PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Italië en Denemarken voor de keuze „Strenge straffen" geëist tegen Bulgaarse predikanten Het Vlaggeschip der Provinciale vloot te water DE BILT Deze week Saragat-socialisten tegen Atlantisch Pact Israël toegetreden tot Ver. Naties. Schip vergaan voor Nederlandse knst? Vandaag. De Koningin Juliana in haar element Molotoff afgetreden. VOORSPEL! 192e Jaargang - No. 53 Dagblad, uitgave van de Ftrma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F B den Boer Adj W de Pagter Hoofdred. G Balllntyn. Pl.verv.; W Leertouwet en H A Boss hardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week; 3.90 p kw.; fr p p. 14.15 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 5 Maart 1949 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm, Minimum p. advertentie i 2.50 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—6 regels I 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg Bureaux te Vllsslngen Vlamlngstr 16-18-20 (tijd. i tel. 10 en 51 Middelburg: Londense Kaal 29. tel 2077 en 2924 - Goes L. Vorststr 55. tel. 2475 <b.g.g, 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Temeuzen: Brouwerljstr. 2 - Zierikzee: N Bogerdstr. C 180. tel.2| Nu deze week ten einde spoedt, de week, waarin de Nederlandse regering haar plannen ontvouwde inzake In donesië, heerst er nog steeds onzekerheid over de vraag, wie er in Den Haag op de Rondetafelconferentie zullen verschijnen en wie niet. Een tikje teleurstellend is, dat zelfs in de kringen der federalisten als gevolg van de afwijzende houding der republikeinen, aar zeling schijnt te ontstaan. Wer ken de federalisten niet mee, dan is de Rondetafelconferen tie reeds bij voorbaat tot mis lukking gedoemd, want op hun eensgezinde medewerking al leen kan een succes der con ferentie gebaseerd worden. Dat de opstand in Djocja kon worden neergeslagen, stemt tot verheuging, maar daar staat tegenover, dat deze opstand op zichzelf een waarschuwend teken aan de wand is. Blijkbaar zyn de republikei nen toch tot meer in staat, dan in militaire Nederlandse krin gen werd aangenomen en de ongeregeldheden kunnen er toe leiden, dat men in de krin gen dei' goedwillenden minder vertrouwen krijgt in het Neder landse gezagdat niet toe reikend is om sabotage en op stand te voorkomen. Verder was er deze week in Nederland de storm, die huis gehouden heeft als zelden te voren en tot waterstanden leidde, die slechts weinig onder de recordvloeden blevén. In het buitenland was het Bulgaarse predikantenproces het nieuws van de week. Het was een herhaling van Honga rije. Ook hier weer een col lege van bekenners, van wier beweegredenen de buitenwereld in de letterlijke zin des woords bitter weinig snapt. In Frankfort kwam het tot een kleine tegenblokkade, om dat een aantal Russen deze stad niet wenste te verlaten. Een luchtbrug stond de Russen blijkbaar niet ter beschikking, want zij hebben zeer spoedig gecapituleerd, terwijl Berlijn nog steeds een vrije stad is. In Amerika een ministers wisseling, weer een. Wat er de gevolgen van zullen zijn, zul len wij moeten afwachten, maar het aftreden is des te opvallender, omdat Forrestal minister van defensie was en na Truman en Acheson de be-r langrijkste man in de regering. Tenslotte verdient vermel ding, dat Israël waarschijnlijk toch tot de Verenigde Naties zal worden toegelaten. Het kon ook moeilijk anders, want deze jonge staat kan-men zich niet meer wegdenken. De Joden hebben door hun moedig en vastbesloten handelen getoond, dat zij iq staat zijn de zelf standigheid Van Israël volko men te doen eerbiedigen. Engeland is opgeschrikt door de manipulaties van een Blauwbaard. Triest, maar ver moedelijk een na-oorlogsver- schijnsel. Ook na de vorige oorlog kwamen dergelijke mas samoordenaars voor. Landru was met de Dusseldorfse moordenaar Peter Kuerten de bekendste. Maar deze Blauwbaard is ze kér niet de man van de week. Er zijn deze week zelfs vele mannen van de week. De be manning van het Amerikaanse vliegtuig, dat de eerste non- stopvlucht rond de wereld ge maakt heeft, behoort tot deze reeks. Op Nederlandse grond zijn het de mannen van de red dingsboot ,3randaris". die in de orkaan van deze week zes en twintig mensenlevens red den. Zij hebben de Nederland se eer hooggehouden en ver dienen zeer zeker een eresa luut! De Veiligheidsraad heeft 't toetreden van Israël tot de V.N. goedgekeurd. Negen leden stemden voor, Egypte stemde tegen en En geland onthield zich Aan stemming. Shone (Engeland) zelde, dat Groot-Brittannië zich van stemming zou onthouden. En geland was ingenomen met de verbeteringen in de Pa lestijnse toestand, doch het wenste een uiteenzetting van de Israëlische houding om trent de status van Jeruza lem en de kwestie der Ara bische vluchtelingen in Pa lestina. Nog steeds stierven honderden vluchtelingen en dit zou doorgaan indien niets voor hen gedaan werd. Met het oog op deze uiteen zetting zou hij gewenst heb ben, dat de kwestie van het lidmaatschap opgeschort zou worden. Engeland zou echter niet gebruik maken van het recht van veto. doch zich eventueel onthouden. Mahmoed Fawzi Bey (Egyp te) zeide, dat toelating on tijdig en verkeerd zou zq'n. De toelating zou strijdig zjjn met de geest van het werk van dc mad. Noorwegen verwerpt Sowjet-aanbod Nu Noorwegen definitief hcetf gekozen staat voor de andere landen, die voor toetreding tot het Atlantisch Pact in aan merking komen, eenzelfde periode van aarzelen en weifelen voor de deur, als Oslo heeft gekend. Na drie dagen geheim vergaderen van een Deense parle mentscommissie heeft de Deense minister van buitenlandse zaken Rasmussen besloten, op voorbeeld van zijn Noorse col lega Lange, binnenkort een reis te maken naar Washinton. In Italië is de strijd voor of tegen toetreding tot het Pact Vrijdag ontbrand. De uitvoerende raad van de Italiaanse partij van Sara- gat heeft zich namelijk met acht tegen zeven stemmen uit gesproken tegen aansluiting van Italië bij het Atlantisch Pact. De linkse socialisten, die achter Nenne staan, hadden dit uiteraard al veel eerder ge daan. De drie socialistische minis ters in het kabinet Saragat, Tremelloni en Lombardo, be vinden zich nu in een moeilijk parket. Uit de beslissing van de uit voerende raad maakt men op, Generaal Clarence R. Hübner, chef Aran de generale staf van het „Europese commando" der Westeuropese Unie. India wil over Indonesisch gebied vliegen. Naar wij vernemen, heeft de regering van India aan de Ho ge vertegenwoordiger van de Kroon in Indonesië, vergun ning gewaagd voor het vlie gen over Indonesisch gebied in verband met een voorgenomen luchtverbinding tussen Cal cutta en Sydney. De H. v. d. K. heeft hiervoor verwezen naar de regering in Den Haag, die thans de aanvraag in over weging heeft. dat de meerderheid voorstan der is van een „bufferblok" tussen Oost en West, met Frankrijk en Italië als voor naamste landen. Dat zulk een idee geen enkele kans van sla gen heeft is duidelijk. Ook een groep in de Christelijke partij van de Gaspari is overigens gekant tegen onmiddellijke aansluiting bij het Pact. AANBOD AFGEWEZEN. Inmiddels heeft de Noorse regering Vrijdag het aanbod van de Sowjet-Unie tot het sluiten van een niet-aanvals- pact verworpen. Het Noorse antwoord op de Russische nota is hoffelijk op gesteld, maar laat daarbij aan duidelijkheid niets te wensen over. Door toe te treden tot de Ver. Naties, aldus het ant woord. hebben beide landen zich verbonden elkaar niet aan te vallen. De Noorse regering ziet derhalve niet in waarom het noodzakelijk is deze belofte door een speciaal niet-aanvals- i verdrag te herhalen. Verder deelt Noorwegen de Sowjet-Unie mee, dat het voor nemens is deel te nemen aan de inleidende besprekingen over een Atlantisch Pact. Er wordt echter verzekerd, dat wat Noorwegen betreft dit geen af breuk zal doen aan de goede betrekkingen tussen de beide landen en dat aan het Atlan tisch Pact geen agressieve doel einden ten grondslag liggen. Noorwegen zal geen bases aan buitenlandse sttrijdlcrach- ten ter beschikking stellen, zo lang het land niet aangevallen of met een aanval bedreigd wordt. Een nauwkeurige be schouwing van dit laatste zin netje leert, dat de Noorse ver zekering wat betreft het niet afstaan van bases, een belang rijk achterdeurtje openhoudt. Wanneer wordt Nooi*wegen „door een aanval bedreigd?" Moskou heeft overigens de laatste tijd met ..protestnota's niet veel succes. De een na de ander worden zij vriendelijk of krachtig afgewezen. In het ge val van Noorwegen is het wel in bijzondere mate een diplo matieke slag in de lucht ge weest. VRAGEN AAN DE MINISTER. Het Tweede Kamerlid Den Hartog heeft de minister van landbouw schriftelijk gevraagd, of het hem bekend is, dat, met name in het Zuidwestelijk klei gebied zeer grote hoeveelheden consumptieaardappelen onver koopbaar zijn of voor prijzen vèr beneden de productiekos ten van de hand moeten wor den gedaan. Vele telers drei gen daardoor in ernstige finan ciële moeilijkheden te gera ken. Door bepaalde omstandig heden cn door de gunstige oogstresultaten is een aardap pelproductie verkregen, welke normaal geen bestemming kan krijgen. N De heer Den Hartog meent, dat gezien de medewerking, welke zij in de afgelopen ja ren aan een behoorlijk verloop van de voedselvoorziening heb ben verleend, de aardappelte lers moreel recht kunnen doen gelden op hulp van de over heid. Hij vraagt of de minister die mening deelt cn onverwijlde maatregelen zal overwegen. Schipper van Nederlandse treiler beboet. W. F. Rog, de schipper van de Nederlandse motortreiler Delhi, die in de verboden Brit se wateren had geArist, is Vrij dag tot een maximum-boete van 50 veroordeeld. Verhoogde uitkering aan Belgische werklozen. De Belgische regering heeft be sloten de uitkeringen aan werk lozen te verhogen. Een werkloze vrijgezel zal voortaan fr. 65 per dag ontvangen (tot nu toe fr. 58), een getrouwde werkloze zonder kinderen fr. 72 enz. Griekse reder op zoek- Een week* geleden vertrok het 800 ton metende Griekse schip Ioannis van Huil naar Kiel met een lading cokes. Na het vertrek heeft men er niets meer van vernomen. De eigenaar, de heer Samonas, een Griek, die sinds jaren in Engeland woont en eigenaar is van een 3-tal schepen, maakte Vrijdag per vliegtuig een onderzoekingstocht langs de Engelse kust en vandaar over de Noordzee naar de Friese kust. Tenslotte werd boven de Waddenkust gevlo gen totdat de duisternis het zoeken onmogelijk maakte. Het schip had een beman ning aan boord van 12 man, 6 Engelsen en 6 Grieken. Voor zover bekend zijn na de storm geen wrakstukken van de boot langs de Neder landse kust aangespoeld. Het Humanistisch Verbond verontrust over Indonesië. Het hoofdbestuur van het Humanistisch Verbond heeft in een verklaring de aandacht ge vestigd op de berichten over mishandelingen van Indone siërs en de toepassing van mensonwaardige methoden door Nederlandse militairen. Het bestuur kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat deze berichten een belangrijke kern van waarheid bevatten en acht een onderzoek op kor te termijn noodzakelijk. Het wijst er op, dat een der gelijk onderzoek in soortgelij ke kwesties, zoals ten aanzien van het gebeuren op Zuid-Ce lebes, een volstrekt onbevre digend verloop heeft gehad. Vergelijking met proces Mindszenty. De openbere aanklager In het proces te Sofia- tegen de 15 Bulgaarse predikanten, heeft tegen de vier voornaamste be schuldigden de „zwaarste straf" geëist. Tegen de elf an dere beklaagden werden „stren ge straffen'» geëist. De vier voornaamste be schuldigden zijn Ziapkof, Iva- nof, Nomoeof en Tsjernef. In het requisitoir werden de ze vier predikanten „gerouti neerde spionnen" genoemd, die andere, onschuldige predikan ten in hun bedrijvigheid had den betrokken. De aanklager trok een ver gelijking met het proces Minds zenty en zeide, dat ook het huidige proces niets te maken had met godsdienstvrijheid. Na het requisitoir kwamen de verdedigers aan het woord. Een van hen, Tatarof, ver klaarde, dat de predikanten niet wisten, dat de door hen gepredikte Christelijke leer, in werkelijkheid diecte om de koloniale exploitatie te verhul len. De andere verdediger, Tom- porov, merkte op, dat sommige van de beschuldigden tijdens hun verblijf in de gevangenis hun houding geheel hadden veranderd. Ds. Bezlof had „zelfs 20.000 bladzijden voor uitstrevende literatuur" tijdens zijn gevangenschap gelezen. De officier van justitie inte- rumpeerde hierby: „U over drijft. Het waren er slechts 12.000". Tomparov verzocht het Hof de predikanten slechts schul dig te verklaren aan overtre dingen van de valutawet en er rekening mee te houden, dat een groot gedeelte van de aan buitenlandse mogendheden ver strekte inlichtingen niet van belang was geweest. KORTE PREDICATIE BEN IK HET, HEER? I (Mat. 26 22b). Wie heeft Jezus Christus ver- j raden? Soms de Joodse Hoge Raad, die allerlei*plannen heeft beraamd om Hem uit de weg te ruimen? Dat zou men met enig recht kunnen beweren, j maar Jezus Christus zegt: j „Voorwaar, Ik zeg u, dat één van u Mij zal verraden!". Eén I uit de kring, waarmee de Meester reeds enkele jaren nauw en intiem contact heeft j gehadéén van de twaalf dis cipelen zal Hem uitleveren. Na dit verschrikkelijke woord 1 worden de discipelen zeer be- i droefd en vragen zich af, wie van hen die ééne zal kunnen zijn. Zij richten zich tot Jezus met de vraag: „Ben ik het 1 Heer?", daarmee erkennend, dat zij aan zichzelf twijfelen. Enkele jaren omgang met Je zus Christus heeft de discipelen enige zelfkennis bijgebracht. Zij gaan wantrouwen aan hun lief de en trouw ten opzichte van hun Meester. Ze beginnen te komen tot de bijbelse anthropo logic! 't Is echter nog maar een be gin, want als Jezus Christus even later zegt, dat zij allen in de komende nacht aan Hem ge- ergerd zullen worden, antwoordt discipel Petrus wederom vanuit een hoge dunk van zichzelf: „Al werden ook allen aan U ge- ergerdik zal nimmermeer geërgerd worden". Dat zegt die Petrus, die na zijn verlooche ning bij 't kraaien van de haan naar buiten gaat om bitterlijk te wenen over zijn verraad.... die Petrus, die naar buiten gaat om tot God te zeggen: „Ik ben het Heer!" Zo voert het contact met Je zus Christus tot de rechte zelf kennis enechte christenen zijn slechts die mensen, die met discipel Petrus een misha gen aan zichzelf hebben en zich voor God verootmoedigen! Zaamslag. J. A. TALMA. V.N.-Commlssle niet naar Den Haag? Volgens een Amerikaanse woord voerder te Lake Success is de Amerikaanse regering van mening dat de Commissie der V. N. voor Indonesië de Nederlandse uitnodi ging tot bijwoning van de Ronde- Taiel-eonferentie niet moet aan vaarden, tenzij de Indonesische re publiek deze conferentie uit eigen vrije wil ook bijwoont. is het 4 jaar gele den, dat het Eiffelfront door de Amerikanen werd doorbroken. En morgen is het 4 jaar gele den. dat Keulen door de Amerikanen werd be zet. Een belangrijk moment voor Zeeland Het vlaggeschip der Provinciale Vloot, de Koningin Juli ana, is gistermiddag van stapel gelopen op de werven van de N.V. Kon. My. De Schelde .te Vlisslngen. De echtgenote van do Commissaris der Koningin in de Provincie Steeland, mevrouw S. G. de Casembroot, hakte de laatste kabel door, waarmede het schip op de helling werd gehouden, een fles champagne botste tegen de scheepswand aan scherven en schuimend droop het kosteiyke vocht naar de zilte gol ven toen gleed de nieuwe ferryboot, naar welker ge reedkomen met zoveel verlangen is uitgezien door geheel Zeeland, in haai element, het Scheldewater. De sirenes loei den, de vlaggen wapperden en toen, de helling verlaten werd nam de Koningin Juliana een duik in de golven... De tewa terlating was geschied. Dit grootse ogenblik voor Zeeland, 't aan 't water toe vertrouwen van de eerste nieuwe ferryboot na de bevrij ding werd bijgewoond door tal van autoriteiten. Wij noemen onder meer jhr. mr. A. F. C. de Casem broot, Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland en zijn echtgenote, de leden van het college van Ged. Sta ten, C. Phllipse, C. Hamelink en A. Schout, de griffier der Staten dr. B. D. H. Teilegen, de burgemeester van Vlissin- gen, mr. B. Kolff, de direc teur der Prov. Stoomboot diensten. de heer G. J. de Jonge, jr. H. D. J. Swaters, hoofdir. dir. van de Prov. Wa terstaat, ir. Th. Heyblom, hoofddir. dir. van de Rijks waterstaat te Middelburg, ir. J. Moll, hoofddir. van de Rijks waterstaat te Middelburg, ir. A. Wiebes, id. te Vlisslngen, Schout b|j Nacht J. B. Berk, kapt. ter zee F. J. E. Krips, directeur van het Loodswezen in Zeeland, ir. Stoel Feuer- stein, dir. Waterleiding Zuid Beveland, mr. J. L. Nieuwen- huis, Rijksverkeerslnspecteur voor Zeeland, de heer J. C. Corver, dir. Gewestelijk Ar beidsbureau voor Zeeland, maj. van Helden, hoofd der Rijks politie in Zeeland. alsmede tal van leidende figuren van de N.V. Kon. Mij De Schelde en verdere genodigden. REDE Ir. H. C. WESSELING Na de te waterlating begaf het gezelschap zich naar het Wooldhuis, waar allereerst 't woord werd gevoerd door de directeur der NV. Kon. Mjj De Schelde, ir. H. C. Wesse- ling, die de hoop uitsprak, dat de provincie over het nieuwe schip tevreden zal zyn, en te vens opmerkte, dat De Schel de het liever veel vroeger had afgeleverd. De naoorlogse om standigheden, het gebrek aan personeel, het gebrek aan wo ningen, hebben echter, hoewel dank zij onze Engelse bondge noten reeds in 1944 voldoende materiaal aanwezig was, de bouw van het schip aanzien lijk vertraagd. Het gemeente bestuur en het provinciaal be stuur hebben echter gedaan wat maar mogelijk was om de bouw te bespoedigen en spreker betuigde hiervoor zijn welgemeende dank. Spreker dankte mevrouw de Casem broot voor de tewaterlating en bood haar als blijvende herinnering een fraaie salon- stoel aan en besloot met het uitspreken van de wens, dat de Prov. Stoombootdiensten nog lang van dit schip profijt zullen hebben. REDE JHR. Mr. A. F. C. DE CASEMBROOT Jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot, hierna het woord voerend, zeide dat zyn echt genote en hy zeer vereerd waren door het verzoek om 't schip te water te laten en bracht zijn echtgenote een geestig compliment voor de wijze, waarop zy zich van haar taak gekweten had. Spr. noemde de tewaterlating van de eerste nieuwe ferryboot een groot moment voor de provincie en gaf toe, dat het met de bouw niet erg vlot was verlopen, buiten de schuld van „De Schelde.' Maar wat gaat er tegenwoor dig wel vlot? verzuchtte de Commissaris. De proArincie zou „De Schelde" de nodige woningen wel willen geven, maar het bouwvolume Is ge ring en ook dit jaar zal „De Schelde" wel niet tevreden zyn. Overigens maakte spr. Ir. J. Blokland Visser een compliment voor het ontwerp van het fraaie nieuwe schip en zeide voorts het te be treuren, dat tot het najaar zonder reserveschip zal moe ten worden gevaren. Moge dit nieuwe provinciale schip niet temin bydragen tot de bloei en de welvaart van Zeeland en niet alleen tal van Zeeu wen. maar ook vele \'reemde lingen vervoeren! Spr. dankte de N.V. Kon. Mij. „De Schel de" voor dit fraaie schip en tevens het Rijksbureau We deropbouw Vaartuigen voorde vlotte medewerking, die ver leend Averd bij het treffen van de voorbereidingen. Zee land, zo zeide hy, zal dank baar zyn. als op 15 Mei de nieuwe boot gaat varen! <K Zoals bekend zal getracht worden de „Koningin Juli ana" inderdaad 15 Mei in de vaart te brengen. Dit zal mo gelijk zijn, als de landings brug dan gereed is. In het najaar zal dan de volgende ferryboot te Avater worden gelaten. Voor Zeeland was het Vrij dag Inderdaad een belangryke dag. Op 7 Maart weer debat over Indonesië. Het Franse persbureau A.F.P. meldt, dat door het secretariaat van de Ver. Naties is medege deeld. dat het eerstvolgende debat over de Indonesische kwestie in de Veiligheidsraad zal plaats heb ben 7 Maart. Doodstraf geëist tegen Joden-vervolger. De advocaat-fiscaal by het bijzonder gerechtshof te Am sterdam mr. S. J. Timmenga i eiste Vrydag de doodstraf en een boete van 15.000 tegen de banketbakker A. G. van der Maat uit Amsterdam. Van der M. was ten laste gelegd, dat hij van Januari 1941 tot de Dolle Dinsdag actief werkzaam is geweest bij de Sicherheits- polizei en de Zentralstelle für Jüdische Auswanderung tc Amsterdam en deel heeft ge nomen aan een groot aantal arrestaties van Joden en ille gale werkers. Wereldgebedsdag voor vrouwen. Over de gehele wereld werd Vrijdag de wereldgebedsdag voor vrouwen gehouden. In Den Haag kwamen vrouwen van verschillende gezindten op elf plaatsen in gebed tezamen. De liturgie was dit jaar door een Chinese vrouw samenge steld. Ook in tal van Zeeuwse gemeenten kwamen de vrou wen bijeen. Overproductie aan aardappelen. Het Tweede Kamerlid An- driessen heeft de minister van volkshuisvesting schriftelijk ge vraagd of het waar is, dat te Nijmegen op het gebied der volkshuisvesting onhoudbare toestanden heersen en of de minister niet van oordeel is, dat zonodig speciale maatrege len getroffen dienen te worden. Naar te Praag officieel werd medegedeeld zal Tsjecho-Slowakije grondstoffen en voedsel uit Joego slavië ontvangen in ruil voor in dustrieproducten. Wysjinsky volgt hem op bij buitenlandse zaken. Radio Moskou meldde, dat het presidium \-an de Opperste Sovjet, Molotoff heeft ontheven Aïan zyn functie nis minister Aan buitenlandse zaken cn dat Wysjinsky in zyn plaats is benoemd. Radio Moskou meldde verder, dat Mikoyan als minister van buitenlandse handel is vervangen door Mcnsjikof. Molotoff is minister van buitenlandse zaken geweest sedert 1939. Wysjinsky is 66 jaar oud. Hy is jurist van beroep. Zijn gezondheid is niet al te goed. Diplomaten te Lake Success beschouwen de vervanging van Molotoff door Wysjinsky als een aanwyzing, dat de Sovjet-politiek jegens 't Wes ten een straffere vorm zal aannnemen. Men verwacht niet, dat Molotoff zyn plaats- in het Politiek Bureau zal verliezen. Wysjinsky is nooit lid van dit bureau geweest. Te Washington is de me ning uitgesproken, dat Stalin een deel van zyn taak avII overdragen aan Molotoff en hem daarom wil vrijmaken. Dat deel zou zyn: coördlnau tie van de buitenlandse en binnenlandse politiek van Sov jet Rusland. De mogelijkheid wordt voorts uitgesproken, dat Mo. lotoff's politiek van onverzet telijkheid jegens de Verenig de Staten tot zijn verwijdering heeft geleid. Londense waarnemers zien drie mogelijkheden: een wij ziging van de Russische bui tenlandse politiek* wordt over wogen, of Molotoff concen treert zich op de functie van vice-president, of men is te Moskou van oordeel, dat het tijdperk van actieve na-oor- logse buitenlandse politiek voorbij is. Wysjinsky. Prof. Donkersloot oneens met P. v. d. A.-fractie. Prof. Donkersloot, die deze week bedankte als lid der Eerste Kamer, deed dit blij kens een verklaring in „Vrij Nederland", omdat hij zich niet langer kon verenigen met het standpunt der P.v.d.A.- fractie, inzake Indonesië. Prof. Donkersloot blijft echter lid van de P.v.d.A. Britse douane-beambten heb ben een Nederlundse motortrawler, die zou hebben gevist binnen de territoriale wateren \'oor de Firth of Clyde, hetgeen verboden is, in beslag hebben genomen. WEINIG VERANDERING. Geldig tot Zaterdagavond. Matige wind tussen Zuid en Oost. Veranderlijke bewolking met hier en daar enige lichte sneeuw. Ongeveer dezelfde tem peratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1