Een gebouwen-complex staat ongebruikt te Sluis Kappie in de ingewanden der aarde PREDIKBEURTEN KLANKEN AETHER WALCHEREN Officiële Publicaties PLQUVIER heeft DE Schoenen poets met Walcheren VIERDE BLAD PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2 APRIL 1949 Bestemming is moeilijk te vinden. Het omvangrijke gebouwen complex van het St. Joseph's pensionaat staat te Sluis nog steeds ongebruikt. In het begin van deze eeuw werden de ter reinen, waarop het pensionaat staat aangekocht door een Fran se kloosterorde, die in Fran krijk talrijke moeilijkheden on dervond bij het geven van bij zonder onderwijs en die zich daarom tot het buitenland wend de. Nadien verrezen geleidelijk de omvangrijke gebouwen en vele honderden jongens van 8 tot 18 jaar volgden het onder wijs. Toen in Augustus 1939 de tweede wereldoorlog uitbrak waren de leerlingen juist met vacantie in Frankrijk en ze keerden niet meer terug naar Sluis. Gedurende de oorlogsja ren kreeg het gebouw verschei dene bestemmingen. Soldaten van verschillende nationalitei ten gebruikten het als kazerne gevluchte Duitse Joden gebruik ten het als onderdak en na de oorlog werd het als interne ringskamp ingericht voor poli tieke delinquenten. Tijdens de bevrijdingsgevech ten leed het gebouw uiterlijk zowel als innerlijk door het granaatvuur. LEEG. In Mei 1948 was er geen be hoefte meer aan een interne ringskamp te Sluis. De bewa kers vertrokken, het restant van de gevangenen ging naar Dombung en het meubilair werd verkocht. Nu staan de gebouwen daar Kerknieuws NED. HERV. KERK. Beroepen te Watergraafsmeer: (vac. H. A. Visser), P. J. de Geeter te Zwaagwesteinde, Broek op Langendijk, A. Mak- kenze te Tienhoven. Zeist: (vac. R. Bartlema), H. Harkema te Wijk bij Heusden. Zeist: (vac. A. v. d. End), J. C. Terlouw te Otterloo. Aangenomen: naar Eibergen, J. H. de Groot, Ind. Pred. te Gorssel. Bedankt: voor Hoornsterzwaag, W. van Hoogevest te Warns, Ede tóez. G. Boer te Putten. Beroepen te Zeist H. Harkema te Wyk bij Heusden en J. C. Ter- louw te Otterlo. Aangenomen naar Eibergen J. H. de Groot, Ind. pred. met ver lof te Gorssel, die bedankte voor Zevenhuizen (Gron.). GEREF. KERKEN. Beroepen te Arnhem (4e pred. pl.) K. M. R. v. d. Beek te Zuid hom. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zwijndrecht E. du Marchie van Voorthuizen te Sliedrecht. SCHAKEN De laatste wedstrijd is gespeeld voor de 1ste klasse-competitie van de Z.S.B. Middelburg II won van „Max Euwe" te Hansweert. De gedetailleerde uitslag was: J. L. WoudstraJ. Karelse 10; D. de Vos—J. de Pree 1—0; J. A. VerdonkA. Quakkelaar 01; P. SandersW. Zuidweg 0I: J. MondeelC. Verhage 0I; L. J. Woudstra—J. van Liere 1—0; H. P. SwetsA. van Liere liK. HolsterP. Meijer 01; J. Joosse P. van Eerdewijk 1—0; J. Goed- blopd—A. C. Provilij 1—0. Totaal 5 it4%. „Max Euwe" uit Hansweert is onderaan geëindigd en moet de gradatiewedstrijden spelen tegen Zierikzee, kampioen afd. B 2e kl„ Temeuzen II kampioen afd. C 2e klasse en tegen Middelburg IV. kampioen van afd. A 2 klasse. De tientallen van de schaakver eniging Middelburg zijn op de vol gende plaatsen geëindigd in hun competitie: Middelburg I (hoofdklasse) 6e (7 deelnemers). Middelburg II (le klasse) 3e (5 deelnemers). Middelburg Hl (2e klasse) 4e (4 deelnemers). Middelburg IV (2e klasse) kam- pirm le (4 deelnemers). Middelburg V (3e klasse) 2e (4 deelnemers). Middelburg VI (3e klasse) laatste plaats. troosteloos en verlaten aan de Draaibrugse weg. Allerlei geruchten doen de ronde, van de meest gewone tot de meest fantastische. Zo gaat hardnekkig het gerucht dat Philips heeft besloten tot aankoop en we zijn dan aan de weet gekomen dat dit bericht een fabel is. Er is geen koper en geen pachter voor dit milli- oenen-complex. Wel heeft een Tsjechnische weverij interesse gehad maar dit ging niet door omdat de eigenaar het complex geheel kwijt wil en genoemde weverij slechts belang had bij een gedeelte. VERKOOP. Zo staat het daar bloot ge steld aan weer en wind, geha vend door oorlog en uitwoning. Er is niemand in Sluis ge machtigd tot onderhandelen met belanghebbenden, als aan het complex een bepaalde be stemming gegeven kan worden, welke dan ook, dan zal de ge meente Sluis dit dankbaar aan vaarden. FILMS VAN DE WEEK Een sublieme Diokens-film. „Oliver Twist" met Robert New ton, Alec Guinness, Kay Walsh, Francis L. Sullivan en John Ho ward Davies; regie: David Lean. David Lean en Ronald Neame, die reeds met „Grote verwachtin gen" aangetoond hebben de geest van de Dickens-romans in film beeld over te kunnen brengen, verrassen ons thans met ..Oliver Twist" (Schouwburg, Middelburg en Alhambra, Vlissingen). de meesterlijke schildering van de onmenselijke toestanden, waaron der de Londense paria's een eeuw geleden leefden. Prachtig aange voeld is de beklemmende sfeer van werkhuizen, kroegen en slop pen en ontroerend de geschiedenis van het kleine verschoppelingtje Oliver, gespeeld door een jon getje, dat nog nooit eerder voor de camera stond. Een van de grootste verdiensten van deze film is de knappe be werking van de dialoog, waardoor meer samenhang in het verhaal is gekregen. Emotievolle momenten wisselen af met milde Dickens-hu- mor, zoals in de figuur van mr. Bumble. De fotografie is van bij zonder gehalte. Eén ding is jammer: bij de ge trouwe copiëring van de uitbeel ding der diverse figuren in de oude Dickens-illustraties heeft men zich laten verleiden om van de meest onsympathieke figuur, de sinistere Fagin. die Oliver ex ploiteert een Jodentype te ma ken, zoals „Der Stürmer" die bij voorkeur de Nazis voorzette. Hier tegen is reeds van Joodse zijde bezwaar gemaakt, met het gevolg, dat de film in de V. S. nog steeds niet in roulatie is gebracht en op de Berlijner Kurfürstendamm rel letjes voorkwamen. Wij mogen aannemen dat hier van een opzet telijk anti-semitisme geen sprake is, maar wel van weinig inzicht. De makers hadden zich moeten realiseren, dat de domme en on menselijke Jodenhaat, die Göb- bels predikte, helaas nog bij velen leeft. „Passagiers in de nacht" (Dark Passage) met Humphrey Bogart, Lauren Bacall, Agnes Moorehead en Bruce Bennett; regie: Delmer Davis. Bogart speelt de hoofdrol In de ze film, maar het duurt een tijd voordat men hem werkelijk op het doek ziet. De toeschouwer neemt namelijk zijn plaats in en de camera fungeert als zijn oog, een verrassend procédé, dat de ze thriller zeer origineel maakt. Dit verhaal uit de Sat. Ev. Post is de biografie van een man. die, ten onrechte aangezien als moor denaar, vlucht met een rijk meisje. Deze film in Luxor. Vlis singen. bevat tal van sterke mo menten. maar een zeer zwak slot. „Geheim van de Madonna (Ma donna's Secret) met Francis Lede- rer, Gall Patrick en Linda Stir ling; regie: William Thlele. Electro, Middelburg, brengt een adembenemende speelfilm uit het artistenmillieu. waarin een reeks perfecte misdaden tot een ver rassende oplossing wordt gebracht. Groot is deze film niet. maar wel kundig gemaakt en met. een span ning, die geen ogenblik verslapt. Middelburg FEIKE ASMA. De organist Feike Asma gaf Vrijdagavond in de Noörder- kerk te Middelburg een orgel concert met werken van Zwart, Bach, Handel, Mendelssohn, Guilmant en Widor. Ongetwij feld heeft Asma de vrij talrij ke aanwezigen weten te boeien, maar dit is naar onze mening een criterium, waarmede hij wel wat teveel rekening houdt. Hoewel niet iedereen zich met Asma's spel kan verenigen, bleek Vrijdag, dat Asma's or gelkunst het merendeel van zijn hoorders welgevallig was, zelfs de finale over bekende zangwijzen van hemzelf. Ds. P. van Til sprak een ope nings- en een slotwoord, waar in hij aan 't doel van het con cert herinnerde: de financiële hulp voor de inrichting van het Gereformeerde Jeugdge- bouw (de K). DE VLAM IN DE PAN. Vrijdagmorgen ontdekte een voorbijganger, dat er rook kwam uit de bovenwoning van de juist gerestaureerde rijwielzaak van de heer Dekker In de Lange Gist- straat te Middelburg. Het bleek, dat men bezig was geweest vlees te braden en dat op een moment, dat niemand in de keuken was, de vlam in de pan was geslagen. Het ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te Middelburg te bereiken zijn de heer Q. Frumeau, arts, Groen markt 17, tel. 2635: te Vlissingen: de heer L. P. Boone, arts, Badhuisstr. 24, taL 2950; te Veere, Serooskerke en Oostkapelle: de heer P. J. Bom, arts te Oostkapelle, 'tel. K 1188- 276; te Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: de heer L. Cloos, arts. Middelburgsestraat A 61, Koudekerke, tel. K 1185-231. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Engering Singel 60, tel. 2025. Middelburg: Apotheek Nonhe bei, Lange Delft 133, tel. 2538. vuur verbreidde zich snel, maar een politieagent, die de dikke rook in het keukentje trotseerde, slaag de er in de vlammen met een snel- blusapparaat te doven. De brandweer was inmiddels met groot materiaal gearriveerd, maar behoefde, hoewel nog een blusslang werd uitgerold. niet handelend meer op te traden. Na tuurlijk trok dit brandje zeer veel publiek. De keuken van de bo venwoning kreeg ernstige brand schade, terwijl er ook enige scha de ontstond in een aangrenzende kamer. DE RAMEN VAN DE NIEUWE KERK. Er is een begin gemaakt met het aanbrengen van glas-in- lood in de geheel vernieuwde ramen van de Nieuwe Kerk te Middelburg. „KLEIN DOEL" VERKOCHT. Door de notarissen J. L. van der Harst en R. Batten te Middelburg en D. S. Vink te Amerongen werd in het Notarishuis te Middelburg, op verzoek van de erven mej. C. J. Fak—Brouwer publiek verkocht de hofstede „Klein Doel", bestaan de uit een woonhuis met bijge bouwen en 20 ha. 34 a. 63 ca., bij behorende grond, en liggende bij de Amebrug in de gemeenten Middelburg en Amemuiden. De hofstede werd in koop toegewe zen aan de heer K. Janse Czn., landbouwer te Middelburg, voor de som van f 35.000. 31. Habbe Kratsch pakte een schelp. „Ikke dat gaan proberen!" zei hQ „Ikke zyn niet bang!" De modderkoning stond er druk geba rend bg. „Ja, ja, ikke het snappen!" zei Habbe Kratsch terwijl hij de schelp in het water zette. „Kom jong, laten we het ook proberen," zei Kappie tegen de maat. „We schie ten er ook niet mee op om hier te blij ven staan kyken tot we een ons wegen. De dingen zijn diep en ze kunnen niet gauw omslaan, dus gevaarlijk is het niet!" Habbe Kratsch had reeds plaats geno men. „Het gelijk ene boot!" riep hij „Heb gene angst, mijne vrienden!" Kappie en de maat volgden zijn voor beeld, maar omdat ze altijd een boot gewend waren geweest om in te varen, beviel de schelp hen toch niet zo goed. Het water in de rivier stroomde zeer snel en nu ze eenmaal in de schelp zaten, zouden ze er niet makkelijk meer uit kunnen komen, want de din gen kon men niet besturen. „We gaan onze ondergang tegemoet!" jammerde de maat. Oostkapelle CANDID AATSTELLIN G S.G. PARTIJ. Door de S.G. Parttf, te Oost kapelle zijn voor de gemeente raad candidaat gesteld de he ren: J. Paardekoper, aftr.; S. Louwerse; P. de Kam Szn.; C. de Visser Czn.; A. Wattel Czn. en A. Joziasse. ARBEIDER SKIES VERENIGING Aan een uitnodiging tot bijwo nen van een vergadering op Woensdag in 't café van de heer Helmstrijd te Oostkapelle, om tot oprichting te komen van een ar beiderskiesvereniging, hadden on geveer 20 personen gevolg gege ven. Ter vergadering gaven zich 15 personen als lid op, waarna be sloten werd een kiesvereniging te stichten. Als bestuur werden gekozen de heren J. Geldof, voorzitter; J. H. Hoorn, secretaris, A. Don. penning meester; J. Dekker en W. Mesu, leden. In een volgende vergadering zul len candidaten voor de gemeente raad worden gesteld. Veere „BEZET GEBIED". Woensdagavond werd in de Campveerse Toren te Veere, door de Stichting Chr. Film- Instituut" te Ermelo, de film „Bezet gebied" vertoond. Biggekerke UITREIKING •BONKAARTEN De uitreiking van de bon kaarten zal te Biggekerke plaats hebben voor alle zelf- verzorgers en niet-zelfverzor- gers op Maandag 4 April. Vrouwenpolder JAARFEEST „TOT ZIJN EER". Dezer dagen hield de Gerefor meerde meisjesvereniging „Tot zijn eer" haar jaarvergadering in de Geref. kerk te Vrouwenpolder, onder presidium, van mevrouw Arnold, die een openingsgebed uitsprak en de schriftlezing ver zorgde. Mej. T. Joosse hield een inleiding over het onderwerp„De plaats van de vrouw in de kerk". Verder werd er gedeclameerd en enkele toneelstukjes opgevoerd, die zeer in de smaak vielen. Ten slotte werd het toneelstuk „De Tijd" voor het voetlicht gebracht, waarna ds. Arnold een dankgebed uitsprak. (Ingezonden mededeling) (Ingezonden Mededelingen). Normale tube 37',ct. Grote tube 65 ct. MEDINOS LABORATORIA AMERSFOORT HINDERWET VLISSINGEN. Vergunning verleend. B. en W. van Vlissingen. gelet op art. 8 der Hinderwet, brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van April 1949 aan de Standard Amerikaanse Petroleum Compagnie N.V. te 's-Gravenhage op de daarbij gestelde voor waarden vergunning is verleend tot. de oprichting van een onder grondse petroleum bewaarplaats van 600 liter inhoud met een af tapinrichting op het perceel Schoolstraat 17. Vlissingen, 2 April 1949. DRANKWET. B. en W. van Vlissingen, gelet op art. 45 der Drankwet, doen te weten, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer A. Leijn- se, wonende te Vlissingen, om verlof tot de verkoop van uilslui tend alcoholvrije drank (verlof B) in het perceel Beursplein 1; dat van af heden gedurende twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schrifte lijke bezwaren kunrten worden in gediend bij B. en W. voornoemd. Vlissingen, 30 Maart 1949. KIEZERSLIJST. B. en W. van Vlissingen maken bekend, dat de op 22 Febr. j.l. vastgestelde kiezerslijst, zoals de ze thans luidt, van 1 April 1949 tot; 1 April van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens dc wij zigingen daarin ten gevolge van rechterlijke uitspraken. Welke wij ziging der lijst bevelen, te bren gen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der ge meente ter inzage nedergelegd en, tegen betaling der kosten, stem- districtsgewijze. in uittreksel, ver krijgbaar. Vlissingen, 1 April 1949. ACHTERGEVELROOILIJNEN. De Burgemeester van Vlissingen, gelet op art. 10. 2e lid. der Woning wet, brengt ter openbare kennis, dat door hem, ingevolge art. 10, le lid. der genoemde wet, van 1 t.m. 30 April a.s. ter gemeente secretarie. 2e afd. (kamer 1). voor een ieder ter Inzage is nederge legd een ontwerp-raadsbesluit tot vaststelling van een viertal ach- tergevglrooilijnen in het bouw blok, omsloten door de Kleine Markt, Sint Jacobsstraat. Oude Markt. Vrouwestraat en Walstraat, met de bijbehorende tekening: dat gedurende de bovengenoem de termijn belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren kun nen indienen tegen de vaststelling van dit ontwerp-besluit. AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. B. en W. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat vanaf Maandag 4 April tot en met Zaterdag 9 April a.s. gelegen heid bestaat- tot aangifte van nieu we leerlingen voor de openbare lagere scholen ter gemeente-secre tarie, le afdeling (kamer no. 2) en wel op iedere werkdag van 912 uur en van 1417 uur. (Des Za terdags van 912 uur). Het nieuwe schooljaar begint 1 September 1949. Toegelaten kunnen worden de kinderen, die vóór 1 October 1949 zes jaar zullen zijn geworden. Vlissingen, 2 April 1949. AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN VOOR DE OPENBARE U.L.O.-SCHOOL. B. en W. van Vlissingen bren gen ter kennis van belanghebben den, dat vanaf Maandag 4 April a.s. tot en met Zaterdag 9 April a.s. gelegenheid bestaat tot aan gifte van nieuwe leerlingen voor de openbare school voor uitge breid lager onderwijs, ter Gemeen te-secretarie (kamer no. 2) en wel iedere werkdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. (Des Zater dags van 9 tot 12 uur). Het nieuwe schooljaar begint 1 September 1949. Toegelaten mogen slechts wor den leerlingen, die het zesde leer jaar van een school voor gewoon lager onderwijs met goede uitslag hebben doorlopen en wier ont wikkeling en aanleg naar het oor deel van het hoofd der openbare U.L.O.-school zodanig zijn, dat met grond mag worden verwacht, dat zij het onderwijs der school voor uitgebreid lager onderwijs zonder bezwaar zullen kunnen volgen. Onderwijs wordt gegeven in de vakken voor gewoon lager onder wijs. benevens in de drie moderne talen, wiskunde, en handelskennis. De school leidt op voor diplo ma's A en B der Vereniging voor M.U.L.O. Vlissingen. 2 April 1949. Op 31 Maart 1949. Leon, Bossers; Vriendschap. Reijngoudt; Spes Salutis, Oomens; Jama, Roukema: Telegraaf 18. v. d. Mast; Elisabeth, den Boer; Eli sabeth. van Ee; Avontuur. Visser; Anjo. van Groezen; Hendrik, Veg- ter; Mevo. van Hasselt; Siwa, Roe- dig, allen Rotterdam; Paloma, Maas; De tijd zal t leeren. Hon- Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Ar- nemuiden 10 en 6 dhr. Selm, 2.30 ds. de Vries; Biggekerke 10 ds. Witteveen, 2 ds. Wagener; Domburg 9.30 en 7 ds. v. Wil- lenswaard; Gapinge 10 ds. de Boer; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Windt; Kleverskerke 9.3Ó ds. Otte; Koudekerke 10 ds. van Dijl, 2.30 ds. Enker; 't Zandt 10 ds. Enker. 7 ds. v. Dijl; Melis- kerke 10 dhr. Barnard. 2.30 ds. Witteveen; Middelburg Oost- kerk 10 ds. de Vries (H.A.), 7 ds. Don; Concertzaal 10 ds. .v. Woerden (H.D.); Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijn- acker Hordijk; Oost- en West- Souburg 9.30 en 7 ds. Spijker boer; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds. Sickesz (voorber. H.A.). 2.30 ds. v. Dijl; Serooskerke 10 en 2.30 dienst; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Keij- zer; Veere 11.15 ds. Otte; Vlis singen St. Jacobskerk 10 ds. Hartjes (bel.), 5 ds. Sickesz; Engelse Kerk 9.30 jeugdkerk; Havendorp 10 ds. Aalbers (H. D.); Vrouwenpolder 2 ds, de Boer: Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. Witteveen. Eglise Wallone. Middelburg (dans l'Eglise Anglaise) 10.30 ds. Risseeuw. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Dom burg 11 ds. Deenijc. 2.30 ds. Scheele: Gapinge 9.30 ds. Dorst. 4 ds. Knoppers: Grijpskerke 10 leesd., 2.30 ds. Dorst; Koude kerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds.. v. Nes: Middelburg Noorderkerk 10 ds. Veldkamp. 2.30 dr. Ous- soren. 5.30 dr. Oussoren; Hof- pleinkerk 10 dr. Oussoren. 5.30 ds. Veldkamp;* Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg: Oostkapelle 9.30 en 2.30 ds. Deenik: Serooskerke 10 en 2.30 dr. Knoppers; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissin gen 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrou wenpolder 9.30 en 2 dhr. Frans- sen; Westkapelle 9.30 ds. Schee le. 2.30 leesd. Geref. Kerk (Art. 31). Mid delburg 2 (voorber. H.A.) en 7 ds. Verheij; Zoutelande 9.30 (voorber. H.A.) ds. Verheij, 2.30 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30. 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30. 2 en 6 leesd Meliskerke 9.30 en 2.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 cn 6 leesd.: Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 ds. de Wit; Westkapelle 11 en 4.30 leesd. coop; Stad Amsterdam 7, Schou- wenaar. allen Dordrecht; Nooit Gedacht, Poker, Oud Schonebeek; Cornelia. Aamoudse, Oud Schone- beek; Naval, van Reemortel; Arne, Snijders, beiden Kekerdom; Pool ster. Kunst; Trinite, Feneuil. bei den 's-Hage; Attaccus. Touw, Son; Olst, Maas. Beverwijk; 3 Ge broeders. de Haan. Middelharnis: Paty. Leeuwenstein, Amsterdam; Maria. Doorns. Marknesse; Lema, van Zanten, Meppel; Pro Patria. Bosma, Groningen; Lucia. Stoop, Delft; Onderneming, Teekman. Randwijk: Pieternella. Bezemer. Zwolle; Rupel 3. de Bakker. En schede ;St. Antonius, Deen, Heem stede; Hoop op Zegen. Poker. Gramsbergen; Celestine, de Bergh. Brielle: Rheinunion 10. Durinck; Ay. Krebs; Rijn Schelde 15. Du rinck: Malta. Dolk; Birsfelden. Verstraeten. allen Duitsland: Du- prez, Keyzer; Isala 4. Bokslag; Arnica, Rieckenbach: Express 36. Neuer. allen Basel; Assam 4. Noels: Albatros 3. van IJseldijk; Albatros 4. v. d. Waas; Ambulant, de Waal: Time is Money. Visser; Onderneming, de Waal; SB 147. v. d. Wiel; Coöperatieve 1. Schot; Zore cn Vlijt. Schuller; Luctor. v. d. Molen; Christina. Leunis: Frn- temté 9. de Haack; Cenf. Goud; Wipi. Jlscoot; Jaco, Goumare: Geria. Laroov: Barsac. Gerritsen; Sanava 101. Rhein: CFR 512. Os- tertag: Atalantc. Touw; Jungfrau. Menhecre: Rembrandt. Vermelre; Telegraaf 5. v. d. Ouden: Ver trouwen. Theunissen; Cornelia, van Meet; Ferdinand. Beenen. al len België. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 31 Mrt. Volentc v. Par; sleepboot Goliath v. Walsoorden. Vlissingen vertrokken: 31 Mrt. Tempo n. Stralsund; Gepasseerd n. Antwerpen: 31 Maart. Slam n. Colding: Maartje n. Londen v. Temeuzen: Bemina n. Rotterdam; 1 April, Tilly n. Zaandam. Gepasseerd v. Antwerpen: 31 Maart. Heerengracht n. Rotter-, dam: Hydra n. Barbados; Johanna te Velde n. Hamburg'. Meerkerk n. Rotterdam: Sommelsdljk n. Ve ra Cruz: Wega n. Huil; Angea n. Dublin; Streefkerk n. Rotterdam. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 2.30 leesd.. 6 ds. Gruppen; Vlis singen 9.30 cn 5 ds. Zij lema. Ver. Vrijz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz; Vlissingen 10.45 Wabeke. Evang. Luth. Gem. Middel burg 10 ds. Johannes; Vlissin gen 5 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10.30 da. de Boer. Herst. Apost. Gem. Vlissingen Singel 9.30 en 4 dienst. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen Bakkersgang 10 en 2.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 7.30, 10 en 7.30 Samenk., Openlucht, Dam. alles o.l.v. Maj. Deurloo; Vlissingen 10 en 7.30 lt. Betger en v. d. Poest. Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 c/, Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B. Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K. T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania Na de vry opgewekte stemming van Donderdag als uiting van een technisch herstel, was de effecten- markt Vrijdag kalm gedisponeerd. De koersen wisten zich goed te handhaven en openden meren deels op het vorige slotniveau. De affaire was echter gering, deels doordat minder contramine aan wezig was dan anders voor het weekend het geval pleegt te zijn. Het publiek neemt nog practisch niet aan de handel deel en dat is wel een der voornaamste oorza ken, waardoor de affaire zo be perkt blijft. In Maart is naar schatting voor circa 100 milloen gulden aan middelen vrijgekomen uit Amerikaanse dividenden, grootboekverkopen cn dergelijke, maar voor de aandelenmarkt heeft deze kapitaalstoevloed geen beleg- gingsdrang opgeleverd. Geen won der dus, dat de beurshandel nog niet tot grotere ontplooiing komt. Op de beleggingsmarkt ging de be langstelling uit naar de investe ringscertificaten. waarvan weder om een vijfde deel per 1 April voor de handel is vrijgekomen. Mrt. 1 April 99% 99% 96% 96% 95 96% 97% 96% 96% 97% 97% 97% 97% 79% 79% 100% 94% 94% 110 111% 154 155% 164% 164 278 276% 134% 135 156 159% 180% 180' 240% 238% 270 270 229% 227% 161 163% 292% 292% 149 148 167 170 162% 160% 150% 149 160% 160 156% 157% 128% 129 143% 145% 32% 98% 96% 48% 47% 36% 36% 9 ZONDAG. Vanmiddag wordt over Hil versum II een onverkorte uit voering gegeven van Bach's Mattheus-Passion In de veelbe sproken vertaling van Jan En gelsman. De afgelopen week hebben enkele Nederlandse dagbladen een uitvoering van deze vertaling in Haarlem be sproken en de meningen waren wel zeer verdeeld. Naast en thousiaste beoordelingen waren er critieken, die de vertaling „krachten". Oordeelt U zelf Zondagmiddag (H. II 13.00). Hilversum I geeft een uitzen ding over Toneelmuziek, waar bij Hugo de Groot een toelich ting geeft en het Omroepor kest werken van Beethoven, Mendelssohn. Grieg. Sibelius. Bizet en Diepenbroch speelt. (H. I 14.30), Hilversum I: 8 Nieuws: 9.15 Men .-raagt en wij draaien: 10 Meester trio: 12 Musicord3. het Strijkor kest van Hugo de Groot; 13 Nwsj 14 Boston Symphonie Orkest o.l.v. Serge Koussevitzky; 14.30 Zo ge niet U méér van muziek; 15.45 Filmpraatje; 16.30 Wekelijkse sportrevue: 17.30 Ome Keesje; 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Luisterclubs opgelet: 20 Nieuws; 20.45 Hersengymnastiek; 22.30 Bij namen in de kamermuziek (19e concert); 23 Nieuws; 23.15 Avond concert. Hilversum II: 8 Nieuws: 8.30 Hoogmis te Megen: 10 Kerkdienst van de Geref. Kerk van Rotter- dam-Charlois: 11.30 Na de kerk- dienst: 12.35 Granrofoonmuzick; 12.45 Nieuws: 13 Onverkorte uit voering van de Mattheus Passie van Johan Sebastian Bach; 18 Oe cumenische Studiodiensten 18.45 Lili Kraus. piano, Adagio in b., K.V. 540. Mozart: 19.30 Nieuws: 19.50 In 't Boeckhuys: 20.12 Uit en thuis: 23 Nieuws; 23.15 Cesar Franck-programm a Brussel-Frans (322 m.): 7. 8. 13, 19.45. 22. 22.55 en 23.55 Nieuws; 11 Casinoprogr.; 12.08 Omroepor kest; 13.10 Licht verzoekprogr.; 21 Ouderwetse dansmuziek. Brussel-Vlaams (484 m.)8. 9. 13, 19. 22 en 23 Nieuws; 12 Vlaamse volksliedjes: 14 Opera- en zang platen; 17 Die Mattheuspassion, Bach; 19.30 Lichte en stemmige gram. muziek. Engeïand-Homc Service (343 m,) 8. 13. 18. 21 en 23 Nieuws; 10.30 Gram. muziek; 15 BBC Symphonie Orkest; 18.30 BBC Midland Light Orchestra; 20.30 Hoorspel; 21.15 Causerie. Engeland-Light Program (1500 cn 262 m.): 9. 19. 22 en 23 56 Nieuws; 12 Gevar. progr.; 22.15 Sandy Mac- pherson; 20.30 Community singing. MAANDAG. Het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Willem van Otter loo geeft egn volksconcert. Uit gevoerd wordt de „Jupiter" symphonie en een compositie van Foss ..The songs of songs" (Het Hooglied) (H. I 21.10). Lambert Emé speelt werken van Buxtehude op het orgel van de Nicolalkerk te Utrecht (II. II 12.33). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9 Haydn-DworsJak, Kamermuziek- progr.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 De regenboog; 11.20 Titi Fermin, sopraan: 12 Malando en zijn tan go Rumba Orkest; 13 Nieuws: 14 Jonge Nederlandse kunstenaars: 15.35 Hoorspel, George en Marga ret; 17 De school is uit; 18 Nws: 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Paul Godwin, viool en Isja Rossican. piano 20 Nieuws: 21.10 Volkscon cert - Radio Philharmonisch Or kest o.l.v. Willem van Otterloo: 22.25 Actuele kanttekeningen; 23 Nieuws; 23.15 Gramofoonmuziek. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 10 Werken v. George Bizet; 11 Fluit- recital door Jaap Wisse; 11.40 Kin derkoor „Bel Canto": 12 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole-orkest 12.33 Cyclus werken van Dietrich Buxtehude; 13 Nieuws: 14 School radio; 15.15 Historische cyclus: 17.15 Eastman-Rochester Sympho- nie-orkest 17.45 Populaire orgelbe speling uit hét Concertgebouw te Amsterdam; 19 Nieuws; 19.30 Het actueel geluid; 20 Nieuws; 20.15 Willem de Zwijgerkerk-koor o.l.v, Mees van Huis 20.45 Hildebrand- mintaturen*- 21.45 Arthur Schnabel; piano; 22 Hollands Strijkorkest o. i.v. Gerbrand Schürmann; 23 Nws; 23.15 Cyclus „Beroemde concer ten". Brussel-Vlaams (322 m.): 7, 8. 9. 13. 17.05. 19. 22 en 22.50 Nieuws; 12 Lichte gram. muziek; 14 Voor de vrouw: 17.45 Vlaamse muziek; 19.50 Radiofeuilleton; 20 Tweede deel Mattheus-passion; 21.45 Londens Promenade-orkest. Brussel-Frans (484 m.): 7. 8, 13.» 19.45, 22 en 22,55 Nieuws; 13.30 Ge var. gram. muziek; 20 Cabaret; 20.30 Voordracht; 21.15 Omroep orkest. Engeland-Home Service (343 m.) 8. 13. 18. 21 en 23 Nieuws: 11 BBC Welsh orkest; 18.20 Debussy; 18.45 Causerie: 19.30 Gevar. progr.; 20.15 Fragmenten uit opera's van Beet hoven en Mozart; 21.15 Hoorspel. Engeland-Light Program (1500 en 262 m.)9. 1» 22 en 23.56 Nws; 11.30 Militair orkest: 13 Orgel; 14 Voor de vrouw; 19.30 Verzoekpro gr.: 21.30 Gevar. progr.; 23 Voor dracht. ZON EN MAAN. 3 April ZonOp Maan: Op 4 April. ZonOp Maan: Op 3 April Vlissingen Hansweert 4 ApriL Vlissingen Hansweert Hoog Water U.+NAP U.+NAP 4.32 1.84 5.36 2.11 5.08 1.76 6.08 2.05 16.49 1.77 17.53 2.05 17.25 1.64 18.28 1.94 Laag Water iL—NAP u.—NAP 10.48 2.10 22.58 1.90 12.01 2.44 11.20 1.96 0.10 2.24 23.40 1.81 12.33 2.31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 11