geslaagd, niet het minst doordat het werk in de afdelingen geheel door vrijwilligers geschiedt. De jEteriykse grote inzame lingsactie in Zeeland zal in de eerste twee weken van Mei ge schieden. Men mag er op ver trouwen, dat de eZeuwen bU de herdenking van het eerste lustrum der bevrijding de grote offers, die de verzetsstrijders voor deze vrijheid hebben ge bracht, nog niet zijn vergeten en dat zjj als dank daarvoor zelf een klein offer willen bren gen. Prins.regent Karei naar Koning Leopold III. In de loop van de volgende week zal prins-regent Karei koning Leo pold in Zwitserland ontmoeten. Waarschijnlijk heeft het onder houd plaats op de Belgische lega tie te Bern. Tijdens de laatste kabinetsraad zou besloten zijn, dat de eerste minister en minister van justitie, tijdens het onderhoud in Bern aanwezig zullen zijn. De Dinxperlose kinderen aan deze zijde van het prikkeldraad spre ken Achterhoeks en de Siiderwickse jeugd aan gene zijde pleegt zich in Plattdüütsch uit te drukken, maar enig verschil bestaat daar tussen ter plaatse niet. De Nederlands-Duitse grens heeft hier sinds mensenheugenis dwars door het dorp gelopen, waarvan de twee de len feitelijk schreeuwen om samenvoeging VOETBAL. Clavan niet in onze ploeg- Naar het A.N.P. verneemt is de definitieve samenstelling van het Franse voetbalelftal voor de wedstrijd tegen Nederland, die vandaag in het Feijenoord stadion te Rotterdam wordt ge- speeld, als volgt: Doel: Vignal (R.C. Paris). Achter: Salva (R.C. Paris) en Marche (Reims). Midden: Cuissard (St. Etien- ne), Jonquet (Reims) en Hon (Stade Franca). Voor: Gabet (R.C. Paris). Batteux (Reims), Baratte (Rijs- sel), Prouff (Reims), aanvoer der en Flamion (Reims). Reserves: P. Sinibaldi (Reims), Mindonnet (Nice) en Baillot (Metz). CLAVAN SPEELT NIET MEE. Clavan zal vanmiddag niet meespelen, aangezien gebleken is, dat zijn enkelblessure, opge lopen in de wedstrijd tegen de Rode Duivels, nog niet volledig genezen is. Als reserves zijn opgeroepen de spelers van Overbeek (BW) en Bloemen- daal (Go Ahead). De definitie ve samenstelling van het Ne derlandse elftal zal eerst van middag worden bekend ge maakt. TAFELTENNIS Zeeuwse tafeltennis kampioenschappen. De tafeltennisclub „Sla Raak" uit Middelburg organiseerde suc cesvolle tafeltenniskampioenschap pen. De Pool St. Hawrylkiewiex behaalde op overtuigende wijze het kampioenschap. Nadat er vier Voorronden waren gespeeld, plaatsten zich in de fi nale Hawrylkiewiex. K. Rouw, A. J. van Sluijs, M. Wondergem, A. Bos, de Groot, Zandee, R. Groch, Grochla en P. Rovers. De heer Rouw was de enige, die van de kampioen wist te winnen, al had hij daarvoor dan ook drie sets no dig. De finale was bijzonder span nend. De heren de Groot en Ha wrylkiewiex eindigden beiden met 8 gewonnen en een verloren par tij. De noodzakelijke beslissings partij werd door de Pool op su blieme wijze gewonnen met 21 19. Voortdurend wist hij de ove rigens goed spelende de Groot uit positie te spelen. Vooral zijn smashes werden zuiver geplaatst. De eindstand luidt als volgt. 1 St. Hawrylkiewiex, 2 de Groot, 3 Groch, 4 A. J. van Sluijs, 5 M. Wondergem, 6 7 en 8 A. Bos, Grochla en K. Rouw, 9 Zandee en 10 P. Rovers. Er werd ook nog een damesploeg samengesteld. Mej. Aspeslagh uit Vlissingen slaagde er in beslag op de titel te leggen. WANDELSPORT Jubileumtochten „Achilles". Zaterdag 14 en Zondag 15 Mei a.s. organiseert de Mid delburgse gymnastiekvereni ging ..Achilles" te Middel burg, haar jaarlijkse wandel tochten. Ditmaal zijn het Na tionale Jubileumwandeltochten zowel voor leden als voor niet-leden van de N.W.B. 's Zaterdags bedraagt de afstand 30 km. terwijl de jon geren 15 en 20 km. af moe ten leggen. 's Zondags wordt eveneens een parcours van 30 km. af gelegd. De dag zal worden beslo ten met een soirée en een gezellig samenzijn in het Schuttershof. WATERPOLO NEDERLAND—BELGIË TE BERGEN OP ZOOM. De zwem- en waterpolovereni- ging „Jiiliana" te Bergen op Zoom zal dit jaar de waterpolo-ontmoe- ting Nederland—België organiseren. Deze ontmoeting zal op Zondag 31 Juli. a.s. in de gemeentelijke bad en zweminrichting worden gehou den en worden gevolgd door een treffen tussen de jeugd-zevental- len van Nederland en België. Wisselbeker naar Vlissingse H.B.S. Vrijdag finales te Middelburg. De Paasvacantie staat tel- kenjare voor de mannelijke schooljeugd van Nederland in het teken van Koning Voetbal. Ook ditmaal is het jeugdtour- nooi op Walcheren, dal Dins dag te Vlissingen begon en Vrijdagmiddag op de Nadorst te Middelburg met de finale wedstrijden zijn einde vond, 'n groot succes geworden. De wis selbeker voor de winnaar in de eerste klasse van jongens bo ven de 16 jaar ging naar de Vlissingse H.B.S. I, welk team de Vlissingse Openbare Ulo I met 3—0 versloeg. Orginasatoren èn spelers zijn over dit Paastournooi zeer vol daan: cle wedstrijden waren over het algemeen spannend en er is sportief gespeeld, ter wijl onaangename incidenten in de vorm van ongelukken en onenigheden achterwege ble ven. Er werd in drie klassen gespeeld; afdeling A voor jon gens van de lagere scholen, af deling B voor oudere leerlin gen (tot 16 jaar) en afdeling C voor de voetballers boven de 16 jaar. De wedstrijden in de afdelingen A en B duurden 'n uur, die in afdeling C zeven kwartier. De volledige uitslagen luidden: Afdeling A: Neutrale school (Vlissingen)-School B (VI.) 14; Pr. Willemschool (VI.) School C (VI.) 2—0; School D I (VI.)Kath. Jongensschool (VI.) 20; Oranjeschool II (VI.) —Kath. Jongensschool II (VI. 0—2; Ned. H. School (Middel burg Christelijke school L.O. (Midd.) 10; Leerschool (Mid) —Souburg I 0—3; School C (Mid.)—Ger. School (VI.) 2—1; Westkapelle—Oranjesch. I (VI) 1—0; School D II (VI,)—Sou burg II 10; demi-finale: Ned. H. Sch. (Midd.)—Kath. Jon- genssch. II (VI.) 1—2; School B (VI.)Pr. Willemsch. (VI.) 02; Sch. D I (VI.)Souburg I 5—0; Sch. D II (VI.)—School C (Midd.) 0—5; Pr. Willemsch. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de vol gende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke marine; Serg. vliegtuig telegrafist D. H. Berk hout (Rotterdam); mar. 1 z.m. A. A. Buys (Koewacht). Koninklijke landmacht: Sold. H. J. Pape (Ouderkerk a.d. Am- stel); sold. Ie kl. A. van Hou ten (Amsterdam); sold. Ie kl. D. de Vries (Gorssel); sold. Ie kl. J. den Das (Anna Paulow- na); ser. C. A. Edens (Gronin gen); sold. H. van Hoogdalen (Schiedam); korp. E. Winsink (Amersfoort); le It. jhr. C. F. M. I. van Nispen tot Pannerden (Renkum); majoor F. T. Vene- ma (Westerlee). Kon. Ind. leger: Zes soldaten uit Indonesië. ZONDAG 24 APRIL. Ned. Herv. Kerk. Aagte. kerke 10 en 2.30 dienst; Ar- nemuiden 10 en 6 de heer Overweel, 2.30 ds. Pynacker Hordijk; Blggekerke 10 en 2 dienst; Domburg 9.30 ds. Vries, 7 ds. v. Winterswijk (jeugdd.); Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 dienst; Kleverskerke 2.30 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. En- ker, 7 ds. v. Dijl; 't Zanat 10 ds. v. Dijl, 7 ds. Enker; Meliskerke 10 de heer Bar nard, 2.30 ds. Witteveen (H. A.); Middelburg (Oostkerk) 10 ds. Smits (jeugdd.), 7 ds. de Vries; Engelse kerk 10 ds. v. Voorst Vader; Nieuw en St. Joosland 10 ds. Pijn- acker Hordijk, 2.30 ds. Don; Oost- en West Souburg 9.30 en 7 ds. Spijkerboer; Oostka- pelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 en 2.30 cand. Hei- dema: Serooskerke 10 ds. Visser, 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Keijzer; Veere 11.15 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Sickesz (H.D.). 5 ds. Hartjes; Engelse kerk 9.30 jeugdkerk; Havendorp 10 ds. Hartjes; Vrouwepolder 2 ds. de Boer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelan- de 9.30 en 2.30 ds. Wagener. Geref. Kerk. Arnejnuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 11 en 3 ds. Schee- Ie; Gapinge 9.30 en 2 ds. van Wouwe; Grijpskerke 9.30 en 2.30 ds. Dorst: Koudeker ke 9.30 en 2.30 ds. Elshoul; Meliskerke 9.30 leesd. 2.30 ds. HindriksMiddelburg (Noorderkerk) 9.30 dr. Ous- soren, 5.30 ds. Veldkamp; (Hofpleinkerk) 9.30 ds. Veld kamp, 2.30 dr. Oussoren, 7.30 dienst voor byitenkerk.; O.- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Deenik; Se rooskerke 10 en 2.30 ds. Franssen; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissin gen 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwenpolder 9.30 en 2 ds. Keur; Westkapelle 9.30 ds. Donderdagochtend arriveerden 14 spelers, waaruit, de Franse voetbalploeg voor dc wedstrijd van heden avond zal worden samengesteld, met de president en dc secretaris van dc Franse voetbalbond op Schiphol. Scheele, 6 ds. Dorst (Belrjd.) Geref. Kerk (Art. 31). Middel burg dhr. ds. Verheij; Zoute- lande 9.30 ds. Verheij; Zoute- lande 9.30 ds. Verheij, 2.30 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30 2 en 2.30 leesd.; Arnemuiden Zaterdag 7 ds. de Wit, 9.30 2 en 6 leesd.: Meliskerke 9,30 en 2.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6 ds. de Wit; Oost kapelle 10 en 2 2.30 leesd. Za terdag 7 dhr. Vergunst; West kapelle 11 en 3 leesd. Chr. Geref. Kerk Middelburg 10 en 3 leesd. Vlissingen 9.30 en 5 leesdienst. Ver. Vrjjz. Herv. Middelburg 10 ds. Fournier. Evangelisch Luth. Gem. Mid delburg 10.30 ds. Johannes; Vlissingen 9 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10.30 Jeugddienst. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen Bakkersgang 10 en 2.30 dienst; Vlisingen; Singel 9.30 en 3 dienst. (VI.)—Sch. D I (VI.) 0-4; Westkapelle —School C (Midd.) 6—0; Kath. Jongenssch. II (VI.)—School D I (VI.) 0—3. Afdeling B: R.H.B.S. I (Midd). —Openbare U.L.O. II VI.) 1—0; Ambachtsschool II (Midd.)R. H.B.S. V (VI.) 4—0; R. H. B. S. IV (VI)—Chr. Ulo I (VI.) 2—3: School E (VI.)—Amb. sch. III (Midd.) 14: demi-finale: Chr. U.L.O. I (VI.)—R.H.B.S. I (Midd.) 40; Amb. sch. II (Midd.)—Amb. sch. III (Midd.) 5—0. Afdeling C.: Openbare U.LO. I (VI.)Amb. sch. I (Midd.) 5-0; R.H.B.S. I (VI.)—Nijverh. dagsch. I (VI.) 6—0; R.H.B.S. II (VI.)—M.T.S. I (VI.) 0—5; R.H.B.S. Ill (VI.)—R.H.B.S. I (VI.) 0—14; Openbare U.L.O. I (VI.)—M.T.S. I (VI.) 5—1. DE FINALE In de finale afdeling C moest R.H.B.S. I (Vlissin gen) dus uitkomen tegen de openbare U. L. O. I (Vlissingen). Deze wedstrijd eindigde in een 30 over winning voor de H.B.S.-ers. In afdeling B traden de overwinnaars Chr. U.L.O. I (Vlissingen) tegen Am bachtsschool VI Middel burg) in het krijt, waarbij de Vlissingers met een 5—1 zege gingen strijken. In de finale afdeling A ontmoetten elkaar Westka pelle en School D I (Vlis singen). Westkapelle won deze match met 70. Na afloop van de laatste wedstrijd werd Vrijdagmiddag in het kleedlokaal aai} de Na dorst de wisselbcker overhan digd aan de aanvoerder van R. H.B.S. IVlissingen. De over winnaars ontvingen tevens een fraaie medpille, die hun eigen dom blijft. Dat was ook het ge val met de winnaars in de beide andere afdelingen. De clubs, die in de onderscheidene afdelingen tweede plaats bezetten, kre gen een diploma. Bij de organisatie van het tournooi heeft men veel mede werking ondervonden van poli tie. Rode Kruis, scheidsrechters en van de Kon. Mij. „De Schel de". die voor de te Vlissingen te spelen wedstrijden velden be schikbaar stelde. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Middelburg zal voor spoed gevallen te bereiken zijn: de heer W. L. Pel. arts, Rouaanse- kaai 11, tel. 2585; te Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: de heer H. Fri- ma, arts. Langedamsestraat 30. Zoutelande, tel. K 1186—282; te Vlissingen: .de heer A. J. van Kooten. arts te Vlissingen, Koudekerkse weg 78 ,tel. 2525; te Oostkapelle. Veere en Se rooskerke: de heer P. J. Bom, arts -te Oostkapelle, tel. 276. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek v. Oc- kenburg. Singel 5. tel. 2730. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te Goes te bereiken zijn: de heer A. Snoek, arts. Wijngaardstraat 51. Goes, tel. 2121; te Heinkenszand. 's-Heer Arendskerke en Woifaartsdijk: de heer P. Staverman, arts te Heinkenszand, tel. K 1106—234; te 'Nieuwdorp. Driewegen en 's-Heerenhoek: de heer Folmer, arts te Driewegen, tel. K 1195— 275. Praktijk dokter Risseeuw, arts te KapelleBiezelinge: de heer Bok. arts. Woifaartsdijk, tel. K 1198—237. APOTHEEK. Goes: Apotheek la Porte, Grote Markt 10, tel. 2529. Officiële publicaties. KAARTEN VOOR GENERALE REPETITIE „T.O. EN U." B. en W. van Middelburg bren gen ter openbare kennis, dat op Maandag 25 April 1949 des avonds van 7 tot 8 uur op de gemeente lijke dienst voor de maatschappe lijke zorg, Bogardstraat 19. kaarten A f 0.10 verkrijgbaar zijn voor min- of onvermogenden voor de genera le repetitie der Koninklijke Ver eniging „Tot Oefening en Uitspan ning" op Maandag, 2 Mei 1949 des avonds te 7.30 uur in de Concert en Gehoorzaal. Middelburg. 20 April Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 r,\ Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 196264 Nederland N.W.S. 2', Spaarc. k t 100 2% Tc Indlë 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Middelburg: Apotheek Nonhe- I Jureens bel, Lange Delft 133 .tel. 2538. Sc.r«h i J.fJ^ns De .kwestie der Bulgaarse kerkelijke leiders. De kleine politieke commissie van dc V.N. heeft zich uitgesproken tegen het zenden van een commis sie van onderzoek naar de proces sen tegen kardinaal Mindszenty en de Bulgaarse predikanten. Het daartoe strekkend voorstel van van Australië en Cuba werd ver worpen met dertig tegen vier stemmen, bij achttien onthoudin gen en zes absenten. De commis sie besloot, dat terzake van de pro cessen gehandeld moest worden volgens de bepalingen van dc vre desverdragen. De Sowjet-Unie en andere Oost- Europese landen verzetten zich te gen deze beslissing, die genomen werd met 33 tegen zes stemmen, bij twaalf onthoudingen. In de aangenomen resolutie, oor spronkelijk door Bolivia voorge steld, spreekt de commisise haar „diepe bezorgdheid" uit over „de zware beschuldigingen welke tegen de regeringen van Bulgarije en Hongarije zijn ingebracht over on derdrukking van mensenrechten cn fundamentele vrijheden". De re solutie vestigt de aandacht van Bulgarije en Hongarije op hun ver plichtingen volgens de vredesver dragen en verklaart, dat de kwes tie op de agenda gehouden zal wor den voor bespreking door de al gemene vergadering op haar bij eenkomst in September aanstaande. Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Liin Kon. Paketvaart Ncd. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Dell Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania 14! •ril 22 April 97 99% 97 96'/« 97% 100!, 100% 97 97 98! i 98% 80% 80% 100*5 100% '94 93% 97 96* n 111% 110% 154% 157 163% 162 285 284 149 148 160% 161 186 185*4 2431/4 239% 263 - 261 225 223% 169 168% 293% 291 143% 139% 95 94 169' 154% 148 •151% 154% 162% 148 146% 138 30% 30% 91 89% 46% 45% 37% 36 141 i Met uitzondering van de scheep- vaarthoek. waar een vastere stem ming heerste, waren de koersen over de gehele effectenbeurs Vrij dag eerder afbrokkelend. Gebrek aan affaire, vooral door de afwe zigheid van het publiek, doet zich wel bijzonder sterk gevoelen. De communistische opmars in China nl. heeft de uitwerking van het be richt over de mogelijke opheffing der Berlijnse blokkade weer ver zwakt, zodat per saldo de stem ming hier weinig behagelijk was. Nederlandse Staatsfondsen lagen een fractie luier, speciaal 1946 op 97. Cultuurfondsen lagen vrij zwak voor de rubberwaarden. De markt had verder een zeer rustig verlóóp, Prol. 2%

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5