Zwaluwen-Roode Duivels stelde teleur Aanleg van speeltuinen PQRTEMQNNAIES KLANKEN AETHER Sport en wedstrijden pT PASEN DIEPVRIES- FRUIT! A<_ VOETBAL Oefenmafch beloofde weinig voor 23 April Lenstra ontbrak; Clavan en Terlouw vielen uit. De voetbalmatch tussen de Zwaluwen en de Rode Dui vels, die Woensdagavond voor een vrijwel geheel bezet Feijenoordstadion in Rotterdam werd gespeeld en die be schouwd mag worden als een oefenwedstrijd voor de ont moeting op 23 April van het Nederlands elftal met de Fransen, is een teleurstelling geworden. Dat de wedstrijd eindigde in een 22 gelijk spel (nadat de rust met 11 was ingegaan), is overigens zeer zeker gedeeltelijk een ge volg van het feit, dat Lenstra op liet appèl ontbrak en dat Clavan en Terlouw reeds spoedig wegens blessures (die overigens niet ernstig waren) het veld moesten verlaten. In deze strijd was maar zelden iets fraais te genieten. Wij z\jn dit van oefenwedstrij den van het Nederlands elftal al jaren gewoon. Men kan zich troosten met het gezegde „een slechte repetitie geeft 'n goede uitvoering", maar toch moet het ergste gevreesd wor den. •Abe Lenstra werd door Bran des vervangen en wat de Feijenoorder liet zien was nu niet direct imponerend. Wat ook zijn stempel drukte op het spel der Zwaluwen, was het feit, dat Clavan kort na het eerste fluitje uitviel, waardoor van 'n beoordeling van de Ado-clubmoot Timmer mans-Clavan niets kon ko men. Rjjvers ging nu links buiten spelen en de Feijenoor der Steenbergen, die inviel, rechtsbuiten. Tot overmaat van ramp verliet Terlouw enkele minuten voor rust het veld, toen hij bij een botsing met Feddy Chavcs een hoofdwon de opliep. Möring kwam hem Predikbeurten GOEDE VRIJDAG. Vrijdag ISMaart. Ned. Herv. Kerk. Aagteker- ke 7 ds. Theunissen (H.A.); Arnemuiden 7 ds. Smit; Big- gekerke 7 ds. Witteveen (H. A.); Domburg ds. v. Willens- waard Gapinge 5 ds. de Boer (H.A.)Kleverskerke 5.30 ds. Otte (H.A.); Koudekerke 7.30 ds. van Dijl (H.A.) 't Zandt 7.30 ds. Enker(H.A.); Melis- kerke 7 de heer Barnard; Nieuw- en St. Joosland 7 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 7.30 ds. Spijker boer; Oostkapelle 7 ds. Ri chard (H.A.)Ritthem 7 ds. Don; Serooskerke 7 ds. v. d. Windt (H.A.)St. Laurens 7 ds. Keijzer (H.A.); Veere 7.30 ds. Otte (H.A.); Vlissin- gen (St. Jacobskerk) 10 ds. Witteveen; 7^0 ds. Aalbers (H.A.); Vrouwepolder 7 ds. de Boer (H.A.); Westkapelle 2.30 en 7 (H.A.) ds. Oost hoek; Zoutelande 7 ds. Wage- ner (H.A.). EgUse Wallonne. Middelburg 7 (Eglise Anglaise) ds. Ris- seeuw. Gereformeerde Kerk. Ai*ne- muiden: 7 ds. Veldhuijzen; Domburg: 5 ds. Deenik; Gapin ge: 5 ds. van Wouwe; Melisker- ko: 7 ds. van Nes; Middelburg Hofpleinkerk: 7 dr. Oussoren, Noorderkerk 7 ds. Veldkamp; Oost- en West-Souburg: 7.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle: 7.30 ds. Deenik; St. Laurens 7 ds. Boon; Vlissingen: 8 ds. Hindriks; Westkapelle: 7 ds. Scheele. Geref. Kerk (art. 31) Middel burg (C.J.M.V.-gebouw): 7.45 ds. Verheij. Gereformeerde Gemeente. Arnemuiden: 7.30 leesd.; Melis- kerke: 7 leesdienst; Middel burg: 7 leesdienst; Westkapelle: 4.30 leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Middelburg: 7 leesdienst; Vlis singen: 7.30 leesdienst. Ver. Vrijzinnig Hervormden. Middelburg: 7 ds. Metz (H.A.). Evangelisch Lutherse Gem. Middelburg: 7.30 ds. Johannes (H.A.)Vlissingen 14 April: 7.30 ds. Johannes (H.A.). Doopsgezinde Gemeente. Vlis- I singen: 7.30 Avondmaalviering. vervangen en behoudens een enkel foutje bij het wegwer ken heeft de man uit Ensche de zich prima geweerd. Beter zelfs dan Terlouw, die vaak wat aarzelend in zijn optre den was. VERDEDIGING VOLDEED. Hoewel ook Schjjvenaar iet wat onzeker startte en doel man De Munck bij het tweede Belgische doelpunt zeker niet geheel vrjj uit ging, heeft de verdediging toch over het ge heel genomen het beste vol daan. Van Bun was er van 't begin af goed in. Zonder dat het brlllant was, kon zyn dek ken en wegwerken geroemd worden. Vooral in de tweede helft was van de kanthalves Van Schjjndel beslist de meer dere van aanvoerder de Vroet. Was de SVV-er met zijn sobere stijl dè man op het middenveld, dat hg in- „het systeem" niet thuis hoort, bleek ook nu. Als aanvallend spil (de taak, die hij in zyn club vervult), trok hij voort durend achter de voorhoede aan, met zgn lange benen zo wel links als rechts goede passes uitdelend. Maar dat Chaves, de linksbinnen van de Belgen, vaak wat al te veel vrijheid genoot, was daardoor onvermijdelijk. Dit kan tegen Frankrijk met zijn snelle binnenspelers wel eens fataal worden. In de aanval was alleen Wilkes op toeren. Zijn doel punt was bijzonder fraai en ook verder heeft hij talloze malen mooie staaltjes voetbal vertoond, hoewel hij zich ook nu weer tot tè individueal spel liet verleiden. Rijvers deed 't soms niet kwaad op de linker vleugel. Zgn voorzetten, waar voor hg met zijn korte benen opvallend weinig tijd nodig heeft, waren vaak van goede lengte, maar met het plaat sen was het weer mis. Tim mermans was vooral als ver- bindingsspeler heel verdienste lijk, maar bleef wel wat te veel achter. Invaller Steenber gen tenslotte toonde zich een technisch voetballer, maar als vleugelman past hem het oranjeshirt nog niet. DE OPSTELINGEN. Onder leiding van scheids rechter Aussum stelden de ploegen zich als volgt op: Zwaluwen: doel: De Munck (Sittardse Boys); achter: Van Bun (MVV) cn Schgvenaar (EDO); midden: Van Schijn- del (SVV), Terlouw (DCV) en De Vroet (Feijenoord) voor: Rijvers (NAC), Wilkes (Xerxes), Brandes (Feijen oord), Timmermans (ADO) en Clavan (ADO). Rode Duivels: doel: Bo- gaerts (Standard); achter: Saeren (Luik) en Gillard (Standard); midden: Blaise (Standard), E. Chaves (Gan_ toise) en v. d. Auwera (Meche- len); voor: Deprez (Isegem), Coppens (Beerschot), Gillau (Charleroi), F. Chaves (Gan- toise) en Moes (Luik). DE DOELPUNTEN. Reeds na 2% minuut spelen kwam het eerste Nederland se doelpunt na een goed op gezette aanval. Een pass van rechts belandde bg de vrij staande Wilkes, die van zeker 20 m. afstand met het linker been een formidabel en on houdbaar schot loste. Even buiten het Nederlandse straf schopgebied werd even later Gillau hardhandig gevloerd; Coppens nam de vrge schop. De Munck stond goed opge steld en nooit zou een doel- Ï)unt zijn ontstaan, als Ter.: ouw de bal niet met zijn voet van richting had veranderd. Een fel schot van Brandes werd kort voor de rust door Bogaerts op even uitnemende wgze tot corner verwerkt. Bij het tweede Nederland se doelpunt werd door Steen bergen en Wilkes geprofiteerd van een misser van Van der Auwere. Brandes schoot on houdbaar in. Na 20 minuten moest De Munck de vlag strijken. Moes kwam alleen voor het doel en slechts door een moedige duik van De Munck op de schoen van de Belg kon hij erger voorko men. Even later kreeg echter Deprez de bal vrij en de voor zet, die volgde, werd door De Munck verkeerd beoordeeld. Hg greep mis (22). Over 't geheel genomen speelden de Belgen technisch beter, maar hun schieten was weer slecht verzorgd. Extra verlichting voor Koninginnedag. In verband met de Koninginne dag is door de* minister van Eco nomische Zaken bepaald, dat op 30 April extra verlichting zal zijn toegestaan. UIT DE VRIJDAG. Van Saint Saëns wordt van avond uitgevoerd 't cello-con cert door Wim Amende samen met het Omroeporkest onder leiding van Henk Spruyt (H. II 20.55). De dag wordt besloten met de vierde Symphonie van Brahms uitgevoerd door het Boston Koesse^ltsky (H. II 23.15). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9 Kamermuziek; 10.30 Vodr de vrouw; 10.45 Herman Krebbers, viool en Henk te Di-ake, piano; 11.30 Jan Vogel en zijn accordeon orkest: 12 New London Striikor- kest; 13 Nieuws: 14.20 Peter Stad iën. piano; 15.20 Songs of Sorrow, Hope and Glory; 16.30 Tussen twaalf en zestien: 17 Pianoduo An- dré de Raaff en Jacq. Schutte; 17.20 Wij en de muziek; 18 Nws.; 18,30 Ned. Strijdkr.: 19 Denk om de bocht; 21 Men vraagten wij draaien: 22 Buitenlands week overzicht: 23 Nieuws; 23.30 Boston Symphonie-orkest. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 10.35 Londens Philharm. Orkest: 11 De Zonnebloem; 12 Zangrecital door Tilly v. d. Werff, sopraan met Jan Nederpelt aan het clave- cimbel; 12.33 Concert door het Ka- reol-Septet: 13 Nieuws; 13.55 Ra dio Philh. Orkest o.l.v. Albert van Raalte; 15 Ki-uisweg: 16 De Zon nebloem, 17.15 Cyclus: Franse ly riek van Troubadours tot moder ne liederen: 18 Gramofoonmuziek; 19.30 Uit het land van Hertog Jan; 20 Nieuws: 20.40 Gedichten van Guido Gezelle; 20.55 Omroepor kest o.l.v. Henk Spruyt; 21.30 Cyclus: Zes fluitsonates van J. S. Bach: 23 Nieuws: 23.15 Boston Symphonie orkest. Brussel-Vlaams (322 M.: 7. 8, 9. 13. 17.05, 19 22 en 22.50 Nieuws; 13.15 Mattheus-Passie van Bach: 14.30 Vlaams Gemengd koor; 19.45 Gevar. vocaal progr.; 20.15 Sonate voor viool in Es gr. t. K.V. 481, Mozart; 20.45 Hoorspel. Engeland-Home Service (343 M.) 8. 13. 18, 21 en 23 Nieuws: 12 BBC Midland licht orkest: 13.20 Tito Schipa: 15 BBC Northern orkest; 21.15 Hoorspel. Engeland-Light Program (1500 en 262 M.): 9. 19. 22 en 23.56 Nws.; 10.30 BBC Welsh Orkest; 12.30 Lichte muziek: 17 BBC Revue Or kest; 20.30 BBC Theater 'Orkest; 23 Voordracht. Amsterdamse Beurs 12 Apr. 13 Apr. Nederl. 1948 (3% 9914 99% dito 1947 (314) 3 97 97 dito 1937 3 97 97% Dollar-lening 1947 3% 100% 99% Investeringscert. 3 97 97 Nederl. 1962—64 98 98 Nederl. 1962—64 98 98 Nederl. N.W.S. 214 80 80 Spaarc. k f 100 2',4% 101 101 Indië 1937 A 3 9014 94)4 Grootboek 1946 3 97 97 Ned. Ind. Hand. B 11114 111 Ned. Handelmij. 157 157 AKU 165 163 Bergh's Jurgens 283 284 Calvé-Delft 144 146 Centrale Suiker 160 Kon. Ned. Hoogovens 17914 181 Unilever 2433,i 2443,4 Ned. Kabelfabrlek 271 270 Philips 22814 228% Wilton Feyenoord 167% Biliton Kon. Petrol. Mij. 29914 298% Amsterdam Rubber 14414 142 H.A. Lijn Kon. Paketvaart 169% 169% Ned. Scheepv. Unie 162% 162 Rotterdamse Lloyd 151 150% Stv. Mij. Nederland 160)4 161 Handelsver. A'dam 158)4 157% Deli Batavia My. 130 128)4 Deli Mij. 145 143% Anaconda 3014 Bethlehem Steel ,93% General Motor 59% Kennecot 4014 4614 Shell Union 36% 36 Baltimore Spw. 8)4 8% Mias K.T. Spw. 3% New York Centr. Spw. Pennsyylvania Het ziet er niet naar uit, dat de effectenmarkt deze week nog een enigszins belangwekkend verloop gaat nemen. De omstandigheden zijn daar in het geheel niet naar, want factoren met stimulerende in vloed ontbreken. Het publiek houdt zich afzijdig en ook de be- roepshandel gaat voorzichtig te werk. De verschillende hoeken boden dan ook weer een verlaten aanblik en er kwamen maar wei nig zaken tot stand. Alleen viel de koersbeweging op van Unilever, die door de arbitrage gezocht werden en tot 247 opliepen, doch zich hierop niet wisten te hand haven en tot 24414 reageerde, waar mede het slotpeil echter nog boven Dinsdag was. De laatste tijd-valt regelmatig een vrij vaste tendens voor Unilever te bespeuren. Zo als bekend 1b 250 het koerspeil waarop de onlangs uitgegeven obligaties (waarbij echter uiter aard nog met het dividend reke ning moet worden gehouden) in aandelen converteerbaar zijn. Op doorreis van New York naar Zwitserland, arriveerde Woensdag, de Prins en Prinses van het 159 km2 grootte vorstendom Lichten- steln op Schiphol. VOETBAL Zomeravondvoetbal begint 2 Mei. Het gemeentebestuur van Middelburg heeft voor de Zo- mer-avondcompetitie, die 2 Mei zal beginnen, de twee velden op Modderoord ln huur gegeven vag Maandag tot en met Vrgdag. Bij hoge uitzon dering zal gebruik gemaakt mogen worden van de Ge meentelijke Sportterreinen. Actieve K.N.V.B.-spelers mogen aan deze competitie niet deelnemen. 20 ploegen schreven in voor de komende competitie. De volgende afdelingen werden bjj loting samengesteld: Afdeling A: Orvio, Leef- tinck Boys, Vendem, ZFC, Albers, Loodswezen, Vitrite Works, COAK I, Supporters vereniging I en Supporters vereniging II. Afdeling B: Pingelaars, EM VVV, Boele en van Eesteren, Olympia, PGK, Supporters vereniging III, Focus, Bak kers, COAK II en PZC. De kampioenen van beide afdelingen komen tegen elkaar uit. De winnaar zal de wis selbeker ontvangen die het vorige seizoen door EMVW werd gewonnen. VOETBALWEDSTRIJDEN. Zondag 10 April speelde het tweede en derde elftal van Goes een vriendschappelijke wedstrijd te Hansweert. Het tweede elftal van Goes wist met 53 te winnen van Hansweert- se Boys I. Het derde elftal van Goes speelde tegen Hansweertse' Boys II en wist deze wedstrijd met 73 te winnen. Beide wedstrijden werden in de beste verstandhouding gespeeld. KORFBAL SWIFT II—V.K.V. 2—3. Swift II heeft tegen V. K. V. onnodig een nederlaag ge leden, waarmede niet gezegd is, dat Veere de overwinning niet verdiend heeft. Maar de Middelburgers hebben tijdens de eerste helft de zaken veel te licht opgevat. Met de rust had een voorsprong behaald moeten zijn, doch de tegen partij werd onderschat en V. K. V. heeft daar door hard werken dankbaar gebruik van gemaakt. Na de rust probeerde Swift II wel een overwinning uit het vuur te slepen, maar de wind en het slechte „doelen" verhinderden dit. KORFBALSERIES In verschillende bladen is vermeld, dat Swift met He melvaartsdag te Middelburg grote korfbal-series organi seert. Deze wedstrijden wor den echter uitgeschreven en georganiseerd door de Zeeuwse Korfbal Bond. Intussen komen de inschrjjvingen reeds binnen. SERIEWEDSTRIJDEN IN ROOSENDAAL. Op tweede Paasdag worden door Alliance in Roosendaal grote korfbal-serie-wedstrijcten gehoudén. Van Zeeuwse zijde nemen hieraan deel Swift met drie twaalftallen en ver der Togo, Volharding, S.S.S., Vlos, Vitesse en Eendracht. Opvallend is, dat diverse Zeeuwse twaalftallen in ster ke afdelingen zijn ingedeeld. Vooral Swift I zal het met drie goede eerste klassers uit Holland en Eindhoven zwaar te verduren krijgen. KORFBALTOURNOOI TE BRUGGE. Begin Mei wordt in België een korfbal-propaganda-week gehouden. Op een toumool |e Brugge komen de volgende Zeeuwse verenigingen uit: Swift te Middelburg, Luct.or te Terneuzen en een combi natie van B.K.C. te Breskens en Madjoe te Vlissingen. Het blijkt meer en meer, dat de Zeeuwse korfballers graag geziene gasten z|jn bij onze Zuiderburen. HOCKEY De Middelburgse Mixed Hoc keyclub gaat, evenals vorig jaar naar het Paastournooi van de Amerfoortse Mixed Hockey club. Aan dit toumooi nemen deel: Deventer, de Oostelijke kampioen eerste klasse en can- didaat voor het landskampi oenschap; Arnhem, een sterke Oostelijke eerste klasser; de Westelijke promotie-klassers (afd. tussen 1ste en 2de klasse) Schaerijde uit Zeist, Kampong uit Utrecht, Kievitten uit Was senaar, Cameleon uit Hilver sum; twee Amersfoortse teams en Middelburg als enige Zuide lijke en tweede-klasseclub. Op dit sterk bezette tournooi valt weer veel te leren voor de Zeeuwen. BOKSEN Jan Nicolaas slaat Jean Labalette. Jan Nicolaas, kampioen van Ne derland lichtgewicht, won Dins dagavond in tien ronden op pun ten van Jean Labalette. in dc hoofdpartij van de amateur boks wedstrijden Nederland—Frankrijk, welke in de Rivièrehal te Rotter dam werden gehouden. SCHAKEN Terneuzen won van Eindhoven. In de promotiecompetitie voor een plaats in de hoofdklasse van de K.N.S.B. speelde Zaterdag en Zondag de Terneuzense Schaak club in Eindhoven een wedstrijd tegen Eindhoven II, kampioen der Noord-Brabantse Eerste Klasse. Terneuzen won deze wedstrijd met NISSE. Bevallen: F. Fllkweer—Sinke, z.; A. BermanBurger, z. Gemeenteraad Vlissingen SPRINGTOREN OP HET STRAND. Waarborgsommen voor gemeentewoningen? Woensdagmiddag vergaderde de Vlissingse gemeenteraad onder lei ding van burgemeester mr, B. Kolff. Bij de ingekomen stukken be vonden zich jaarstukken van de Vlissingse zwemclub, die de heer J. L. de Wit aanleiding gaven tot de vraag hoe het nu stond met het schoolzwemmen en in het alge meen met de zwemgelegenheid in Vlissingen. De burgemeester deelde mede, dat B. en W. in contact staan met de zwemclub. Er wordt een plan gemaakt voor een zweminrichting en de vraag zal straks zijn of het plan finantieel mogelijk is. Het college is doordrongen van het grote belang der zwemsport. WALCHEREN'S NOOD. De raad betuigde adhaesie aan een adres van de Stichting van door watersnood getroffen grond gebruikers en aan een soortgelijk stuk opgesteld door de rijkszuivel- consulent op Walcheren. Belde stukken waren gericht aan de regering. Een bedrag van ruim f 200. werd uitgetrokken voor een ge zamenlijk geschenk van de Zeeuw se gemeenten bij de in gebruik neming van het Middelburgse Stadhuis. De raad keurde goed, dat de ge meente deelneemt aan de oprich ting van de Stichting Zeeuwse Vis- serijbelangen. Een gewijzigde regeling voor sluiting van sigarenwinkels werd vastgesteld. Een aantal grondtransacties werd afgedaan, de jaarwedden van de ambtenaren bij de Burgerlijke Stand werden bepaald, vergoedin gen en pensioenen voor afgetre den wethouders werden geregeld, en medewerking werd verleend voor verschillende werken aan het gebouw van de R. K. Meisjesschool WAARBORGSOM. Na korte discussie werd de ver huur van 24 Oostenrijkse wonin gen goedgekeurd, waarbij de bur gemeester toezegde, dat de kwestie van een waarborgsom nader be keken zal worden. Gelden werden toegestaan voor een springtoren op het strand en de verbouw van een tram-wacht huisje bij de Leeuwentrap tot urinoir. Mej. P. C. A. Timmerman, hoofd van de kleuterschool te Hans- weert zag zich benoemd tot hoofd van de openbare kleuterschool Ha vendorp. De begroting 1949 van het gasthuis, het burger weeshuis en Maatschappelijk Hulpbetoon ver wierven de instemming van de raad. SPEELTUIN. Aan B. cn W. werd een crediet van f 1450.toegestaan voor een afrastering rond het speelterrein aan de Bloemenlaan, nadat door de heer J. Marijs geinformeerd was naar de mogelijke inrichting van een speeltuin in de oude stad. Wethouder L. P. van Oorschot verklaarde, dat B. cn W. wilden wachten op initiatief van een speeltuinvereniging of van buurt verenigingen. Spr. wees op de speeltuin, die in Havendorp door een speeltuinvereniging wordt in gericht. Als er initiatief is bieden B. en W. de helpende hand. Nadat een nieuwe regeling voor het gementelijk museum was vast gesteld. werd overgegaan tot be handeling van de begroting 1949. Het verslag van de algemene be schouwingen over deze begroting publiceren wij elders in dit blad. AVONDZITTING. In de avondzitting heeft de raad. de gemeentebegroting aan een na der onderzoek onderworpen. De raadsleden kregen gelegenheid om detatlkwesties te behandelen. Zo bracht de heer J. Marijs o.a. het „wijkngent-idee" ter sprake. Dit systeem werkte vroeger zo kwaad nog niet. meende de heer Marijs, er ging hiervan een pre ventieve werking uit. De burge meester zeide. dat de wijken hier voor te groot zijn geworden en bovendien was een wijkagent vroe ger dag en nacht in de weer. In tensieve contróle werd echter toe gezegd. De heer van Rooijen kwam nog eens terug op wat hij noemde de „carillonkwestie". Hij drong aan op een luidklok in de St.. Jacobstoren en geloofde niet dat het z.g. beursklokje hiervoor i geschikt was. Wethouder van Popering zeide dat deze laatste op vatting inmiddels door deskundi gen was bevestigd. B. en W. heb ben een begroting ontvangen voor een luidklok en zullen een en an der nog eens nader bekijken. Op een vraag van de heer Post over de beplanting van de voortuintjes in de nieuwe wijken, antwoordde de wethouder, dat B. en W. hier over van gedachten zullen wisse len met de woningbouwvereni- gingsbesturen en de bewoners. Enige discussie ontstond er bij de behandeling van de post sub sidie aan de bijzondere kleuter scholen. B. en W. stelden voor de subsidie van f 10 per kind op f 20 te .brengen en wanneer zou blij ken, dat met dit bedrag niet kon worden volstaan, een maximum van f 25. De heer J. P. Ventevogel vondt dit wel wat weinig. De sa lariëring van het onderwijzend personeel aan de bijzondere kleu terscholen wordt daardoor sluit post. Na enig debat stelde de heer Corveleijn voor een subsidie van f 25 en zo nodig wanneer zou blij ken, dat dit bedrag onvoldoende Is. f 30 per leerling. Wethouder W. Poppe bestreed het voorstel .Het kan niet", zo zeide de wethouder. „Deze nieuwe regeling kost de gemeente reeds f 4500 meer per jaar. Cijfers maken iedere idealist tenslotte een beetje nuchter". Het voorstel werd tenslotte met 12 te gen 6 stemmen verworpen. Ir. M. A. L. Beun vroeg inlich tingen over het Gemeentelijk Wa terleidingbedrijf. Hij informeer de o.a. hoever het met de fusie plannen slaat tussen het Gemeen telijk waterleidingbedrijf en de Waterleidingmij. Midden-Zeeland. De heer Beun vroeg of het geen aanbeveling zou verdienen de be staande maatschappijen op Wal cheren en Zuid-Beveland tot één Provinciaal Bedrijf samen te voe gen. De heer Beun wees er op, dat het herstel van het pompstation te Blggekerke ongeveer een half millloen zou kosten. Hij vroeg B. en W. de raad over een en ander uitvoerig voor te lichten. De bur gemeester .zeide, dat een rapport over de fusieplannen gereed is en dat B. en W. er naar streven de raadsleden alle inlichtingen te ge ven. die zij vragen. Een voorstel voor herstel van het pompstation zal de raad binnenkort bereiken en tenslotte meende burgemeester Kolff dat een Provinciaal Water leiding bedrijf niet in het belang der gemeente Vlisisngen is. De begroting werd daarna zon der hoofdelijke stemming aange nomen. Aan de Vlissingse Orkestvereni ging zal een subsidie worden ver leend van f 250 per jaar. De burgemeester deelde mede, dat het Gemeentelijk museum op 29 April zal worden geopend. RONDVRAAG. B(j de rondvraag werden schrif telijke vragen van de raadsleden, de heren ir. M. A. L. Beun en M. J. Corveleijn behandeld, o.a. over de afdoening van brieven e.d. van ingezetenen aan B. en W., welke afdoening soms lang duurt. B. en W. waren met de vragenstellers van mepntng. dat 't hoogst onaan genaam is, wanneer niet alle za ken met de nodige voortvarendheid kunnen worden afgewerkt. Nog steeds echter moet door de diverse gemeentediensten naast het gewo ne werk een massa andere arbeid worden verricht. Het college streeft er echter naar de bestaan de achterstand zo spoedig moge lijk in te halen. Op een vraag van de heer Corve leijn of B. en W. bereid zijn bij de regering aan te dringen op een oorlogsschaderegeling op basis van vervangingswaarde, antwoordden B. en W. dat zij hoewel zij van mening zijn, dat het wetsontwerp op de materiële oorlogsschade niet voldoendevergoeding waarborgt aan degenen, die oorlogsschade hebben geleden geen stappen op dit terrein moeten ondernemen, daar door tal van instanties reeds bij voorduring hierop wordt aan gedrongen. Scheepvaartberlchten irijs. Vissingen vertrokken 12 April: Hast IV n. Antw.; sleepboot Blan kenburg v. Maassluis. 0 Gepasseerd n. Antw. 12 April: Aktjo v. Engeland: 13 April: Im port v. R'dam. Gepasseerd v. Antw. 12 April: Linge n. A'dam; 13 April: Hedel n. R'dam. ZON EN MAAN. 15 April: Zon: op 5.45 onder 19.37 Maan: op 23.31 onder 6.30 15 April Vlissingen Hansweert Hoog Water U.+NAP U.+NAP 3.02 2.39 15.27 2.37 4.29 2.55 16.59 2.53 Laag Water u.NAP u.—NAP 9.34 2.39 21.45 2.24 10.58 2.72 23.11 2.53 J. S. BLOOS, Arts, Souburg. Vrgdag 15 April AFWEZIG Ondergetekende maakt he? geachte publiek van Schoon d\jke en omstreken bekend dat hij zijn slagerij heeft overgedaan aan zijn zoon J. J. MOE. LA ARTFILIBERT. Onder dankzegging voor het genoten vertrouwen, beveelt hij zijn zoon beleefd aan. J. J. MOELAART— GOETHALS. Verwijzende naar boven staande kennisgeving maakt ondergetekende het publiek van Schoondijke en omstre ken bekend, dat hij met in gang van heden, de slagsr|j van zijn vader heeft overgenomen en deze hedenmiddag om 1 uur hoopt te openen in het nieuwe pand Dorpsstraat. Beleefd aanbevelend, J. J. MOELAART— FILIBERT. tH&t Gevraagd LOOPJONGEN „DE STER" St. Jacobsstraat, Vlissingen. Per 2 Mei a.s. wordt in Rotterdam-Oost in klein ge zin een flink meisje gevraagd Zeer goede betrekking. Hoog loon. 2 weken vacantie en 1 x per maand vrije reis kosten naar huis. Brieven '.etter K 15, Boekhandel Fa. UNGER, Oudedijk 118, Rot. terdam-O. w Gevraagd net meisje van 83 uur. 's Zondags vr|j. JOPSE, Scheldestraat 94, Goes. Gevraagd NET MEISJE voor winkel en huishouding. Bakkerij KLOOSTERMAN, Biezelinge. Geniet met dmr van daf heerlijk 7i...vV Gezond, verrukkelijk en... tegen veel lagere prijzen alom verkrijgbaar. Nu kan iederéén genieten. Op de eerste èn de tweede PaasdagIDe zomerse diepvriesvruchten en groenten zijn tractatiesf WINTERZON VONK - BIRO'S EYE KRISTAL VITA Gevraagd net dagmeisje, eventueel dag en nacht. Werkster aanwezig. Mevr. VAN LEEUWEN, Mei- doomlaan 1, Middelburg. Portemonnales en porte- feulles vindt U te kust en te keur in alle prijzen, bij Te koop gevraagd i.g.st. verkerende 2e hands luxe auto, by voorkeur Skoda, Citroen, Austin, Opel of derg. klas se. Brieven met uitv. inlich tingen en prijs, nb. 320, Bur. P.Z.C., Middelburg. jdertvortn 'orfumtriean Te koop dubbel woonhuis, op mooie stand, vr|je op gang. Br. no. 74, Boekh. HILDERNISSE, M'burg. Voor fijn krenten- en rozijnenbrood, goede vulling en met room boter bereid, is het aangewezen adres BAKKER ROTTE Lond. kaai 45, Middelburg. Gevraagd een winkeljuffrouw, tegen 25 April a.s., niet be neden de 18 jaar. Bakkerg DEURWAARDER, O.- en W.-Souburg. Te koop aangeboden 1 zo goed als nieuw zijnde BERKEL 8 SNIJMACHINE, f Pr(js f 550.—. I Richard Heike GEHAKTMACHINE met ingebouwde motor. Pr|js 250.—. Firma TE ROLLER Co., Middelburg, Lange Giststraat 27, Telefoon 2106. Uit voorraad leverbaar complete Fordson, Major en Fordson Tractor cylinder blokken. Off. Districts Fordtractor Dealer M. de Dreu Co's N.V. Goes, Telefoon 2267. Te koop in prima staat zijnde AUTO, zeer zuinig. Geen olievcr- bruik. Nieuwe banden. Ga rage HOFMAN, Hobeinstr. 11, Vlissingen. Telef. 2610.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5