Strijd om onderste en bovenste plaats in IIB Kappie in de ingewande der aarde Onze kruiswoordpuzzle Muziekfeest te Zuidzande LEZERS SCHRIJVEN" to Het voetbalprogramma Legt Hulst het loodje en wordt Rla kampioen? Brabant Zeeland in 3E. 2e KLASSE B. Y'lissïngen-De Zeeuwen; Alll- ance-Internos; Hero-Goes. De wedstrijd bi Roosendaal is nog belangrijk voor de bovenste J)laats en de reeds geheel vei- ig staande Ettenaren zullen de leiders nog handenvol werk geven. De overige wedstrijden hebben betrekking op de strijd om de bezetting der gevreesde voorlaatste plaats. Voor de Zeeuwen-ploeg staat er heel wat meer op het spel dan voor hun rood-witte stadgenoten, maar hoewel een derby vaak tot verrassingen leidt en toch altijd een wat hachelijk geval blijft menen we tocli dat de overwinning bij de Vlissingen-ploeg zal terecht komen. Hero zou aan één puntje reecis genoeg hebben om zeker te zijn van een ver lenging van het verblijf in de tweede klasse en de Goesena- ren hebben de laatste tijd té dikwyls teleurgesteld om hen nu zonder meer de -volle buit toe <e kennen. 3e KLASSE E. MOC-Zeelandla; Nieuw Bor. vliet-Yerseko; RKFC-Zïerik- zee; Robur-ODIO; METO-RCS. Over de gehele linie zien we hier weer een strijd tussen Brabant en Zeeland en nu al le wedstrijden nog min of meer van belang zijn, is er o.i. wenig kans op winst voor onze Zeeuwse ploegen wegge legd. MOC kan zich door een te verwachten overwinning op Zeelandia definitief buiten ge vaar stellen en ook Nieuw- Borgvliet zou zulks doen als Yerseke kon worden bedwon gen. RKFC heef t nog serieuze kansen op de titel behouden, waardoor Zierikzee wei niet over deze Bergse hindernis heen zal kunnen komen. Ro- bur en RCS hebben het ook al lastig. De Goesenaren ont vangen de leiders -en als Odio wat over de nederlaag tegen RCS heen is, dan krijgt de thuisclub vrij zeker de kous op de kop. De Souburgers hebben enkele puntjes nog broodnodig, maar het valt toch sterk te betwijfelen of Meto zal toelaten dat de Souburgers ook hier winst be halen. 3e KLASSE F. Oostburg-Terneuzen; Hoofd plaat-Hulst; Aardenburg- Yzendyke; Steen-Clinge. De wedstrijd in Oostburg is van alle belang ontbloot, maar de overige brengen wellicht Hulst de genadeslag toe, want een nederlaag van deze laat ste brengt Hoofdplaat in ieder geval in veiligheid en als ook IJzendijke en Clinge wat winst weten te halen uit hun wed strijden tegen resp. Aarden burg en Steen is het pleit in ieder geval ten ongunste van Hulst beslist. Gezien de uitsla gen van de afgelopen Zondag achten we noch IJzendijke, noch Clinge kansloos cn de tweede degradatlecandidaat kan nog wel even op zich la ten wachten. 4e KLASSE G. ESDLRIA (W) De Zondag niet doorgegane strijd zal nu worden uitge vochten en een RIA-overwin— ning zou de Westdorp en aren in het bezit van de titel stel. len terwijl ook een puntenver deling in de kaart der bezoe kers zou zijn. We mogen ten minste wel aannemen dat zo wel RIA als EMM hun uit wedstrijd tegén Kruiningen, die dan nog rest, in winst we ten om te setten. EERSTE KLASSERS I. Blauw Wit-Haarlem; Storm vogels-Vol ewrjckers; SW- Xerxcs; ADO-'t Gooi. EL DFC-Hermes DVS; KFC- Feyenoord. TTT- Heracles-HengeloBe Quick-Enschedese Boys; NEC- Quick; Enschede-Wageningen; Go Ahead-Zwolse Boys. IV. Willem H-BW; TSC-Lim- fourgia; MVV-Juliana; De Spechten-VW. V. Emmen-Heereveen; HSC- SneekLeeuwarden-GV A V Velocitas- Achilles; Friesland- Be Quick. VI. PSV-NOAD; Kerkrade- Maurits; Sportcl. Emma-Hol- landia; Sittardse Boys- Bleyer- heide; Baronie DNL-LONGA. Ook Detroit candidaat voor Olympische Spelen- De Amerikaanse Senaat nam een resolutie aan waarin het Internationaal Olympisch Co mité dringend wordt verzocht de Olympische Spelen van 1956 in Detroit te doen houden. In de resolutie wordt nog gecon stateerd, dat deze wens onder steund wordt door alle Ame rikaanse sportorganisaties. Op het congres van het I.O.C. te Rome zal beslist worden in welke stad in 1956 de spelen worden gehouden. Jeugdwedstrijd Nederland België te Haarlem. De voetbalwedstrijd tussen de jeugdploegen van Nederland en België zal op Zondagmor gen, 13 Maart a.s., de dag waar op in het Olympisch Stadion Nederland-België zal worden gespeeld, in Haarlem worden gehouden. BRIDGE Varkensvlees en spek. De Alg. Ned. Slagershond en de Kath. Slagershond delen mede, dat de tegenwooordige toewijzing van vlees aan de slagers voor een overgroot ge deelte uit varkensvlees met overwegend percentage spek bestaat en voor een gering ge deelte uit rund- en kalfsvlees. De slagers zijn volkomen af hankelijk bij hun toewijzing en hebben daarop generlei in vloed. De consument wordt dringend verzocht af te nemen wat voorhanden is en niet het onmogelijke van de slager te verlangen. Regisseur van Jud Süss staat terecht. Veit Harlan, de Duitse filmdi recteur en maker van de film ..Jud Süss" tiidens het Derde Riik, heeft zich voor een Duitse rechtbank moeten verantwoorden. Hij wordt beschuldigd van een misdaad tegen de menselijkheid door het maken van een verwron gen filmversie van Lion Feucht- wangers boek „Jud Süss". Harlan verklaarde voor het Hof, dat hij geen actieve tegenstander van het nazi-regime was geweest, doch zich op artistiek gebied te genover- Göbbels had gesteld. Harlan verklaarde, dat Göbbels' hart satanisch was, doch dat zijn intelligentie die van een genie was geweest. Harlan voegde hieraan toe, dat Göbbels voor 51 net. financieel ge ïnteresseerd was in de meeste speelfilms. 7. „Niet naar buiten gaan!" waar schuwde de maat. „Daar wacht ons el lende!" „Dat ligt toch aan ons zelf!' zei Kap pie. „Kom mee, mannen. Laten we eens horen, wat die Habbe Kratsen te vertellen heeft!" Ze verlieten het café en meteensprong Habbe Kratsch op Kappie af. „Ha, die grote Kaptein", riep hij. „Wij gaan overleg pleeg! Kalmerend en rustig". Ikke geen onzin vertellen, wan neer i.k zeg dat die eiland temidden van die zee vol van diamanten is! Mijne wijze grootvader heeft dat met zyne eigene ogen aangeschouwd, en hijmij gegeven heeft deze zeekaart! Gij varen met mij daar naar toe en gij zullen geen spijt krijgenGij wor- doen met mij de rijkste mannen van die wereld!" „Tja", zei Kappie nadenkend. „Tja... nou jatjahet is niet zo ver om voor ons. Een paar mijlen of zo... tjawe zouden er natuurlijk even langs kunnen varen „Daar heb je het al!" zei de maat te gen de meester. „We gaan onze el lende met open ogen tegemoet! Let op mijn woorden! Het is al te laat... we zjjn al op weg naar dc „Kraak!" „Het is toch wat!" zuchtte de mees ter. „Nooit eens een rustige reis!" Hier volgt öe stand van de com petitie in de hoofdklasse en de eerste klasse A. van de Ned. Bridgebond, afd. Zeeland, per 1 Maart j.l. 1. St. Joris G 4 1 1 9 2. Vlissingen 2 7 3 2 2 8 3. Goes 7 3 13 7 4. Hulst 7 2 14 5 5. Vlissingen 1 5 113 3 le KLASSE A. 1. Middelburg 1 6 5 1 10 (kampioen) 1. Vlissingen 3 5 2 1 2 5 3. Vlissingen 4 5 1 2 2 4 4. St. Joris 2 6 0 2 4 2 SCHAKEN Ma* Euwe—Vlissingen 6'/2-3</2. Voor de eerste klasse van de Z. 5.B. speelde de Hansweertse Schaakclub „Max Euwe" een wed strijd tegen Vlissingen I, welke wedstrijd eindigde in een over winning voor „Max Euwe", 6li 3Ü. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: J. KarelseG. Ruyg lili; A. QuakkelaarA. Willemse 10; J. de Pree—A. Boer 1—0; W. Zuid- wegJ. Jansen lili; G. Meijer C. J. Monmmaas 10; C. Ver- hageG. M. Steinhauser lili; J. v. LiereJ. Steutel 01; A. v. Lie- reH. Reinhout 1—0; A. Prouly H. Stekctee 01; P. v. Eerdewijk J. v. d. Velde 1—0. Nieuws <n een Noiedop Het internationaal gerechts hof heeft met ingang van 1 Maart 1949 voor de komende drie jaar overeenkomstig de statuten tot nieuwe president gekozen Jules Basdevant (Frankrijk), en tot vi ce-president J. Gustavo Querrero (Salvador). De volgende week zal de senaat van de universiteit van Oxford beslissen over een voor stel om het eredoctoraat in de letteren toe te kennen aan de Duitse schrijver Thomas Mann. Dezer dagen is de benoeming te verwachten van mr. H. Da niels. ambassaderaad te Brussel, tot Nederlands gezant te Havanna. De minister van binnenland se zaken heeft medegedeeld, er de voorkeur aan te geven de thans beoogde herziening van de be- graafwet te beperken tot het vraagstuk der crematie en van het balsemen van lijken. Onderwijsautoriteiten in de Sowjetzóne hebben besloten het onderwijs in Engels, Latijn, Grieks en filosoiie in de avondcursussen voor volwassenen te verbieden. Jean Michel Henri Chauvel is als opvolger van Alexandre Pa- rodi benoemd tot permanent afge vaardigde van Frankrijk in de Veiligheidsraad. De Franse politie heeft mede gedeeld, dat een achtste persoon gearresteerd is in het kader der maatregelen tegen beweerde com munistische spionnage. .38 Duitse boerenleiders zullen naar de V.S. komen, waar zij de Amerikaanse methoden van land bouwonderwijs zullen bestuderen. GEBREK AAN NAASTENLIEFDE Dat sommige mensen het begrip naastenliefde moeilijk in de prac- tijk kunnen brengen, ondervond dezer dagen het D.U.W.-personeel, dat werkzaam is in de Zuid- Kraaijertpolder te Nieuwdorp. Een van deze arbeiders had namelijk het ongeluk zijn brood bestemd als middagmaal te bederven door het omgooien van een bus carboleum. Hij trok de stoute schoenen aan en stapte naar de dichtstbijzijnde landbouwer met het beleefde verzoek hem een paar boterhammen te geven, opdat hij althans de grootste honger kon stillen. Dit werd hem echter ge weigerd. Commentaar behoeft hier zeker niet op te worden ge geven. Nieuwdorp. D.U.W.-PERSONEEL. 2 3 1 r 7 8 9 10 II I? 0 Ik t 16 17 18 li 2D 21 Tl u k 2* zi 27 28 b 30 31 3? 33 It 3f 36 37 38 39 M TT It u li V w W 8 30 F Voor onze abonné's geven wij deze week weer een kruiswoord puzzle. De oplossingen moeten uiterlijk Maandag 14 Maart in het bezit van de redactie van de Prov. Zeeuwse Courant te Vlissingen zijn. Voor de goede oplossingen stellen wij zoals gebrui kelijk 12 prijzen ter be schikking. Op de enve loppe of adreszijde van de briefkaart vermelden „Kruiswoordpuzzle". HORIZONTAAL: 1 Nagerecht. 4 Land waar thans veel on lusten plaats vinden. 10 Enz. 13 Ergens anders. t 15 Amerikaans land. 17 Zwitsers kanton. 21 Geluid van snel verdam pend water. 22 Cijfer. 24 Ongekunstelde eenvoud. 25 Plechtige belofte. 27 Cirkelvormig bloemstuk. 29 Riviertje uit Drente. 31 Voorzetsel. 32 Eerbied hebben voor. 33 Voegwoord. 34 Onderwijzen. 36 Gereedschappen (Engels). 38 Engels telwoord. 39 Andere naam voor St. Janskruid. 42 Merk vpi een motorfiets. 43 De eerste vrouw. 45 Klein gewichtje. 46 Neerslachtig (Engels). 48 Kleur. 51 Papierformaat. 53 Grafische kunstuiting. 54 Engelse troonopvolgster. 55 Zee (Frans). VERTICAAL: 1 Dorp met veenafgraving. 2 Laatstleden (afk.) 3 Een der Lepontische Alpen. 4 Dorp ten Westen van Breda 5 Spil. 6 Landbouwwerktuig. 7 Inrichting voor hoger on derwijs (afk.). 8 Deel van een etmaal (afk.) 9 Overeenkomstig de schoon heidsleer. 10 Met klem verlangen. 11 Technische Commissie (afk.). 12 Toestel om gas vloeibaar te maken. Daar, Elf (Romeins). Nederlandse provincie. Dorp op Schouwen. Berg met tempel van Apollo Zaniken. Bekende eenhoevige dieren. Ontkenning. De nieuwe volkenbond. Al. Dorp ten Oosten van Alk maar. Cement, Hebreeuwse naam voor Job. Zes (Romeins). De tijd van Amsterdam (afk.). Volgt op vert. 51. Aardrijkskundige afkorting. Oudste deel van de bijbel. Aanduiding van de dag der Europese victorie. Kon. Muz, Ver. Veronica bestond 75 jaar. Opgewekte huldiging. De Koninklijke muziekver eniging „Veronica" te Zuidzan de herdacht jl Dinsdag de dag waarop 75 jaar geleden deze vereniging werd opgericht. Dit jubileum werd des avonds ge vierd met een concert van de 75-jarige, met medewerking van 't dameskoor „Juliana" al hier. Het gemeentebestuur en vele donateurs hadden aan de uitnodiging gevolg gegeven en zo v/as de zaal van de heer de Witte aardig bezet toen „Vero nica" met „Ankers los" de feestavond „inblies". De voor zitter van „Veronica", dhr A. Lirteijn—Bruijnooge, opende de avond met een hartelijk wel kom tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot burgemeester en mevr. Vermet en de aan- weizge wethouders en raadsle den. Hierna gaf spreker een historisch overzicht van het wel en wee der vereniging ge durende de afgelopen 75 jaar, hier en daar met een humo ristisch accent, terwijl de ver schillende voorzitters en direc teuren og eens even in herinne ring werden geroepen. Spreker eindigde met de memorering van het grote voorrecht, het welk „Veronica" 't vorige jaar is te beurt gevallen, namelijk de toekenning van het praedi- caat „koninklijke" Na een drie werf hoera op onze geëerbie digde Koningin te hebben uit gebracht speelde „Veronica" 't Wilhelmus. HET CONCERT. Hierna nam het concert een aanvang met 3 verdienstelijk uitgevoerde nummers. Van het daaropvolgend programmapunt, nl. het aanbieden van geluk wensen aan de jubilerende ver eniging werd een druk ge bruik gemaakt. Namens het ge meentebestuur sprak de burge meester, een verzilverde pla quette met inscriptie ainbieden- dë, ds. F. J. ter Beek, namens de N. H. Gemeente, J. Kools namens het Oranjecomité, Post duivenvereniging en afdeling der Z.L.M., daarbij respectie velijk aanbiedende een enve loppe met inhoud als een begin voor een fonds voor aanschaf fing van een verlichting bij het marcheren, en 2 bouquetten. De heer B. van der Reepe sprak onder aanbieding van een bloemenmand namens de Rederijkerskamer „Al Doende Leert Men", en voorts in zijn functie als hoofd der school en plaatsvervangend vooorzitter der Oudercommissie der Oi». School. Mevrouw S. de Kra merJansen bood als voorzit ster van 't dameskoor .Juliana' een bloemstuk aan en zegde nog een herinneringsmedaille toe. De heer Goedegebuur sprak namens de Kleuterschool en Sportvereniging, namens laatst genoemde eveneens onder aan bieding van een bloemstuk. De Ringrïjdersvereniging bood bij monde van J. Risseeuw een taart aan,terwijl P. de Witte, als eigenaar van de zaak waar „Veronica" thans 75 jaar con certeert, de erewijn aanbood. Tenslotte sprak nog dr. A. J. Risseeuw als donateur der ver eniging. Alle sprekers hadden veel waarderende woorden voor de jubilerende vereniging, die altijd klaar stond om daar, waar dat nodig is, muzikale luister bij te zetten. De samen werking met de andere vereni gingen werd geprezen: kortom Zuidzande zonder „Veronica" zou niet gaan. Daar kwam het op neer. DANKWOORD. De voorzitter bedankte elke spreker met een toepasselijk woord, waarna nog enkele schriftelijke gelukwensen wer den voorgelezen. Met een pit tige mars besloot „Veronica" daarna het eerste gedeelte van het programma. Het dameskoor Juliana kwam daarna aan de Schepen van en naar Indonesië. Naar Indonesië: Weltevreden, Rotterdam—Batavia, 3 Maart van Port Satd. Garoot. Java—Rotter dam, 3 Maart Point de Galle ge passeerd. Van Indonesië: Johan van Ol- denbarnevelt, Java—Amsterdam. 3 Maart Gibraltar gepasseerd: Poe- laulaut, Java—Amsterdam. 3 Maart te Suez. beurt en bracht een achttal lie deren ten gehore. Opmerkelijk was dat men na de pauze veel zuiverder zong dan daarvoor. Tenslotte kwam Veronica weer op het toneel, nu met een po pulair concert. Het publiek zong en deinde lustig mee op de maat van de muziek, terwijl als attractie een aantal perso nen uit het publiek de dirigeer stok hanteerde, hetgeen tot ko mische situaties aaleiding gaf. Tenslotte beklom de voorzit ter nog 't podium om 'n aantal bestuurs- en werkende leden te huldigen, die meer dan 25 jaren lid der vereniging waren, te weten J. H. de la Viënne (op 4 Maart 45 jaar), J. Cats- man, D. Risseeuw, Gebr. P. en H. Hubregtse, Iz. Luteijn, J. W. Robijn, A. Wage en J. A. de Lignij. Wegens bijzondere verdiensten kregen de heren de la Viënne en Iz. Luteijn een vulpen en de heer Wage een schemerlampje. Hierna bracht de voorzitter dank aan allen die hadden medegewerkt deze avond te doen slagen, waarna men nog geruime tijd gezellig bijeen bleef. .Veronica' kan terugzien op een waardige herdenking van haar 75ste ver jaardag. Zaterdag 5 Maart a.s. wordt het programma her haald. Scheepvaartberlchten Vlissingen aangekomen: 3 Maart Margaretha v. Sfax; Brideside v. Gent; Capella v. Gent; Confiü v. Antwerpen. Vlissingen vertrokken: 3 Maart, Leuvehavcn n. Rotterdam; Ko ningshaven n. Rouaan; Mado n. Faversham; Tempo n. Rostock; Rian n. Gransemouth; Margaretha n. zee; 4 Maart: Confid n. Middel- fahrt. Gepasseerd n. Antwerpen: 3 Maart, Nettie v. Londen; Jo v. Hull; Wim v. Huil; Alhena v. Hamburg; Hast I V. Southampton; Brem v. Amsterdam; Nlgerstroom v. Le Havre; Congostroom v. Am sterdam. Gepasseerd v. Antwerpen: 3 Maart. Congostroom n. Rotter dam; Slamat n. Rotterdam. Hansweert 3 Maart voor 4 uur. Telegraaf 15, Köss, De Hoop, Oossc, Jannigje, van Drimmelen. Sambria, Smits. Guri. Huygens Cornelia, van Meel. Wilcor, van Meel, allen naar Rotterdam; Le- vïena. Sakko, naar Dordrecht; Gerdlna. Fortuin. Denemarken; Martha Maria, de Koster, Elisa beth, Verboom, beiden naar Arn hem; Corry. Broeders. Vlissingen: Madeleine. Bedet, Marknesse. Res Nova, Vorthoren, Neeltje, Ruiten berg, Scheldezonen, de Koning, al len naar Werkendam; Coöperatie ve 3, Van Utrecht, Vlaardingen; August, Huys, Slikkeveer; Fomi- lietrouw. v. d. Boogaard. Dene plaat; Amstel 4. v. d. Veen. Am sterdam; Bergwijk, Fleer, Alpha, Kamphuizen; Stad Mecnen, Car- pentler, Stad Hasselt, dc Wilde Sjouwer. Langendam, Sulphuur, Duut, Citerna. van Houwelingen, Bob 4, v. d. Voorde Proan, Venk- hof, Mathilde, van winsen, Suzan- na, Seoldraayers; CFR 601, Kei ler. Morea. Haverhoek, Dory, Ket- terer, allen naar Duitsland; Espe- rance. Vlomberg, Neska 2, Hoef nagel, beiden naar Basel; Veran dering, Bouman, Rival van Kaam» Gruno, Meyer, Spes SaUitis, Oo- mens, De Gids, de Jonge, Bertu», Breure. Alievos 4, Valk, Lema, van Zanten, Ambulant, de Waal. Salf 3, Cop, Rio. Ruitenberg. Margaretha, NeijenhoXf, Adrian», Ruitenberg, Onrust. Schram, SB 5010, Van Praét, Airoio, Brabant», Express 43, v. d. Vlies, Express 21, Fróhlich, Naphta G. Sczerbinski. St. Therese, Montigny. Waadt, d» Kok. Gerdi. de Bot. Cathalina, v. Baaien, Express 42. Smits, Nelly, van Zwol, allen naar België. Officiële publicaties. HINDERWET VLISSINGEN. op iU- van 2 Januari 1949 Ingediend door J. F. Salomé, alhier, waarbij ver gunning wordt gevraagd tot het oprichten van een bakkerij met gasoven, waarin zullen worden ge- flaatst 2 eicctromotoren van elk P.K. en 5 electromotoren van elk Vt P.K. voor het drijven van resp. een kneedmachine, een lier. een gasoven. een broodsnijmachine, een beschuitsnijmachine, een wrijfma- chine en een mengmachine, op het Eerceel gelegen aan de Walstrast oek Kleine Markt, overwegende, dat de beslissing op dit verzoek niet kan worden genomen, binnen de termijn, bepaald in art. 8, le lid. der Hinderwet, op grond dat het technisch onderzoek nog niet is be slissing op voormeld verzoek t« verdagen. Met de koekenpannen „in de aanslag" rennen de huisvrouwen van het Engelse dorpje Olnev door de straten. Zij houden daarmee een 500 jaar oude traditie in stand door met. hun panne koeken naar de dorpskerk te hollen en daar de „Vredeskus" en de zegen van do geestelijke In ontvangst te nemen. Het „peloton" passeert een schilderachtig, met riet gedekt huisje. Betere schatting van de varkensstapel. MAANDELIJKSE STEEKPROEVEN. Blijkens de September- en L~- cember-tellingen van 1948 van de varkensstapel is het aantal fokzeu- geti sterk stijgende. De verwach ting is gewettigd, dat in het twee de halifjaav 1.5 millioen varkens (inclusief huLsslachtingen) voor de vleesvoorziening ter beschikking zullen komen. Het is voor de varkenshouderij van groot belang dat de ontwik keling van de varkensstapel op dc voet kan worden gevolgd, zodat de varkenshouders tijdig kunnen worden ingelicht over het verloop van de grootte van de varkens stapel. Zo nodig kan dan richting aan dit verloop worden gegeven, waardoor de vroeger in de var kenshouderij zo gevreesde schom melingen in de afzet enigermate kunnen worden beteugeld. Vooral in een tijd, waarin het veevoeders schaars is. is dat zeer gewenst. De overheid stelt zich voor. door het nemen van maandelijkse steekproeven een inzicht te krij gen in het aantal aanwezige var kens en de dekkingen bij de beer- houders. Hierdoor zal het moge lijk zijn de grootte van de varkens stapel b(1 benadering maandelijks te bepalen, dus met veel kleiner tussenpoos dan bij de eigenlijk tel lingen het geval is. Daartoe zal aan 2000 varkens houders In Nederland worden ge vraagd in de loop van deze maand en verder op de eerste dag van elke volgende maand de omvang van hun varkensstapel op te geven aan de provinciale voedselcom- missarls. Naast het verzamelen van deze gegevens zal eveneens deze maand aan 200 beerhouders wor den verzocht van dag tot dag egn 'ijst bij te houden van de dek kingen van hun beer(en) en deze lijst maandelijks aan de provinciale voedselcommissarls te zenden. Cursus leerling-muzikant. De Muziekver. „Excelsior" te Middelburg roept hierbij leerlingen op voor een cur sus in muziektheorie en het bespelen van een blaasin strument. Kosten 0.15 per week. Men gelieve zich te melden bij: L. J. BREEL, Penninghoeksingel 63 of A. BROODMAN, Rozenstraat 62, te Middelburg. HollandBelgië. Wie kan mij helpen aan een kaart voor de voetbal wedstrijd op 13 Maart a.s.? Ik heb enkele plaatsen vrij in mijn auto. Boekhandel SANDIJCK, Middelburg. Te koop ruime woonbarak, woonkamer, slaapkamer, keuken en bergruimte. Te bevragen: Waarbekenstraat 1, Biezelinge. TE KOOP: Tomaten- en Komkommerplantjes. Tuin derij L. DEKKER, Wol. phaartsdijk. Wegens bedrijfswijziglng van particulier aangeboden een i.z.g.st. verkerende 2 tons Dodge vrachtwagen, bouwjaar 1945. Br. onder no. A 84, Bur. P.Z.C., Goes. Door reorganisatie van particulier te koop een In z. pr. st. verkerende Dodge personenauto, bouwjaar 1935. Br. onder no. A 83 Bur. P.Z.C., Goes. Nette jongem., 34 j., vaste pos., zoekt langs deze weg kennism. met net meisje, lft. 2532 j. Liefst br. m. foto op erew. retour. Ge heimhouding verz. onder no. A 78, Bur. P.Z.C., Goes. Wedn., N. H., zelfstandig, zoekt kennismaking met Wed. of jonge Vrouw, leeftijd 35—40. Brieven on der no. 82, bureau P.Z.C., Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5