PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Slecht nieuws voor Britse huismoeders Mevrouw Noordewier- Reddingius overleden 0E BILT Moord ontdekt in Amsterdam Noord Sir Stafford Cripps kondigt prijsverhoging voor levensmiddelen aan Vandaag Kloetinge, een van BeveJands mooiste dorpen r VOORSPELT 192e Jaargang - No. 81 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, 8RESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 7 April '49 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.5U. ,'Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels 1.—, tedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro i 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bureaux Vlissingen Walstr. 58—60, tel. 2355. 3 lijnen (b.g.g. 2357) - Middelburg: Loridense Kaai 29.tel. 2077 2924 - Goes: L. Vorststr. 55 tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102-Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierlkzee: N. Bogardstr. C 160 tel. 2 Bier en wijn worden goedkoper. De economische leider in het Labour-kabinet. sir Stafford Cripps, heeft Woensdagavond in een stampvol Lagerhuis het Britse volk een koude douche van nuchtere cijfers bezorgd. De deskundige apostel der soberheid stelde al degenen, die op een verlaging van bepaalde belastingen hadden gehoopt te leur. Cripps had een totaal andere verrassing in petto: hjj kondigde een verhoging der prijzen van gerantsoeneerde le vensmiddelen aan. Alleen de bier- en wijndrinkers konden troost putten uit zijn begrotingsrede. De prijs van een pint bier wordt met een penny, die van een fles lichte wijn met twee shilling ver laagd. was als een jaar geleden. Hij schatte het totaal van de nati onale schuld op 25.168 millioen pond sterling, een daling van 453 millioen in het afgelopen jaar. Er had, zo zeide hij. nog nimmer tevoren een aflossing van de schuld op een dergelij ke schaal plaatsgevonden. Engeland heeft een evenwicht bereikt tussen de nationale in komsten en uitgaven t.a.v. het lopende verbruik en de inves tering en de daaruit voortvloei ende situatie was „veel gezon der dan 12 maanden geleden". Het begrotingsoverschot voor het komende jaar raamde hij op 403 millioen pond sterling. Over het geheel genomen scheen het hem. dat dezelfde politiek gevolgd moest worden als vorig jaar. hoewel thans het gevaar voor inflatie niet meer zo dreigend was. De kaas wordt 4 pence per pound verhoogd, het vlees even eens. de margarine 1 penny per pound, de boter 2 pence. De prijs van een doosje lucifers stijgt met een halve penny. Ver der zullen de telefoongesprek ken duurder worden en gaat de belasting op footballpools om hoog van 20 tot 30 procent van de winst. Ziedaar de verrassing van Cripps. Van „uitwijkmogelijk heden" of een duurtetocslag maakte hij geen gewag; dat zijn blijkbaar specifiek Nederlandse vindingen. Trouwens Cripps maakte er geen geheim van, dat het nu eenmaal uit de breedte of uit de lengte moet komen. Wij moeten de feiten onder ogen zien. zei hij, met de hem eigen koele werkelijk heidszin. Zolang het defensie apparaat zulke gi-ote uitgaven vergt en de sociale diensten op eenzelfde peil worden gehand haafd. zal een zeer hoog belas- tingpeil nodig blijven, welke regering ook aan de macht is. De regeringssubsidie op levens middelen was gestegen tot 48> millioen pond sterling. Bij handhaving der huidige prijzen zou de subsidie oplopen tot 568 millioen pond. Dat zou zo met kunnen doorgaan. Daarom zei Cripps besloten te hebben die prijzen, die laag waren vergeleken met voor de oorlog, op te voeren. De verla ging der accijns op bier en wijn zou onmiddellijk van kracht worden, de prijsverhogingen zouden spoedig ingaan. Sir Stafford waarschuwde nog eens, dat beperking in par ticuliere uitgaven even nodig Als Europa werd overrompeld OPWEKKENDE TOESPRAAK VAN ROY ALL Indien Amerika een mogelij ke agressor Europa zou la ten overrompelen zoude daaruit voortvloeiende oorlog tien tot twintig jaar „en misschien langer duren. Deze weinig opwekkende me dedeling deed Woensdag de Amerikaanse minister van het Leger, Kenneth Royall. Ze was als inleiding bedoeld voor een pleidooi, dat evenals Dinsdag dat van generaal Bradley de noodzakelijkheid moest aanto- van een directe verdedi ging van Westeuropa. De Pact-landen moeten kun nen rekenen op Amerikaanse uitrusting voor hun legers en op steun van het Amerikaanse leger over zee. Royall zeide niet te wensen, dat zijn toespraak oorlogs zuchtig zou klinken, en hij was niet van oordeel, dat oor log op handen was. Maar, zo voegde hij er aan toe, de beste wijze om vijandelijkheden te voorkomen was te doen we ten, dat Amerika gereed was deze het hoofd te bieden. Voor zover men in de toe komst kon zien, zou Amerika geen overwinning kunnen be halen „door van onze kusten of rotsen, raketten of iets an ders over de zee te gooien". Wapenstilstand in China was van ikorte duur. NANKING VERWERPT ULTIMATUM Da Chinese communisten hebben de Nationalistische re gering verzocht zich vóór 12 April over te geven. Wanneer aan dit verzoek niet werd vol daan, zouden de communisti sch strijdkrachten de Jangtse oversteken. In Nanking werd later me degedeeld, dat president Li Sjoeng Jen het ultimatum heeft verworpen. Door de communistische ra dio-omroep te Peking werd Woensdagavond een „volledige overgave van de nationalisti sche regeringslegers geëist als een voorwaarde, die vervuld moest zijn, alvorens een vre desovereenkomst zou kunnen worden gesloten. Zaak Mindszenty op de agenda der V.N. Acht van de 14 leden van de bestuurscommissie van de alge mene vergadering der V.N hebben zich uitgesproken voor plaatsing van de berechting van kardinaal Mindszenty en de Bulgaarse predikanten op de agenda. De Poolse afgevaardigde. Ju lius Katz Suchy. had zich hier tegen verzet, omdat hij deze kwesties als zuivere binnen landse aangelegenheden be schouwde. Dr- Bunche is klaar. Dr. Ralph Bunche heeft aan de vooravond van zijn vertrek uit het Midden-Oosten in een speciaal interview verklaard, dat hij thans „geheel en al klaar" was met de Palestijnse kwestie. Hij zou onder geen omstandigheden naar Palesti na willen terugkeren, noch met de verzoeningscommissie waaraan hij zijn taak als waarnemend bemiddelaar thans overdraagt noch in een andere kwaliteit; Bunche zou Donderdag uit Beiroet ver trekken om zijn hoofdkwartier op Rhodos te liquideren en dan naar Europa te gaan en van daar naar de Verenigde Sta ten. Bunche zeide. dat hij een „lang verlof" ging nemen. „Ik ben moe, erg moe, en ik wil van alles af z\jn". voegde hij er aan toe. Amnestie in Berlijn voor jonge Nazi's. De geallieerde bestuurscom missie voor West-Berlijn heeft een vergaande amnestie bevo len voor jeugdige, bedaagde en invalide personen en voor an dere catagoriën, die vroeger betrekkingen met de nazi-partij hebben onderhouden. Onder de amnestie vallen le den van de Nazi-partij, die na 1 Mei 1937 lid zijn geworden, personen jonger dan 30 jaar en ouder dan 65. voormalige studenten, beroepsofficieren be neden de rang van kolonel en leden van - de Nazi-vrouwen bond. Marshall-hulp wordt niet stopgezet. Althans niet voor sancties uitgevaardigd zouden zijn. De Amerikaanse Senaat heeft het amendement van senator Brewster om de Marshall-hulp aan Nederland stop te zetten zolang niet ten volle aan de re solutie van de Veiligheidsraad is voldaan, verworpen. Aanvaard werd een compro mis-voorstel van senator Van- denbergh, dat de Marshall-hulp pas wil onderbreken wanneer de Veiligheidsraad sancties heeft uitgevaardigd tegen een land. dat niet aan de verlan gens van de raad voldoet. Minister Stikker onderweg naar Nederland. Minister rar. D. U. Stikker is Woensdagmiddag per vliegtuig uit New York naar Nederland ver trokken. In dc grote zaal van het departement van Buitenlandse Zaken aan dc Constitution Avenue in Washington is Maandagavond door de vertegenwoordigers van 12 landen de plechtige onder tekening van het Atlantisch Pact verricht. Het ogenblik, waar op de Engelse minister van Buitenlandse Zaken Ernest Bcviu, zijn handtekening plaatst. Naast hem dc Engelse ambassadeur b(j de Ver. Staten Oliver Franks. Zuivel van de bon in Frankrijk. Melk. boter en kaas zullen van 16 April af zonder bon worden verkocht in Frankrijk. Voor deze producten zullen vastgestelde prijzen gelden. 4000 aanmeldingen voor de reserve rijkspolitie. Blijkens de memorie van ant woord inzake de begroting 1949 va v de-minister van justitie aan de Eerste Kamer hebben zich thans ongeveer 4000 personen voor indeling bij dat instituut opgehe ven. De vrijwilligers ontvangen bij de groepen der rijkspolitie, waar bij zij zijn ingedeeld, een theore tische- en practische opleiding. Sovjet-consulaten in Italië worden gesloten. De Sowjetrusslsche consulai re bureaux in geheel Italië zullen van vijftien April a.s. af worden gesloten, zo wordt door het Italiaanse ministerie van buitenlandse zaken bekend gemaakt. Hieraan wordt toe gevoegd, dat het Hongaarse consulaire bureau te Milaan van tien April a.s. af gesloten zal zgn. In gezaghebbbende Italiaan se kringen te Rome wordt me degedeeld, dat het sluiten van de Sowjetrussische consulaten het gevolg is van de Sowjet russische weigering van een Italiaans verzoek om Italiaan se consulaten in de Sowjet- Unie te openen. ...viert mevrouw Wil brink HoitsemaKok. (Truida Kok) vooral be kend door haar meisjes- en kinderboeken, haar 30ste verjaardag. ....is het 10 jaar gele den. dat Albanië door Italië werd bezet. Dorp mei een historie Mooie omgeving Straks als de boomgaarden bloeien en de landerijen zich weer sieren met haar fraaiste kleed, zal Kloetinge opnieuw zijn naam waar maken van: mooiste dorp van Zuid-Beye- land. Zoals het daar ligt, bijna vergroeid met Goes, en ge makkelijk bereikbaar voor be zoekers, vormt het één van de parels in het snoer van Zuid-Bevelandsc dorpen. Zij, die van buiten komen, worden gemeenlijk al direct getroffen door de serene rust op het sierlijk gevormde en stijlvolle kerkplein, waar zich de machtige vijf eeuwen oude Gothische toren verheft. DE HOOGSTE? Aan die toren zit een stuk dorpsgeschiedenis vast. Iedere Kloetinger kan vertellen, dat deze 65 meter hoge toren de hoogste is van Zuid-Beveland en daarbij overweegt h\j dan, dat de Kapellenaars het niet met hem eens zijn, want die eisen alle eer op voor de toren van Kapelle. Laten we vaststellen, dat de hoogte van de oelde bouw werken elkaar niet veel zal ontlopen en dat ze beiden 'n juweel van oude bouwkunst zijn, waarop Beveland terecht trots is. Op warme zomerdagen is bij het kerkplein de tuin rond de kerk een oase van koelte en rust. De ingangen zijn overkoepeld met een licht loverdak. BUYS BALLOT. Wie over het plein in Kloetin ge wandelt, ziet in de tuin van de Hervormde Kerk een monument. Dit gedenkteken is opgericht ter ere van de na tuurkundige Buys Ballot. Dat was de man, die het eerst is begonnen met de weerberich ten. H\j is de eerste direc teur van het Koninklijk Me teorologisch Instituut geweest en werd in Kloetinge geboren. De oorlog heeft In het dorp niet veel stukken gemaakt- Er is natuurlijk, zoals in elke andere gemeente, woningnood. Na de bevrijding echter heeft men direct aangepakt. Er wer den 19 woning-we twoningen gebouwd en één woning werd door een particulier gebouwd. Bovendien werd door het Pro vinciaal Bureau Verzorging Oorlogslachtoffers aan de Rgksweg naar Bergen op Zoom het noodwoningen-com plex „Kloostermandorp" ge bouwd. Deze noodwoningen hou ten barakken waren onge twijfeld een uitkomst voorde woningzoekenden, doch er was een grote ..maar" aan ver bonden. Het complex werd namelijk gebouwd in het uit breidingsplan en zo langza merhand gaat men hiervan de gevolgen ondervinden. De par ticuliere bouw kan in het uitbreidingsplan niet vooruit, er staan immers noodwonin gen! ANDERE PROBLEMEN. Behalve de woningnood zjjn er nog andere problemen. In de eerste plaats willen de Kloetingenaren graag een sportveld. De laatste jaren is menig nieuw sportveld in Zee land geopend, maar in Kloe tinge zit men nog steeds zon der! Er wordt flink gesport in dit doi-p iedere sportlief hebber in Zeeland kent de naam „Unitas", de Kloetingse sportclub. Jaren lang is men reeds bezig om een geschikt terrein te vinden, maar tot nu toe altijd - nog zonder be hoorlijk resultaat. De moei lijkheden .die men hierbij ont moet, zijn en blijven groot. Voorts wil men graag een algemeen verenigingsgebouw hebben. De financiën zijn echter niet toereikend om tot de bouw hiervan over te gaan. Toch bestaat er goede hoop. dat ln dit levenskrachtige dorp met zijn actieve gemeen tebestuur deze problemen in1 de nabije toekomst opgelost kunnen worden. Duitsland en de grenscorrecties. De beroering in Duitsland over de grenscorrecties is nog niet bedaard, zij is integendeel nog versterkt door de nadruk waarmee de Nederlandse rege ring de handhaving van haar eisen inzake de Dollart en de Eemsmonding heeft bekend ge maakt. Woensdag heeft de landdag van Nedersaksen het grenspro bleem in discussie genomen, al hoewel de correcties zich niet uitstrekken tot de grens van dit land. Premier Kopf herhaalde in de landdag nogmaals het Duit se argument, als zouden wijzi gingen niet in overeenstemming zijn met de beloften der gealli eerden. Premier Arnold van Noord- Rijnland-Westfalen koestert, naar werd medegedeeld, nog hoop dat het door hem op po litieke persoonlijkheden in Ne derland gedane beroep er me de toe zou kunnen leiden, dat de Kamers géén overtuigende meerderheid voor de maatrege len zouden opleveren. Gescheiden vrouw door messteken om het leven gebracht. Woensdagmorgen Is in het perceel Kometensingel 95 te Am sterdam Noord het ontzielde lichaam gevonden van de be woonster Francisca Arler. een 27-jarige gescheiden vrouw. Het bovenlichaam vertoonde verscheidene wonden van mes steken. De ontdekking bracht beroering teweeg in Tuindorp Oost- zaan, een aparte wyk aan de overzijde van het IJ. Omwo nenden dromden voor het huis tezamen, waar de centrale Re cherche spoedig een onderzoek begon. Het huwelijk was reeds ge ruime tijd ontbonden. Dc man woonde bij zijn moeder in op korte afstand van de Kometen singel de vrouw met haar zes jarig zoontje in haar eigen huis. De moord werd door de bak ker ontdekt. Deze kwam. als gebruikelijk, aan de achterzij de van het huis en vond daar. naar hij vertelde, een groepje buurvrouwen, die erg onrustig waren, In dc nacht was ge stommel in het huis gehoord en een harde klap. De bakker opende de brie venbus en kon daardoor in de woning kijken. Door een open staande deur zag hij, dat in de woonkamer een grote chaos heerste. Hij heeft onmiddellijk de politie gewaarschuwd, die spoedig daarna met het onder zoek begon. Men tast nog ge heel in het duister omtrent het geen zich heeft afgespeeld. De vermoorde vrouw stond zeer gunstig bekend. Nadat het hu- Woensdagmorgen is in haar wo ning te Hilversum overleden me vrouw A. Noordewier—Reddingius. Het stoffelijk overschot zal wor den .overgebracht naar de rouwka mer aan hel Melkpad, waar Za terdagmiddag om half twee een rouwdienst wordt gehouden 'waar aan medewerken Anfón van der Horst, Dora Lindeman. .Carel van Leeuwen Booi«kamDscii Mieö T^Ifr- sem. Daarna volgt op dc' Nieuwe Begraafplaats tc teraardebestel ling. Aaltje Noordewier—Reddingius werd 1 September 1868 in de Ne derland-Hervormde pastorie te Deurne (N. R.geboren. Zij volg de de H. B. S. en kreeg tegelijker tijd muzieklessen. Aanvankelijk studeerde zij piano. Vervolgens werd zij ingeschreven aan het Am sterdams conservatorium, waar zij onder leiding kwam van Joh. Mes- schaert. Na haar eindexamen trad zij als eerste sopraan op van het vocale keurcorps van Daniël de Lange, dat ons land in 1892 vertegenwoor digde oo de internationale muziek- tentoonslelling te Wenen. Van toer. af behaalde zij succes op suc ces en begon zich een wereldrepu tatie ie veroveren. In het gehele klassieke orato- riumrepevtoire. in de Mattheus passion. in de werken van Handel en Haydn, in de Missa Solemnis van Beethoven, betoonde zij zich een vertolkster der sopraanpar tijen, die niet alleen voor Neder land een openbaring was. maar ook grote indruk maakte in de mu zikale centra van andere landen. Aaltje Noordewier beoefende ook gaarne de liedkunst, waarbij zij de werken der jongere tijdge noten een plaats gaf. Zij prote geerde de kunst van Bernard Zweers en Alphons Diepenbroek, die een van zijn „Hymnen an die nacht" aan haar opdroeg. Groot is de invloed, die van haar zang-paedagogische arbeid is uitgegaan. In 1935 werd zij vanwege haar verdiensten voor de Nederlandse muziekwereld benoemd tot Ridder in dc oVde van de Nederlandse Leeuw, De Pasoendan neemt voorzichtig standpunt in De regering van de Pasoendan heeft een korte verklaring afge legd over de samenwerking tussen T.N.I.-eenheden en het Nederland se leger. Daarin wordt gezegd, dat de re gering geen vijandige houding aan neemt tegen welke politieke of godsdienstige stroming ook. De Wali Negara heeft bij de troepen aangedrongen op een rustige be paling hunner houding. De gespannen toestand, ontstaan door niet geheel juiste berichten heeft er toe geleid, dat de rege ring heeft besloten ten deze geen verdere stappen te ondernemen. Mijnontploffing kost één dode. Woensdagmorgen waren arbei ders bezig met werkzaamheden op het voormalige vliegveld te Schyndel (N.-Br.). Daarbij stie ten zij op eer. mijn. Blijkbaar in de mening, dat het projectiel geen kwaad meer kon doen. hebben zij tegen de kop van de mijn geschopt of geslagen. De 34-jarige onge huwde B. uit Schijndel werd op slag gedood. De 31-jarige even eens ongehuwde B. uit het. nabu rige dorp Wijnbosch werd ge wond. Truman en de atoombom. President Truman heeft ver klaard, dat, indien hij moest beslissen, of de atoombom op nieuw voor het welzijn en de vrede van de wereld moest worden gebruikt, hij zou han delen als in Juni 1945: haar gebruiken. Truman voegde er aan toe, dat hij van mening is. dat de toestand ln de wereld zich zo danig ontwikkelde, dat hg niet voor een tweede maai een be sluit behoefde te nemen, zoals het besluit om de atoombom te gebruiken tegen Japan. Guerilla-actie tegen thee-fabrieken. Eerst thans is bekend ge worden, dat benden zware aanvallen hebben uitgevoerd op theefabrieken ten Noorden van Soekabumi. De comman dant van de ondernemings- wacht van de Goalpara werd gedood en H ondernemings wachters en enige vrouwen werden ontvoerd. De kazerne van de wacht en een muni tiedepot vlogen in brand. Vragen over mishandeling en moord in kampen. Het lid der Tweede Kamer, de heer Ritmeester, (V.V.D.i heeft aan de minister-president schrif telijk de volgende vragen gesteld: lo. heeft de regering kennis ge nomen van berichten betreffende mishandelingen en moorden, die in de Nederlandse interneringskam pen zouden hebben plaats gehad? 2o. is het juist, dat te dier zake reeds geruime tijd geleden een rapport is ingediend? 3o. zo ja. wil de regering dan mededelen welke maatregelen naar aanleiding daar van zijn getroffen? 4o. zo niet tot vervolging is overgegaan, wil de regering dan tevens mededelen, waarom dit niet is geschied, en, indien van nalatigheid is gebleken, .waaraan deze nalatigheid is te wij ten? welijk ontbonden was bleef de man. die als een bruut bekend staat, zijn gewezen echtgenote herhaaldelijk lastig vallen. Hij was nog in het bezit van een sleutel van de woning aan de Kometensingel en kwam daar ook nog herhaalde malen onder het mom zijn kind te bezoeken. Inmiddels was evenwel een vriendschappelijke verhouding ontstaan tussen de vrouw en een arbeider van de Neder landse dok- en scheepsbouw maatschappij, die eveneens gun stig bekend staat. TWEE ARRESTATIES. De politie heeft 's middags zowel de gewezen echtgenoot van de vermoorde vrouw, de 30-jarige P. J. van de Broeke als haar vriend, de 30-jarige P. Verboom, aangehouden. In de woning werd een grote ravage aangetroffen, waaruit dc conclusie getrokken kan wor den. dat de vrouw zich ernstig verzet heeft. Het verhoor van P. Verboom heeft aan het licht gebracht, dat deze inderdaad Dinsdag nog een bezoek aan de vrouw ge bracht heeft. Hij was evenwel om acht uur 's avonds weer thuis. Ambassadeur kreeg kunstvlieg in z'n oog. Vissen met een kunst vliegje kan gevaarlijk zijn. dat heeft de Ameri kaanse ambassadeur in Londen. Lewis W. Dou- ondervonden. Hij kreeg onder het vissen een kunstvliegje in het oog en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd waar men zal pro beren. door een operatie het haakje te verwijde- Vliegtuig zal verkeers problemen oplossen. Bij de voetbalwedstrijd Neder land—Frankrijk, die 23 April a.s. in he tstadion Feyenoord ge speeld zal worden, zal voor de eer ste maal in Nederland een vlieg tuig worden gebruikt voor de re geling van het verkeer. Dit vlieg tuig zal gedurende een aantal uren rondcirkelen over de parkeerter reinen en toevoerwegen en radio grafisch inlichtingen over de situ atie aan de centrale post van de verkeerspolitie doorgeven. De ver keersregeling geschiedt dan ver der van de centrale post uit, die op haar beurt weer radiografisch met diverse posten in verbinding staat. Te Washington zijn Wo'ensdag geen kranten verschenen als ge volg van een onverwachte druk kersstaking. 23-jarig meisje tot 8 jaar veroordeeld. Het Haagse Gerechtshof deed uitspraak in de zaak te gen het 23-jarig meisje Ma ria B. uit Dordrecht, dat ais verdacht van medeplichtig heid aan moord door de reent- bank te Dordrecht werd ver oordeeld tot 8 jaar gevange nisstraf met aftrek. Zij had namelijk haar 25- jarige vriend rattenkruit aan de hand gedaan, waardoor B. zich van zijn vrouw zou kun nen ontdoen. Inderdaad deed B. op 6 Maart 1948 rodent in de pap van zgn vrouw, tengevolge waarvan zij op 8 Maart over leed. Het Hof veroordeelde haar hedenmorgen conform het von nis van de rechtbank tot 8 jaar gevangenisstraf met af trek. Vragen over verbod van Republikeins blad. Het Kamerlid de heer Goed hart (Arb.) heeft de minister van overzeese gebiedsdelen vra gen gesteld over het verbod van het te Medan verschijnen de Republikeinse blad ..Was- pada". Hij wil van de minister we ten of deze de verbreiding van een democratische traditie in Indonesië en de ontwikkeling van een eigen perswezen ge diend acht door veelvuldige en blijkbaar lichtvaardige maat regelen tegen de persvrijheid. Het nieuwe spoorboekje. Zoals reeds gemeld zal het nieuwe spoorboekje van de Nederlandse Spoorwegen, dat omstreeks half Mei verschijnt, ongeveer het vooroorlogse mo del krijgen. Het boekje zal bo vendien belangrijk uitgebreid worden en niet minder dan 192 bladzijden tellen. In verband hiermede zal ook de prijs hoger zijn dan tot nu toe. De Zesdaagse te München- ln de Zesdaagse tc Mlinchen luidde de stand omstreeks midder nacht: 1. Naye—Depauw (Belg.i 260 pnt. Op vier ronden: 2. Vooren—Van Beck (Ned.) lfil pnt.: 3. Ehmer— Umbenhauer (Duitsl.) 150 pnt. André Poncet, vice-voorzitter van het Franse Rode Kruis, is ge kozen tot voorzitter van het in ternationale Rode Kruis als op volger van wijlen graaf Berna- dotte. TIJDELIJK STORMACHTIGE WIND. Weersverwachting geldig tet Donderdagavond Veel bewolking met nu «n dan regen. Krachtige Zuidwestelijke wind. later ruimend naar Noord west en tijdelijk toenemend tor. stormachtig, vooral langs de kust van Holland en Zeeland. Lagere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1