PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Een eiland wordt herboren Italië toegetreden tot het Atlantische Pact D£ BILT De Canadees McNaughton stelt verzoenende resolutie voor Deze week Vandaag.. Benelux-ministers naar Londen. Duitsland als bufferstaat tussen Oost en West 192e Jaargang - No. 59 Dagblad, uitgave van de Firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B den Boer Adj W de Pagter Hoofdred. G Ballintijn. Pl.verv.; W Leertouwei en H A Bosshardt. ABON N EMENTSPR1J S 32 Ct pei week: 13.9G p bw.; £r p p. 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 12 Maart 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—6 regels I L—iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.L.. Middelburg. Bureaux te Vlissingen Vlamlngstr 16-18-20 (tijd.) tel. 10 en 51 - Middelburg: Londense Kaai 29. teL 2077 en 2924 - Goes L. Vorststr. 55. tel. 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102 - Temeuzen: BrouwerUstr. 2 - Zlerilczee: N Bogerdstr. C 160. tel.24 Deze week is niet bepaald aangenaam geweest voor de Nederlandse regering. Toen zij onlangs voor de dag kwam met het voorstel om aan In donesië vervroegd do souve- reiniteit te verlenen en een Ronde-Tafelconferentie in Den Haag te houden, hebben wij de mening uitgesproken, dat over dit voorstel tevoren overleg zou zijn gepleegd met Enge land en Amerika, zodat men in Den Haag zou weten, of het een redelijke kans op aan vaarding zou hebben. Helaas blijkt dit overleg er niet te zijn geweest en Nederland plukt hiervan thans de wran ge vruchten. De Veiligheidsraad is weer bijeen en spreekt over Indo nesië en er is vrijwel niemand, die voor het Nederlandse voor stel een goed woord heeft. De Republiek fulmineert tegen ons land en gaat zo ver, dat zy de Nederlandse regering als onbetrouwbaar karakteri seert. De Republiek weigert naar de Ronde-Tafelconferen tie te komen, overtuigd als zij is van de steun van En geland en Amerika en Enge. land oefent druk uit op de Nederlandse regering ten ein de de resolutie van de Vei ligheidsraad alsnog aangeno men te krijgen Nederland bevindt zich ten gevolge van dit alles in een verre van benijdenswaardige positie. De lange aarzeling die tot het laatste toe onze Indonesische politiek heeft ge kenmerkt, wreekt zich op wel tragische wijze. Met het regelen van de ver houding tot de West wordt intussen voortgang gemaakt: de interim-regering zal wel dra tot stand komen en men mag dus aannemen, dat zich ten opzichte van Suriname en Curasao geen nieuwe proble. men zullen voordoen. Voor het overige was het voor Nederland een rustige week. Een felle pakhuisbrand in Amsterdam bracht even de gemoederen in beroering, de terugkeer van H.M. de Ko ningin vormt een duidelijke illustratie van xle ernst van de toestand en het bericht, dat er weer room verkrijg baar zal zijn, zal de Neder landse lekkerbekken ongetwij feld in een goed humeur heb ben gebracht. Nauw het lot van ons land rakend is de Beneluxconfe. rentie die in Den Haag begon nen is. Merkwaardig, dat ter wijl de Benelux nog allerminst in het volk* leeft, de econo men en politici verder bou wen aan deze kunstmatige scheppingen resultaten bereiken. Zij worden gedreven door de wetenschap, dat af zonderlijke landen hot in de toekomst niet vol zullen hou den. Alleen eendracht maakt macht. Ditzelfde besef dringt de landen, die deel uitmaken van het Atlantische Pact steeds dichter bij elkaar. De tekst van dit Pact is thans gepu bliceerd. Zij toont aan, ,dat er een inderdaad zeer nauwe vorm van' samenwerking tot stand zal komen tussen de verdragsluitende partijen. Belangwekkend is de hou ding der communisten in de verschillende West Europese landen.Zij spelen ln ieder ge val .open kaart en schuiven de schuld aan de internatio nale spanning geheel op re kening van het Westen. De tegenpartij weet nu. wat men van de Stalinisten in de toekomst te wachten heeft. Ook in Nederland. In het buitenland was van belang, dat Noorwegen het gerucht makende Sovjetaan bod tot het sluiten van een non-agressiepact verworpen heeft, dat in Bulgarije de pre dikanten, die terecht stonden, zware straffen hebben gekre gen, dat het in Palestina weer tot nieuwe hevige ge vechten is gekomen en dat Amerika besloten heeft tot grootscheepse wapenleveran ties aan Europa. Het belang rijkste van alles was echter het aftreden van de Russische minister van buitenlandse za ken Molotov en hij was ook de man, die in het brandpunt der belangstelling stond, in zekere zin dus de man van de week. Afwachten nu maar, wat er voor Molotov verder op het program staat Sleepboot gekapseisd. TWEE DODEN. De sleepboot „Denemarken" yan de firma P. Smit en Co. is gisternacht in de mond van de Merwehaven te Rot terdam gekapseisd en gezon ken. De 61-jarige machinist S. G. Duif en de 18-jarige stoker J. Bakker, die zich benedendeks bevonden, zijn hierbij verdronken. De „Denemarken" verleen de met twee andere sleepbo ten assistentie aan het Zweed se s.s. „Naboland". Op een gegeven ogenblik maakte de „Denemarken" slagzij, kreeg te veel water aan dek. kap seisde en zonk. De kapitein en een matroos konden wor den gered. Bemiddeling V N -commissie bij organisatie Ronde Tafelconferentie Nederland krijgt steun van België Dc Canadese afgevaardigde, Mc. Xaughton, heeft Vrijdag in de Veiligheidsraad voorgesteld, dat de V. N. commissie voor Indonesië zal bemiddelen tussen de Nederlandse regering en de Republikeinse leiders teneinde overeenstemming te berei ken over het tijdstip waarop en dc omstandigheden waaron der de voorgestelde conferentie in Den Haag kan worden ge houden. De voorbereidende discussies daartoe onder auspiciën van de commissie zouden natuurlijk niet vooruit lopen op de rechten, eisen en standpunten van de partijen op de conferen tie zelf. Een resolutie in deze geest werd dc Raad in overweging gegeven. Mc. Naughton noemde het Nederlandse voorstel tot het houden van een ronde tafel conferentie een voorstel dat de raad welkom diende te heten op voorwaarde, dat alle partij en er mede zouden instemmen. Het doel van deze conferentie is door de republiek geaccep teerd. De Raad zal daarom al les in het werk moeten stellen om deze directe onderhande lingen te stimuleren en de hin derpalen uit de weg te ruimen. Uit de verklaringen van dr. van Royen en de heer Palar zou hij moeten concluderen dat er nog steeds een mogelijkheid bestaat dat de partijen een overeenkomst bereiken. Om deze reden diende hij zijn bo venvermeld voorstel in. REPRESS AILLES IN DJOCJA? Het verzoek werd zonder te genstand ingewilligd. De eerste spreker in het debat was sir Benegal Ramau Rau van India, die zeide, dat de Nederlanders hun oprechtheid in zake hun nieuwe aanbod moesten bewij zen door samen te werken met de Veiligheidsraad. Hij onder brak zijn rede voor het voorle zen van een telegram van een niet door hem vermelde afzen der. In dit telegram werd zijn interventie gevraagd bij de Veiligheidsraad in zake wreed heden die door de Nederlan ders zouden zijn bedreven als repressaille tegen de. guerilla- aanval op Djocja. STEUN VAN BELGIK. De tweede spreker was de Voorlopige wapenstil stand Israël- Transjordanië. Israël en Transjordanië heb ben Vrijdag een overeenkomst getekend, het vuren te staken. Deze overeenkomst zal van kracht blijven totdat een alge mene wapenstilstand is be reikt. Volgens de tekst van de overeenkomst looptf *de demar catielijn van ten Noordwesten van Jeruzalem tot aan de Golf van Akaba. Dr. Bunche deed verstaan, dat hij het bestand uitge strekt zou willen zien tot de door de Iraakse troepen bezet te driehoek, wanneer dat ge bied aan Transjordanië zou worden overgegeven. Een strijdmacht van ver scheidene honderden Joodse soldaten was zich Vrijdag avond "in de woestijn op onge veer twee kilometer afstand van Akaba, waar Britse troe pen liggen, aan het ingraven, aldus wordt in gezaghebbende kringen te Cairo» vernomen. Engeland heeft besloten het Britse garnizoen in de Trans- jordaanse havenplaats Akaba te versterken. Dc vesterkingen zullen in de nabije toekomst worden overgebracht uit de Egypti sche kanaalzone. Ontploffing in vroegere Hermann Göringwerke. Elf personen kwamen om het le ven en 36 werden gewond bij een hevige ontploffing, die een grote werkplaats van de voormalige ..Hermann Goeringwerke" te Salzgitter deed instorten. Ten tij de van de explosie waren 3 a 400 arbeiders in de werkplaats, die allen onder het puin bedolven werden. Men vreest, dat nog meer lijken en gewonden zullen worden aangetroffen. wordt burgemeester mr. W. C. ten Kate van Goes 50 jaar; EN MORGEN is het 9 jaar gele den, dat de vrede tot stand kwam tussen Rus land en Finland. De rijkspolitie is er in ge slaagd de beruchte oud-politie man J. M. Fuchs, die uit het in terneringskamp te Vught was ont vlucht, opnieuw te arresteren. Belg Nirot die de houding van de Raad in de Indonesische kwestie vergeleek met zijn houding in de kwesties betref fende Palestina en Kasjmir. In het geval van Palestina werd het uiteindelijk succes verkre gen door het geduld en de vol harding van de bemiddelaar. Een wapenstilstand werd ver kregen zonder dat Israël zijn troepen terugtrok uit sommige gebieden. Dit is een duidelijk bewijs dat geen resultaat is te bereiken zonder geduld en soe pelheid. De Nederlanders heb ben thans zelf hun bereidheid getoond om de Indonesische volken onafhankelijkheid t« verlenen en wel bijna onmid dellijk. Het is te begrijpen dat de Republikeinse leiders contact willen hebben met hun land genoten, maar is Djocja hier voor de enige geschikte plaats op geheel Java? De Australische afgevaardig de, Hood, drong er bij de Ne derlanders op aan het vraag stuk op een geheel nieuwe wij ze te benaderen voor het te laat zal zijn. Na een korte verklaring van de Chinese af g vaardigde, Tsjiang, die eveneens aandrong op een ondersteuning door dc Raad van het Nederlandse voorstel tot het houden van een conferentie onder voor waarde dat deelneming van alle partijen verzekerd was, werd de zitting verdaagd tot Maandag a.s. Ondertekening enige tijd uitgesteld. De Italiaanse premier de Gasperi lieeft Vrijdag het besluit van zijn regering om tot het Atlantisch Pact toe te treden bekend ge maakt en daarvoor de goedkeuring van het parlement gevraagd. De stemming zou hij beschouwen als een votum van vertrouwen in zijn regering. Het staat vrijwel vast, dat de perlamentsfractie van de Christelijk-demoncratische partij de Gasperi zal steunen. Comuu- nistcn en socialisten zullen waarschijnlijk tegenstemmen. De Gasperi, die door de rechtse afgevaardigden luide werd toege juicht. zeide in een toespraak tot het Pact geen verplichting tot automatisch ingrijpen ingeval van agressie inhoudt om de eenvoudige reden, dat de deelnemende landen parlementaire staten zijn. en het bijgevolg de onderscheidene par lementen zijn, die in laatste in stantie beslislsngen moeten ne- Met het Pact wordt niets ge vraagd, dat Italië's krachten, wat betreft zijn verdedigingsmogelyk- heden, tè boven gaat. „Het is Italië's noodlot in het strategisch veld der internationale conflicten te liggen. Daarom zal het uit al zijn krachten medewer ken aan het opbouwen van de vre de", aldus de Gasperi. De communisten zullen zich met hand en tand tegen Italië's toe treding verzetten. Het communistische blad „Uni- ta" schreef: „De oppositie zal het Pact bestrijden. Vandaag begint de strijd in het parlement. Hij zal worden voortgezet in dorpen, mij nen en werkplaatsen. Wij hebben een meerderheid aan onze kant. zonder welke Italië kan produce ren noch vechten". UITSTEL. Inmiddels is in Washington be kend gemaakt, dat- publicatie van de tekst van het Pact en bijge volg ook de pléchtige onderteke ning enige tijd is uitgesteld. Een nieuwe datum kon nog niet wor den genoemd. T§gen het einde van de volgen de week zal een bijeenkomst wor den gehouden van de ambassa deurs van de Pact-landen en Acheson. Door het uitstel zal de Italiaanse ambassadeur in staat zijn tenminste één vergadering van de ambassadeurs bij te wo- Een der belangrijkste kwesties voor de onderhandelaars vormt de tekst van een verklaring met be trekking tot Griekenland. Hoewel Griekenland. Turkije en Perzië reeds militaire hulp van Amerika ontvangen hebben, wel ke te vergelijken is met de hulp die de Pact-landen zullen ontvan gen, is niet voorgesteld deze lan den in het Atlantische Pact op te nemen. Na een vergadering te Washing ton van afgevaardigden van de acht Pact-landen heeft de Belgi sche ambassadeur, baron Silver- cruys verklaard, dat de onderhan delaars, het eens zijn geworden over de overgebleven punten van het Atlantische Pact en de tekst uitgewerkt hebben. Een woord voerder van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken zeide, dat de ohdertekening de eerste week van April te Was hington plaats zal vinden. Besprekingen over defensie Zondag; a.s. zullen enige mi nisters die op het ogenblik in Den Haag besprekingen voe ren over de Benelyx, naar Londen vliegen, zo vernemen tvM van de zfjde van de K.L.M. Het zyn de ministers Spaak Eyskes, de Gruber (allen uit België), Dupong, Beek (Luxemburg) en de Nederland se ministers Stikker, Lieftinck en Schokking. De ministers komen naar Londen, zo verneemt Reuter, ter bijwoning op a.s. Maandag van de vergadering van de consultatieve raad der Wester se Unie. De omvang van de Benelux- delegaties naar de consultatie ve raad heeft in diplomatieke kringen te Londen de mening versterkt, dat de defensie-be grotingen voor de Westerse Unie zullen worden besproken. Obstakels voor de R.T.C. Dr. van Royen zeide na af loop van de zitting der Vei ligheidsraad het belangrijk te achten, dat Amerika zich niet vastklampt aan de letter van de resolutie. Wanneer de Raad open oog zou tonen voor andere methoden dan in de resolutie omschreven, geloofde hij wel iets te kunnen berei ken. Eerst moesten de obsta kels voor dc rondetafel-confe rentie uit de weg worden ge ruimd. Palar liet in een gesprek met de Aneta-correspondent uitkomen, dat zijn inziens de Nederlandse regering teveel gebonden was aan de grond wet, waardoor het welslagen van de R.T.C. uiterst moeilijk werd. De Nederlandse regering moet besluiten nemen op ba sis van de realiteit, waaraan later de grondwet kan worden aangepast. De moeilijkheid is, dat jullie Nederlanders te goede demo craten zijn, zei Palar schert send. Drie Spaanse commmunisten zijn te Madrid ter dood veroor deeld en 0 anderen, o.w. een vrouw werden veroordeeld tol gevange nisstraffen van 10 tot 30 jaar. Sowjets steunen een aantrekkelijk plan. De Sow jet-autoritei ten heb ben hun officiële steun ge geven aan een voorstel Duits land tot neutraal gebied te maken als bufferstaat tussen Oos en Wést. Het plan daartoe werd ont worpen door een groep West- duitse intellectuelen, bekend onder de naam Kring Na,u- heim. Vier December werd 't door de leider van de Kring, professor Ulrich Noaclc van Wlirzberg, bekend gemaakt Het omvat de volgende pun ten: 1. De geallieerden moeten een vredesverdrag met Duits land sluiten en hun troepen binnen een jaar na de onder tekening terugtrekken na de controle over mogelijke Duitse herbewapening aan een inter nationaal orgaan te hebben overgedragen. 2. Binnenlandse veiligheid, grondwettige vrijheden en rechten van de mens in Duits land moeten verzekerd worden door politietroepen, die door de Duitse provinciale besturen Ingesteld zullen worden gedu- Republikeinse leiders blijven op Banka. Republikeinse kringen te Ba tavia hebben verklaard, dat de zeven republikeinse leiders op Banka voornemens zijn aldaar te blijven tot de Nederlanders de resolutie van de Veiligheids raad, waarin hun terugkeer naar Djocja verzocht wordt, uitvoeren. Minister Drees ontvangt Belgische onderscheiding. De Nederlandse minister-presi dent. dr. W Drces. heeft Donder dag uit handen van zijn Belgische collega, de heer P. H. Spaak, het Grootlint van dc Leopoldsorde ontvangen. rende het jaar, dat de gealli eerde troepen zich terugtrek ken. 3. Dc verhoogde productie en de export moet verdeeld wor den tussen Oost en West. Het officiële Russische blad in Berlijn „Tagliche Rund schau" bevatte on de voorpa gina een hoofdartikel van twee kolom, waarin het plan werd toegejuicht. Hoofdartikelen van deze grootte waren tot nu toe steeds belangrijke ver klaringen over de Sowjet-poli- tiek. Opgemerkt zij, dat een soortgelijke oplossing voor Duitsland gepropageerd wordt door een aantal Amerikanen,- onder wie de bekende journa list Walter Lipmann. Walclieren's wegennet groeit. Werkgebied Walcheren (I) Eersie resultaten van harde arbeid GEEN SCHOONMAAK ZONDER ROMMEL. Maandagmorgen op Walcheren. Een jonge, bonkige Rot terdamse arbeider slaat zich met grote uithalen van de armen warm, prutst wat aan zijn dragline en brengt daarna de ko lossale grfjper in beweging. Mooi is het geluid van zo'n mon ster-machine niet. maar toch is het goed cr naar te luisteren, want het is het lied van de arbeid, een muziek, die thans op klinkt in alle Wateringen. Dragline, schijfeg en bulldozer, schop, vrachtauto en knuist, dat zijn de instrumenten van het werkgebied Walcheren en zij worden met evenveel des kundigheid als geestdrift bespeeld. Het slotaccoord zal zijn de voltooiin van 't grootste project, dat ooit op dit eiland is verwezenlijkt de herverkaveling. Herverkaveling van klei ne verspreide perceeltjes, be hoorlijke stukken land maken. Dat klinkt nogal eenvoudig. Doch wanneer je hotsend en botsend in een oude leger jeep over nauwelijks gereedgeko men wegen, dwars over rails van smalspoor, glibberig land en' door droge greppels rijdt, krijg je de indruk alsof een waanzinnige, enkele duizenden arbeiders bevel heeft gegeven Walcheren in de korst mogelij ke tijd om te spitten en onbe woonbaar te maken. Maar wel ke huisvrouw kan grote schoon maak houden zonder rommel te maken? „De Schellach is nu geheel ontsloten", zegt het Dis trictshoofd van landbouwherstel die mij op een inspectietocht heeft meegenomen en hij brengt me naar de Schellach. Wij rij den over brede wegen, zoals op Walcheren van vroeger on gekend waren en die nü al door de bewoners uit de streek. verlost uit hun isolement, druk en dankbaar worden gebruikt. WEGENNET GROEIT. De nieuwe wegen van Wal cheren zijn op het ogenblik eigenlijk wel de meest specta culaire resultaten van de „schoonmaak". Het is gedaan met de ongetwijfeld mooie, maar bar onpractische kronkel weggetjes van weleer. Thans groeit een voortreffelijk wegen net. dat alle delen van het ei land ontsluit, ontworpen door mannen, die wisten, wat Wal cheren behoefde, maar die toch ook het landschapsschoon niet onnodig aan efficiency wilden opofferen. Een Walcheren met kaarsrechte wegen zou nooit meer de tuin van Zeeland kun nen worden en daartegen is in de plannen dan ook angstvallig gewaakt. Ruw geschat is onge veer 100 km. landweg gereed en moet nog 150 km. worden aangelegd, waarnaast de ver betering van de tertiaire wegen komt. Dat „gereed" is maar be trekkelijk, want geen enkele weg heeft reeds zijn deklaag. „Laten we eerst de fundering maar een paar jaar inrijden", zeggen de wegenbouwers. Puin is van deze fundering het voornaamste bestanddeel; het wordt thans uit Duitsland aan gevoerd, zodat wij straks over de resten van Duisburg en Aken zullen lopen en rijden BEPLANTINGEN. Op de aanleg van de wegen volgt de beplanting van de bermen, maar niet overal is dat direct mogelijk. In de Schellach b(j voorbeeld moet gewacht worden tot de komen de winter, omdat het zoutge halte nog te hoog is. Om een goede indruk van het nieuwe wegplantsoen te krijgen, moet men naar do Veerse weg gaan. De jonge bomen zijn omgeven door struiken, die sneller groei en en dus later zullen zorgen voor de luwte, waarin de bo men beter kunnen wassen. Hier en daar is de bomerij onder broken, opdat men in de toe komst iets kan zien van het dan weer fraaie landschap, dat er achter ligt. Bij Zanddijk worden de oevers van de Kreek afgewerkt en binnenkort wor den zij met gras ingezaaid. Een andere aanwinst in dit gedeelte van het eiland is de in aanleg zijnde weg van Gapinge naar Middelburg. Voor Gapingers was de tocht naar de stad tot nu toe een reis op zeven, zo dat zij met deze rechtstreekse verbinding wel in hun nopjes zijn. EENS TANKGRACIIT. NU BOUWGROND. Vordert de wegenaanleg goed, er wordt niet minder hard ge werkt aan het dempen van overbodige waterlopen en slo ten en het graven van nieuwe. De methode, die hierbij gevolgd wordt, is „simple comme bon jour". maar er komen heel wat arbeidskrachten, machines en spaden voor kijken: de grond die bij het graven vrij komt, wordt gebruikt voor het dem pen. Dit verklaart de lange rijen pyramiden van aarde, die men overal op Walcheren ziet en die de indruk wekken alsof een leger reuzenmollen is op getrokken. Het gaat er maar om steeds voldoende grond ter beschikking te hebben en men lieeft er dan ook maar van af gezien de vele bunkers onder een aarden deken te begraven; liever plant men er elzen en wilgen omheen, zodat zij toch aan het oog worden onttrokken. Is een sloot gedicht, dan wordt er goede aarde op gebracht, zo dat de boer dit nieuw gewon nen land direct kan gebruiken. Dit is ook gebeurd met de le lijke tankgracht van Koudeker- ke naar Abeele, waar tiendui zenden m3 grond zijn inge bracht. Alvorens naar Walcheren's somberste gebied, de Zuidwate ring, te rijden, bezoeken wij nog even het oude vliegveld bij Souburg, waar ook hard gewerkt wordt. De door dc Duitsers achtergelaten startba nen worden opgeruimd en de daardoor verkregen partijen bi tumen als ijsschotsen over het terrein verspreid hoog ovensslakken en grintzand wor den weer gebruikt voor andere doeleinden. Ook hier is een nieuwe weg in aanleg. Ecu opzichter spreekt tot mijn begeleider met onverholen trots over het tempo in de werkzaamheden. Hij toont daarmee nog een overeenkomst aan tussen de herverkaveling en dc grote schoonmaak: de mannen, die Walcheren een nieuw kleed aantrekken, hou den, zomin als moeder de vrouw, van lijntrekken, maar zetten door, werken als paar den en zijn terecht tevreden over dc resultaten. KORTE PREDICATIE HET DERDE KRUISWOORD. Luc. 23 42 en 43. Gedenk mijner, als Gij in Uw Ko ninkrijk zult gekomen zijn en Jezus zeide tot hem: Voorwaar zeg Ik heden zult gij met Mij iti het paradijs zijn. Op Golgotha stonden drie kruisen, en van het middelste kruis stroomt ons heil. Maar ook het kruis aan de rechter- zijde kan ons een grote troost schenken. Daaraan hangt een man, die erkent, dat hij de straf van de aardse overheid ver dient, maar die weet, dat daar mee zijn schuld voor God niet geboet is. Hij zal na zijn dood voor de hemelse Rechter moe ten verschijnen en dan het eeu wige oordeel ontvangen. Is er voor hem nog verlossing mo gelijk? In zijn zielenood ziet hij Jezus naast zich en verwacht zijn laatste en enige hulp van Hem, omdat zijn hart het hem zegt. dat die Jezus de Messias is, die over een eeuwig Konink rijk zal regeren. Daarom biedt hij: Gedenk mijner. En ieder, zelfs de grootste misdadiger, die een appèl doet op Jezus' barmhartigheid, wordt door Hem niet vergeten. Bidden wij tot Jezus, dan tail Hij aan ons denken en als Hii; aan ons denkt, dan zijn w\j ge red. Het geloof van die man verwachtte pas hulp in de toe komst, maar hij Jcrijgt die hulp reeds in het heden. Heden zult gij met Mij in 7iet paradijs zijn. Jezus schenkt ons op ons ge bed niet alleen het Paradijs, maar bovenal zichzelf: „Gij zult. daar zijn m et M ij". Zonder Jezus is de hemel geen hemel en is het Evangelie geen blijde boodschap meer, rnaur met. Jezus wordt zelfs de hel van Golgotha tot een hemel, reeds nu voor ieder, die gelooft in God, die de goddeloze recht vaardigt om Christus wil. G. DEN BOER. Waarde. De Vroet geblesseerd. De aanvoerder van het Ne derlands elftal, de Vroet, is Zondag jl. in de wedstrijd te gen D.F.C. geblesseerd. In de loop van de week is do ver wonding door Dombi behan deld en Zaterdagmiddag zal beslist worden of de Feye- noordspeler tegen België "zal uitkomen. Mocht dat niet het geval zijn, dan zal men zich .nader bera den over de vervanging. In ieder geval heeft de keuze commissie de Ajaxied Stoffelen uitgenodigd zich bij de reser ves te voegen. Drie en een half jaar voor Nadja Moeddin. De voormalige minister-pre sident van Oost-Indonesië, Nad- jamoeddin, is Vrijdag door het hof van justitie te Makassar ver oordeeld tot 3 jaar en 6 maan den gevangenisstraf, met af trek van preventieve hechte nis. Het hof overwoog, dat be klaagde schuldig is bevonden aan oplichting viermaal ge pleegd, alsmede het doen ple gen van valsheid in geschrifte. Het, Beierse denazificatiehof heeft gelast dat het operagebouw voor Wagner festival te Bay- reuth weer onder beheer van de afstammelingen van de Duitse componist Richard Wagner ge steld zal worden. VOORSPELT TOEMKNDE BEWOLKING Weersverwachting geldig tot Zaterdagavond. Koude ochtend met hier en daar nevel of mist. Overigens toenemende bewolking met op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige, naar Zuidelijke richtingen draaiende wind. Ongeveer de zelfde temperatuur als giste ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1