PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Vraag naar guldens in België Marine en Vlissingen Dr Arnold sprak met minister Stikker De BILT Geruchten rond generaals in Berlijn Proces-Mindszenty te Lake Success in behandeling. Nanking-regering Wijst communisten-ultimatum af WEER MINDER VLEES Rep. Indonesia wil peso's lenen. 192e Jaargang - No. 91 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. PLverv.s W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 20 April '49 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per 1 mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro i 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux Vlissingen Walstr. 58—60, tel. 2355, 3 lijnen (b.g.g. 2357) - Middelburg: Londense Kaai 29.tel. 2077. 2924 - Goes: L. Vorststr. 55 teL 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 -Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikze e: N. Bogardstr. C 160 tel. 29 Generaal Malinin niet naar Washington Generaal Howley naar Polen De geruchten, die de laatste dagen in de wereldpers de ronde hebben gedaan over een Sowjet-functionaris, die naar Washington zou vertrekken, schijnen niet helemaal juist geweest te zyn. Er is tenminste al weer een tegen spraak op gevolgd. De Duitse zegslieden, die de eerste af gezant-berichten" de wereld in hebben gestuurd, gaan nu terugkrabbelen. Senator Brewster probeert opnieuw. Dinsdag vertelden zij de persmensen in Berlijn dat de door hen verstrekte inlichtin gen over het bezoek van ge neraal Maltnin aan Washing ton „prematuur" geweest zijn. En ze vertelden er bovendien bij, hoe ze eigenlijk aan dit bericht waren gekomen. Ma linin, die tien dagen geleden besprekingen met de Sowjet- gouvemeur van Berlijn, Tsjoe- kof, had gevoerd, was nl. in Sowjet-Russlsche kringen te Berlijn beschreven als een passende afgezant voor het geval er voelhorens in Washington uitgestoken moes ten worden. Men was toen in Duitse kringen gaan gissen en combineren en zo ontstond het gerucht, dat generaal Ma linin reeds naar de United States vertrokken was. Een officiële tegenspraak van de berichten is er ook reeds, want de informatie-af deling van het Sowjet mili tair bestuur heeft medege deeld, dat Malinin in Meck lenburg vertoeft om daar de lente-manoeuvres bij te wo nen. NOG MEER GERUCHTEN Inmld'dels blijven de geruch ten over een opheffing van de blokkade toch de ronde doen. Men vertelt, dat de Sowjets door Duitse agenten aan West-Berlijn 100.000 ton aardappelen hebben aangebo den in ruil voor staalproduc- ten, waardoor dus een lek in de blokkade zou ontstaan. Dr. Klingelhofer, het hoofd van de afdeling economische De speciale politieke commis sie van de V.N. heeft met 17 te gen 1 stem (Cuba), bij 31 ont houdingen, een Australisch voorstel aanvaard, Hongarije en Bulgarije te verzoeken deel te nemen aan het debat inzake de kwestie van kardinaal Minds- zenty en de Bulgaarse predi kanten. Bolivia, dat eerst had voorge steld de heilige stoel, de chris telijke kerken (andere dan dc rooms-katholieke) en de staat Israël uit te nodigen, diende la ter een resolutie in om de kwesties van kardinaal Minds- zenty en de Bulgaarse1 predi kanten op de agenda te plaat sen van de vierde zitting van de algemene vergadering in September aanstaande. Het debat werd geopend door de Boliviaanse afgevaardigde, die zeide, dat de kardinaal een bekentenis was afgedwongen met behulp van middeleeuwse martelingen. Wanneer hij van uitputting instortje. was hij door dokters weer bijgemaakt. Wereldcongres voor de vrede begint vandaag. Kerkelijke leiders, geleerden en kunstenaars behoren tot de afge vaardigden uit 59 landen, die het Wereldcongres voor de Vrede zul len bijwonen, dat vandaag te Pa rijs zal beginnen. Het congres zal een der grootste zijn. welke tot nog toe zijn gehouden. De negerzanger Paul Robeson is een der Amerikaanse afgevaardig den. Het congres staat onder voorzit terschap van prof. Jiliot Curie, een van Frankrijks bekendste communisten. Konigin-moeder Elisabeth van België en Charlie Chaplin behoren tot degenen, die hebben bekend gemaakt, dat zij het congres steu nen. Het Franse ministerie van bui tenlandse zaken heeft het aantal afgevaardigden van elk land. welks onderdanen visa moeten hebben om Frankrijk binnen te komen, tot acht beperkt. De Sowjet-Unie had 50 afgevaardigden willen zenden. Te Praag zal Woensdag een pa rallel-vredesconferentie worden begonnen voor de afgevaardigden van de landen, die geen visa ver kregen hebben voor bijwoning van de conferentie te Parijs. Prinses Margaret naar Italië. Vernomen wordt, dat prinses Margaret in de loop van de vol gende maand een privé-reis naar Italië zal maken. Haar bezoek is het eerste, dat na de oorlog door een lid van de Britse koninklijke familie aan voormalig vijandelijk ge bied wordt gebracht. In Britse hofkringen wordt met nadruk verklaard, dat het bezoek van prinses Margaret aan Italië volkomen niet-offici- eel is. zaken in Berlijn, hoorde ook van het gerucht, maar zeide dat hem niets van een derge lijk aanbod bekend was. WEER EEN GENERAAL De Amerikaanse comman dant van Berlijn, generaal Howley, is op uitnodiging van de Poolse militaire missie te Berlijn naar Warschau ge vlogen. Officiële Amerikaanse woordvoerders haasten zich om na zijn vertrek mede te delen, dat het bezoek zuiver persoonlijk' is en geen ver band houdt met politieke ont wikkelingen. Voor zyn ver trek verklaarde generaal Howley zelf, dat hij vreesde dat aan zijn bezoek een ver keerde uitleg zou worden ge geven, in verband met de ge ruchten, die ln Berlijn de ron de doen over „beëindiging van de blokkade". Drie-en-twintig republikein se senators, onder aanvoering van senator Brewster, hebben een brief aan president Tru man gezonden, waarin o.a. wordt gezegd, dat bij het de bat in de Senaat over de E.C. A.-hulp bleek, dat de overwel. digende meerderheid van de Senaat van mening was, dat de Nederlandse regering juist en tegen de belangen van de vrede en veiligheid in de wereld gehandeld heeft door militair geweld in Indonesië te gebruiken. Met het oog hierop, wordt er op aangedrongen dat de minister van buitenlandse za ken wordt opgedragen onmid dellijk die stappen te doen, die nodig zijn om de uitvoering van de resolutie van de Veilig heidsraad inzake Indonesië te verzekeren. Naar Aneta verneemt, had senator Brewster verleden week, toen hij deze nieuwe actie aankondigde, slechts vier of vijf medeondertekenaars. De overhandiging van de brief aan president Truman werd uitge steld tot 23 handtekeningen, of bijna een kwart van de Se naat, waren verzameld. Verschil van mening over de overtocht van de Jangtse. In Nanking is de kogel door de kerk. De Nationalistische re- gerig heeft het ultimatum van de communisten afgewezen, waarin ó.a. overtocht over de Jangtse werd geëist. Het verwer pen van dit ultimatum is door de regering aan de communisten leiders te Peiping medegeedeeld. Zoals men weet hadden de communisten geëist, vandaag de Jangtse over te steken, terwijl zij bovendien controle wilden uitoefenen op de reorganisatie van de Nationalistische legers, die in Zuidelijke richting moes ten worden teruggetrokken. De regering van Nanking heeft ge wikt en gewogen, maar uitein delijk kon zij niet instemmen met een opmars van de commu nisten over de Jangtse. Dit zou immers neerkomen op een ver overing van geheel China. Men is in Nanking thans van me ning, dat zo de communisten op dit belangrijke punt niet tot verzoening geneigd zouden zijn, de regering de vredesonderhan delingen als- definitief verbro ken zal beschouwen en de gewapende tegenstand tot het uiterste zal voortzetten. Inmiddels is men er zich wel van bewust, dat de communis ten deze afwijzing niet zonder meer zullen slikken. De hoog ste burgerlijke en militaire au toriteiten van de Chinesche nationalistische regering hebben Dinsdag de gehele dag verga derd om tegenmaatregelen te beramen met het oog op een eventuele poging van de com munisten om op grote schaal Komt er een Oost-Duitse regering Volgens Duitse bronnen, die in nauw contact staan met het Sowjetrussische militair be stuur, hebben de Sowjetrussi sche autoriteiten te Berlijn de Duitse politici in de Sowj et- zóne order gegeven plannen klaar te maken voor het instel len van een Oostduitse regering voor 1 Juni aanstaande. Amerikaans leger met voorjaarsmanoeuvres begonnen. In Duitsland zijn de grote voorjaarsmanoeuvres van het Amerikaanse leger begonnen. Deze oefeningen worden bijge woond door militaire waarne mers uit diverse landen, o.a. door de Nederlandse militaire attaché te Parijs, generaal-ma- joor v. d. Kroon en door gene- raal-majoor A. C. Opsomer. Truman tekent Eca-wet. President Truman heeft de door het Congres aangenomen wet, waarbij 5.430.000.000 dollar is uitgetrokken voor de voort zetting van de E.CA.-hulp tot Juli 1950, bekrachtigd. De voorzitter van de Senaats commissie voor buitenlandse be trekkingen verklaarde tegen over verslaggevers, die de plechtigheid bijwoonden, dat zij het resultaat was van „bloed, zweet en tranen". Hij doelde hierbij op de 13 dagen, die no dig waren geweest om het wets ontwerp door de Senaat te krij gen. de Jangtse over te steken. Voor de Chinese regerings troepen aan de Zuidelijke oever van de Jangtse geldt de staat van alarm. Er wordt melding gemaakt van verbitterde gevechten tussen nationalistische en com munistische troepen rondom t aan de Noordelijke oever van de Jangtse gelegen Tsjihirwei. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat de Chi nesche regering de communis tische leiders tegenvoorstellen heeft gedaan, strekkende tot verlenging van de periode, wel ke door het ultimatum der com munisten werd bestreken. BRITS CORVET BESCHOTEN. Het Britse korvet „Amethyst" is Dinsdagavond op de Jangtse, op weg van Nanking naar Sjanghai, beschoten. Er vielen verscheidene gewonden. Het is niet bekend van welke zijde het vuur kwam. 200 gram per week. Met het oog op de nade rende jaarlijkse moeilijke pe riode ln de vleesvoorziening, acht de minister van land bouw, visserij en voedselvoor ziening "het raadzaam met in gang van 22 April het vlees rantsoen weer op 200 gram per week per persoon le brengen. Het verhoogde rant-- soen van 250 gram zal ver laten worden om zo lang rao- geljjkJ het basisrantsoen van 200 gram te kunnen handha ven. Bon voor sinaasappelen. In de bonnenlijst van Don derdag a.s. zullen wederom bonnen worden aangewezen voor sinaasappelen, te weten 500 gram voor de leeftijds groepen a en b en 1 kilo gram voor de leeftijdsgroep 1. Het publiek dient deze bonnen uiterlijk 30 April '49 bij een handelaar ln groen ten en/of fruit in te leveren. Vijftien jaar geëist tegen president Cultuurkamer. Voor het Amsterdams Bijz. Gerechtshof werd Dinsdag te gen de 52-jarige Amsterdamse oud-hoogleraar in de archeolo gie prof. dr. G. A. Snijder, die tijdens de bezetting optrad als president van de Nederlandse Cultuurkamer, vijftien jaar ge vangenisstraf geëist, met ont zetting uit de rechten. Prof. Snijder was nogal bevriend met de leider der Germaanse S.S. Nederland Feltmeyer; hij schreef ook opwekkende arti kelen inzake toetreding tot de S.S. en werkte mede aan de op richting van het Vrijwilligers legioen Nederland. De procu reur-fiscaal noemde deze ver dachte een van de grootste geestelijke collaborateurs, maar geen schurk, zoals vele anderen wier tijdelijke verwijdering uit de maatschappij niemand be treurt. Het speet mr. Gelinck een hoge straf te moeten eisen. De behandeling van deze zaak welke tot 's avonds 9 uur voort duurde, is door het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie van a. tot z. op gramofoonpla- ten vastgelegd. Arabische landen steunen Sowjet-voorstel DE VOORMALIGE KOLONIËN. Tijdens een zitting van de politieke commissie der V.N. hebben India en Pakistan zich geschaard achter 't voor stel tot trustschap der V.N. over de voormalige Italiaanse koloniën in AÏrika. Men verwacht, dat de 15 Arabi sche en Mohammedaanse sta ten zich hierbij zullen aan- sluiten en zullen verhinderen, dat enig ander voorstel de vereiste meerderheid van twee derden behaalt De V.S. en Engeland, aanvankelijk vóór trustschap der V.N., steunen thans voorstellen, die onder meer Italiaans trust schap over een deel van zijn voormalige koloniën Inhouden. Telegrammen voor Grieken land, uitgezonderd regerings- en perstelegrammen, zijn aan grote vertraging onderhevig, zo meldt de P.T.T. De Internationale muziekkapel van liet Leger de* Hells uit I.oiuler o.Lv. kapelmeester-majoor Adams lieeft Zaterdag een abade gebracht aan Koningin Juliana en de drie oudste Prinsesjes op paleis Soest. dijk. Voor het eerst een koers van boven 13 francs. Als gevolg van de grote vraag naar guldens is de koers van deze valuta op de vrije markt tijdens de afgelopen Paasdagen voor de eerste keer sedert de oorlog tot boven de 13 francs gestegen. Vooral de massale aankoop van guldens door de Belgen, die de bloem- bollenvelden bezochten, schijnt aan deze stijging niet vreemd te zjjn. Naar ,,La Libre Belgique" bericht, werden de Nederland se bankbiljetten door de wis selagenten op de vrije markt met actetassen vol aangevoerd. Het blad vraagt zich af. waar deze biljetten vandaan komen en geeft als verklaring, dat de ze afkomstig moeten zijn van de clandestiene verkoop van Belgische textiel in Nederland. Opmerkelijk is tevens, dat de vraag naar de Franse frank op de vrije markt in de afgelopen dagen zo groot is geweest, dat deze tot 14 centimes steeg, dat wil zeggen hóger dan de koers voor de officiële Franse tou- ristenfranc, die 13,75 centimes noteert. De Belgen, die dc Paasdagen in Frankrijk hebben doorgebracht, gaven er klaar blijkelijk de voorkeur aan hun deviezen op de zwarte markt te kopen in plaats van het ri sico te lopen de loketten der Franse banken gesloten te vin den. Grote belangstelling be- Dr. Wise overleden. Rabbijn Stephen S. Wise, de leider van het Zionisme over de gehele wereld, is in de leef tijd van 75 jaar te New-York overleden. Dr. Wise overleed Dinsdag avond in het ziekenhuis van Lenox Hill, waar hij eerder deze maand een operatie had ondergaan. Zijn echtgenote, zijn zuster, zijn dochter en haar man waren bij zijn sterfbed tegen woordig. Wat de minister precies heeft toegezegd Nu kort geleden in de gemeenteraad van Vlissingen de kwestie van de terugkeer der marine ter sprake is gekomen, kan het wellicht zijn nut hebben aan cle hand van het offi ciële verslag der Tweede Kamerzitting, waarin de jongste begroting voor marine werd behandeld, nog eens te publice ren, wat toen door de minister van marine werd toegezegd. Opleiding van duizenden matrozen. Tijdens de debatten vroeg voornamelijk het Tweede Ka merlid Weiter aandacht voor Vlissingen als centrum voor de Nederlandse vloot. Hij wees er op, dat Den Helder excentrisch is gelegen en dat afzonderlijke vliegvelden en afzonderlijke luchtdoel nodig zijn voor de bescherming van de Maas- en Scheldemonden, indien men Den Helder als basis aanhield. De heer Weiter drong er bij de minister op aan nu reeds te overleggen met de gemeente Vlissingen en het provinciaal bestuur van Zeeland of er ha ven- en kazerneruimten in Vlissingen beschikbaar zijn, groot en ruim genoeg om onze grootste schepen te kunnen bergen. Is dit zo, dan vervalt eigenlijk elk bezwaar tegen de inrichting van Vlissingen als marinebasis. De oorlogshaven te Vlissin. gen zou dan ingericht kunnen worden met gebruikmaking van de bestaande haven- en de bestaande kaderuimte. DE MINISTER ANTWOORDDE In zyn antwoord op de ver togen van de Tweede Kamer leden, wees minister Schokking allereerst het denkbeeld af, dat Den Helder niet langer mari nebasis zal zijn. Het kwam de minister onmogelijk voor de geweldige kapitaalsinvestering, die in de basis Den Helder zit, als waardeloos ter zijde te du wen. Daarna verklaarde de mi nister: Wij denken wel aan andere havensteden voor het verplaat sen van onze opleiding, die thans in andere dan kustplaat sen een enorme omvang heb ben gekregen, in verband met het grote vertrek uit de mari. ne over 1948 en 1949. Het is wonderlyk, dat matrozen en mariniers in Volkel en Loos- drecht worden opgeleid. In Loosdreeht is wel water, maar dat is niet bepaald water, waar de marine altijd naar kijkt. Wij zouden gaarne de opleiding uit Hilversum naar Vlissingen ver plaatsen. Vroeger was daar een opleiding voor 300 matrozen; nu moeten er echter duizenden worden opgeleid, Wy «leuken dus aan Vlissingen. In een an der Kamerverslag heb ik gele zen dat er sprake was van een dies atcr voor Zeeland. Wat de marine betreft, zeker niet. Men wil de opleiding gaarne in Vlis singen terug hebben, imear er is geen sprake van, dat Vlis singen zelfs in verbeterde vorm kan verwerken wat Hilversum op liet ogenblik verwerkt. Wij moeten wachten tot de finan ciële consequenties, die aan Vlissingen zyn verbonden, ons dragelijk voorkomen. Veestapel bij vergissing vergiftigd. Door een noodlottige vergis sing men had nl. denkend dat het kalvermeel was, lood- arsenaat in het veevoeder ge daan is dezer dagen bij een landbouwer te Mariaheide (N. Br.) de gehele veestapel omge komen. Zeven koeien, waaron der zelfs stamboekvee en een kalf zijn hiei'door omgekomen. Bij de bevrijding in 1944 zag deze landbouwer zijn gehele have en goed in vlammen op gaan. De besprekingen te Batavia. Dinsdagochtend zijn de be sprekingen tussen de Neder landse en Republikeinse de legaties onder auspiciën van de Unci over de kwestie van de terugkeer der Republikein se regering naar Djocja voortgezet. Voor de formele besprekingen, die Donderdag a.s. worden gehouden, zal men nog informeel bijeenko men. Intussen ziin de onderschei dene delegaties van Borneo der B.F.O. eveneens in Ho tel des Indes bijeengekomen en wel voor de eerste be sprekingen over de vorming van de Negara Kalimantan (Borneo). Zomerpostzegels 1949. Van 2 Mei tot en met 30 Juni 1949 zullen bijzondere postze gels voor sociale en culturele doeleinden worden uitgegeven in de frankeerwaarden van resp. 2. 5, 6. 10 en 20 cent. die met toeslagen boven die waar den van resp. 2. 3, 4, 5 en 5 cent zullen worden verkrijg baar gesteld. Ontwerper is de heer P. Citroen te Wassenaar. Van de netto-opbrengst is de helft voor sociale, de andere nelft voor culturele doeleinden bestemd. staat voor de Duitse mark en deze noteerde in de afgelopen week frs. 7,20. DEVIEZEN VOOR BELGIË. De A.N.W.B. vestigt er de aandacht op. dat aanvragen voor deviezen voor toerisme naar België voor de maand Juni tot en met 29 April bij de deviezenbanken en erkende reisbureaux kunnen worden in gediend. De toewijzing ge. schiedt na* loting en bedraagt 400 francs per persoon per dag tot een maximum van 2800 francs. Personen, die reeds in 1948 een deviezentoewjjzing voor toerisme naar België of in 1949 een deviezentoewijzing voor toerisme naar enig ander land hebben verkregen, komen voor deze regeling niet in aanmer king. Volgens Amerikaanse persbe richten uit Manilla heeft hst ministerie van Buitenlandse Zaken van de Philippijnen be* kend gemaakt, dat de republiek Indonesia de regering van de Philippijnen heeft verzocht ofii een lening ten bedrage van een millioen peso (half, millioén dollar) voor de aankoop van medicijnen, textiel en andere 'goederen op de Philippijnen. Dit verzoek "moet volgens da ondersecretaris van Buitenland se Zaken, Felino Neri, nog jn details geformuleerd worden door de „Indonesische regering, die reeds een verzekering van sympthieke overweging heeft ontvangen". Apeldoorns berk- klakken zullen Zondag Inluiden. In het vervolg zullen elko Zaterdagavond de Apeldoornee kerkklokken haar bronzen stemmen verenigen, om zo de komende Zondag in te wjjden. Ds. P. Visser, die het initiatief nam. hoopt, dat dit gebruik el» ders'in ons land navolging gal vinden. Tijdens beleefdheids-bezoek werden de grenscorrecties bespraken. Dr. Karl Arnold, de minister-president van Noord Rijnland Westfalen, kwam Dinsdagmiddag plotseling in Den Haag aan en even plotseling als hij gekomen was, verdween hy ook weer. Hij bracht een kort bezoek aan minister Stikker en toen bü zijn vertrek van het departement de journalisten een aan tal vragen op hem afvuurden, weigerde hij een verklaring «f te leggen. Hij stapte in zijn wagen en verdween. Van officiële zijde werd daar na medegedeeld, dat dr. Arnold op diens verzoek door minister Stikker werd ontvangen voor een beleefdheidsbezoek. Zoals bekend heeft dr. Arnold zich enige tijd geleden door tussen komst van de Britse autoritei ten gewend tot de ministers-pre sident van België en Neder land over de technische grens correcties. In het onderhoud met minister Stikker heeft dr. Arnold het door hem verzonden verzoek mondeling nader toe gelicht. De bespreking was van korte duur en droeg een zuiver informeel karakter. WEINIG ENTHOUSIASME. Onze Haagse redacteur meldt ons: Er was weinig enthousias me bij de journalisten om deze Duitse vertegenwoordiger met een grote belangstelling te om ringen. Even weinig geestdrift was er op "t departement, want toen wij mfet enige collega's in de hall van het ministerie wachtten, kregen we het vrien delijke verzoek, maar liever buiten te blijven, omdat men met graag de indruk wilde ves tigen. dat aan het bezoek van dr. Arnold slechts het kleinste officiëlé tintje zat. „Wij hebben hem niet gevraagd hier te ko men, hij is hier absoluut parti- Conferentie voor de Raad van Europa. BEGINT OP 3 MEI TE LONDEN. Van gezaghebbende zijde wordt te Londen vernomen dat dc ministers van buitenlandse zaken van de Westerse Unie benevens hun Noorse, Zweedse. Deense en Italiaanse collega's en de leider der buitenlandse politiek van Eire, zijn uitgeno digd om op 3 Mei a.s. te Lon den bijeen te komen. Uit verte genwoordigers der uitgenodigde landen zal te zijner tijd de Raad van Europa moeten worden sa mengesteld. Tijdens dc conferentie dei- ambassadeurs zou zijn overeen gekomen, dat de algemene ver gadering 87 leden zal tellen. Hiervan zullen Frankrijk. Enge land en Italië er elk 18 aanwij zen, België. Nederland en Zwe den zes, Denemarken. Eire en Noorwegen vier en Luxemburg drie. culler", gaf men de verzekering. En van enige bemiddeling voor een persgesprek kon uiteraard in het geheel geen sprake zijn. Wel zelden is een buitenlands officieel persoon een zo sobere ontvangst bereid als aan dr, Arnold. Zelfs moesten wij van de Britse ambassade de bevesti ging vernemen, dat hij in ons land aanwezig was. De chauf feur. die dr. Arnold in Venla in zijn wagen gekregen had. wist niet. wie hij vervoerd had Aftreden van de Amerikaanse legerminister. Kenneth Royall, de Ameri kaanse minister voor het leger, heeft aan president Truman zijn ontslag aangeboden, zo meldt de New York Daily News. Het blad meldt voorts, dat de president voornemens is, Curtis Calder. een vooraan staande figuur in Amerikaan se nutsbedrijven, tot opvolger van Royall aan te wijzen. Het Telegraaf-conflict. Hoewel Donderdag de perso- neelsraad -van dc „Telegraaf zich bereid heeft verklaard het werk geheel normaal le her vatten heeft nader overleg van de directies van „Parool" en „Trouw" met dc bewindvoer der nog niet tot resultaat ge leid. Naar wordt aangenomen zou Dinsdag de door de overheid aangekondigde publiekrechte lijke verplichting tot zetten en drukken der beide gastbladen. aan de Telegraafonderneming worden opgedragen. De benoeming van nieuwe bewindvoerders kan tegen het einde dezer week tegemoet ge zien worden. VOORSPELT WISSELENDE BEWOLKING. Geldig tot Woensdagavond Aanvankelijk meest zwaar bewolkt. Overdag wisselende bewolking. Matige tot krachtige Westelijke wind. Weer iets la gere temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1