Middelburg vrijwel kansloos Heerenveen struikelde in Apeldoorn Zeeuws elftal klopt district Dordrecht Harting won Middelburgse Bolwerkloop De standenlijsten Slechte start van Yerseke Lucior heeft grote plannen R.C.H. siaat er goed voor Hachelijke positie voor Stormvogels Het was gisteren een belangryke dag voor de Zeeuwse voetbal, in het bijzonder voor Middelburg en Breskens. lie Middelburgers hebben de laatste kans niet benut en het is vrijwel zeker, dat de groen-witten het volgend sei zoen in de derde klasse zullen uitkomen. Breskens staat er iets beter voor, maar zal toch hard moeten aanpakken om de gevreesde degradatie ia ontlopen. Yerseke begon de degradatie-competivie al heel slecht, door zich op eigen terrein twee puntjes afhandigte laten maken. Luctor zette de promotie-competitie echter goed in, door Zonnemaire moi lege handen naar huis testuren en deze ploeg zal on getwijfeld al het mogelijke doen om zich een plaatsje in de 4e klasse te veroveren. PROM. COMP. 2e KLASSE. RBC—TOP 1—0; Helmond —De Spechten 03. Door een overwinning met het kleinst mogelijke verschil heeft RBC de kop genomen en voorlopig de mannen uit Oss naar de derde plaats ver drongen. Dit kon mede door de genadeslag, die de Spech ten aan Helmond toebrachten, waardoor Helmond is uitge schakeld. De Spechten hou den echter nog een goede kans op behoud en het laatste woord is hier nog lang niet gesproken. PROM. COMP. 3e KLASSE. ODIO—Middelburg 4—3; ÏSreskens-Rood Wit 11. Door het ook nu niet tot een overwinning te brengen zijn de Middelburg-kansen dermate gedaald, dat wel aan genomen moet worden dat de groen witten het volgend sei zoen in de derde klasse uit zullen komen. De enige kans schuilt nog in het falen der andere candidaten. Odio maak te ondertussen geen slechte beurt. Axel spon zijde bij 't gelijke spel van Rood Wit le gen en in Breskens. Deze iaatsten maakten een heel wat mindere indruk dan op eigen grond en in hun uit wedstrijden zullen ze het nog hard te verduren krijgen. Een door Rood Wit inged'end pro test tegen het niet toekennen van een gemaakt doelpunt wegens buitenspel op ad vies van één der neutrale grensrechters geannuleerd heeft vrijwel geen kans van slagen en Axel staat nu met één r>unt voorsprong aan de kop. Rood W't heeft een goe de tweede posirie meenomen, gevolgd door Odio. Breskens en Middelburg sluiten de rij. PROM. COMP. 4e KLASSE. YersekeVES '33 02. Yersoke begon al heel slecht door z'ch in eigen huis de kaas van het brood te la ten eten en het ziet er naar uit. dat de oestermensen een zware dobber zullen hebben. De Brabanders zullen met deze start, zeker tevreden zijn. RIA (W)Uzendijke 11. Uzendijke voelt er blijkbaar heel weinig voor de derde klasse te verlaten en de start was in ieder geval hoopvol. In Westdcrpe valt het niet mee en van Ria viel de uit slag na het hoopvolle begin tegen Hulst iets tegen. PROM. COMP. AFD. ZEELAND. KruiningenSchoondjjke uitgest. LuctorZonnemaire 20. Luctor begon goed door Zonnemaire met lege handen naar Schouwen terug te stu ren en daar Kruiningen Schoondgke geen doorgang kon vinden, heeft de ploeg uit Heinkenszand de leiding ge nomen. PROM. COMP. RES. TWEEDE KLAS. Vlissingcn IIHelmond H. De rood-witte reserves heb ben de kans om nog serieus mee te dingen naar een plaats ln de res. eerste klasse niet kuhhen aangrijpen en de vol le winst ging mee naar Hel mond. BEKERWEDSTRIJDEN. Groep Q. GoesPatryzen 9 2; HontenisseVlissingen 1 4. Door een flinke zege op Hontenisse voegde Vlissingen zich bij Terneuzen aan de kop terwijl Goes ondanks de grote overwinning op Dc Pa trijzen is uitgeschakeld. Groep R. OostburgDe Zeeuwen 34; Sluiskil—EMM De Zeeuwen nam de leiding van Oostjjurg over en plaat ste zich voor de bekerwed strijden, terwijl EMM niet ver der kwam dan een punten verdeling tegen Sluiskil. Groep S. Zierikzee—MOC 11Nieuw BorgvlietMeto 0—4. Zierikzee toonde ook in de bekercompetitie in eigen huis moeilijk te kloppen. Meto nam de kop door een overwinning op Nieuw Borgvliet. Tsj. Slowakije-Hongarije 5-2 Zondagmiddag heeft Tsjecho- Slowakije met 5-2 van Honga rije gewonnen. Rust 1—0 voor de Tsjechen. Ook de ontmoeting tussen de jeugdploegen van bei de landen bracht een Tsjechi sche zege nl. 3—1. Na de eer ste helft was de stand 2—1. Zandetende koe. Een koe van een boer te Camberley (Surrey) vertoonde op een dag merkwaardige verschijn selen. De omvang van het dier scheen er op te wijzen, dat het bij het grazen ongewone kost gevonden had. De boer, gedachtig aan bet nog steeds loerende mijnen gevaar, achtte het niet uitgesloten, dat zijn koe een mijn'had verzwolgen en waarschuwde de mijnopruimingsdienst van het leger. De mijnde- tector werd te voorschijn gehaald, doch deze ver toonde geen enkele re actie. Bij later onderzoek bleek, dat de koe enige ponden zand had gecon sumeerd. Ria Uzendijke 1—1. Deze wedstrijd beantwoord de geenszins aan de verwach tingen. Uzendijke speelde be ter dan Ria, maar de voorhoe de maakte een aarzelende in druk, en het spel bleef daar door op een laag peil. Het begin was veelbelovend voor de thuisclub. Na enkele minuten bracht de midvoor met ee» prachtige kopbal de stand reeds op 10. Bij een schermutseling voor het Ria-doel kwam de midvoor van Uzendijke zodanig in bot sing, dat hij met een gebroken enkel naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Ook in de twede helft was de thuisclub het meest in de aan val, maar na 20 minuten wist Uzendijke er toch uit een strafschop 1—1 van te maken. Breskens-Rood Wit 1—1. VOORHOEDEN WAREN ONMACHTIG. In een wedstrijd, waarin Bres kens bijna voorturend in de meer derheid was zijn ten slotte de pun ten gedeeld, een resultaat, waar mede de gasten wel tevreden zul len zijn. De ploeg, welke op zo overtuigende wijze een zege op Middelburg wist te behalen, heeft in Breskens wel heel erg teleur gesteld. De voorhoede is welis waar snel. maar mist de nodige balcontróle om tegen een goede verdediging resultaat te behalen. De middenlinie was speciaal in de tweede helft niet bij machte het spel tijdig te verplaatsen en de kanthalfs werden keer op keer ge passeerd door de buitenspelers van Breskens. De verdediging van Ria was niet moeilijk te passeeren, maar de voorhoede van Breskens onmachtig daarvan te profiteren, waardoor de doelman uiteindelijk weinig moeilijk werk kreeg. Toch toonde hij enige malen zijn plaats waard te zijn. Bij Breskens speelden achterhoe de en middenlinie een behoorlijke partij. Spil Fenijn beheerste weer het middenveld. De voorhoede vormde ook nu weer het zwakste deel van de ploeg, met uitzonde ring van rechtsbuiten de Jonge, die keer op keer uitstekend voor zette. deze kansen werden echter alle hopeloos verknoeid. Doelman van Melle kan op een goede wed strijd terugzien. Breskens had het eerste voordeel van de wind en was onmiddellijk in de aanval. Verder dan enkele hoekschoppen brachten de gast heren het echter niet. Ook Rood wit trok een enkele maal ten aan val. waarbij de linksbinnen de bal een keer tegen de lat schoot. On middellijk daarna kopte Neufégll- se aan de kant juist over: Breskens behield echter het beste spel, maar het te ver opdrin gen van de achterhoede werd de thuisclub noodlottig toen de rechtsbinnen van Rood-Wit. die zich listig tussen de backs had opgesteld. de bal toegespeeld kreeg en kans zag door te breken. Keeper van Melle reageerde iets te laat en ht .was 0—1. Breskens zat er na dit doelpunt fel op. Zowel Neuféglise als Spey- aart kwamen zelfs alleen voor de doelman te staan, maar deze wist telkens nog juist te redden. In de laatste minuut van de eerste helft kreeg Neuféglise de bal uit een vrije schop te pakken en wist hij onhoudbaar te scoren (11). De tweede helft vertoonde vrij wel hetzelfde spelbeeld: Breskens overwegend in de meerderheid en enkel snelle uitvallen van de be zoekers. Toch deponeerde Rood- Wit de bal nog een keer ln het doel, maar toen had de grensrech ter buitenspel geconstateerd en moest dit punt geannuleerd wor den. Beide ploegen werkten hard voor de overwinning, maar de verdedi gingen bleven de baas. In de stand kwam dan ook geen verandering Velen zullen niet verwacht hebben, dat Heerenveen In Apeldoorn zou struikelen. Maar Abe en zijn mannen heb ben ongetwjjfeld hun laatste woordje nog niet gesproken, al ajaan ze er momenteel niet zo gunstig voor. BW moest met een gelijk spelletje genoegen nemen. VSV dacht er anders pver en stuurde NO AD met een sprekende 5—1 nederlaag naar huis terug. OM HET LANDS KAMPIOENSCHAP. AGOWHeerenveen 31 BVV—SVV 2—2; VSV—Noad 5—1. Het gaat er naar uitzien, dat -ook de kampioenscompe titie de nodige spanning gaat brengen. De uitslagen wijzen althans in die richting. Vorig seizoen struikelde Heeren veen tot tweemaal toe tegen de Oostelijke kampioensploeg en ook nu wisten Abe en zijn mannen de Apeldoornse hin dernis niet te nemen. Een teleurstellend resultaat voor de Friezen, die dit jaar -meer dan ooit kans op de lands titel schenen te maken. Dat het verdedigen daarvan ook niet meevalt ondervond BVV, dat ook nu -zijn supporters in Den Bosch geen overwin ning kon aanbieden. Evenals tegen NOAD kwamen ze ook nu niet verder dan een ver deling van dc punten, wat overigens tegen de sterke Schiedammers nog zo'n gek resultaat niet is. Verrassend is toch min of meer het fraaie herstel van VSV, dat na de onfortuinlijke start twee. goede overwinningen boekte. Ditmaal moest NOAD er aan geloven en de cijfers geven weinig hoop op dave rende d'ngen van deze Zuide lijken. Intussen hebben VSV en BW samen de leiding ge nomen. op de voet gevolgd door SVV, dat echter een wedstrijd minder heeft ge speeld. AGOW bezet de vier de plaats, Heerenveen .de voorlaatste, terwijl het Til- burgse NOAD als hekken sluiter fungeert. PROM. COMP. 2e KLASSE. DISTRICT I. DWV—Sparta 0—0; ZFC— Stormvogels 10. De eerste klassers deden 't ook nu wees best. Sparta zorgde er voor niet te ver achterop te raken door in Amsterdam DWV de voet dwars te zetten en een punt mee te pikken naar de Maas stad, maar aangezien Storm vogels in Zaandam weer het loodje moest leggen, hebben de beide tweede klassers de leiding in handen genomen. Voor de ÏJmuidenaren is de situatie reeds vrij hachelijk* geworden. WIELRENNEN Trainingsrit te Vlissingen. De wielerclub „Scheldemond" te Vlissingen hield Zondag onder lei ding van het bestuur een trainings rit over 25 ronden (75 km.) voor renners boven de 16 jaar. Win naar werd W. Faarzon Morel (Vee- re) in 1 uur 40 min. Tweede was Abee (Vlissingen), derde Faarzon Morel Jr. (Veere), vierde F. Schalk (Middelburg), vijfde Ko zijn (Middelburg), zesde Dogge (Souburg). Voor jimioren werden 15 ronden verreden. Winnaar was hier Cats (Vlissingen), tweede v. d. Lee (Vlissingen). derde v. d. Sande (Vlissingen), DISTRICT H. DFC—DHC 2—1; RCH— HVV 2—1. Het gaat in deze afdeling RCH naar den vleze. Zelf wonnen ze weei', ditmaal van HVV, dat het volgend jaar nog maar eens moet probe ren en (Jaar DHC geen her haling bracht van de zege van vorige week, is DFC, dat de Delftenaren deze kool stoofde, de naaste concurrent geworden van de Heemstede- naren. Deze Iaatsten zi\ten nu meer dan ooit op fluweel en de kans op het eerste klasseschap ligt voor het grij pen. DISTRICT m. Bo Quick—NEO 1—1; Gel riaLabor 06. Het Nijmeegse NEC, dat vrijaf had, zag ongetwijfeld met vreugde het gelijke spel van Be Quick tegen NEO uit de bus komen, maar de grote overwinning van Labor wees hen onmiskenbaar op het ge vaar wat uit deze Deventer hoek waait. De beide andere kampioenen raken wat ach terop en vooral Gelria stelt ernstig teleur. Het wordt op passen voor de eerste klas sers, dat Labor niet van het gevecht van deze beiden ge bruik gaat maken, straks met de buit te gaan strijken. DISTRICT V. AchillesZw.artemeer 22; EmmenLSC 22. Dat de beide eerste klas sers het zwaar zullen krijgen tonen de resultaten van de eerste ontmoetingen reeds aan. Zowel in Assen als in Em men bleef het bij een pun tenverdeling. Achilles scoorde weliswaar tweemaal tegen de ploeg n\et één der sterkste verdedigin gen in Nederland, maar de bezoekers stelden daar even veel punten tegenover. Zwar- temeer zag in de competitie in 20 wedstrijden slechts 10 maal het doel doorboord. Em men had genoeg werk met de oud-eerste klasser LSC, maar moest toch toestaan dat een puntje mee ging naar Sneek, DISTRICT VI. LongaBaronie DNL 2—0; De ValkChevremont 21. Longa wist door een over wining op de Baronie de lei ding in handen te krijgen, maar er kan hier zeker nog niet gesproken worden van enige tekening in de strijd. De Valk* boekte een kleine, maar nuttige zege op de club van oud-intematUnaal Vroo- men en staat op gelijke hoog te met Baronie, terwijl Che vremont mét één punt de rij sluit. Het krachtsverschil tus sen deze vier lijkt uitermate gering. Zaterdagmiddagvoetbal Meer vechtlust bezorgde Zeeland de overwinning. Op het fraaie sportterrein te Krabbendijke werd Zaterdag een wedstrijd gespeeld tussen een Zeeuwse en een Dordtse combinatie, besteande uit spe lers die in de Zaterdagmiddag- competitie uitkomen. De traditie wil, dat 'de Zeeu wen in dergelijke wedstrijden steeds een grote nederlaag te slikken krijgen. Ditmaal werd echter met deze traditie gebro ken. Het Zeeuwse elftal, dat lang niet feilloos was en in technisch en tactisch opzicht dc mindere van de gasten, legde meer vechtlust aan de dag dan de tegenstanders en verdiende de overwinning volkomen. Voor de rust domineerden de gasten, maar doelpunten beslissen nu eenmaal de wedstrijd en de kunst om deze te maken ver stonden de Zeeuwen blijkbaar beter. Hieraan moet direct wor den toegevoegd, dat de Zeeuwse verdediging een groot struikel blok was voor dc Dordtse aan val. Deze Zeeuwse defensie met doelman de Nooyer aan het hoofd, uitstekend bijgestaan door Lobbezoo en Marijs, heeft gedurende de gehele wedstrijd ~!oed werk laten zien. De üeeuwse middenlinie was voor de rust niet best op dreef, maar kwam er na de hervatting be ter in. In de voorhoede bleven beide vleugelspelers beneden de verwachtingen en bleven de bin- nenspelers vaak te ver achter, wanneer een aanval werd op gebouwd. De Dordtse spelers waren vaak een. tempo eerder bij de bal, dan hun tegenstanders, maar de aan vallen werden slecht afgewerkt. De defensie was ook hier het beste deel der ploeg. HET SPELVERLOOP. De Zeeuwen kregen het eerst de sterke wind in de rug. Reeds spoedig bleek dat het gladde terrein de spelers parten spel de. Een hoog schot van Eiken hout vanaf de vleugel beoor deelde de Koning verkeerd en de bal verdween via de handen van de keeper en de lat in het doel (10). De gasten reageer den hierop met snelle aanval len. De Nooyer verrichtte een fraaie safe, toen Rollef een hard schot inzond, maar moest even later zwichten, toen uit een corner een scrimmage voor zijn doel ontstond, waaruit Rol lef de partijen op gelijke voet kon brengen (1—1). Eikenhout liet een fraaie kans onbenut. Toch bleven de Zeeu wen een licht overwicht uitoefe nen en la Grand bracht de stand op 21. Met deze stand ging de rust in. Na de rust liepen de gasten aanvankelijk hard van stapel. Luyten zond een schot in, dat op de lat belandde. De terug springende bal werd opnieuw door dezelfde spelers ingescho ten, maar nu was de Nooyer op zijn post. Toen Priester van dichtbij de voorsprong kon vergroten tot OdioMiddelburg 42 ZEER MIDDELMATIGE WEDSTRIJD. Middelburg heeft wederom de grote supportersschare die met haar mee naar Ossendrecht trok teleurgesteld. In een op zeer middelmatig peil staande wed strijd hebben zij met een 42 nederlaag genoegen moeten ne men, welke volkomen verdiend genoemd kan worden. In het Middelbürgelftal ontbrak alle verband, individueel kunnen de meeste spelers wel mee, doch het lijkt wel of zij niet weten, dat er ook nog zoiets als sa menspel bestaat. Alle spelers werken stuk voor stuk voor de volle 100 hebben zij echter een bal, dan wordt deze maar weggetrapt zonder eerst eens goed uit te kijken. Bij Odio was dit onderdeel beter verzorgd en vooral de midvoor viel op door zijn prima spelopvatting. De eerste aanval was voor Middelburg maar deze werd af geslagen en de eerste Odio-aan- val leverde reeds een doelpunt op, toen de rechtsachter van Middelburg de bal niet goed wegwerkte en de linksbinnen maar voor het intrappen had. Odio bleef sterker en de ver dediging van Middelburg kon het juiste spel niet vinden. De vleugels werden weer te veel vrij gelaten, waardoor steeds weer gevaarlijke situaties ont stonden. Toen er ongeveer 12 min. gespeeld waren, kreeg de linksbuiten de bal in volkomen vrije positie toegespeeld en het was 20. Een kleine wijziging in de Middelburgse middenli nie bracht enige versterking en het spel werd enigszins ver plaatst. Door slecht plaatsen gingen echter enkele mooie kansen teloor. Na ongeveer 30 min. brak de Middelburgse mid denvoor door, maar werd op op onregelmatige wijze van de bal gezet en uit de strafschop wist de rechtsbuiten de stand op 21 te brengen. Middelburg blijft iets sterker, doch de op gezette aanvallen waren te doorzichtig, zodat de Odio-voor- hoede steeds tijdig kon ingrij pen. De Odio-aanvallen waren echter niet van gevaar ontbloot en er dreigde vooral gevaar van de beide vleugelspelers en de midvoor. Vlak voor de rust wist de linksbinnen de partijen op gelijke voet te brengen. Na rust waren de bezoekers direct sterker doch iij wisten deze meerderheid niet in doelpunten om te zetten. Bij één der aan vallen pakte de doelverdediger de bal achter de lijn weg. doch de scheidsrechter stond te ver af om dit te kunnenconstate ren. Het Middelburgsoffensief werd echter minder en Odio wist enkele zeer gevaai-lijke aanvallen op te zetten en paal en lat moesten redding brengen. Na een half uur speelde de mid voor zich goed vrij en met een pracht van een schot wist hij zijn club de leiding te geven. De Middelburgse backs dron gen nu veel te ver op temeer daar de snelle Odio-spelers te veel vrij gelaten werden. Vijf minuten voor het einde wist de linksbuiten de keeper te om- soelcn en de zege voor zijn club veilig te stellen. Voor Middelburg ziet de toekomst er nu wel zeer donker uit. ROOTSAERT WINNAAR BIJ JUNIOREN- Onder zeer ongunstige omstandigheden werd Zaterdagmid dag de Middelburgse bolwerkloop verlopen. Regen, wind en hc-t parcours, dat niet in te beste staat verkeerde, waren er oorzaak van dat de deelnemers het niet gemakkelijk had den. Daarom kunnen de prestaties, die door sommige athleten verricht zijn, des te hoger aangeslagen worden. Bij de senioren werd er fel gestreden om de eerste plaatsen. Harting ging onbedreigd als eerste de eindstreep over. Bij de junioren ging Rootsaert met een ruime voorsprong als eerste door de finish. Een koude, striemende re gen geselde de lopers van de Middelburgse bolwerkloop, ter wijl ze hét toch al zwaar ge noeg te verduren hadden met het lo^se grind op het parcours en de sterke wind. Des te meer echter stonden de prestaties, welke sommige athleten hebben verricht op een hoog peil. Daar waren het sublieme lopen van de kleine Walter Rootsaert, de junioren kampioen van Nederland, de gemakkelijke en soepele stijl van Hans Harting en de taaie volharding van de come-back - man Dobbelaere, het overtui gend bewijs van. Hard is er om de le plaats niet gevochten, want de beide •winnaars staken hoog boven de anderen uit en gingen dan ook met ruime voorsprong door de finish, doch des te heviger was de strijd om de 2e en 3e plaats. DE JUNIOREN. Hier verschenen 12 deelne mers aan de start, om de plm. 1200 meter af te leggen. Hier onder was ook de bekende ju nior W. Rootsaert van De Ga zelle te Aardenburg. Reeds bij voorbaat was deze als overwin naar gedoodverfd. Reeds direct bij de start nam Rootsaert de leiding en toen een afstand van ongeveer 400 meter was afgelegd, bedroeg zijn voorsprong op de anderen reeds 30 meter, welke voor sprong steeds groter werd, doordat Millenaar die toen nog op de 2e plaats lag, het tempo zodanig drukte, dat de anderen niet in de gelegenheid waren zich bij de leider te voegen. Pas in de 2e helft van het par cours wisten de Waart en van Damme, beiden van Marathon, Millenaar van de 2e plaats te verdringen, doch het was te laat om Rootsaert, wiens voor sprong zeker al 60 a 70 meter bedroeg, te bedreigen. Met de wind in de rug wist de Waart zich van Van Damme los te werken en als 2e te eindigen. De uitslag is: W. Rootsaert. (de Gazelle) 4 min. 0.6 sec.; 2. J. de Waart (Marathon) 4 min. 10.7 sec.: 3. H. van Damme (Marathon) 4 min. 18.3 sec.; 4. L. Millenaar 'Marathon); 5. M. van Sluys fE.M.M.); 6. J. An- theunisse (E.M.M.). DE SENIOREN. Hier verscheen een dozijn lopers aan de start. De lopers begonnen het 2200 meter lange parcours direct met een stevig LANDSKAMPIOENSCHAP V.S.V. 3 2 0 1 8-5 4 B.V.V. 3 12 0 4-3 4 S.V.V. 2 110 3-2 3 A.G.O.V.V. 2 10 1 3-2 2 Heerenveen 3 10 2 6-6 2 N.O.A.D. 3 0 12 1-7 1 PROMOTIECOMPETITIE TWEEDE KLASSE. DISTRICT I. D.W.V. 2 110 3-2 3 Z.F.C. 2 110 2-1 3 Sparta 2 0 2 0 1-1 2 Stormvogels 2 0 0 2 2-4 0 DISTRICT H. R.C.H. 3 3 0 0 6-1 6 D.F.C. 3 111 2-2 3 D.H.C. 3 10 2 4-5 2 H.V.V. 3 0 12 1-5 1 DISTRICT III. Be Quick 3 2 10 4-1 5 Labor 2 110 7-1 3 N.E.C. 2 10 1 3-1 2 NEO. 3 0 2 1 2-5 2 Gelria 2 0 0 2 0-8 f° DISTRICT IV. R.B.C. 3 2 10 7-2 5 De Spechten 3 12 0 7-4 4 T.O.P. 3 111 5-4 3 Helmond 3 0 0 3 1-10 0 DISTRICT V. Achilles 10 10 2-2 1 Emmen 10 10 2-2 1 L.S.C. 10 10 2-2 1 Zwartemeer 10 10 2-2 1 DISTRICT VI. Longa 2 110 3-1 3 Baronie DNL 2 10 1 2-2 2 De Valk 2 10 1 2-3 2 Chevremont 2 0 11 2-3 1 PROMOTIE DERDE KLASSE. Axel 2 2 0 0 5-1 4 Rood Wit 2 110 7-1 3 O.D.I.O. 2 10 1 5-4 2 Breskens 3 0 2 1 2-5 2 Middelburg 3 0 1 2 3-11 1 PROMOTIE VIERDE KLASSE. R.I.A. (W.) 2 110 6-1 3 Uzendijke 10 10 1-1 1 Hulst 10 0 1 0-5 0 3—1, hadden de gasten hun kruit verschoten. Een kopbal een schot van La Grand gingen rakelings naast. Tegen het ein de wisten de gasten het spel te verleggen en enkele hache lijke situaties deden zich voor in 't Zeeuwse doelgebied, waar de verdediging echter pal stond. Met onveranderde stand kwam het einde. PROMOTIE COMPETITIE VIERDE KLASSE. V.E.S. '32 1 1 0 0 2-0 2 Yerseke 10 0 1 0-2 0 Robur 0 0 0 0 0-0 0 PROMOTIE COMPETITIE AFD. ZEELAND. Luctor 1 1 0 0 2-0 2 Zonnemaire 10 0 1 0-2 0 Kruiningen0 0 0 0 0-0 0 Schoondijke 0 0 0 0 0-0 0 BEKERCOMPETITIE GROEP Q. - Vlissingen 3 2 10 13-5 5 Terneuzen 3 2 10 9-6 5 Gues 4 2 0 2 16-14 4 Hontenisse 3 0 12 9-13 1 Patrijzen 3 0 12 6-15 1 GROEP R. De Zeeuwen 3 2 0 1 8-7 4 Oostburg 3 111 9-7 3 E.M.M. 3 111 4-6 3 Sluiskil 3 0 2 1 7-8 2 GROEP S. Meto 2 2 0 0 10-2 4 M.O.C. 2 110 6-1 3 Zierikzee 2 0 11 3-7 1 Nieuw Borgvliet 2 0 0 2 0-9 0 Goes Pairijzen 9 2. Voor de derde voorronde van de K.N.V.B.-beker, speelde Goes tegen de Patrijzen. Zoals de uitslag reeds doet vermoeden was het een spel van kat en muis. Goes had haar elftal ge wijzigd. Er werd goed geplaatst en uitstekend gecombineerd, waartegenover het spel van de Patrijzen pover afstak. Met kunst- en vliegwerk hield de Patrijzenkeeper zijn doel schoon, maar moest toch spoedig zwich ten voor een pracht schot van de Goese linksbuiten, spoedig gevolgd door een mooie kopbal van Peeman, die verdienstelijk de midhalfplaats bezette. Oostdijk maakte er 30 van en even voor halftime scoorde de Patrijzen een tegenpunt. Rust 3—1. Na rust kwamen de doelpun ten aan de lopende band en nam Goes hiervan er 6 en 's Heerenhoek er 1 voor zijn rekening. TURNEN Boot Nederlands lurn- kampioen. De Alkmaarder Klaas' Boot behaalde bij de nationale turn- kampioenschappen, die Zondag in de Amsterdamse tumhal werden gehouden, het hoogste puntenaantal van de 32 deelne mers en werd daarmede Ne derlands kampioen 1949. tempo. Harting nam de leiding, met Dobbelaere, de Waart, van Leeuwen en Witte op zijn hie len. Langkon dit viertal het echter niet bolwerken tegen de soepele pas en de gemakkelij ke stijl van de Zeeuwen-man, en geraakte dan ook spoedig achter. Dobbelaere, een oude bekende, die vorige week te Rotterdam een mooi succes boekte door als 10e in een 20 km.-wedstrijd te eindigen, bond de strijd aan met van Leeuwen en de Waart voor de tweede plaats. Harting toonde in de laatste 150 meter met een prachtige eindspurt aan. dat hij heer en meester van het terrein was. De rest van het peleton was ver achter gekomen. Harting (de Zeeuwen) werd onbedreigd le met de mooie tijd van 6 min. 56 sec.; 2. G. Dobbelaere (Ma rathon) 7 min. 25 sec.; 3. P. van Leeuwen (Marathon) 7 min. 28.2 sec.; 4. C. de Waart (A. A. C. buiten meded.) 7 min. 30.1 sec.; 5. H. Witte (Mara thon); 6. C. Blok (Militair, Middelburg). DE PRIJSUITREIKING. De erevoorzitter van E.M.M., de heer v. d. Plasse, reikte de prijzen uit, nadat de heer La- bruijère, oud-secretaris, een toepasselijk woord tot de deel nemers had gesproken. Hij vroeg de aandacht van het Middelburgse gemeentebestuur, om de mogelijkheid van de aanleg van een sintelbaan in Middelburg onder de ogen te zien, evenals dit in Vlissingen het geval is. A.G.OV.V .—Heerenveen 3-1. AGOW is een overtuigend aan hanger van het stopperspil systeem en inderdaad bleek de defensie 't sterkste deel van de ploeg. Bijna 23000 toeschouwers waren aanwe zig en deze konden reeds na 3 minuten juichen toen een hard laag schot van Hanskamp doel trof (01). Heerenveen liet zich echter niet ontmoedigen en in het volgende kwartier waren de Frie zen meer in de aanval. Na 37 mi nuten spelen wist Jonkman de ge lijkmaker te scoren (11). In de tweede helft bood de strijd wisse lende kansen, met de thuisclub iets meer in de aanval door enthousiaster spel. De beslissing viel pas in het laatste kwartier, toen doelman Feenstra gewond was geraakt en strompelend in zijn goal ronddoolde. Een van de Hee renveen achterspelers schoot te gen de uitlopende Feenstra en de bal rolde over dc doellijn. Even later wist Loois het derde doelpuntje te scoren. V.S.V.-N.O.A.D 5-1. NOAD is in deze wedstrijd wel bijzonder tegengevallen. Vijf doel punten drukken wel de producti viteit uit van de ÏJmuidenaren en het zwakke spel van de Tllburg- se achterhoede. In de voorhoede van NOAD zat weinig verband en daardoor waren de aanvallen niet gevaarlijk. De rust ging in met 'n 2—0 voorsprong voor de thuisclub, door doelpunten van Hazeveld en van van Onselen. In de tweede helft slaagden de bezoekers er evenmin in een behoorlijk spel te ontwikkelen. Hoewel de ploeg in het eerste kwartier meer in de aanval was, bleef succes uit. Lang zamerhand werd VSV weer ster ker en dit veldoverwicht werd uitgedrukt in doelpunten van van Onselen (2 x) en Hazeveld. Vijf minuten voor het einde wist NO AD de eer te redden (5—1). B.V.V. - S.V.V. 2-2. i Reeds na 8 min. had v. d. Dungen een overwicht van de Bosschenaren, die tegen hun gewoonte in zeer snel waren géstart, met een kop bal, ingestoten na een hoek schop, tot uitdrukking ge bracht (10). Er dreigde toen zelfs een instorting van de SVV-defensie, doch van Schrjn- del sleurde zijn ploeg door deze moeilijke periode heen. Er kwam meer vaart in de SVV-aanval. Van Steenber gen, die er na een zwak be gin beter was ingekomen, bracht in de 34e minuut tot het middenveld op, plaatste de bal handig voor, Schrumpf zwenkte zeer snel naar bin nen en scoorde van dichtbij. Nadat de bal tevergeefs tot driemaal toe was ingeschoten wist de Schiedamse midvoor SVV de leiding te geven X2. Na de rust was Saris, die geblesseerde knieën heeft, ver vangen door Dumerni;. Het spelbeeld beeon zich geleide lijk te wijzigen in een over wicht voor BVV. Reeds na 7 minuten kon v. d. Dungen, wederom met een kopstoot, op voorzet van de uitstekende werkende Donhuijzen, de par tijen op gelijke voet brengen (22). Fel maar vergeefs vocht BVV om het winnende punt. Engeland Schotland 1 3. De wedstrijd tussen het En gelse en het Schotse elftal, op Wembley gespeeld, eindigde in een 31 overwinning voor de Schotten, nadat de bezoekers met rust een 10 voorsprong hadden verkrefW.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3