T Finland wil programma verkleinen ante Sabine grijpt in X* Derde klasse wedstrijden AETHER - - Kappie in de ingewande der aarde sËs&mnP «rwe ameSvKssne Lezers schrijven Olympische Spelen Veel candidaten voor 1956., Van de zjjde van het I.O.C.- secretariaat wordt het volgen de medegedeeld: In de bladen hebben diverse geruchten gestaan over een inkrimping van het program ma der Olympische spelen voor 1952. Juist is, dat het Finse organisatiecomité ver zocht heeft het aantal takken van sport voor Helsinki te verminderen en van andere sporten bepaalde nummers te schrappen. De beslissing over een dergelijk verzoek ligt al leen en uitsluitend bij het in ternationaal Olympische Co mité. Het I.O.C. zal het stand punt vragen van de interna tionale sportfederaties, wier vertegenwoordigers met het bestuur van het I.O.C. op 21 April te Lausanne tezamen zullen komen. Wanneer het tot een inkrimping van het programma komt, dan zal dat nooit mogen geschieden in de overdreven vorm, zoals dat door Finse comité wordt voor gesteld. In de loop van de maand Maart zal een bespre king worden gehouden tussen president en secretaris van het I.O.C. enerzijds en verte genwoordigers van het Finse Organisatiecomité anderzijds. SPELEN IN 1956 Op het congres van het L O.C. in de laatste week van April te Rome, komt o.m, de vraag ter sprake waar de spelen in 1956 gehouden zul len worden. Australië hoopt dat Melbourne gekozen wordt, de hoofdstad van Victoria maar tal van andere grote steden, sommige in de Ver. Staten, hebben zich candidaat ge steld. Blijkens een artikel in het Madrüeense weekblad „Fo- tos" is er ook een streven om Madrid of Barcelona op de lijst te zetten. In bedoeld ar tikel verklaart een Spaanse sportjournalist, dat de volgen de steden zich hebben aange meld: Buenos Alros, Melbour ne, Lausanne, Detroit, Los Angelos, Mexico City, Rome en Tokio. Wy zien geen reden waarom Madrid of Barcelona niet eveneens hun candida- tuur zouden stellen. Bestrijding van de gevolgen van kinderverlamming. Twee geneesheren te Johan nesburg, Joseph Lannon en J. L. Braudo, hebben een nieuw raiddel uitgebracht onder de naam „Etamin", waarvan zij verklaren, dat het kan worden aangewend tegen de pijn en de door spierkramp veroorzaakte misvormingen tengevolge van kinderverlamming. Volgens me dedeling van de betrokken dok ters in het Zuid-Afrikaans me disch tijdschrift zyn in 25 ge vallen, waarop een proefbehan- dehng werd toegepast, goede resultaten bereikt. De uitvin ders van het nieuwe middel leggen er echter de nadruk op, dat hun preparaat, slechts is aan te wenden bij nabehandeling en ziektaIS ^,eneesmiddel tegen de WIELRENNEN Zeeuwse renners in Kieldrecht. Zondag hebben weer ver scheidene Zeeuwsche renners deel genomen aan een course over 50 km in Kieldrecht. On der hen bevond zich de prof J. van Gelderen uit Sluiskil. Ondanks het sterke veld en de herhaaldelijke demarrages der Belgen voelden de Beve landers Oosthoek, van s West einde en van Wel zich meer op hun gemak dan vorige week. Weliswaar moesten zij de kopgroep laten gaan, maar uti een veld van 35 renners be reikten zij behoorlijke resulta ten. Jan van Gelderen werd in de eindsprint geklopt door de Belg Dierinx. Jansen (Axel) werd 6e, van 't West einde (Nieuwdorp) 7e van Wel (Nisse) 9e en Oosthoek, 's Heerenhoefc, 10e. JAN VAN GELDEREN IN RONDE VAN NEDERLAND Jan van Gelderen uit Sluis kil zaJ ook dit jaar deelnemen aan. de Ronde van Nederland en heeft het contract reeds getekend. Hij is tevens voor nemens om op 13 Maart a.s te starten in de Belgische klassieker „De Omloop van Het Volk*". ZATERDAG WEER TRAINIGSRIT Zaterdag as. zal er in De Wilhelminapolder weer een trainingsrit voor de Zeeuwse renners worden gehouden over een afstand van 50 km. Het bijzondere gerechtshof te s-Gravenhage veroordeelde Maan dag de 44-jarige Duitser Otto Lan ge uit Bremen, voormalige „Kri- minal-Sekretër" van de S.D. hier te lande, tot 15 jaar gevangenis straf. FEUILLETON Roman van SAWERSKY 65 „Ik.ik geloof, dat ik i._ ar. Reuders gezelschap geen vrees zou kennen". Wederom zagen de meisjes ogen de man aan met die zeld zame blik, die hem ,reeds een maal eerder had getroffen. Een warm gevoel doorstroomde Reuder. Hij greep de smalle hand, die achteloos op tafel lag en drukte die. „Dat is aardig,^dat u zoveel vertrouwen in me stelt", zei hij, glimlachend. Intussen ging in Hasselfeurde het leven zijn gewone gang. Kapitein Mengelberg had in Irene's gezelschap het middag maal gebruikt en was daarbij niet bijster in zijn humeur ge weest. Hij miste Beate, hoewel hij dat niet wilde toegeven. Op Irene's pogingen om hem wat afleiding te bezorgen, reageer de hij ditmaal bij uitzondering in 't geheel niet en na tafel trok hij zich onmiddellijk op zijn kamer terug. Irene begaf zich naar de tuin, waar Karel- tje Schuch reeds bij de heg op de uitkijk stond. Felix was nu gelukkig weg en hij hoopte daardoor op een ongestoord sa menzijn met zijn aangebedene. Maar Irene was niet bepaald in een goede stemming en ze be handelde haar bewonderaar dienovereenkomstig. Juffrouw Sabine volgde een en ander met een geanimeerd lachje door het raam van de huiskamer. Mannen waren als ezels zo dom en zo koppig, overwoog ze, maar eens zou de, tot over z'n oren verliefde Ka- reltje toch wel eens genoeg krijgen van Irene's kuren en dan pas zou hij gevoelig zijn voor haar welgemeende advie zen. Wat zouden die twee daar nu toch zo lang te bepraten hebben? Ach.' het was altijd weer hetzelfde! Kareltje was deemoedig en verliefd en bedelde: ..Doet u toch niet altijd zo lelijk tegen me. juffrouw Irene. U weet toch heel goed „Ik weet niets", repliceerde Irene geërgerd. „En ik wil ook niets weten. Als u ook maar een klein beetje attent was ge weest, dan zouden wij ook naar zee zijn gegaan, net als uw vnend en mijn nichtje''. „Dat uitstapje heeft me zelf totaal verrast", stotterde Ka reltje, met een rood hoofd. „Ik keerde de ongelukkige Karel tje eenvoudig haar rug toe en verdween in huis. „Ik moet eens voor m'n oom gaan zorgen riep ze over haar schouder heen. Kareltje slofte eveneens naar huis. waar hy Emma tegen het lijf liep „Nou, wat wilt u vanmiddag eens bij de thee hebben, meneer Schuch?" vroeg de keuken prinses, die voor Kareltje een zwak had. „Zal ik eens wat appelbeignets voor u bakken of hebt u meer trek in wat har tigs een paar hambroodjes, bijvoorbeeld Of misschien wat toast met die lekkere, zelfge maakte aardbeienjam „Ik eet niets'', bromde Ka reltje, „ik heb helemaal geen trek". Juffrouw Sabine, die vanuit de kamer het gesprek mede had aangehoord, slaagde er slechts met moeite in haar la chen te verbergen, toen de to taal verslagen Kareltje binnen trad en tegenover haar plaats nam. Hij Slichtte diep en tra gisch. „Wel, Karei, wat is er aan de hand vroeg de oude dame, terwijl ze hem met een ondeu gend lachje opnam. Meneer Schuch. Afrika-reizi. ger, vorser en vlieger, hief het hoofd op en las in juffrouw Sabine's ogen, dat zy alles wist. „Waarom vraagt u me dat, tante?'' bromde hy. „U bent immers van alles op de hoogte. Het betreft juffrouw Lar- sen „Waar je je hart aan verlo ren hebt, jy arme kerel „Ja, dat heb lk inderdaad Ditmaal schyn ik het nu eens ernstig te pakken te hebben. Als ik er niet in slaag Irene te winnen, zal m'n leven waar deloos geworden zyn''. „Kom, kom, Kareltje, zit het werkeiyk Zo diep „Nog veel dieper, beste pleegtante „Heb maar geduld, m'n Jtm- gen. Vandaag of morgen zal ze wel ja zeggen. „Ik géloof 't niet", stamelde de ongelukkige Schuch. „Ik ben heus niet zo dom als ik er uit zie. Irene interesseert zich voor Felix, wat ik haar helemaal niet kwalijk neem, want hy... nou ja, hij ziet er nu eenmaal veel voordeliger uit dan ik. En Tuchtrechter voor de Prijzen XE DURE TEXT1EL- GOEDEREN. Ter zitting van de Tuchtrechter voor de Prijzen in het Arr. Mid delburg. gehouden in het Kanton gerecht te Terneuzen. werden de volgende zaken behandeld: V5or de verkoop van tcxtielgoe- deren voor te hoge prijs verscheen M. V. R.. te Kloostcrzande voor de Tuchtrechter. R. gaf het feit toe. De fout berustte op een ver gissing doordat hij het woord uti lity over het hoofd gezien had. Boete f 15.—. P. de R.. had zijn administratie niet bijgehouden volgens de prijs- voorschriften. De Tuchtrechter deelde hem mede, dat R. een ver keerde beschikking hanteerde en gaf hem een waarschuwing. Het niet aanhouden van werk- briefjes was I. de B. te Schoon- dijke ten laste gelegd. Boete f 25. Een soortgelijke overtreding bad E. dc P., te Hoofdplaat begaan. Gebrek aan tijd was de oorzaak, aldus verdachte. Boete f 25.—. Ook C. de D. sloot zich bij de vorige verdachten aan wat zijn administratie betrof. D. (te Hon- tenisse), schreef alles op een. pa pier en dan weer over in eer schrift, het geheel was echter niet zoals het behoorde, aldus verdach te. Boete f 25.—. L. v. L., te Vogelwaarde, had geen receptenregsiter voorhanden gehad en zijn koekjes boven de toelaatbare prijs verkocht. In ver band met de geringe omzet werd verdachte een boete opgelegd ad f 20.— totaal. Volgens de ten laste legging had P. v, K. te Terneuzen inleg zolen boven de toelaatbare prijs verkocht. K. gal" deze hoge prijs toe, maar legde ter zitting eenigc facturen over. waaruit bleek, dat deze prijs gerechtvaardigd was. De Tuchtrechter hield deze zaak voor nader onderzoek aan. L. V. B., te Hoofdplaat, verricht te herstelwerkzaamheden aan een pand, maar berekende hiervoor een te hoge prijs. V. gaf dit ter zitting toe. maar voegde er aan toe geen genoegen te nemen, met de in het proces-verbaal genoemde taxatie prijs. De Tuchtrechter hield deze zaak nader aan. Bij verstek werd veroordeeld, M. v. V„ te Koewacht. Boete f 46, betreffende prijsovertredingen van levensmiddelen. Tijdens een plechtighé!d in de lokalen van het Belgische Rode Kruis te Brussel hebben afgevaar digden van het Nederlandse Rode Kruis en van de Nederlandse en Belgische Benelux-comité's aan het Belgische Rode Kruis een 500- tal boeken geschonken, welke be stemd zijn voor de Belgische hos pitalen. 3. Daar Kappie klein van gestalte was, gelukte het hem al spoedig het middel punt van de oploop te bereiken en dat was een klein mannetje, die zéér drif tig en opgewonden stond te praten met een kaart in zyn hand. „Is daar dan niemand, die my wys helptschreeuwde hij. „Zyn jullie koe den of farkens of eendvissen Schio- vitch Niemand die dat kleine berg in die zee weten? Niemand die mij daar heen breng kunne»? Staan my niet zo olieschtom aan te kyk Ik schpring uit myne vellen Schliovitch!" Het manne tje kreeg een paars-rode kleur, hij stampte met beide voeten op de grond en Kappie vond, dat hy iets doen moest. „Pardon zei hij daarom. ..Ik ben de kapitein van het sleepschip „Kraak". Misschien kan ik u helpen?'' „Een mensengeluidriep de man. „Eindeloos Ene kapitein van ene scheep Hij sprong op Kappie af en hield hem een zeekaart voor z'n neus. „Zien u daar die kleine schip? Dat is ene eiland, een berg temidden {n die zee Daarheen moeten ik gaan „Juistzei Kappie. „Maar waarom zou dat niet kunnen Dat Is hier zo ver niet vandaan 1" Gemeenschaps- en wijkgedachte. De contact-commissie inzake de wijkgedachte, werkende onder auspiciën van he.tNed. Instituut voor Volkshuisvesting en Weder- legduZwpbo gBy xzea vbgvb bouw, belegde Zaterdag in Den Haag een vergadering, waarin be sproken werd over de waarde en verwezenlijking van de wijk- en gemeenschapsgedachte in ons land. Minister In 't Veld hield een rede, waarin hij er op wees. dat de wijkgedachte er op gericht moet zijn de juiste synthese te vinden tussen individu en gemeenschap. Zo gezien is de wijkgedachte een onderdeel van de opvoeding tot burgerzin en een belangrijk wapen tegen de massificatie van de mens. Prof. dr. S. Hofstra, bijzonder hoogleraar te Leiden, sprak over het maatschappelijk-cuUureel as pect. ir. II. M. Buskens, directeur van de P.P.D. Noord-Brabant, over de wijk- en gemeenschapsgodachte en de vrouw, de heer J. Dupois 'over de vrije tijdsbesteding en drs. W. F. Geijl over het bestuurlijke aspect. vertrokken was.' Ik ook, zou Irene het liefst hebben gezegd, maar zy zweeg, ook al gekend. Dat vormt ten minste alvast een band" Sluiskil Steen 4 2. Steen had voor de rust het voordeel van de sterke wind en was daardoor het meest in de aanval. Na 10 minuten spelen wist de linksbuiten on houdbaar te scoren. (0-1). Vijf minuten later kreeg Steen een corner te nemen, die door de linksbuiten ineens in het doel geschoten werd, (0-2). In de tweede helft wa ren de bordjes verhangen en wist Overbeeke dc.achterstand tot 1-2 terug te brengen. Tien minuten later scoorde dezelfde speler de geiykmaker. Onge veer een kwartiertje voor net einde gaf rech'sbuiten Sandri- ni zy'n club de leiding (3-2). Overbeeke stelde tenslotte de zege veilig. (4-2). Ooslburg Hoofdplaat 1—3. Door de harde wind was goed spel onmogeiyk, doch de bezoekers bleken over meer snelheid en over betere 'bal- contróle te beschikken, waar. door een verdiende overwin ning behaald werd. Speciaal de spil van Hoofdplaat speelde een verdienstelijke party. Oostburg startte met de wind in de rug en was daardoor in 'de eerste helft het meest in de aanval. Uit een vrije schop wist Oostburg de leiding te nemen, maar spoedig maakte de rechtsbuiten van Hoofdplaat "met een pracht schot geiyk. In de tweede helft nam Hulst, door een blunder van de Oost- burg doelman, al spoedig de leiding. Toen na 20 minuten spelen de Oostburg achterhoe de bleef staan voor vermeend buitenspel wist de mtdvoor van Hoofdplaat de stand op 1-3 te brengen, waarmee het einde kwam. Clinge IJzendijke 1—1. Hoewel het spel door de harde wind onmogelijk was, heeft het in deze wedstryd niet aan spanning ontbroken en bleef tot het einde de uit slag onzeker. In de eerste helft had IJzendyke het voor deel van de wind, doch hoe wel de meeste tyd op de Clin ge helft werd gespeeld, wa ren de aanvallen niet gevaar lijk, daar de spelers de bal niet voldoende onder >.ontróle wisten te krygen. Na 20 mi nuten spelen nam IJzendyke de leiding (0-1), waarmee de rust inging. In de tweede helft werd de verdediging van IJzendyke zwaar op de proef gesteld, doch deze speelde een goede partij en wist alle aanvallen onschadelö'k te maken. Het was tenslotte tilt een straf schop dat Clinge de geiykma- ker wist te scoren (1-1). Militaire leiders der V.5. te eigenmachtig. De Hoover-commissie, een commissie van onderzoek be staande uit Amerikaanse de mocraten en republikeinse, heeft aangedrongen op het plaatsen „onder strenge bur- geriyke contröle" van de mili taire stafchefs der Ver. Staten. De commissie oefent ernstige .critiek uit op de vrijheid, die (Wordt vervolgd) de militaire leiders genieten. Zeelandia Meto 2 3. Ook nu is het Zeelandia niet mogen gelukken de puntjes in Middelburg te houden, hoewel een gelijk spel in ieder geval de ver houdingen beter weergegeven had. Meto begon met de sterke wind in de mg en Zeelandia kon niets beters doen dan verdedigen. Na een kwartier had Meto succes toen de dekking in de Zeelandia defen sie even werd verwaarloosd 01. Zeelandia beantwoordde m. enkele tegenaanvallen en het gelukte dè linksbuiten, de Ruljter, gelijk te maken. 11. Kort daarop was het echter 12 en kort voor de rust scoorde de rechtsbinnen der bezoekers met een geweldig hard 6chot 1—3. Na de thee waren de bordjes verhangen. Zeelandia speelde nu met wind mee en na een kwartier spelen was het 23. De Meto-defensie, bijgeslaan door de gehele middenlinie, liet de Zeelandia voorwaartsen geen ogenblik vrij spel. Bovendien was vrouwe Fortuna de Meto-keeper goedgezind. Er werd niet meer gescoord. Na afloop protesteerde Zeelan dia wegens" het te vroeg beëindi gen van de wedstrijd en tegen het toekennen van het 2e Meto doel punt. Politierechter BALDADIGHEID. Ter zitting van de politierechter te Middelburg van 25 Febr. wer den de votgende zaken behandeld: F. C.. te vVestdorpe. had op ver schillende tijdstippen in de maan den Sept. t.m. No. 194w hoeveel heden iood (in totaaj 20U kg) weg genomen op de glastabriek te Sus van Gent, waar hij als arbeider werkzaam was. f 40.of 20 da gen. J. B. de S., te St. Jansteen had van vorige verdachte 100 kg lood gekocht, wetende dat dit van dief stal afkomstig was. f 10 of 20 d. C. H.. te Terneuzen. had op 24 Nov. 1948 ongeveer 50 kg kolen weggenomen op een sleepboot, f 15.of 20 dagen. R. C. v. H., te Overslag had op 5 Dec. 1948 een tramwagen be schadigd door daarvan enkele planken af te trekken, i.25.— of 10 dagen. A. B„ te Hontenisse, had op 7 Dec. 1948 in het arrestantenlokaal te Stoppeldijk 2 ruiten stukgesla gen. f 20.— of 10 dagen. A. J. A.. P. J. M. A. en J. F. A., allen te Hulst, hadden zich te ver antwoorden wegens huisvrede breuk. Ieder f 5.— of 2 dagen. C. L. B., te Hontenisse, had zich op 2 Januari 194 9te Hulst verzet tegen de politie. 30.of 15 dagen cn 6 weken gev, voorw, proeft. 2 jaar. J. J. de K., te Axel en M. de F. hadden op 13 Januari 1949 een to neeluitvoering bezocht en bij die gelegenheid ieder een paar borrel glazen in hun zakken gestoken en medegenomen. Ieder f 15— of 10 dagen. Wegens mishandeling werden veroordeeld: A. J. H. J., te Sas van Gent. f 20.— of 10 d.; I. L. de R.. te Sas van Gent. f 20— of 10 d.; E. dé C., te Sas van Gent. f 20 of 10 d.; A. A V., te St. Jansteen. Vrijspraak: C. R., te St. Jaiisteèn. f 30—- of 15 cL; C. P. B„ te Sas van Gent. f 25.af 10 d,; J. F. de K„ te Hulst, f 10—- af 5 dagen. Wegens belediging werden ver oordeeld: J. A. D.. te Zaamslag, f 20.— of 10 d.; W. B.. te Axel. t 10.— of 5 d.; M. v. P.. te Koe wacht. f 2.50 of 1 dag.; R- S. M. v. P., te Koewacht, f 2.50 of 1 dag; A. P. V., te Zuiddorpe. vrijspraak; G. R-. te St. Jansteen, f 25.— of 10 dagen: C. v. d. H„ te Nieuw- Namen, f 30.— of 15 dagen. Twentsche Bank-directie is tevreden over 1948. In haar verslag over het jaar 1948 deelt de directie van de Twentsche Bank N.V. te Amsterdam mede, dat zij over het bedryf en de resultaten daarvan tevreden mag zyn. Hoewel de credietvraag zich in stygende lyn ontwikkelde, viel er noch thans geen sterke uitbreiding van het totale de- biteurencyfer te constateren, vooral ook omdat vele credie- ten een sterk sprekend sei zoenkarakter droegen. By een teruglopen van de prijzen zul len dc aan de uitstaande cre- dieten verbonden risico's toe nemen. De aan de bank toever trouwde gelden liepen met 79.000.000 in ongeveer ge_ lyke mate terug als de ver mindering van de geblokkeerde saldi bedroeg. De verlies- en winstrekening wyst een saldo winst aan van 4.446.324. nadat 3.000.000 voor belastingen is gereser veerd en een extera dotatie ad f 2.000.000 aan het pen sioenfonds is geschied. Inclu sief het onverdeelde saldo ad 186.894 komt ter verdeling een bedrag van 4.633.218, waaruit een dividend van 7Vz pet (onv.) kan worden voor gesteld, en wel 5 pet. naar keuze in contanten of aande len en 2% pet in contanten. Ton aanzien van de econo mische. situatie in Nederland merkt de directie o.a. op, dat nog zeer veel ontbreekt aan begrip voor de realiteit van de economische pos'tie van ons land. Het nadelig saldo van de handelsbalans blyft zy z!en als een symtoom van te groot leven en van een te ambitieus investeringsprogram. Tegen over de mogelijkheid van in dustrialisatie van Nederland in snel tempo, zoals deze in verband met de bevolkingstoe name wordt bepleit, staat zy sceptisch. Amsterdamse Beurs 25 Febr. 28 Febr. Nederl. 1948 (3%) dito -1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investeringscert. 3 Nederl. 1962—64 Nederl. N.W.S. 2% Spaarc. k f100 2>i% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. B Ned. Handelmy. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabeliabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Seheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Dell Batavia Mij. De-' Mij. Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Sdw» Miss K.T. S'pw. New York Centr. Spw. Pennsylvania De Zaterdag gepubliceerde rege ringsverklaring over de verhouding tot Indonesië werd Maandag aan de effectenbeurs ongunstig ontvan gen. Men zag hierin een onge wenste concessie, zowel aan de Ver. Naties als aan dc Republiek. Ook enige minder gunstige pers commentaren droegen tot de pes simistische beoordeling der Indo nesische situatie bij. doch deson danks bleek, dat het publiek zich over het algemeen hierdoor niet Het verontrusten en evenals de vorige dagen, uit de markt bleef. Het aanbod was dan ook vrijwel uitsluitend afkomstig van de be- roepshandel, die tot verkopen overging, waardoor een vrijwel al gemene koersdaling intrad. De toonaangevende fondsen openden 3 tot 5 percent lager, doch waren daarna slechts aan zeer gerinte koersfluctuaties onderhevig. De markt kreeg dan ook na de eerste reactie op het Indonesische nieuws een onbelangrijk verloop en er werden maar weinig zaken gedaan. 100 99% na% 96% 96% 100% 100 96% 97% 96% 80 79% 100% 100% 95% f' 155% 154% 279 278 140 137% 151 151 170168% 2353,4 230 269% 258% 220 214% 360% 156 462 294 288% 152% 148 161 157% 164% 163 139% 157 149% 146 160% 159 157 151% 132 142% 138% 32% 32% 47 34 7T4 - HET ZEEHOSPITIUM TE OOSTKAPELLE. De heer A. W. Louws attendeert er ons op, dat het zeehospitium „Zonneveld" niet in Domburg, maar In Oostkapelle ligt. Als recht geaard Oostkapellenaar heeft het hem getroffen, dat de verslagge ver van de P.Z.Ct. bij de huldiging van dr. B. Vaandrager het Zee hospitium „Zonneveld" binnen de grens van Domburg bracht. De re dactie moet zich verontschuldigen tegenover de heer Louws en te genover alle rechtgeaarde Oostka- pellenaars. Zij heeft de nog al veel voorkomende fout herhaald van degenen, die spreken over het Zeehospitium Domburg en daar door aan de grenzen van Oostka pelle knagen. De redactie zal haar leven beteren! AANGESPOELDE MIJN. De burgemeester van Oostkapelle vestigt er onze aandacht op, dat het bericht over het tot explosie brengen van een aangespoelde mijn te Oostkapelle een rechtzet ting behoeft. Het betrof hier namelijk geen aangespoelde m|jn, maar een tank mijn. die tezamen met enkele gra naten tot explosie werd gebracht. Het ruimen van zeemijnen is de taak van de Kon. Marine en die heeft dus bij het vernietigen van de tankmijn geen dienst behoeven te doen. MODDERTRANSPORT OP ONJUISTE WIJZE. Reeds eerder werd in uw blad de aandacht gevestigd op de versehrlkkelyke over- WINKEL SLUITING EN MELKBEZORGING. In Uw blad van vorige week kwamen met als ondertekenaar Opmerker en Middelburgse Huls vrouw stukjes voor over de win kelsluiting en de melkbezorging. Zijn de inzenders van deze ge schriften overtuigd van hun klein zielige opmerkingen omdat ze hun niet kenbaar maken? T>_ van winkelsluiting een ch»otische toestand zou brengen en -lat daar de winkelier en zijn bcd'ende al leen maar nadeel van zouden on dervinden. En aan de Middelburg se Huisvrouw zou ik willen vragen of ze er tijdens d<f bezettingsjaren met haar taptemelk en melkpoeder ook bezwaar tegen had wanneer er eens éen andere slijter met een litertje goede melk aankwam. Mis schien fietste ook deze vtouw tien tallen kilometers voor een litertje te pakken te krijgen. Laten wij een voorbeeld nemen aan onze melk- sHjters die door organisatorisch overleg iets hebben kunnen berei ken in het belang van cliënt, slij ter en de melk. G. J. RUNTEN. NOGMAALS DE WINKELSLUITING Velen bliiken nog steeds slecht op de hoogte te zijn van de bedoeling van de nieuwe Winkelsluitingswet. De heer F. H. verklaarde onlangs in deze rubriek, dat ieder tevreden is met de huidige toestand, maar volgens mij is dat nog de vraag. Willekeurige sluiting is een on gemak voor de cliëntèle. Voorts Een winkelier uit Rotterdam was van plan naar Amerika te emigreren en daarom zette hij 8000 in 1C00 dollars om. waarvan hij een deel naar Amerika zond en daar op een bank Het depone ren. Maar de bank nam ze niet aan omdat ze vals waren, hetgeen de winkelier ertoe bracht het res tant voor 1500 van de hand te doen. Twee pseudo-recherch. be zochten hem en één van hen Het zich voor de volle 1500 ..omko pen" om de'gehele deviezensmok- kcl in dc doofpot te doen. De belde „recherchenrs". een bekende brandkastenkrakor cn een politie ke delinquent, die al enige malen ontvluchtte zijn nu gearresteerd. Scheepvaartberichten Aangekomen te Vlissingen: Tors- winge v, Antw.; Prinses Margriet v. Antw.: Bemlna v. Antw. Vertrokken: Violetta Erica n. Rotterdam. Gep. n. Antw.: Koningshaven v. Gambra, Dalerdljk v. New York. Viking v. A'dam. Capella v. Duin kerken, Rion v. R'<jam, Sleepboot Canges met s.s. User uit zee; Bos- fonteln v. A'dam, Winsum v. Am sterdam, Leuvehaven v. Kopenha gen, Niobe v. Gibraltar. Gep. v. Antw.: Neeltje n. Dene marken, Klipfontein n. zee. Mer- wede n. Hamburg. Aalsdijk n. New-York. Rabenhaupt n. Ply mouth, Palma n. R'dam. last, die aan de bewoners moet m|j van het hart, dat. al van bepaalde Vlissingse stra ten wordt aangedaan door de wjjze, waarop men langs die straten modder transporteert, welke uit de Vlissingse water gang wordt gebaggerd. Nu zyn de bewoners van de Singel en een deel van de Paul Krugerstraat de dupe van dat moddertransport. Het is men een gedienstig winkelier men daarom nog geen slaaf is, zomin als een bediende met 8 uur werktijd. Bovendien is men niet verplicht zUn winkel open te houden. De middenstand krijgt meer verkoopgelegenheid. Het groot bedrijf moet echter veel meer onkosten maken en heeft dus Tijdens 'n vergadering van de Kon. Ned. Ver. voor de Lucht vaart in Den Haag werd de wens van de sport- en zweefvliegers naar voren gebracht, dat het mo gelijk moet zijn. dat ook in de toekomst in het Westen van het land een vliegveld voor motor- en zweefvliegen beschikbaar blijft. Is mlschlen biliyk, dat elke 1 minder geld beschikbaar om ons wttk van Vlissingen 'n beurt middenstanders te beconcurre- kry'gt, maar het blyft een er- ren. geriyke overlast. Het trans- Middelburg port geschiedt nameiyk met vrachtauto's, die daarvoor to taal ongeschikt ztjn. De .laad bakken zyn zodanig gecon strueerd, dat een helangriik deel van de modder door de Vlissingen kieren en openingen op de Terneuzen weg stroomt. Hansweert Een hulsvrouw. Zierikzce WOENSDAG. Hilversum I brengt om 22,00 u. het Radio-Philharmonisch Orkest o.l.v. Willem van Ot- terloo. Uitgevoerd wordt de Haycn-variaties (St. Anthoni- choral) van Brahms en het vioolconcert in D. van Busoni (solist Maurlt3 van den Berg). Hilversum II laat de opera liefhebbers om 20.20 u. genie ten van enkele instrumentale fragmenten uit Franse opera's. (Adam. Gounod. Deslibes en Chabrier). Hilversum I: 7 en 8 Nieuws: 9.30 Symphonisch morgenconcert: 11 Alexander Schneider, viool en Ralph Kirkpattrick. clavecimbel; 11.15 Fcrdiand Huijck. hoorspel: 12.33 Vrouwenkoor o.l.v. Alex Schellevis: 13 Nieuws; 13.15 Po pulaire orgelbespeling uit het Concertgebouw te Amsterdam; 13A5 Ensemble „Voor oude mu ziek": 15 Nieuwe serie jcugdoon- certen: 16.15 Voor onze Jongens en meisjes: 17.30 Uit. eigen disco theek: 18 Onze Nederlandse koren en korpsen: 18.30 Ned. Strijdkr.; 19 Nieuws; 19.45 Engelse les voor gevorderden: 20 Nieuws; 20.15 Kerkdienst van de Gcref. kerk van Groningen; 22 Radio PhUh. Orkest oJ.v. Willem van Otterloo; 23 Nieuws; 23.33 Stuijve5ant-str|jk- kwartet. Hilversum II: 7 en 8 Nieuws; 9 Dinu Lipatti solist in het concert door het Philh. Orkest o.l.v. Al- ceco Gallicra: 11 Populair non stop; 13 Nieuws; 14 Gesproken portretten; 14.15 Jeugconcert; 9 15.30 De Regenboog: 16.15 Het stond in de krant; 18 Nieuws; 19.30 Voor de jeugd; 20 Nieuws; 20.20 Omroeporkest o.l.v. Willem Lo- hoff; 21 Duif en Doffer, hoorspel; 22.15 Malando en zijn tango-rumba orkest: 22.45 Van boek tot boek; 23 Nieuws; 23.45 Berlijns staats- opera-orkest. BRUSSEL-VLAAMS (322 M.) 7. 8, 9, 13. 17.05, 19, 22 en 22.50 Nieuws; 13.15 Werken van de fa milie Bach; 17.30 Voordracht; 19.30 SoUstenparade; 20 Operette. BRUSSEL-FRANS (484 M.) 7. 8. 13. 19.45, 22 en 22.45 Nieuws; 13.10 Caslnoprogr.; 14 Voor dc vrouw; 18.30 Werken van Chopln; 19 Weense operette-muzlek; 20 Groot Symph.-orkcst; 21.45 Rusti ge gramofoonmuziek. ENGELAND-HOME SERVICE (343 m.) 8. 9, 11.05, 14, 19. 22 en 24 Nieuws; 13.30 Voor de arbeiders; 14.30 Ge- var. progr.; 13.10 B.B.C. Welsh-or- kest; 19.45 Causerie: 19.20 Smeta- na; 20.30 B.B.C. Symph. orkest, ENGELAND-LIGHT PROGRAM (1300 en 262 m.) 10. 20, 23 en 0.56 Nieuws; 13,30 B.B.C. Schots orkest; 15 Voor d« vrouw; 17.15 Werken van Mozart; 18.15 Militair orkest; 19.45 Hoor spel; 24 Voordracht. 2 Maart ZON EN MAAN. Zon: Op 7.25 onder 18.21 Maan: Op 8.25 onder 21.16 Hocg Water u. NAP u. NAP 3.30 2.00 3.59 2.16 4.39 2.21 3.05 1.32 15.50 2.02 16.17 2.18 17.03 2.25 17.25 1.44 Laag Water u.—NAP u.—NAP 9.51 2.29 10.25 2.43 11.10 2.59 10.41 1.80 21.50 1.92 22.24 2.09 23.08 2.23 23.39 1.44

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 3