KAPPIE T KAMPER GEROOKTE PALING Mag de Republiek postzegels uitgeven? AETHER Standard Utility Je klok ante Sabine grijpt in MARIA SAWERSKY VAN G0HG Pqlinghandel N. K O RT Drogisterij L. JANSE. Amerikaanse postautoriteit zegt, dat brieven met republikeinse zegels bezorgd zullen worden Nederlands protest? In een. poging om verhelde ring te brengen in de verwarde toestand voor Amerikaanse postzegelverzamelaars betref fende de positie en geldigheid van postzegels, uitgegeven door de republiek Indonesië, heeft een groothandel in postzegels onlangs de autoriteiten van de Amerikaanse posterijen om een beslissing hieromtrent verzocht. Deze handel ontving thans een geschreven antwoord van de directeur van de United States International Postal Service in Washington, de heer V. B. Wa ters, waarin verklaard wordt: „Er is geen overeenkomst voor briefwisseling met de republiek Indonesia, doch indien hier post zou worden ontvangen met postzegels van de Republiek (en dergelijke post heeft men ongetwijfeld ontvangen) zou deze op de gewone wijze be zorgd worden". Deze officiële verklaring ver heldert volgens de redacteur van de postzegelrubriek in de New York Times inderdaad de situatie, welke er toe geleid had, dat Amerikaanse verzame laars niet op de hoogte waren van de uitgifte van postzegels door de Republiek. NEDERLANDS STANDPUNT^ Een Nederlandse woordvoer der in New York verklaarde enige tijd geleden, dat de re publikeinse postzegels geen in ternationale geldigheid hadden, omdat de Republiek geen lid is van de Algemene Post Unie. Aneta verneemt, dat het arti kel in de New York Times èn de particuliere brief van de di recteur van de International Postal Service, zoals deze geci teerd werd, de zorgvuldige aan dacht heeft van officiële Neder landse kringen in de Ver. Sta ten. Zou uit een onderzoek blij ken, dat de posterijen van ae V. S. werkelijk de postzegels van de Republiek als geldig voor internationaal gebruik er kennen, dan zal deze aangele genheid naar alle waarschijn lijkheid officieel worden be sproken met de autoriteiten in de Ver. Staten. In dat geval zal waarschijnlijk onder hun aan dacht gebracht worden, dat de republiek Indonesia, die niet souverein is, geen recht heeft postzegels uit te geven. Amsterdamse Beurs 20 Api-il 21 April Nederland 1948 (314) 99 Va dito 1947 (3%) 3 967s 9? dito 1937 3 97 96% Dollar-lening 1947 3 100 100% Investeringscert. 3 97 97 Nederland 1962—64 98% Nederland 1962—64 98% 98% Nederland N.W.S. 2% 80'% 80% Spaarc. k f 100 2% 101 100% Indië 1937 A3 94 Grootboek 1946 3 97%. 97»% Ned. Ind. Hand. B 110Va 111% Ned. HandeJmij. 156% 154% AKU 163V2 163% Bergh's Jurgens 283 285 Calvé-Delft 147 149 Centrale Suiker 161 160% Kon. Ned. Hoogovens 187% 186 Unilever 239% 243% Ned. Kabelfabriek 263 Philips 225 225 Wilton Feyenoord 167 169 Billton Kon. Petrol. Mij. 290 293% Amsterdamy Rubb. 142 V- 143% HA. Lijn 95 Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie 160'% 169% Rotterdamse Lloyd 133 148 Stv. Mij. Nederland 159% Handelsver. A'dam 158% 148 Deïi Batavia Mij. 97 Deli Mij. 413/, Anaconda 30% 30% Bethlehem Steel 91 91 General Motors 59% Kennecot 46% 46% Shell Union 37% 3 Baltimore Spw. 8% Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania 110% 114% Een vriendelijker stemming ge paard gaande met koersverbeterin- gen over de gehele linie viel bij opening van de Amsterdamse ef fectenbeurs te constateren. In het telefonische ochtendverkeer was reeds tegen hogere prijzen gehan deld. hetgeen men evenals de si tuatie ter beurze 's middags voor namelijk toeschreef aan de berich ten, waarin sprake is van Russi sche maatregelen die op een op heffing van de blokkade zouden wijzen. Een van de hoeken waar. voor zover van drukte gesproken kan worden, flink gehandeld werd, was de tabakshoek. De onderhand se verkopen naar Engeland en vooral ook naar Amerika tegen gunstige prijzen, werkte hier sti mulerend op het koersverloop van de drie soorten die hier verhan deld worden, zulks in tegenstelling met gisteren toen alleen aandelen Deli gunstig reageerden op de verkoop naar Engeland. Prolongatie 2% procent. Sikorsky-hélicoptère is luchtwaardig-. De minister van verkeer en wa terstaat heeft goedgekeurd, dat het bewijs van luchtvaardigheid, uitgereikt door het bevoegde ge zag in de Ver. Staten van Ameri ka. ten behoeve van het hef- schroefvliegtuig, gemerkt PH- HAA. vervaardigd door de Si korsky Aircraft Division of Uni ted Aircraft Corporation, weder om gelijk gesteld wordt met een bewijs van luchtvaardigheid. als bedoeld in de Nederlandse lucht vaartwet Aan de stichting hefschroefvlieg- tuigen, die het verzoek hiertoe indiende, is medegedeeld, dat de gelijkstelling onder bepaalde voor waarden tot 13 April 1950 verleend is. O.m. is als voorwaarde gesteld, dat het hefschroefvliegtuig uitslui tend gebruikt mag worden voor beproeving's- en studiedoeleinden. Moeilijkheden met de broodprijs in Dordrecht. In Dordrecht was de prijs van het witte brood tot dusver 32 cent per 800 gram. Eén bakke rij echter heeft deze .prijs ver laagd tot 30 cent. Het gevolg is. dat de Dordtse bakkers enig-s zins in een verwarde situatie zijn geplaatst. Men voelt er over het algemeen veel voor de concurrentie het hoofd te bieden, maar aan de andere kant is men er van overtuigd, dat de meeste bakkerijen bij 'n dergelijk prijspeil niet lonend meer kunnen werken. In een spoedvergadering van de Dordt se bakkersbpnd ,feee_jt het be.-_ stuur zijn functie neergelegd om de leden vrij te laten in hun gedragingen ten aanzien van de broodprijs. Na 11 jaar weer parade op hst Malieveld. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. Koningin Ju liana op 30 April wordt op de Maliebaan te 's-Gravenhage een militaire parade gehouden voor generaal-majoor ir. M. Tans, gouverneur der residen tie. In 1938 werd de laatste mi litaire parade gehouden op het Malieveld. Tarwe en stikstofmest. De internationale noodvoedsel raad heeft te Washington bekend gemaakt, dat de toewijzingen van tarwe en tarwebloem onmiddellijk zullen worden stopgezet en die van stikstofhoudende meststoffen aan het einde van liet seizoen. Bij hek aanbevelen van de op heffing van de tarwe- en bloem- toewijzingen heeft de raad reke ning gehouden met het feit. dat de wereld tarwe-aanvoer en de in- voerbehoeften in 1948/'49 ongeveer in evenwicht waren. Smederijbaas werd belasterd. Een buitengewoon ergerlijke vorm van smaadschrift is in Uithoorn aan het licht geko men. De baas van de smederij van de Teerfabriek aldaar werd onlangs in een anonym schrij ven aan de directie beschuldigd van diefstal. En daar er inder daad diefstallen in de fabriek werden gepleegd, werden de gangen van de smederijbaas na gegaan, waardoor voor deze op dén duur een Situatie ontstond, welke hem deed besluiten ont slag te vragen. Maai* ook een nieuwe patroon kreeg weer anonyme waarschu wingen. Dit werd de Rijkspoli tie toch te erg en alles werd in het werk gesteld om de briefschrijver te vinden. Door een toeval gelukte dit. De poli tie kreeg nl: een'poësie-album onder het oog, waarin een vers je voorkwam, waarvan het schrift op dat van de anonyme brieven leek. De schrijver, een vriend van de smederij baas, be kende ten slotte uit jalousie ge handeld te hebben. De beschul digde is inmiddels natuurlijk volkomen gerehabiliteerd. Indonesië heeft gebrek aan dollars. De heer J. W. van der Laan, attaché van het Amerikaanse consulaat te Batavia, heeft Dinsdag op een persconferentie te New York verklaard, dat de toestand voor Indonesië op het gebied van de dollars uiterst critiek is, als gevolg van de op schorting van de Marshall-hulp, doch dat het herstel van het economische leveji in Indone sië opmerkelijk gevorderd is. Hij deelde nog mede. dat de Amerikaanse invoer uit Indo nesië in 1948 een waarde had van 75% millioen dollars, waar van 44 millioen dollars aan ruwe rubber. In dat jaar beliep de Amerikaanse export naar Indonesië 92 millioen dollars. - 4. Toen de maat weer een beetje van zijn verbazing bekomen was, liep hij weer te rug naar Kappies hut. „Ik-jhcb hier het pakket", zei de maat, „en de Professor is weg., en ik moet er voor zorgen., stof afnemen.." ..Klont, die je bent!" riep Kappie. „Je had dat pakket niet aan moeten nemen! Wie weet wat er in zit., nu moeten we wel naar San Riqo! Ik had die professor met zijn pakket weg willen sturen., ik wilde er niets mee te maken hebben. Maak dat je wegkomt en gooi de trossen los. We vertrekken!" „Signor Capitano. gij Uw rustkalmte bewaren!" zei Signor Rivaldi. „Wij zijn oude amigo's. Ik u niet voor gekmal houden. Ik bitter' ernstig zijn. Die inven- tio zal U stinkryk maken!" „Ik heb niets met dié uitvinding te ma ken!" zei Kappie boos. De maat gooide met sombere voorge-' voelens de trossen los. „Wat zal Sit voor een reis worden", dacht hij. „Wat zullen we meemaken! Nooit eens rust!" Veiligheidsoorkonde voor K.L.M. in de West. Het West-Indisch bedrijf van de K.L.M. heeft in 1948 2.729.029 mijl of 41.742.173 pas sagiersmijl zonder ongelukken met fatale afloop afgelegd. Dit deelde captain J. H. Parrott, directeur van de Interameri- can Safety Council te New York mede, op het vliegveld Hato, bij de uitreiking van de veiligheidsoorkonde, die zes maal achter elkaar aan het West-Indisch bedrijf van de K.L.M. werd toegekend. Internationaal verdrag inzake arbeidsinspectie. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot voor behoud der bevoegdheid tot toe treding tot het verdrag bztreffende de arbeidsinspectie in de industrie en de handel (Genève 1947). Onze wetgeving zal op een enkel punt aangevuld dienen te worden alvorens tot het verdrag kan'wor den toegetreden. Het is met het oog daarop, dat voorgesteld wordt te bepalen, dat de Kroon zich de bevoegdheid voorbehoudt tot het verdrag toe te treden. Tot toetre ding zal dan kunnen worden over gegaan. zodra de nodige wettelijke maatregelen tot stand gekomen zijn. FEÜ1LI ETON 79 Ook Felix meende zijn hart bij tante Sabine te moeten uit storten. „Als ik maar wist, dat het Karei ditmaal ernst is, tante", zei hij. „Hij is nu eenmaal zo onstandvastig en raakt op ieder een verliefd. Natuurlijk zou het mij voor Beate genoegen doen, als hij haar werkelijk graag mocht. Hij is in z'n hart een beste kerel en bovendien gefor tuneerd, zodat hij z'n vrouw een- goede-- -toekomstkan bie den „Ach kom, Beate's toekomst is door de erfenis van haar oom immers al rondom verzekerd", vjel juffrouw Reuder hem on geduldig in de rede. „Ongetwijfeld! Maar het kan toch zijn, dat ze van Karei gaat houden en als hij dan plotseling weer eens van gedachten mocht veranderenIk zou niet graag zien, dat zij hot slachtof fer werd van zijn grillen". Juffrouw Reuder keek haar neef met onvex-holen spot over de rand van haar bril aan. „Waarom?" vroeg ze ronduit. „Koester je misschien zelf be langstelling voor Beate?" En toen haar neef niet onmiddellijk antwoordde, vervolgde ze haas tig: ..Als dat inderdaad het ge val is, beste Felix, dan moet ik je tot m'n spijt zeggen, dat je dat tot dusver maar zeer wei nig hebt getoond. Je bent met Beate gaan wandelen, je hebt met haar concerten bezocht en haar prettig beziggehouden maar daaruit kan toch waarlijk geen vrouwelijk wezen opma ken,'hoe het met het hart van een man gesteld is. En daarom kan je haar ook werkelijk niet kwalijk nemen, dat ze nu wat meer in gezelschap van Karei verkeert, die tenminste meer initiatief toont dan jij". „Ik ik ben nu eenmaal wat gereserveerd, tante'tje", tracht te Felix zich te verontschuldi gen. „Dat komt misschien daar door, omdat ik reeds eenmaal ernstig teleurgesteld ben". „Ach, hou nu toch eindelijk eens op met die eeuwige teleur, stelling, jongen! Je hebt nu toch allang ingezien, dat Irene niet de ware- voor-je was en je bent nu dan ook met geen vezeltje van je gevoel meer aan haar verbonden. Waarom zou je dus die arme Beate onder iets, dat allang tot het verleden behoort, laten lijden?" „Dat wil ik ook helemaal niet!" „Nou dan! Ik ben ervan over tuigd, dat Beate jou liever mag dan je vriend. Maar tenslotte kan ze jou toch geen aanzoek doen. nietwaar? Ze zal trou wens nooit tonen, dat ze iets voor een man gevoelt. Daarvoor is ze veel te bescheiden en te terughoudend. Bovepdien mag je niet vergeten, dat ze zichzelf nog steeds voor de lelijke Bea te houdt". „Maar ze is immers helemaal niet lelijk!" riep Reuder ver ontwaardigd. „Integendeel, ze is charmant, lief, verstandig en...." „Zeg haar dat zelf, Felix, en niet aan mij. Als je het zelf niet klaar speelt met Beate te praten, moet je altijd met de mogelijkheid rekening hou den, dat er vandaag of morgen een andere man komt en haar voor je neus wegpikt". Daarmee liet juffrouw Sabi ne haar neef staan, overtuigd, dat haar woorden doel hadden getroffen. In deze dagen van spanning en van min of meer geprikkel de stemmingen deed zich nog iets bijzonders voor. Het plaatselijk bioscoopthea ter kondigde de vertoning van de Afrikafilm aan. Natuurlijk hadden Reuder en Schuch ook tot dusver reeds in het cen trum der publieke belangstel ling gestaan. Dweperige bak vissen, oudere dames en van avonturen dromende jongelie den hadden reeds herhaaldelijk om de gebruikelijke autogram men gebedeld. In het plaatselijk nieuwsblad was een artikel over hen verschenen, maar tot dusver had zich dat alles bin nen beperkte grenzen bewogen. De voorreclame van het bi oscooptheater maakte evenwel een.eind aan deze beleefde te. rughoudendheid en de beide vrienden kwamen weer eens in het brandpunt dér publieke be- langstelling tc staan. Mensen van de pers lieten zich aandie nen om hen te fotograferen en te interviewen. De redactie van de krant vroeg om een artikel over de film en de directie van het Kurhaus verzocht Reuder een lezing te .willen houden over zijn belevenissen in het donkere werelddeel. Hij kon dit bezwaarlijk van de hand wij zen, maar hij gevoelde er niet de minste lust toe. ..De mensen kunnen je pok geen ogenblik met rust laten", luchtte hij zijn ontstemming te genover Kareltje. „Ik ben toch met vacantie hier. Doe me een genoegen en houd jij die lezing, Karei!" Maar deze dacht daar niet aan. „Waarom ik? Jij bont de beroemdste van ons tweeën. Bovendien heb je een veel be tere figuur om op het podium te staan. Praat jij maar tegen de mensen!" En zo bleef Reuder niet veel anders over dan toe te geven. (Wordt vervolgd) Het personeel van de zieken huizen te Parijs en omgeving heeft besloten in staking te gaan. De veiligheidsdiensten zal men blijven waarnemen, 't Franse mi nisterie van volksgezondheid heeft 't personeel der ziekenhuizen ge waarschuwd voor handelingen, welke nadelig zouden kunnen zijn voor de dienst. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 20 Apr.: Abro v. Gefe; Orion v. Rotter dam; Zeus v. Antwerpen. Viissingen vertrokken 20 Apr.: Orion n. Londen; In Orde n. Kings- ley; Abro n. Brussel. Gepasseerd n. Antwerpen 20 Apr. Oud-Beierland V. Zee n. Gent; Mi- ra v. Gandia: Stad Leiden v. Bar celona; 21 April: Casana v. Rot terdam: Elisabeth v. Rotterdam; Leuvenhaven v. Duinkerken; Res- nova v. Zweden. Gepasseerd v. Antwerpen 20 Apr. Akkrumdijk n. Rotterdam; Rid derkerk n. Marseille; Lemsterkerk n. Rotterdam; Demi v. Gent n. Goole; Prins WiUem II n. Rot terdam; Brehelle n. Rotterdam; Hervilia n. Amsterdam. Naar Indonesië: Kedoe. 20 Apr. van Rotterdam te Batavia: Poelau- laut. Amsterdam-Java, 20 April v. Algiers; Mataran. 20 April van Rotterdam te Batavia. Van Indonesië; Kamerlingh On nes, Java-Rotterdam. 20 April Sa- gres gepasseerd; Vanderwaals. Ba- tavia-Amsterdam, 21 April te Co lombo. Op 20 April 1949. St. Maria, de Bakker; Toiler 4, van Geest; Vivat, Wagenmakers: Ivalojoki, de Munter: Anjo, van Groezen, allen Rotterdam: 2 Ge- broeders, Wams, Marknesse; Hoop op Behoud. Visser; Onderneming, de Waal. beiden Werkendam: Ata lanta, Touw, Doesburg: Salf 1, Rijcquart, Dordrecht; Gejo. Deur waarder, Jutfaas; Rheinunion 4, Vergauwen, Basel; Capella, Burm; Centrust 5. v. d. Stroom; Meteor. Janssen; Metiea. Pols: Waterweg, Kooymans: Rijntrans 9. van Ooy; Mariette. Gasten; Franklin, Wal raven; Tijl, v. d. Wijgert; Posei don 3. Specht; Trave, Stoop; Sani 1, Timmermans; Sani 2. Ceuleman: Fulda, Lemmens: Gleconiean, Jo- rens. allen Duitsland; Eljo. den Breejen; Nettie. Dooms: Daven- tria, Busker: Gruno, Meijer; Con dor. Rijken: Malya. V.een si ra; Frema, de Jonge; Actief, Dekker; Niets Bestendig, de Jonge; Con tact, dc Ruyter: Citerna. van Houwelinten; Sulphuur, Duut; Sanara 117. de Waard; Caoria, Schoots; Groenstar, v. d. Have; Pro Patria, Bosma; Anna, Suy- kerbuyk; Advent. Baay; Ruys- dael, Arends; Fraternlté 3. Poppe- lier; Edelweis 7, de Wilde; Arne, Snijders; St. Antonius, Kooymans; Stad Bergen, de Roef; Damco 56, de Koster: Fluviale 27, van Deur zen; Comptoir 27. Struik; Pana ma. v. d. Broek; Fluviale 24. v. d. Kamp; Cathalina, van Baaien; Farnsburg, Hartmans; Attentio, Grinwis, allen» België. UIT DE ZATERDAG. Vanavond is er een populair concert dat wordt verzorgd door het Omroeporkest van het N.I.R., het Radio-orkest van het N.I.R., het Vlaams koor solisien. De uitvoering wordt geheel door de Belgische Om roep verzorgd. (H. I 20.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9 Londens Philharm. orkest; 10.35 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.33 Omroep- Opera-koor en Omroeporkest o.l.v. Willem Lohoff; 13 Ned. Strfjdkr.; 14,20 Marinierskapel; 16 Reportage voetbalwedstrijd Nederland- Frankrijk; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.: 19 Actualiteiten op kunstgebied; 20 Nieuws: 20.15 Re lais van dc Vlaamse en Franse uitzending van de Belgische Natio nale Radio-Omroep; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9.35 Londens Philharm. orkest; 11 De Zonnebloem; 13 Nieuws: 14.20 En gelse les voor beginnelingen; 15.10 Naar het wonderland der muziek: 16 Volkshogeschool-uitzending; 16.15 De schoonheid van het Gre goriaans; 13 Promenade-orkest; 20 Nieuws: 20.20 Lichtbaken door de Z.E. heer Henri de Greeve; 21' Ne* gen heit de klok; 22 Hel Orkest zonder naam; 23 Nieuws. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8, 9. 13. 17.05, 19, 22 en 23 Nieuws; 13.15 Verzoekprogr.; 19.30 Zang; 20.15 Populair concert. Brussel-Frans (484 m.): 7. 8. 13'. 19.45, 22, 22.55 en 23.55 Nieuws; 12.30 Omroeporkest; 16 Klassiek verzoekpr.; 21 Zang. Engeland-Home Service (343 m.): 8, 13, 18. 21 en 23 Nieuws: 13.10 Gevar. concert; 14.20 B.B.C. Schoots orkest: 20 BBC Varété- orkest. Eogeland-Light Program (1500 en 252 m.): 9. 19. 22 en 23.56 Nieuws: 14 Boekbespreking: 16.45 BBC Variété-orkest; 21.15 Con cert. ZON EN MAAN. 23 April: Zon< op 5.28 onder 19.50 Maan: op 4,24 onder 14.35 23 April Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u. NAP u. NAP 11.34 1.39 23.52 1.26 1201 1.61 12.20 1.77 12.38 1.20 Laag Water u.—NAP u.—NAP 5.07 1.71 5.35 1.90 6.07 2.04 6.01 1.56 17.35 1.50 18.03 1.72 18.36 1.84 18.34 1.32 Te koop geknoopt Deventer tapijt, Oosters patroon, 2 x 3 m. Nadorst weg 18, Middelburg. Te koop gemakkelijk ver plaatsbaar strandhuisje, 2x3 mtr., geschikt voor vele doeleinden. LOUWER- SE, Vliss.str. B 276, Koude- kerke. Jongste kantoorbediende gevraagd voor klein over heidskantoor. Salaris over eenkomstig jeugdregeling. Brieven met opgaaf van leeftijd, genoten onderwijs, enz., letter J 3, Bur. P.Z. C., Vlissingen. Van particulier te koop Bouwjaar 1946. Prima on derhouden, nieuwe mo tor, 5 persoons, 800 kg. laadvermogen. Banden 8090. Brieven onder no. A 156, Bureau P.Z.C., Goes. <lat alle» en nog veel meer komt oit de vermaarde fabrieken van Jansen en Tilanus. Uitsluitend in de betere zaken, waar U het prettigst en voordeligst koopt, vindt U nn Jansen en TilanuB steeds meer terng. Sedert 1869 vermaard om de voortreffelijke kwaliteit Daarom voor: het allerbeste ondergoed de charmantste tricotage de verfijndste lingerie Te koop F.N. motor, 350 c.c., pas gereviseerd. Br. no. 334, Bur. P.Z.C., Middelburg. Mevrouw VENTEVOGEL, Singel 83, Vlissingen, vraagt voor spoedige indiensttre ding hulp in de huishouding. Dagelijks geopend van 1(W 12.80 en 1.30—5.30 uur. Dinsdags, Donderdags, Vrij dags cn Zaterdags ook open van 79.30 uur njn. Heden avond om 8 uur extra rond leiding door LOUIS HEIJMANS. Te koop of te huur gevr. consumptietent of Iets der gelijks, aan één der Zeeuwse stranden. Brieven no. 337, Bur. P.Z.C., Middelburg. Te koop D.K.W. motorrijwiel 1939, 350 c.c.- Adres; Mo lenweg 84, Kortgene, Tel. 341. Bij Domburg te huur mod. gcmeubil. landhuisje, dicht bij bos en zee, nog vrij voor Mei, Juni, 115 Juli. Brie ven no. 333, Bureau P.Z.C., Middelburg. DE MAGNEET SCHOE NENHUIZEN, Walstraat, Vlissingen, vraagt een nette winkeljuffrouw. Op de gemeente.secreta- rje van Groede kan een aankomend ambtenaar worden geplaatst, tegen nader overeen te komen voorwaarden. HJOQ53Ee,zK GOI lANGE «DOjrjTOAtf 5F55 - TQff. 24ÓC LENTE-WEER Nir tijd voor een leuk ROOD KORT MEISJES-MANTELTJE (blazer). Wij leveren zé U deze week van 8 tot 12 jaar, 10.46 t.m. 12.49. 6 of }0 punten, naar gelang de maat. .VAN DE VELDE Familledrukwerk NET .KAMEBMEISJE gevraagd. Hotel „Poelman", Stationsstraat 17, Middel burg. Dat goedkoop! Beste gebruikte PHILIPS-RADIO'S Nieftwe toestellen in ver. schillende prijzen. Handel korting. Luidsprekers vanaf 15.Grote keuze radio lampen. Waldorp stofzui gers 135.-^-. Orders wor den direct uitgevoerd na ontvangst postwissel. Be zoek of bestel aan 't ver* trouwde adres: Zuidvlietstraat 13, Goes, Telefoon 2320. NETTE IJSLOPER gevraagd. ,,DE IJSBEER", Öude Markt 9, Vlissingen en Middelburg. VLAMINGSTRAAT 81, VLISSINGEN". VRIJDAG OPENING VAN HET PALINGSEIZOEN. Wij verkopen uitsluitend echte De prijzen zijn erg laag en binnen ieders bereik. Weigert bedrieglijke aanbiedingen. TRAIT D' UNION Gij kunt niet uit uw werk breken ter behar tiging uwer zakelijke en particuliere belangen? Ons bureau, onder leiding lt. kol. Gen. St K.N.I. L., b.d. T. WILLER, Statenl. 12, 's Gravenhage, stelt zich daartoe beschikbaar. Ml. en vrl. kr., alg. ontw. en representatief. Discretie verzekerd. Condities op aanvraag. Voor VERF, BEHANG EN GLAS, komt steeds JANSE te pas! Wilt U in deze schoonmaaktijd Uw huis, meubelen, schuurtje enz. keurig in de verf hebben, gebruikt dan onze meer dan 75 jaar bekende eigengemaakte Verven en Vernissen en U zult voldoening van Uw werk en kosten hebben. Wtf leveren U weer ZUIVERE OLIEVERF in: GROND VERF, GLANS VERF, LAKVERF, VERNISSEN in iedere hoeveelheid en kleur. Ruime keuze In Behang, Glas, Kwasten, Borstelwerk enz. LANGE NOORDSTR, 70, TEL. 2419, MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 7