Marine komtin Vlissingenterug Geleidelijke verbetering in de militaire toestand Laatste kans voor Breskens en Middelburg Van Gogh-schilderijen in Middelburg aangekomen Sport en wedstrijden Voorlopig geen nieuw raadhuis STEMMEN Nieuws r Walcheren Nieuwe plaats voor standbeeld van Frans Naerebout. In de memorie van antwoord, die B. en W. van Vlissingen naar aanleiding van diverse opmerkingen van de raadsleden betreffende de gemeentebegroting, aan de raad hebben aangeboden, worden voor Vlissingen belangrijke zaken behandeld. Hieronder publiceren wij een en ander uit deze memorie van antwoord. een batig saldo van f 1540. On danks het feit, dat sinds Juni '48 een ambulance auto bij „Bethesda" in gebruik is, is het vervoer niet zodanig teruggelopen, dat de ex ploitatie niet meer lonend zal zijn. Met het oog op ongevallen van wat ernstiger aard, achten B. en W. de aanwezigheid van een tw,eede auto een voordeel. Zij achten zich niet gerechtigd om tot opheffing van de brandweerambulance over te B. en W. hebben onder de nieu we objecten nog niet het tehuis voor ouden van dagen genoemd, omdat hieruit in het lopende jaar nog geen kosten zullen voort vloeien. Wel is bericht ontvangen van het departement van Weder opbouw, dat het ingcdiénde schetsplan geen bezwaar meer ont moet. De stukken ten behoeve van de aanvraag om toekenning van financiële steun worden thans in gereedheid gemaakt. Het streven van de burgemees ter is er op gericht om het houden van sportwedstrijden binnen de bebouwde kom op Zondagen zo veel mogelijk te voorkomen. De boulevardloop kon vorig jaar in verband met de treinenloop niet op Zaterdag worden gehouden. Ook dit jaar zal dltwaarschijnlijk nog het geval zijn. Ten aanzien van het strand be vestigen B. en W. de berichten, dat de toestand hiervan niet ver ontrustend is. Er kan op gerekend worden, dat de opleiding der Koninklijke Marine naar Vlissingen zal te rugkeren. Over het tijdstip van de terugkeer bestaat echter nog geen zekerheid. Naar aanleiding van een vraag over de aanstelling van een ge meentearchivaris. delen B en W. mede, dat ondanks de vele daar toe aangewende pogingen niemand niet de vereiste bevoegdheden beschikbaar is gebleken. Wellicht zal zich binnenkort een mogelijk heid tot benoeming voordoen. De burgemeestel*. is het geheel eens met de opvatting van een der raadsleden, dat de salarissen dei- wethouders te laag zijn. Hij is gaarne bereid om pogingen aan te wenden om tot verbetering te ko- ^b! en W. zien geen perspectief om binnen afzienbare tijd tot de bouw van een nieuw gemeentehuis te geraken. Naar aanleiding van een vraag over de politiesterkte delen B. en W mede, dat deze sterkte thans voldoende is. Wel zal bij voltooiing van alle geprojecteerde nieuwe woonwijken een tweede zijspan- combinatie moeten worden aange schaft. B en W. overwegen de Paul Krugerstraat aan te wijzen als .hoofdverkeersweg". Zij zullen zeker hiertoe overgaan, indien dit bij het drukker worden van het vereeer in het zomerseizoen nodig blijkt. Het is de opvatting van B. en W., dat het gewenst is. dat alle leden van de vaste kern der brand weer kunnen chauffeuren. Ge tracht zal worden alle leden van de vaste kern een rijbewijs te doen verwerven. Het schetsplan voor de nieuwe brandweerkazerne is gereed en goedgekeurd. Afge wacht zal echter moeten worden of de nodige Rijksgoedkeuring ver kregen zal borden en of de nodi ge geldmiddelen beschikbaar zijn. B. en W. zijn bereid met de P.Z. E.M. overleg te plegen over het aanbrengen van een electrische klok op het plein aan het eind van de Paul Krugerstraat. even als op de Boulevard bij het strand. DE AMBULANCE AUTO. Het exploitatieoverzicht van de ambulance-auto over 1948 sluit met UIT DE PERS ABE. KERK. SPORT EN POLITIEK. Er wordt aan weinig Nederlan ders zoveel drukinkt en kranten papier besteed als aan Abe Len stra; de laatste tijd is er zelfs in dit opzicht van een hausse sprake. Dit geeft de sportverslaggever Peereboom van „Het Parool" aan leiding tot het maken van de vol gende opmerking; „Sinds wij het nummer van 11 Maart van 't weekblad „Sportief tot ons namen, hebben we gewe ten, dat een dominee in Meppel bij het aankondigen van een jeugddienst vermeldde, de voetbal ler Abe Lenstra als uitgangspunt te zullen nemen; en dat een pre dikant van Oudega heeft laten ad verteren, dat hij zou preken óver de vraag: „Kinne wy ek hwat fan tis Abe leare?" Deze vraag is na tuurlijk niet origineel, want dat vraagt Henk Herberts van de Keu ze Commissie zich allang af. In „De Waarheid" heeft men de ze vraag echter op de daar ge bruikelijke aparte wijze beant woord door op de voorpagina on der een foto van Abe Lenstra het bericht af te drukken, dat deze zou hebben verklaard, het wereldcon gres voor de vrede in Parijs een uitstekend initiatief te vinden. „Hef Nieuwsblad voor Friesland" dus ook voor Abe zette daar op uiteen, dat Lenstra's foto in „De Waarheid" van een bericht was voorzien, dat niet geheel klopte. Twee jonge mensen, al dus dit blad. hebben de Heeren- veenspeler in een onderhoud voor een .wereldfederatief blad" iets over de vrede laten zeggen, dit op soepele wijze geïnterpreteerd en het resultaat naar hun redactie geseind. Tussen de dominee in Meppel met de blijde belofte Abe Lenstra als uitgangspunt te zullen nemen, de predikant in Oudega met. de beklemmende vraag op de lippen, en „De Waarheid" van Dinsdag .1,1. bestaat geen enkel verband. Niettemin zijn hun vondsten de glanzende vruchten van krek de zelfde boom. De sport lof een ex ponent) wandelt hoe langer hoe meer groepen in ons volk binnen of wordt daar desnoods naar bin nen gesleurd, zonder dat velen zich dit goed realiseren. De ene keer is het een kerk of een poli tieke groepering, de andere keer een wethouderscollege of een plan bureau, Daar is niets tegen te doen. De sport SDeelt mee. ook buiten de velden. En ze speelt een rol. die niet meer alleen in secon den. meters, of doelpunten kan worden aangegeven. Men zal haar met andere ogen moeten leren zien". B. en W. zullen bevorderen, zo vermeldt de memorie van toelich ting voorts, dat door P.T.T weer publieke telèfoóncellen worden geplaatst. Met het bestuur van de „Vlis&lngse Zwemclub" wordt overleg gepleegd over de bouw van een nieuwe Zweminricljtnig. De plannen hiertoe zjjn in voor bereiding. Het is de bedoeling de inrichting iets Noordelijker te doen verrijzen dan de vorige in richting, tegelijk met een Jacht haven. Naar de mening van B. en W. ligt de vuilnisbelt te dicht bij de bewoonde wijken. Het ligt in de bedoeling deze zo spoedig moge lijk meer naar het Noorden te ver plaatsen. De kwestie van de vuil verbranding en de plaatsing van een installatie ter compostering van het huisvuil wacht nog steeds op afdoening. Op een vraag van een der raads leden over het carillon, delen B. en W. mede, dat de plannen voor een nieuw carillon in behandeling zijrt bij de Nederlandse Klokken- raad. De door B. en W. ingestelde ad viescommissie inzake het stand beeld van Frans Naerebout heeft haar taak nog niet beëindigd. Wel heeft zij haar keuze over de plaats bepaald. Aan de Directeur van Gemeente werken is opdracht verstrekt om over te gaan tot herstel van de be schadigde straten in de binnen stad. De Hogeweg bij de brug over'de watergang wordt in orde gebracht zodra de benodigde klinkers aan komen. BUNKERS. Het slopen van bunkers stuit af op financiële bezwaren van de re gering. De dienst van Landbouw- herstel heeft zich bereid verklaard de gemetselde schuilkelders af te breken en het puin af te voeren, indien de grond van gemeentewe ge wordt verwijderd. Hiervoor wordt thans een begroting ge maakt. Voorts drong een der raadsle den er op aan dat wórdt toegezien, dat men op de Boulevard niet in badpak loopt. Het ligt echter niet in de bedoeling van B. en W. streng op te treden tegen het lo pen in badpak op het gedeelte tussen het vml. hotel Brittannia en het restaurant „Victoria", ten einde de badgasten de gelegenheid te geven op de boulevard een „ijsje" of iets dergelijks te kopen. Ir. van Gogh roemt het Kunstmuseum. Verzameling wordt nog uitgebreid. „Je moet er verstand van hebben, maar als ik eerlijk mijn mening mag zeggen: deze vind ik de mooiste!" Dit wa ren de woorden van een Mid delburgse brandweerman, die wij Donderdag-eenzaam in het Kunstmuseum aantroffen voor Van Gogh's beroemde „Aard appeleters". Schijnbaar achte loos stonden tegen de wanden schlderijen, die te zamen een anderbalfmillioen gulden ver tegenwoordigen, wanneer de waarde van deze kunst althans in geld kan worden uitgedrukt. Buiten stormde en regende "net en een miniscuul lekje in het dak veroorzaakte, dat naast de aangrijpende uitbeelding van een naderend .noodweer boven een -korenveld (van Gogh's laatste werk) met de regel maat van de klok druppeltjes water uiteenspatten. De tapissière van het Stede lijk Museum in Amsterdam heeft Woensdag de kostbare schilderijenschat, die van Za terdag af bezichtigd kan wor den, naar Middelburg gebracht en Donderdagmorgen, terwijl werklieden druk bezig waren het dak te herstellen, is de neef van de grote schilder, ir. V. W. van Gogh uit Laren, direct aan de slag gegaan om te bepalen waar de doeken moeten komen te hangen. Over dat werk moet men niet ge ringschattend denken, want van de plaatsing hangt de aan trekkelijkheid van de tentoon stelling af. Zelfs meesterwer ken kunnen elkaar, wat popu lair genoemd wordt „dood slaan", wanneer zij onoordeel kundig zijn opgehangen! Al leen een vakman, zoals ir Van Gogh, is dit moeilijk werkje toevertrouwd. Overigens was deze zeer te spreken over de expositie ruimte. „Het licht is uitste kend en men bezit hier goe de muren en een goede achtergrond", vertelde ir. Van Gogh ons en hy voeg de er aan toe in geen enkele stad van omvang van Mid delburg een dergelijk mu seum te hebben aangetrof fen. De Vereniging voor de Kunst heeft de tentoonstelling een waardige ontvangst willen geven en liet daarom een nieuw dak en nieuw ve lum aanbrengen en de gevel en lambrizering schilde ren. Voorts is in verband met de openstelling op sommi ge avonden in de drie zalen daglicht-verlichting in de vorm vanTL-bvtizen aangebracht. De voldoening van ir. Van Gohg over deze tentoonstel lingsruimte is mede de oor zaak geweest van zijn besluit om de expositie nog uit te breiden. Per auto worden van daag enige meesterwerken, die Van Gogh schilderde toen hij in Arles verbleef, opgehaald. Hiertoe behore-n wereldberoem de stukken als de Schepen op het strand en De ophaalbrug. Burgerlijke Stand WESTKAPELLE. Bevallen: T. Reijnhoudt—Min- derhoud, z.: S. v. Beekhuizen— Lievens, z.; A. DekkerHendrik- se, z.; N. Lievensev. Rooyen, z.; P. de Pagter—Buteijn, d. Ondertrouwd: P. Boone, 30 j. en M. Gijsouw, 25 j. VROUWENPOLDER. Bevallen: J. de BuckWonder- gem, d.; E. KosterKoppejan, d. Getrouwd: L. Meiiers. 24 j. en N, W. van den Broeke. 21 j. OFFICIEEL OVERZICHT UIT BATAVIA. Te Batavia is een officieel overzicht aan de pers verstrekt over de militaire toestand in Indonesië, waaraan wij het volgende ontlenen: „De langzame, doch geleide lijke verbetering in de toestand blijft aanhouden. Er zijn geen spectaculaire vorderingen te in een Noiedop De Christelijk-Historische Unie zal op 19 en 20 April a.s. een algemene vergadering houden, respectievelijk in „Krasnapolsky" en „Bellevue" te Amsterdam. Donderdagavond om zeven uur kwam prins Aschwin, de broer van prins Bernhard met een K.L. M.-vliegtuig op Schiphol aan. Prins Aschwin zal enkele dagen op Soestdijk verblijven. H. M. de Koningin heeft in het paleis aan het Lange Voor hout ontvangen dr. J. H. van Royen, vertegenwoordiger van Nederland in de Veiligheidsraad. Door Perzië is 'nitt gepro testeerd bij de Sowjet-Unie ovgr een aanval, welke van Sowjet-' Russische zijde gedaan zou zijn op een Perzische legerpost. Er was slechts sprake van een „onbelang rijk incident". Alle acht beklaagden in het eerste „Kominform spionnage"- proces, dat in Joego Slavië is ge voerd. ziln veroordeeld tot gevan genisstraffen van 7 tot 9 jaar. melden, maar de algemene ten dens blijft bevredigend. Op Sumatra is de toestand over het. algemeen gunstig, met uitzon dering van betrekkelijk kleine gebieden, waar de druk van de benden zich nog aanzienlijk kan doen gevoelen. In Midden-Java wordt de ontwikkeling van de toestand beïnvloed door berichten over een terugkeer van de repu bliek, welke geruchten een rem mende'invloed uitoefenen op de medewerking van de bevolking. De toestand in en rondom Djocja blijft bevredigend. Oost waarts bevinden zich in de om geving van Solo allerlei gro tere en kleinere benden. Soms bevechten zij elkander, dan weer Nederlandse patrouilles. Zij parasiteren op de bevolking, die zij voedsel en hulp afpersen. In een reeks kleine acties zijn tal van bendeleden onschadelijk gemaakt. In West-Java is de toestand over het algemeen bevredigend. In de gepacificeerde gebieden in Bantam keert de bevolking zich fel tegen de nog optreden de benden. Het leven in de hoofdplaatsen begint meer en meer een normaal karakter aan te nemen. De pasars vertonen een levendig beeld. De moeilij ke gebieden van West-Java blijven: de omgeving van Soe- kabumi, Soemedang en Koenin- gan. Tegen terreur wordt daar krachtig opgetreden. Voetballen onder hypnose. De leden yan de voetbal ploeg van de Hickley Athletic Club vinden mentale training niet meer voldoende voor hun wedstrijden: zij hebben besloten zich te laten hypnotiseren opdat ze door de ware „wil om te winnen" bezield zul len. worden. Op Dinsdag 19 April a.s„ kort voor de match tegen een club uit Birmingham, zal een plaatselijke hypnotiseur de Hickley'ers onder handen nemen, en zy rekenen er vast op dat zijn invloed hen op het veld onweerstaanbaar zal maken. Als de proef lukt heeft de hypnotiseur al le kans op een vaste aanstelling. Lukt ze niet, dan zal Hic-kley naar andere middelen om moeten zien om lauw heid te transformeren in vurige overwinnings- lust. De annexatiekwestie te Sint Jansteen. De besturen van vele vere nigingen in de gemeente St. Jansteen hebben vergaderd in verband met de mogelijke op heffing van de gemeente en een motie aangenomen, waar-» in gezegd wordt: dat het verschil in geaard heid, mentaliteit en beroeps uitoefening van de inwoners van St. Jansteen en Hulst dermate groot is, dat het uit gesloten moet worden ge acht in geheel Nederland buurtgemeenten aan te wij zen, die deze grote verschil len te aanschouwen geven; dat doorvoering van de ge dachte opheffing en samen voeging noodwendig zou lel den tot voortdurende twist en tweedracht; dat door inlijving van het veruit grootste gedeelte der gemeente St. Jansteen, nimmer zal worden bereikt, dat de gemeente Hulst uit haar reeds vele jaren bestaande noodlijdendheid zal worden verlost ook niet, wanneer de belastingen voor het bij Hulst te voegen gedeelte van Sint Jansteen zouden worden opge voerd tot het hoge peil der thans in Hulst geheven wor dende belastingen; dat, al mogen de betrokken gemeentebesturen van dit plan nog niet officieel kennis dra gen, toch aangenomen moet worden dat het in een verge vorderd stadium van voorbe reiding verkeert, hetgeen o.m. kan wordenafgeleid uit:.het door Ged. Staten van Zeeland aan de pers verstrekte com muniqué; dat de grote ongerustheid, welke dit bericht onder de ganse bevolking heeft ver wekt, dan ook volkomen ver klaarbaar en. gerechtvaardigd is. Zij spreken als hun mening uit: 1. dat de gemeente St. Jan steen als zelfstandige eenheid behoort te blijven bestaan; 2. dat samenvoeging van Inwoners van Hulst met die van haar buurtgemeenten, in zonderheid met die van Slnt- Jan3teert, tot voortdurende twist en tweedracht aanleiding zal geven; 3. dat het zou getuigen van een grote onrechtvaardigheid, een financieel krachtige ge meente op te heffen en voor het overgrote gedeelte te voe gen bij een gemeente, die reeds vele jaren noodlijdend is en waarvan met recht kan worden aangenomen, dat zij dit ook" in de toekomst blij ven zal. Er' werd een comité van actie samengesteld, onder voorzitterschap van de heer H. J. J. Agten, terwijl de functie van secretaris vervuld zal worden door de heer F. E. Francken. Republikeins monument werd neergehaald. REGERING BETEURT HET GEBEURDE. Naar aanleiding van het ver zoek van het lid der Tweede Ka mer. de heer Goedhart, om nade re inlichtingen in zake het neer halen van het republikeinse ge denkteken te Malang heeft de mi nister van Overzeese Gebiedsdelen a.i. in een brief aan de voorzitter der Tweede Kamer o.m. het vol gende medegedeeld: Volgens het oordeel van de be trokken brigadecommandant gaf 't republikeinse gedenkteken tc Ma- lang aanleiding tot minder ge wenste en bezwaarlijk te voorko men demonstraties van pro-repu blikeinse gezindheid. Hij zag in het verwijderen van het gedenk teken een bijdrage tot de hand having van orde en rust. HU heeft opdracht gegeven het monument te verwijderen, menende, dat de gedelegeerd regeringscommissaris voor binnenlandse aangelegenhe den hiermede instemde, hetgeen in werkelijkheid niet het geval bleek te zijn. De regering van Indonesië heeft zich na het gebeurde schriftelijk tot de Indonesische burgemeester van de stadsgemeente Malang ge wend en tot uitdrukking gebracht, dat zij het ten zeerste betreurt, dat ten gevolge van een misverstand op last van een ondergeschikte autoriteit de verwijdering van het gedenkteken heeft plaats gevon den en dat door dit voorval in strijd met haar duidelijk streven de gevoelens van degenen, voor wie het monument de objectieve gedachte van een vrij en onafhan kelijk Indonesië vertolkte, zijn ge krenkt. Het voetbalprogramma MOEILIJKE TAAK VOOR IJZENDIJKE. De belangrijkste wedstrijden voor a.s. Zondag zijn wel die van de tweede klassers Middelburg en Breskens. Weten deze clubs uit de komende wedstrijden weer geen winst te beha len, dan ziet het er maar somber uit. Yerseke speelt thuis de eerste degradatiewedstrijd en men mag wel aannemen, dat de oestermensen alle mogelijke moeite zullen doen om zich in de 3e klasse te handhaven. Ook de afdelingskampioenen gaan de strijd aanbinden voor een plaatsje in de 4e klasse, dat ten koste van Kruiningen zal moeten gaan, maar deze ploeg zal zich wel niet zonder meer gewonnen geven, wat SchoondUke Zondag misschien wel ondervinden zal. PROM. TWEEDE KLASSE. R.B.C.—T.O.P.; Helmond—De Spechten. De wedstrijd in Roosendaal biedt de thuisclub wellicht een uitloopkansje, waardoor de R. B.C.-positie danig zou verster ken. In het andere geval echter stijgen de T.O.P.-papieren aan merkelijk. De toch al minimaal geworden Helmond-hoop zou definitief de bodem ingeslagen worden, indien men er niet in zou slagen de Spechten te 'dop pen. Zelfs een zege höudt de Helmond-ploeg nog flink ach terop. PROM. DERDE KLASSE. ODIOMiddelburg; Breskens -Rood-Wit. De tweede klassers wachten nog op de eerste overwinning en zo op het eerste gezicht zit er ook nu weer weinig pers pectief in de komende wedstrij den tegen de twee Brabantse kampioenen. Weliswaar zal Odlo aan Middelburg geen gemakke lijke kluif hebben, vooral niet als de groen-witten het juiste tegenspel weten te vinden, maar veel vertrouwen Rebben we toch niet op succes. Het is hoogtijd de noodklok te luiden, daar een hernieuwde nederlaag vrij zeker degradatie in zich sluit. Voor Breskens wordt het ook al kwaad kersen eten en als de Rood-Witte doelpunten- machine op volle toeren gaat draaien, ïullen ook zij handen vol werk hebben het naderend onheil af te wenden. Rood-Wit moet trouwens nog tonen ook in uitwedstrijden wat in haar mars te hebben. PROM. VIERDE KLASSE Yerseke—V.E.S/35 De eerste klap is een daal der waard en het komt er nu maar op aan wie die eerste klap weet toe te dienen. We durven ons uiteraard niet aan een versnelling wagen nu Yer- j-pVa het opneemt tegen '.E.S. '35, van wie ons niet veel meer bekend is, dan dat ze in Ouden- b-~?h huist. RIA (W)—IJzendökc. De monsterzege van Ria op Hulst doet venvachten, dat ook IJzendijke hard zal moeten aan pakken om weer zonder kleer- uit Westdorpe terug te kunnen keren. Een Ria-over- winning ligt weliswaar in het verschiet, maar het blijft voet bal en dan nog degradatievoet bal. PROMOTIE AFDELING. KruiningenSchoondtjkc; Luc- torZonnemaire. Ook de afdelingskampioenen treden thans in het strijdperk Oostkapelle Subsidie voor muziek concours op 6 Juni De gemeenteraad van Oostkapel le kwam Woensdagavond bijeen in voltallige vergadering. Op voor stel van B. en W. werd besloten tot aanschaffing in samenwerking met de gemeente Domburg van een film-projectie-apparaat. Dit apparaat zal worden gebruikt voor het onderwijs op de beide lagere scholen en op de landbouwschool te Oostkapelle. Vastgesteld werden wijzigingen van de begroting voor 1948 en 1949. Besloten werd ad- haesie te betuigen aan een nota van de Stichting van door waters nood getroffen grondgebruikers op Walcheren, welke nota is ver zonden aan de Minister en de le den der beide Kamers. Een verzoek van de muziekver. „Crescendo" om een subsidie ter gelegenheid van het concours op 6 Juni a.s. vormde een punt van uitvoerige bespreking. B. en W. meenden dat een subsidie minder gewenst is, doch voelden meer voor een garantie in een even tueel tekort. De heer Wondergem acht een subsidie meer op zijn plaats. Nadat de heer Louws een overzicht van de financiële zijde van het concours had gegeven, werd op voorstel van de voorzit ter. nu de raad blijk gaf meer voor een subsidie te voelen, het verzoek aangehouden, teneinde en kele nadere gegevens te verkrij gen. RONDVRAAG. Bij de rondvraag bracht de heer Roelse de afwatering van het riool in de Vronen ter sprake. De voorzitter deelde mede. dat geble ken is, dat verschillende personen hun W. C/s rechtstreeks op het riool lozen. Dit is niet toegestaan en maatregelen hiertegen zullen worden genomen. De overtreders zullen hun afvoer via een septic tank moeten inrichten. De heer Wondergem vroeg de mogelijkheid te willen nagaan van aanschaffing van een rijdende lijkbaar. B. en W. zullen prijsop gave vragen. Voorts vroeg deze spreker naar de voortgang van het Baantje, de voorzitter zegde aan het einde van de rondvraag hier over nadere mededelingen te zul len doen. Ten slotte vroeg de heer Wondergem de bestrating van de Brouwerijweg te herstellen. De voorzitter meende, dat in verband met mogelijke verkaveling van nieuwe, bestrating niet veel zal kunnen komen. Opdracht tot op halen van putten zal echter wor den gegeven. De heer Louws vroeg het wijzer- bord van de toren aan de West zijde te willen doen herstellen. om te trachten Kruiningen' plaats te bemachtigen. Deze laatste zal tegen Schoo: ^ijke zeker willen tonen, dat dit niet zonder slag of stoot zal gaan en de bezoekers kunnen op een warme ontvangst reke nen. Zonnemaire maakt de lan ge reis naar 's Heerenhoek en hier staat de uitslag geheel in het teken der twijfelachtigheid. PROM, RES. TWEEDE KLAS. Vlissingen II—Helmond H. De nederlaag, die de rood- witten Zondag leden, maakt het nodig thans de volle buit in de warht te slepen, wat ze ker niet onmogelijk is. Een ne derlaag schakelt Vlissingen n goeddeels uit. BEKERWEDSTRIJDEN. GoesPatrijzen; Hontenisse Vlissingen (groep Q); Oostburg De Zeeuwen; SluiskilE.II.M. (groep S)Zlerikzee—M.O.C.; Nw. BorgvlietMETO (groep T). KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 1. AGOW—Heerenveen; 2. BW SW; 3. VSV—NOAD. PROM. 2DE KLASSE. I. 4. DWV—Sparta; 5. ZFC— Stormvogels. II DFCDHC; RCHHW. III Be Quick—NEO; Gelria—La bor. V. AchiJles—Zwartemeer: Em- men—LCS: VI. Longa—Baronie .DNL; De Valk— Chevremont. I Groot havencongres te Antwerpen. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Vlaamse In- genleursveveniging zal van 16 tot en met 19 Juni a.s. te Antwerpen een Internationaal congres voor de haventechniek worden gehou den. Het congresbestuur staat on der leiding van ir. R. de Naeyer. secretaris-generaal van het mi nisterie van openbare werken en ir. K. Vergeynst, administrateur en algemeen inspecteur van de Ant werpse zeediensten. Afgevaardigden uit Nederland, Farnkrijk. Luxemburg en Enge land zullen tot het congres wor den uitgenodigd. In het kader van het congres zullen er vier afdelingen zijn: n.l. 1) „Havenwerken" onder voorzit terschap van ir. A. Braecktnan, hoofdingenieur van bruggen en wegen van de Antwerpse Zeedien sten; 2) „Havenwe'rktulgen" on der voorzitterschap van ir. van den Kerkhof, afdelingshoofd van de Dienst Havenwerktuigen te Ant werpen; 3) „Behandeling en be waring in de havens van aan be derf onderhevige koopwaar" on der leiding van ir. A. Conix. onder voorzitterschap van de Belgische Boerenbond; 4) „Veiligheid in dc havens" onder leiding van ir. C. Laurens, directeur van het Veilig heidsmuseum te Antwerpen. Tijdens het congres zal een 50- tal voordrachten worden gehouden over technische havenonderwer- pen. Zwendel met grafzerken. De politie te Enschede is een merkwaardig geval van oplichting op het spoor gekomen. Toen dezer dagen een oud-inwoner van En schede zich naar de oude R. K. begraafplaats begaf om het graf van zijn vrouw te bezoeken, die dertig jaar geleden was gestorven, kwam hij tot de ontdekking dat dc grafzerk was ontdaan van de zogenaamde kantstenen. Hij stel de de politie van de diefstal in kennis. Er werd een onderzoek in gesteld en daarbij bleek, dat zich bij de steenhouwerij van D. te Enschede een aantal grafstenen bevond, welke afkomstig waren van deze niet meer lngebruik zijn. de begraafplaats. D. had deze ge kocht van zekere F. Deze zei aan de steenhouwer D. die volkomen te goeder trouw was. dat hij van de familie toestemming had ge kregen om de grafstenen te ver kopen. Een tiental was reeds naar de steenhouwerij verhuisd, terwijl op het kerkhof nog vijftien stenen met een teken waren gemerkt. VOETBAL Zeeuwen Dordts Zaterdag-elftal. Zaterdag a.s. speelt te Krabben- dijke een Zeeuws Zaterdag-elftal tegen een Dordts Zaterdag-elftal. Het Zeeuws-elftal is als volgt syamengesteld: Doel: L. de Nooyer (Amemuiden); 1. achter, H. Marijs (Amemuiden), r. achter, C. Lobbezoo (Rilland Bath); L midden: J. van Dalen (Kloetinge). spil: L. Priester (Nieuwdorp), r. midden: D. Moerland (Yerseke); v.l.n.r.: H. Poort (Rilland Bath), J. Kriekaart (Krabbendljke). A. la Grand' (Nieuwdorp), C. Meer man (Amemuiden), C. Eikenhout (Kats). WIELRENNEN Schulte Boeyen uiteen? Reeds geruime tijd deden geruchten de ronde over een scheiding tussen het Neder landse konpel Schulte-Boeyen. Wij vernemen thans dat deze scheiding vrijwel een voldon gen feit is. De zesdaagse van Parijs heeft deze beslissing waarschijnlijk verhaast. Er is sprake van een nieuw koppel Schulte-Peters. Boeyen zou dan waarschijnlijk Pelle- naars als koppelgenoot krij gen. KORFBAL Zeeuwse competities beginnen. Zaterdag a.s. beginnen weer de Zeeuwse Korfbal-competi ties. In de gepubliceerde inde ling is nog een kleine wijziging aangebracht, daar SJ.W. op eigen verzoek naar de derde klasse is teruggebracht en wel naar de derde klasse A, ter wijl Madjoe II eveneens op eigen verzoek is opgenomen in de derde klasse C.. Daar Zaterdag twee proef- twaalftallen in Goes tegen elk aar uitkomen, is voor de eerste klasse geen wedstrijdenpro gramma vastgesteld. Het wed strijdenprogramma voor de tweede klasse ziet er als volgt uit: Tweede klasse: Olympia-Sl- noto; Eendracht-w!H. S Swift II-V.K.V. Derde Klasse A: Vopo-Vitesse; S.I.W.-Stormvogels; Tjoba II- Top. Derde klasse B; S.S.S. II-Dios; De Poel-Scampbolo; Vios 11- Togo II. Derde klasse C: Fortuna-A.K. C.; Groede-Zuidzande. Hiervoor bleek reeds ongeveer twee weken geleden opdracht te zijn gegeven. De heer de Roo vroeg herstel van de bestrating in de Water straat. De voorzitter zegde dit toe. Verder vroeg de heer de Roo spoedig herstel van de kerkgoten. De voorzitter deelde mede, dat hiertoe reeds ongeveer twee Jaar geleden opdracht is gegeven: het daarvoor nodige hout schijnt practisch niet verkrijgbaar te zijn. Overwogen zal worden of goten van ander materiaal kunnen wor den aangeschaft. Ten slotte vroeg de heer de Roo naar de stand van zaken van de herstelwerkzaamhe den van de toren. Spr. betreurde het dat de klok nog steeds niet geluid wordt. De voorzitter deelde mede dat de plannen besproken worden, maar dat verder niets be kend Ie. Nadat de voorzitter nog enkele mededelingen gedaan had over het Baantje, werd dc vergadering ge sloten. België"~Nederland op 12 Juni? Het bestuur van de Belgische korfbalbond heeft aan de K.N. K.B. voorgesteld de interland wedstrijd BelgiëNederland op 12 Juni te Antwerpen te doen spelen. Zoals bekend, wordt de ontmoeting Nederland —België op 15 Mei a.s. in hét hockey-stadion te Amstelveen gespeeld. ATHLETIEK Paas-veldloop te Vlissingen. Zaterdag 16 April, organiseert de V, A. V. „de Zeeuwen" te Vlissingen een Paasveldloop. Deze wedstrijd zal over en langs de Nolledijk gelopen wor den. De inschrijving is openge steld zowel voor senioren, juni oren als voor E-klassers. De junioren iooen een afstand van ongeveer 1450 meter, dat is 2 maal het te lopen parcours. Voor de senioren bedraagt de afstand 3625 meter, dus 5 maal het parcours. Om 4 uur wordt er gestart en na de wedstrijd worden di rect de prijzen uitgereikt in Hotel de Vries. Het bestuur van de Zeeuwen heeft 'n fraaie wisselbeker be schikbaar gesteld, welke, zoals gewoonlijk 3 maai in totaal of 2 .maal achtereen gewonnen dient te worden: HANDBAL Handbaltournooi te Goes. Evenals vorig jaar organiseert de Goese handbalvereniging ..Tonido" ook dit jaar weer een handbaldag. De datum is vast gesteld op 1 Mei. De vorige keer werd „Hellas" uit Goes bij de heren hoofdaf deling winnaar van dit tour- nooi, terwijl bij de dames, „De Zeeuwen" met de erepalm naar huis gingen. Bij de 2e afdeling heren werd het toenmalige „Walcheren" winnaar. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Ellecom G. v. Moorsel te Sluiskil; naar Scheveningen (7e pred. pl.) H. J. v. Heerden te Rotterdam- Feyenoord. Aangenomen naar: Zoelen, A. Pop te Acquoy; Scheveningen, H. J. van Heerden te Rotter- dam-Feyenoord; Varik en Hees- selt (toez.). W, van Hassel, evangelist te Oostvoorne. Bedankt voor Colijnsplaat, A. Pop te Acquoy. GEREF. KERKEN. Beroepen te Nunspeet A. v. Egmond te Ouderkerk a. d. Am- stajj EVANG. LUTH. KERK. Aangenomen naar Amersfoort mej. da. M. E. Monsees te Edam. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Delft H, v. Leeu wen te Tholen: te Vlissingen D. v. Wilsum te Kornhom. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Oostkapelle. J. W. Kersten, cand. te Rotterdam; te Yerseke L. RJjksen te Leiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5