Kappie in de ingewanden der aarde Schooltandverzorging op de Bevelanden Sport en wedstrijden UIT DE PROVINCIE AETHER Bestuur van de K.N.V.B., afd. Zeeland. Walcheren VOETBAl Einde van ingewikkeld conflict. Een conflict in de K.N.V.B., afd. Zeeland, vond zijn einde door de uitslag van een vorige week ge houden bestuursverkiezing. Toen in 1941 de verschillende Voetbal bonden in Nederland tot fusie be sloten werden fusiebepalingen op gemaakt, waarin o.a. werd be paald, dat in de verschillende be sturen een aantal uit de R. K. verenigingen voortkomende be stuurders zouden worden opgeno men in verhouding tot de getal sterkte van de R. K. verenigingen in het gebied, dat door deze be sturen bestreken werd. In Zee land waren slechts enkele vereni gingen georganiseerd in de R. K. bond, destijds DHVB genaamd. Hun aantal was te klein om aan spraak op een zetel in het bestuur te kunnen maken. Wel was een aantal Katholieke verenigingen in de neutrale Z.V.B. opgenomen en deze verenigingen sloten zich ge leidelijk aan bij de Nederlandse Katholieke Sportbond (N.K.S.) Deze Sportbond beoogt het behar tigen van de geestelijke belangen der R. K. voetballers. Daar het anatal bij de N.K.S. aangesloten verenigingen maatstaf is voor het bepalen van de zetelverdeling in het bestuur was dus de tijd ge komen om hieraan ook in Zee land aandacht te schenken. Daar een aantal bestuursleden van de Afdeling Zeeland van huis uit R. K. was en één van hen voortge komen uit een specifiek R. K. ver eniging was nimmer over deze zaak gesproken. De overige R. K. bestuursleden waren voortgeko men uit neutrale verenigingen. Tot goed begrip van de zaak diene nog, dat neutrale verenigin gen wel mee-stemmen voor de R. K. zetels, doch daarvoor geen can- didaten kunnen stellen en dat om gekeerd de R. K. verenigingen mee-stemmen voor de neutrale zetels, maar daar voor geen can- didaten kunnen stellen. In de af deling Zeeland echter stelden neutraal en Katholiek voor beider zetels candidaten. zonder dat daarover moeilijkheden ontston den. Op een ogenblik echter kwa men er bij een verkiezing twee candidaten meer dan er zetels be schikbaar waren en vielen twee R. K. bestuursleden, onder wie de functionaris uit de specifiek R. K. vereniging, af. Hierbij dient opge merkt, dat er geen sprake van een opzettelijk wegstemmen van R. K. bestuursleden was en dat de neu trale verenigingen zich niet reali seerden, dat dit was gebeurd. De N.K.S. echter, althans mensen uit de N.K.S. vatten dit aanvan kelijk wel zo op en in elk geval eisten zij toen een zetel voor een op principieel R. K. standpunt staand bestuurslid op, wat hun goed recht was. Een recht dat door niemand werd bestreden, maar waardoor een definitieve scheiding tussen R. K. en neutra le zetels en verenigingen ontstond, met alle daaraan (zie boven t.a.v. candidaatstellingen) verbonden gevolgen. De moeilijkbeden ontstonden toen van JR. K.-zyde voor de R. K.-zetel werd candidaat gesteld een kort tevoren weggestemd be stuurslid, dat twintig jaar lang 'n neutrale zetei had bezet. Van be stuurszijde werden bezwaren ge maakt omdat men niet. wenste, dat een bestuurslid, dat de meer-' derheid niet wenste op deze ma nier terug in het bestuur werd gebracht, door een R. K. minder heid. Men stelde namelijk slechts één candidaat, zodat deze bij en kele candidaatstelling gekozen zou zijn zonder dat de grote (neu trale) meerderheid hier iets tegen kon doen. Bovendien waren er in het bestuur vele andere, veelal persoonlijke, bezwaren. Dit ging zo ver. dat het bestuur op één lid na. zich terugtrok, indien men deze verkiezing zou doorzetten. Na vele besprekingen en na tus senkomst van het K.N.V.B.-be- stuur, en andere instanties, werd tenslotte van R.K. zijde een twee de candidaat gesteld, opdat# kon worden uitgemaakt hoe "de meer derheid der verenigingen hierover dacht. Vóór de stemming werd druk met circulaires gewerkt van R. K. en van neutrale zijde, met als resultaat, dat de tweede can didaat. de heer Ivens, uit Hulst, van de 156 geldige stemmen er 112 kreeg en de aanvankelijk ge stelde candidaat, de lieer Mon- taan te Middelburg, 44 stemmen. Een grote meerderheid stelde zich dus op het bestuursstandpunt en verleende, eigenlijk het bestuur een flink vertrouwensvotum. Hopelijk is thans de rust in de Af deling weergekeerd en kan het zeer actieve bestuur zijn volle aan- dacht schenken aan de vele pro blemen. welke de Zeeuwse Voet balwereld beheersen. ZWEMMEN RAYMONDAVERGAUWEN won weer Raymonda Verbauwen uit Sas van Gent behaalde te Charleroi een overwinning op de 200 m. schoolslag dames. Zij legde deze afstand af in 3 min. 09.6 sec. Joh. v. d. Steen won de 100 m. borstcrawl heren in 1 min. 0.8 sec. BILJARTEN EUROPEES KAMPIOEN SCHAP 71/2. De Nederlander Metz kwam te Parijs no. 5 te staan in 't eindklassement Europees kam pioenschap biljarten 71/2. Eerste werd Domingo (Span je) met een algemeen gemid delde van 17.31. Metz bracht het tot 11.35. Ie klasse kampioenschap Cadre 47/1 gaat niet door Wegens het gering aantal .nschrijvingen (slechts 3 deel nemers meldden zich aan) zal het tournooi om het eerste klasse kampioenschap 47/1, dat op 7, 8, 9 en 10 April a.s. zou worden gehouden, niet doorgaan. Kerknieuws NED. HERV. KERK. Bedankt voor Puttershoek E. S. de Lint te St. Philipsland. Beroepen te Ellekom—de Steeg G. van Moorsel te Sluiskil. GEREP. KERKEN. Beroepen te Poortvliet A. J. Radder te Numansdorp. Officiële publicaties. B. en W. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de gedenktekenen op de gra ven van de oude begraafplaats „Vredehof" aan dc Koudekorkse- weg, evenals voorheen en tegen betaling van de daarvoor verschul digde rechten, weer bij de gemeen te in onderhoud kunnen worden gegeven. De verzoeken hiertoe kunnen worden ingediend ten kantore van de Directeur van Gemeentewer ken, kamer 8, ten stadhuize (kan toor geopend van 9—12 uur). De aandacht van belanghebben den wordt er tevens op gevestigd, dat de door oorlogsgeweld bescha digde of vernielde gedenktekenen door de zorg en op kosten van de belanghebbenden moeten worden hersteld of vernieuwd. Vlissingen, 12 Maart 1949, MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg bren gen ter algemene kennis, dat de vóór- en achtergevelrooihjn voor de Veersesingel, voorzover gelegen tussen Oud Arnemuids voetpad en Oude Veerseweg bij Raadsbesluit van 13 December 1948 is vastge steld en bij besluit van Gedep. Staten van Zeeland van 25 Febr. 1949 is goedgekeurd. Middelburg, 10 Maart 1949. 17. Maar voordat Kappie er iets aan kon doen, had Habbe Kratsch hem een flinke trap op zfln schouder gegeven, zodat Kappie ineens het touw met een schok losliet en ook naar beneden tui melde. Nu is Kappie niet iemand die gauw gilt, zoals de maat dat altijd doet, maar deze keer ontsnapte hem toch een har de kreet. ..Hoe dat zal aflopen?" dacht Habbe Kratsch bij zichzelf, terwijl hij Kappie nakeek. „Ikke dat eerst zullen zien en dan ikke mijzelven vallen laat. Ikke dan niet lopen die gevaren! Welk ene diepte! Mijne hoofd wordt duizelend!" Intussen viei Kappie snel, steeds snel ler naar beneden en hij clacht dat nu zijn laatste uurtje geslagen had. HINDERWET. Verzoek ingewilligd. B. en W. van Middelburg maken bekend, dat het verzoek van Cal- tex Petroleum Maatschappij (Ne derland N.V. om op 'n perceel a. d. Zusterstraat een bestaande ben zinehandpomp door een electrisch gedreven pomp te mogen vervan gen door hen is ingewilligd. Middelburg, 11 Maart 1949. HINDERWET. Verzoek verdaagd. B. en W. van Middelburg brén gen ter openbare kennis, dat zij hun beslissing op het verzoek van C. A. Flipse om vergunning inge volge de Hinderwet voor perceel Nederstraat 19 hebben verdaagd. Middelburg, 10 Maart 1949. naar Apeldoorn (de grote bloe mententoonstelling) en naar de I Belgische kust. De waarnemend-voorzitter erd definitief tot voorzitter gekozen, terwijl in de daardoor ontstane vacature werd voor zien door de benoeming van mej. H. A. van Visvliet uit Middelburg. De samenstelling van het bestuur luidt thans: de heer A. Buyterse, voorzitter, de heer J. B. Rosenboom, secreta ris dc heer G. Schippers, penningmeester, mej. H. A. v. Visvliet, lid. Eerstgenoemde werd afgevaardigd naar de alg. vergadering van de N.R.V., laatstgenoemde werd gekozen tot afgevaardigde voor de Raad van Afgevaardigden der N.R.V. MOTORSPORT. Spannende belrouwbaardeidsrit. De derde winterrit van de mo torclub Scheldegouwen is een groot succes geworden. Bleef het aantal deelnemers aan de beide vorige winterritten ver veneden de 20, deze keer startten er van de ver schillende startplaatsen 26 ma chines. waarvan er tijdens de rit twee wegens pech moesten opge ven. De start- eh contröleplaatsen waren gevestigd te Vlissingen. Veere. Westkapelle. Middelburg. Woifaartsdijk. 's Heerenhoek. Goes. Ycrseke en Hansweert, terwijl de finish m Kruiningen was. Daar bij een gelijk anatal punten de laatst- oezochte contróle de doorslag gaf en Westkapelle met 30 punten het noogst gewaardeerd was, lag het voor de hand. dat zij die in Zuid- Beveland startten en Westkapelle ais laatste contróle aandeden, met ae beste papieren uit de bus zou- ,en. komen. Zeven deelnemers startten te Yerseke en allen slaag- oen er in aan de opdracht te vol- E^n deelnemer startte te Woifaartsdijk en bereikte hier door het hoogste aantal punten. Het was de heer Polderdijk uit Heinkenszand. Helaas kwam hij twee minuten te laat aan de finish, SS?.1 or hem de Priïs ontging. -.weZ? besloten om hem voor zijn bijzonder goede presta- nena €en PriJs toe te ken- Ook de deelnemers, die te Vlis singen en Westkapelle waren ge- k vers?bcnen op tijd aan dc „n i'i 20dat behoudens de twee hLI? ersr,allen een geslaagde rit hadden. De uitslag was: 1 C. Hel- °*f. <Goes); 2 A. de Leeuw (Mid- Castemiller/P. Bos nian 'Middelburg): 4 M. G. v Oosten (Goes); 5 Dr. J. C. Arends (Goes)VCert) Gn 6 T* Reynhout Aanwinsten F rovinciale Bibliotheek van Zeeland- Gevestigd te Middelburg. Blockmans, F., Gent tot om streeks 1336: Blockmans. F.: 1302; Brants. M.: Beknopte cultuurge schiedenis van het Vlaamse volk; Dekker, F.: Voortrekkers van Oud- Nederland: Dorren, C. J. O.: De geschiedenis van het Nedeulandse korps mariniers: Gelder, H. A. E. van: Vrijheid en onvrijheid in de Republiek; Geyl, P.; Geschiedenis van de Nederlandse stam, 2e druk: Kuyk, J. van en H. E. van Gelder- De penningen en het geld van den 80-jarigen oorlog: Leeuwen, W. van: Honderd jaar Nederland 1848—1948: Oud. P. J.: Het jong ste verleden: Oud, P. J.: Honderd jaren. Hoofdzaken der Nederland- sche staatkundige gesch.; Poelhek- ke, J. J.: De vrede van Munster; Quicke, F.: Les Pays-Eas-a la veil- le de la période bourguignonne; Rogier, L. J.: Paulus Buys en Lei- cester; Smit, C.: "Kei vredesver drag van Munster; Suttorp, L. C.: Alexander Frederik de Savornin Lohman: Vrouwen van Nederland, 1898—194ft; Wclderen Rengers, W. J. van: Schets eener parlementai re geschiedenis van Nederland; Westendorp Boerma, J. J.: Twintig eeuwen geschiedenis van het Ne derlandse volk; Yzerman, A. W.: De tachtigjarige oorlog. OPENBARE LEESZAAL VLISSINGEN. In de maand Februari wer den uitgeleend 1344 Ned. ro mans, 93 romans in vreemde talen, 671 studieboeken en 297 kinderboeken (totaal 2405). De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 275 mannen en 36 vrouwen; de jeugdlees zaal door 110 jongens en 91 meisjes. NATURALISATIE Bij de Tweede Kamer is in gediend een voorstel tot na turalisatie van Maurice Emi- lius Stockman, geboren te Terneuzen en wonende aldaar. afdeling enkele mededelingen over de a.s. viering van het 30-jarig bestaan. Bij de rond vraag kwamen nog tal van •vragen naar voren, die door de heer D. Pereboom, leider van de propaganda-afdeling en de heer Van 't Hoff werden beantwoord. Middelburg JAARVERGADERING AFDELING WALCHEREN DER N.R.V. „Tirol en Vorarlberg" vorm de het onderwerp van een in teressante causerie, die de heer B. v. d. Wey uit Bergen op Zoom in het Schuttershof te Middelburg voor de afdeling Walcheren van de Nederlandse Reisvereniging hield. Op boei ende wijze vertelde spreker over deze prachtige streken en hij besteedde ondermeer aan dacht aan St. Anton, het tijde lijk verblijf van de Koninklij ke familie. Tevens werd een collectie fraaie gekleurde licht beelden gebruikt om de aanwe zigen een idee te geven van het landschap in Tirol en Vo rarlberg. Na afloop werd een algemene ledenvergadering gehouden. De secretaris deelde in zijn jaar verslag mee, dat het aantal le den van de afdeling op 1 Ja nuari jl. 390 bedroeg. In 1948 werden vijf lezingen gehouden ZONDAGSSCHOOLFILMS. De Engelse filmmagnaat J. Arthur Rank draagt het Zon dagsschoolwezen een warm hart toe en hij financierde daarom een aantal Bijbelse films, waarover de Ned. Zon- dasschoolvereniging voor ons land de beschikking kreeg. Dinsdagavond zijn deze in de Bogardzaal te Middelburg on der auspiciën van de Interker kelijke Evangelisatie Commissie vertoond. Zij zijn uiterst sober van opzet, maar maken wel licht vooral daardoor in de weergave van Bijbelse vertel lingen indruk. Een andere film bracht beelden van het Heilige Land. 's Middags werden in twee voorstellingen voor honderden kinderen enkele films vertoond, die in overeenstemming waren met het bevattingsvermogen van de peuters en die paeda- gogische waarde hadden. Tus sen de bedrijven door liet de WIKA de kinderen zingen. NIEUWE BURG, LANGE VIELE EN POTTENMARKT Twee jaar geleden heeft dc Nieuwe-Burg-winkeliersvere- niging te Middelburg een win kelweek georganiseerd, die veel. succes had en een talrijk winkelend en kopend publiek naar deze winkelstraat lokte. Hete bestuur heeft thans be sloten opnieuw een dergelijke acie op stapel te zetten. Ook de in December van vorig jaar opgerichte winke liersvereniging Langeviele. Pottenmarkt kwam tot het be sluit een winkelweek' te hou. Dl STRICTS VERGADERING N.C.R.V. De Ned. Chr. Radio Vere niging hield Dinsdag in de „Prins van Oranje" te Goes haar jaarlijkse provinciale vergadering. De voorzitter, de heer J. W. van 't Hoff, burgemeester van St. Laurens, wees er in zijn openingswoord op, dat 't ledental der N.C.R.V. sterk' is gestegen. Voorts sprak hij over de mogelijkheden der te levisie voor het Chr. leven, de viering van het 30-jarig bestaan op tweede Pinkster dag te Arnhem en de waar dering welke voor het werk der N.C.R.V. bestaat, ook bij andersdenkenden. Tenslotte liet h\j een op wekkend woord horen om de propaganda nog intensiever te doen zijn, vooral ook om dat in het nieuwe radlobestel waarschijnlijk die verenigingen zendtijd zullen krijgen, welke ten minste 10% van de luis teraars als lid hebben. Bij de behandeling der ver- enigmgszak'en werd besloten de aftredende heren prof. dr. A. H. Edelkoort, Utrecht, dr. G. P. van Iterzon, Den Haag, H. Kikkert, Zeist, Tj. Krol, Haren (Gr.) en ds. C. v. d. Zaal, Ulrum, candidaat te stellen voor het algemeen be stuur, terwijl als nieuwe can didaten werden gekozen ma joor Malcorps, Amsterdam (Leger des Heils) en ds. Har- denberg, Hengelo (Baptisten). Tot voorzitter van de Prov. commissie werd bij acclamatie herkozen de heer J. W. van t Hoff. Herkozen werden eveneens de aftredende leden van de Verenigingsraad, de heren I. J, van Bortel, Schoon- dijke, ds. J. S. Hartjes, Vlis singen en Joh. Verburg, Kam perland. In de vacature-H. A. Weijburg werd de heer C. F. Feij. Vlissingen als lid van de Verenigingsraad gekozen. Vervolgens deed de heer B. Budding van de propaganda- en werden drie excursies ge- den. De besturen van belde maakt, namelijk naar Den 1 verenigingen, die in deze sa- Bosch (de kanttentoonstelling), menwerken, kwamen tot de geven. De opzet is verder, dat thans in deze omgeving gevestigde tandartsen te verzoeken aan deze dienst mede te werken. Zoals bekend zijn in alle overige delen van Zeeland dergelijke dien sten reeds in voorbereiding, zodat met de Bevelanden thans de schooltandverzorging voor de ge hele provincie geregeld zal zijn. Gehoopt wordt dat de dienst nog dit jaar zijn werk kan aanvangen. In dezelfde vergadering kwam ook nog de verdeling van het bouwvolume in Zeeland ter spra ke. Zoals voor de hand ligt, zijn verschillende gemeenten niet vol daan over de ontvangen toewijzing, hoewel men toch van mening is, dat Ged. Staten geen gemakke lijke taak hadden en gedaan heb ben wat zij konden doen. Organisatie wordt bekeken I)e burgemeesters en secretaris sen van Zuid- en Noord-Bevcland hebben in hun Maandag in d« Korenbeurs te Goes gehouden ver gadering het principiële besluit genomen om te trachten tot op richting van een schooitandvcrzor- gingsdienst te komen voor alle Beveiandse gemeenten. In deze vergadering, welke we gens ziekte van mr. dr. A. J. J. M. Mes, ditmaal gepresideerd werd door burgemeester C. F. A. M. Horslgh van 's Heerenhoek en ook werd bijgewoond door de heer A. Schout, lid van Ged. Staten, heeft de geneeskundig inspecteur voor Zeeland van de Volksgezondheid dr. J, R. v. d. Borgh, het grote belang van een dergelijke dienst toegelicht, terwijl de directeur van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel werk, de heer C. Lijnzaad, de organisatie van deze diensten in de andere delen der provincie heeft uiteen gezet. Daar bij de bespreking bleek dat men algemeen overtuigd is van het nut van een scnooltandverzorgings- dienst, werd besloten een nader onderzoek hiernaar in te stellen.Dit zal geschieden door het bestuur van de Vereniging van Burgemees ters en Secretarissen, tezamen met de Stichting Zeeland. Deze zullen hiertoe contact zoeken met de tandartsen, ziekenfondsen e.d. en nagaan hoeveel de kosten per ge meente zullen bedragen. Nagegaan wordt verder hoe deze dienst moet worden geregeld, of er rijdend ma teriaal dient te worden aange schaft enz. Het ligt in de bedoeling te be ginnen met de eerste klassen der lagere scholen. In het volgende jaar kunnen dan de eerste en twee de klasse behandeld worden cn zo vervolgens elk jaar enige uit breiding, zodat uiteindelijk de kin deren gedurende hun gehele schooltijd een tandverzorging kun nen genieten. De ouders zullen ge heel vrfj blij ven of zij htm kin deren al dan niet hieraan willen laten deelnemen. Voor de finan- ss-sc""™KgirE vraagd, terwijl dc ouders die niet besturen van motorrgtuu bij een fonds zijn aangesloten. oeh voor den tijd van 6 maan- hiervoor zelf een bijdrage moeten I den. Rechtbank Middelburg EEN GEVAAR OP DE WEG! De Arrondissements-Recht- bank te Middelburg behandel de op 11 Maart de volgende zaak in hoger beroep: C. S., chauffeur, te Dintel- oord, was in hoger beroep ge komen tegen een vonis van de Kantonrechter te Middelburg, bij welk vonnis hij was veroor deeld tot 60.of 20 dagen, met ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Zulks wegens het feit dat hij, op 22 November 1948 te Arnemulden als bestuurder voor den tijd van een jaar. Zulks wegens het feit dat hij op 22 November 1948 te Amemuiden als bestuurder van een vrachtauto had gereden, terwijl hjj verkeerde onder de invloed van sterke drank; De Officier van Justitie eis te in hoger beroep bevesti ging van het vonnis van den Kantonrechter, behalve ten aanzien der straf en vroeg thans veroordeling tot 1 week van conclusie, dat 6, 7, 8 en 9 April de meest geschikte data waren. In deze periode zullen eta lages extra-goed verzorgd worden. Natuurlijk komen er weer speciale attracties voor het publiek; beide verenigin- fen organiseren een aardige talageprijsvraag en vrolijke muziek, zowel van korpsen als uit versterkers, zullen de stemming verhogen. Veere KORFBALWEDSTRIJDEN'. Zaterdagmiddag speelde de korfbalvereniging V.K.V. uit Veere tegen Stormvogels uit Westkapelle. De uitslagen lui den: V.K.V. IIStormvogels II 31; V K.V. IStormvogels I 30. Vrouwenpolder „LANDBOUWBELANG" Dezer dagen vergaderde de landbouwvereniging „Land bouwbelang", afdeling van de Z.L.M., in café Duvekot te Vrouwenpolder, onder voorzit terschap van de heer J. Fran cois. Deze sprak in het bijzon der een woord van welkom tot burgemeester Kodde van Zoutelande en tot B. en W. van Vrouwenpolder. Burgemeester Kodde sprak over „De Herverkaveling van Walcheren". Op zeer uit voerige wijze behandelde spre ker de Herverkavel inga wet Walcheren. Verschillende vra gen werden door burgemees ter Kodde beantwoord. Westkapelle JAARFEEST TIMOTHEUS. Vrijdagavond hield de C.J. M.V. Timotheüs te Westkapel le haar 58ste jaarvergade ring. Deze bijeenkomst werd ehouden in de Zwitser- e cantine en stond on der leiding van de voorzitter, de heer L. Kaland. Na de ope ning en zang van de jongens club werden de diverse ver slagen uitgebracht en werd het tableau „De verloren Zoon' opgevoerd. Na de pauze werd een toneelstuk in drie bedrijven opgevoerd, getiteld: „In de greep van de Mammon" Dit stuk, dat zich af speelt in Canada, werd voor treffelijk ten tonele gebracht. De collecte voor de militai ren in Indonesië bracht 51.64 op. Zaterdagavond werd het zelfde programma afgewerkt in een uitvoering waarvan de baten voor de bouw van een nieuwe kerk waren bestemd. Oostkapelle JAARVERGADERING „DE SCHAKEL". Vrijdag- en Zaterdagavond hield de Herv. Jeugdkring „de Schakel" te Oostkapelle haar jaarvergadering in het vereni gingsgebouw, onder leiding van de vice-voorzitter de heer H. Visser. Ds. Richard opende deze avonden met gemeenschappelijk zingen en gebed. De verslagen van secretaris en penningmeesteresse werden uitgebracht en goedgekeurd. Na de pauze, waarin een ver loting werd gehouden, werd het blijspel in 3 bedrijven .Willy's Trouwdag" opgevoerd. Ds. Richard eindigde deze goed geslaagde avonden met dankgebed. Nieuw- en St. Joosland UITREIKING BONKAARTEN. De uitreiking van de bon kaarten zal te Nieuw- en St. Joosland plaats hebben voor zelfverzorgers en niet-zelfver- zorgers op Donderdag 17 Maart. Aan de beurt zijn de letters. A t/m K. Amsterdamse Beurs 15 Maart 16 Maart. Nederland 1948 (3»/*) 100',i 100)4 dito 1947 (3Va) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 3947 3% Investeringscert. 3 Nederland 196264 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2'. Spaarc. a f 100 2Vicl Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelniij. AKU Bergh's Jurgens Calvéf-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabalfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. 96)4 943; 94=U 96'A 96', <3 107 U 151 150 V* 133»/-. 281 127»'* 132& 174V1- 231 >i 234 222 158 155»'a 281 Vj 126 233'/. 251 221)4 137'A 287',i 147Vi lCQ'/a 148 160'A 151)a Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw Pennsylvania 97)4 De handel van de Amsterdamse effectenbeurs bluft onveranderd van weinig betekenis. De hoeken bieden merendeels een verlaten aanblik en de koerslijsten verto nen vele open vakken. Het pu bliek blijft ten aanzien van de beurshandel volkomen passief en ook de beroepshandel nam een gereserveerde houding aan. Be richten die voor de markt van be tekenis konden zijn ontbraken en liet gevolg was. dat na het vast stellen van de openingskoersen er in het verdere verloop maar heel weinig beweging in de koersen meer kwam. Tegen bet sluiten van de markt viel een lichte afbrok keling te constateren, waardoor bepaalde fondsen, o.a. Amsterdam Rubber, nog beneden het peil van Maandag belandden. Olievos 4, Volk; Citerna, Van Hou- wolingen; Albracht 13, v. d. Graaf; Alvracht 10, van Deurzen; Elbe, van Veen: Silvaplana, RUck; At- tentlo. Grinwls; Saaie. Wester- linck; Cisalpina 4, GrÜndler: Stad Heijst. Wullaert; Pax. Tillema: Telegraaf 18, v. d. Mast; Tele graaf 20. de Ruijter; En Avant, Rook: Express 31, Grootveld; Elo- die, Loekefeer; Fulda. Lemmens; Eglisau, Neij; Cornelia, van Meel; Carl Geldner. Riemens: Doris Hal- ier, Ktegting; Eben Haëzcr, Theu- nisse; Amstel 7. Scheltens; SB 1114, Everaart: Neuchatel. Goos- houwer; 'Ui, Hoogeveen; Neska 3, Staal, allen België. 15 Maart 1949. Ouderzorg, Verheij: Phöni. v. d. Voorde: Elisabeth. Smit; Anjo. v. Groezen; Telegraaf 16, Hoek, al len Rotterdam: Anna, Gort: Ri val, van Kaam, beiden Zwolle: Onderneming, v. d. Well, Broek op Langendijk; Machiensteen 22. Hagenaar, Zwammerdam; Spe* Nostra, Waardcnberg, Geertrui- denberg; Kiwi, Blommaert, Nij megen; Margus, Willemse. Lith; Eendracht, Oomens. Kampen: Aquador, De Pauw: Alice, Acda: Meteor, Jatissens: Angcliquc. Huysmans: Scaldia 7. Hei]kamp: lona, Cools; Vios, Verket; Brabant, van Hove; Haspengauw. Wjjck- mans: Emmanuël, de Decker; Adoiphine. Reyniers; Terneuzen 7. Frederiksen, allen Duitsland; Rosa. Leeuwenstein; Terneuzen 4. den Dikken: Centrust 5. v. d. Stroom: Volta. Braeké; Jacq. Stork, v. d. Elshout: Cor, Kerpel; Coöperatie ve 1, Schot; Emma, Janssens; Res Nova, Vorthoren; Hydra. Dagne- lie; Rijn Schelde 10, Verhagen: Comus, Olieslagers: Sulphuur. Duut; Atlas, van Leusden: Bran denburg, Gottschalk: Prudent, ten Napel; Turquoise. Snoek; Van Gel der. den Boer; Stad Tilburg, v. d. Engelsman: René. Heuders: Mer ken, Koekoek; Juliana, Blaauv/; Coralie. Seeldraayers: Beatrix, Haringa; Wipi, Jiscoot; Pressburg, Pnuwels: Christina, Leunis; Wcst- falsa. Koenen; Madeleine, Wieken.; Stompwijk, van Bennekom; Wijk dienst 5. van Rossum; Express 34, van Drunen; Aviateur, Olieslagers, allen België. Volgens Radio-Moskon be staat bijna 40 procent der nieuw- gekozen Sowjet-Russisclie re ters uit vrouwen. De uitreiking van de bon kaarten zal te Nieuw- en St. Joosland plaats hebben voor zelfverzorgers en niet-zelfver- zorgers op Vrijdag 38 Maart. Aan de beurt zijn de letters L t/m Z. Marktberichten. MARKTBERICHT ZIERÏKZEE. Van 15 Maart 1949. Snijsla 71—81; Witlof 12—46: Soi- nazie 68—79; Prei 7—13; Bocrekóol 13—17: Stoofsla 45; Spruiten 20— 75. alles per 100 kg.; Knolselderij 2 —6; Kropsla 17—20; Bos radijs 12, alles per 100 stuks en bos. COÖP. TUINBOUWVEILING „Z.-HOI.I.ANDSE EILANDEN» Van 15 Maart 1949. Kroten I 8—10; Rode kool 16— 18: Peen I 1014; Peen II 2.503; Peen III 2.50—3.50; Prei 7—14; Ra barber 4562; Selderij 8.5011: Spinazie 45—56; Spruiten 4073; Uien 1.50—4; Witlof 35—62, alles per 100 kg,, per 100 st. of per 100 bos. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 15 Mrt., Lilleborg v. Gent; Koeta v. Ant werpen; van Gelder v. Hansweert. Vlissingen vertrokken: 15 Maart Lilleborg n. Garston: 16 Maart. Koeta n. Ipswicht. Gepasseerd n. Antwerpen: 15 Maart. Algorab v. Hamburg; 16 Maart, Oud-Beierland v. Swansea, Sambre v. Rotterdam. Gepasseerd v. Antwerpen: 15 Maart, Alcyone n. Rotterdam; 16 Maart Hebenobel n. Londen; Oran jefontein n. Amsterdam; Delft n. Curacao. SCHEPEN VAN EN NAAR INDONESIË. Naar Indonesië: Mapia. Amster damJava. 15 Maart Gibraltar ge passeerd: Slamat. Rotterdam—Ja va. 16 Maart Gibraltar gepasseerd. Van Indonesië: Grootebeer, Ba tavia—Amsterdam. 16 Maart te Sue2. SCHEPEN HOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVEL AND. Stad Amsterdam 10, Sponselee; Jeanne. Beekmans; Amstel 8, Heii- boor; Amstel 9, Akkermans. alien Amsterdam: Anny. Tersteege: Fortuna. Bakker; Vriendschap, Reijngoudt: Telegraaf 12. dc Jon ge; Risico. Vermeulen, allen Rot terdam; Neeltjc, Groencweg; Wan da. Geervliet. Sommernachtslraum. dc Vries, allen Dordrecht: Quo Vadis. Kuipers: Tasman. Kuipers, beiden Steenwijk; Elisabeth. Bui tendijk; Charles, de Pootcr. bei den Den Haag; Cito. Verduin. Broek op Langendijk; Sian, Mul ler, Denemarken: Liena, Kamme- rik, De Steeg; Paula, Breevoort, Hengelo; Meeuw. Logjes, Zwolle; Antravloeb 2. Onnink. Zw(jndrecht Volker, Diepeveen. Hoorn: Harmo nie. Jonker. Haarlem; Volti Subi- to. Pols: Willem Marinus. de Kor te. beiden Jutfaas; Neeltje. Ouds- hoorn. Velsen; Waesland. Segers, Leiden: Lema. Van Zanten. Roo sendaal: Rheinunion 25, Moortgat; Pllon. Vcrineiren; Laufcnburg, Schollen; Express 45, Strijp; Ex press 27, Blom; Esperanec, Brou wer; Dranaco 10, Ploegaart; Li ma, Aartsen; Nomadisch, Ver- - Baudonin, Huysmans: Ewijk, Kiene; Palatia, Schagen; Linge. Theenaart: Obi, Camor- mans, allen Duitsland; I.iguria. Velenturf: Nigvitella, Bauwcns: Pommard. Blanken, allen Basel; Egina. Koster; Onderneming, dc Korte; Stad Amsterdam 6, Du- rinck; Nooit Gedacht. Pik; Catha- rina Alida. Verdtdn; Rijn Schelde 17, Cant; Wuta, van Zanten: Es- 1 nia, Verdeghem; Stad Bergen, de Roef; Wolter. de Vries; Rijn Schel- de 4, Jonck; Rijn Schelde 5, de Roeck; Waya Waya, Barnhart; Jo hanna, Pieterman: Actief, Dekker: VRIJDAG. Lilly van Spengen geeft Cla- veceir.bel- en pianovoordracht Zij speelt werken van Fröber- ger en Mozart (H. II 20.05). De fuitist Everard van Roijcn speelt twee fluitsonates van J. S. Baeh. Hij wordt begeleid door Gusta van Roijen, clave- simbel (H. I 17.15). Pierre van Valkenhoff vertelt in zijn rubriek ..Wat het bui tenland leest" over de kunst van de Short Story (H. I 17.451. Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9 Ochtendconcert; 9.35 Schoolradio; 31 De Zonnebloem: 12.33 Lunch concert door het Promenade or kest: 13 Nieuws: 13.25 Vervolg Lunchconcert: 14 Gedeelten uit ..La Traviata" van Giuseppe Ver di; 15.20 Potpourries en selecties: 16 De Zonnebloem: 17.15 Cyclus: Zes fluitsonates van J. S. Bach; 17.45 Wat het buitenland leest; 18.30 Nd. Strhdkr.: 19.30 Uit het land van Hertog Jan: 20 Nieuws: 20.12 Franse lyriek van trouba dours tot moderne liederen: 21.30 Omroeporkest o.l.v. Willem van Otterloo: 23 Nieuws; 23.15 Oude melodieën met nieuwe har monieën; 23.35 Lichte orkestwer ken. Hilversum 'II: 7 cn 8 Nieuws; 8.18 Fragmenten uit ..Cavallcria Rusttcana" v. Pietro Mascngnie: 10.30 Voor de vrouw; 11.30 Jan Vogel en zijn accordeon orkest: 13 Nieuws; 14.20 Het Kamerorkest o. l.v. André Rieu: 15 Ons volk in zijn dichters; 16 Orgelspel door Cor Steijn: 16.30 Tussen twaalf en zestien: 17.20 Wij en de muziek: 18 Nieuws: 19 Denk om de bocht: 20 Nieuws; 20.05 Werken van Frö- berger en Mozart: 21 Men vraagt... en wij draaien; 23 Nieuws. Brussel-Vlaams (322 M.): 7. 8. ft. 13. 17.05. 19. en 22.55 Nieuws; 12.32 Omroepork.; 14 Operette-selecties: 19.30 Liederen: 20.15 Fiimrevue: 20.30 Omroeporkest: 21.45 Kunst- kaleidoscoop, Brussel-Frans (484) M.): 7, 8. 13. 19.45, 22 en 22.55 Nieuws: 13,15 Casinoprogr.: 18.30 Omroepkoren. 21.15 Pianomuziek: 21.30 Operette. Engeland-Home Service (343 M.): 9. 14. 19. 22 en 24 Nieuws: 13.30 Voor de arbeiders: 19.20 Ros sini; 20 Causerie: 22.15 Buitenlands overzicht. ZON EN MAAN. 18 Maart: Zon: op 6.49 onder 18.49 Maan: op 23.02 onder 8.09 Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Hoog Water u.-rNAP U.+NAP 4.13 2.34 4.46 2.51 5.31 2.52 5.52 1.60 16.39 2.24 17.10 2.41 17.57 2.45 18.17 1.60 Laag Water u.—NAP u.—NAP 10.45 2.28 22.51 1.98 11.25 2.46 23.30 2.17 12.06 2.61 11.20 1.73 23.27 1.45

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5