Kappie in de ingewanden der aarde Autobusvervoer in Noord-Zeeland PREDIKBEURTEN LEZERS SCHRIJVEN WALCHEREN Walcheren. L.B.A. wenst coöperatieve vereniging voor autobusvervoer op Schouwen-Duiveland en Tholen. Commissie Van Breen gaat in Den Bosch vergaderen. Op 11 en 12 April z,al de Commissie Vergunningen Per. soncnvervoer een openhare zitting houden in 's Hertogen bosch. Hierin zuilen twee aanvragen om consessles tot exploitatie van de busdiensten in geheel of gedeeltelijk in N.- Zeeland in behandeling komen; de daartoe strekkende stukken liggen thans ter inmge by de Rijksverkeersinspectie te Mid delburg. De Stichting Landelijke Bond van Autobusondernemers (L.B.A.) wil komen tot op richting van een coöperatieve vereniging voor autobusver voer op Schouwen-Duiveland en Tholen en in West-N. Bra bant. De L.B.A. wenst name lijk' coördinatie van het auto- buslynvervoer in Nederland, waarbij primair de particulie re ondernemers dienen te wor den ingeschakeld, met name z|j, die reeds in 1940 één of meer lijndiensten verzorgden, doch gedurende de bezettings jaren van de weg moesten verdwijnen. De vereniging wordt blijkens de statuten uitsluitend houdster van de vergunningen voor alle dien sten ln het betrokken streek- vervoergebied en zal daarbij het algemeen vervoersbelang voorop stellen. Er zou een Raad van Bestuur moeten ko men van 8 personen, waarvan 4 gekozen uit en door de on dernemingen en daarnaast 4 leden, die resp. worden aan gewezen door *G.S„ door de betrokken burgemeesters, door de R.V.I. en door de werkne mersorganisatie. Deze Raad kan besluiten om dwingende aanwijzingen aan een of meer der particu liere ondernemers te geven en bij niet nakoming daarvan boeten op te leggen van 5000 tot 20.000. De vereniging wil de vol gende lijnen exploiteren: 1. Westerschouwen-Burgh- Haamstede-Renesse-Noord- welle-Mariaanshoofd-Zierik- zee; 2. Burgh-Haamstede- Renesse-Noordwelle-Scha_ rend|j ke-Den Osse-Brouwers- havcn-Zonno ïrraire-Noord- gouwe- S chuddebeurs -Zierik- zee; 3. Scharendijke-Loopers- kapelle-Brijdorpe-Kerkwerve- Zierikzee; 4. Schuddebeurs- Nieuwerkerk-Sirjansland 5 Zierikzee-Capeile-Nieuwer- kerk-Oosterland-Brunisse-Zij- pe; 6. Zierikzee-O uwer kerk- Oplezierlg record. De Amsterdamse politie heeft Vrijdagavond de 52-jarige koopman „Joop" wegens dief stal gearresteerd. Deze „Joop" heeft het merkwaardige record op zijn naam staan op het ogenblik de meeste kaarten zeventien in totaal in de cartotheek van het hoofdbureau van politie te bezitten. Zijn „carrière" begon reeds op 11-jarige leeftijd toen hij wegens diefstal naar een tucht school werd gestuurd. Het jaar daarop werd hij ter beschikking van de regering gesteld en sindsdien bracht hij ieder jaar enkele maanden soms wa ren de vonnissefi wel zwaar der in de gevangenis door. Vianen-Ouwersluis-Ooster- land-Zijpe; 7. Anna Jacoba- St. Philipsland-Steenbergen- Bergen op Zoom; 8 Stavenisse- St. Annaland-Oud Vossemeer- Tholen-Bergen op Zoom; 9. Stavenisse-St. Maartensdijk- Scherpenisse-Poortvliet-Tho- len-Bei-gen op Zoom. DE WENSEN VAN DE B.B.A. De N.V. Brabantse Buurt spoorwegen en Autodiensten te Breda vraagt vergunning voor exploitatie van de lij nen Bergen op Zoom (station )- Vogelenzang-Tholen (stad) en Bergen op Zoom-Vogelenzang- Hals teren-Steenbergen- De Heen- Nieuw Vosmeer-St. Philipsland--Anna. Jacoba-An- na Jacobaveei'. De B.B.A. mei-kte op. dat de dienst Bergen op Zoom-Tho- len behoort tot één der oud ste trajecten «van de vroegere tramwegmaatschappijen (1882). Sedert October 1947, wordt dit traject mede bere- den door de ondernemers Krijger en van de Klundert. Deze regeling kan naar de mening van de B.B.A. blijvend zijn. in verband waarmee deze ondernemers door de Commis sie de verplichting is opgelegd aan de N.V. ter beschex-ming van haar ouden rechten een deel van de opbrengst af te dragen. Naast de doorgaande diensten van Stavenisse en St. Annaland naar Bergen, blijft behoefte bestaan aan een aan vullende dienst op het traject Tholen (stad)-Bergen, daar de van het eiland komende bussen in Tholen dikwijls reeds vol zijn. De B.B.A. ac'ht het rechtvaardig, dat deze aanvullende dienst in haar handen blijft, daar deze dienst tevens het voorstadsvervoer vei'zorgd op het gedeelte Vo gelenzang-Bergen op Zoom waar vrijwel aaneengesloten lintbebouwing bestaat. Met de bussen naar en van de richting Halstoren-Steenber gen kan dit vervoer niet vol doende worden opgevangen, aangezien deze voorrang ver lenen aan reizigei's voor Steenbergen en verdei-. De diensten Bergen op Zoom-Anna Jacoba-Willems- d en Roosendaal-Anna Ja- coba werden gedeeltelijk ir 1934 door de B.B.A. overge nomen van de ondernemers D. A.R.V.I. en Van de Mei-bel cn gedeeltelijk nieuw geopend. Tussen, Stceenbcrgen cn Anna Jacoba lopen de diensten 5 en 7 parrallel aan de in 1947 hei-bouwde tramweg van de R.T.M. Voor de bewoners van Schouwen-Duiveland en St. Philipsland is het bestaan van snelle, directe busverbindingen met Bergen op Zoom cn Roo sendaal echter van groot be lang, aangezien Steenbergen slechts ovei-stapplaats is, ei over het algemeen geen reis. doel! WIELRENNEN N.W.U. houdt vast aan jongste bepalingen. De Sportcommissie der N. W. U. hield dezer dagen in Maastricht een vergadering met de afgevaardigden van de Limburgse Rondencomité's, waar de jongste amateurbe palingen ter sprake kwamen. De Sportcommissie hield voet b|j stuk zodat aan ama teurs en nieuwelingen alleen kunstvoor-werpen als prijzen mogen worden toegekend. De Rondencomité's verklaar den daarna geen coursen te zullen organiseren. Op de algemene vergade ring der N. W. U. te Utrecht °P 27 Maart komt dit belang rijke punt waarschijnlijk nog maals op de agenda. Naar de wereldkampioen schappen. Sportvrienden te Sluiskil heb- oen plannen opgevat de wereld- Kampioenschappen wielrennen '49 ie Kopenhagen te bezoeken. Er zijn reeds vele sportliefhebbers die J?r deze reis interesse tonen. ,TQ~5z®r dagen hoopt men een vergadering te beleggen, waarin "ader zullen worden uitgewerkt. JAN „ONGELUK"- j in de eerste officiële wedstrijd, waarin Jan van Gelde- FV? nl- in „de omloop van I?®*hXo1^ te Genf- had hjj met peen te kampen. Bij een valpartij klaagde hij over hevige pijnen in de schouderstreek en hij had een fiat m z(jn achterhoofd. Nadat hij door zijn geneesheer behandeld uuSI ?n bij huiswaarts keren. Of "IJ in de ronde van Prinsburg (B.) zal starten is nog twijfelachtig. Hij hoopt evenwel te kunnen deelne men aan de klassieker Gent— vvevelghem. NOG EEN ANTWOORD AAN DS. PENNINGS. De heer Ham te Souburg schrijft ons. dat een geestelijke als ds. Pennings. die zich zo druk bezig houdt met de Indonesische kwestie beter naar Indonesië kon gaan als lid van de commissie van toezicht op de gang van zaken al daar. Toch ziet ds. Pennings blijkbaar niet, dat de soldaat gehouden is elk bevel uit te voeren, ook al komt zijn innerlijk daartegen in opstand. Immers degene, die het bevel geeft, draagt de verant woordelijkheid. Het ware beter, aldus de heer Ham. dat de predikant zich be moeide met morele herbewa pening in zijn gemeente. Tenslotte meent hij, dat het de Herv. Kerk niet tot ere zou strek ken. indien ze zich aansloot bij de principes van de Paroolgroep.' Een kerk. die dieiit doet dat in dienende liefde jegens hen. die deze liefde het meest nodig heb ben. Maar zij moet zich niet door anderen laten beïnvloeden. De verlegen bazinne. Ze waren met z'n bei den gearriveerd op een boerderij ergens in het grensgebied van Zeeuwsch Vlaanderen. Binnen rook het heerlijk naar pas gebakken spek en verse worst. De boe rin wees hun een plaats aan de blank geschuurde tafel en vroeg in sappig Vlaams, waar ze de he ren mee van dienst kon zijn. Ietwat verlegen vroeg de oudste van de twee of de baas thuis was. maar toen hij tot antwoord kreeg dat de baas er niet was. vertel de hij met zijn collega op controle te -zijn. De boerin haalde de schouders op. want daar had zij haar baas nog nooit over horen spre ken cn zelf ook nooit van gehoord. Natuurlijk vonden de ambtenaren dat een vreemd geval, want de boerin diende toch te weten dat ze voor het spek en ie worstjes aan de zolder een deug delijk en gewaarmerkt slachtbriefje diende te vertonen aan de daartoe bestemde opsporings ambtenaren. De bazinne was er wer kelijk verlegen mee en bezweek bijna onder een kruisvex'hoor van scherpe economische vragen, tot gelukkig de baas zelf thuis kwam. Ook die had. zoals hij zei. nog nooit van controle ge hoord. bezat geen slacht briefje. had al jaren ge slacht zonder zo'n ding. Van dorsbriefjes en an dere rommel had hij nooit gehoord cn heel naïef vroeg hij sedert wanneer de boeren hier mee lastig gevallen kon den woi-aen. Totdat opeens de zaak duidelijk' werd. Het oog van een der crisisambtenaren was plotseling blijven rusten op een portret van dc Belgische koning, ver sierd met de Brabantse kleuren en het raadsel was opgelost. Nederland se ambtenaren contro leerden op Belgisch grondgebied! vf 19. Ze liepen nu door een zeer nauwe gang. Habbe krasch voorop met zijn zaklantaarn. „Er is hier niets!" zei Kappie. „Aleen maar elleixde en narigheid." gromde de maat. „Mn mond en m'n ogen en m'n oren vol zand en m'n schoenen vol kiezels! Bah! Wat doen we hier! En dat om een paar van die schittersteentjes!" Het leek wel of de gang geen einde nam. Ze strompelden over brokken steen, maar dat hinderde Habbe Kratsch niets. „Ikke zie ene lichtschijn!" zei hij ein delek. „Daar is het einde van deze gang! Daar zijn mijne diamanten! Zij flonkeren mij reeds toe!" De gang* werd werkelijk iets- breder en kwam uit in een zéér grote spelonk. „Aaaaah!" riep Habbe Kratsch vol bewondering. „Mijne diamanten. Die schittering doet xr-ijne ogen zeer!" „Ik zie helemaal geen diamanten!" zei Kappie verbaasd. „Waar zijn die dan?" „Ik wil uitrusten!" zei de maat. „Wat heb je er aan? Ik-voel me ziek!" De Marva's blijven. Te Leiduin staat een grote villa, waar de jonge Marva's worden opgeleid. Per week wox-den er zo ongeveer 25 afgeleverd, die klaar zijn voor haar werk. Dat aantal is no dig om het Marva-corps op een sterkte van 700 te hand haven. Van dat corps verblijven er op het ogenblik 220 in Ned. Indië. De chef van de marine- vrouwenafdeling hoofdoff. Marva 2 H. van Slooten ver klaarde Vrijdag tijdens, een persexcursie, dat het corps nog altijd zekere taken ver vult, waardoor mannen vrij komen. Er is nog altyd een personeelsteko-t bij de marine. Aan veel aanvragen om Mar- vapersoneel kan niet worden voldaan. Het is niet te ver wachten dat het corps Mar va's zal ophouden te bestaan. De laatste drie van de 12 door de K.L.M. bestelde Uveemo- torige „Convair-liners" zijn thans afgeleverd. Binnenkort wordt op Schiphol een nieuwe Douglas D.C. 6-verkeersmachines verwacht. Middelburg ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te Middelburg te bereiken zijn: dr. J. C. Peeck, Langeviele 49, tel. 2637; te Vlissingen: de heer A. J. van Kooten, arts, Koudekerkse weg 78, tel 394; te Veere, Serooskex-ke en Oostkapelle: dr. Reijnders Schilt, arts te Serooskerke, tel. K 1189—212; te Koudekerke, Wcstkapelle en Zoutelande, de heer L. Sloos, arts. Middelburgsestraat A 61, Koudekerke, teL K 1185—231. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek v. d. Harst, korte Delft 12. tel. 2789. Vlissingen: Apotheek Wed. A. J. van Ockenburg, Badhuis straat 22, tel. 86. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 17 Mrt. Hcron v. Antwerpen; 18 Maart. Oud-Beierland v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken: 17 Maart, v. Gelder n, Aarhus; June n. Cork. Gepasseerd n. Antwerpen: 17 Maart, Atlantic v. Duinkerken: Ina v. Duinkerken; 18 Maart, Ab- bekerk v. Rotterdam; Eemdljk v. Rotterdam. Woensdagavond sprak Ds. H. J. P. Boeke. em. predikant en mede samensteller van de nieuwe bun del van de Ned. Herv. Kerk, voor de Ver. v. Vrijzinnig Hervormden te Middelburg in de Doopsgezinde kerk, over „De nooit voltooide rijkdom van de Christelijke ere dienst". Toelichtende lantaarnplaatjes ga ven een beeld van d.e ontwikke ling van de eredienst van de vroegste tijden af. de Joodse taber nakel tot aan de meestmoderne uitingsvorm: de radio-eredienst. Het kerkkoor van dc vereniging bracht een Paas- cn Pinksterlied ten gehore, terwijl een trio even eens enige liederen zong. De bijeenkomst werd geopend door mr. J. Moolenburgh. vice- voorzitter van de afd. Middelburg der vereniging. AANBESTEDING. Door de Rijkswaterstaat te Mid delburg werd aanbesteed, het on derhouden van de Rijkszeewering cn havenwerken te Veere en van de rivierwerken in het Veergat en de Zandkreek gedurende het jaar 1949. Ingeschreven werd door K. van der Klippe te Vlissingen f 13.380; L. J. Dekker. Vlissingen f 12.340; P. de Voogd te Veere f 9390. „GOODBYE MR. CHIPS'' De eenvoudige, goede en op rechte meneer Chips, school meester van drie generaties, is •terug op het witte doek, dank zij de welkome reprise van een film. die voor de oorlog reeds ontelbaren heeft ontroerd. Gebaseerd op dc weinig beken de roman van James Hilton vertelt dit werk over de mens Chipping. bijgenaamd Chips, die in 1870 als jong idealist zijn leraarsdebuut maakt op de eeuwenoude Engelse school, in de loop der jaren verandert in een zure man van de klok. zon der liefde voor zijn beroep, maar onder de invloed van zijn johge vrouw 'n beminnelijke mens wordt, die tenslotte na een zegenrijk leven, geacht door ieder, die hem kende, sterft. Deze film. die buitenge woon geslaagd spel van Robert Donat, Greer Garson, John Mills en Paul Henreid te be wonderen geeft en die wars is van enige sentimentaliteit, werd voor leden van de C.F. A. in de Schouwburg te Mid delburg vertoond. St. Laurens VERGADERING LANDBOUW VERENIGIN G. Dezer dagen vergaderde in ca fé „Bloemendaal" te St. Laurens, de Landbouwvereniging. afd. Z.L. M.. onder leiding van de heer Joh. Marississen. Na behandeling van enkele huishoudelijke zaken verkreeg burgemeester Kodde van Zoute lande het woord. In een rede van ruim anderhalf uur gaf deze een zeer duidelijke uiteenzetting van de herverkavelingswet voor Wal cheren. Hij schetste het verschil met de ruilverkavelingswet, het gebied, de schattingswaarde, de normen, overdracht van eigen dom en pachtovereenkomsten, ver kaveling van het gebruik, samen stelling van herverkavelingscom- missic en raad van beroep, enz. Ten opzichte van het vaststellen van de lijst van rechthebbenden en de latere toedeling deed spr. een dringend beroep op dc aan wezigen om zidh niet tevreden te stellen met de gedachte: ,,'t zal wel goed zijn", maar bij elke op roep of gelegenheid er zich van te overtuigen door 'n persoonlijk be zoek. Er volgde een leerzame be spreking over vergoeding pacht waarde. toewijzing gronden N. O.- polder. paehtcontracten die af lopen. enz. In het bijzonder kwam de grote noodzaak van watervoor ziening voor de weidegebieden naar voren, omdaï door de inuun- datie zo goed als alle putten, bron nen en wellen zont géworden zijn en goed drinkwater een eerste vereiste is voor het vee. Burge meester Kodde ga/ de verzekering bij de bevoegde autoriteiten - op deze zaak de aandacht te vesti gen en gaf in overweging het zelfde te doen. JAARVERGADERING J ONGELINGS VERENIGING. Donderdagavond hield de Geref. Jongelingsvereniging te Sint Lau rens haar jaarvergadering in de consistorie der Geref. Kerk. onder voorzitterschap van de heer P. Boon Jr. De vereniging telt mo menteel 15 leden. Er zijn een groot aantal begunstigers. De rekening 1948 sloot met een batig saldo. De heer A. Simonse Szn., hield een intending over „Babel". De ver dere avond werd doorgebracht met een voordrachtenwedstrijd en her sengymnastiek. Ds. Boon eindigde deze avond met gebed. Arnemuiden DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Dc stemming voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen zal te Arnemuiden worden gehouden op 22 Juni a.s. Het stembureau is in het gemeentehuis, tei-wiji het stembureau II in het Ver enigingsgebouw is. Óp de kiezerslijst welke op 22 Februari 1949 is vastgesteld komen 1520 kiesgerechtigden voor. JAARVERGADERING CHR. METAALBEWERKERSBOND. Onder voorzitterschap van de heer A. Poortvliet hield de Chr. Metaalbewerkersbond, af deling Arnemuiden, zijn huis houdelijke jaarvergadering. Uit do verslagen van secre taris en penningmeester bleek dat de afdeling een gunstig jaar heeft gehad. In 1948 gaven zich 39 nieuwe leden op. Dc districtsbestuurder. de heer Hordijk, besprak een boei end onderwerp nl. „Ons werk in deze tijd". Ook werden door hem verscheidene vragen be antwoord. De voorzitter gaf vervolgens een uiteenzetting over het mooie werk voor het Talma Oord. terdag 7 stud. Zwerus. ZondaL 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke Jed. Herv. Kerk. Aagtekerke H2 S" 2-W ÏUddelburg ds. Theunissen. 2.30 ds. y. S„2,SnJ tinwHi (SESt Ned. 10 Willenswaard; Arnemuiden 6 dhr. Oskam. 2.30 ds. pelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissin gen 9.30. 2.30 en 6.30 leesd. Voorst Vader: Biggekerke 10 WMg^L1Lf2,^JjSS; ds. Aalbers, 2 ds. Witteveen; Domburg 9.30 ds. v. Willens- waard, 7 ds. Theunissen; Ga- pinge 2 ds. de Boer; Grijpsker- lce 10 ds. v. Winterswijk. 2.30 ds. v. d. Wind; Kleverskerke 9.30 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. van Dijl. 2.30 ds. Enker; 't Zandt 10 ds. Enker. 7 ds. van Dijl; Middelburg Oostkerk 10 ds. Smits. Concertzaal ds. de Boei-, jeugdd.. 7 ds. v; Woerden: Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Waardenburg. 2.30 ds. v. Garde ren; Oost- en West-Souburg 9.30 en 7 ds. Spijkerboer; Oost kapelle 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem 10 ds, Witteveen, 2.30 ds. v. Dijl; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.30 ds. v. Winters wijk; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Keijzer; Veere 11.15 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Sickesz. 5 ds. Aalbers; Engelse kex-k 9.30 jeugdkerk; Haven dorp 10 ds. Oosthoek; Vrou wenpolder 10 ds. Richard; Westkapellc 9.30 leesd.. 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener. Eglise Wallone. Middelburg 1C.30 ds. Risseeuw. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Dom burg 11 ds. Elshout, 3 ds. Scheele; Gapinge 9.30 en 2 dhr. Franssen: Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Dorst; Koudekerke 9 en 2.30 ds. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Nes;''Mid delburg Hofpleinkerk 10 ds. van Til. 5.30 dr. Oussoren; Noorder- kerk 10 dr. Oussoren, 2.30 en 5.30 ds. van Til; Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 leesd.. 2.30 ds. Deenik; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wouwe; St. Lau rens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlis singen 9.30 en 5 ds. Hindriks; Vrouwenpolder 10.30 en 4 ds. Deenik; Westkapellc 9.30 ds. Scheele. 2.30 dr. Oussoren. Geref. Kerk (art. 31). Middel burg 2 en 7 ds. Verheij; Zoute lande 9.30 ds. Verheij. 2.30 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30 2 en 6 leesd.; Arnemuiden Za- Officiële publicaties. B. en W. van Middelburg, bren gen ter openbare kennis, dat door de heer S. A. Versluijs. te Middel burg ontheffing is verzocht van de bepalingen van artikel 26. lid 1 van dc gemeentelijke bouwver ordening betreffende overschrij ding van de achtergevel-rooilijn ten aanzien van een te bouwen kantoor met bovenwoning aan de Lange Delft, kadastraal bekend sectie L, no. 168 ged. Het verzoek ligt voor een ieder ter inzage ter gemeente-secreta rie. van 18 Maart tot en met I April 1949. KEURING TREKHONDEN. B. en W. va» Middelburg maken bekend, dat dc jaarlijkse keuring van trekhonden in deze gemeente zal worden gehouden op Maandag 4 April 1949 te 9.30 uur in de Grnanbeurs aan de Dam. Belanghebbenden dienen hun honden met de kar (of karren) op die datum aan een keuring te on derwerpen. FILMS VAN DE WEEK Waarom krijgen zij geen hoofdrollen? „San Antonio" met Errol Flynn. Alexis Smith, Szöke Szakall en Victor France»regie: David Butler. De kleurige, kostbaar geënsce neerde avonturenfilm, die Electro. Middelburg, vertoont, brengt ons twee Europese acteurs, die door Hollywood op een zijspoorije zijn gerangeerd, maar die op ons toch meer indruk maakten dan de brn- vour-held Flynn en de onwaar schijnlijk knappe Alexis Smith- wij doelen op Szölcc Szakall. de gemoedelijke Wener, wiens spel 'n schat van komische trekjes bezit cn Victor Francen. de man. die dc antioorlogsfilm „J'Accuse" onver getelijk maakte, maar die thans niet meer de kansen krijgt, waarop hij krachtens zijn talent recht heeft. „San Antonio" is overigens een film van het beproefde recept, met een historisch tintje en ste vige vechtpartijen. „Dag en nacht" (Night and Day) met Gary Grant. Alexis Smith en Robert Alda; regie: Michael Cur- tlz. Het is een modeverschijnsel in Amerika om de levensgeschiede nissen van succesvolle componis ten in het lichtere genre wat ge romantiseerd te verfilmen. Dit maal was Cole Porter aan de beurt, maar wij zouden niet graag onder ede verklaren, dat. de sce narioschrijvers zich strikt aan de waarheid hebben gehouden. Men zal zich het hoofd er ook niet. over breken, doch zich liever in Alhambra, Vlissingen, even amuse ren met een aardig verhaaltje, 'n stroom van bekende liedjes en grootse shows, die het in techni color altijd wel doen. „De zwarte dood" (Under the red robe) met Conrad Veldt, Anna- bclla en Raymond Massey. regie: Victor Scaström. Een voor-oorlogse Engelse lilm in Luxor. Vlissingen. goed gespeeld en met een romantiek, die voor de liefhebbers van het oeuvre van Alexander Dumas en Baronesse d'Orczy een grote bekoring zal hebben. Hel is prettig nog eens gelegenheid te krijgen de grote acteur Veidt, enkele jaren geie- den overleden, te zien spelen. Alweer die Rita (Hayworlh), ditmaal in de gekleurde showfilm over de Windmill in Londen. ..To night and every night", die reeds eerder besproken werd en thans in de Schouwburg, Middelburg, draalt. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 leesd.; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Tolsrna. Dinsdag 3 en 7.30 ds. van V/ilsum. Ver. Vrjjz. Herv. Middelburg 10 ds. Metz; Vlissingen geen dienst. Evang. Luth. Gent. Middel burg 6 ds. Johannes; Vlissingen 10 ds. Johannes. Doopsgez. Gcm. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10.30 ds. van Empel. Herst. Apost. Gein. Vlissingen Singel 9.30 en 4 dienst. Woens dag 3 dienst. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlissingen Bakkersgang 10 en 2.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 7,30 bidst.. 10 Heiligingsd.. 4 Openlucht. 7.30 Verlossings. Kap. Souvex-ein; Vlissingen 10 en 7 30 lt. Betger en v. d. Roest. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË Naar Indonesië: Kedoe, Rotter dam—Java. 16 Maart te Port Said. Van Indonesië: Grootc Beer. Batavia—Amsterdam. 18 Maart te Port Said: Salawatti. Java—Am sterdam, 16 Mrt. Finisterre gepas seerd. Amsterdamse Beurs 17 Maart 18 Maart Nederland 1918 (31/,) dito 1947 Ua) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 Investeringscert. 3 Nederland 196264 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2'- Spaarc. a f 100 2)1 Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand, B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feycnoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij- Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania De markt stond Vrijdag weer in het teken van het naderend week end. De beroepshnndel pleegt dan veelal tot dekkingen over t< gaan. waardoor lichte vraag over heerst en kleine koerswinsten ge maakt kunnen worden. Andere factoren, die van enige invloed konden zijn, zoals de totstandko ming van het Atlantische Pact cn een eventuele nieuwe Amerikaan se resolutie in de Veiligheidsraad inzake de Indonesische kwestie, bleven zonder merkbare uitwer king. 100'/, 100 9715, 97's 96'. 06% 9B«2 98', i 97<4 97 "i 97\ 97".i 97--, 97 Vj 79's 77'4 1007, lOOVs 94 V8 943,4 96'/- 9Gr;i 104 105 150 151)4 156 !ii 279|, 280 126'] 129)4 152'/, 152% 176 176 228'i 2283,4 257 257 220'i 220 156',, 159 284"a 287'J 140 i 142 8414 150',4 159^4 159 146'i 150'4 157% 159'» 150's 150'. 113 133 V4 133 32 963^ 00r! 4 47:!i 47)4 35', a 35)4 z 3% 977# 14% SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Op 17 Maart 1949. Centrust 5. v. d. Stroom: Storno. Wagenmakers: San Pedro, de Vries: Hendrika. v. d. Adel: Olie- vos 4. Volk; Energie, van Groe- zen; Zeclands Luister I, v. d. Vliet; Vicosoprano, Stienlssen; Telegraaf 15. Köss; Cornelia, van Meel, allen Rotterdam; Bram 2, Kempeneers, Amsterdam; Ilollan- dia. Versluis; Time is Money. Vis ser; Chrigee. de Waal, allen Wer kendam: Machlensteen 16. de Vries., Marknesse; Disponibel 2. Bouirtan. Wemeldinge: Havcl. de Lamper: Cisalplnn 4. Grilndler. beiden Dordrecht; Louis. Locke- feer. Kerkdriel; Elisabeth, Aar- noudse. Enschede: Variatie. Man ual:. Cocvorden; W. van Dricl 45, Broekhoven, Slikkeveer; De Hoop. Zwiers. Hengelo; Johanna, Botter, Almelo: Thilla 4, v. d. Wijgerd, Almelo; Rjjn Schelde 6. llegcms: Salf 3. Cop; Ferloujean, dc Bus- schere: Grejus. v. d. Ak ker; Georges. Coclez; Henny. Van Roosmalen; Florentia, Versijp: Agom 5. Wolthuis, allen Duitsland; Potentilln. Heitz: Nelly 2. van Ooste; Pointe a Pitre, Vroomhout; Nostrano, van Rossum; Carl Geldner, Riemens, allen Brussel; S.tad Amsterdam 4. van Wijk; Ci- tö. Verduin; Jannigje, van Drim- melcn; St. Antoinc. Magnus: Es- perance. Lesage; Amice. van Capelleveen: Rijn Schelde 1. Ver hagen: Familietrouw. v. d. Boo gaard: Voorburg. Stobbelaar; Pulten, Top; Luotor. v. d. Andel; Guinea. Blokland; Josef, Ver- straeten; Polosson, Siera; Twiod, Dost; Telegraaf 6. Heystek; Tele graaf 17. Bout: Leendert Plcter, van Groezen; Lucia, Stoop: Inter nos. Van Aspercn; Oka. Mathijs; Frankonin. de Groot; Jadi. Wil- 262 m.): 10, 20. 23 en 0.5G Nieuws; son; Actief, van Meijeren; Jaco- 14.15 BBC Midland Light OrcUes- ba. Pecher: Phenix 14, Zijlmans, tra; 19.45 Hoorspel; 21.30 Hoorspel; allen België. 24 voordracht. ZONDAG. Inda Handel is de soliste van het Radio Philharmonisch Or kest in het vioolconcert in D van Brahms. Het orkest wordt gedirigeerd door Willem van ötterloo. Het orkest wordt begonnen met de Ouverture Prometheus van Beethoven (H. II 20.15). Paul Hupperts dirigeert het Maastrichts Orkest. Uitgevoerd wordt Symphoniè in d van Cé- sar Franck (H. I 23.15). Rutger Schoute bespreekt muziek van Liszt in dc rubriek ..Men vraagt en wij draaien", ill. II 9.15). Hilversum I. 3.30 Hoogmis te Sterkscl: 10 Kerkdienst te Den Haag; 11.30 Na de kerkdienst; 12.35 Weens Philh. Orkest: 13 Nieuws: 13.50 Buffalo Bill; 14.30 Concertge bouwenorkest o.l.v. Erich Kleibei 15.30 Cyclus: De Hooglied Motet ten van Palestrina; 17 Kerkdienst: 18.30 Ned. Strljdkr.; 19.30 Nieuws: 20.12 Uit en thuis; 23 Njeuws; 23.15 Maastrichts Stedelijk Orkest. Hilversum II: 9.15 Men vraagt.. en wij draaien; 10 Meester-trio: 12 Musicorda: 12.40 Mannen- cn kna penkoor; 13 Nieuws; 14.05 Boeken halfuur; 14.30 Bijnamen in de Ka mermuziek; 15 Filmpraatje: 16.30 Wekelijkse sportrevue; 17 Kinder koor „Dc Merels"; 17.30 Ome Kees je; 18 Nieuws: 18.30 Studiodienst: 20 Nieuws: 20.35 Het Radio Phil harmonisch Orkest; 21 Beau Geste, hoorspel; 22 Hersengymnastiek: 23 Nieuws. Brussel-Frans (434 m.): 7. 8. 13. 19.45. 22, 22.55 en 23.55 Nieuws: 13.20 Licht verzoekprogr.: 20 Om roeporkest: 23 Symph. gram. mu ziek. Brussel-Vlaams 1322 m 8. 9. 13. 19. 22 en 23 Nieuws: 12 Vlaamse en Nederlandse liedjes: 14 Opera- en zangplaten; 19.30 Bonte avond; 23.05 Gevar. gram. muziek, Engeland-Home Service (313 m.< 9. 14. 19, 22 en 24 Nieuws; 11.30 Gramofoonmuziok; 16 BBC Sym phoniè Orkest; 19.45 Theater Or kest; 22.15 Causerie; 22.30 Hoor spel. Engcland-Light Program (1500 en 262 m.): 10. 20. 23 en 0.56 Nieuws; 13 Verzoekprogr.; 15.30 Boekbespre king: 15.50 BBC Revue Orkest; 21.30 Community singing; 22 Ge- var. progr. MAANDAG. De Nederlandse Omroep rela- gcert vanavond in samenwer king met Radiotjanst Stockholm een concert, dat in Stockholm wordt gegeven door liet Rot terdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Fllpse. Uitgevoerd wordt de tv.eede Symphonic van Brahms (H. I 21.10). Het bekende celoeoncert ln D van Haydn wordt vanavond gespeeld door Pierre Fournier met liet Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Willem van Otter- loo (H. II 21.10). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws; 9.30 Radio Philh. Orkest: 11.20 Van ou de cn nieuwe schrijvers; 12,10 Het NBC Symphonie-orkest; 13 Nws.: 13.45 Benlamino Gigli; 14 School radio; 15.30 Historische Cyclus; 17.15 Populaire orgelbespeling: 13.30 Ned. Strjjdkr.: 19.30 Het ac tueel geluid; 20 Nieuws; 20.20 „Jona", luisterspel; 21.10 Het Rot terdams Philh. Orkest speelt ln Stockholm; 21.55 Amsterdams a Capellakoor „Bel Canto" o.l.v. Al- phons Vranken: £2.15 Hollands Strijkorkest: 23 Nieuws. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws: 9 Mozart-Beethoven; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 De regenboog; 11.25 Hollandse liederen; 13 Nieuws; 14 Jonge Nederlandse kunstenaars; 14.45 ..11 Barbiere di Siviglia"; 16.30 Lenteprogramma: 18 Nieuws; 18.30 Ned. Strljdkr.; 19.30 Nell.v Wagenaar, piano; 20 Nieuws; 21.10 Volksconcert; 22.25 De nieuwe no tenkraker; 23 Nieuws: 23.15 Dans muziek. Brussel-Vlaams (322 tn.): 7, 8, 9. 17.05, 19. 22 en 22.50 Nieuws: 12.40 Lichte gram. muziek; 14 Voor de vrouw; 18.25 Boekbespreking; 19.50 Radiofeuilleton; 21.15 Om- oeporkest. Brussel-Frans 1584 in.): 7, 8. 13. 9.45. 22 cn 22,55 Nieuws; 13.30 Gram. muziek: 18.30 Omroepkoren; 230 Cabaret: 22.15 Gevar. dansmu ziek. Engeland-Home Service (343 m.> 9. 14. 19. 22 en £4 Nieuws; 16.30 Voor de vrouw; 17.15 Filmpraatje; 20 Operafragmentcn. Engeland-Liglit Program (1500 en

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5