PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT UNO-vergadering in Lake Success begonnen Vijf nieuwe scholen in Vlissingen Wierook en azijn in de commentaren op het pact 0£ BILT Strategie niet gericht op „bevrijding" van Europa Een semi-permanent, twee permanente en twee Finse gebouwen VOORSPELT 192e Jaargang - No. 80 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant, Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn. Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 6 April 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bureaux Vlissingen Walstr. 58—60. tel. 2355, 3 lijnen (b.g.g. 2357) - Middelburg: Londense Kaai 29.tel. 2077. 2924 - Goes: L. Vorststr. 55 tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauri'sstr. 12, tel. 102 -Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzec: N. Bogardstr. C 160 tel. 26 Dr. Evaü hield korie openingsrede Op de agenda staan lastige kwesties. In Lake Success is Dinsdagavond het tweede deel van de algemene vergadering van de Ver. Naties geopend met een rede van de voor dit jaar gekozen voorzitter dr. Herbert Evatt van Australië. Het eerste deel wtjrd vorig jaar in Parijs gehouden. De agen da was toen zo lang en de debatten verliepen zo traag, dat bij lange na niet alle punten konden worden afgewerkt. De ge beurtenissen sindsdien zullen de samenwerking tussen de he terogene verenigde naties niet ten goede zijn gekomen. In zijn openingsrede heeft dr. Evatt het Atlantisch Pact niet genoemd. Wel maakte hij de volgende toespeling. Het verlenen van waarachti ge steun aan de V. N. en haar idealen moet het wachtwoord zijn van alle staten, die leden zijn der organisatie. Een ieder, die zijn land in de V. N. verte genwoordigt. heeft zich plechtig bereid verklaard, te ei-kennen, dat de V. N. het internationale lichaam vormen, waai*aan het opperste gezag is toegekend. In het handvest is bepaald, dat al le andere verplichtingen, welke de op zich zelf staande staten aangaan, ondergeschikt moeten zijn aan en in overeenstemming met de verbintenissen, welke de leden der V. N. door het lidmaatschap dezer organisatie hebben aangegaan. Dr. Evatt verhulde niet, dat de U.N.O. tot op heden niet aan de verwachtingen heeft vol daan. Hij formuleerde het zo: In de laatste jaren zijn moei lijkheden ontstaan, terwyl vaak wantrouwen aan de dag is ge treden en gebrek aan samen werking viel te constateren. Bijna al deze moeilijkheden zijn veroorzaakt door onenigheid tussen de grote mogendheden, die zich afspeelde buxten de or ganisatie der V. N. en daar on afhankelijk van was. Dr. Evatt spoorde vervolgens de volken en hun leidei-s aan hun steun aan de Ver. Naties te blijven geven en te streven naar het bewaren van de vrede en naar het bevorderen van de internationale welvaart. VELE KWESTIES. Vandaag zal de voltallige ver gadering bijeenkomen voor en kele algemene beschouwingen en daarna zullen de afgevaar digden zich splitsen in de delegaties die zich weer split sen in een aantal commissies. Op de agende prijken en kele kwesties. Negentien zijn er nog overman de vorige keer en daar komen dan nog bij de candidatuur van Israël, het pro ces tegen kardinaal Mindszenty en de toestand in Indonesië. De belangrijkste agendapunten zijn wel het nog steeds onop geloste vraagstuk van de voor malige Italiaanse koloniën, de positie van Franco-Span je. de behandeling van de Indiërs in Zuid Afrika en de vrijheid van voorlichting. Ook kan men er op rekenen, dat ook wel weer het beruchte recht van veto ter sprake zal komen. Er zal in de komende weken nog gelegen heid genoeg zijn over deze kwesties meer te lezen. Onder het gehoor van dr. Evatt bevonden zich de minis ters van buitenlandse zaken Ernest Bevin, Dean Acheson, Halvax-d Lange (Noorwegen), Robert Schuman en Lester Pearson (Canada). De Belgische vertegenwoor- digei-, Fernand van Langenho- ve, werd zonder tegenkanting tot voorz. van de belangrijke politieke commissie der assem blee gekozen, in welke functie hij de Belgische minister-pre sident Spaak opvolgt. In Nederlandse kringen te Flushing Meadows wordt veel betekenis gehecht aan de ver kiezing van van Langenhove tot voorzitter van de politieke commissie, in verband met het feit, dat de politieke commissie de Iudonesische kwestie zal moeten behandelen, indien de bestuurscommissie aan het ver zoek van India en Australië voldoet om het onderwerp op de agenda te plaatsen. Brand in ziekenhuis te Illinois (Ver. Staten). Even voor middernacht is Maandag in het St. Antonius- ziekenhuis te Effingham (Il linois) een zware brand uit gebroken. die naar men vreest aan 30 patiënten het leven gekost heeft. Er bevonden zich bij het uitbreken van de brand waarschijnlijk 100 patiënten in het vier verdiepingen tellende gebouw. De brand is vermoe delijk ontstaan in een kolen bergplaats. waarna de vlam men een liftkoker zijn Inge slagen. Het ziekenhuis werd binnen een uur in de as gelegd. Een 24-jarige vrouw, die in barensnood verkeerde, toen de brand uitbrak, sprong uit een raam op de tweede verdieping en bracht minder dan twee uur later in een nabijgelegen huis een kind ter wereld. Moeder en kind maken het wel. Monarchistische actie in Italië. De Italiaanse monarchistische afgevaardigde Alfredo Covelli heeft tegenover de pers ver klaard. dat de ex-koning van Italië, Umberto, tot de monar chistische unie te Rome een boodschap heeft gericht, waar bij de sardiniers woi-den uitge nodigd bij de aanstaande ver kiezingen voor de vorming van de regionale vergadering van Sardinië voor de monarchisti sche partij te stemmen. Het feit. dat de ex-koning voor de eerste maal. sedert hij in ballingschap is gegaan, openlijk stelling neemt ten gunste van een Ita liaanse politieke partij geeft in politieke kringen van de hoofdstad aanleiding tot tal van commentaren. Heftig debat in het Lagerhuis. In het Britse Lagerhuis is 't Dinsdagavond bijna tot een handgemeen gekomen na een heftig debat over de opterende vleesvoorraden. Het debat ging over een motie van de oppo sitie overeenkomend met 't aan de ox-de stellen van de kwestie van vertrouwen inza ke de voedsel-voorzieningspo- litiek varr dc regering -ter vermindering van het salai'is van de minister van voedsel voorziening. John Strachcy. De plaatsvervangende lei der van de oppositie. Anthony Eden, had de regering „volle dige steun" aangeboden inzake de huidige critieke onderhan delingen over vleesleveringen met Argentinië, doch sommige conservatieve sprekers beschul digden de regering ervan al te zeer op een goed handeltje uit te zijn. Verschillende laboui'leden na men een dreigende houding aan tegenover leden van de op positie en enkele conservatieven hielden een labourlid tegen, dat poogde naar de „backben ches" van de oppositie te gaan. De motie van oppositie werd verworpen met 247 tegen 185 stemmen. Na de bekendmaking van deze uitslag werd door le den van de oppositie luide ge roepen: „aftreden". Renée Duffy krijgt gratie. De 19-jarige mevrouw Reneé Duffy, die haar man heeft ver moord omdat zij bang was dat hij hun baby van haar zou af nemen. heeft vandaag in haar cel in de gevangenis te Man chester gehoord, dat zij gratie heeft gekregen, aldus het Alg. Dbl. Deze is verleend op aan beveling van de Engelse minis ter van binnenlandse zaken. De advocaten van de jonge moeder hebben de minister een gratie verzoek overhandigd, dat door 12.000 mensen was ondertekend. Mevrouw Duffy zou Donderdag 'terechtgesteld worden. C.P.N.-bestuur tegen de grenscorrecties. Het dagelijks bestuur der C.P.N. heeft een verklaring ge publiceerd, waarin het zich te gen de wijzigingen der Neder lands-Duitse grens, zoals deze thans door de regering zijn voorgenomen verklaart. Het verklaart zich solidair mét het verzet van dé Socialistische Een heidspartij en de Communisti sche Partij van Duitsland tegen een dergelijke wijziging van de NederlandsDuitse gx-ens en doet een beroep op de Duitse arbeidersklasse en het Duitse werkende volk om zich- niet opnieuw voor de fascistische oorlogskar te laten spannen door zich te scharen aan de zijde van hen, die voor de vre de en de internationale samen werking der volkei'en opkomen, waarin een verenigd, zelfstan dig en vredelievend Duitsland de hem toekomende plaats zal kunnen innemen. De geestdrift getemperd door vrees. De ondertekening van het Atlantisch Pact heeft tot ve lerlei commentaar aanleiding gegeven. Enerzijds wordt net verdrag bewierookt als krachtige actie van alle vredelie vende landen tegen mogelijke agressie* anderzijds wordt 't gezien als een militaire alliantie, die het oorlogsgevaar vergroot. Behalve het communistische blad „Daily Worker", dat t Pact veroordeelt als een „oor logspact", wordt de onderte kening met enthousiasme door de Britse pers begroet. De „Times" zegt, dat „ieder een hoopt", dat het mogelijk zal zijn overeenstemming nxet de Sovjet-Unie te bereiken, wanneer het Pact „kracht en hechtheid" bezit. Het conser vatieve blad „Daily Telegraph" meent, dat Spanje aan het Pact deel hoort te kunnen nemen. Het rechtse Franse blad „l'Epoque" schrijft: „De nieu we .situatie plaatst iedereen plotseling in hot ene kamp of het andere". Het linkse blad „Combat": „Laat ons hopen, dat de wijsheid van de rege ringen der V.S. en de Sovjet- Unie zodanig zal zijn, dat 't Pact ons niet zal voeren naar zijn vreeswekkend en logisch eindpunt." De voorzitter van de Bel gische Senaat. Henri Rolin, publiceerde een artikel in 't socialistische blad ,.le Peuple". Hij sm-eekt als zijn oordeel uit. dat het Pact noodzake lijkerwijze tot een bewape ningswedloop tussen het Wes ten en het Oosten moet lei den. Het is te vrezen, aldus Rolln. dat na verloop van en kele jaren, aan het einde van deze tot de top gevoerde be wapening. de landen zich In die geestestoestand zullen be vinden. die de oorlog als on afwendbaar doet beschouwen Henry Wallace, voorzitter der Amerikaanse progressieve partij, meentGeneraal Franco is „de eigenlijke vader van het Atlantisch tegen de Sov jet-Unie gericht verbond." De „New York Herald Tri bune" heeft „de sterke in druk, dat wij een nieuw sta dium van de koude oorlog in gaan." „Neues Deutsehland", het blad van de S.E.D. verklaart, dat de „12 apostelen van de koude oorlog", die te Wash ington het Atlantisch Pact hebben ondertekend, „de olijftak van het embleem der V.N. hebben weggeroofd." De „Berliner Zeitung" noemt het verdrag „een herleving van de oude beruchte heilige alliantie van Metternich". Geen nieuwe textiel punten voor Pasen? (Van onze Haagse redacteur) Er bestaat weinig kans op, dat nog voor Pasen nieuwe textielpunten beschikbaar ge steld zullen worden, zo verne men wij. De gezamenlijke textielhan delaren hebben een verzoek aan de minister van economi sche zaken gericht om voor de aanstaande feestdagen aan het publiek de beschikking te geven over nieuwe textielpun ten. Met Pasen steken velen zich gaarne m een nieuwe kle dij; dat is een oude gewoonte in Nederland. Men spreekt zelfs van „Paasblommen". Vandaar, dat de textielhande laren een poging bij de minis ter hebben gewaagd, al zal het eigenbelang wei de voornaam ste drijfveer geweest zijn- Op het ministerie staat mc-n echter op het standpunt, dat het publiek bij de vorige toe wijzing van punten wist. dat het er tot Mei mee moest doen. De kans, dat het ver zoek Ingewilligd zal worden, is uiterst gering, al is er nog geen beslissing genomen. Opvoeding tof staatsburger. INITIATIEF VAN B. EN W. VAN UTRECHT. B. en W. der gemeente Uti-echt hebben overwogen of in Utrecht van overheidswege op een passen de wijze meer aandacht kan wor den geschonken aan het feit. dat de jongelieden die de 23-jarige leeftijd hebben bereikt, als vol waardig burger in het bezit ko men van het actief (en t.a.v. de gemeenteraad ook het passief) kiesrecht. Ter uitvoering hiervan s'ellen B. en W. voor hen. die dit jaar voor het eerst kiesgerechtigd zijn in een enigszins plechtige bijeen komst samen te brengen om hen te wijzen op de grondwettelijke rechten en plichten. Als dag en uur stellen zij aan de raad voor de 5de Mei. de bevrijdingsdag, des namiddags 3 uur in de op pas sende wijze te versieren grote zaal van het gebouw Tivoli. De be doeling is een deskundig spreker uit te nodigen en twee jongeren aan het woord te laten. Het Utrechts Stedelijk Orkest zal aan de bijeenkomst luister bijzetten. De Domklokken zullen een kwar tier luiden en na afloop van de plechtigheid zal het Domcafillon bespeeld worden. Ter uitvoering van hun plannen hebben B. en W. aan de raad een crediet gevraagd van f 4000. nieuwe scholen de Grote Markt te Vlissingen. Normale toestanden keren terug Hoe zei men het ook weci in de vorige - eeuw? Bouw scholen en men kan gevangenissen sluiten! Jammer, dat deze regel niet altijd opgaat, want dan zou over een jaar of tien, als de huidige schoolgaande generatie volwassen is geworden, in Vlissingen geen fiets meer worden ge stolen en zou er geen enkel verbaal meer worden opgete kend in het notitieboekje van een politieagent. In Vlissin gen bouwt men namelijk scholen aan de lopende band. Niet minder dan vijf worden er thans gereedgemaakt! Het is geen overbodige luxe, dat er in de Scheldestad een aar onder-wijsgebouwen bij- :omen. Wie tijdens de school uren door de stad loopt, ziet soms plotseling een meneer uit een of andere school stor men, een fiets grijpen en voor men van de schrik is bekomen, zijn man en fiets verdwenen. Dat is dan een schoolhoofd, die zijn klassen „in de ver strooiing" bezoekt. De onder wijsinrichtingen zonder eigen gebouw zijn namelijk in loka len ondergebracht, die dooi de hele stad verspreid liggen. Er zijn talloze schoolkinde ren, die nog nooit in hun „eigen" school hebben gezeten en dat is helemaal niet pret tig. Een „eigen" school ls im mers iets, waarop jè trots bent. Men kent nog wel 'die verhalen van vroeger, toen de leerlingen voor hun „eigen school" door het vuur gingen. In Vlissingen kan dat de laat ste jaren niet. daar komt het zelfs voor, dat bij bijzondere gelegenheden de leerlingen van een „diaspora-school" bij elkaar komen in een of ande re zaal en elkaar verbaasd aankijken: „Ben jij ook op onze school? Dat wist ik niet NORMALE TOESTANDEN Gelukkig lopen de dagen van de omzwerving teneinde. Bouw scholen, zegt het ge.» meentebesluur van Vlissingen en dan zullen de regel en or de bij het onderwijs terugke ren: normale schooltijden, rustiger onderwijs en ook min der verzuim. De politie zal weer weten, wanneer belle- trekkende knapen op school behoren te zitten en kan zo nodig de spijbelaars netjes ter bestemder plaatse afleve ren. Vijf scholen worden er ge bouwd: twee permanente, een semi-permanente en twee Finse scholen. Dezer dagen hebben wij deze vijf scholen bezocht. Stuk voor stuk heb ben we ze eens bekeken en we zijn daarbij tot de conclu sie gekomen, dat het goed gaat met de Vlissingse scho lenbouw. Voortreffelijke din gen komen hier tot stand. Zo moet het voor iedere jongen geweldig zijn om in een Fin se school te mogen zitten. Het gebouw lijkt tets op een blokhut in West-Amerika. Wie er binnen komt, krijgt de neiging om zich in een pas ge cultiveerd land te wanen. Het ruikt er fris. de geur van nieuw hout, maar primitief ls het er allerminst. De verwar ming en het sanitair zijn mo dern en de schoolbanken zijn geen ruwe tafels en stoelen, maar gewone, nette, gevernis te meubelen. Omstreeks Juli zullen deze scholen gereed zijn. Aan de andere kant van de stad. op de Grote Markt, zijn er eveneens twee nieuwe bij na klaar: een openbare school en de Hervormde Prins Wil- lemschool. Het ligt in de bedoeling daar na de Paasvacantle met het onderwijs te beginnen. RUIMTE EN LICHT. Ruimte en licht, dat zijn de eerste indrukken, wanneer men de scholen aan de Grote Markt binnenkomt. De lokalen zijn geschilderd in aardige, vrolijke kleuren. Bij de bouw is zoveel mogelijk rekening gehouden met de eisen, die de nieuwere onderwijsmetho den stellen. Zo ls er o.a. een lokaal voor handenarbeid, dat eveneens dienst kan doen voor het vertonen van schoolfilnxs. Met practische verduisterings gordijnen is het lokaal in en kele ogenblikken veranderd in een „donkere kamer". Beide scholen hebben een gemeen schappelijk gymnastieldokaal. Aan de Bloemenlaan ls men met de bouw van school nr. 5 bezig. Hierin wordt de Her vormde Oranjeschooi ge huisvest. Men noemt het een semi-permanent gebouw, maar dat semi-permanente wil al tijd nog zeggen, dat de school zeker een mensenleeftijd mee- kan. Het gebouw wordt so ber gehouden en men vindt er geen overbodige luxe, maar wanneer het gereed ls, zal het een keurige school zijn geworden, die zeker niet voor permanente bouw be hoeft onder te doen. Ook hier is een lokaal voor handen arbeid, dat tegelijk als film lokaal dienst kan doen. Het schoolbestuur is terecht blij met dit gebouw, vooral om dat de plannen voor een per manente school een paar maal zijn gestrand. Hot is nu ech ter zo ver. dat de school in September in gebruik zal kun nen worden genomen. Met ingang van het nieu we cursusjaar zal dus 't Vlis singse schoolleven weer be hoorlijk functionneren. Vijf nieuwe scholen, dat wil zeg gen op elke vierduizend Vlis- singers één nieuwe onderwijs inrichting! Het is niet weinig, maar het was broodnodig. Uiteenzetting van generaal Bradley. Opmerkelijk is, dat de officiële toelichting op het Atlantisch Pact meer handelen over de vraag hoe een eventuele derde oor log gewonnen dan hoe zulk een oorlog voorkomen kan worden. Op verzoek van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft de stafchef van het Amerikaanse leger, generaal Omar Bradley, de militaire betekenis van het Pact'belicht. Brad ley deed dit op een bijeenkomst in New York van Joodse oud strijders. Hij verwierp vierkant de be wering, dat het onmogelijk zou zijn Rusland te beletten geheel Europa te veroveren en dat de V.S. uiteindelijk een tegenaan val zouden moeten onderne men om Europa te bevrijden. ..Het moet de Amerikanen vol komen duidelijk zijn. dat zij niet op vrienden in West-Eu ropa kunnen rekenen, indien onze strategie in geval van oor log bepaalt, dat wij hen eerst aan de vijand zullen laten en beloven, dat wij hen later zullen bevrijden. Tenzij de plannen voor een gemeenschappelijke vei-dediging van de bestaande vrije wereld voorzien in de vei ligheid van West-Europa, kan men van deze volleen niet ver wachten, dat zij hun leven voor de gemeenschappelijke zaak op het spel zullen zetten. De wil, zich teweer te stel len. wordt deels ontwikkeld door het bezit van de middelen tanks, vliegtuigen, kanonnen en deels door de verzekering dat zij bijtijds voldoende steun zullen ontvangen. Zonder deze middelen en zonder deze be- Generaal-maj. Harberts vrijgesproken. Hij deed zijn plicht. Het Hoog Militair Gerechts hof heeft generaal-majoor b.d. J. Harbei-ts vrijgesproken om dat 't hem tenlastcgelegde niet wettig en overtuigend is bewe zen. Generaal-majoor Harberts was in de Meidagen van 1940 commandant van het Ilde Le gerkorps. Hij was er van be schuldigd een belangrijk bevel van zijn superieuren eigendun kelijk overschreden te hebben. Bovendien zou hij zijn post verlaten en de terugtocht van zijn troepen niet geleid hebben. In de sententie werd gezegd, dat het hof van oordeel is, dat generaal Harberts het bevel van de commandant veldleger op redelijke gronden onuitvoer baar heeft geacht. Dientenge volge was hij niet slechts be voegd, doch ook verplicht de door hem noodzakelijk geachte wijziging in dat bevel aan te brengen. Het hof was van oor deel. dat de generaal zijn com mandopost te Doorn niet opzet telijk en zonder noodzaak heeft verlaten, doch dat hij deze commandopost heeft overge plaatst op een onder de gege ven omstandigheden als juist te beschouwen tijdstip. Wat de leiding van de terugtocht be treft was het hof van oordeel, dat generaal Harberts alle be velen en aanwijzingen heeft gegeven, die hij in de gegeven omstandigheden had moeten ge ven en dat hij op zijn nieuwe commandopost te Jaarsveld voortdurend persoonlijk die lei ding heeft gegeven, die bij als legerkorpscommandant be- hooVde te geven. Koninklijke vermelding voor Hr. Ms. „Tromp". Tijdens een „alle hens voor de boeg", op 5 April gehouden op alle schepen en inrichtingen der Koninklijke Marine, is de Koninklijke vermelding bij dag order. door H. M. de Koningin toegekend aan Hr. Ms. kruiser „Tromp", aan het marincpei-so- neel bekend gemaakt. De mu tatie van het desbetreffend ko ninklijk besluit vermeldt ver schillende lofwaardige acties uit de oorlogsgeschiedenis van dit schip. Kolonisatie in het Reichswald. In het Reichswald, even óver de Duits-Nederlandse grens, wordt voormalig bosgebied ont gonnen voor landbouwdoelein den. Er is een instituut ontslaan, „Rheinisches Heim", dat de kolonisatie van dit gebied aanpakte en reeds de eerste gegadigden in het bezit van pas-ontgonnen gebied heeft gesteld. Er hebben zich rond 1500 liefhebbers aangemeld. Hier van zijn 196 gezinnen uitgeko zen. Er is bepaald, dat twee derde van de te ontginnen op pervlakte bestemd dient te worden voor vluchtelingen uit de Oostelijke gebieden van Duitsland. Zaterdagmiddag is dc boemel- trein Djember— ProboJinggo ont spoord. doordat de rails waren losgeschroefd. Eén Indonesische reiziger werd gedood; vier werden gewond. paalde verzekeringen van steun zou ieder land van West Euro pa, indien het door agressie be dreigd werd, aan de wanhoop ten prooi kunnen vallen en die wanhoop is een oprukkende agressor 100 divisies waard". Negen millioen voor emigratie naar Israël. De algemene raad van dc internationale vluchtelingen organisatie heeft een voorstel aangenomen tot betaling van negen milhoen dollar ten be hoeve van vluchtelingen, die naar Israël willen emigreren. Dit bedrag geldt voor het jaar, dat Juni a.s. eindigt. Alleen Engeland stemde tegen. Dit land staat op het standpunt, dat eerst een oplossing moet worden gevonden voor het vraagstuk der Arabische vluchtelingen. De algemene raad van de I.R.O. telt 16 leden. De negen millioen zijn be stemd ter financiering van -de vervoerskosten van vluchtelin gen, die voor emigratie zijn aangewezen. Dr. Samuels vraagt een internationaal onderzoek. NAAR DE WAARDE VAN ZIJN KAN KER-BESTR IJ DINGS- METHODE De Amsterdamse arts dr. J. Samuels, die volhoudt een doeltreffende methode voor kankerbestrijding te hebben gevonden. maar over wiens vinding een vrywel vernieti gend rapport werd uitgebracht door de voorzitter van de Ge zondheidsraad, dr. Brutel de la Rivière. heeft zich opnieuw met een adres tot de Tweede Kamer gewend. Hierin protes teert dr. Samuels tegen het verspreiden in het buitenland van pamfletten tegen zijn me thode door het Nederlands de partement van sociale zal.cn. Nu hierdoor zijn „ontdek king" voor een internationaal forum is gebracht. verzoekt dr. Samuels te willen bevorde ren. dat zijn methode door een internationale commissie va:i zeven hoogleraren zal worden onderzocht. De verlieslijst. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de vol gende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Soldaat L. Stoel, afkomstig uit Ellemeet (Z.). Soldaat w. Bankersen, legernr. 261010149, afkomstig uit Oudkarspol. Mar. P. J. B. Garthoff. af komstig uit Amsterdam en voorts 18 Indonesische leden van het K.N.I.L. NU EN DAN REGEN Geldig tot Woensdagavond. Over het algemeen .veel be wolking, met nu en dan enige lichte regen of motregen. Voor al in het Westen van het land matige, tödeljjk' krachtige Zuidwestelijke wind Iets ho gere temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1