T Kappie in de ingewanden der aarde Nog geen strandpaviljoen voor Vlissingen in 1949 PREDIKBEURTEN Sport en wedstrijden r KLANKEN AETHER toestand van het strand valt mee. Walcheren. STEMMEN ante Sabine grijpt in De restauratie van de Boulevard De Ruyter. Deze week is er in een ver gadering van de V.V.V. Vlis singen druk gesproken over de mogelijkheden om de stad wat aantrekkelijker te maken voor bezoekers en het spreekt wel vanzelf, dat daarbij het strand en alles wat daarmede annex is, in de eerste plaats de aan dacht hadden. Het Strandpaviljoen zou in derdaad er toe kunnen bydra- gen de aantrekkelijkheid van „Vlissingen-Bad" te verhogen en daarom is het dubbel jam mer, dat van de uitvoering van dit project dit jaar niets meer •zal kunnen komen. De betref fende afdeling van Gemeente werken is o.m. door de scho lenbouw overbelast en men verwacht, dat het najaar zal worden voor met de bouw kan worden begonnen. Tegen het badseizoen 1950 eal Vlissingen dan echter weer een eenvoudig, maar aantrekke lijk strandpaviljoen hebben, dat zal worden opgetrokken op de fundamenten van het oude, welke bij de jongste stormen juist weer zijn bloot gekomen. Het paviljoen krijgt dienstruim ten voor het badbedrijf. (garde robe, een kantoortje, toiletten, bergruimte en een keukentje voor bediening van de teras sen). Er komen twee terrassen; een klein even hoog als het strand en een ruimer (250 vierk. meter) gelijk met de boulevard. Dit grote terras, dat op het dak van het paviljoen wordt aangelegd, krijgt ook een orkest-podium en het zal door een glazen windscherm worden omgeven. Bovendien wordt een gedeelte overdekt. De hoofdingang van het bad- strand komt onmiddellijk naast het paviljoen. DE TOESTAND VAN HET STRAND. Wij zijn ook nog eens een kijkje wezen nemen op het O.- en W.'Souburg, GEZINSVERZORGSTEK BENOEMD. Een commissie uit de Gere formeerde kerk te Souburg heeft een gezinsverzorgster be noemd. Met ingang van 1 April a.s. is als zodanig aange wezen cnej. Vader te Vlissin gen. Haar taak zal bestaan uit hulpverlening in gezinnen, waa^ ziekte of andere moei lijkheden zijn, Weslkapelle A.R. KIESVERENIGING. Dinsdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereniging te West- kapelle, onder leiding van de heer K. Lous. Nadat deze in gebed was voorgegaan, bracht de heer R. de Buck verslag uit van de districtsvergadering. Hierna werd de wenselijkheid besproken, voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen samen te werken met de C.H. De candidatenlijst werd als volgt samengesteld: 1. H. Wouters; 2. P. L. van Keulen; 3. J. L. de Witte. De bijeenkomst werd hierna door de heer H. Wou ters met dankgebed gesloten. Vrouwenpolder RINGRUDERS BIJEEN De Ringrijderij vereniging „Vrouwenpolder" kwam Woensdagavond in café Dui- vekot bijeen. Het voornaamste punt der agenda was: Aan wijzing afgevaardigde rijder naar de met Pasen in Middel burg te houden ringrijderij. Hiervoor werd bij stemming gekozen de heer P. Duvekot Wz. welke zich bereid ver- vermeldde, deze taak te aan vaarden. Punt 2 der agenda vermeldde bespreking van plannen voor het a.s. zomersei zoen. Besloten werd weer 2 Wedstrijden te organiseren en wel in de 1ste week van Juli cn midden Augustus. Oostkapelle „EENDRACHT MAAKT MACHT" De zangvereniging „Een dracht maakt macht" te Oost kapelle hield Donderdagavond haar jaarfeest in het vereni gingsgebouw onder leiding van de heer W. Mesu. De voorzitter heette alle aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid de aanwezige ere-lcden en herinnerde er aan dat deze vereniging 40-jaar geleden verd opgericht. Het verslag van de secreta resse was wat 't aantal leden aangaat niet rooskleurig. Het ledental kon toenemen voor namelijk de mannelijke krach ten. Het verslag van de pen ningmeester was optimistischer, i i z^n kas met een batig re aftredende bestuurs leden de heren A. W. Louws ,p- de Voogt werden herkozen terwijl in een vaca ture w«rd gekozen de heer L. tsarendse. De avond werd ver- doorgebracht met voor- araenten, samenspraken enz. Kleverskerke UITREIKING BONKAARTEN. uitreiking van de bon- kaai ten zal te Kleverskerke plaats hebben voor alle zelfver- zorgers en niet-zelfverzorgers op Zaterdag 26 Maart. strand, dat enige weken geleden zo ernstig van de storm heeft geleden. De schade blijkt voor al aan het Westelijk einde aan zienlijk te zijn. Daar is het strand sterk afgenomen en bo vendien is er een grote hoe veelheid stenen op terecht ge komen, naar schatting zeker 500 kub. meter, d.i. 1% millioen kg. Rekent U maar eens uit hoeveel vrachtauto's er nodig zouden zijn om die weg te rijden Men heeft alleen zijn hoop nog enigszins gevestigd op de mo gelijkheid deze stenen te ge bruiken voor de verharding van landwegen op Walcheren. Daar voor komt immers wel puin uit Duitsland! Op het badstrand zelf is na tuurlijk ook heel wat zand ver dwenen. maar toch is het z.g. droge strand d.w.z. boven de hoogwaterlijn nog be hoorlijk breed en reeds valt te constateren, dat zich al weer zand afzet. Wanneer de wind richting nog iets meer Zuid oostelijk wordt, kan hier nog veel door de natuurkrachten zelf hersteld worden. BOULEVARD DE RUYTER. Ten slotte iets over de her stelwerkzaamheden aan de Bou levard de Ruyter. De gunning van dit werk is nu geschied en de aannemer zal over enkele dagen aan het werk kunnen gaan. In het contract is een be paling opgenomen, dat althans het wegdek 1 Juli opgeleverd moet worden, zodat het in het seizoen weer goed wandelen zal zijn langs deze boulevard, ook al is dan het gehele werk nog niet voltooid. Er moet namelijk heel wat gebeuren. Over de gehele leng te komt aan de zijde van de huizen een trottoir, terwijl verschillende bochten verruimd zullen worden door verbreding van de brug bij de Ronde To ren en overkluizing van de op rit van de Weststraat. Deze op rit zal alleen nog door voetgan gers gebruikt kunnen worden en in de toekomst zal hij zelfs geheel verdwijnen. Bij de toren komen ook twee trappen, die van het lage stadsgedeelte toe gang tot de boulevard zullen geven. Wanneer dit belangrijke en omvangrijke werk voltooid zal zijn. heeft Vlissingen weer een reeks van drie boulevards, te zamen enige kilometers lang, die gelegenheid bieden om prettig en rustig langs het ge hele zeefront van de stad te wandelen of te rijden. FILMS VAN DE WEEK „Duel in de zon." (Duel in the Sun) met Jennifer Jones, Gregory Peck, Joseph Cotten, Linonel Bar- rymore, e.v.a.; regie: King Vidor. Het is verleidelijk om te fanta seren, wat je wel zou kunnen doen als je 7 millioen dollar had- Filmproducer David Selznick hód 7 millioen dollar en hij besteedde ze om de mensheid er nog eens aan te herinneren, dat de wieg van de film op de kermis stond; hij maakt „Duel in the Sun". Nu komt men bij deze rolprent wel aan zijn trekken: Selznick annon ceerde de grootste Technicolor ooit gemaakt cn het is niet an ders. h(J beloofde ons 57 rolver- tolkers en 6526 figuranten en ja. men krijgt ze te zien. keurig en in stijl uitgedost, hij kondigde kleurige volksdansen, treinover- vallen. woeste paardritten aan, sex. sentiment en sensatie en hield woord. Jennifer Jones (weet U wel. uit Het lied van Bernadette!) étaleert als een onstuimige halfbloed alle passies, die een mens kunnen be heersen en aarzelt wie zij haar liefde zal schenken: de brave Jes se. die vooruitgang wil of de slechte Lewt, die een losbandig leventje leidt. Het wordt natuur lijk Lewt. maar, omdat dat nu eenmaal niet anders kan, gaat de ze grote liefde gepaard met een dodelijke haat. die tenslotte tot uitbarsting komt: aan het slot van de film schieten de geliefden elk aar dood, maar in hun laatste ogenblikken, terwijl de technico lor-camera het bloed zeer realis tisch toont, kruipen zij naar elkaar toe om in eikaars armen te ster ven. En de bezoeker van de Schouwburg, Middelburg, loopt verbluft naar buiten, waar hij in de lenteavond weer wat bij komt. „Noodlot" (Rage in Heaven) met Ingrld Bergman, Robert Mont gomery, George Sanders cn Oscar ïlomolka; regie: W. S. van Dyke II. Een bloeiende speelfilm met een psychologische inslag, zoals te genwoordig mode is. In feite gaat het in „Noodlot" om een vrij af gezaagde driehoeksverhouding, maar deze heeft achtergrond ge kregen dank zij het logisch opge bouwde scenario en het prachtige samenspel. Deze film in Alham- bra, Vlissingen, komt dan ook boven het normale peil uit. „Bloed en zand" (Blood and Sand) met Rita Ilayworth, Tyrone Power en Linda Darnéll; regie: Rotiben Mamoulian. Een stierenvechtersaffaire in kleuren, wel wat erg op de pu blieke smaak afgestemd, waar door sommige passages zeer on waarachtig zijn, maar waaraan men toch waarlijk genoegen be leeft. De film bezit namelijk vaart en actie genoeg en daarvoor neemt men het melodramatische slot graag voor lief. (Luxor, Vlissin gen). „Mensen in nood" (Broken Journey) met Phyllis Calvert, Margot Graliame, James Donald en Raymond Huntley; regie: Ken Anna kin. De noodlanding van een Ameri kaanse Dakota in de Zwitserse Alpen, die twee jaar geleden de gemoederen bezig hield, was de aanleiding tot de vervaardiging van deze film, die andermaal de verdiensten van de Engelse film industrie aantoont. De isolering van een groepje mensen met hun angst en onderlinge conflicten vormde de juiste stof voor een boeiend scenario. (Electro. Mid delburg). Textielhandel wil opheffing textieldistributie. De Zuidelijke afdelingen van de Nederlandse Katholieke vakbond voor de textleldetail handel hebben aan minister van den Brink telegrammen ge zonden, waarin zij met klem om afschaffing der textieldis- trubutie verzoeken, mede in verband met de onhoudbare toestand in de grensstreken, Voorts zeggen de besturen in een telegram aan de minis ter, dat de handhaving van de z.g. organen van de commissie Woltersom voor het vrije or ganisatie-leven. in de midden stand door de minister voordu rend aangemoedigd, een ern stige hinderpaal is. Auto Nederlands Consulaat bleek smokkelauto. De Belgische douane van de grensplaats Tulje aan de Duits-Belgische grens had de laatste tiid veel belangstelling voor een auto van het Neder lands consulaat te Aken, die geregeld de grens passeerde. Bij een grondig onderzoek van de wagen werd een aanzienlijke lartij speciale naalden die ge- ruikt worden in de Belgische textielindustrie, in beslag ge nomen. De chauffeur H. en J. employé van het Neder landse consulaat te Aken, wer den gearresteerd en overge bracht naar Verviers. B. is inmiddels uit de dienst bij het Nederlandse consulaat ontsla gen. De coloradokever- bestrijdïng in 1949. In vergelijking met voor gaande jaren kan de colorado- keverbestrijding voor 1949, mede op grond van internatio nale afspraken, worden ver eenvoudigd Behoudens enkele uitzonderingen zullen voor die gebieden, welke niet of slechts sporadisch besmet zijn, geen voorbehoedende bespuitingen of bestuivingen van alle met aardappelen beteelde percelen worden afgekondigd. De uitzonderingen hebben voornamelijk betrekking op en kele export-centra in het Wes ten van Nederland. Dit neemt niet weg, dat op grond van de coloradokever- wet de kever, overal waar hij voorkomt, intensief dient te worden bestreden. Op twee April zullen naar verwachting onderhandelingen beginnen tussen Syrië en Israël - over een permanent bestand. Te Praag wordt officieel me degedeeld. dat tegen zeventien ge- emigreerde Tsjechoslowaakse po litici op 29 Maart a.s. in hun af wezigheid een proces zal begin nen. Zij zullen terechtstaan op beschuldiging van verraad. UIT DE PERS DE PUBLICATIE OVER PENIWEN. De „Nieuwsgier" te Batavia schrijft over het gebeurde te Peniwen o.a.: „Wij betreu ren het ten zeerste dat men van officiële zijde geen aanleiding heeft gevonden om het patrouil- lerapport, waarvan in het offi ciële commentaar op het be richt van het persbureau van de Nederlandse Hervormde Kerk sprake is, eerder te pu bliceren. De arrestatie van het personeel van een ziekenhuis is niet het soort irieuws, dat lang geheim kan worden ge houden, evenmin als de zuive ring van een ziekenhuisgebouw. Bovendien: waarom dit ge heim gehouden? Thans is een onderzoek gelast; kan men be richten als het onderhavige niet onmiddellijk en op grond van feitelijke gegevens tegenspre ken? Op 18 Maart ontving de troepencommandant op Malang dus het rapport; waarom kan het onderzoek naar zo'n ge compliceerde aangelegenheid als deze niet binnen een week zijn beëindigd? Wij mogen niet aannemen, dat Nederlandse troepen zich aan schanddaden als deze heb ben schuldig gemaakt. Wij be treuren echter het ontbreken van afdoend officieel commen taar niet voor de eerste maal" 25. Kappie, die natuurlijk ook ge schrokken was, want de drie zwarte verschijningen waren niet gewoon om te zien, herstelde zich weer het eerst. „Daar komen die zwarte voetsporen vandaan!" zei Kappie, toen hij naar hun voeten keek. „Wat moet dat be tekenen?" Kappie wees naar de maat in de gla zen koker, die nog steeds boven op de modder dreef. Eén der moddermannetjes maakte een gebaar dat Kappie en Habbe Kratsch hem volgen moesten, wat ze dan ook deden. „Ikke beven", mompelde Habbe Kratsch. „Ikke niet gauw bang zijn, maar mijne schrik was vreselijk!" Ze liepen achter de zwarte kereltjes aan door een nauwe gang en kwamen loen In een grote, gewelfde ruimte. En daar zat in een enorme parelmoe ren schelp een zeer dikke modderman met een kroon op z'n bolle hoofd. „Zou dat een Koning voorstellen?" dacht Kappie. „Ilc heb In mijn leven veel meegemaakt maar zo'n verschij ning heb ik' nog nooit gezien!" Ned. Herv. Kerlc. Aagteker- ke 10 en 2.30 dienst; Ame- mülden 10 en 6 de heer Over- weel, 2.30 ds. van Woerden; Biggekerke 10 ds. Witteveen, 2 H.D. idem; Domburg 9.30 ds. v. Willenswaard, 7 Jeugd dienst; Gapinge 2 ds. v. Win terswijk; Grljpskerke 10 ds. van Winterswijk, 2.30 ds. de Boer; Kleverskerke 2.30 ds. Keijzer; Koudekerke 10 ds. Enker, 7 ds. Sickesz; 't Zandt 10 ds. van Dijl, 7 ds. Enker; Middelburg (Oostkerk) 10 ds. Don en ds. de Vries; Con certzaal 10 ds. Smits, 7 ds. Don; Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pijnacker Hor dijk-; Oost- en West-Souburg ds. Spijkerboer, 7 ds. Dijl; Oostkapelle 10 ds. Theu- nissen, 2.30 ds. Richard; Rit- them 10 cand. de Nee, 2.30 ds. Spijkerboer; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 (H. D.) ds. v. d Wind; St. Lau rens 10 ds Keijzer, 2.30 ds. Otte; Veere 11.15 ds. Otte; Vlissingen (St. Jacobskerk) 10 ds. Aalbers, 5 ds. Hartjes; Engelse Kerk 9.30 Jeugdkerk; Havendorp 10 ds. Sickesz; Vrouwepolder 10 ds. de Boer; Westkapelle 2.30 ds. Wagener, 7 ds. Reus; Zoutelande 9.30 i. Wagener, 2.30 ds. Reus. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Dom burg 11 ds. Scheele, 3 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 cand. Wind; Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Melisker- ke 9.30 en 2.S0 ds. v. Nes; Middelburg (Noord er kerk) 10 de heor -Franssen, 5.30 ds. van Til; (Hofpleinkerk) 10 ds. v. Til. 2.30 en 5.30 de heer Franssen; Oost- en W.- Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Denik; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwenpol der 10.30 en 4 dr. Massehnk; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 ds. Scheele. Geref. Kerk (art. 31). Mid delburg 2 en 7 ds. Verheii; Zoutelande 9.30 ds. Verheij, 2.30 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden, Zaterdag 7 ds. de Wit, 9.30. 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30 leesd., 2.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6 leesd.; Oostka pelle 10 en 2.30 leesd.; Vlis singen 9.30, 2.30 en 6.30 Iees- dienst; Westkapelle 11 en 4.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middel burg 10 en 3 leesd.; Vlissin gen 9.30 en 5 ds. Dijkstra. Ver. Vrqz. Herv. Middel burg 7 ds. van Wijhe; Vlis singen 10.45 ds. Fournier. Evang. Luth. Gem. Middel burg 10 ds. Johannes; Vlis singen 5 ds. Johannes. Doopsgez. Gem. Middelburg 10.15 dr. Bakker; Vlissingen 10.30 ds. ds Boer. Hersteld Apost. Gem. Vlis singen, Singel 9.30 en 3 dienst. Hersteld Apost. Zendingsk. Vlissingen. Concordia 10 en 5 voorganger Sietser. Herat. Apo»te. Zendingsgem. Vlissingen Bakkersgang 10 en 2.30 dienst. Leger des Hells. Middel burg 7.30 Bidst., 10 Heili- gingsd.. 4 Openlucht, kap. Sou%rerén; Vlissingen 10 en 7.30 lt. Betger en v. d. Roest- ZONDAGSDIENST DOKTÖRoX. Voor spoedgevallen zal te Vlissingen te bereiken zyn de heer SÏuyter, arts, Badhuis straat 70, tel. 2225; te Middelburg de heer W. L. Pel, arts, Rouaanse kaai 11, tel. 2585; te Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: dr. M. Huy- gens, ,.De Wiezei", Westka pelle, tel. IC 1188—316; te Veere, Serooskerke en Oostkapelle de heer M. A. v. d. Sluijs, arts te Veere, tel. 271 APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek Enge- ring, Singel 60, tel. 2025. Dickens en Shakespeare als „anti-semieten". Joseph Goldstein, een ambte naar in New York. is van plan een proces te beginnen tegen het Amerikaanse ministerie van on derwijs. omdat „Oliver Twist" van Dickens en „De koopman van Ve netië" van Shakenspeare op de boekenlijst voor de scholen staan. Goldstein vindt, dat deze boe ken anti-semietisch zijn en heeft daarom verzocht ze van de boe kenlijst te schrappen. Officiële publicaties. BEKENDMAKING OOST. EN WEST-SOUBURG. Kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. B. en W. van Oost- en West- Souburg maken bekend, dat op 30 Maart a.s., des n.m. van half vier tot vier uur. ten huize van G. A. van Bockel, Kanaalstraat alhier, gelegenheid zal worden geboden tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken. Belanghebbenden worden ver zocht het trouwboekje mede ie brengen. ZON EN MAAN. 27 Maart: Zon: Maan: op 28 Maart: Zon: op Maan: op 6.26 5.25 onder 19.04 onder 16.46 onder 19.06 onder 17.56 TENNIS Het tournooi te Beaulieu. In het tournooi te Beaulten wist van Meegeren te zegevieren over Huid (Tsjecho-Slovakije) met 63, 6—1. terwijl de Zuldilavlër Pallada onze landgenoot Stas kansloos uit schakelde met G1, 63. Linck won niet zonder moeite van No- ghes (Monaco) met 3—6. 62, 75. ffughan sloeg de Medecin met 6 2, 6—2. In het damesenkelspel won Nel Hermsen van de Italiaanse speel ster Manfredi met 26, 64, 86. In der derde ronde van het he rendubbelspel verloren van Mee geren en Linck met 64. 62 van Del Bello en BelardlneUi (Italië). Politieke delinquenten in het leger. De minister van oorlog heeft op vragen van het Kamerlid Stokvis over politieke delin quenten in het leger het vól gende medegedeeld: Het getal bij het ministerie van oorlog geregistreerde poli tieke delinquenten, die op 1 Januari 1945 nog geen achttien jaar oud waren, bedraagt on geveer 1800. De minister zou het een on juiste houding achten, al deze personen a priori de mogelijk heid om te dienen bij de gewa pende macht te blijven onthou den. Bezwaren tegen opneming in de gelederen van gewezen poli tieke delinquenten, die in hun rechten zijn hersteld, zijn tot dusver niet ter kennis van de minister gekomen. FEUILLETON Roman van MARIA SAWERSKY 87 Sabine telegrafeerde Felix Reuder haar behouden aan komst, klom vervolgens in de autobus, die haar naar de stad zou brengen en nestelde zich behaaglijk naast mevrouw Olaf- sen. „Zo, Helga en vertel me nu eerst eens. wat er met Beate aan de hand is". „Je koestert dus werkelijk belangstelling voor dat meisje?" „Ongetwijfeld! Ik mag Beate graag en ik hoop van harte, dat zij eens de vrouw van mijn neef zal worden. Ze houdt van hem en hij.... enfin, dat zal alles wel in orde komen. Ik zou nu eerst wel eens willen horen, wat jij me te vertellen hebt". Mevrouw Olafsen nam aller minst een blad voor haar mond. „Het is eenvoudig schandelijk, zoals die dames Larsen zich gedragen", begon ze. „In 't ge hele hotel wordt Beate Men gelberg óf als een verarmd fa milielid of als juffrouw van gezelschap of zoiets aangezien. Ze wordt door alle gasten over de schouder aangekeken, gaat slecht gekleed en is bijna steeds alleen. Daarbij betaalt ze voor die beide dames alle rekenin gen, terwijl ze zichzelf hoege naamd niets gunt. Ik had er al eens over gedacht, of ik haar niet op een kopje thee of voor een uitstapje kon vragen om haar tenminste enige af leiding te bezorgen, toen de di recteur van het hotel mij de ware situatie onder het oog bracht. De dames Larsen daar entegen ontzeggen zich niets en profiteren letterlijk van alles". „Die zal ik wel eens een le lijke streep door de rekening halen", zei Sabine grimmig. De autobus stopte voor het hotel. Mevrouw Olafsen had voor haar vriendin reeds een kamer besteld. Sabine Reuder ging zich wat verfrissen en verkleden en daarna begaf ze zich onmiddellijk op weg naar Beate. Zij vond het meisje in de muziekzaal, waar zij in een fauteuil gedoken zat en luste loos voor zich uitstaarde. Toen zij Sabine Reuder zo plotseling ontwaarde, schrok ze dusdanig, dat ze een kreet van schrik slaakte en in tranen uitbarstte. „Nou, nou, nou", zei Sabine, haar kalmerend op de schouder kloppend, „ben je zo van m'n onverwachte verschijning ge schrokken, beste Beate? Ik ben juist hierheen gekomen, omdat ik dacht, dat we samen nog een paar gezellige weekjes zouden kunnen hebben". „Ach, juffrouw Reuder „Felix laat je hartelijk groe ten", ging Sabine voort. „Hij komt over een paar dagen met Karei Schuch eveneens hier heen. Ben je daar niet blij om ldnd?" „Ik, ikik geloof het wel ja". Sabine Reuder kreeg voorlo pig geen gelegenheid voor ver dere explicaties, want op dit ogenblik klonk de gong voor het diner. „Zo. ga je nu gauw even ver kleden, dan zullen we geza menlijk dineren. Vandaag zit je bij mij en mevrouw Olafsen aan tafel; dat heb ik al zo ge arrangeerd". „Ik ben bang. dat mevrouw Larsen mij dat kwalijk zal ne men". „Dat laat me volkomen koud, beste Beate". (Wordt vervolgd) WIELRENNEN De zesdaagse te Parijs. De stand. Vrijdagnacht, van de Parijse Zesdaagse was: 1. Bru- neel—Lapebie, 90 punten; 2. Pou- seGiorgetti, 41 punten. Op 1 ronde: 3. Strom—Arnold. 60 pun ten; 4. Goujon—Le Nizerhy, 46 punten: 5. SchulteBoeyen. 20 punten. Op de tiende plaats la gen SeresPellenaars met 42 pun ten en drie ronden achterstand. Amsterdamse Beurs 24 Mrt. 25 Mrt. Nederl. 1943 (3%) dito 1947 (3% 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% ïnvesteringscert. 3 Nederl. 1962—64 Nederl. 13962—64 Nederl. N.W.S. 2'. Spaarc. f 100 2(1-1 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens C'alvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart 162'/i Ned. Scheepv. Unie 102(2 161% Rottere!. Lloyd 140 148% Stv. Mij. Nederland 159% 160% Handelsver. A'dam 149% 153% 97 96% 98% 96% 98% 98% 97 96% 98% »7% 98% 97% 79% 79% 100?i 100% 94% 95% 96% 96 105% 105% 154% 155 158 159% 280 280 132% 132 232% 233% 159% 162 289% 289% 142% 143% 138% 31% 97% CO 97% 59% 47% 33% 8% 3% - 9% 13% Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motor Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania De laatste beursdag van de week bracht geen wijziging in het alge meen aspect van de effectenmarkt. Het gebrek aan orders was zo evident, dat bijv. in Amsterdam Rubber en H.V.A. pas 20 minu ten na de opening een notering tot stand kwam. Evenals Donderdag bleven de koersen echter goed op peil, waaruit wel bleek, dat van aanbod geeen sprake was. Trou wens, in deze nog altijd zeer dun ne markt zou het kleinste aanbod of de minste vraag reeds tot een onevenredig groot koersverschil aanleiding kunnen geven. Dat dit thans niets het geval is, duidt wel op de volkomen apathie ten op zichte van de effectenmarkt en op het wachten op de verdere .-ilge- mene ontwikkeling van de toestand en de oplossing van de hangende kwesties, met name de toestand in Indonesië. Het feit. dat de Neder landse regering een voorlopig be sluit heeft genomen naar aanlei ding van de Canadese resolutie in de veiligheidsraad en Maandag een definitief besluit wil nemen, werd voor kennisgeving aangenomen, doch leidde niettemin tot enige steun voor de cultuurfondsen. Zondag. „Musica Antiqua" speelt ver geelde partituren: een sonate van Sammartini en een Sonate van dall' Abaco (H. II 14.30). Het Omroep Kamerorkest speelt onder leiding van André Rieu de SInfonia Opus 9 no. 2 in Es van J. Chr. Bach (H. I 11.40). Het Radio Philharmonisch Orkest speelt onder leiding van Willem van Otterloo o.a. de Hoffrer-Symphonie van Mo zart (H. I 14.05). Hilversum I: 8 Nieuws; 10 Hoog mis in de St. Nicolaaskerk te Baam; 11.40 Omroep-Karaerorkest 12.40 Lunchconcert door het Or kest zonder naam: 13 Nieuws: 13.50 Buffalo Bill; i#4.C5 Radii. Philh. orkest; 15.45 Straatsburger Kathedraal Koor: 16.10 Reportage (voetbalr. 17 "Kerkdienst van de Vrije Evangelische Gemeente: 18.30 Ned. Strijdkr.; 19.30 Nieuws: 19.50 In 't Boeckhuyys; 20.12 Uit en thuis; 21.25 Muzikale tombola: 23 Nieuws. Hilversum II: 3 Nieuw;s: 9.15 vraagten wij draaien; 10.3O Kerkdienst uit de Doopsgez. Kerk te Utrecht; 13 Nieuws; 14.30 Ver geelde partituren; 15.50 Film praatje door L. J. Jordaan; 16.30 Wekelijkse sportrevue; 17.30 Ome Keesje; 18 Nieuws; 19 Radiolym- pus; 23 Nieuws; 23.15 Gramofoon- muziek. Brussel-Vlaams (322 m.)8, 9. 13 19. 22 en 23 Nieuws; 12 Vlaarfise liederen; 13.15 Lichte gram. mu ziek; 14 Opera- en Bel canto-conc.; 17 Omroep Symph. orkest; 19 Mu ziek voor verliefden. Brussel-Frans (484 m.): 7, 8, 13. 1! Boyd Nccl-strfjkork.; 1L50 Gram. muziek; 12.08 Omroepor kest; 13.10 Licht verzoekprogr.; 15 Gram. muziek; 20 Klankbeeld. Engeland-Home Service (343 m): 9. 14. 19, 22 en 24 Nieuws: 14.30 Arbeidsork.: 19.30 Gram. muziek: 19.45 BBC Theater orkest; 22.15 Causerie. Engeland-Light Program 1500 en 262 m.): 10. 20, 23 en 0.56 Nws.; 13 Verzoekprogr.; 21.30 Coramuni- tysinging; 23.15 Sandy Mac Pher- son. orgel. Maandag. Heinrich Schütz componeerde evenals Bach een Mattheus-Pas .sion. Het werk van Schütz, d!e vóór Bach leefde, is evenwel soberder dan de muziek van Bach. Over Hilversum I geeft het N.C.R.V. koor een uitvoe ring van SchUtz' composities (H. I 21.35). Dora van Doorn—Eindeman. begeleid door Max van Doorn zingt liederen van Schubert en Wolf (H. II 22.40). Hilversum 1: 7 en 8 Nieuws: 9.30 Symphonisch morgen Concert 11 Boyd Neely-strijkork.; 11.20 Van oude en nieuwe schrijvers; 12 Ensemble Lachman; 12.33 Cyclus Werken van Dietrich Buxtehude: 13 Nieuws; 13.15 Promenade-ork.: 14 Schoolradio: 14.35 Populaire or gelbespeling; 15.30 Historische cy clus: 16.45 Werken van Arthur Honegger; 17.15 Gemengd Om roepkoor o.l.v. Carel Laout; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20 Nieuws; 20.45 „Jona" luisterspel: 21.35 Ma(- theus Passion, Heinrich SchUtz; 23 Nieuws 23,30 Populair avond concert: 23.45 Winterthurer-Strijk- kwartet. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 10.15 Arbeidsvitaminen: 11.15 Or gelconcert: 12 Ensemble Jo Bob; 12.38 Jclle de Vries, piano; 13 Nieuws; 14.20 Het Boyd Neel Strijkorkest; 16 Solistcnconcert: 18 Nieuws; 18.30 Radio film-krant; 19 The Romancers; 19.30 Inlei ding tot muziekbegrip; 20 Nieuws, 20.05 Radioscoop; 22.40 Dora van Doorn, sopraan met Max van Doorn, piano; 23 Nieuws. Brussel-Vlaams (322 m.): 7. 8.-9, y3. 17.03. 19. 22 en 22.50 Nieuws: 12.40 Lichte gram. muziek; 14 Voor de vrouw; 18.25 Boekbespre king; 19.50 Radiofeuilieton. Brussel-Frans (484 m.): 7. 8. .13. 19. 45. 22 en 22.55 Nieuws; 12.00 Omroeporkest; 13.20 Metropole-or- kest; 18.30 Omroeporkest: 17.10 Gevar. gram. muziek; 20.45 Film- progr. Engeland-Home Service (343 m.): 8. 9. 14. 19. 22 en 24 Nieuws; 12,45 Voordracht; 16.30 Voor de vrouw; ly7.15 Lichte muziek; 19.20 Wer ken van Dworsjak; 20 Cavalleria Rusticana, opera van Macagni. Engeland Light Program (1500 cn 262 m.): 10. 20. 23 en 0.56 Nws.; 14.15 Midland Light Orkest: 15 Voor de vrouw; 20.30 Verzoekpro gramma; 22.30 Verzoekprogr. Vlissingen Hansweert 28 Maart Vlissingen Hansweert Hoog Water u.-rNAP U.+NAP 1.10 1.54 2.05 1.88 1.40 1.54 2.39 2.00 13.35 1.77 14.34 2.10 13.35 1.77 15.07 2.17 Laag Water u.—NAP u.—NAP 7.21 2.02 19.30 1.81 8.33 2.39 20.43 2.18 7.21 2.02 9.09 2.49 19.30 1.81 21.15 2.25

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5