PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Interim-regering voor de West Brief van Soekarno aan dr. Beel gepubliceerd De Amerikaanse druk op Indonesië D£ BILT Bouwvolume over Zeeuwse gemeenten verdeeld Lalmand overtroeft Thorez DE TOEWIJZINGEN. De terreur op West-Java VOORSPELT 192e Jaargang - No. 55 Dagblad, uitgave van de Firms Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B den Boer AdJ W d-? Pagter Hoofdred. G Ballmtijn. Pl.verv.. W Leertouwei en H A Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week; 3.9G p kw.; Er p p. t 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 8 Maart 1949 ADVERTENTIEPRIJS 18 Ct. per nm. Minimum p advertentie t 2.50- Ingez. mededelingen dubbel tarief, .vleme advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels l 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro f 359300 P.Z.L.. Middelburg Bureaux te VUssingen Vlammgstr 16-18-20 i tijd. tel 10 en 51 Middelburg Londense Kaal 29 tel 2071 en 2924 - Goes L. VorsUtr 55. tel. 2475 b.g.g 2228) - Oostburg Pr Mauntsstr 12. tel 102- Teroeuzen Brouwertjstr 2 - Zierikzee N Bogerdstr C 160. tel.» Kabinet beet regeringsraad Zelfstandigheid voor Aruba en Curacao Naar het A.N.P. verneemt, is Maandag het wetsontwerp interim-régeling voor Suriname en dè Nederlandse Antillen voor advies aan de Staten aangeboden. Over de inhoud van deze interim-regeling vernamen wy de volgende bijzon derheden: Tot nu toe werd overeenkomstig art, 62 der Grondwet het algemeen bestuur door de gouverneur uitgeoefend. Vol gens de nieuwe regeling zal de landsregering van Surina me en de Nederlandse Antillen bestaan uit de landsre- gent en de aan de Staten verantwoordelijke regeringsraad. In de nieuwe landsregeling (welke in de plaats zal tre den van de staatsregeling) is du delijk aangegeven, dat ten aanzien van de verzorging van de inwendige aangelegen den, de landsregent optreedt als hoofd der landsregering. Het ontwerp gaat uit van de gedachte, dat een gelijk soortige verhouding als in Nederland bestaat tussen de Koning en de ministers in Suriname en de Nederlandse Antillen zal bestaan tussen de vertegenwoordiger des Ko- nings en de leden van de re geringsraad. Alleen ten aan zien van de belangen van het Koninkrijk worden aan de landsregent in een afzonder lijke afdeling bevoegdheden toegekend als orgaan van het Koninkrijk. Slechts voor die werkzaamheden zal hij s Ko- nings aanwijzingen in acht hebben te nemen. Deze werkzaamheden zgn; de afkondiging, de uitvoering en de zorg voor de naleving van wetten, algemene maat regelen van bestuur en ver dragen, zomede schorsing van landsverordeningen wegens strijd met een hogere rege ling of met het algemeen be lang van het Koninkrijk. ZELFSTANDIGHEID. Bü de besprekingen, die minister van Schaik op Cura cao en Aruba voerde, is ge bleken, hoezeer het op prijs festeld zou worden, als bij e behandeling van het ont werp interim-regering kennis genomen zou kunnen worden van het ontwerp algemene maatregel van bestuur betref fende toekenning van zeke re zelfstandigheid aan Aruba en Curagao. Het ligt in de bedoeling van de regering aan deze wens te voldoen. Alle inwendige aangelegen heden zullen worden geregeld bij landsverordening, terwijl de conflictenregeling geheel is komen te vervallen. Alleen de volgende punten zijn ter regeling aan de wet voorbe houden: De interim-regeling zelf. het Nederlanderschap, vernieti ging van een landsverorde ning. strafrechterlijke verant woordelijkheid van de lands regent, goedkeuring van ver dragen, overeenkomsten en geldleningen buitenslands en verschillende bepalingen be treffende de defensie. ALGEM. BESTUURS MAATREGEL. Regeling bij algemene maat regel van bestuur zal geschie den ten aanzien van: De rechtspraak van de Hoge Raad, de regling van de eilanden van de Neder landse Antillen, benevens enige andere onderwerpen. Ook de bemoeienis van Su riname en de Nederlandse Antillen brj de totstandkoming van de wétten is door de in terim-regeling geïntensiveerd. De algemene vertegenwoor digers, die door de landsre gering worden benoemd, zul len met raadgevende stem deelnemen aan het ministeri eel overleg over de aangele genheden, uitsluitend of mede de belangen van Suriname en de Nederlandse Antillen be treffende. Het aantal leden van de re geringsraad is op ten hoogste 9 gebracht. EEN STAATSRAAD. De Koning zal een staats raad in buitengewone dienst voor Suriname en één voor de Nederlandse Antillen be noemen na gepleegd overleg met de betrokken landsrege ring. In de Raad van Statë kan hierdoor de zienswijze van die gebiedsdelen tot haar recht komen. Vervolgens Tsjang wijst „beleefd ultimatum" af. Tsjlang Kai Sjek heeft het „beleefd ultimatum" van de Chinese regering om China te verlaten, afgewezen. Eén der twee ministers, die Tsjiang in Fenghwa bezochten om hem te overreden het land te ver laten en de weg voor de vre desonderhandelingen te ver gemakkelijken, is onverrich- terzake te Sjanghai terugge keerd. wordt ten aanzien van ont werpen van wetten, algeme ne maatregelen van bestuur, verdragen of andere overeen komsten met een vreemde mogendheid of een internatio nale organisatie de betrokken landsregering in de gelegen heid gesteld van raad te die nen. De landsregering raadpleegt desgewenst de Staten om trent ontwerpen van wetten en algemene maatregelen van bestuur. Op 17 Maart a.s. zullen, zoals bekend, op de Neder landse Antillen verkiezingen worden gehouden. Het ligt dus voor de hand, dat bier de nieuwgekozen staten over het ontwerp advies zullen uit brengen. Aangezien echter in Suriname de verkiezingen waarschijnlijk* eerst eind Mei zullen worden gehouden, zul len de oude Staten van Su riname advies uitbrengen. De regering acht het gewenst, dat beide Statencolleges voor 1 Mei a.s. hun adviezen heb ben uitgebracht. Crisis in de Britse filmindustrie. Sir Alexander Korda heelt de crisis in de Engelse filmindustrie heel ernstig genoemd. Op het jaar lijks diner van de Londense criti ci 'verklaarde hij, dat honderden mensen in deze industrie hun baan verloren en dat de studio's geslo ten werden. Jonge mensen, die na de oorlog in de filmindustrie gingen, aldus sir Alexander, zien hun carrière onderbroken. Uitnodigingen voor Raad van Europa verzonden. De vijf landen van de Westerse Unie hebben Maandag uitnodigin gen gezonden aan Italië. Noorwe gen. Denemarken en Eire tot bij woning van een tïenlandenconfe- rentie te Londen over de oprich ting van een raad van Europa. De voorlopig voorgestelde da tum van de conferentie is 28 Maart. Belgische communisten zullen Rode leger toejuichen. Ingeleid door Maurice Thorez hebben de communistische leiders in de wereld één voor één openbare betuigingen van trouw afgelegd aan Moskou in geval van een conflict. Tot de laatsten behoort de seretaris-generaal van de Bel gische communistische partij, Lalmand. Zijn verklaring geeft ongetwijfeld ook de zienswijze weer van de Nederlandse communisten, wier standpunt binnenkort door het partijbe stuur zal worden geformuleerd. Lalmand ging al heel ver. Letterlijk verklaarde hy: Indien het Sowjet-leger on:-e bodem betrad zouden wy gelukkig en trots zijn ons te bevinden te midden van de massa der ar beiders, die in onze steden en dorpen met hun toeju'chingen de soldaten der bevrijding zou den begroeten. Duitse communistische leider bedankt als lid. Hans Hubert, lid van het hoofdbestuur der communisti sche partij in West-Duitsland, heeft ontslag genomen uit de partij wegens de jongste ver klaring van Grotewohl, dat het Rode Leger bij een eventuele opmars in West-Duitsland met alle middelen moet gesteund worden. Communisten-leider in Djocja gearresteerd. Aneta's speciale correspon dent in Djocja meldt, dat bij zuiveringsacties In en rond om de stad de bekende com munistenleider Moh. Jusuf, is gearresteerd. Daarvoor had Lalmand een nieuwe oorlog onmogelijk ge noemd. indien het imperia'isti- sche kamp niet tot de aanval overgaat. Mocht wel tot een agressie-oorlog tegen de Sow- jet-Unie worden overgegaan dan zouden de communisten weigeren hieraan mede te wer ken. Mochten de pogingen van de communisten om de vrede te bewaren mislukken, dan zou den zij zich er niet mee verge noegen hun afkeuring uit te spreken of zih achter een voor zichtige neutraliteit te ver schuilen. Zij zouden echter met alle middelen en tot het einde al diegenen bestrijden, die doordat zij België in de strijd tegen het land van het socia lisme hebben gesleept, zich hebben ontpopt als de grootste vijanden van het volk en van de mensheid. Woensdagavond Indonesië in de Veiligheids'aad. Woensdagavond, 21 uur Ne derlandse tijd, zal in de Veilig heidsraad een begin gemaakt worden met de behandeling van de Indonesische kwestie. Prof. Joliot Curie getuigt tegen Kravchenko. In het proces Kravchenko heeft Maandag prof. Joliot Cu rie getuigd. Volgens hem was het boek van Kravchenko ge schreven, cm een persoonlijke haat te luchten en een sfeer te scheppen, die oorlog tegen de Sowjet-Unie in de hand werkt. Kravchenko zelf verweerde zich tegen de opmerking dat er zowel in het manuscript als in de proefdrukken verande ringen waren aangebracht. „In dien de verdedigers een boek kunnen schrijven zonder wijzi gingen, verbeteringen en toe voegingen, hebben zij een ta lent. dat ik ir de loop van dit proces niet heb kunnen ontwa ren", aldus Kravchenko. Mor gan, directeur van „Les Lettres Frangaiseg", antwoordde: „Ik heb geen redacteur nodig om mijn boeken te helpen schrij ven. Ik schrijf deze zelf". Chinese regering afgetreden. Dé regering van dr. Soen Fo is afgetreden. President Li Tsoeng Jen heeft het ontslag aanvaard. Dr. Soen Fo stelde 20 De cember een regering samen, waarvan men meende, dat zij het sterkste oorlogskabinet zou zijn, dat China tot dusverre had gehad. Na de val van de Noordchinese steden Tientsin en Pelping besloot de regering naar Kanton in het-Zuiden te verhuizen. Van toen af aan tot de terugkeer op 28 Februari van dr. Soen naar Nanking, werd de regering door leden van de wetgevende Joean (parlement) ernstig becriti- seerd. Generaal L. Tsoeng Jen, president van China sinds het aftreden van generaal Tsjang Kai Sjek op 22 Januari, bracht een bezoek aan Kanton om het kabinet te bewegen naar Nan king terug te keren voor vre desonderhandelingen met de communisten. Schip op een mijn gelopen. Maandagmorgen is een vis sersschip uit Zeebrugge, eige naar schipper van Waes, tij dens het vissen langs de Bel gische kust op een mijn gelo pen. De uit 4 koppen bestaan de bemanning bleek ongedeerd en heeft het schip door onop houdelijk pompen drijvende kunnen houden. Andere vissersschepen scho ten te hulp en 's middags is het schip door 4 andere vis sersschepen in de haven van Zeebrugge gesleept. Sowjet-oefeningen in luchtbrug afgelast. Een half uur na het ge bruikelijke mondelinge pro test van de Westelijke verte genwoordigers, hebben de Sovjet-Russische autoriteiten de aangekondigde luchtmacht oefeningen in de Duitse lucht brugcorridors afgelast. Dit is de eerste maal, dat een dergelijk protest deze uitwerking had. Sol Bloom, democratisch af gevaardigde voor New York en voorzitter van de commissie voor buitenlandse zaken van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardig den, is Maandagavond tengevolge van een hartaanval te Washington overleden. De tewaterlating van de ferryboot „Koningin Juliana" Vrijdag j.I. op de werf van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen. Nieuw rapport van de U.N.C.I. aan de Veiligheidsraad. Een rapport van de V.N.-com- missie voor Indonesië aan de Veiligheidsraad bevat de vol ledige tekst van de brief, die Soekarno op 4 Maart aan dr. Beel heeft gezonden. In de brief schrijft Soekarno: „Ik persoonlijk vind de ge dachte van een spoedige on voorwaardelijke overdracht van de volledige souvereiniteit aan de Ver. Staten van Indonesië aantrekkelijk. Ik geloof, dat zulk een souvereiniteitsover- dracht de enige weg is om de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië te verbeteren. Zonder vóóruit te lopen op de positie van de V.N.-commissie in haar pogingen om een op lossing te vinden, kan ik in principe met het dpel van een conferentie instemmen. Echter met het oog op de huidige po sitie van mijzelf en de ande re leden van de Republikeinse regering, die zich thans op Bangka bevinden, afgesneden van staat en volk en geschei den van de basis van ons ge zag als regering, kan ik geen officieel besluit nemen om de Nieuwe Marshall- toewijzingen. De Amerikaanse Senaatscommis sie voor de buitenlandse betrek kingen heeft vandaag een bedrag van 5.580 millioen dollar goedge keurd als toewijzing voor de vol gende 15 maanden van het plan- Marshall. De toewijzing moet door de Senaat en het Huis van Afge vaardigden worden aangenomen en door de president worden ge tekend alvorens een desbetreffend wetsontwerp door het Congres kan worden goedgekeurd. Verscheidene leden maakten echter het voorbehoud, dat zij misschien hun stem zouden wij- zigigen als het wetsontwerp naar de commissie voor toewijzingen gaat. Vlissingen. Terneuzen, Axel en Middelburg krijgen grootste aantallen Gedeelten gereserveerd voor herbouwgevallen „Een uiterst onaangename en moeilijke, maar anderzijds toch ook tvel een dankbare taak", aldus omschreef de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A..F. C. de C-assmbroot tydens een persconferentie te Middelburg de verdeling van het bouwvolume voor 1949 over de Zeeuwse gemeenten, die thans heeft plaats gehad en waarover Maandag bijzonder heden bekend zyn gemaakt. By de verdeling is toegewezen per m3 inhoud. In het algemeen is by de toewijzing aan de Nederlandse gemeenten gerekend met een eenheid van 251 m3, doch voor Zeeland is deze gesteld op 354 m3. Dit impliceert, dat men in deze provincie niet 600 panden van de gebruikelijke grootte, doch in feite byna 800 nieuwe wo ningen krygt. genomen van de verlangens der diverse gemeenten en hier mede is zo veel mogelijk re kening gehouden. Bij de verde ling van het contingent heeft het college van G.S. er naar gestreefd de grootst mogelijke rechtvaardigheid te betrach ten. Natuurlijk moest één lijn worden getrokken. Als basis voor de berekening van de aantallen diende het woningte kort, maar daarnaast werd met tal van factoren rekenmg gehouden, zoals de perspectie ven van de betrokken gemeen te. de aanwezigheid van indu strieën en grote en kleine be drijven, enz. Men was van me- Deze persconferentie werd tevens bijgewoond door het lid van Ged. Staten, mr. A. J. van der Weel, voorzitter van de Prov. Adviesraad en dr. B. D H. Teilegen, Griffier der Staten. De Provinciale Ad viesraad, waarin behalve twee Gedeputeerden ziting hebben enkele burgemeesters en de directeuren van het Gew. Ar. beidsbureau, het E.T.I. en dc Prov. Planolog'sche Dienst en waarvan de vergaderingen wer den bijgewoond door het hoofd van de Prov. Dienst voor Wederopbouw en Volkshuis vesting, die als adviseur op trad, heeft zorgvuldig kennis ning. dat gemeenten met in dustrie of bedrijven extra steun verdienden in verband met de huisvesting van het personeel. De getroffen ge meenten is geadviseerd de toe wijzing in de eerste plaats te gebruiken voor herbouwgeval len. NIEUW WONINGTYPE Inmiddels is nog niet 't gehele contingent verdeeld: ruim 1/6 deel v.an het volume is gere serveerd voor herbouwgeval len. Dit betekent dus, dat er voor de getroffen gebieden nog een behoorlijk volume in petto is gehouden, dat men spoedig hoopt te verdelen. Er zal hierbij ook aandacht wor den besteed aan de herbouw van bedrijfspanden^ Het is nog niet bekend of er een gunstige regeling zal komen ten behoeve van de herbouw der getroffen stads kernen en of Zeeland iets zal krijgen uit het overigens klei ne „potje" ten behoeve van de woningbouw, voor douane, marechaussee, etc. Natuurlijk is een aantal montagewoningen toegewezen maar daarnaast ook huizen, die gebouwd worden volgens het nieuwe „Van Daal- Systeem". Dit zijn bakstenen woningen met een stalen ge raamte, die permanent zjjn en die gemakkelijk zijn te bouwen, omdat zij gelijkvloers zijn. Om rendabel te kunnen zijn, moeten zy in coupures van vier woningen worden toegewezen. Zeer belangrijk is dat zij 'n inhoud hebben van 236 m3 (het zijn dus volko men normale huizen), doch in het bouwvolume slechcs tellen voor 118 m3. Zy zijn vooral toegewezen aan platte landsgemeenten, maar zullen alleen gebouwd worden, wan neer de kosten van het bouw terrein laag liggen. Zoals wel te verwachten was, heeft de gemeente VUs singen de grootste toewijzing gekregen: 126 woningen, waar- viaai 16 met een inhoud van 275 m3 elk, 70 montagewonin- gen met een inhoud van 200 m3 elk en 40 niontagewonin- gen van 275 m3. Daarop volgt Terneuzen met 74 woningen, waarvan 14 met 'n inhoud van 275 m8 elk en 60 montagewoningen van dezelf de inhoud. Bij deze toewijzing is het oog gehouden op de be langrijke industrie te Sluiskil, dat tot Terneuzen behoort. Axel kreeg 71 huizen waarvan 11 met een inhoud van 275 m3 elk en 60 even grote mon- tagewoningen. Het contingent voor Middelburg bedraagt 63 woningen, waarvan 28 van 275 m3 inhoud elk en 40 mon tagewoningen van gelijke grootte. De toewyzing voor Sas van Gent is 50 montage- woningen met een inhoud van 275 m3 elk, een belangrijk aan tal als gevolg van het feit, dat plaatselijke industrie wonin gen, die haar eigendom zyn, doch door anderen bewoond zijn nodig heeft voor huisves ting van haar personeel. Goes krygt 18 huizen met een In houd van 275 m3 en Zierikzee 10 van deze inhoud alsmede vier woningen, ten dele mef een inhoud van 251 m3, ten dele met een inhoud van 236 mS. (Vervolg op pag. 2) conferentie in Den Haag bij te wonen of een delegatie te zen den, die besluiten zou aanvaar den namens de regering of het volk van de republiek. Verant woordelijkheid kan alleen aan vaard worden door de regering van de republiek Indonesia, die ten volle het gezag in haar ge bied uitoefent en gezeteld is in Djocjakarta. Zulk een gezag hebben wij op het ogenblik niet", aldus besluit Soekarno. Een republikeins rapport, dat opgenomen is in het rapport van de V.N.-commissie, zegt betreffende de bespreking op Bangka met de contactcommis sie van de B.F.O., dat deze be spreking tot gevolg had, dat de B.F.O. de noodzakelijkheid in zag van herstel van de Re publiek en haar regering als voorwaarde tot het deelnemen aan de rondetafelconferentie. Tussentijdse bonaanwijzing voor vlees. De iets ruimere aanvoer van slachtvee maakt het mogelijk tussentijds een aanvullende bon voor vlees aan te wijzen. Dien overeenkomstig geeft bon 24 algemeen met onmiddellijke in gang recht op het kopen van 50 gram vlees. Deze bon heeft een geldigheidsduur van een week, zodat hij op 12 Maart afloopt. Door onderlinge ver schuivingen in de aanvoer be vatten de slagersvoorraden naar verhouding grote hoe veelheden spek en vet varkens vlees. Het publiek zal in het bijzonder voor bovengenoemde bon genoegen moeten nemen rpet de vleessoorten, welke de slager op het moment van aan koop in voorraad heeft. Onafhankelijk van deze tus sentijdse bonaanwijzing, die voor alle leeftijdsgroepen geldt, zullen in de bonnenlijst van Donderdag 10 Maart voor de leeftijdsgroepen A en B weer bonnen voor 400 gram vlees worden aangewezen, waardoor voorshands het vleesrantsoen op het oude peil wordt ge bracht. Het kaasrantsoen voor deze leeftijdsgroepen wordt terugge bracht tot 200 gram per 14 da gen. Afsnijden der Marshallhulp veroorzaakt ontberingen. Rijsïrantsoen verminderd. Het afsnijden van de Marshall-hulp voor Indo nesië heeft tot dusver zeer ernstige invloed gehad op de voedselvoorziening van de Indonesische bevolking, aldus heeft de economi sche vertegenwoordiger voor Indonesië in de Ver enigde Staten, de heer E. C. Zimmerman, Zaterdag verklaard. Hij deelde aan Aneta mede, dat Indonesië als gevolg van de onderbreking der E. C. A.- hulp niet in staat is in de Verenigde Staten de 12.000 ton rijst te kopen, die door de commissie van de internatio nale noodvoedselraad waren toegewezen, waardoor de voedselpositie in Indonesië nog verder zal worden bemoei- 12 Indonesiërs gedood. Toen een vrachtauto van de gouvemements-rubberon- derneming Boearan Blimbing nabij Karanganjar (Java) in een hinderlaag reed, werden 12 Indonesiërs gedood door 'n bende, die de auto uit alle richtingen beschoot. Onder de gedoden waren zeven leden van de ondememingswacht en 5 ondernemingsarbeiders. Een employé slaagde er in te ont komen en waarschuwde een militaire post, die twee bren- carriers uitzond. De bende bleek evenwel verdwenen te zijn. De truck' ging verloren. Weer room verkrijgbaar Tot dusverre bestaat ln ons land een algemeen ver bod tot het bereiden en af leveren van room. Blijkens de publicatie van de desbe treffende verordeningen van het beörrjfsschap voor zuivel in het voedselvoorzieningsblad van Zaterdag j.I. zijn thans de beperkende bepalingen in getrokken, zodat room bereid uit volle melk (koffieroom met ten minste 20 vet en slagroom met ten minste 40 evenals voor de oorlog weer vrij verkrijgbaar zal zijn. Ook het verbod tot verwer king van room in ijs, z.g. ijs- compositie of ijsmix is Inge- lrjkL Voorts heeft de actie van de E. C. A. nog tot ge volg gehad, dat Indonesië fondsen, die oorspronkelijk be stemd waren voor andere be langrijke consumptie-goede ren, zoals textiel, heeft moe ten gebruiken voor voedsel- aankopen. Daar de schaarste aan zulke consumptie-goede ren een aanmerkelijke invloed heeft op de productiviteit van de bevolking, zal deze toe stand ongetwijfeld binnen korte tyd nadelige resultaten hebben op de uitvoer van strategische materialen. De 12.000 ton rust, die Indonesië thans niet kan kopen, ver tegenwoordigen ruim een der de van de rrjsttocwijzing voor Indonesië in de dollar-gebie den. De overige 23.000 ton waren reeds eerder in de Ver enigde Staten en Mexico ge kocht. De heer Zimmerman wees er op. dat de totale toewijzing voor Indonesië namelijk 145.000 ton, het rystrantsoen van Indonesië reeds had gereduceerd tot 141 gram per dag per hoofd of een derde van het normale verbruik. Brand in Oxford-unJversity. Duizenden kostbare boeken werden Maandag vernield door een brand, die zware schade heeft veroorzaakt in de biblio theek van het Oriel College van de universiteit van Oxford. Studenten slaagden erin een gedeelte van de boeken te red den: het dak van de biblio theek is ingestort. Er worden thans besprekingen gevoerd met het doel K.L.M.-lij- nen te openen van Amsterdam naar Nice en van Amsterdam naar Milaan v.v. ZUIDOOSTELIJKE WIN'D Geldig tot Dinsdagavond. Matige wind tussen Oost en Zuid. Overdrijvende wolkenvel den met hier en daar enige lichte sneeuw. In de ochtend lichte vorst. In de middag tem peratuur om het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1