KAPPIE T Dozen Poeder Zonnigste Paasdagen sinds honderd jaar Snoepje van de week j Je klok r AETHER Vereniging tot Christelijke verzorging ven krankzinnigen in Zeeland Sport en wedstrijden ante Sabine grijpt in MARIA SAWERSKV JO FIBBE De Gruyter's Fa. R. R. v. d. WOESTIJNE In Brabant en Limburg recordtemperaturen. Voorlopig weinig regen Het blijkt, dat het in een groot deel van het land de warmste en zonnigste Pasen sinds het begin van de metereologische waarnemingen (ongeveer hon derd jaar geleden) is geweest. In het Oosten van Brabant en Limburg steeg de temperatuur op beide Paasdagen tot boven 29 graden. In de stad Maastricht werd zelfs een temperatuur van 30 graden bereikt. Deze tempe raturen vormen een absoluut record. In de laatste honderd jaar waren zulke hoge tempe raturen in de maand April in het genoemde gebied nog niet voorgekomen. Anders was het echter in de kustgebieden Vooral op eerste Paasdag drong zeer koele zeelucht ver land inwaarts, hetgeen gepaard ging met een daling van de tempe ratuur tot beneden 15 graden. Op tweede Paasdag stroomde aan het einde van de middag WIELERSPORl Zeeuwse wielrenners te Steenbergen. Verschillende Zeeuwse ren ners verschenen op 2e Paasdag te Steenbergen aan do start, waar een groot wielercriterium werd verreden. Bij de nieuwe lingen maakten van Wel, Oost hoek, Huizen en de Waal een goede indruk. Vrijwel tot aan de helft van de course weer den deze renners zich in de kopgroep. De Vlissingers Boo gaard en Stox liepen reeds van het begin af achterstand op en vielen tegen. Door een valpar tij verloren van Wel, Oosthoek en Huizen voeling met de kop lopers en kwamen op een hal ve ronde achterstand van de leiders te liggen. De jury nam toen het onbillijke besluit genoemde Zeeuwen samen met vele andere renners, die een halve ronde achterstand had den opgelopen, uit de strijd te nemen. Toch bleef Zeeland ho ge troeven behouden, daar de Waal van Kioosterzandc in de kopgroep een eerste viool speelde. Jammer genoeg werd ook deze renner in de voor laatste ronde 't slachtoffer van een valpartij, waardoor hij met een uitgeschakeld werd. Win naar werd Braspenninx uit Zundert. Bij de amateurs was het van 't Westeinde, die in de eerste ronde aan de kop te vin- dep was. Wegens het verliezen van een vleugelmoer moest hij echter afstappen, waarbij hij 'n flinke achterstand opliep. La ter moest hij nogmaals van fiets verwisselen, wat hem de genadeslag gaf. Hij kreeg van de jury een eervolle vermel ding voor zijn moedig volhou den. Wagtmans werd winnaar terwijl Kloosterman 12e werd. Bij de profs, won Lambrichts voor Braspenninx en Pelle- naars, VAN T WKSTEINPE WON ZEEUWSE TRAIXINGSRIT. De Zeeuwse renners tram den Zaterdag over 30 km., verdeeld over 6 ronden. Kloosterman was ditmaal niet van de partij- Van 't Westeinde had daarom wei nig moeite een eerste viool te spelen. In het begin duldde hij en kele renners aan zijn wiel, maar toen het slotoffensief werd ingezet moest ook de goed rijdende Van Wel los sen. Oosthoek toonde zich ook nu weer een goed sprin ter door d!e spurt van dè groep te winnen. De uitslag werd.: 1. M. C. van 't Wcstcinde: 2. op 200 m. van Wel: 3. Oosthoek; 4. Hamelink; 5. Melio Sr.; 6. Mclio Jr.; 7. de Leeuw; 8. Bakker. Harris won de tijdrace. Reg Harris won de kilo meter tegen het horloge door deze afstand af te leggen in 1 minuut 14 sec. Arie van Vliet was tweede in 1 mi nuut 15,4 sec., nadat zijn po ging de eerste maal was miBlukt wegens een valpartij. De wind, die dwars over de baan stond, verhinderde het maken van snelle tijden. opnieuw koelere zeelucht Ne derland binnen. Dit was het gevolg van de ontwikkeling van een machtig Sebied van hoge luchtdruk ten foorden van de Azoren. Door de uitbreiding van dit hoge drukgebied over de Brit?e eilanden is aan het warme weer nu een einde gekomen. Van Canada en Groenland stroomt een nieuwe hoeveelheid koude lucht de oceaan op en deze zal na Woensdag een ver dere daling van dc temperatuur hier te lande ten gevolge heb ben. Aangezien het weer in ons land onder invloed van gebie den van hoge luchtdruk blijft, zijn de regenkansen vooralsnog gering. ATHLETIEK Dillard loopt wereldrecord. Harrison Dillard, de Ame rikaanse sprinter, liep de 100 yards in 0,4 sec., waarmede hij het wereldrecord op deze afstand evenaarde. De tijd van Mel Patton, die hij op 15 Mei in Tresno noteerde, nl. 9,3 sec. is nog niet als wereldrecord erkend. ZWEMMEN Nel van Vliet in vorm. Tjjdens internationale zwem wedstrijden kwam Nel van Vliet voor de eerste maal na lange tijd in een indivi dueel nummer uit. Zij legde de 200 meter schoolslag af in 2 min. 57,4 sec., hetgeen natuurlijk als nieuw record op de F.I.N.A. lijst, aan te leggen na 1 Januari jl., kan worden ingeschreven. Nel van Vliet nam Zon dagmiddag deel aan internati onale wedstrijden, welke te Gent werden gehouden. Zij scheen Rog vermoeid van de 200 meter schoolslag welke z(j /Zaterdag had gezwommen en verliet na 100 meter het bad. Het nummer werd ge wonnen door Mary Laven in 3 min. 2,6 sec. voor mej. Vergauwen in 3.03,7. Lies Bonnier eindigde als vierde in 3.11,2. De 100 meter rugslag werd een gemakkelijke overwinning voor Geertje Wielema in 1 min. 15,7 sec. Buenos Aires candidaat voor 1956. De voorzitter van de Ar gentijnse Zwembond en vern tegenwoordige!* van de raad der lichamelijke opvoeding is per vliegtuig naar Rome ver trokken, waar hij in het ka der van de bijeenkomst van het Internationaal Olympisch Comiteé de caididatuur van Buenos Aires voor de orga nisatie der spelen van 1056 naar voren zal brengen. Vlissingen bezocht Nieuwpoort. Zondag le Paasdag bracht Vlissingen I een bezoek aan Nieuwpoort, waar de beken de „Beker der Sluizen" ver speeld werd. 's Morgens om half zes vertrok men reeds van Vlissingen. In Knoeke en Oostende werd een uurtje doorgebracht, waarna een be zoek gebracht werd aan de badplaats De Pan. Omstreeks half drie arriveerde het ge zelschap in Nieuwpoort en werden spelers en bestuur voorgesteld aan de burge meester van Nieuwpoort. Na het spelen van het Neder lands en Belgisch volkslied werd om 3 uur met de voet balwedstrijd begonnen. Vlissingen had invallers voor Kastelc en v. d. Schraaf. Na een kwartier spelen moest Hendrikse vervangen wor den door Marijs. Het was een harde, maar toch aantrekke lijke wedstrijd, waarbij Vlis singen technisch beter was dan Nieuwpoort. De rust ging in met een 10 voorsprong voor Vlissingen, door een doelpunt van A. Burgeriiof. Na de rust wist Molenbroek nog' 2 maal de Nieuwpoort- doelman- te passeren, zodat 't einde kwam met een 3--0 overwinning voor Vlissingen, waardoor deze ploeg in het bezit kwam van een fraaie beker, die de burgemeester van Nieuwpoort aan de aan voerder van de ploeg over handigde. Hierna werden al len op het Stadhuis uitgeno digd, waar gesproken werd door de burgemeester van Nieuwpoort en de voorzitters van de V.C. Vlissingen en Nieuwpoort, terwijl er cham pagne, sigaretten en sigaren rondgediend werden. Tenslot te werden er in het clubhuis van Nieuwpoort broodjes en koffie gebruikt, waarna de terugtocht aanving. Om half elf arriveerde het gezelschap in de Scheldestad en waren allen vol lof over de mooie sportdag in het kader van de sportverbroedering tussen Holland en België. Vlissingen—Terneuzen 0 3. Door deze overtuigende zege op Vlissingen hebben de Terneuzena- ren zich voor de bekerronde ge plaatst. De overwinning was de be loning voor dc grotere vechtlust welke de bezoekers aan de dag legden. Wel ontbrak bij Vlissingen o.a. v. d. Schraaf en Hendrikse en had den zij op de Eerste Paasdag reeds 'n wedstr. in België gespeeld, doch dit kan niet als verontschuldiging worden aangevoerd voor het slap pe spel, waaraan vooral de voor hoede zich schuldig maakte. De eerste helft gaf een vrijwel gelijk opgaande strijd te zien. Drie minuten voor de rust wist Terneuzen een hoekschop te for ceren. waaruit midvoor Jansen zijn club de leiding gaf (0—1). Vlak voor de rust maakte rechts buiten v. d. Hooft er 0—2 van. Na de hervatting was Vlissingen aanvankelijk sterker, maar nu kwam de onmacht van de voor hoede eerst goed tot uiting. Na een hall' uur veroorzaakte II. Burgorhof een penalty, waaruit v, Waes de stand op 0—3 kon bren gen, met welke stand het einde kwam. Voor de aanvang werd W. v. d. Kasteele gehuldigd in verband met zijn 250ste wedstrijd voor het eer ste elftal. Van het bestuur mocht hij een vulpen in ontvangst ne men, terwijl de supportersvereni ging hem een portefeuille aanbood. Schoortdijke-Luctor 0 4. Deze wedstrijd gaf geen ogenblik de indruk, dat hier promotiecandi- daten aan het werk waren. Het ge heel stond dan ook op zeer laag Mil. In de eerste helft, toen de ^uisclub het voordeel van de wind had. werd het meest op de Luctor-helft gespeeld en er ont stonden ettelijke kansen. De voor hoede van Schoondijkc bleek ech ter machteloos -deze kansen te be nutten, hoewel dë achterhoede van Luctor verre van. betrouwbaar was. Succès kwa|n aan de andere zijde, toen bij een uitval van Luc- tor, de Schoondöke-verdediging een grove blunder maakte en de linksbuiten van Luctor geen moei te had. de bal in het verlaten doel te werken (01). Met deze stand kwam de rust. De tweede helft be gon met een overwicht van SchoondUke, doch succes bleef ujt. Luctor wist na 10 min. door haar •midvoor, de stand op 0—2 te bren gen. Toen kort daarop de rechts buiten er 0—3 van maakte, zakte Schoondijke zodanig af. dat het spel het aankyken niet meer waard was. Uit een hoekschop werd het tenslotte 0—4. IJzendijke H"lst 1—2, Het is IJzendyke niet mogen gelukken om uit deze wedstryd enige winst te behalen, ondanks dat de thuisclub overwegend in do meerderheid is geweest.. IJzendiJ- ke verscheen met een gewijzigde opstelling, door het ontbreken van midvbor Hesseling. Thans bezette v. Hyfte de midvoorplaats en hoe wel deze speler niet slecht was. had de voorhoede toch in kracht ingeboet. De thuisclub nam onmiddellijk het initiatief en de verdediging van Hulst kreeg het zwaar te ver duren. Dit deel van Hulst bleek echter byzonder trapvast, terwijl doelman de Kraemer prima in vorm was. Toch moest hU na 25 min. zwich ten voor een schot van v. Hüfte 1—0. doch reeds 5 minuten later passeerde de rechtsbuiten van Hulst op fraaie wijze de achterhoe de van IJzendiJke en hy bracht de stand op 11, met welke stand de rust kwam. In de 2e helft eenzelfde spel- beeld. Steeds zat IJzendyke voor het Hulst-doel, maar met veel ge luk wist Hulst stand »te houden. Bij een aanval van Hulst, 10 min. voor het einde, liet de IJzendyke- doelman de bal uit zijn handen vallen en de rechtsbinnen van Hulst wist deze kans te benutten 1—2. In deze stand kwam geen verandering meer. 2. Kappie zat net rustig een zeekaart te bestuderen, toen na een harde tik de deur van zijn hut werd opengerukt en Profes sor Larifix en Signor Rivaldi binnen stormden. „Aha! Signor Capitano!" riep Signor Ri valdi. „Momento! Mijn amigo, Professor Larifix U iets moeten vertellen!" „Mijne hersenen zijn zeer geschokt door het haastig lopen", vertelde Profes sor Larifix hijgend, „en mijn tijd is be perkt. Doch hier is een pakket. Wilt gij zo vriendelijk zijn dit naar de havenstad San Rico te vervoeren. Zéér belangrijk. Mijn collega's verwachten U en zullen daar het pakket in ontvangst nemen!" „Maar.." begon Kappie, terwijl hij langzaam opstond. „Ik ga niet naar San Rico. Ik moet net de andere kant op op., oppop". Een stevige slag op zijn schouder deed Kappie weer in zijn stoel terecht komen. „Haha! Signor Capitano", brulde Signor Rivaldi hartelijk. „Ik vaarreis met U mee Ik betalen die onkostenprijzen! Heb gene zorgarigsten! Allegro con mio!' De maat, die in dc deuropening had staan luisteren, kreeg op. slag pijn aan zijn eksteroog. „Daar heb je de ellende al", dacht hij- Com Boys Oostburg 2 2, Voor deze laatste competitie wedstrijd verscheen Oostburg met 6 spelers uit het 2e elftal. Deze jonge spelers bleken echter hun plaats volkomen waardig te zyn, waardoor het geheel een aantrek kelijke. sportieve wedstrijd is ge worden. In de le helft demon streerden de bezoekers een kleine meerderheid, waardoor de rust kwam met 12. In de 2e helft wist de thuisclub, na een gelijkopgaan- de stryd, tenslotte geiyk te ma ken 2—2. Goes in de tweede helft door V.U.C. overspeeld. Goes speelde op tweede Paas dag een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Haagse tweede klasser VUC, De toe schouwers hebben van een be hoorlijke wedstrijd kunnen ge nieten. Technisch en tactisch schoten de Goesenaars vanzelf sprekend bij de Hagenaars te kort, maar vooral het gemis san tempo heeft, de doorslag gegeven. In de tweede helft kwamen de Goese spelers zicht baar adem te kort. pc thuis club miste Bekenes, voor wie v. d. Loo inviel, die heeft vol daan. De gehele Goese ploeg heeft overigens niet onverdien stelijk gespeeld. Rouw kan op een beste wedstrijd terugzien evenals de twee backs. Alleen midvoor Schrijver was iets te traag. De gasten wisten na 13 minuten door hun linksbinnen de leiding te nemen. Even la ter verhoogde de midvoor de voorsprong tot 0—2. Dc jonge Oostdjjk was de eerste die voor een tegenpunt zorgde, nadat hij op handige wijze drie spelers had gepasseerd en Peeman joeg met een onverwacht schot van verre afstand de gelijkmaker in de touwen. Met deze stand ging de rust in. Na de hervatting be sloot Mos een soloren meteen fraai doelpunt (32). De Ha genaars gooiden er toen een schepje op. Eerst kon Rouw de gelijkmaker uit de netten ha len en daarna begon de voor hoede van de Hagenaars op volle toeren te draaien, wat tot uitdrukking kwam in vier doel punten. De eindstand werd dus 3—7. ZIERIKZEE II—GOES II 1—0. Dc op eerste Paasdag vriendschappelijk gespeelde wedstrijd, Zierikzee IIGoes II, eindigde in een 10 over winning voor dé gastheren. Het geboden spel liet van beide zijden veel te wensen over en de wedstrijd was meer*spannend dan boeiend. Reeds met die rust was dc stand 10 en is dit zo tot het eind gebleven. Een 1—1 uitslag had de verhouding beter weergegeven, doch een wedstrijd wordt nu eenmaal beslist aan de hand van de gemaakte doelpunten. De kansen welke Zierikzee zich schiep waren legio en mocht de keeper van Goes over de goede zijde van vrouwe For- tuna niet te Magen hebben. Het was een wedstrijd welke mén gauw vergeet- FEUILLETON ..Die laatste vraag wilde ik nu juist aan jou richten, m'n waar de. Wat bezielt jou, hé? Je hebt je vanmiddag tegenover juffrouw Mengelberg, op z'n zachtst uitgedrukt, zeer eigen aardig gedragen. Wat voor doel beoogde je daarmee? Vooruit, vertel op!" En plotseling ging nu Karel- tje een licht op. Hij dacht aan de woorden van tante Sabine, die hem bij hun bezoek aan 't bergmeer verteld had, dat Fe lix op Beate verliefd was, maar dat zelf nog niet scheen te we ten. Lieve hemel, kon het mo gelijk zijn, dat de gewoonlijk zo nuchtere Felix jaloers was? De veronderstelling alleen al bereidde Kareltje zoveel vreug de, dat hij begon te grinniken, en onmiddellijk besloot zijn vriend een beetje op te war men, al was het alleen maar uit wraak voor de wijze, waar op deze hem behandelde. Der halve dwong hij zijn rond ge zicht weer tot een ernstige Elooi en zei uit de hoogte: „Ik egrijp waarlijk niet, wat je bedoelt, beste Felix!" „Je begrijpt me heel goed, waarde heer!" luidde het on vriendelijke antwoord. „Zeg me ja of neen: interesseer jij je voor juffrouw Mengelberg?" „En als dat zo was?" vroeg Kareltje op zijn beurt, Reuder's eis rustig negerend, maar on middellijk dnavop had hij reeds spijt van zijn houding, want hij zag, hoe alle kleur van Reu der's gezicht week. „Als dat zo is, dan wens ik, dat je duidelijke taai spreekt. Wil je die jongedame om haar hand vragen?' „Hm., misschien wel. ja.... waarom eigenlijk niet?" stot terde Schuch. „Daar heb jij toch, hoop ik, niets op tegen?" „O ja, een hele boel! Wanneer nu Beate Mengelberg 't slacht offer van je chronische ver liefdheid moet wojj^cn, zal ik haar namelijk eens voor je waarschuwen. Ik ken je sinds jaren en ik weet, hoe je bent. Je verliest je hart elke paar weken 'aan een ander meisje Irene Larsen was de laatste, aan wie je het had toegedacht en nu denk je Beate er gelukkig mee te moeten maken. Maar ik zal niet dulden, dat dit meisje in die dwaze grillen van Jou betrokken wordt". „Ach kom en waarom dan zo plotseling niet?" (Wordt vervolgd.) Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) 99'/» 99% dito 1947 (3%) 3 97% 96% dito 1937 3 97 963'8 Dollarlening 1947 Z7o 100 100 Investeringscert. 3 97 97 Nederland 1962—64 98% 98% Nederland 1962—64 98% 98% Nederland N.W.S. 2% 80 80% Spaarc. A 100 2% 101 101 Indië 1037 A 3 94% 94% Grootboek 1946 3 97 97'/, Ned Ind Hand. B 110% 109% Ned. Handelmij. 157% 154% AKU 162% 163% Bergh's Jurgens - 285 281% Calvé-Delft 146% Centrale Suiker 161 Kon. Ned. Hoogovens 185 186 Unilever 224% Ned. Kabelfabriek 288% Philips 227% 226 Wilton Feyenooi-d 166% 167 BiJiton Kon. Petrol. Mij. 297% 291% Amsterdam Rubb. 144% 141% Il.A. Lijn 95 Kon. Paketvaart 172 171 Ned. Schccpv. Unie 162% 159% Rotterdamse Lloyd 151% 149 Stv. Mij. Nederland 161% 158 Handelsver. A'dam 158 Deli Batavia My. 130 132 Deli MU. 143% 142% Anaconda 30% Bethlehem Steel 91% General Motor 00% Kenneeot 46% Shell Union 37 37% Baltimore Spw. 8% Miss K.T. Spw. 3% New York Centr. Spw. Pennsylvania Met teleurstelling en verwonde ring constateerde men ter beurze na afloop van de vierdaagse pau ze, dat er een flauwe stemming heerste, waarbij tevergeefs naar de verklaring van deze ontwikkeling gezocht werd. De Paasdagen heb ben geen nieuws gebracht dat op het koersverloop rechtstreeks van invloed kon zyn. Wel houden dc berichten aan over onzekerheid betreffende de monetaire situatie, en maakt men zich in Amerika on gerust over dc geruchten inzake een devaluatie van het Engelse pond Het publiek, dat ook op stille beursdagen altyd nog wel enige belangstelling voor olie fondsen vertoont, bleef nu volko men afzijdig, terwyl de arbitrage eerder een stukje verkocht. De flauwe stemming voor koninklijke liet de rest van de markt niet on- beïnvlocd, doch het waren feite- jyk speciaal LTnilever en HVA. die een koersverlies van betekenis boekten. Op de inüustriemarkt was de stemming zeer kalm waarby A KU op 163% zelfs goed pryshou- dend was. maar Philio* zich slechts met moeite kon handhaven. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen15 April. Mado v. Rotterdam; Jaba v. Ant werpen; Actjo v. Antwerpen; Fe- rocia v. Antwerpen; 16 April. Freo v. Antwerpen; 17 April. Glasha ven v. Antwerpen; Rolf v. Uddc- valla 18 April. Scandinavië n. Reyka. Vlissingen vertrokken: 15 April. Mizar n. Alloa; Jaba n. Huil; Actjo n. Rostock; Mado n. Duinkerken; 16 April. Freo n. Waterford; 17 April. Glashaven n. Kopenhagen; Rolf n. Rouan; Ferocia n. Ply mouth; 18 April, Scandinavië n. Monti Luoto. Gepasseerd v. Antwerpen: 15 April. Breda n. Madeira; Oranje fontein n. Amsterdam; Jupiter n. Amsterdam: 16 April Blue Boy n. zee; Albireo n. Zuid-Amerika; Irene n. Ierland; Tempo n. Rotter dam; Stad Dordrecht v. Rotter dam v. Sas van Gent: Arkeldyk n. New York; 17 April. Loppersum n. Hamburg. SCUKrEN VAN EN NAAR INDONESIË. Naar Indonesië: Volendam. Rot- terdom-Java, 19 April te Sabang: Johan van Oldebarnevelt. Amster dam-Java, 18 April van Port Said: Roebieh, Amsterdam-Java, 18 April te Port Said; Zuiderkruis, 17 April Gibraltar van Rotterdam te Batavia; Van Indonesië, Madoera, Java-A'dam 18 April Gibraltar ge- pass.; Kamerlingh Onnes. Java- R'dam. 18 April Algiers gepass.; Oranje, Java-A'dam. 18 April van Southampton: Kpta Inlen. 19 April van Batavia te Rotterdam. DONDERDAG. Otto Klcmperer dirigeert het Concertgebouw orkest in een Beethoven cyclus. Uitgevored worden de ouverture ..Colori- an".. de tweede en na de pau ze de eerste symphonic (H. I 20.15). De radio houdt af en toe van doublures en daarom wordt de tweede van Beethoven ook over de andere zender uitge voerd (H. II 23.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 8.15 Gramofoonmuziek; 8.55 Van vrouw tot vrouw: 9 Gramofoon muziek; 10.15 Arbeidsvitaminen: 11 Orgelconc.: 12.38 Gerard van Kre velen, piano; 13 Nieuws; 14.15 So- listenconc.; 16 Assortimento; 17 Kalejdoseoop; 18 Nieuws: 18.30 Ned. Strijdkr.: 19.10 Ik zou zo graag; 20 NicuwsT 20.15 Het Con certgebouworkest; 21.55 Gramot. muziek; 22.30 The Romancers; 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 9 Voor do vrouw: 10 Gramofoon muziek; 11 De Zonnebloem: 12.33 Lunchconcert door het orkest zon der naam o.l.v. Ger de Roos; 13 Nieuws: 14 Sextet-Johnny Kroon: 15 Koor o.l.v. Alex Schellevis; 15.30 Concert door het Tsjechisch Philh. orkest; 17 Het Radio Jeugd journaal; 18.30 Pianoduo André dc Raaff-Jacqucs Schutte; 19 Nws.: 19.15 Nederlandse organisten spe len eigen werken: 19.45 Gramo foonmuziek; 20 Nieuws; 21.30 Fa- miliecompetitie; 22.25 Pianoduo George van Renessc-Felix de No bel: 23 Nieuws; 23.15 Radio rhil- liarmonfsch Orkest o.l.v. Albert v. Raalte. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8,1). 13. 17.05. 19. 22 en 22.50 Nieuws; 13.15 Gramofoonmuziek; 18.15 Ko- zakkenkoor; 19.50 Radiofeuilleton; 20 Verzoekprogramma. Engeland-Home Service (343 M.t: 8. 13. 18. 21 en 23 Nieuws: 11.45 Voordracht; 12.20 Causerie: 14 BBC Northern Orkest; 19 BBC Variété orkest. Eneeland-Light Program (1500 en 282 m.): 9. 12, 22 en 23.56 Nws.; 12.15 BBC Theater orkest; 14 Voor de vrouw; 17 BBC Schots Variété orkest; 21 Hoorspel. ZON EN MAAN. 21 April: Zon: op 5.32' onder 19.47 Maan: op 3.54 onder 12.07 21 April Hoog Water U. NAP U-4-NAP Vlissingen 8.46 1.29 21.26 1.02 Terneuzen 9.13 1.52 21.53 1.24 Hanstveert 9.35 1.67 22.10 1.39 Zierikzee 9.53 1.07 22.30 0.77 Laag Water u.—NAP u.—NAP 2.10 1.73 2.41 1.94 3.13 2.07 3.20 1.52 14.52 1.47 15:23 1.66 15.58 1.79 16.01 1.30 Gymnastiek- uitvoering „JIEDIOBtIBGCM" op_ Vrijdag 22 April a.s. in het Schuttershof, Middel burg. Kaarten Ét,1.20, bel. inbegr., verkrijgbaar aan hot secretariaat Noordweg 27, M'burg. Plaatsbcspreken op Donderdag 21 April van 8—9 uur aan dc zaal. OOI UNCSI VO03I3R2A/J - HEUST. 2466 Het raakt zo zachtjes aan de tijd dat ge ook bezitster zijt van een nieuwe JONGEDAMESMANTEL in bleu, bruin, beige e zachtgroen en reeds zeer voordelig, f 35.43. Hierin ontvingen wij weer wat nieuws uit Frankrijk, nJ. een platte bakelieten poederdoos, gevuld met een prima soort vaste poeder, ongeveer als vroeger dc vaste Coty-poedejr. Deze inooic doos, in 3 kleuren, met dons, kost slechts 2.75. Wy hebben hier ook losse vullingen voor, prüs 1.95. Ook in losse poeder hebben wij de beste merken, o.a. Maja, mooie kleuren 1.66 Lajla, fijne geur ƒ1.25 Soir dc Paris 2,70 en nog vele andere merken, welke U het beste koopt bij Vlissingen Middelburg. TE KOOP dressoir, tafel, 4 stoelen, handwerktafel, spiegel, kar pet (groot), tafelkleed, era. paud, theekastje, wastafel met marmeren blad, alles massief zwaar eikenhout. Klein Vlaanderen 39, Mid delburg. een zakje met 100 gram versnaperingen en een verrassing I U BIJ AANKOOP VAN Fl. 2 50 AAN DE GRUYTER'S ARTlKEtEN Krobberf verergert de fcwppl en mppkt U ontoonboq'. Bestrijd» de oprzqpk von uw ondrpgelijke lost en folterende jeuk. Neem direct de heldere D D.D.-vloelitof I die diep In de poriën doprdrlngf en I de ziektekiemen dppdt, zodat de huid zich kon herstellen. Tt Yfc Yfc GENEESMIDDELTEGEN lKlf.lf. HUIDAANDOENINGEN Wie bereist ZEEI AND en wil voor ons een aardige collccee artikelen op provisiebasis verkopen in manfauc- turenzaken. bazats. speelgoedwinkels enz? Brieven onder no. M20. Adv. Bur. Poen Kzn. Marnixkadc 15. Amsterdam. Op Vrijdag 6 Mei a.s., aanvang half tien v.m., zal. in het kerkgebouw van „Vrederust" tc Bergen op Zoom een buitengewone algemene vergadering worden gehou den. In hetzelfde gebouw zal om half drie n.m. het veer tigjarig bestaan der Inrichting in een samenkomst worden herdacht. Leden en begunstigers worden uitgenodigd hierbij tegenwoordig te zijn. Voor hen, die met de trein van negen uur v.m. aan. komen en voor hen, die cnet de trein van zes uur n.m vertrekken, zullen autobussscn beschikbaar zyn. Op staalwarengebied heelt Woestijne zijn weerga niet. Maar ook voor slijpwerk groot en klein moet U bij Woestijne zijn. Speciaal ingericht voor het slijpen van roestvrije tafelmessen (zonder krassen) Vlugge bediening, prima afwerking. Iedere dag slijpdag. SI. J ANSI RAAT (bij Lange Delft) TELEFOON 3221 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3