PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Duits aanbod tot hulp bij droogmaking Zeeland zorgt voor zijn invaliden Conferentie te Batavia DE BILT Vandaag Prinses Josephine Charlotte verwekt geestdrift in België Spanning tussen de Labour- regering en de vakbonden VOORSPELT 192e Jaargang - No. 85 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 Ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 12 April 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 15 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bureaux Vlissingen Walstr. 5860, tel. 2355, 3 lijnen (b.g,g. 2357) - Middelburg: Londense Kaai 29. tel. 2077 2924 - Goes: L. Vorststr. 55 tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 -Terneuzcn: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 1G0 tel. 2fl Mits grenscorrecties worden ingetrokken REDE VAN KARL ARNOLD. Karl Arnold, de minister-president van Noord-Rijixland- Westfalen, heeft in een rede tot het parlement Duitse werkkrachten en materiaal aangeboden voor de droogleg ging van het IJsselineer in ruil voor intrekking van de grenscorrecties. Nederland zou daardoor nieuw vruchtbaar land verkrijgen, zei hy, fen derhalve van het verwerven van Duits grondgebied af kunnen zien. Indien Nederland belang stelt in deze gedachte was hij bereid andere voor stellen te doen. Arnold deed in zijn rede soortgelijke suggesties ten aan zien van België. Duitsland was bereid met Duitse ar beidskrachten en materiaal op Belgisch grondgebied een spoorweg aan te leggen ter verbinding van MalmedyEu- pen en St. Vith. Duitsland was ook bereid een verbin ding tussen Zuid en Noord- Limburg aan te leggen met bijzondere voorrechten voor Nederland. Indien Duitslands buren geen minnelijke schikking in zake de grenscorrecties wil len treffen, behoudt de rege ring Noord-RijnlandWest- falen Zich het recht voor een vrije stemming te eisen in de betrokken gebieden, opdat de bewoners zelf kunnen bepa len tot welk land zij willen behoren. Zulk een volksstem ming zou kunnen plaats heb ben onder toezicht van neu trale regeringen. Arnold zag geen onder scheid tussen de methoden der vroegere geheime diploma tie en de gang van zaken bij de afstand van Duits gebied. Het federaal overleg in Indonesië Wil bindende besluiten nemen. De voorlopige volksvertegen woordiging van Oost Java heeft een voorstel besproken met be trekking tot de vernieuwing van Status en Organisatie der Bijeenkomst Federaal Overleg De correspondent van Aneta te Surabaja verneemt, dat het voorstel neerkomt op het vol gende: De B.F.O. zal optreden als vertegenwoordigster van de deelstaten onder de naam „ba- dan perwakilan negara-negara bagian" (vertegenwoordigend lichaam der deelstaten). Als stemgerechtigde leden worden toegelaten die deelstaten welke reeds een eigen volksvertegen woordiging en regering heb ben. De andere deelstaten kun nen worden toegelaten als waar nemers, die hun stem kunnen laten horen. De bijeenkomst heeft het recht, alle vraagstuk ken in overweging te nemen welke, verband houden met de vorming van de Verenigde Sta ten van Indonesië en haar over wegingen en beslissingen, zo zij zulks wenst, mede te delen aan de negara's en de betrok ken instanties. Zonder aan het voorafgaande tekort te doen, zal de bijeen komst zich niet mengen in kwesties, uitsluitend het Ko ninkrijk en de Republiek be treffend, tenzij een mededeling van haar standpunt door beide partijen wordt gevraagd. Volgens het voorstel zal ie dere deelstaat met 100.000 tot 200.000 zielen in de organisatie een stem hebben, van 750.000 tot 1 millioen zielen 3 stemmen. Voor elk half tot heel millioen zielen een stem meer met een maximum van 10 stemmen. De beslissingen zijn bindend vóór- en dienen te worden uit gevoerd dóór alle leden. Kind in een pul gevallen- In het afgelopen weekein de is men te San Marino in Califomië met man en macht doende geweest om te probe ren de driejarige Kathy Fis cus, die Vrijdag jl. in een der tig meter diepe, nog geen veertig centimeter brede put was gevallen, tijdig te bevrij den. Doch tevergeefs, toen men tegen middernacht van Zondag op Maandag het kind bereikte, was het dood. D* pute, waarin het kind is te rechtgekomen bij het krijger tje spelen met een zusje en een neefje, was niet meer in gebruik en door onkruidbe groeiing aan het gezicht ont trokken. Op dezelfde dag, waarop dit ongeluk gebeurde, was de va der van Kathy teruggekeerd uit de hoofdstad, waar hij ge pleit had voor het treffen van maatregelen ter afdekking van verlaten putten. Volgens doktersverklaring was het kind reeds sinds Vrij dag dood. Hij had de indruk, dat de grenscorrecties de voorlopers zijn van grotere gebiedsaf- stand. In dit verband eiste hij voor Duitsland het recht op te worden behandeld volgens de regels van het Volken recht. BESPREKING IN ARNHEM. Volgens de Haagse corres pondent van Reuter zullende wijzigingen aan de Neder lands-Duitse grens 23 April worden uitgevoerd. Dinsdag zouden tussen En gelse en Nederlandse autori teiten te Arnhem de laatste besprekingen hierover ge voerd worden. In de „zak" bij Sittard, waar de bevolking ongeveer 6000 zielen telt, zou ongeveer 70 man marechaus see de plaats van de wegtrek kende Duitse functionarissen en politie onmiddellijk inne men. De marechaussee zou vergezeld worden van 80 dou anebeambten. Men verwacht, dat niet de inschrijving van de bewoners ongeveer twee dagen gemoeid zullen zijn. 't Nederlandse bestuursapparaat aldaar zal naar schatting on geveer 250 man bedragen, 't Duits zal de voertaal blijven op de negen schooltjes in dit gebied, doch er zal een am bulant onderwijzer benoemd worden om in het Nederlands les te geven. Joegoslavische commu nisten achter Tito. Het Joegoslavische volksfront heeft tot besluit van zijn twee daags congres te Belgrado een parig een resolutie aangenomen, die aandringt op een ..verstan dige regeling" met de ..andere socialistische landen". Verder verklaart de resolutie, dat het program van de communistische partij de doeleinden en aspira ties van de Joegoslavische vol ken tot uitdrukking brengt. Het derde congres werd be sloten met de herverkiezing van Maarschalk Tito als president van het federale comité van het Volksfront. Tito betuigde het congres ..zijn grote dank voor het ver trouwen dat gij getoond hebt in de leiding van de staat". Hij wekte de afgevaardigden op ..zekere zwakke punten, die nog in ons land bestaan, zo spoedig mogelijk weg te werken". Aanvang eind van deze week. Van de commissie der V. N. voor Indonesië verneemt Ane ta, dat de voorbesprekingen te Batavia mogelijk einde dezer week zullen aanvangen. Zij zullen dan worden gehouden in Hotel des Indes. dat men volgens de uitgestip pelde punten van het reglement tot overeenstemming zal gera ken. Hij verklaarde, dat naar zijn mening de drie punten van het reglement onderling ver bonden zijn hoewel zij afzon derlijk besproken kunnen wor den. Naar aanleiding van het be richt, als zou een vertegen woordiger der bijeenkomst' fe deraal overleg mogelijk 'in de Nederlandse delegatie worden opgenomen, heeft de voorzitter van de publiciteitscommissie der B.F.O. verklaard, dat het nimmer in de bedoeling der B.F.O. heeft gelegen, om bij de komende besprekingen verte genwoordigd te zijn in de Ne derlandse delegatie. SULTAN OP REIS. De sultan van Djocjakarta is Maandagmiddag met het vliegtuig van de Unci te Batavia aangekomen, naar hij zeide voor een verblijf van enkele dagen voor een oriëntatie, die geen verband houdt met de voorbespre kingen voor de a.s. conferen tie. Met hetzelfde vliegtuig arri veerden de heren Loah. Latu- harhary en Djuwanda, die wel voor de voorbesprekingen kwa men. Het Amerikaanse lid van de Unci, Merle Cochran, was po het vliegveld aanwezig. Verno men wordt, dat Moh. Rum, de voorzitter van de republikeinse delegatie en Ali Sastromidjojo, Dinsdag in verband met de be sprekingen te Batavia zullen aankomen. De heren Leimena en Natsir zijn daartoe Maandag naar Bangka vertrokken. In republikeinse kringen is men van mening, dat de Sultan van Djocja zijn denkbeelden ten aanzien van de terugkeer van de republikeinse leiders naar Djocja zal uiteenzetten. Naar verluidt zou de confe rentie Donderdag 14 April aan vangen. DR. VAN ROYEN TE BATAVIA. „Het zal zeer zeker niet aan Nederland liggen wanneer de besprekingen niet tot een goed resultaat zouden leiden, aldus verklaarde dr. van Royen aan de pers bij zijn aankomst te Batavia. „Het feit, dat wjj aan de tafel willen zitten, aldus voegde hij er aan toe, is een bewijs van onze hoop en ver trouwen op een goede uitslag. Hiertoe is echter de goede wil van beide zijden nodig". Op een hem gestelde vraag antwoordde dr. van Royen, dat de duur van zijn vex-blijf te Batavia niet vaststaat, daar de ze afhangt van de omstandig heden. Dr. van Royen zeide verder, het zeker mogelijk te achten, De honderdduizend er uit Bij de trekking van de Staatslo terij is de honderdduizend geval len op 9956. De 100.000, die Maandag uit de staatsloterijbus is gekomen, is in Apeldoorn gevallen. Het gelukkige nummer werd ver kocht in een half lot en tien twintigjes. Textlelcongres. Maandag begon in Amster dam het tweedaags textielcon- gres 1949. De voorzitter, dr. H. Holsboer, deelde mede, dat het bestuur der stichting Textiel- congres Nederland het plan heeft een federatie van deze stichting te maken, een over koepeling van alle textielver- enigingen, die o.a. cursussen zal stichten. Dr. Bunche is te Stockholm aangekomen, waar hij de gast zal zijn van gravin Estelle Bernadot- is het de sterfdag van Franklin Delano Roose velt (1945); ..is, het 4 jaar geleden, dat Wenen door de Rus sen werd bezet. Gevallenen geëerd. De Commissaris der Konin gin in Friesland, mr. H. P. Linthorst Homan, heeft Maan dag te Dronrijp, op de plaats waar juist 4 jaar geleden 13 Nederlanders "als represaille door de Duitsers waren ge fusilleerd, een monument ont huld. Televisie reikt steeds verder- Het Laatste Nieuws meldt, dat een Antwerpse radiohan delaar er in geslaagd is met een door hem gebouwd toestel een televisieuitzending van Philips, ondanks de slechte weersomstandigheden, te ont vangen. Nieuwe textiei- rantsoenbonnen. Naar wü van het centraal distributiekantoor vernemen, zijn nieuwe rantsoenbonnen voor textiel in gebruik geno men. Deze nieuwe bonnen dra gen het kenmerk „G 81", de oude bonnen met de opdruk „E 81" blijven tot nader order geldig. 300 vooraanstaande Amerikanen veroordelen het Pact. James C. Baker, voorzitter van de Raad c! Li -.schoppen van de methodistische kerk in de V. S.. heeft de tekst van een open brief bekendgemaakt waarin het Congres verzocht wordt het Atlantisch Pact af te wijzen. in de brief, die ondertekend is door 300 vooraanstaande per sonen uit de kerkelijke-, zaken- en kunstwereld. onder wie Thomas Mann en Arthur Schna- bel (pianist), wordt gezegd, dat het Pact „een stap naar de oor log" is. Geruchten over verloving met prins Jean. Prinses Josephine Charlotte, de 21_jarige dochter van Ko ning Leopold, heeft Maandag voor het eerst na de bevrij ding voet gezet op Belgische bodem voor een bezoek van enkele dagen. De Prinses zal in Brussel de gast zijn \an haar grootmoeder Koningin Elizabeth. In Brussel doet 't gerucht de ronde over een eventuele verloving van Jo sephine Charlotte met de Luxemburgse troonopvolger prins Jean. Prins Jean is de 27-jarige zoon van Prins Felix de Bourbon-Parma en groothertogin Charlotte. Het Koningsgezinde deel van de bevolking heeft de dochter van Koning Leopold een geestdriftige ontvangst bereid. Royalistisch gezinden verzamelden zich aan de grens en riepen om de terugkeer van de Koning. Velen wier pen bloemen naar de auto op haar tocht van Luxemburg, waar de Prinses heeft gelo geerd bij de groot-hertogelijke familie, naar het kasteel te Laeken. Er werden vlugschrif ten verspreid met de opwek king de Prinses vorstelijk te ontvangen. Een uur voor de Prinses op het kasteel zou arriveren riep iemand uit de wachtende me nigte: „daar komt ze." De j geestdriftige aanhangers van Koning Leopold raakten toen zo op gewonden, dat in een j oogwenk het politiecordon i voor het kasteel verbroken werd. Vrouwen gilden, vele j mensen werden onder de voet j gelopen en kinderen tegen de hekken platgedrukt. De orde was nog niet geheel hersteld toen de Prinses later inder daad in haar auto arriveerde Twintig minuten lang moest de politie vechten om 'n weg voor haar te banen naar de toegang tot het kasteel. 5 Avonds zou de Prinses in het paleis voqr Schone Kunsten te Brussel een uit voering bijwonen van de Mat- theaus-Passion. Toen men ver nam, dat de Prinses bij de voorstelling aanwezig zou zijn, werden de loketten voor de plaatskaarten bestormd en was de zaal binnen een uur uitverkocht. Sterke oppositie tegen de begroting. (Van onze correspondent) Londen, April. De alge mene teleurstelling veroorzaakt door de nieuwe sobere begro ting van Sir Stafford Crips. blijkt nu ernstiger gevolgen met zich mee te brengen dan zich aanvankelijk liet aanzien. De aangekondigde prijsverho gingen van een aantal levens middelen en het door hem ge negeerde dringende verzoek der vakbondleiders om een ver mindering in de zware druk der purchase tax tot stand te brengen, heeft een crisis ver oorzaakt tussen de Labour-re- gering en de T.U.C., het En gelse vakbondencongres. De lei der van een der machtigste vak bonden en afgevaardigde van de T.U.C. 't socialistische par lementslid Mark Hewitson. heeft reeds verklaard, dat de vakbonden zich tot het uiter ste tegen de regering zullen verzetten, indien deze begroting wordt doorgevoerd en er geen verandering komt in de huidige minimum loontarieven. De dreigende rede in het La gerhuis van het parlementslid Hewitson. die niet alleen de leider van de formidabele Mu nicipal en Generaal Workers vakbond is, maar tevens lid is van de Labour-Party Executie ve. illustreert duidelijk de gro te moeilijkheden, waarvoor het Kabinet zich geplaatst ziet. He witson waarschuwde de rege ring, dat de verhoogde voed selprijzen cn het handhaven der purchase tax het onmoge lijke eisen van het millioen le den van zijn vakbond, wier lo nen nog voor het merendeel op het industriële minimum van 95 shilling 50.per week staan, hetgeen nauwelijks ge noeg is voor de huidige levens- kosten. Onder de nieuwe be groting zou het leven voor de ze loonklasse ondragelijk wor den en zouden de vakbondlei- ders dc hieruit onmiddellijk voortspruitende eisen tot loons verhoging niet meer kunnen remmen. Hewitson is echter niet de enige „rebel" in de Labour Par ty. Ook Maurice Webb, voor zitter van de parlementaire Labour fractie, behoort tot de tegenstanders van de nieuwe begroting. Tijdens de labour- fractievergadering. die vooraf ging aan de eerste phase van het begrotingsdebat had de La- bour-leider Herbert Morrison deze „rebellen" reeds gewaar schuwd. dat hun heftige aan vallen op de begroting het ge vaar van een nieuwe „1931 La bour crisis" zouden kunnen veroorzaken. (In 1931 leidde een dergelijk geschil over een begroting tot het aftreden van de toenmalige Labour-rcgering) Ondertussen staal het gehele Kabinet onverdeeld achter de nieuwe begroting. Zeker is het ook, dat Cripps hier geen ver anderingen in zal aanbrengen, ondaks de druk der T.U.C. Dat de Conservatieven zich inmid dels over het T.U.C. versus La bour Party dispuut verheugd in de handen te wrijven, spreekt vanzelf. De Conservatieve hoop echter, dat dit hen de verkie zingen in 1950 zal doen win nen, moet als even onwaar schijnlijk worden beschouwd als de terugkeer van Koningin Victoria. Radiomonteur, die de rechterhand, mist, houdt de soldeerbout vast met de mond. Hun aantal is vrij groot Behoefte aan arbeid ratelt In een klein vertrek van een groot gebouw schrijfmachine op topsnelheid. Let even op de man, die schrijft: hij heeft geen handen! Aan zijn onderarmen bevin den zich hulp-stukken, die uitlopen in een soort hamertje daarmee bewerkt hij in ijltempo de toetsen van dc schrijf machine. Dat is ccn Zeeuwse oorlogsinvalide, die dc wils- kracht bezat de nadelen van zijn invaliditeit tc overwinnen en die straks een volwaardige plaats zal vragen in de maat schappij. Dan is er het geval van de man in Serooskerke (W.), die als timmerman de rechteronder- arm verloor. Hij kon moeilijk timmex-man blijvexx. Maar hij had ambitie voor het radiovak en voor electro-techniek. Hij bekwaamde zich met grote ijver voor dat nieuwe beroep en nu kan hij alle arbeid in zijn branche met 100 nauw keurigheid verrichten. Hij sol deert met de mond, hangt lam pen op aan plafonds, legt lood- kabeltjes langs de muren Elke dag opnieuw bewijst hij, dat iemand, die een arm ver loren heeft, toch volwaardig werken kan. DE STOKPAARDJES. Zulke voorbeelden zijn de stokpaardjes van de organisa ties, die zich in Nederland be zig houden met de zorg voor invaliden en voor arbeidskrach ten, die niet geheel volwaardig zijn. Onder die organisaties be vindt zich één grote landelijke vereniging, die zich reeds jaren op dit terrein beweegt namelijk de A.V.O. (Ver. tot Bev. van arbeid voor onvolwaardige ar- beidskrachten)Deze vereni ging heeft 5 afdelingen in Zee land te weten op Walcheren. N. en Z. Beveland, Schouwen, W. Zeeuwsch-Vlaanderen en O. Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij heeft een inspecteur in Zeeland, de heer J. de Voogd te Vlissingen, die thans bezig is voor geheel Zeeland na te gaan hoeveel lichamelijk en geestelijk onvolwaardigen in de ze provincie geholpen moeten worden. Hij schat hun aantal op circa 1500. Voor Tholen en Sint Phi- lipsland is de nauwkeurige tel ling reeds klaar. Daar zijn ge teld 6 burger-oorlogs-invaliden, 2 militaire oorlogsinvalide: en 105 gewone invaliden of niet-vol- waardigen. Deze laatste groep van 105 personen omvat 31 li chamelijk gebrekkigen, 20 t.b.c.- patiënten, 12 lijdex-s aari interne ziekten, 4 doofstommen, 6 blinden en slechtzienden; de overigen zijn geestelijk onvol waardigen. GEEN WERK. Nu is het op Tholen bijzon der moeilijk enigerlei vorm van arbeid of vakopleiding te vin den voor deze mensen. De meeste invaliden hebben er niets te doen en t is dus in de toekomst nodig op Tholen een werkplaats te stichten, welke een tweeledig doel zou moeten hebben: het geven van een op leiding aan degenen, die daar voor '«hikt zijn om ze ver volgens in de vrije maatschap- pi' t.p plaatsen en daarnaast het verschaffen van bezigheid aan degenen, die in de vrije maat schappij nimmer een plaats kunnen vinden. Op het terrein van de plaat sing der minder valide arbeids krachten. beweegt zich het Gew. Arbeidsbureau, dat ook in Zeeland zijn kantoren heeft. Dan is er een Zeeuws Comité onder leiding van de heer J. C. Corver, directeur Rijksarbeids bureau voor Zeeland. Dat comité organiseert o.a. werkplaatsen voor minder-validen. Wij komen daarop nog nader terug in een volgend artikel. De taak van de A.V.O. in Zee land beperkt zich dus tot de vóór- en nazorg, welke de roin- der-valide arbeidskrachten no dig hebben. ADVIEZEN. Daartoe wordt eenmaal per maand in nauwe samenwerking met 't Gew. Arbeidsbureau een zitting van een advies- en con sultatiebureau gehouden te Mid delburg, Vlissingen. Oostburg. Terneuzen. Goes. Zierikzee en Tholen. Invaliden en niet-vol- om advies komen of oudex-s. dan wel andere familieleden, kunnen er x-aad vragen, waardigen kunnen daar zeli» Door deze advies- en consul- tatiearbeid is wel zo ongeveer bekend hoeveel onvolwaardigen er zijn in Zeeland. Toch was het gewenst een enquête in te stellen naar het juiste aantal onvolwaardigen erx dat heeft voor Tholen en Sint Philips- land reeds zijn nul gehad, want daar bleek het aantal groter dan men verwachtte, omdat er nogal wat „stille" gevallen wa ren. Dc thans ingestelde en quête voor geheel Zeeland zal binnen een half jaar ge reed zijn. Dan zal men weten hoeveel lichamelijk gebrek kigen er zijn, hoeveel blin den, slechtzienden, doofstom men, doven, geestelijk on volwaardigen (gesplitst in debielen en imbecielen), per sonen met interne ziekten, enz. Deze enquête zal uiteen vallen in drie hoofdgroepen: militaire oorlogsinvaliden, burger-oorlogsinvaliden en dc gewone invaliden. LEVENSVREUGDE. Daarna komt dan het grote werk: het geven van voorlich ting voor elk speciaal geval, zo mogelijk het vinden van een vakopleiding en tenslotte het verschaffen van arbeid. Arbeid vooral is van de grootste betekenis, want arbeid (Vervolg op pag. 2>. Italië krijgt koloniën terug. Na de debatten tijdens de eei'ste dagen van de zitting van de politieke commissie der V.N. te La ke Success over de toe komst der voormalige Ita liaanse koloniën, schijnt 't teruggeven aan Italië van Tripolitanië, SomaliLund en een gedeelte van Eritrea de oplossing te z.jjn, al dus meldt Renter's corres pondent te Lake Success. Met uitzondering van de Sovjet-Unie is men het er algcineen over eens, dat het bestuur over Somaliland aan Italië moet worden teruggege ven. Vijf Latijns-Amerikaanse landen en (le Unie van Zuid- Afrika hebben zich uitgespro ken voor het terug geven aan ;alië van Tripolitanië en het i'ootste gedeelte van Eritrea. Engeland's aanspraak op Cyi'enaica, het Oostelijke deel Libye. heeft tot nog toe eveneens algehiene steun ge kregen, evenals Ethiopië's verzoek' om een uitweg naar zee door Zuid-Eritrea. Alleen de Sovjet-Unie wenst een andere oplossing, name lijk trustsehap van de V.N. I voor tien jaar. Amerikaanse controle over W. Duitsland Van gezaghebbende zijde te Washington zijn thans inlich tingen verkregen over de be palingen van de overeenkomst inzake de vereniging van de drie Westelijke zones van Duitsland, welke Vi-ijdag j.l. door de ministers van buiten landse zaken van de Verenigde Staten. Groot-Brittannië en Fx-ankrijk is bereikt. Practisch zal door de overeenkomst geen verandering komen in de hui dige bestuursregeling. daar in elk der zónes een afzonderlijk bestuur gehandhaafd zal wor den en het driezijdig element in het bestuur van Trizonia grotendeels zijn uitdrukking zal vinden in de functie van waaiv nemers. Te /Washington is men van mening, dat door de over eenkomst aan de Verenigde Staten ccn doorslaggevende stem wordt verleend inzake de handel van Duitsland met het buitenland. Zulk een stem hebben de V.S. reeds in liet gemeenschappelijk bureau voor in- en uitvoer van Duitsland en in het ge meenschappelijk clcaringbu- reau. Drie-jarig jongetje doodgereden. Maandag liep een driejarig ventje te Amsterdam met zijn moeder op het trottoir op de Rozengracht. Plotseling rukte het kind zich los en rende tus sen enkele auto's door de straat over. Het knaapje werd door een passerende vrachtauto over reden en was op slag dood. KRACHTIGE WIND. Geldig tot Dinsdagavond Overdrijvende wolkenvelden met overwegend droog weer. Meest krachtige. Westelijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen dan gisteren,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1