De grondwaterstand op Westelijk Schouwen Vlissingen en de Marine NIEUWS UIT ZEELAND Duitse leiders te Bonn talmen en redetwisten Tweede Kamer-rapporteurs bezochten Middelburg PLOUVIER heeft DE Schoenen WALCHEREN Vergadering van grondgebruikers. W'y maakten reeds uitvoe rig melding van de vrees, die in Westel^jk Schouwen is onstaan voor de verla ging van de grondwater stand nu het Waterschap Schouwen overgaat tot die pere ontwatering van haar poldergebied. De nf<! Schouwen van de Ned. Fi Iers-organisatie is beducht. at de fruitteelt zal lijden duo. deze waterstand verlaging. Maandag werd te Haamstede een vergadering ge houden. onder leiding van de heer M. den Boer. ter bespre king van dit vraagstuk, dat ove rigens ook van belang is voor de bollenteelt, de tuinbouw enz. Spr. wees er in zijn inlei dend woord op, dat de grond waterstand vergeleken bij en kele tientallen jaren geleden thans reeds aanmerkelijk lager is. Ir. A. Franken, rykscultuur- consulent voor Zeeland, zette uiteen, dat bij het ontwaterings plan voor de lage gebieden van Schouwen rekening is gehou den met het feit dat niet te veel water aan hogere gebie den mag worden onttrokken. Ei kunnen verschillende water peilen gehandhaafd worden. Voor W. Schouwen kan 'n be hoorlijk waterpeil in stand blij ven. Ook fr. W. van Soest was van mening, dal de fruitkwe kers zelf veel kunnen doen om de toestand in de hand te houden. Bij de discussie bracht de burgemeester van Haamstede (Ingezonden mededeling i de heer Rüell de vraag ter sprake, waarom het grondwa terpeil in de laatste 10 jaar reeds zo sterk is gezakt. Sommigen waren van mening dat de sterke ontwatering in 't tebied van het waterschap chouwen daarvan de oorzaak was. Anderen wezen op water onttrekking voor drinkwater, op de verminderde regenval enz. De directeur der waterlei ding-maatschappij achtte de drinkwater-onttrekking niet van betekenis. De vergadering besloot een verzoek te richten tot de Cul tuurtechnische dienst, de rijks- landbouwconsulent. de polder besturen en dc provinciale wa terstaat. om het probleem na der in studie te nemen. Ir. Franken vestigde er nog dc aandacht op, dat de Stich ting voor de Landbouw in Zee land een commissie wil instel len. die de verdroging en de verzilting in Zeeland tot een onderwerp van studie zal ma ken. 14 jaar werd geëist tegen de journalist W. Spreng, die de Duit se propaganda heeft bevorderd en onderduikers heeft verraden. Vliegtuig spoorde tankscheepje op. (Van onze Haagse redacteur). Een tankscheepje van 110 ton, de „Taf V" van de Ver enigde Nederlandse Tank rederij in Rotterdam, dat op het iJsselmeêr was losgesla gen en daarna spoorloos was verdwenen, is dank zij vllegtuighulp teruggevon den. Het olietankschip „Taf V" had 't in de stormwind hard te verduren. Het werd. na dat het op drift geraakt was. het laatst gesignaleerd bij Marken. Daarna hoorde of zag men er niets meer van. zodat men een ongeluk vreesde. Dc rederij stelde Zich Za terdag direct in verbinding met Aero-Holland op Ypen- burg bij den Haag. charter de een vliegtuig om een on derzoek in te stellen en reeds in een uur tljds, na dat de piloot in de buurt van Marken had gekruist, vond men de „Taf V'.' 12 km uit de kust bij Hulzen te rug. Het schip lag voor an ker naast een Belgische Rijnaak. Hoewel men aan boord" bange uren had beleefd, had de „Taf V" de storm doorstaan. Het scheepje is nu naar Amsterdam ge sleept. Zekere marinekringen niet pro-Vlissings Zoals wij reeds gemeld heb ben, deden B. en W. van Vlis singen in hun memorie van antwoord op het raadsrap- port over cle gemeentebegro ting 1949 de mededeling, dat wel op de terugkeer van de marine naar Vlissingen gete kend kan worden, maar dat over het tijdstip van deze te rugkeer nog mets vaststaat. Het A.N.P. tekent bij dit bericht het volgende aan: Naar «jj in marinekringen vernemen, beschouwt men ileze mededeling als zeer optimistisch. JXaminiau» Eist* Over.betuwe (Ingezonden mededeling) Nachten van lijden - jaren van leed - door Rheumatische pijnen En dat. terwijl toch voor velen de afdoende remedie voor 't grijpen ligt: Kruschen Salts! De meeste rheumatische aan' doeningen komen voort uit on zuiver bloed. Daar brengt de bloedzuiverende Kruschcn- kuur uitkomst. De zes mine rale zouten waaruit Kruschen is samengesteld hebben re gelmatig gebruikt een wel dadig aansporende werking op lever, nieren en ingewanden. De kleine dagelyksc dosis Kruschen spoort ze aan tot krachtiger werking: onzuiver heden In het bloed worden af gevoerd, in plaats van zich vast te zetten in spieren en gewrichten, waar ze anders oorzaak zouden worden van die ondragelijke pijn. Volg het voorbeeld van die talloze Rheumatiekiyders over de hele wereld, voor wie het leven weer kleur kreeg, nu zc vry zijn van dio tergende, slopende pijn. Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist. EERSTE KAMER Begroting van justitie aan de orde. Dinsdag heeft de Eerste Ka- I mer de begroting van Justitie i 1Q4D behandeld. De heer Witle- man (KVP) achtte voor candi- i daat-notarissen een noodtoc- I stand aanwezig en de heer Mo- I lenaar (VVD) oefende critiek uit op de voorwaardelijke bui- terivervolgingstelling. die vaak lijkt op chantage. Gratie dient hoge uitzondering te blijven. „Na de bekende communisten- verklaring". aldus spreker, „dient niet voortgegaan te wor den met de naturalisatie van ouci-Spanjestrijders". De heer Van Santen (CPN) repliceer de hierop: ..U sluit een bond genootschap met Franco!" De heer Kolff (CH) wees er op. dat sommige punten van 't Burgerlijk Wetboek dringend wijziging behoeven, o.a. dat be treffende het stichtingsrccht Ook is een betere regeling van de administratieve rechtspraak urgent. De heer Rip (AR) waarschuwde niet te ver te gaan met de reorganisatie van het gevangeniswezen.. Mej. Tjeenk Willink (Arb) vroeg waarom het wetsontwerp- Pleegkinderen nog steeds niet is ingediend. De heer 'Reijers (CH) drong aan op wijziging met het oog op de richtlijnen die ambtenaren dienen tc ont vangen om daarnaar te bande len in bezettingstijd, (Ingezonden mededeling» Gevallen voor het vaderland Dc regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in .Indonesië zijn gerap- porteerd: Koninklijke Marine: mar. 2 z.m. W. G. Govers. Haarlem. Koninklijke Landmacht: sold. W. J. Bink. Gilz.e-Rijen: sold. H. G. Schansert. Almelo: huzaar C. Slab- bekoom, Heienoord; korp. J. H. M. Wulms, Odiliënberg; huzaar le kl. J. G. Bloemama, Hilversum; sold. 16 kl. P. H. Peulen. Belfeld: sold, le kl. J. Seekles. Breskens: majoor H. J. Balfoort. Haarlem; sold. P. Dijkhuizen, 's Gravenha- ge; sold, le kl. H. Hulst. Stap horst; sold. L. A. van den Oord, Kerkdriel: sold. G, B. Scburink. Losser; syold. A van der Zeeuw. Leiden: sold, le kl. J. D. -Posthu- ma. Roermond: korp. J. van Po- lanen Petel. Driebergen. TWEE JONGENS VERMIST. Twee jongens, een van 18 en een van 12 jaar. zijn sinds 10 April niet in de ouderlijke woning te Delft teruggekeerd. Aangezien zij zich er enige tijd geleden over hadden uitgelaten, data z(J het voornemen hadden naar Argentinië te gaan wordt vermoed, dat zij proberen thans aan dit voornemen gevolg te geven. Wog paspoort. Het comité Benelux heeft zich wederom tot de minister van Bui tenlandse Zaken gewend met het verzoek thans over te gaan tot af schaffing van het gebruik der paspoorten in het onderling ver keer tussen dc Bcneluxlahden en deze te laten vervangen door de goedkope bewijzen van Nederlan derschap. In verband met de de- viezcnbepalingen kan hier echter nog niet toe worden overgegaan. (Ingezonden mededeling) De Koninklijke Marine zoekt op het ogenblik naar wegen om de matrozenop- leidlng van Loosdrecht naar de kust te verplaatsen. Daarby wordt o.a. aan Vlissingen gedacht, maar er is nog niets vastgesteld. Tot zover de marinekringen, die het A.N.P. hebben voorge licht. Wij moeten hierbij aan tekenen. dat deze marinekrin gen blijkbaar niet voldoende op de hoogte zijn van de mede delingen. welke de minister van marine aan de Tweede Kamer heeft gedaan. Deze minister schreef name lijk in zijn Memorie van Ant woord (begroting 1949) aan de Tweede Kamer: Hoewel, zoals bekend, dc minister overbrenging van de matrozenopleiding naar Vlissingen voorstaat, lean hij .de opmerking, dat.de oplei ding van het marineperso neel niet aan de gestelde eisen voldoet, niet onder schrijven. Monument te Renesse. Onthulling op 4 Mei a.s- Handenarbeid van de Zeeuwse jeugd- EXPOSITIE ZELFGEMAAKT SPEELGOED EN POPPEN VAN DE KONINGIN De U.V.V.-tentoonsteliing ran zelfgemaakte en -aange klede poppen en eigengemaakt speelgoed van Zeeuwse kinde ren, waarop bovendien poppen, waarmede H.M. de Koningin als kind heeft gespeeld, to zien zullen zijn, zal op Woens dag 11 Mei officieel de Mid delburg worden geopend. Ver volgens zal ook geëxposeerd worden in Vlissingen, Oost burg, Goes en Zlerikzee. In al deze plaatsen zullen de pop pen van Koningin Juliana te vens worden uitgestald. Zoals bekend kunnen de kin deren zowel individueel als in groepen deelnemen, maar voor waarde is, dat zij waardeloos materiaal gebruiken. Op 11 en 12 Mei zal het resultaat van hun arbeid in Middelburg ten toongesteld worden, op 17 en 18 Mei in Vlissingen, op 26 en 27 Mei in Oostburg, op 31 Mei en 1 Juni in Goes en op 15 en 16 Juni in Zierikzee, met dien verstande, dat in iedere plaats alleen het materiaal van daar wonende kinderen wordt ge- exposeerd. Een plaatselijke ju ry beslist welke inzendingen de beste zijh; deze worden naar Goes gezonden, waar een pro vinciale jury tenslotte de beste inzendingen van de gehele pro vincie aanwijst. De Middel burgse kinderen moeten het product van hun handenarbeid voor -4 Mei afleveren aan de Huishoudschool, terwijl de Vlissingse jeugd het speelgoed moet inleveren aan het adres Boulevard de Ruyter 80, de Oostburgse jeugd'bij mevrouw Mys en de Goese jeugd bij Sociale Zaken, Singelstraat. Voor Zierikzee staat dit nog niet vast. Naam, adres en leeftijd dienen duidelijk op 'n kaartje, dat aan het speel goed bevestigd moet' worden, vermeld te staan. De U.V.V. stelt zich voor de voorwerpen te verloten en het aldus ver kregen geld ten goede te doen komen aan de zorg voor het misdeelde kind. STOOMSCHIP „AXELDIJK" OMIIOOG GEVAREN Het 7639 ton metende Ne derlandse stoomschip „Axel- cHjk" van de Holland Amerika Lijn is Dinsdag op de „Bol van Heyst" omhoog' gevaren. Sleepboten, die van Vlissingen ter assistentie waren uitgeva ren. behoefden geen dienst te doen. het schip kwam op ei gen kracht vlot. Bestudering vergoeding materiële oorlogsschade. Terwyl regen en storm de aanblik van Walcheren somber der dan gewoonlijk maakten, heeft de Tweede Kamer-Com missie van Rapporteurs over dc Wet 'op de vergoeding vün dc materiële oorlogsschade Dins dag op uitnodiging van het ge meentebestuur van Middelburg een bezoek aan het eiland ge bracht om zich door eigen aan schouwing van de situatie in het gebied, waar met smart op een billijke regeling wordt gewacht, op de hoogte te stellen. Het waren de heren A. Sta pelkamp (A.R.). mr. C. J. A. M. ten Hagen (P.v.d.A.). J. J. W. Ysselmuiden (K.V.P.) en J. Hoogcarspel (C.P.N.). die om 11 uur per trein in Middelburg arriveerden. alsmede het Zeeuwse Tweede Kamerlid, mr. W. F. E. Baron van der Feltz (C.H.U.). Ook de Griffier der Tweede Kamer. mr. A. F. Sche pel, behoorde tot het gezelschap, dat op het raadhuis door het voltallige gemeentebestuur werd verwelkomd. Hier werden allereerst de moeilijkheden, waarin de oor- logsgedupeerden in Middelburg en overig Walcheren door het uitblijven van een gunstige fi nanciële regeling zijn komen te verkeren, besproken. Herbouw, taxaties van oorlogsschade, ge volgen van de inundatie en an dere onderwerpen passeerden de revue en duidelijk werden de verlangens ten aanzien van de vergoeding der materiële Jeugdige autodieven. Dinsdagavond omstreeks half tien hebben twee 18-jarige jon gens. F. van S. uit 's Graven land en L. D. uit Naarden in Naarden een nieuwe Skoda per sonenauto gestolen. Een motor rijder van de rijkspolitie ont dekte de Skoda op de Merwede- brug. De pogingen om de wa gen te doen stoppen mislukten en weldra schoot de Skoda met een formidabele snelheid, ach tervolgd door de agent op de motorfiets, in de richting Am sterdam. Door de politie werd verscheidene malen op de vluchtelingen geschoten. Bij de Hakkelaarsbrug trachtte de wa gen een bocht te maken. De bestuurder verloor de macht over het stuur en de auto sloeg viermaal over de kop. De twee inzittenden- vlogen er uit en za gen geen kans meer te ont snappen. Zij bleken bovendien schotwonden te hebben opgelo pen. Van de auto is niet veel meer over dan een hoop ver wrongen staal. Maandagavond waren Konin gin Juliana en Prins Bernhard op Schiphol aanwezig bij het, vertrek van Prins Aschwln naar New York. oorlogsschade naar voren ge bracht. Tekeningen en lichtbeel den illustreerden het gesproke ne. Na de lunch werd een autorit gemaakt mét een kruistocht door de stad. opdat de gasten 'n indruk zouden krijgen van de stand der herbouw en van de omvang der schade in de stadskern. Voorts reed men via Souburg naar Ritthem; bij de zeedijk werd ondanks het slech te weer uitgestapt opdat de commissieleden een goed over zicht van dit desolate gebied zouden hebben. Daarna werd de tocht via Aagtekerke en Domburg voortgezet naar West- kapelle, waar ondermeer de om geving van het vroegere dijk- gat in ogenschouw werd geno men. Hierna werd de terug tocht aanvaard en omstreeks 6 uur vertrokken de gasten, we derom per trein. Vanzelfsprekend hebben de leden van de commissie nog niet hun opinie over wat zij gezien en gehoord hadden, ken baar gemaakt. Het college van B. en W. was er echter van overtuigd, dat het er goed aan heeft gedaan de rapporteurs uit te nodigen en dat hetgeen men naar voren heeft gebracht en heeft laten zien niet nage laten heeft indruk op hen te maken. De voorbereidingen om te komen tot dc oprichting van een monument te Renesse voor de in December 1944 ge vallen strijders zijn thans in het eindstadium gekomen. Enige dagen geleden is het monument, dat 3 ton weegt en door' de beeldhouder J. W. Havermans is vervaardigd, op de plaats van bestemming gekomen. Het beeld stelt voor de Schouwse maagd, die een der gevallen strijders in de arm houdt als symbool van de zorg, die Schouwen-Duiveland besteed aan de familieleden der gevallenen. Het monument zal op Woensdag 4 Mei a.s. worden onthuld door de Com missaris der Koningin in Zee land, in aanwezigheid van de famielieleden der gevallenen. Vrachtauto reed op mijn bij Oostkapelle. Chauffeur uit Westkapelle zwaar gewond. Dinsdagmiddag omstreeks 4 uur is op het strand bij Oost kapelle een vrachtauto, die ge bruikt werd voor het vervoer van materialen voor de zeewe ring, op 'n m(jn gereden. Het voertuig werd totaal vernield en een der inzittenden, P. Ver hagen uit Westkauellc, zwaar gewond. Z(jn collegu. J. Hu- brechtsc, eveneens uit Westka pelle. liep eveneens verwondin gen op, die echter minder ern stig waren. Deze laatste zag kans naar de Duinweg te lopen om doktèrs- hulp in te roepen. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld en men trof toen de chauffeur Verhagen, die zich had weten vrij te maken uit de restanten van de auto. waarin hij zat be kneld, aan bij de voet van de duinen. De man bleek zwaar gewond te zijn. Leden van de plaatselijke E.H.B.O. hebben hem verder de duinen ingedra gen met behulp van een bran card. waarna een brandweer auto hem naar de harde weg bracht. Vandaar is hij per zie kenauto naar het gasthuis te Middelburg vervoerd/ Ook Hu- brecht.se werd naar het zieken huis overgebracht. De behande lende geneesheer wenste over hun toestand geen mededelingen te verstrekken. De resten van de vrachtauto, die toebehoorde aan het vracht autobedrijf Westerbeeke te Westkapelle. zijn met behulp van een kraanwagen door de duinen gesleept en vervolgens naar elders gebracht. Vermoe delijk is het ongeval te wijten aan de aanwezigheid van een nimmer ontdekte tankmijn. Inwoner van Breskens gesneuveld. De familie heeft de treurige tij ding ontvangen_.dat op 30 Maart In Indonesië is gesneuveld soldaat le klasse J. Seekles uit Breskens. Bond van Plattelands vrouwen. Het Provinciaal bestuur van de Bond van Plattelandsvrouwen be sloot in de Dinsdag in hotel Cen traal te Goes gehouden vergade ring, de algemene voorjaarsverga dering ditmaal te Zierikzee te doen houden en wel op 11 Mei a.s. In de morgenvergadering zal het huishoudelijk gedeelte worden af gehandeld. waarna Zierikzee. o.a. 's Landskamer en het museum zal worden bezichtigd. In de middag bijeenkomst zal mej. W. Metzelaar. kinderpsychologe te Rotterdam, 'n lezing houden. Verder werd besloten op 22 Juni a.s. te Goes een Gelderse dag te houden waaraan alle afdelingen zullen medewerken. Verschillende films over Gelderland zullen wor den vertoond, er wordt een Gel derse tentoonstelling georgani seerd. Inleidingen worden gehou den en zelfs een Gelderse koffie tafel zal niet ontbreken. Voorts zal de Bond meewerken aan een actie van het comité ter behartiging van de belangen van de werkende wouwen te Batavia. In de vergadering kwam verder nog ter sprake de stand van het landbouwhuishoudonderwijs en de mogelijkheden voor het Volksho- geschoolwerk in Zeeland. Samenvoeging van gemeenten op Schouwen. Tijdens de gemeenteraads- ergadering van Noordwelle werd een brief van Ged. Sta ten besproken, betreffende her indeling van het gemeentelijk grondgebied op Schouwen en Dulveland. Biykens het op een bijbehorende kaart aangegeven plan, willen. Ged. Staten het aantal gemeenten op Schouwen en Duiveland van 18 terug/ brengen op 7, zo zouden Burgh, Haamstede en Renesse worden samengevoegd evenals Noordwelle, Seroosker- ke, Ellemeet, Eikerzee en. Dui- vendijke. Washington spoort aan tot spoed. De drie Westelijke grote mogendheden hebben aan de Duitse politici, die te Bonn bezig zijn aan hét opstellen van een grondwet voor de staat West-Duitsland 'n bood schap gezonden met de aansporing een agenda op te stel len voor besprekingen Donderdag met de drie militaire gouverneurs. Zoals bekend zyn de beraadslagingen te Bonn al gerui me tjjd vastgelopen als gevolg van de ontoegevende hou ding der Duitse sociaal-democraten. Deze achtten het opgestel de grondwetsontwerp onbruik baar, voornamelijk omdat het teveel op federale leest ge schoeid is, te weinig bevoegd heden geeft aan het centrale bestuur en teveel aan de geal lieerde autoriteiten. De Duitse 'leiders, die zelf geen haast maken, vragen zich af. waarom de gealli eerden aandringen op een spoedige .oprichting van een West-DUïtse staat. Er lopen geruchten, dat vol gens geallieerde bronnen van inlichting de Russen voorbe reidingen treffen voor ophef fing der blokkade van Bcr- iyn. Hierdoor zouden wellicht de geallieerden gedwongen kun nen worden toch nog viermo- gendhedén besprekingen over de Duitse kwestie als geheel te openen. Voor het zover zal komen wil men de Sovjets voor een voldongen feit stel len door de staat West-Dpits. land te constitueren. Om deze reden wordt van uit het Westen steeds sterker aangedrongen op spoed btj de opstelling van een grondwet. Eind Feberuari waren ln Ita lië 2.182.147 personen werkloos, hetgeen 44.134 minder is dan in Januari 1949. By de besprekingen van dit plan gaf de raad als zyn op vatting te kennen, dat wel niet aan samenvoeging van gemeen ten zal zyn te ontkomen, hoe wel men liever eigen zelfstan digheid blijft behouden. De her-indeling van Ged. Staten werd echter onjuist geacht, omdat aan te tonen Is, dat in de loop der jaren een maat schappelijk verkeer is gegroeid tussen de bevolking der ge meenten Renesse, Noordwelle, Serooskerke en van een ge deelte van Ellemeet. Om die reden wordt een samenvoeging dezer gemeenten juister ge acht Besloten werd de colle ges van B: en W. dezer ge meenten uit te nodigen tot 'n gezamenlyke bespreking en na dien over dit onderwerp een beslissing te nemen. Zeeuwse artisten vliegen naar Indonesië. Terwijl dit geschreven wordt vliegen Adri v. Oorschot en Justus Jessayes. de Zeeuwse artisten, het laatste traject van de tocht naar Indonesië, name lijk van Mauritius naar Bata via. Voor de tweede maal zul len zij de jeugd van Indonesië vermaken met hun kindervoor stellingen. die in vakkringen hoog worden aangeslagen. Ook ditmaal gaan zij weer onder auspiciën van de Niwa, die de beide artisten nu voor v:er maanden heeft uitgezonden. De vorige maal hebben zij hard gewerkt: zij gaven meer dan het dubbele van het aantal voorstellingen, welke zij con tractueel verplicht waren te geven. Het tweetal veroverde zich ginds een uitstekende naam. Evenals de vorige maal zullen zij ook nu weer behalve voor kinderen, ook optreden voor militairen. Middelburg R.V.I. VERHUIST. Met ingang van 13 April a.s. zal het kantoor van de Rijksverkeers inspectie te Middelburg verplaatst worden van de Stationsstraat naar het pand Bierkade 11, waar tot voor kort de Dienst Wederopbouw Boerderijen was gevestigd. GESLAAGD. In Den Haag slaagde de heer M. J. Clement te Middelburg, voor het diploma A voor Scheepswerk- tuigkuhdige. INDISCH JEUGDCENTRUM. Opnieuw heeft het Indisch Jeugdcentrum te Middelburg de schoolgaande jeugd in kennis ge steld met zeden en gewoonten, le ven en werken in Indonesië. Dins dag werden in de Schouwburg drie bijeenkomsten gehouden, waarvan honderden kinderen pro fiteerden en waarin de heer C. W. A. van der Ven op boeiende wijze vertelde over de rijstcultuur in de Indische archipel. Hij lichtte zijn gehoor in over de werkwijze, de teelt, de oogst en de bewaring en vergat daarbij niet iets te vertel len over de bekende verschijning ,in dc Oost, de karbouw. Van de rijst ging de heer Van der Ven over op de lijkverbranding op Ba- li, waarbij de vrees voor kwade geesten zulk een grote rol speelt. Éen bijzondere attractie van zijn lezing over deze uiteenlopende onderwerpen vormde een prachti ge collectie met de hand gekleur de lantoornplaatjes. die wel zeer geschikt waren om de aandacht van de jeugd vast te houden. Arnemuiden VOGELWET- VERGUNNINGEN. Door cle Commissaris der Koningin in Zeeland is als landbouwkundig adviseur in de gemeente Arnemuiden inzake de Vogel wet 1936 aangewezen de heer J. Polderdijk, wonende te Klcverskerke. wethouder der gemeente Arnemuiden. Dit ad viseurschap heeft betrekking op de vogelvergunningen H. RINGRIJDERIJ TE MIDDELBURG Met Pasen zal er te Middel burg een ringrijderlj zijn, waar heen elk dorp op Walcheren één afgevaardigde kan zenden. FILMS VAN DE WEEK Canadees op bezoek „Die man is van mij" (This man's mine) met Glynnis Johns, Hugh McDermott, Nova Pilbeam en Tom Walls; regie: Marcel Varnel. Wat voor vreemde situaties kun nen ontstaan, wanneer een Cana dese soldaat meisjesharten in vlam zet. leert ons deze film in Electro, Middelburg, voor zover wij dit als bevrijdden nog moeten leren. Bill McKenzie brengt heel wat onrust teweeg in het gezin van papa Fer guson (een kostelijk rolletje van Ton Walls), waar hij met Kerst mis wordt ingekwartierd en 2ijn avonturen zijn zo komisch, dat men er een vermakelijke anderhalf uur aan beleeft. Droge Engelse humor van de beste soort! „De Zeewolf" (Seawolf) met Ed ward G. Robinson, John Garfield, Ida Lupino en Barry Fitzgerald; regie: Michael Curtiz. Bijster aantrekkelijk is de titel van deze film (Alhambra. Vlissin gen) niet. maar wanneer men zich daardoor niet laat afschrikken krijgt men een uitstekend gemaakt, ruig verhaal van de zee ge maakt naar een boek van Jack London te zien. waardoor men geen verloren uurtjes heeft. Cen traal in deze geschiedenis staat de harteloze kapitein Larsen, die op zijn schip een ware terreur uit oefent. De film bevat momenten van bijna onverdragelijlce span ning. „Charlie Chan in de geheime dienst" (Secret Service) met Syd ney Toler. Luxor. Vlissingen. vertoont we derom een Charlie Chan-avontuur en men volgt weer gespannen de belevenissen van deze wijsgerige speurneus, die ook aan de grootste gevaren weet te ontsnappen. Als inleiding achtervolgt cowboy-ac teur Johnny Mack Brown gespoor de bandieten en laat daar bij re volver en. vuist een hartig woordje meespspken. Dit zyn dan meestal de besten, die afgevaardigd worden door hun vereniging. Van Klevers-, kerke zal de heer P. Brasser meedoen, terwijl van Arnemui den de heer C. van Sorge mee zal dingen om een prijs. FEESTVIERING OP 30 APRIL. Door de Oranjevereniging te Arnemuiden werd in een on langs gehouden vergadering besloten om op 30 April a.s., de jaardag van Koningin Ju liana, enige volksspelen te hou den. Zo zullen by genoegzame deelname onder meer de vol gende spelen georganiseerd worden: vlaggetjes steken te paard, hardlopen voor meisjes en jongens, stoelendans en hardrijden op fietsen. Voor in schrijving zal het bestuur op 14 April zitting houden in het ge meentehuis. Zoutelande BAZAR HERVORMDE KERK. De commissie, die gelden in zamelt voor de aankleding van de Herv. Kerk organiseert 2e en 3e Paasdag en 23 April een bazar in Garage Dingemanse te Zoutelande. Van alle kanten zijn gaven in geld en in natura ontvangen en de voorbereidin gen lopen nu ten einde. Ds. Wagener zal op tweede Paas dag om 2 uur ae bazar officieel openen. De vorderingen in de kerk lopen vlot en voorlopig is 1 November als datum vastge steld, waarop alles klaar kan zijn. Deze week zal de centrale verwarming bestaande uit voet- buizen, gereedkomen. Voor het zomerseizoen hoopt men nog de glas in loodramen aan te brengen. Donderdag zal de gemeente raad van Zoutelande in open bare zitting bijeenkomen. GEREF. GEM. Tweetal te Rotterdam-C. Chr. van Dam te Werkendam en W. de Wit te Middelburg. Marktberichten VISMIJN BRESKENS. In de week van 4 tot en met 9 April 1949 geen aanvoer. VISMIJN VLISSINGEN. Dinsdag 12 April. Exportgarnalen 92 kilo a f 0.93; Schar 220 kilo van f 0.42 tot f 0,49; bot 258 kilo van f 0.45 tot f 0.46; schol 10 kilo 0.49; wijting 228 kilo f 0.24 tot f 0.37; grote tong 16 kilo van f 2.40 tot f 2.68; rog 38 kilo f 0.26; kabeljauw 201 kilo f 0.30 tot f 0.56; schelvis 102 kilo f 0.50 tot f 0.65. VOETBAL K.N.V.B., afd. Zeeland. ZATERDAG 9 APRIL 1949. JUNIOREN A. Groep I: Middelburg I—Goes I 31 (Middelburg kampioen). Groep II: Robur—Hansw. Boys, uitgest.; De Zeeuwen II—Hansw. Boys, afgek.; Goes—Lewed. Boys afgek.; Kapelle—Patrijzen afgek. JUNIOREN B. Groep II: ZeelandiaWalcheren 1 4—0 (Zeelandia kampioen). ZONDAG 10 APRIL 1949. RES. le KLASSE A. Vlissingen IIIYerseke II 2—0; E.M.M. II—Kruiningen II 0—3. lc KLASSE. Zierikzee V—Burgh III, afgek. 3e KLASSE B. Middelburg V—Groede II 2—10; Retranchement I—Oostburg 111 4— 3; Middelburg VI—Aardenburg III 3—2; E.M.M. IV—Breskens III 1— Red Star H—Sluis II 4—2; D.S.W. II—Schoondijke II 2—4. 3e KLASSE C. Kruiningen III—Steen III Steen n.o.g. ^genda MIDDELBURG. Woensdag: Kunstmuseum Schut- tersholstraat: Van Gogh-ten- toopstelling. 9—12.30 en 1.30— 5.30 uur; Schuttershof: Feest en propaganda-avond Volks onderwijs. 8 uur; Electro: „Die man is van mij", 7 en 9.15 uux*. Donderdag: Kunstmuseum: Van Gogh-tentoonstelling, 9—12.30, 1.30—5.30 en 7—9.30 uur: Con certzaal; Concert Theo Olo£ (viool)-z V.U., 8 uur; Electro: „Die man is van mij", 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Woensdag: Alhambra: „De Zee wolf". 7 en 9 uur: Luxor: ..Charlie Chan in Geheime Dienst". 8 uur. Donderdag: Voor bioscopen zie Woensdag. C.J.M.V.-gebouw: Lezing dr. J. M. Lodewijks over „De taal der vissen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2