PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ierland verlaat het Brits Gemenebest In Cadzand wordt men moedeloos D£ BILT Deze week Zondag zonder geestdrift Republiek Tsjechisch-Hongaars vriendschapsverdrag. Vandaag Regering onderstreept nut van grenscorrecties Christelijke landarbeiders uit vele landen bijeen België stelt Duitse annexatie ten dele uit. VOORSPELT 192e Jaargang - No. 89 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintljn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 16 April 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per 1 mm. Minimum p. advertentie 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bureaux Vlissingen Walstr. 5860, tel. 2355, 3 lijnen (b.g.g. 2357) - Middelburg: Londensc Kaai 29,tel. 2077 2924 - Goes: L. Vorststr. 55 tel. 2473 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102-Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160 tel. 2? De conferentie in Batavia is begonnen en de verwachting, dat zij vele problemen mede zou brengen, blijkt wel te wor den bewaarheid. Er zijn bij de aanvang hoopvolle woorden gesproken door beide partijen maar de hoop, die zy koeste ren, verschilt zozeer, dat het de vraag blijft, of de republiek tot samenwerking bereid is, dan wel vastbesloten ook ditmaal de voet stijf te houden en een accoord te verhinderen. Tot dusver heeft zij niet deze tac tiek grote resultaten bereikt.... Van zeer veel betekenis is de vraag, of de federalisten als deelnemende partij tot de con ferentie zullen worden toege laten. Is dat het geval, dan ver andert het karakter der con ferentie aanzienlijk, daar dan de republiek het tenminste niet alleen voor het zeggen heeft. Intussen is de Indonesische kwestie voor de Assemblee ge bracht. Nederland blijft inter nationaal alleen staan. Verder is ons land deze week door drie* feiten min of meer in beroering gebracht. Daar zijn in de eerste plaats de af schuwelijke onthullingen over de mishandelingen, die in Ne derlandse concentratiekampen werden gepleegd na de bevrij ding. Ingewijden wisten daar het een en ander van. Zij heb ben van de eerste dag af aan geprotesteerd. Het. heeft toen niet gebaat, maar wat thans aan het licht komt, schreit ten he mel. De Nederlanders hebben in wreedheid en geraffineerd heid voor de Duitsers niet on dergedaan. Wie meent, dat met een verwijzing naar „begrijpe lijke gevoelens" in de eerste maanden der bevrijding de zaak is afgedaan, vergist zich. De regering acht een onderzoek ongewenst. Wij koesteren een andere opvatting. Hier mag een onderzoek niet achterwege blijven. Het andere feit, dat de aan dacht trok is. dat personeel van de nog niet verschijnende „Telegraaf" aan Het „Parool" en aan „TrouW" de mogelijkheid heeft ontnomen om in normale omvang te verschijnen. Men zal moeten toegeven, dat het te gek om van te spreken is, dat technisch personeel zich dergelijke vrijheden veroor looft in een bedrijf, waarvan nota bene de-Staat der Neder landen mede-eigenaar is. De „Telegraaf" heeft met dit ei genmachtige en ontoelaatbare optreden een zeer slechte beurt gemaakt en de afkeuring, die men in alle lagen der bevol king tegen deze wijze van- op treden beluisteren kan, is al leszins gemotiveerd. Tenslotte zal menigeen deze week even aan de slagers heb ben gedacht, die met het spek blijven zitten. Het is een veel zeggend verschijnsel. Vier jaar geleden werd zelfs de meest onpoëtische Nederlander ly risch als hij aan spek dacht. Nu lust men het niet meer Ook het buitenland was deze week rijk aan belang rijke gebeurtenissen. Daar is in de eerste plaats het feit, dat de Labourparty in Engeland bij de gemeenteraads-verkiezingen .een stevige nederlaag te slikken heeft gekregen en de conserva tieven een even imponerend succes hebben geboekt. Onder die omstandigheden zal Labour wel met zorg parlements-ver- kiezingen tegemoet zien. Laat ons toegeven, dat Labour de lei ding in handen kreeg in de moeilijkste periode, die men zich denken kan. De Duitsers maken goede da gen door. Engeland en Amerika helpen hen aardig op de been en zonder dat de Duitsers zelf er veel moeite voor behoeven te doen, verdwijnt het gealli eerde bestuur en wordt Duits land weer een vrije staat. Toe zicht zal er nog wel enige tijd blijven. Maar het begin van een nationale herleving is er. Frankrijk en Frankrijk niet al leen, ziet deze ontwikkeling niet zonder zorg. En niet zon der afgunst. Laat men oppas sen, van Duitsland geen troe telkindje te maken. Ook de Italianen kunnen la chen. Het staat nu wel vast, dat het zijn koloniën terugkrijgt. Als men dan aan Indonesië denkt, en zich rekenschap geeft van de houding der mogendhe den tegenover Nederland, dan vraagt men zich toch wel af, wie de oorlog gewonnen heeft. Belgische havens ingeschakeld bij vervoer Ruhrkolen. Naar „Het Laatste Nieuws" meldt, is bij de Belgisch-Fran se handelsbesprekingen over een gekomen, dat in de toe komst een maandelijks con tingent van 25.000 ton steen kool uit het Ruhrgebled vla de Belgische havens naar Frankrijk zal worden ver voerd. David Waddington, een Londense fotograaf, heeft de eerste kleuren-fotografie van de Paus gemaakt. De beperkte op lage van deze foto zal worden aangeboden aan de Paus zelf, die er een speciaal gebed voor de vrede bij schreef. Zondag te middernacht zal te Dublin een salvo van 31 ka nonschoten de geboorte aankondigen van een nieuwe republiek, de republiek Ierland, vanaf dit tijdstip zal Eire niet langer deel uitmaken van het Britse gemenebest en zal de Britse ko ning niet langer souverein zijn over Ierse onderdanen. For meel wel te verstaan, want inwerkelijkheid heeft sinds de eerste wereldoorlog de Ierse kwestie veel van zijn scherpe kanten verloren. Jarenlang heeft het lijdelijk verzet der Ierse nationalisten tegen het Britse bestuur heel wat onrust verwekt op het toch reeds verarmde eiland, waar de sociale toestanden veel te wen sen overlaten. Omstreeks de eerste decade van deze eeuw was Home Rule de leus dei- Ieren, een zelfbestuur dat de Britse liberalen wilden verlenen doch waartegen de conservatie ve Lords in het Hogerhuis zich met hand en tand verzetten. Na de eerste wereldoorlog werd aan de Ierse wensen groten deels voldaan op één na. Het protestantse Ulster, het Noor delijk deel van het eiland, bleef een van de rest van Ierland af gescheiden deel van het geme nebest met een eigen parlement. Het werd daarmee een doorn het vlees van alle Ierse na tionalisten. De aparte status van Ulster doet tot in deze tijd de Ieren zich terugtrekken in een koppig isolationisme. Ier land bleef tijdens de tweede wereldoorlog neutraal en het heeft alle aandrang zich bij het Atlantisch Pact aan te sluiten weerstaan. Wie meent, dat het lossnijden van de laatste banden mA het Britse Rijk met enige geestdrift gepaard gaat, vergist zich in de geestesgesteldheid der meeste Ieren. De gewone man interes seert zich maar matig of in het geheel niet voor deze gebeurte nis. Alleen de autoriteiten doen hun best de bevolking de ver andering in de grondwet duide lijk te maken. Op 18 April zullen verschei dene officiële plechtigheden ge houden worden en militaire de- filé's. Dat is alles. Voor het overige mag de onafhankelijk heidsdag niet eens in het open baar worden gevierd uit vrees voor wanordelijkheden. Het il legale Republikeinse leger blijft namelijk strijden tegen de af scheiding van Ulster. Ook de regering van Ulster heeft uitgebreide voorzorgs maatregelen genomen tegen wanordelijkheden. Opmerkelijk is voorts, dat de bekende gewezen eerste mi- Met een hamer op het hoofd geslagen. De Amsterdamse politie zoekt de 30-jarige B. van de Elands gracht aldaar, die een 31-jarige vrouw zodanig met een hamer op het hoofd sloeg, dat zij be wusteloos naar het ziekenhuis gebracht moest worden. Deze vrouw had aan B. een fiets geleend en. toen de fiets niet snel genoeg werd terugge- gven was ze naar de politie ge lopen om B. te beschuldigen van verduistering. B. was daarover woedend ge worden. Toen hij de kwestie met de vrouw besprak, ontstond een gevecht, waarbij de vrouw de ha merklap kreeg. nister van Ierland, de Valera, de man met de scherpe haviks neus, alle plechtigheden zal mij den. Hij zal zich naar de gra ven begeven van zijn strijdmak kers, die 33 jaar geleden terecht werden gesteld na de Paasrevo- lutie. De Valera is gekant tegen het uittreden uit het Britse ge menebest. Tsjecho-SIowakije en Hon garije hebben Zaterdag een twintigjarig vriendschaps verdrag gesloten, dat tevens voorziet in het verlenen van wederzijdse bijstand tegen „da dreigende herleving van het Duitse imperialisme". In artikel 1 van het Tsje- choslowaaks-Hongaars vriend- schaps- en bijstandsverdrag wordt verklaard, dat, de ver. dragsluitende partijen een op hechte basis gegrondveste poli tiek van vriendschap en sa menwerking zullen voeren. ..wordt de Engelse film speler en regisseur Char lie Chaplin 60 jaar. MORGEN .is het Pasen; ..is het 4 jaar geleden, dat de dijken van Hol land door de Duitsers opgeblazen werden. EN OVERMORGEN ..viert Koningin Frede- rica van Griekenland haar 32e verjaardag: wordt de scheiding van de Ierse Vrijstaat en het Britse Koninkrijk een feit. waardoor Eire een zelfstandige republiek wordt. Mond- en klauwzeer. In de week van 3 tot 10 April jl. deden zich de volgende stei-fgevallen tengevolge van het mond- en klauwzeer voor: runderen 4; kalveren 7; varkens en biggen 59; schapen en lam meren 55. Enige wagens van de Vuil Afvoer Mij. mei Haags stadsvuil, dat anders naar Wijster in de pro vincie Drente gaat om daar in een broeiproces tot compost te worden verwerkt, zijn naar Dene marken gestuurd, waar het langs een andere weg, het zgn. Dano-systecm, in compost wordt omgezet. De wagens met Dano-compost zijn thans naar ons land teruggekeerd en het Landbouw proefstation en het Bodemkundig Instituut te Groningen zullen nu proefnemingen verrichten op verschillende grondsoorten om na te gaan. welke soorten compost de beste resultaten opleveren. Medewerkers van het landbouwproefstation bezig met het uitstorten van de verschillende soor ten compost *>p de klei-proefvelden te Ulrum. Sowjets verbreken telefoonverbindingen in Berlijn. De Sowjet-autoriteitcn heb ben alle telefonische verbindin gen tussen West-Berlin en de Sowjet-zöne verbroken. Tot nu toe liepen de gesprek ken via de centrale in West- Berlijn. Inmiddels is een cen trale in Oost-Berlijn in gebruik genomen, waardoor de Sowjets in staat zijn gesteld alle lijnen naar het Westen te blokkeren. Donderdag is het vrachtauto- vervoer naar en van Tsjecho-Slo- wakije door de Westelijke zóne van Duitsland stilgelegd op bevel van de geallieerden. De laatste vrachtauto, die passeerde reed in de dienst Nederland—Tsjecho Slo wakije. Koningin en Prins wonen avondmaaldienst bij. H. M. de. Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hebben Vrij dagavond in Baarn de avond maaldienst bijgewoond in de Nederlandse Hervormde Kerk op de Brink in Baarn. Ds. J. A. J. Vermaat ging in deze dienst voor. Aanspraken op Duitsland worden niet verzwakt. Naar aanleiding van het voorlopig verlag der Eerste Kamer over het wetsont werp betreffende de grens correcties heeft de regering in haar Memorie van Ant woord opgemerkt, dat door het thans bereikbare niet te accepteren de positie van Nederland met het oog op toekomstige vredesonder handelingen (en dat niet al leen waar deze vraagstuk ken van territoriale aard zullen betreffen) bepaald zal worden verzwakt. De ervaring heeft aangetoond, dat een redelijke regeling van de moeilijkheden, verbonden aan het verloop van de grens, in wederzijds overleg niet te bereiken valt. Dé .thans voorge stelde correcties: vertegenwoor digen evenzovelé verbeteringen, welke opwegen i tegen de con sequenties van gebiedsoverna- Waarom mogen er nog geen hotels en zomer huisjes gebouwd worden April begon niet best, wat het weer betreft, maar de laatste dagen is het veel beter geworden en wellicht zullen de Paas dagen gelegenheid geven alvast een „voorproefje op de zomer" te nemen. Ook voor de hotel- en restaurant-exploitanten, vooral langs de kust, zou dat een goede inzet van het sci- zoen-1949 zyn. Toch is in Cadzand, de meest Zuidelijke badplaats van Ne derland, de stemming niet erg hoopvol. Zeker alles wordt in gereed heid gebracht voor het seizoen. De nood-café-restaurants zijn gereed, het hotel Noordzee heeft weer een verbouwing aan de toren ondergaan, waardoor meer ruimte is verkregen en ook de vele kampeerwagens worden weer in orde gebracht. VELE AANVRAGEN. Er zijn heel veel aanvragen voor logeei-ruimte, speciaal voor kampeerwagens en zomerhuis jes. aanvragen, waaraan slechts gedeeltelijk kan worden vol daan, zodat velen moeten wor den teleurgesteld. Er is immers veel te weinig ruimte. De kam peerwagens zijn allen particu lier eigendom en hoewel velen I gedurende enkele maanden I worden verhuurd, nemen de meeste eigenaars de wagens zelf in Augustus, de drukste maand, in gebruik. In Cadzand vraagt men zich af. wanneer er nu eens ge bouwd zal mogen worden. Hoe wel de oorlog reeds vier jaar achter de rug is, is de toestand nog steeds ongewijzigd. De ge dupeerde hotelhouders zien nog steeds werkeloos toe, hoe de beste jaren voorbijgaan en dat. terwijl er zo'n gebrek aan ho telruimte is. En wanneer zullen er weer zomerhuisjes gebouwd mogen worden? Zijn wij goed inge licht, dan is er animo genoeg voor, maar vergunning wordt er niet verleend. Bestaat er op deze wijze niet het gevaar dat het getij verloopt? Het is oris bekend, dat het gemeentebestuur in deze ac tief is, maar er werken ook hier „remmende" factoren. DE ZWINGEUL. Er is nog een onderwerp waarover men in Cadzand niet erg is te spreken.^ Dat is de geul door het Zwin. Vroeger lag over deze geul een smal brug getje met een leuning, zodat mensteeds kon oversteken zonder natte voeten te krij gen. Dit bruggetje is er natuur lijk reeds lang niet meer, maai de geul is er niet smaller op geworden. Het gevolg is, dat talrijke bezoekers uit België, die een strandwandeling maken naar Cadzand, voor deze geul terugkeren, zeer tot schade van de hotels in Cad zand. Met de Paasdagen zal het in Knocke ongetwijfeld weer ge weldig druk zijn. Dat is im mers elk jaar het geval. Van deze drukte druppelt steeds iets af voor Cadzand omdat, bij gunstig weer, vele Belgische gasten dan een strandwandeling maken. Het is nog wel wat fris om pootje te baden, dus zullen de meeste wandelaars, wanneer zy aan de geul door het Zwin zijn gekomen, wel"terugkeren. HET STRAND. Wij maakten ook een wande ling langs het strand en kwa men toen tot de ontdekking, dat. door de jongste stormen, heel wat ongerechttigheden zijn tevoorschijn gekomen, zo als prikkeldraad, betonnen paaltjes en andere attributen die voor de strandbezoekers onaangenaamheden opleveren. Het is wel gewenst, dat spoedig aan de opruiming wordt begon nen. me. Zij staan geheel los van de gedachte van annexatie of eco nomische compensatie. De rege ring wenst haar gedragslijn niet te laten bepalen door de houding van enkele Duitse po litici. Overigens wordt opge merkt, dat economische com pensatie gedeeltelijk door mid del van annexatie zou kunnen, worden verwezenlijkt. De Ne derlandse aanspraken op Duits land zullen door de aanvaar ding van enkele correcties niet worden verzwakt. De Duitse aanspraken in het gebied van Eems en Dollard missen een historische en juri dische basis; dit is officieel vastgesteld, waardoor althans een nuttige fundering voor bij een vredesverdrag opnieuw voor te stellen regelingen is verkregen, Over diverse water staatkundige vraagstukken en in verband daarmee te nemen maatregelen zullen besprekin gen tussen Rijkswaterstaat en de Britse bezettingsautoriteiten kunnen worden geopend. In principe zal in de bijge trokken gebieden het Neder lands recht terstond van toe passing worden verklaard. Ten slotte wordt opgemerkt, dat Luxemburg heeft besloten de correcties te beperken tot ge bieden zonder inwoners en dat de Belgisch regering heeft be sloten enkele correcties voor alsnog niet ten uitvoer te leg gen. Treedt Dimitrof af? Te Londen verdiept inen zich op het ogenblik in bespiegelingen over de vraag of Dimitrof, de Bul gaarse minister-pTesldent, zou zijn afgetreden. Er is namelijk een kleine aanwij zing in die richting. In een Vrijdagavond te Londen opgevangen uitzending in het Bul gaars van radio-Sofia die niet werd herhaald in de daarop vol gende uitzending in het EngQls wordt medegedeeld dat „de Bul gaarse minister-president en mi nister van buitenlandse zaken Ko- larof het (onafhankelijke) lid van het Britse parlement Vernon B. Artlett. heeft ontvangen", Dimitrof vertoeft in de Sowjet- Unie. waar hij een medische be handeling ondergaat. Kolarof is een van de vooraan staande Bulgaarse communisten, in het verleden werd hij altijd vice-premier genoemd. Van der Waals komt 11 Mei weer voor. Naar wij vernemen, zal de Bijz. Raad van Cassatie de zaak tegen Anton van der Waals, die door de Rotterdamse Kamer van het Bijz. Gerechtshof tot de doodstraf was veroordeeld, niet behandelen op 4 Mei, zoals eerst was bepaald, doch 'op II Mei. Arbeid in agrarische bedrijven gelijkwaardig aan die in andere bedrijfstakken. DE BENELUX. De internationale federatie van Christelijke Landarbeiders bonden hield dezer dagen haar jaarlijks congres te Haar lem. Van alle aangesloten or ganisaties uit de verschillende landen waren vertegenwoordi gers aanwezig. De heer L. van Marstboom (België) nam al- scheid als voorzitter. In zijn plaats werd J. Wijckmans (België) gekozen. De finan ciële positie werd goed ge noemd. Uitvoerig werd gesproken over de positie van de land en tuinarbeïders in de diverse landen. Daarbij kwam men tot de conclusie dat daarin nog heel wat verbetering gebracht dient te worden in sommige landen. Op het congres werd mede gedeeld, dat in verscheidene landen een drang komt naar Christelijke vakorganisatie, maar tevens werd geconsta teerd, dat zulks in bepaalde landen moeilijkheden onder vindt, hetzij door de- wetten des lands, hetzij door het mo nopolie van een éénheidsvak beweging. Het congres heeft als zijn mening uitgesproken, dat ook de arbeid in de agrarische be drijven gelijkwaardig is aan de andere bedrijfstakken. Daarom zullen de Christelijke organisaties van land- en tuin- arbeiders in alle landen stre ven naar een gelijkwaardige positie dezer arbeiders met hun collega's in andere bedrijfslak ken. VRIJHEID Verder heeft het congres zich uitgesproken -over de noodzakelijkheid van volledige vrijheid van organisaties in alle landen. De internationale federatie van Christelijke Land arbeidersbonden, zal er met alle wettige haar ten dienste staande middelen, naar stre ven, dat deze vrijheid in - alle landen komt en dat er in die landen eigen christelijke orga nisaties van land- en tuinar beïders komen. De federatie is bereid om met andere internationale or ganisaties samen te werken, doch met behoud van eigen zelfstandigheid en mits men erkent de vrijheid van organi saties in alle landen. BENELUX Door een sectie van het con gres waarin de Belgische en Nederlandse organisaties wa- Franse spelers voor match te Rotterdam. De Franse Voetbalbond maakte Vrijdag bekend, dat voor de wedstrijden tegen Ne derland op 23 April te Rotter dam en tegen Schotland op 27 April te Glasgow 15 spelers zyn uitgenodigd. De definitieve samenstelling van het elftal zal pas enkele dagen voor de betreffende wedstrijd worden bekend gemaakt. De volgende spelers zyn aan- fewezen: doel: Vignal (R.C- aris); achter: Marche (Reims) en Salva (R.C. Paris); midden; Jonquet (Reims), Min- donnet (Nice), Cuissard (St. Etienne), Hon (Stade Fran cais) en Prouff (Reims): voor: Gabet (Racing Paris), Baratte (Rijssel). Favre (Stade Fran cais). Baillo't (Metz). Batteux (Reims). Flamion (Reims) en P. Sinibaldi (Reims). Ook Luxemburg beperkt zich. De Belgische regering heeft Donderdag besloten, dat de Belgen niet zullen overgaan tot 't bezetten van alle Duit se gebieden, welke door de Westelijke mogendheden aan België zijn toegewezen. De grenswijzigingen, welke de Belgen op 23 April zullen doorvoeren, hebben slechts be trekking op 20 km2 en op 500 Duitsers. Zes enclaves ten Westen van de spoorlijn Rae- renKaldenkirchen zullen on der Duits bestuur blijven. Daar wonen circa 4000 Duitsers. Als reden van het niet-be- zetien dezer gebieden wordt opgegeven, dat België tijdelijk van de annexatie afziet in verband met reisbeperkingen, monetaire problemen en om slachtige contröle-maatrege- len. Dr. Karl Arnold, de minis ter-president van Rijnland- Westfalen, heeft zyn erkente lijkheid betuigd aan de Bel gische regering voor dit be sluit. Ook Luxemburg voert de grenscorrectie's slechts ten dele uit en wel alleen voor wat betreft gebieden waar geen Duitsers wonen. ren vertegenwoordigd, werd speciaal aandacht besteed aan de vragen met betrekking tot do totstandkoming der econo mische Unie met België en Luxemburg. Men kwam tot de conclusie, dat de totstandko ming van de economische unie een belang is voor de land en tuinbouw der drie landen, doch dat er niettemin bepaalde moeilijkheden bestaan bij de verwezenlijking, welke het best kunnen worden opgelost door een nauw en openhartig con tact tussen de organisaties in de land- en tuinbouw van de drie landen. Men meende, dat bij deze besprekingen ook de landarbeiders organisaties der Benelux-landen tegenwoordig dienen te zijn. KORTE PREDICAT1E PASEN Het Paasverhacil is minder be kend dan de Kerstgeschiedenis. De gegevens zijn minder aan trekkelijk. Er zit minder sfeer in. Er wordt ons verteld van mensen die in de vroege mor gen op weg zijn naar een graf en zij vinden het geopend en leef- Een verklaring hiervoor kunnen zij niet vinden. Zij ko men niet verder dan diefstal of lijkenschennis. Dit zijn voor ons de enige mogelijkheden. Wie zou aan iets anders kun nen denken. Zo is Pasen voor hen alleen maar een herinne ring aan wat eens was, maar het is voorbij en leeg. Het lijkt er vaak op, of Pa sen over verre, vreemde feiten gaat, waar wij op het ogenblik niets mee kunnen doen. Daar om zwerven wij met onze ge dachten uit om te zien of er' nog iets is, wat aan dit feest vulling zou kunnen geven. Wij kunnen de oude beproef de weg gaan, die onze voor onders vroeger volgden. Wij- kunnen gaan spreken over een- nieuw ontbottend leven, over de natuur die tot de Opstan ding gekomen is, maar hef.is onwaarachtig. Innerlijk - zijn-wij aan dé natuur ontgroeid- en bi? ons allen heeft de zakelijkheid het gewonnen. Pasen, lente en romantiek liggen vlak bij elk aar, maar zij zijn vaak niet meer dan wal gevoelige woor den. En hoeveel mensen zijn daar op hel ogenblik nog ont vankelijk voor? Afgezien van een paar extra vrije dagen is het een leeg feest, tenzijwij Pasen la ten vullen door God. Gods boodschap op de Paas- morgen is groot. In een blinde muur is' een bres geslagen, de ijzeren wet van oorzaak en ge volg doorbroken. Dood en on dergang zijn geen onafwend bare feilen meer. Jezus leeft, dat is Gods boodschap aan ons. Wat gaan wij met Pasen doen? Dromen, romantiek bedrijven, of Gods gedachten met een blij geloof aanvaarden De Heer is waarlijk opge staan, we staan met een nieuw begin. Middelburg W. B. A. Smits Stikker zond telegrammen aan Spaak, Marjolin en Harriman. Ter gelegenheid van de eerste verjaardag van de on dertekening van de conventie voor Europese-economisehe sa menwerking heeft minister Stikker telegrammen gezon den, aan zjjn collega Spaak-, aan Harriman, de reizende ambassadeur voor het plan Marshall en aan de Fransman Marjolin, de secretaris-gene raal van de O.E.E.C. In deze telegrammen geeft minister Stikker de verzeke ring het werk der O.E.E.C. van zeer groot belang te ach ten en zegt hy volledige steun der Nederlandse regering toe. Britse journalisten uit de internationale organisatie. De Britse Unie van journa listen heeft besloten uit de in ternationale journalisten-orga nisatie te treden. Het bestuur meent, dat de organisatie de laatste tijd steeds meer wordt gebruikt voor politieke propa ganda en acht samenwerking met joumalistengroepen uit Oost-Europa niet langer meer mogelijk-. NOG WARM. In de ochtend hier en daar mist. Overdag zonnig en droog weer met ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. Zwakke later matige wind uit Oostelijke richtingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1