De U.N.O. naar het tweede plan T c Deelnemers aan de Jaarbeurs zijn tevreden Canada neemt een realistisch standpunt in Zeeuwse Almanak Een Polderwandeling ante Sabine grijpt in MARIA SAWERSKY TWEEDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 4 APRIL 1949 Aan de vooravond van de Assemblee (Van onze correspondent te Lake Success). „Zolang een fundamentele tegenstelling tussen communisti sche en niet-Communistische delen der wereld zal blijven be staan mag men niet al te veel verwachten van de Organi- ®itie der Verenigde Naties voor zover dat betreft het oplossen van politieke problemen en vraagstukken van internationale veiligheid door de Veiligheidsraad en de Assemblee....". En verder: „De essentiële zwakte van de Uno op het huidige ogen blik schuilt in 't onvermogen van de Veiligheidsraad om tot beslissingen te komen of doeltreffend op te treden in het ge val dat een der grote mogendheden betrokken is in een be dreiging van de vrede, de vrede breekt of een daad van agressie onderneemt. Teneinde in de2e lacune te voorzien, heb ben de leden van de Uno hun toevlucht moeten nemen tot regionale defensieve overeenkomsten Deze ondubbelzinnige taal en dat nog wel vlak voor het begin van de Assemblee op 5 April is afkomstig uit een officieel rapport van Canada's minister van buitenlandse za ken, Lester B. Pearson, waarin hij een overzicht geeft van wat de internationale veiligheidsor ganisatie in het jaar 1943 al en niet heeft bereikt. Hij is niet alleen negatief; er zijn inder daad een aantal functies, waar van de Uno zich met succes heeft gekweten of waarin zij voorzag. Maar de conclusie kon niet anders dan gereserveerd zijn. In het huidige stadium is zelfs de betekenis van de Uno als een forum, een uitlaatklep, een internationale debat-gele genheid al min of meer op het tweede plan geschoven. Het pu bliek is immers Lake Success tamelijk beu. PRACTIJK BOVEN THEORIE. Daarbij komt dan de over duidelijke aanwijzing, dat drie der vijf grote mogendheden op het ogenblik aanzienlijk meer belangstelling aan de dag leg gen voor de practische samen werking, geschapen door mid del van het Atlantisch Pact, dan de theorie van Lake Suc cess. Niet ten onrechte krijgt men thans, terugkijkend naar San Francisco, waar in 1945 het Handvest werd opgesteld en bekrachtigd, sterk de indruk, dat men toen is begonnen met het dak van het internationale huis te bouwen, zortder zich al te zeer te bekommeren over de fundering. De onverzoenlij ke houding van de Russen heeft de Westerse gaallieerden meer en meer tot samenwerking ge dreven. En het gevolg daarvan is, dat het pact. dat vandaag te Washington door de Westelijke ministers van buitenlandse za ken getekend zal worden de stoot geeft tot het heijen van de palen. En of op het bouw werk, dat men nu gaat oprich ten het dak van San Francisco- 1945 al dan niet nauwkeurig zal passen, kan alleen de toe komst leren. Er zijn natuurlijk stemmen, die het betreuren, dat er nu een Westelijke vleugel en een Oostelijke vleugel afzonderlijk zullen worden neergezet. Ook in de V.S. is de vraag geuit of het straks mogelijk zal zijn de ze beide hujzen onder één dak te brengen zonder dat men eerst eikaars tuin ruïneert. Maar het publiek in de Wes telijke landen blijkt in te zien, dat de houding, die de Ameri kanen en West-Europeanen thans aannemen althans een zeer realistische is. KR<ABBEN EN ALIEKRIEKEN In mijn jeugd schön ist die Jugendzeitl in mijn jeugd liep er soms plotseling een man met een handwagen door de stille straat, waar wij woon den en riep luidkeels: Aaalie- krieke! Dan haalde mijn moeder haar beurs uit haar schortzak en gaf me een cent. En als ze in 'n zeer royale bui was, maar dat gebeurde niet vaak, want een cent was toen een cent, kreeg ik er drie. En daarmee holde ik dan naar buiten, naar de aliekriekenman. Was het een cent, dan kocht ik aliekrie- ken, haalde een speld en peuter de de zeeslakken zorgvuldig uit het slakkenhuisje. Waren het er drie geweest, dan kocht ik krabbetjes, dronk het vocht uit de schalen en kauwde op de scharen en de pootjes Ze kwamen uit Zeeland, die aliekrieken en die krabbetjes. Dat is me tenminste altijd verteld. Maar op een gege ven moment zijn de aliekrieken en de krabben eensklaps uit mijn leven verdwenen. Zijn de aliekrieken uitgestorven? Of de aliekriekenventers? Of is de smaak van de mensen veran derd en lust niemand krabbe tjes en aliekrieken meer? Se dert ons welvaartspeil zo ont stellend is gestegen, dat we alleen nog maar met guldens en niet meer met centen reke nen Ik weet het niet. Maar ik wou dat er in onze straat eens een man verscheen, die luidkeels Aaaaliekrieke! riep. Ik zou mijn dochters een kwartje ge ven en ze aliekrieken en krab betjes laten halen. Misschien zouden ze me niet meer smaken en zou ik dus weer een heimwee en een illu sie armer zijn. Maar mijn dochters zouden smullen en wie weet, misschien zouden ze later ook terugver langen naar krabbetjes en ali- krieken. En naar een zorgeloze jeugd, waarin het kleine zo groot was en het grote zo klein. GEZOND VERSTAND. Door de gehele, korte, ge schiedenis van de Verenigde Naties kan men de Canadezen identificeren met het standpunt van het gezond verstand. Gaan de Amerikanen nog wel eens overstag en trachten de Britten zich nog wel eens uit actuele problemen los te wurmen door de oplossing te verschuiven naar de toekomst, Canada heeft steeds getracht en herhaal delijk met succes ogenschijn lijk onverenigbare standpunten nader tot elkaar te brengen. Canada's minister van buiten landse zaken, die in zijn jon gere jaren een voetbaltrainer is geweest, is ook de juiste, re alistische figuur om in te zien van uit welke positie men een doelpunt kan maken en onder welke omstandigheden men 'er verstandig aan doet zich in de fensief spel terug te trekken. Hij acht dit ogenblik thans aan gekomen en hij zegt het zonder er doekjes om te winden. De Amerikanen zwijgen er over, maar laten het de goede verstaander ondubbelzinnig merken. President Truman, die immers op 10 April de eerste steen had zullen leggen voor het nieuwe gebouw der Uno in het hartje van New York, heeft zich tengevolge van zijn drukke ambtsbezigheden met Amcrika's binnenlandse politiek daarvan teruggetrokken. Met andere woorden: de eerste steen van de Uno is niet zo belangrijk als de a.s. debatten in het Con gres over de burgerrechten en de arbeidswetgeving. De Secretaris-Generaal, Tryg- ve Lie, heeft ijlings de datum van de steenlegging verschoven en de hoop uitgesproken, dat president Truman op een nader te bepalen tijdstip wel tijd zal kunnen maken. Doch dat zal voor een groot deel afhankelijk zijn van de toon der debatten in de a.s. Assemblee en de re sultaten, die er bereikt zullen worden. Tegelijkertijd is het weinigen ontgaan, dat Trygve Lie bij verschillende recente gelegen heden heeft doen doorscheme ren, dat het niet de taak der internationale organisatie is om geschillen uit de wereld te hel pen door een beslissing op te leggen, maar door medewer king te verlenen de strijdende partijen met elkaar te verzoe nen. Het is onmiskenbaar, dat dit de leidraad is die in Pales tina en mogelijk in Indone sië tot resultaten leidt. Met deze erkenning echter, is tegelijkertijd gezegd, dat dc grondslag, die men in 1945 schiep in de hoop dat een sa menwerking van Amerikanen en Russen tot internationale overeenstemming en vergroting van nationale veiligheid en le vensgeluk der wereldburgerij zou leiden, voor het ogenblik althans in de practijk niet lan ger bestaat. De secundaire rol die de Uno nu verplicht is op zich te ne men, wil echter geenszins zeg gen, dat men nu wel kan in pakken. De Verenigde Naties hebben, als een gezamenlijke organisatie, een aantal hoogdra vende idealen moeten laten va ren. Doch dit wil geenszins zeg gen, dat die op de lange duur niet via een meer realistische weg bereikt kunnen worden. Het Atlantisch Pact. en moge lijk een Oost-Aziatisch pact op een zelfde grondslag, kan de positie van de Uno zelfs op de duur versterken. En het is niet ondenkbaar, dat in verloop van jaren een keten van soortgelij ke defensieve overeenkomsten tal van volkeren nader tot eik- zal brengen binnen het raam van de Uno. Voor het ogenblik staat het Atlantisch Pact in het centrum der belangstelling. En al zal het Oost-West-geschil geduren de de Assemblee opnieuw hoog oplaaien, de wereld zal er dit maal minder van schrikken. (Nadruk verboden). Bij de aankomst van de „Queen Mary", die de ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland en de Benelux-landen naar Amerika bracht voor de ondertekening van het Noord-Atlantische Pact. werd op de kade een felle demonstratie tegen Ernest Bcvin gehouden. Toen hij in dc gereed staande auto wilde stappen, werd hij bekogeld met eieren en tomaten. Rechts een vrouw, die juist een ei naar Bcvin's auto wil gooien. Links zijn haar kameraden slaags geraakt met de politie. Drie personen werden gearresteerd. De natuur is vol leven in de Maart-maand. Om van de natuur te genieten behoeft men niet altyd ver van huis te gaan. Men kan vanuit zijn venster de mussen de dorre sprieten uit de graspollen zien trekken of ze capriolen zien maken rondom een wakkelend veertje van een zo juist voorbijgevlo gen duif. Men kan de roodborstjes met eigenwijze snuitjes door de se ring zien wippen en de merels laten zich bespieden, wanneer ze zich schrap zettend een reuzenworm uit de grond optakelen. De Chef van de Generale Staf, Lt.- derdagochtend op het voorterrein Utrecht tien hoofdofficieren en die onlangs bij de Nationale Reser legeronderdeel de functie van toegevoegd zullen worden. held. Gen. Mr. H. J. Kruis, heeft Don- van de Kromhoutkazerne te een sulbaterne officier beëdigd, ve werden benoemd en die in dit Districtscommandant resp. officier Een overzicht tijdens de plechtig- Betere resultaten dan een half jaar geleden (Van onze speciale verslaggever). Gematigd-optimistisch is de stemming tijdens de eerste dagen van de 52ste Jaarbeurs geweest. In tegenstelling tot de vorige, toen de sfeer ge deprimeerd en de effectieve resultaten stellig onbevredi gend waren, is men nu alom blij-verrast met de „kwali teit" van de bezoekers. De standhouders zijn zelf ver baasd over de verbetering van de koopkracht. Op de eerste verdieping van het hoofdgebouw pronkt een Nederlandse uitvinding, nl. een verrassend-mooie rijwielhulp- motor, die de concurrentie met de Italiaanse en de Franse best aan zal kunnen; de constructie is solide, terwijl behalve het voordeel van een verend voor wiel ook de lage prijs een be langrijke rol zal spelen. Na vele experimenten is de constructeur tevreden met zijn eindproduct: verschillende proefmotortjes zijn tot bijna in het oneindige aan harde en lang-durende testen onderwor pen. Octrooi is aangevraagd en met de productie is men reeds begonnen. In Augustus van dit jaar zal de fabriek volledig gaan draaien en men denkt in 1949 er reeds 6000 te kunnen vervaardigen. Zij lopen 1 op 80. Een verdieping hoger toont men een meesterwerkje van de techniek: het wekker-horloge. Al wandelende kan men door een helder belgeluld eensklaps worden gewaarschuwd: t ls ty"d om verder te gaan. Voorts wordt naar Amerikaans voorbeeld gedemonstreerd met „gebak'garnituren". Een pakje van dit goedje maakt het mo gelijk snel cakes, zandgebak, kletskoppen e,d, te maken, zonder dat het noodzakelijk is zelf de ingrediënten in zoveel en zoveel grammen af te we gen. In de meeste gevallen is geen oven voor het klaarmaken meer nodig. Een Amsterdamse firma heeft iets voor de dames: een geheel nieuw soort strijkpatroon. Men kan hiermede een patroon 5 tot 10 maal afstrijken.. Voor de he ren is er daarentegen het dun ste scheermesje, dat tot dusver gemaakt is. Dit mesje is 0,06 milimeter dik, dat is even dun als een vel papier: 166 mesjes zijn nog geen centimeter dik. Behalve de verwarmde-electri- sche deken is er nu ook de electrisch-verwarmde matras. Het zich in de matras bevin dende element kan nimmer ge vaar opleveren. Tot zover de rondgang langs het nieuws. Rest mij nog te vertellen, dat ook het bezoek na de eerste twee „exportda- gen" zeer goed is en dat de op timistische verwachtingen om trent de resultaten van deze Jaarbeurs gewettigd worden door de orders, die genoteerd worden. De Marshall-hulp wordt niet verminderd. De Amerikaanse Senaat ver wierp met 68 tegen 14 stem men een voorstel van Kenneth Wherry om de gelden voor het Mas hallplan met 15 te ver minderen. Thans zal nog een voorstel in behandeling komen voor een aftrek van 10 cnaar waarnemers verwachten, dat ook dit voorstel verworpen zal worden. Dat kan zijn voordeel hebben op buiige dagen, maar zo gauw het weer het toelaat, wil men er toch liever op uit. Een fiets tocht, van te voren gedoemd om „in 't water te vallen", wordt dan later op de dag ver vangen door een wandeling in de polder. Onder de hoge, wijde hemel van de polder, nog gesierd met de nu prachtig verlichte wol kenmassa's, waaruit zoëven de regen en de hagel neersloeg, is toch altijd meer te zien dan thuis. De eerste de beste slootrand verwelkomt ons al met het nog fijne groen van de fluitekruid- planten, dat al brede stroken van de dorre grashelling verle vendigt. De landweg slingert sterk, de sloot slingert mee en er is dui delijk verschil in de ontwikke ling der planten te zien. naar mate de sloothelling meer op het Zuiden of tegen" het Oosten of Westen ligt. Onder een meidoornhaag, waaraan nog honderden rode vruchtjes van de zachte winter getuigen, steken de veldkers en het look-zonder-look al weer hun kopjes op tussen de brand- netelspruïten. die nog in de toestand verkeren, waarin som mige mensen ze graag als vroe ge groente nuttigen. Een rijtje vergeten spruit- koolplanten staan zich als bui- lennissigheden op de rand van een akker in 't water te spiege len en ik moet eens even het mijne hebben van het dierenle ven in dit slootje. IN HET WATER. In de eerste week van Maart heb ik daar schooltjes stekel baarsjes onder het glasheldere ijs zien zwemmen. Niets bijzon ders waarschijnlijk, maar aardig om zo iets eens zelf te kunnen waarnemen. Nu zie ik er weer. Soms komt zo'n schooltje een ogenblik in verwarring. Enkele der visjes gaan op de kop staan en maken verwoede trilbewegingen met hun lichaam, waarbij ze zo nu en dan zijdelings uitschieten. Het voortplantingsinstinct wordt vaardig over hen, de mannetjes krjjgen neiging aan waterplan ten te rukken en tevens hun concurrenten te bedreigen. Maar dan voegt het schooltje zich weer samen en zwemt rus tig verder. Salamanders (dit is een echt salamanderslootje) laten zich nog niet zien en ook de kik kers hebben vandaag geen zin te voorschijn te komen, al vond ik reeds een dode pad op de weg, als teken, dat ook deze diergfoep weer op 't punt staat actief aan 't voorjaarsleven deel te nemen. DE BLOEMEN. Weer een bocht in de sloot. Daar kijken de madeliefjes ons aan met wijd-geopende geel-ge- pupilde ogen, men ziet dat ze het toch beter naar hun zin hebben, dan de Januari-bloem- pjes. die ik achter mijn woning ontdekte. Voor een boerdery slaat een rij narcissen te bloeien, dat het een lieve lust is. Voor wie er op let, valt telkens weer op, hoe deze sierbloemen zo tussen de hagelbuien en de vrieswin den van Maart door, geweldig actief hun bladeren en bloei- stengels strekken. Dan staan ze nog voor we er erg in hebben in bloei; we hebben weer „eigen teelt" voor de bloementafel en het voorjaar in huis. Als we de sneeuwklokjes en de zilveren gesloten katjes niet meereke nen, voor de éérste maal. Dat in spanning uitzien naar ..de eerste" hier en „het eerste" daar behoort tot de fijne bele venissen. die de lange weg door onze (toch vrij kille) lente naar de zomer opvrolijken. Ik denk er nu weer aan, hoe ik vanmorgen genoot van een bloeiende kornoeljetrui k en niet minder verrast de eerste pruimebloesera a«*hter een oude eens gauw naar de sleedoorns gaan kijken, want ook de bloe semknoppen van de peren los sen hun beschermende schub ben. DE VOGELS. Over een bruggetje gaat het nu langs een wei. In een paar meidoornstruiken zie ik enkele vogels zitten. Een paar hout duiven en vlak daarnaast een vrij grote vogel. Een kraai? De kijker er bij. 't Lijkt wel een buizerd, maar dat schijnt toch een beetje al te vredig schouw spel, zo vlak naast een paar lekkere boutjes. Maardaar gaat hij omhoog en begint prachtige bogen te beschrijven, de kop naar de grond gericht. De vleugeltekening wijst uit, dat de kijker mij goed inlicht te, 't is wel degelijk de grote muizenjager, die zo'n slechte naam heeft bij de jagers, maar die door ccn Engels schrijver wordt aangeduid als een „lam in wolfskleren". De duiven had den hem blijkbaar door en lie ten zich niet door hem veront rusten. Waar is de buizerd nu? Daar hangt hij juist boven me en zweeft weer in sierlijke lussen over de wereld. Maar niet alleen, een kleine roofvogel een weinig hoger nog volgt zijn grote soortgenoot in die bewegingen. Wat moet dat nu weer betekenen? Tot antwoord op de onuitge sproken vraag klinkt een on welluidend hatelijk gekras uit de hoge en dunne luchtlaag tot me door. De kijker vliegt snel voor de ogen. Jawel, als imita- teur van de zweefkunstenaar treedt niemand anders op dan eenbrutale roek, duidelijk te herkennen aan de witte sna- velhoeken. SPIEGELGEVECHT. Hoe de buizerd (die zich ove rigens niet veel van de zwart rok schijnt aan te trekken) zich ook wendt, welke fraaie bogen hij beschrijft, links, rechts, op of neer, de roek zorgt er voor boven hem te blijven, 't Schijnt het spiegelgevecht van een ja ger en een bommenwerper- zonder-wapenen, waarbij het gekras van de roek een serie snelle mitrailleurstoten van de jager kan voorstellen. Minutenlang bekijk ik geïnte resseerd dit prachtige „spel" der vogels, waarvan me de be tekenis ontgaat. Totplotse ling de bommenwerper schijnt getroffen; met schitterende zweefvlucht in snelle vaart uit de lucht valt en rakelings over het weiland scherend achter De oogsthulp. Tussen de directie van de landbouw van het ministerie van landbouw, de Stichting voor de Landbouw en het Rijksarbeidsbureau is onlangs uitvoerig overleg gepleegd over de organisatie van de arbeidsvoorziening in dc land bouw voor het komende sei zoen. Genoemde instanties zijn eenstemmig tot de conclusie gekomen, dat de desbetreffen de regeling van 1 Maart '48 dient te worden gehandhaafd. Evenals vorig jaar moeten landbouwers aanvragen voor oogsthulp indienen by de plaatselijke commissies van de Stichting voor de land bouw. Om voor oogsthulp in aanmerking te komen, dienen de betrokken bedrijven, zoal» reeds is aangekondigd, de be schikking te hebben over een redelijke vaste kern van ar beiders. dit ter beoordeling van genoemde commissies. Wanneer een dergelijke kern ontbreekt, zullen, behoudens in geval van overmacht, aan vragen worden afgewezen. Voorts zal de betrokken ondernemer een verantwoord bouwplan moeten hebben, bij de opstelling waarvan hfl mede aandacht dient te schen ken aan de mogelijkheden, die de arbeidsvoorziening biedt. een groepje meidoorns ver dwijnt. De roek, tevreden met zijn succes (ofonbekwaam de vervolging voort te zetten), verdwijnt in tegengestelde rich ting. Ik kan in die richting ner gens een boom ontdekken hoog genoeg, om als nestplaats van de roek te kunnen dienen en blijf dus in 't onzekere omtrent de oorzaak van mijn waarne ming. Een afreageren van zijn verdedigingsinstincten zonder meer? GRIJZE WADE. Een naderende zware bul dwingt me wat later een schuil plaats te zoeken. Als die voor bij is ligt een hSgellaagje over de akkers en zien de voren er weer even winters uit. Maar het zonnetje brengt ze weer gauw op kleur. Dat het reeds kracht heeft bewijzen korte tijd later de dampen, die uit de zwarte aarde opstijgen en na 't opnieuw wegschuilen van de zon overal de akkers als met een grijze deken overdekken; een lichte, levende wade. waar tussen de onbedekte weiden als frisse groene vlekken liggen. Een prachtig verschijnsel, dat ik in die mate nimmer zag. Thuisgekomen vind ik het roodborstje nog steeds bezig tussen de heesters, terwijl de merel schetterend uit de maho- nia schiet, 'k Ben blij ze weer te zien, maar heel dankbaar, dat het vooruitzicht op een buitje me niet heeft afgehouden van mijn wandeling door de polder. BAREND ZWERFMANS. FEUILLETON 94 „Ik heb u sinds de tragische gebeurtenissen in Hasselfeurde nog niet gezien", begon hij ein delijk. „Ik zou u zo graag wil len zeggen, hoezeer mij dat al les getroffen heeft, juffrouw Mengelberg. Tante Sabine ver telde me, dat u ziek bent ge weest. „Ja, ja, maar nu is ze weer heiemaal beter en vóór alles zou ze graag willen, dat je niet 7.o stijf tegen haar doet", viel de oude dame hem ongeduldig in de rede. „Je kunt Beate rus tig bij haar voornaam noemen, Felix, want ze heeft mij giste ren als haar tante aangenomen, nietwaar kind?" Het was helemaal niet waar, maar onder de bevelende blik van de oude dame knikte het meisje gehoorzaam. „De geadopteerde nichtjes van mijn tante zijn logischerwijs ook mijn nichtjes", lachte dr. Reuder. „Hopenlijk heb je geen overwegende bezwaren tegen deze familierelatie, Beate?" ..O. nee. helemaal niet", fluiterde het meisje, blozend. Tante Sabine verbrak haas tig de ietwat pijnlijke pauze, die hierop volgde. „En hoe gaat het met m'n geadopteerde neef Karei?" vroeg ze. Kareltje ging het voortreffe lijk. Hij ontmoette op ditzelfde ogenblik heel toevallig de da mes Larsen, die dit handig we ten te bewerkstelligen. Irene en haar moeder begroetten hem allerhartelijkst en eerstgenoem de verzekerde: „Ik heb uw ze getocht van het begin af in de kranten gevolgd, meneer Schuch en ik ben bepaald trots op u!" Kareltje voelde zich buiten gewoon vereerd, maar nog juist op tijd bedenkend, dat hij, overeenkomstig tante Sabine's advies, als ..man" tot enige terughoudendheid verplicht was bepaalde hij zich tot een stijve buiging. „Heel vriendelijk van u. juf frouw Irene. Mag ik u beiden misschien naar de eetzaal ge leiden"? „Maar natuurlijk, 't Zal ons een bijzondere eer zijn!" haast te mama Larsen zich hem te verzekeren en Kareltje boog opnieuw. Er viel niet aan te ontko men. dat het gezelschap zich aaneen sloot. Met het oog op schuur ontd»*4* Vr moet weer Kareltje en diens gevoelens voor Irene kon tante Sabine de dames Larsen niet meer ver mijden. Mevrouw Olafsen werd eveneens in de kring betrok ken. Zij werd door mevrouw, Larsen cn haar dochter welis waar niet bepaald hartelijk ontvangen, maar daar stoorde ze zich niet aan. Ze was een le vendige, oude dame, die zich in het gezelschap van jonge men sen nog uitstekend thuis voelde en ze kon buitengewoon onder houdend vertellen, zodat er tenslotte nog een zeer prettige stemming heerste. Na de maaltijd inviteerde Kareltje allen op een tochtje in zijn prachtige wagen. Zo ver ging zijn terughoudend heid nu toch ook weer niet. dat hij er toe kon besluiten dit kos telijk bezit voorlopig onge bruikt in de garage te laten staan. De dames Larsen namen zijn voorstel enthousiast aan, maar tante Sabine meende zich te moeten excuseren, wat Karei nogal ergerde, omdat hij ook bij haar met zijn nieuwe aan winst zo graag enige indruk zou hebben gemaakt. „Morgen mag je mij. Beate en Felix eens een poosje rond rijden, beste jongen", trachtte ze hem te troosten. Terwijl mevrouw Olafsen zich onopvallend terug trok, maakten Sabine Reuder. Felix en Beate zich gereed voor het avondconcert. Beate had, op aandringen van juffrouw Reuder. opnieuw van toilet veranderd. Zij droeg nu een blauw fluwelen japon, een zomerbontmantel en een aardig hoedje, dat haar bijzon der goed stond. Terwijl zij gedrieën naar dc plaats wandelden, waar het concert zou worden gegeven, dwaalde Reuders blik steeds weer naar het meisje naast hem. Maar al te graag zou hij wat met Beate hebben gebab beld, maar ze was buitenge woon zwijgzaam. Sabine Reu der was daarentegen des te spraakzamer. „Ik ben echt blij, dat je nu toch eindelijk gekomen bent, Felix", begon ze, toen ze een poosje zwijgend naar de mu ziek hadden geluisterd. „Nu zullen we samen nog een paar genoeglijke "weken doorbren gen. Beate en ik zijn er nog bijna niet uit geweest. Jij moet nu voortaan maar voor de da gelijkse programma's zorgen en ons het nodige laten zien". „Heel graag!" verzekerde dr. Reuder. ..Waar zullen we, om te beginnen, morgen heen gaan. Beate?" „Ik., o.. ik weet 't heus niet. 't Is mij hetzelfde.." (Wordt vervolgd). Op een vergadering van het comité Rijkseenheid heeft de heer Weiter de partijen van de tegen woordige en vroegere oppositie op geroepen front te maken tegen de regering. DE NIEUWE POLDERS BEZUIDEN DE SLOEDAM NIEUWE POLDERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5