De gehuwde ambtenares Nieuwdorp II kampioen Sluitende begroting UIT DE PROVINCIE Walcheren Zuid-Beveland. De raad van Vlissingen was er Jn 1881 al tegen. !n 1950 allen er uit. (Van onze parlementaire red.) De minister van Economi sche Zaken heeft een aantal gehuwde ambtenaressen aan zijn departement ontslagen. Als motivering gaf hij op, dat de nodige bezuiniging by zijn dienst tot inkrimping van het personeel moest leiden. Na de bevrijding zijn de overheidsinstellingen als pad destoelen uit de grond gere zen. Het aantal ambtenaren gToeide tot ontstellende cijfers en het kan dus slechts tot verheuging stemmen, dat het zwaar belaste staatsapparaat een kleinere omvang gaat aannemen. Minister v. d. Brink meent, dat het eerst de vrouwelijke arbeidscontractan ten, die geen kostwinster zijn voor ontslag in aanmerking komen. Daar is wat voor te zeggen, omdat men altijd be ter de mannelijke en vrouwe lijke arbeidskrachten kan ont slaan, die niet voor het gezin hebben te zorgen dan de em ploye's, die dat wel moeten doen. Voor de in dienst gebleven gehuwde ambtenaressen be- tekenet het echter slechts uitstel van executie en niet alleen by Economische Za ken, maar voor allen in Overheidsdienst. Want op 1 Januari 1950 zullen geen gehuwde ambtenaressen de Rijkskan toren meer mogen bevolken. Dat heeft een protest bij de betrokkenen uitgelokt en haar tot een actie, gericht tegen het desbetreffende besluit, be wogen. Het is in de loop der jaren met het ontslag van de gehuwde ambtenaressen •vreemd gegaan. De ene rege ring wilde niets van getrouw de vrouwen in Overheidsdienst weten en dc andere plaatste zich op het standpunt, dat de dames zelf maar moeten uit maken, of 'zij beroepsarbeid willen verrichten. Voor sommi ge ministers maakte het ge trouwd of niet-getrouwd zijn bij een aanstelling niets uit. Geschiktheid gaf de doorslag. De wisselvalligheden be gonnen op 23 September 1881, toen de raad van Vlissingen bepaalde, dat een zekere onderwijzeres bij het aangaan van een huwelijk geacht werd haar ontslag uit haar betrekking te zul len nemen. De landsover- -heid stak daar echter een stokje voor: een Kon. Be sluit van 16 Maart 1882 vernietigde het Raadsbe sluit, omdat het in stryd was met (le Lager Onder wijswet. Een aantal andere gemeen ten liet zich" daardoor evenwel niet in heb. minst uit het veld slaan. Zij namen soortgelijke besluiten, die in sommige ge vallen prompt weer vernietigd werden, evenals het Vlissingse; in andere gevallen kon door een betere Vorm van het be sluit ontslag gegeven worden. GEEN VASTE LIJN Een vaste lijn heeft men moeilijk kunnen vinden. Een K.B. van 6 Juni 1900 tot rege ling van de dienst van't perso neel der posterijen en telegra fie hield in, dat in- een aan tal met name genoemde be trekkingen ook vrouwen en meisjes benoemd konden wor den. Maar in een nieuw K.B. van 2 Maart 1904 krabbelde men terug. Onder „Vrouwen", die voor het vervullen van be trekkingen bij de Post- en Telegraafdienst kunnen wor den benoemd, moesten ver staan worden „ongehuwde vrouwen", aan vrouwelijke ambtenaren, die in het huwe lijk traden diende eervol ont slag te worden verleend. Bij K.B. van 19 October 1907 tot intrekking van het K.B. van 2 Maart ,1904 ging men een soort tussenweg "bewandelen. Er werd namelijk bepaald, dat ingeval van huwelijk de vrou- SCHAKEN JAARVERGADERING Z.S.B. Zaterdag j.l. hield de Z.S.B. onder voorzitterschap van drs. J. Scheltens zijn algemene jaarvergadering te Goes. In zijn openingswoord me moreerde de voorzitter de kampioenswedstrijden 1948, waaruit de heren M. J. Quak- kelaar en D. de Vos resp. als kampioen van Zeeland en kam pioen le klasse te voorschijn .kwamen, alsmede het ge slaagde Benelux-toumool te Terneuzen. Nadat diverse agendapunten in vlot tempo waren afgehan deld: notulen, jaarverslagen secretaris en penningmeester, verslag van de kas-contröle- commissie, werden de aftre dende bestuursleden de heren Nordlohne, Flissebaalje, v. d. Ende en v. d. Staal met alge mene stemmen herkozen tot resp. vice-voorzitter, le se cretaris en commissarissen. Besloten werd bij het be stuur van de K.N.S.B. herin stelling te bepleiten van het rekenihg-courant-systeem voor contributie en reiskosten. Voorts werden de regels vast gesteld, volgens welke de pro- motïe-degredatie voor de le klasse zal plaats vinden. Het bestuur zal trachten de natio nale Bondswedstrijden in Goes te doen plaats vinden. Ten slotte werd besloten op Hemel vaartsdag te Sluis of Bres- kens een massakamp te orga niseren tegen de Belgische West-Vlaamse Schaakliga. welrjke ambtenar daarvan be richt moest sturen aan de di recteur met de mededeling, of zij in diest wenste te blijven. In dat geval zou worden over wogen, of het diestbelang zich daartegen niet verzette. EEN WET Later heeft de regering de beslissing aan zich getrokken Minister Heemskerk vond het nodig met een wettelijke re geling te komen. Op 29 April 1910 diende hij een ontwerp in, dat de positie van de vrouwelijke ambtenaren en van de onderwijzeressen bij 't Openbaar Lager Onderwijs, die in het huwelijk treden, regel de. Zij zouden ontslagen wor den met ingang van de dag van haar huwelijk. Het wets ontwerp kende echter drie uit zonderingen en wel: 1. wan neer de vrouw de 45-jarige leeftyd heeft bereikt; 2 wan neer de werkzaamheden ver richt kunnen worden in de echtelijken woning of in een lokaliteit, die binnenshuis ge meenschap heeft met die wo ning; 3. als het ambt een bij betrekking is. De wet heeft nooit het Staatsblad gezien. Want op 23 September 1913 trok mi nister Cort van der Linden het ontwerp-Heemskerk in, zonder dat het zelfs in de Tweede Kamer in openbare behandeling was gekomen In het begin van de twin tiger jaren begon de regering. NIEUWE POGINGEN opnieuw in de materie te gras duinen. Op 13 Maart 1924 verscheen een K.B., dat ver klaarde, dat vrouwelijke amb tenaressen, die in het huwe lijk treden uit 's lands dienst ontslagen worden met ingang van de dag van haar huwe lijk, tenzij zij ouder dan 45 jaar zijn, of wanneer de werk zaamheden worden verricht binnen de echtelijke woning, enz. Op de onderwijzeressen heeft men het altijd wel heel erg voorzien gehad. In 1925 werd de Lager Onderwijswet gewy- zigd, waardoor de gemeenten de bevoegdheid verkregen on derwijzeressen bij huwelijk te ontslaan. In 1934 diende mi nister Marchant een wetsont werp in, dat de gemeenten verplichtte de huwende onder wijzeressen ontslag te geven en in 1936 ging men nog een stapje verder door eenvoudig voor te schryven: de gehuw de onderwijzeres wordt ontsla gen, tenzij zij kostwinster is. In 1937 waagde minister Romme nog eens een poging om in het algemeen regelen te stellen voor de arbeid van gehuwde vrouwen. Zijn wets ontwerp, dat deze arbeid be perkte, werd echter niet inge diend, doordat de Hoge Raad van Arbeid een afwijzend ad vies uitbracht. Zyn opvolger, minister van den Tempel, nam het terug. In de bezettingstijd dacht men over het werk van de gehuwde vrouw heel anders. Men had toen de vrouwen veel te hard nodig. Door een cir culaire van de secretaris-gene raal Frederiks konden tijdelijk weer gehuwde ambtenares sen in dienst genomen worden. Na de bevrijding moest het bezettingsrecht een meer le gale basis gegeven worden en in 1946 bepaalde de Raad van Ministers dan ook, dat de ge huwde vrouwen tydelijk in dienst konden blijven, doch uitsluitend om dienstbelang. TOT 1950 Tenslotte kwam in 1947 bij een circulaire van de Raad van Ministers een bevestiging daarvan. Artikel 97 van het Ambtenarenreglement zou niet worden herzien en gehuwde vrouwen mochten dus in dienst blijven, mits het dienstbelang dit nodig maakte en het ge- zinsbelang niet geschaad werd. Dit geldt op het ogenblik nog voor de vrouwelijke arbeids contracten en wel tot uiterlijk 1 Januari 1950. Dan is het on- heroepelijk afgelopen. In de laatste zitting van dc Veiligheidsraad van 21 Sep tember tot 11 December van het vorige jaar in Parijs ge houden, is een verklaring van de rechten van de mens goed gekeurd, waarin van gelijkstel ling van de man en vrouw ge sproken wordt. Deze verkla ring heeft weliswaar slechts morele waarde en geen juri disch bindend karakter, doch de verschillende vrouwenorga nisaties in Nederland, die op het ogenblik voor de volledige vrijheid van de vrouw in het arbeidsproces ook waar het Overheidsdiensten betreft ijveren, vinden er een sterke stimulans in, hun actie met onverminderde kracht voort te zetten. (Nadruk verboden) Aan de Rijnhaven te Rotterdam is het crotc pakhuis „De Molukken", bijna hersteld, waardoor binnenkort wederom 2000 m2 pakhuisruimte aan het pand 2al worden toegevoegd. Middelburg BIJBELLEZING JEHOVAS' GETUIGEN. In de zaal Montaan te Mid delburg werd een druk bezoch te bijbellezing over het onder werp „Overwinnen van hinder palen voor Wereldeenheid" door Jehova's getuigen gehouden. Aan de hand van de Bijbel werd aangetoond, dat de poli tieke, religieuze en commerciële organisaties er nooit in zullen slagen de wereldeenheid te be reiken, maar dat God's Ko- nikrijk onder de Koning Chris tus dit tot stand zal brengen. Dan zal er geen klassestrijd en onverdraagzaamheid meer zijn, maar zullen rechtvaardige toe standen bestaan onder een theo cratische regering. FAMILIEAVOND C.B.T.A. Zaterdag hield de afdeling Mid delburg van de Centrale Bond van Transportarbeiders een familie avond. De heer A. Overweel, die 25 jaar lid van de bond is. werd door de heer Pantus, districtsbe stuurder, gehuldigd. De echtgenote van de jubilaris werd in de bloe metjes gezet. De avond werd ver der gezellig doorgebracht met zang en toneel. Teneinde een overzicht te verkrijgen van het beschikbare spelersmateriaal, organi seerde de K.N.V.B. Zondag een Technische Dag. Op het terrein van Haarlem versloeg het cUstric'.s-elffcal van West de Oostelijke vertegenwoordigers met 51. De keeper van West, Bijl (Feijenoord) werpt zich onvervaard op de bal en maakt daarmee een einde aan één der weinige gevaarlijke aanvallen op zijn doel. K.N.V.B. afdeling Zeeland Steen II hielp Com Boys II aan de titel. Zaterdag-competitie- le KLASSE. Krabbendijke deed voor 's- Heer Hendrikskinderen nog even de deur dicht door hen in de laatste wedstrijd met 7 0 te kloppen. 2e KLASSE A. Wolfaartsdijk had het tegen Colijnspl. Boys niet moeilijk en won met flinke cijfers (0 5). Dat was nodig, want Ka- pelle omzeilde op keurige wij ze de lastige klip in Kats (1 3). En zowel voor Kapelle als Wolfaartsdijk werd het een dubbel goede dag nu de mede- gegadigde S.N.P. een zwak ogenblik had tegen Kattendij- ke (2—2). 2e KLASSE C. Beslissingswedstrijd: De Beve landers INieuwdorp II 02. De reserves van Nieuwdorp maakten een hele goede beurt in de beslissingswedstrijd te gen De Bevelanders I en zo ging de vlag in Nieuwdorp toch nog in top. Zondag-competitie. BES. le KLASSE B Oostburg IIHoofdplaat n 43; Clinge IIIJzcndijke II 6—2; Sluiskil II—Steen II 2—2. Door gelijk te spelen tegen Sluiskil H, schakelde Steen II zichzelf uit voor de titel en liet Corn Boys glippen. De Sassenaren konden zonder zelf te spelen hun kampioenschap vieren. JUNIORES A. GROEP I Middelburg IWalcheren 40; OostburgVlissingen 24; De Zeeuwen I—R.C.S. I 1—0; Noormannen IKoudekerke I GROEP II RoburYerseke 00; Patrijzen Middelburg II 11; Hansw. BoysKapelle 01. B. GROEP II Walcheren IBreskens 00; OostburgMiddelburg II 31; De Zeeuwen IIVlissingen II 1—0. GROEP III De Zeeuwen IIIVlissingen III 0—1. De halve finales voor de cup. Maandag is geloot voor de halve eindstrijden van de be kercompetitie, vastgesteld op Zaterdag 26 Maart. De Wol verhampton Wanderers spe len te Sheffield tegen Man chester United, houder van de cup. Ingeval van een draw wordt de wedstrijd de volgen de Zaterdag op "het veld van Everton overgespeeld. Ports mouth komt uit tegen Lei- cester City op het Arsenal terrein in Londen. Eventu eel zullen beide ploegen elk aar een week later te Bir mingham in Villa Park an dermaal ontmoeten. Promotie- en degradatie wedstrijden. De Promotie- en Degradatie wedstrijden beginnen Zondag 6 Maart a.s. HOCKEY Middelburg dames kampioen. MIDDELBURG—PUSII 4—1. In een zeer aantrekkelijke wed strijd, waarbij van beide kanten behoorlijke aanvallen opgezet werden, toonden de Middelburgse dames zich wederom de meerdere over hun Brabantse rivalen. Voor de rust werd door Wilma de Waard tweemaal gedoelpunt en door Louiske Berdems van Berle- kom eenmaal, terwijl de Push- midvoor een tegenpunt scoorde, hetgeen de rust deed ingaan met de stand 31. Na de rust. kwamen de Push- dames er beter in, toch wist Wil ma de Waard uit hare vele schoten nog éénmaal doel te treffen en met 41 kwam het einde. MIDDELBURG—BREDA 8—0 Vanaf de beginbully bleek, dat Middelburg, verre de meerdere was en in de eerste helft van de wedstrijd, waren de Breda-dames nog niet over de Middelburg helft geweest. Uit de talrijke Mid delburg aanvallen wist Wilma dc Waard de score te openen, gevolgd door Thera Callenfels en een mooi schot van Mieke Haag bracht de ruststand op 30. Na de rust hetzelfde spelbeeld, de Bredase keepster ging teveel uitlopen waarvan Wilma de Waard nog 3 maal cn Thera Callenfels, nog tweemaal profiteerde, wat de stand op 8—0 bracht. Mede door de prachtige presta tie, om op één dag. twee over winningen binnen te halen, zijn de Middelburg-dames thans kampioen daar geen der andere elftallen, nog in staat zijn. hetzelfde aantal punten te behalen. IIEREN. MIDDELBURG II—PUSH A 4—0. Deze wedstrijd was zeer aan trekkelijk, door het hoge tempo Zoutelande t PROPAGANDA - A V OND L.J.G. Vrijdagavond hield de afd. Zou telande van de L.J.G. een propa- ganda-avond met de afdelingen der Z.P.M. en L.J.G. van Koude kerke. in de Noodkerk te Zoute lande. De avond werd geopend door de voorzitter der afd. Zoutelande, de heer J. Janse. De secretaris der afd. bracht een jaarverslag uit, waarin hij het eer ste bestaansjaar van de L.J.G. afd. Zoutelande besprak. Na de korte schets „In het ho tel" dat op voortreffelijke wijze werd gespeeld, door de afd. Zou telande. volgde een inleiding van de heer W. Janse over het „Doel en Streven" der L.J.G. Hierna hield de heer Spinaay 'n boeiend betoog over „Literatuur met declamatie". Na zijn toe spraak droeg de heer Spinaay nog enkele ernstige en vrolijke gedich ten voor. Na de pauze werd een verloting gehouden, waarbij zeer waardecolle prijzen werden verloot. „Wat is het doel der Z.P.M." was het onderwerp van mej. S. Bommeljé van Koudekerke. Ze wekte de meisjes van Zoutelande op, tot het oprichten van een Z. P.M.-afdellng. Hierna volgde de opvoering van het gezelschapsspel „Om de Wil genhof", door de afd. Z.P.M. en L.J.G. van Koudekerke. Hierna volgde sluiting door de voorzitter der L.J.G. afd. Koude kerke. die nogmaals wees op de grote waarde van het L.J.G.-werk. terwijl ook de heer C. Kluyfhout uit Serooskerke, voorzitter van de Streek Walcheren, nog opwekte om de L.J.G.-afdeling te steunen. O.- en W.'Souburg. UITVOERING „VLIJT EN VOLHARDING". Dé Souburgse muziekvereni ging „Vlijt en Volharding" heeft Zaterdagavond, nadat Dinsdag en Vrijdag reeds een uitvoering was gegeven, een derde concert gegeven. Onder leiding van haar directeur, de heer A. L. van Wallenburg, heeft de ver eniging een achttal nummers ten gehore gebracht, die op voortreffelijke wijze uitgevoerd werden. Ook de heer de Pag- ter, die „Viyt en Volhardings" cabaret verzorgde, heeft zich uitstekend van zijn taak ge kweten. Het cabaret werd ge bracht onder de naayi „Ze valt niet mee''. In de pauze's hield de conferencier, de heer de Graaf uit Middelburg, het pu bliek op. aangename wijze be zig. Mej. Annie Jagt bracht op verdienstelijke wijze enkele soli ten gehore. JAARVERGADERING „SAMUEL". De Jongensclub „Samuël" te Souburg hield Vrijdagavond in „Rehoboth" haar jaarvergade ring. onder leiding van de heer M. C. Deurwaarder, die de ver gadering opende met schriftle zing en gebed. De vereniging telt momenteel 30 leden. De re kening 1948 toonde een batig saldo. De avond werd verder doorgebracht met het opvoeren van enkele aardige toneelstuk jes en er werden enkele voor drachten ten beste gegeven. De avond werd beslotan met een geïmproviseerd kampvuur, waarbij" de leiders een kamp verhaal vertelden. Meliskerke HEROPRICHTING MUSSENGILDE. Zaterdag werd te Melisker ke het mussengilde weer op gericht. In het bestuur heb ben zitting, de heren H. de Visser, voorzitter; W. Dek ker, secretaris; S. Boogaard, penningmeester; P. Riemens, boekhouder en Jac. Brouwer, algemeen plaatsvervanger. De vereniging 'telt reeds 60 le den. Dc prijzen van de in te leveren vogels zijn als volgt' vastgesteld: een kraai, een duif en een kauw 0,20, een mus 0.03 en voor een mus- seneitje 0.01. De minimum contributie voor leden be draagt 0,75 en voor begun stigers f 0,50. Gemeenteraad Domburg. Het waterleiding tekort. Donderdagavond kwam de gemeenteraad van Domburg bij een ter behandeling van ver scheidene begrotingen. De bur gemeester jhr. ir. H. L. Boo- gaert kon mededelen, dat Dom burg uit het gemeentefonds een bedrag van 21.000 is toegezegd, voor het jaar 1948 vermeerderd met 20 Bij de algemene beschouwin gen bracht de heer Geldof de bouwnijverheid ter sprake. Hij was teleurgesteld over het uit blijven van een vergunning t.a. v. de woningwetwoningen en wat beide ploegen aan de dag leg den, golfde het spel snel op en neer, met Middelburg iets meer in de aanval. Door goed vleugelspel waren de Middelburg aanvallen gevaarlijker en werd met de rust al een 2—0 voorsprong behaald, door Jan Kampfraeth en Leo Ri- vière. Na de rust zette Push alles op alles en de Middelburg-verdedi ging moest alle zeilen bijzetten, hetgeen hun goed afging. Toen nam Middelburg wederom het helt in handen en Leo Rivière en Jan Kampfraeth, stelden de overwin ning zeker, door ieder nog een doelpunt 3an de score toe te voe gen, wat de stand op 40 bracht. MIDDELBURG II—BREDA 8—3. Ondans de hoge score in het voordeel van Middelburg. was deze wedstrijd alleszins het aankij ken waard, en de Breda-aanvallen waren talrijk en goed opgezet, maar vonden steeds een grote struikelblok bij Otto van der Dus- sen en de beide backs en keeper. De Middelburg voorhoede was zeer productief en uit een straf- bully, werd het eerste doelpunt gescord door Han Bogaert, even later een door Jan Kampfraeth. terwijl Leo Rivière. met een mooi schot no. 3 scoorde. Breda zat niet bij de pakken neer en wist zelfs tot 3—2 op te halen, maar Han Bo gaert cn Jan Kampfraeth. brachten de stand voor de rust on 5-^2. Na de rust voegde elk der go- noemde spelers nog een doelpunt aan de score toe, terwijl Breda nog éénmaal wist te doelpunten, 8—3. DAMMEN PERSOONLIJK DANK AM- PIOENSCHAP VAN ZEELAND In Goes speelden voor 't per soonlijk damkampioenschap van Zeeland Heydra (Aagte- kerke) tegen Rijks e (Yerse ke). De party werd door Hey dra gewonnen. hoopte, dat B. en W. die kwes tie onder de aandacht van Ged. Staten zouden brengen. Spreker verwachtte aanwas der bevolking door vestiging. Men zou kunnen samenwerken met de plaatselijke woningbouwver eniging en bouwplichtigen moe ten aansporen tot spoedige her bouw. De heer Geldof achtte herstelwerken en aankopen voor de gemeenteschool spoedeisend en zou voorts gaarne bij het nieuwe sportterrein een gedeel te van de oude straatweg zien getrokken. Voorts maakte hij aanspraak op een duidelijke uiteenzetting van het beheer der stranden; de gemeente heeft de baten zeer nodig cn behoort een zo groot mogelijke zeggen schap te verlangen. Het zou aan beveling verdienen om met me dewerking van de grote school kinderen hier en daar plant soentjes en bloempartijen te doen aanleggen cn onderhou den. De heren Geldof en Brand waren niet voldaan over de su pervisie bij de bebouwing: er is een gedeelte overgegaan van de supervisor naar de architect ontwerper. De heer Joh. de Visser her haalde oen eertijds gedaan verzoek om straatverlichting in zijn buurt. Daarna deed hij een niet duidelijk omschreven voor stel tot verbod van vermake lijkheden op Zondag. Het voorstel werd aangehou den met 3—3. Het uurwerk in dc torenklok vertoont slijtage cn is onbe trouwbaar geworden. Bovendien wordt dc „onvermoeide en on verbiddelijke" loop des tyds gestuit zovaak een torenkraai de wijzer bü gunstige stand tot zitplaats kiest, aldus merkte een lid op. De heer Geldof en Dourleijn fdeitten voor verhoging van het oon der schoonmaakster van de school. Ook wilde dhr. Gel dof iels zien ondernomen tegen de fatale jaarlijkse tekorten van het Waterleidingbedrijf. De heer Brand antwoordde, dat er van gemeentewege weinig aan te doen is. maar dat Midden-Zee land pogingen doet om zulke bedrijven i.en ze worstelen alle met tekorten) te laten overne men door het Rijk. Tijdens de rondvraag spraken de heren Geldof cn Dourleijn nog eens de wens uit, dat Ged. Staten Domburg zoveel moge lijk ter wille zullen zijn bij de verdeling van het bouwvolume, Yerseke NED. CHR. VROUWENBOND BESTOND 10 JAAR. De afdeling Yerseke van de Ned. Chr. Vrouwenbond be stond dezer dagen 10 jaar. Ter gelegenheid van dit feit werd in de consistorie der Geref. Kerk een feestvergade- r.ng gehouden, waarin ook de presidente, mevrouw Bo- gaards, werd gehuldigd voor de wyze waarop zij geduren de deze periode de functie van' presidente heeft vervuld. Als blijk van waandering wer den haar bloemen en een fraaie tas aangeboden, waar voor zij haar dank betuigde. Afgevaardigden van de afde lingen Goes, Kapelle, Wemel- dinge, Kruiningen en Krab bendijke waren aanwezig om hun gelukwensen over te brengen. De inleiding werd verzorgd door mevrouw Bikker, terwijl de dames, mevrouw Stomp en mevrouw Talma. enige liede ren op voortreffelijke wyze ten gehore brachten. De sa menzang en de diverse trac- taties verhoogde de gezellig heid. VOETBALWEDSTRIJD. De junioren van de Ycrsclc- sc voetbalvereniging speelden Zaterdag tegen Robur uit Goes en wisten deze zware wedstryd met een gelijk spel 00 te beëindigen. Kapelle. UITVOERING „OLYMPIA." Vrijdag- en Zaterdagavond gaf de gymnastiekvereniging „Olympia" te Kapelle in het gebouw Obadja haar jaarlijk se uitvoering. Na het openingswoord door de voorzitter, de heer J. Wel- leman, werd eerst het gym nastische deel afgewerkt- Door de meisjes en jongens werden vrije oefeningen uit gevoerd. De dames voerden een ballet uit. Verder werd door de dames en heren brug gewerkt. Na de pauze werd een klucht in drie 'bedrijven opgevoerd „Die brave meneer Pot." De zaal was beide avonden geheel gevuld. „ÏIIOZART" HEEFT UNIFORMPETTEN. Door middel van een bazar is de muziekvereniging „Mo zart" te Yerseke in het bezit gekomen van fraaie uniform petten. Deze petten, zijn dezer dagen aangekomen en in ver band hiermede werd Zaterdag door de gemeente een rondgang gemaakt, waarvoor van de zij de der inwoners grote belang stelling bestond. Voor de wo ning van tamboer Dijkwel, die reeds geruime tijd ziek is, werd. een nummertje ten beste gegeven. Naar men ons mede deelde zal ook binnenkort het oude verenigingsvaandel door een moderne vlag worden ver wisseld. Wolfaartsdijk CANDIDATENLIJST STAATK. GEREF. PARTIJ. De candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is te Wolphaartsdyk als volgt samenge steld: I. W. Bosschaart, 2. P. Zuy- dtjk. 3. M. Verschuure en 4. A. Saaman (aftredende is de heer L. Overbeeke). Waarde JAARFEEST. Dezer dagen hield de meisjes vereniging „Martha" met de Jeugd club „Van knop tot bloem" haar jaarfeest, in dc zaal van mej. Kloet te Waarde. Ds. den Boer sprak een openingswoord, terwijl er verder jaarverslagen werden voorgelezen. Mevr. Waterman, leidster der jeugdclub, hield een bijbelinleiding. Door de meisjes- vereniging werd het toneelstuk ln vier bedrijven „Japie" opgevoerd. De jeugdclub voerde „Een dozijn eieren" op. In de pauze werd er een verloting gehouden. Heinkenszand JAARVERGADERING „SAMENWERKING". Vrijdag hield de kolenverenlgir.g „Samenwerking" te Heinkenszand haar jaarvergadering, onder voor zitterschap van de heer C. van Loon. In 1948 zijn er 3 leden over leden en 6 verhuisd. Er zijn 10 nieuwe leden toegetreden. De re kening 1948 toonde een batig saldo van f 62,19, Als bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen dc he ren D. de Winter en J. Hoondert. Ook het aftredend lid van de kas- commissle, de heer S. Dekker, werd herkozen. Krabbendijke JAARVERGADERING „SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Dezer dagen hield de Ned. vereni ging van Spoor- en Tramwegperso neel, afdeling Krabbendijke, haar jaarvergadering, onder leiding van de heer B. C. Minderhoud. Het ledental is toegenomen. De reke ning 1948 toonde een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer MÏnderhoud gekozen dc heer van der Linden te Rilland. Door de secretaris werd de heer Minderhoud, die naar Vlis singen vertrekt, dank gebracht voor alles wat hy in het belang van dc vereniging gedaan heeft. Besloten werd om in 1950 een feestavond te houden, Sn verband met het 5-jarig bestaan van dc afdeling. Op 29 Maart zal een film vertoond worden. waarop de heer Brand aanvoer de, dat Domburg zich niet ach tergesteld kan rekenen. De begrotingen werden vast gesteld Gem. begr. 1949: ge wone dienst ink. en uitg. 332.845.96. Voor onvoorzien 1656.20. Het uit te keren be drag per leerling der bijz. school is 18.17. Kapitaaldienst 289.882.79. Waterleidingbedrijf 1949: in baten en lasten ƒ22096.83. met een geraamd na delig saldo van 2700. Kapi taaldienst: ink. cn uitgaven 29.953.49. Burg. Armbestuur: ink. en uitg. 2583.38 met een geraamd subsidie van de ge meente van 5100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5