Een uitloopkans voor Axel Souburg's rioolwater vloeit helder de polder in Chicago Tribune over de Nederlandse pers Officiële publicaties Walcheren. NIEUWE BOEKEN Sport en wedstrijden Zuiveringsinstallatie in bedrijf gesteld. Ook het slib bewijst goede diensten. Er zal niet gemakkelijk Ie mand in Oost-Souburg te vinden zijn, die de afschaf fing van het „tonnetjesstel- scl" en de aanleg van het rioleriugsnet betreurt. Het ge meentebestuur van Souburg wilde hét hier echter niet bij laten, maar ging verder en gaf opdracht een rioolwater zuiveringsinstallatie te bou wen, die tot de modernste van het land behoort. Na an derhalf jaar arbeid is dit grootscheepse project onlangs gereed gekomen en Inmiddels reeds in bedrijf gesteld. Bin nenkort zal de officiële ope ning volgen. De „ziel" van de Installa tie, die ingewikkelde bereke ningen en omvangrijke beton bouw eiste, is het pompge- bouw, dat eenvoudig, maar smaakvol van architectuur is en waarin men dank zij de grote ramen alleen bi) avond op kunstlicht is aangewezen. Hierin staan de grote pom pen, die het rioolwater om hoog brengen naar de voor- bezinkingstank, terwijl tevens ruimte werd gereserveerd voor opstelling van transformato ren, voor een klein laborato rium en voor een werkplaats- 3e'Het rioolwater moet een lange weg afleggen, voordat het in gezuiverde toestand de polder in kan vloeien. Het komt eerst in de zogenaam de gotenkelder, waarin een vuilrooster de eerste, grofie „zeef" vormt: stukken hout e.d. blijven hier achter en kunnen met een hark verwij derd worden. Het water loopt door parallel gelegen goten door deze kelder en wordt vervolgens naar bulten ge bracht. waar het vla verdeel den in de voorbezinkings- tank komt. Het slib, dat op de bodem zakt, wordt enkele malen per dag met een grote slibschuiver naar de achter kant van de tank geschoven, waar het via drie slibzakken afgevoerd wordt naar de slijkg'stingstank. Tenslotte komt het op de slijkvelden (een serie betonnen zandbak ken) waar het van af ge schept kan worden om op de landerijen goede diensten te bewijzen. Het rioolwater zet zijn tocht voort en vloeit door 'n foot de grote aëratietank innen, waar het biologisch gezuiverd wordt. Het wordt hier kunstmatig in beweging gebracht en dit gaat gepaard met een geruis als van een waterval, dat al van verre is te horen. Terslotte wordt het, Inmiddels reeds heel wat hel derder water omhoog ge stuwd in de nabezin.lt ings- tank. die zuiver rond is en waarin een ronddraaiende brug met schuivers het ach tergebleven slib naar de kant brengt. Het water, dat don ker en troebel de gotenkelder instroomde, is nu zo zuiver Alweer een bosbrand. Donderdag hebben 150 brand weerlieden enige uren nodig ge had om een bos- en heidebrand, de tweede van dit seizone. bij Oister- wijk te blussen. Een oppervlakte van 6 ha. eigendom van de Vereni ging tot behoud van natuurmonu menten. ging verloren en een van de mooiste plekjes in de buurt, gelegen aan het Belversven, werd ernstig geschonden. Woningen voor bouwvakarbeiders. Het Rotterdamse gemeente bestuur heeft besloten ten einde meer bouwvakarbeiders aan te- trekken, om voor deze mensen een passende woning beschikbaar te stellen. geworden, dat hef zonder be zwaar dienst kan doen voor bevloeiïng van de polders. Het heeft enige tyd ge duurd alvorens het mecha nisch gedeelte van de instal latie voltooid kon worden, omdat de aanvoer van ma chinerieën wat stagneerde, 't Enige instrument, waarop thans nog gewacht wordt, dient voor de automatische regeling van de werking der pompen en moet uit Zwitser land komen; men hoopt het binnenkort te ontvangen. BEPLANTING. Natuurlijk zal de zuiverings installatie veel insecten aan trekken. De aanwezigheid van vogels is dus gewenst en in verband daarmede heeft men het terrein van een goede beplanting voorzien. Dit zal bovendien tot gevolg hebben, dat de installatie over enige jaren omgeven zal zijn door groen, wat het natuurschoon ten goede komt. De datum van de officiële opening is nog niet vastge steld. Hiermede zal moeien worden gewacht tot de toe gangswegen, waaraan thans met man en macht wordt ge werkt, gereed zjjn. De rioolwaterzuiverings-installatie te Souburg. Kolonel Hoesni Zalm. de mi nister-president van Syrië, heeft per vliegtuig een bezoek gebracht aan Cairo en aldaar een onder houd gehad met koning Faroek van Egypte. Onlangs heeft de gemeenteraad van Katwijk besloten, een tweede zeebad aan de boulevard te stich ten. Het voetbalprogramma Ook Robur kan winnen. Axel heeft Zondag een goede kans een paar puntjes uit te lopen en daardoor de eerete plaats te bezetten op de rang lijst. Maar Rood-Wit zal zich wei niet zonder meer gewonnen geven, zodat het een spannende strijd belooft te worden. Bres- kens zal het niet gemakkelijk krijgen bü Odio en aangezien de Bressiaanders de onderste plaats bezetten, zullen ze alle moge lijke moeite doen om een puntje uit Brabant mee te brengen. Robur krijgt Yerseke op bezoek en na het gelijke spelletje, dat de Goesenaars jL Zondag op VES'35 behaalden, zijn we geneigd Robur de beste kansen te geven. RIA krijgt bezoek van Hulst en de bezoekers zullen ongetwijfeld hun uiterste best doen om revanche te nemen voor de grote nederlaag, die voor enkele weken geleden werd. Luctor is de gast van Krui- ningen en voor beide ploegen is er alles aangelegen beide puntjes in de wacht te slepen. DISTRICT IV. Prom. comp. 2e klasse. HelmondR.B.C.; De Spechten T.O.P. Wanneer RBC er in zou sla gen ook Helmond een nederlaag toe te brengen, is het pleit in deze afdeling reeds ten gunste van de Roosendalers beslist. Ze zouden daardoor hun punten totaal op 9 brengen, een aan tal dat door geen der overigen meer bereikt kan worden. Zo ver is het trouwens nog niet. maar de RBC-papieren staan mooier dan ooit. Zelfs bestaat de mogelijkheid dat een gelijk spel hen al tot eerste klasser maakt, maar daarvoor is dan nodig, dat TOP zich in Eind hoven de meerdere van de Spechten toont, wat ons geens zins zou verwonderen. Prom. comp. 3e klasse. Axel—Rood Wit (W); Odio— Breskens. Door de Axel-nederlaag is de anning hier danig toegenomen Het is thans zaak in de wed strijd tegen Rood-Wit te tonen, dat de misstap in Middelburg slechts een tijdelijke afwijking van het goede spoor is geweest. Rood Wit heeft na de goede start nadien iets teleurge steld en een Axel-zege ligt dan ook wel in de lijn der ver wachting. Odio krijgt bezoek van Breskens en afgaande op de tot heden behaalde resulta ten lijkt ons een Brabantse overwinning het meest waar schijnlijke resultaat. Prom. comp. 4e klasse. RoburYerseke. De start van Robur is heel Persbreidel of regeling van journalistieke verantwoordelijkheid? In een artikel, getiteld ..de con sequente Nederlanders" schreef de .Chicago Tribune": „Wij moeten toegeven, dat de Nederlanders ten minste consequent zijn. Hun vij andige gezindheid tegenover de vrijheid van pers in Amerikaanse zin kwam tot uiting, toen zij Sey mour Korman. correspondent van de Chicago Tribune weigerden toe gang te verlenen tot Nederlands- Nieuw-Guinea. Dit geschiedde omdat de correspondent van de Chicago Tribune in Indonesië. Quentin Pope. artikelen had ge schreven, die de Nederlands ko loniale autoriteiten niet bevredi gend achtten. Maar als wij eerlijk zijn. moeten wij toegeven, dat de beperkingen, die de Nederlanders de buitenlandse correspondenten hebben opgelegd bij het verzame len en uitzenden van nieuws, niet uitgebreider zijn die zij op Neder landers zelf zouden willen toepas sen. JOURNALISTIEKE VERANTWOORDELIJKHEID. Een wetsontwerp In Nederland stelt voor. dat de gehele Neder landse pers zal beantwoorden aan regelingen, opgesteld door de re gering. en dat redacteuren en ver slaggevers onderworpen kurtnen worden aan boete, schorsing uit hun beroep van 1 tot 5 jaar en. bij ven. Deze strafvoorzieningen zou den worden uitgevoerd in geval van onjuiste of onverantwoordelij ke berichtgeving, zoals vastgesteld door de regering. Alle journalisten zouden gere gistreerd en geklassificeerd moeten V/orden door de regering en hun plichten en verantwoordelijkheden zouden worden vastgesteld. Zij zouden gedwongen zijn in een ge sloten hok binnen te gaan onder toezicht van de regering. Op grond van een artikel of nieuwsbericht zouden aanklachten tegen hen kunnen worden ingediend door „staatslokduiven" of door officier van justitie. Zonder aarzeling kan men zeg gen. dat het gehele systeem de staat een afdoend middel geeft om contróle op de gehele Nederlandse pers uit te oefenen, de critiek te onderdrukken en elke gedrukte vrklaring te censureren. Dat een dergelijke wetgeving in een land kan worden ingevoerd, terwijl dit land toch geen totali taire staat is. bewijst de nutteloos heid van het werk der commissie van de V. N. die voorstelt een in ternationale conventie tnzakè de vrijheid van pers te ontwerpen. Een officieel Nederlands vertegen woordiger. G. J. van Heuven Goed hart. neemt aan deze besprekin gen deel. Als gevolg van het geval- Korman werd hij niet opnieuw ge kozen voor de subcommissie in zake vrijheid van pers, ondanks het feit. dat de grote, zichzelf kampioen van de vrijheid noemen de mevr. Roosevelt ten gunste herhaalde „delicten" voor het le- van hem gestemd heeft. wat beter geweest dan die van Yerseke en mogelijk weet Ro bur het thuisvoordeel uit te buiten om de schaal in hun voordeel te doen overslaan. Een hernieuwde Yerseke-nederlaag betekent zo goed. -als zeker de gradatie. 1'rom. comp. 4e klasse. RIA (W.)—Hulst. De Hulst-ploeg heeft nog kwa de herinneringen aan de in eigen huis geleden 5—0 neder laag en zint ongetwijfeld op wraak. Ria daarentegen is er veel aan gelegen deze strijd in winst om te zetten, in welk ge val Hulst zeker zou zyn van degradatie. Prom. comp. afd. Zeeland. Kruiningen—Luctor; Schoon, dtfkeZonnemaire. Het ziet er wel naar uit, dat Luctor de hoogste ogen gaat gipoien om de plaats van Krui ningen in te nemen en voor eerstgenoemde is het dan ook van veel belang het komende duel in haar voordeel te beslis sen. Schoondijke en Zonnemaire zullen weinig hoop koesteren na de slechte start en een her nieuwde nederlaag sluit de deur voor Zonnemaire en maakt ook de Schoondijke-papieren zo goed als waardeloos. From. comp. res. 2e klasse Dosko IIVlisslngen II. De nederlaag tegen Sarto II heeft voor de rood-witten de deur definitief dicht gedaan en de strijd op de Raayberg is dan ook van weinig belang. Prom. comp. res. 3e klasse. RAC n—RCS II; RKC II— Zierikzee II. De Souburgers treden binnen de lijnen om hun plaatsje in de res. 2e klasse te verdedigen. Ze krijgen de eerste stoot op te vangen van RAC n en het zal moeilijk werk zijn om winst uit Rijen mee te brengen. De eerste klap is een daalder waard en dit geldt voorzeker in dit geval nu met een uit wedstrijd moet worden begon nen. In Waalwijk binden de re serves van RKC en Zierikzee de strijd aan. De vijfde gega digde MOC II trok zich terug en degradeert vrijwillig. afd. Prom. comp. res. Zeeland. De Zeeuwen II—Corn Boys II. De reserve-ploegen van De Zeeuwen en Corn Boys moeten onder elkaar gaan uitvechten wie een plaatsje in de nieuw in te stellen reserve derde klasse mag gaan innnemen. De Sasse- naren beschikken over een sterke ploeg en het zal voor de thuisclub niet meevallen hen aan de kant te zetten. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. A.G.O.V.V.—V.S.V. PROM. TWEEDE KLASSE. I. DWVZFC; Sparta— Stormvogels. II. DHC-HW; DFCRCH. IH. NEOGelria; NEC—La bor. IV. Helmond—RBC; de Spech ten—TOP. V. Emmen—Achilles; LCS— Zwartemeer. VI. de ValkLonga; de Ba ronie—Chevremont Vlissingen CANDIDATENLIJST In een officiële publicatie in ons blad van gisteren is ver meld dat de candidatenlijsten voor de gemeenteraad onderte kend moeten worden door ten minste 20 personen. Dit moet zjjn: tenminste 25 personen. Arnemuiden CHR. HIST. De Christelijk UNIE. Historische Kiesvereniging te Arnemuiden hield onder voorzitterschap van de heer A. Poortvliet een algemene vergadering. Uitvoe rig werd gesproken over de Algemene Vergadering te Am sterdam. Hierna ging de ver gadering over tot het vaststel len van de candidatenlijst voor de ophanden zijnde gemeente raadsverkiezing. De volgende lijst werd vastgesteld: 1. J. Pol derman, 2. Jac. Scheele, 3. A. Poortvliet, 4. A. Kodde, 5. C. van Hemert, 6. P. Janse. „WEES EEN ZEGEN". De J. M. V. op Geref. Grond slag „Wees een Zegen" te Ar nemuiden hield haar derde jaarvergadering onder leiding van mej. F. J. Poortvliet. Door secretaresse en penningmeeste- resse werden vervolgens de jaarverslagen voorgelezen. De bijeenkomst werd door gebracht met zang, samenspraak De presidente sloot deze avond en dankte allen voor de mede werking. Zoutelande BAZAR NED. HERV. KERK. De bazar voor de aankleding van de gerestaureerde kerk der Ned. Herv. gem. te Zoutelande. die Maandag en Dinsdag gehouden werd, is een groot succes gewor den. Aanvankelijk zou de bazar ook nog a.s. Zaterdag gehouden wor den, doch ds. Wagener kon hem Dinsdagavond al sluiten met har telijke dankwoorden aan allen die hebben meegewerkt. De opbrengst bedraagt f 4050.18. Een geweldig bedrag in twee dagen tijds. JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING. Dezer dagen hield de Oranje vereniging te Zoutelande haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Verhage, opende deze slecht bezochte bijeenkomst en gaf een overzicht van wat er in het afgelopen jaar is gedaan. De aftredende bestuursleden, de heren J. Bimmel, P. Lievense en L. Dingemanse werden herkozen. Besloten werd de a.s. Koningin nedag op, 30 April, feestelijk te herdenken en enige spelen te or ganiseren. o.a. ringriiderij per sjees en per fiets en wielrennen. Een gedeelte van het dorp zal feestelijk verlicht worden. Het programma zal nader plaatselijk worden bekend gemaakt. Geslaagd voor scheepswerk- tuigkundige dipl. C II P. F. W. Berting, voor dipl. B II J. Kusse en J den Hollander, leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlis singen. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: A. M. Grool—Frede- riks. d.; M. E. J. Mondeel— Driel, z.: M. P. Remijn—Bosdijk, z.: J. M. VermeulenJansen, d.; M. J. PlijmersAllenbach, z.; D. L. van de Vijver—Best, d.: P. E. de Rooy—Burm, d.; F. M. Kleyn— Willeboordse, z.; M. W. de Nooijer Dieleman. d.; W. Smallegange— Jacobusse, d. Ondertrouwd: J. R. Grool, 27 j. en F. Beeldens. 24 j.; J. H. Nooijens, 28 j. cn M. Fransooi, 24 j.; J. de Kort. 33 j. en J. M. van Ouwerkerk, 30 H. Vermeide, 27 j.: en R. Vos. 28 j. Overleden: J. A. Franke. 85 J., wede. C. Hack; E. M. A. P. van Etten, 64 j., wede. L. J. Mes; J. J. Lijnse, 80 j.. wede. P. Boogaard; D. Renkemn, 78 j., wede. H. Hooit; C. T. Remijn. 3 d., zoon van G. D. Remijn en M. P. Bosdijk: R. Poort vliet. 77 j„ wedn. N. J. Molhoek; J. Kerkhovc, 87 j., ongeh. d. Getrouwd: M. Hibels, 55 J. en J. M. van Rooijen, 43 j.; J. C. Hen driks. 24 j. en J. E. Huijsse. 25 j.; T. Lebret. 30 j. en J. K. Himmel. 28 j.: C. M. Lokerse. 44 j. en M. J. Schaalje, 43 j. SOUBURG. Bevallen: H. van LooSinke. z.; M. A. Bolier—van Sabben, d.: P. Huson—Arendse, z.; P. Alewijnse van Peene, d. Ondertrouwd: A, Roose. 28 j. en S. van Stel, 29 j.; A. A. Kuipers, 36 j. en E. M. Dril, 31 j. Getrouwd: P. Puijpe 26 j. en J. S. Schout. 22 j.: J. M. Scheers, 21 en M. C. Kelm, 21 j.: C. J. Renal- da, 49 j. en A. Strobos, 23 j. Overleden: J. Brcel, 70 j.; J. Goedbloed, 73 j. Kantongerecht HIJ WILDE NIETS BELOVEN Ter zitting van de Kantonrech ter te Middelburg werden de vol gende zaken behandeld: J. J. B.. te Oost- en West-Sou burg, stond terecht wegens open bare dronkenschap. Het was reeds de derde keer binnen een jaar.... Er was nog gepoogd verdachte een voorwaardelijke straf op te leggen, waarvoor een reclasseringsrap- port was ingewonnen. Toen ver dachte echter weigerde te belo ven om in het vervolg de drank te laten staan volgde veroordeling tot 2 dagen hechtenis. W. D„ te Middelburg, leverde op Zondag een fles azijn af aan een klant, die deze reeds Zaterdag had gekocht en betaald, doch eerst Zondag tot de ontdekking was ge komen de fles te hebben vergeten. De kantonrechter oordeelde, dat D. hiermede zijn winkel voor het publiek heeft geopend en veroor deelde hem tot een boete van f 3 subs. 2 dagen hechtenis. J. J. V.. te Vlissingen. reed per rijwiel In de Aagje Dekenstraat ge heel links van de weg. Verdachte verklaarde, dat de bestrating rechts heel slecht was. Uitspraak: f 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. P. K.. te Nieuwland. reed met een auto, waarachter een aanhang wagen op de Rijksweg. Op die aanhangwagen was een uitsteken de rem aangebracht, echter... er was niemand om die rem te bedie nen. f 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. J. G. B., te Vlissingen. werd met zijn vrachtauto door de politie aangehouden, waarbij beide rem men niet in orde bleken. B. kon aantonen, dat de remmen juist enige dagen tevoren in een garage waren nagezien, waarna hij werd veroordeeld tot een boete van f 30 subs. 15 dagen hechtenis. Internationaal havenschap. Blijkens het voorlopig ver slag der Eerste Kamer over de begroting van Buitenlandse Zaken hebben zeer vele Ka merleden met instemming kennis genomen van de minis teriële verklaring, dat de re gering zich met hand en tand zou verzetten tegen iedere on natuurlijke constructie ter be voordeling van de Duitse ha vens. Zij duchtten toch moei lijkheden en gaven in overwe ging het denkbeeld der stich ting van een internationaal havenschap in studie te nemen Men toonde zich nieuwsgie rig over de onderhandelingen betreffende de door de Duit sers naar Zwitserland ge brachte Nederlandse goud voorraad en over de datum der inwerkingtreding van de economische unie met België en Luxemburg. Aangedrongen werd op onverwijlde erken ning de jure van de staat Is raël. De regering dient hier zelf het initiatief te nemen. Verscheidene leden spraken de hoop uit, dat de ministér spoedig de „democratisering" van de buitenlandse dienst kan doorvoeren, zy wensten meer sociale attaché's bij de belangrijkste ambassades en gezantschappen. Enkele leden verlangden Inlichtingen over de missie van de heer Vor- rink naar Noorwegen en vroe gen of de minister op de hoogte was van het contact tussen de heren Goedhart en Palar. Velen hadden de in druk, dat de invloed van Bel gië op de internationale poli tiek groter is dan die van ons Koninkrijk. Bikini op een ster. Dr. Willem Luyten van Min nesota University heeft de ontdekking van een paar ster ren bekend gemaakt, die zich dichter by de aarde zouden bevinden dan anderen. Op een van de sterren zou in Decem ber 1948 een geweldige atoom explosie zgn voorgekomen; dit is de enige verklaring voor flikkeringen, die een kwartier werdea waargenomen. De sterren liggen op meer dan 100 lichtjaren afstand van de aarde, hebben een rode kleur en zijn met het blote oog niet te zien. Negen Israëlische soldaten zijn waarschijnlijk op Transjor- daans gebied in een hinderlaag gevallen en om het leven geko men. Er werd niet gevuurd. Donderdag hebben twee jon- gqjjes brand gesticht in rietschel ven te Capelle a. d. IJssel. De schade is aanzienlijk. „Alleen maar Peter", door Willy Corsarl. De zware strijd, die de actice heeft te voeren, eer zij er toe over gaat. haar kunst op te offeren en zich geheel aan haar zoon te wij den, wordt in dit werk beschre ven op een wijze, zoals men dat van een schrijfster als Willy Cor- sari verwachten mag. Toch wijkt dit werk o.i. te weinig van een „gewone" roman af (zulks in te genstelling met „De Man zonder Uniform") om er nog dikwijls naar terug te grijpen, als men het een maal gelezen heeft. (Leopold, Den Haag). „Flipje" door Johan Fabricius. Op een heel andere manier, dan dat bijv, in zijn „Kasteel in Ka- rinthië" het geval is, openbaart zich hier het schrijverstalent van Fabricius. Een boek vol spranke lende humor met op de achter grond even de dreiging van een huwelijkstragedie. Hoewel we het boek reeds eer der lazen, hebben we ervan ge noten. of het ons nieuw was. En is dat niet de beste aanbeveling, die een boek krijgen kan? (Leopold, Den Haag). Wie zijn hart verpand heeft aan In gekuiste taal geschreven roman netjes, doet er beter aan, dit boek niet ter hand te nemen. Maar wie wat weten wil over het leven aan boord van de tramps, en dus bij voorbaat al bereid is, het minder „salon fShige" in woord en daad van deze schepelingen te aanvaar den. zal geboeid worden door de beschrijving van dit stuk zeemans leven. (Leopold, Den Haag). VOETBAL Frankrijk won het jeugdtournooi. NEDERLAND OP DE 2e PLAATS Het Europese jeugdtour nooi van de F.I.F.A. is door Frankrijk gewonnen. De ploeg versloeg het Nederlandse jeugdelftal met 4-1, na bij de rust reeds een 3-0 voorsprong te hebben verkregen. Het enige NederlEindse doelpunt werd gescoord door Louwe, die na de rust linksbinnen was gaan spelen. De Franse overwinning was volkomen verdiend, maar het Nederlandse spel was na de rust byzonder geestdriftig. In de wedstrijd om de derde en vierde plaats heeft België met 5-0 van Noord-Ierland gewonnen, die voor de 5e en 6e plaats Schotland met 1-0 van Engeland, na verlenging. Franse voetballers gearriveerd. De 14 geselecteerde Franse voet ballers voor de komende Interland wedstrijd zijn Donderdag op Schip hol gearriveerd. De samenstelling van het elftal is nog steeds niet bekend, maar wel mag worden aangenomen, dat Vignal zal kee-. pen. Het K.L.M.-toestel bracht ook de beroemde negerzanger Paul Ro beson, die op doorreis was naar Stockholm, mee. Swift houdt er mee op. Frank Swift, de populaire Engelse doelman, die in vredes tijd 18 maal in het Britse nati onale team uitkwam, heeft me degedeeld. dat hij zijn keepers trui dit seizoen voor het laatst zal dragen. Voor zijn club Man chester City speelt hij zyn laat ste wedstrijd op 7 Mei te Hud- dersfield. Belgische elftal voor Dublin. Voor de wedstrijd tegen Ierland, Zondag 24 April a.s. te Dublin, is de Belgische nationale ploeg als volgt samengesteld: Doel: Meert (Anderlecht); ach ter: Aernaudts (Berchem Sport) en Gillard (Standard): midden: van der Auwera (Racing Meche- len). Henriet (Sporting Charleroi) en Mees (Antwerp F. C.); voor: Lemberechts (F. C. Mechelen), Henri Coppens^(F. C. Mechelen), Mei-mans (Analrlecht), Freddy Chaves d'Aguilar (La Gantoise) en Thirifays (Sportcing Charleroi). Reserves: Danen (F. C. Tilleur). Saeren (F. C. Luik). Valet (Ander lecht) en Govard (F. C. Luik). WIELRENNEN Belgen in de Ronde van Nederland. De Belgische Wielerbond heeft 20 renners aangewezen, die deel zullen hemen aan de tweede Ronde van Nederland. Het zijn Beyens, Bogaerts, CaK lens, Carrier, De Corte, De Wa- nemaecker, Didden. De Buisson, Grysolle. Hendrickx, Leenen, De Meersman. Renders, Ronde- lez. Somers, Tailleu, Van Kerck- hove. Van de Vere, Vermeiren en Van Stayen. MIDDELKAMP TWEEDE IN BELGIË. De Zeeuwse renner Theo Middelkamp werd 2e Paasdag op de wielerbaan de Heist op de Berg in België tweede in de omnium achter Rik van Steen bergen. In de 60 km. koppel wedstrijd reed Middelkamp met wereldkampioen Schotte als ploegmaat. Dit koppel werd 7e. KORFBAL KORFBALPAASTOURNOOI TE GENT. Op 2e Paasdag trok Scampo- lo I en II uit Zaamslag naar het Korfbal Paastournooi te Gent van de Gentse K.C. Daar Terneuzen (Luctor) verstek had laten gaan werd Scampolo I van de verliezersronde in de winnaarsronde geplaatst. Scam polo kwam uit tegen Ganda I, welke wedstrijd in een geluk spel eindigde 0. Daarna werd een wedstryd gespeeld tegen Gentse K.C. De match eindigde in een 72 nederlaag voor Scampolo I. Het lie twaalftal speelde tegen Ganda II cn Brugse K.C.. beide wedstrijden werden verloren resp. met 5-—1 en 10—2. KORFBALPROGRAMMA VOOR ZATERDAG. Voor de eerste klasse zyn geen wedstrijden vastgesteld, riaat te Goes een selectie-wedstrijd wordt gespeeld: 2e klasse: OlympiaSwift 2. 3e klasse A: SIW—Stormvogels; Vitesse—Swift 3; Tjoba 2—Top. 3e klasse B: Dios—De Poel; Si- notoSSS 2; Vios 2Togo 2. 3e klasse C: AKCGroede; Zuid- zande—KWB; Madjoe 2—Fortuna. Op 30 April (Koninginnedag) zul len er. behoudens een enkele uit zondering, geen wedstrijden wor den vastgesteld. LAWTENNIS Nederlandse Davis-Cup- ploeg. De Nederlandse ploeg voor de wedstrijd, welke ons land in de eerste ronde van het tournoot om de Daviscup op 30 April, 1 en 2 Mei te Scheveningen speelt, zal naar alle waarschijn lijkheid bestaan uit het trio Van Swol, Rinkel en Van Mee geren. Een reserve zal later worden aangewezen. ATHLETIEK Singelloop te Bergen op Zoom. Zondag a.s. organiseert de athletiek vereniging „Achilles" te Bergen op Zoom haar tradi tionele Singelloop. Evenals andere jaren zullen thans ook enkele Zeeuwse ath-' leten op dit 5 km. lange par cours hun krachten beproeven. Het zijn ditmaal G. Dobbelaere en H. Witte, beiden van Mara thon. De fraaie wisselbeker, welke reeds 2 maal door de Vlissinger J. Fliers is gewonnen, zal dit maal van eigenaar verwisselen daar Fliers dit jaar niet aan de Singelloop zal deelnemen. ZWEMMEN Geertje Wielema derde op wereldranglijst. Woensdagavond heeft Geertje Wielema de 100 m. rugslag afge legd. tydens wedstrijden te Turn hout, in 1 min. 13 sec., waar mede zij niet alleen haar per soonlijk record van 1 min. 15.4 sec. gemaakt te Kopenhagen, met niet minder dan 2.4 sec. verbeterde, maar de snelste na oorlogse tüd op deze afstand noteerde en tevens tot de der de plaats op de wereldranglijst opklom. Want alleen dc wereld record houdster Cor Kint staat met 1.10.9 (1939) nog boven haar en ook Iet van Feggelen is met 1.12.9 (1938) nog juist 0.1 sec. sneller. HINDERWET VLISSINGEN B. en W. van Vlissingen. gelet op de verzoeken, onder dagtekening van 25 Februari J.I., ingediend door F. D. G. PRINS en ZN. alhier, waarbij vergunning wordt ge vraagd tot het oprichten van een verffabriek en glasbedrijf annex verzamelplaats van glasafval, waarin zullen worden geplaatst: 1 electr. glasbrandoven. 1 electromo tor van 1.1 P.K- voor het drijven van een hijstakel en 1 idem van 1 P.K. voor het drijven van een loodwals in het perceel Van Dis- hoeckstraat 56; het uitbreiden van de bestaande verffabriek en glasbedrijf door het bijplaatsen van 1 electromotor van 1.75 P.K. voor het drijven van slijpstenen. 1 idem van 5 P.K. voor het drijven van een luchtcompres- sor en een electr. glasbrandoven ip het perceel Van Dlshocckstraat 34: overwegende, dat de beslissing op deze verzoeken niet kan wor den genomen binnen de termijn, bepaald in art. 8. le lid, der Hin derwet. op grond dat het tech nisch onderzoek nog niet is be ëindigd. gelet op art. 8. 2e lid. der Hinderwet, besluiten de beslissing op voormelde verzoeken te verda gen. Vlissingen, 20 April 1949. HINDERWET VLISSINGEN. Verdaging der beslissing op een verzoek om vergunning. B. en W. van Vlissingen, gelet op het verzoek, onder dagtekening van 7 Febr. 1949, ingediend door B. van der Linden, alhier, waarbij vergunning wordt gevraagd tot het oprichten vpn een was- en strljk- inriohting waarin zullen worden geplaatst: een stoomketel, werk druk 8 Atm. met een verwarmd oppervlak van 70 m2, een electro motor van 4 pk voor het drijven van een voedingspomp, een id. van 3 pk voor het drijven van 2 was machines en 1 centrifuge, een ld. van 3 pk voor het drijven van een luchtcompressor voor 3 persen, een van 1 pk voor het drijven van 1 gascompressor. twee eleetromoto- ren van Vj pk voor het drijven van 2 droogtumblcrs. een electro motor van 6 pk voor het drijven van een wasmachine en 2 centrifu ges, een van 10 pk voor het drij ven van een wasmachine, een van 5 en een van 3 pk voor het drijven van een dubbele stoommangel, een van 2'/a pk voor het drijven van een boordenstriikmachine, in het perceel Singel 135. Overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen de termijn, be paald in art. 8.' eerste lid. der Hin derwet, op grond dat het technisch onderzoek nog niet is beëindigd, gelet op art. 8. tweede lid, der Hinderwet: besluiten, de beslis sing op voormeld verzoek te ver dagen. HINDERWET VLISSINGEN. Verzoek om vergunning tot oprichting van een reparatiewcrkplaats. B. en W. van Vlissingen brengen ingevolge de art. 6 en 7 der Hin derwet ter openbare kennis, dat by hen is ingekomen een verzoek van M. de Dreu cn Co. N.V. om vergunning tot het oprichten van een reparatiewerkplaats voor auto's en motoren, v/aarln zullen worden geplaatst: 2 electromoto- ren van \'2 P.K. voor het drijven van reap, een siyp- en slüpklep- machine; 1 electromotor van 1 \'2 P.K. voor het drijven van een bandenpomp en 1 van 2 P.K. voor het drijven van een draaibank m het perceel Singel 120—122; dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf heden op de Gemeente-secretarie (2e afd.), ter visie zal worden ge legd en dat schrifteiyk bezwaren by hun college kunnen worden in gediend. Op 26 April a.s. zal ten Gemeen tehuize, des v.m. 10.30 u„ gelegen heid worden gegeven, om bezwa ren tegen het oprichten dier in richting in te brengen, terwijl daarbij zowel de verzoek(ster) als zy, die bezwaren indienen, in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling en schrifteiyk toe te lichten. Zowel de verzoek (ster), als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór 26 April ter Gemeente-secretarie (2e afd.) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zy er de aandacht op ge vestigd. dat niet tot beroep zijn gerechtigd zy, die niet overeen komstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of één of meer züner leden zyn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. HINDERWET MIDDELBURG Vergunning verdaagd B. en W. van Middelburg bren gen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het verzoek van J. P. Kiaassen om vergunning in gevolge dc Hinderwet voor per ceel aan de Achtersingel 81—83 hebben verdaagd. Middelburg. 16 April 1949

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5